PDA

مشاهده نسخه کامل : مصرف برق کامپيوتر

N@VID
21-10-08, 22:31
سلام :

جديدا من دقت کردم کامپيوتر خيلي مصرفش زياده ...
کنتور در زمان خاموش بودن سيستم به آرامي مي چرخه ولي به محض روشن کردن سيستم ،‌ کنتور با خودش کورس مي زاره ! سرعت چرخش کنتور تقريبا 3 برابر مي شه !!!
مي خواستم ببينم اين عاديه ؟ چون تا بحال و بعد از گذشت 8 سال داشتن کامپيوتر ، به اين موضوع دفت نکرده بودم ؟!

مانيتور من سري لبخند ( F700B )
پاور من گيرين ( GP-330A )
هست .
فکر مي کنم مانيتور بخش زيادي از اين مصرف رو داشته باشه ؟!
راستي من جديدا سيستم رو شب ها از برق مي کشم ، چون سيستم در حالت خاموش هم برق مصرف مي کنه !

Dark Devil
21-10-08, 23:11
سلام :

جديدا من دقت کردم کامپيوتر خيلي مصرفش زياده ...
کنتور در زمان خاموش بودن سيستم به آرامي مي چرخه ولي به محض روشن کردن سيستم ،‌ کنتور با خودش کورس مي زاره ! سرعت چرخش کنتور تقريبا 3 برابر مي شه !!!
مي خواستم ببينم اين عاديه ؟ چون تا بحال و بعد از گذشت 8 سال داشتن کامپيوتر ، به اين موضوع دفت نکرده بودم ؟!

مانيتور من سري لبخند ( F700B )
پاور من گيرين ( GP-330A )
هست .
فکر مي کنم مانيتور بخش زيادي از اين مصرف رو داشته باشه ؟!
راستي من جديدا سيستم رو شب ها از برق مي کشم ، چون سيستم در حالت خاموش هم برق مصرف مي کنه !

فکر نمیکنم اونقدر ها هم که میگید مصرف سیستم بالا باشه!:1. (27): مانیتور های CRT مصرفی بیبن 100 تا 150 وات دارند و پاور هم که دیگه بیشتر از ضرفیتش که مصرف نمیکنه پس کلا بگیم میشه 500 وات که اصلا مقدار قابل توجهی نیست که کنتور اونجوری به چرخه (اینجوری که شما میگی کنتور میچرخه من فکر کنم به جای سیستم احتمالا کولرگازی روشن میکنی شما:1. (38):)
در حالت استندبای هم مصرف مانیتور چیزی حدود 20~50 وات و در حالت خاموش حدود 10 وات هست

N0m@d
21-10-08, 23:25
نه بابا من 24 ساعته کامپیتورم روشنه 2 ماه یه بار قبض برق خونم میاد 4 هزار تومن!:yes:

البته بادر نظر گرفتن لامپ های خونه و TV!!!:whistle:

N@VID
21-10-08, 23:39
سلام :

با تشکر از پاسخ هاي سريع دوستان ...
ما کلا يک فريزر + يک يخچال + 2 عدد تلويزيون + يک ضبط + يک ويدئو + يک ماکرويو + يک سيستم مصرف برق دارند !
که من همه رو خاموش کردم و فقط موند يخچال و فريزر ...
بعد کنتر رو نگاه کردم ... ديدم آروم مي چرخه . بعد اومد سيستم رو روشن کردم ، دوباره رفتم کنتر رو ديدم
ديدم که تقريبا سه برابر شده گردشش .
در ضمن پول برق ما اين ماه 20 هزار امد !؟ نمي دونم برق دزدي داريم ! همين موضوع هم باعث شد که
دقيق بشم تو مصرف ، ببينم چه وسيله اي داره زياد برق مصرف مي کنه
بدون سوبسيد پول برق ما حدود 60 هزار تومان مي شه !
راستي همه لامپ هاي ما کم مصرفند ( 20 عدد لامپ 18 وات و 5 عدد 40 وات )

sibsabz
26-10-08, 05:39
یخچال فریزر رو هم چند دقیقه از برق بکش ببین سیستمت چقدر مصرف میکنه ؟
( فرمولش رو رو خود کنتور نوشته)

Overclocker
26-10-08, 07:17
آقا یک کاری کن برق سیستم خودت رو از خونه همسایه یک سیم بنداز و بگیر و روشن کن و برو کنتور خونتون رو نگاه کن ببین بازم اونجوری میچرخه ؟:1. (38)::1. (38)::1. (38):

بهترین راه استفاده از دستگاهی است به نام وات متر :great:

با این دستگاه میتونی مصرف برق سیستم رو ببینی :yes: نمونه اش تو سایت اسوس که اون پروفوسوره EPU رو توضیح داده :1. (40):

این وات متره اونه من دزدیدمش :1. (38):

Only the registered members can see the link