PDA

مشاهده نسخه کامل : 75درصد کودکان تصاوير اينترنتي نادرست مشاهده مي‌کنند

Trance
20-10-08, 15:15
نتايج آخرين نظرسنجي‌هاي مرکز NSPCC نشان داد، از هر چهار کودکي که در سايت‌هاي اينترنتي گشت و گذار مي‌کنند، سه کودک تصاويري را در اينترنت مي‌بينند که آن‌ها را ناراحت و آشفته مي‌کند.

صندوق NSPCC که وظيفه حمايت از کودکان را برعهده دارد، با انتشار خبري از کليه توليدکنندگان و فروشندگان کامپيوترهاي شخصي خواسته است تا با نصب برنامه‌هاي امنيتي، امکان مشاهده تصاوير خشن و غيراخلاقي را براي کودکان غيرممکن کنند.

مرکز NSPCC که از طريق سايت اينترنتي خود به آدرس There4me.com اين نظرسنجي‌ها را از کودکان انجام داده است، اعلام کرد که نتايج اين مطالعات يک هشدار است تا دسترسي کودکان به اين تصاوير غيرممکن شود.

از بين 497 کودکي که در اين نظرسنجي شرکت کرده بودند، 377 کودک اعلام کردند که پيش‌تر با مشاهده تصاوير نامناسب و نادرست اينترنتي عصبي و آشفته شده‌اند و اين تصاوير آن‌ها را اذيت کرده است.

يکي از کودکان با ارسال پيغامي در سايت There4me نوشت: «من بدون آنکه دنبال تصوير خاصي بگردم، يک عکس بسيار خشونت‌آميز را مشاهده کردم. اين تصوير من را بسيار آزار داد».

صندوق حمايت از کودکان NSPCC از شبکه‌هاي اجتماعي و مراکز عرضه‌کننده تصاوير ويديويي خواسته است تا هر چه سريع‌تر تصاوير خشن و غيراخلاقي را از دسترس کودکان خارج کنند.

"زو هيلتون"(Zoe Hilton) يکي از مشاوران سياست‌گذاري در مرکز NSPCC در اين باره توضيح داد که هم‌اکنون، کودکان به راحتي مي‌توانند در سايت‌هاي اينترنتي تصاوير خشن و غيراخلاقي را جست‌وجو و مشاهده کنند.

او در اين باره توضيح داد: «کودکان با تصاوير نادرست و خشن فقط چند کليک فاصله دارند. اين تصاوير و فيلم‌هاي ويديويي در برخي مواقع مي‌توانند آسيب‌هاي جبران‌ناپذيري را به کودکان وارد کنند.

همکاران سیستم