PDA

مشاهده نسخه کامل : آینده کنسول های بازی

™Ali
18-10-08, 19:13
کنسول های بازی این روزها در حال باز کردن جای خود در میان مردم هستند هرچند برای من که همچنان طرفدار متعصب بازی های PC هستم کمی باورش سخت است اما باید پذیرفت حتی بازی سازان هم علاقه بیشتری دارند تا بازی هایشان را برای کنسول های مخصوص بازی ارائه کنند .
در این میان شاید برای شما هم جالب باشد که در مورد آینده و طرح و ایده های این کنسول ها برای بدست آوردن بازار به شدت رقابتی بازی و سرگرمی بیشتر بدانید . در نوشتار سعی شده به کنسول هایی اشاره شود که در ایران هم طرفداران زیادی دارند که شامل PSP , Playstation و XBOX میشود .
ابتدا به کنسول قابل حمل سونی یعنی PSP میپردازیم , دستگاهی زیبا و کارآمد که در دو نوع FAT و Slim ارائه میشود , بازی های تقریبا زیادی برای آن ارائه شده که نظر شخصی من اینست که با این دستگاه فقط میشود بازی فوتبال را انجام داد ! شایعه هایی مبنی بر آینده این کنسول قابل حمل وجود دارد که به نظر میرسد در همان حد شایعه بمانند زیرا بسیار آینده نگرانه طراحی شده است . این دستگاه شامل یک صفحه انعطاف پذیر از نوع OLED خواهد بود که در حالتی که از آن استفاده نمیشود مانند پرده های تاشو درون دستگاه جمع میشود , بر روی این دستگاه دو عدد جوی استیک قابل تشخیص است که رویای PSP داران است !

Only the registered members can see the link
کنسول بعدی ما playstation است که با آن بزرگ شده ایم ! هیچ وقت خاطرات این کنسول را از یاد نمیبرم !
Ken Kutaragi مردی با دیدی وسیع و آینده نگر است , او نسل آینده ایستگاه سرگرمی سونی یعنی Playstation 4 را در چنته دارد تا رقبایش را به وحشت بیاندازد . قرار است نسل آینده این کنسول کاملا مبتنی بر شبکه باشد و این یعنی پایان دوران چندرسانه ای های فیزیکی اما حالا حالاها نباید منتظر ظهور این دستگاه ماند زیرا PS3 راه درازی دارد تا سود دهی اش تمام شود !

و در آخر میرسیم به کنسول مایکروسافت یعنی XBOX , مایکروسافت قول داده است که شما بازی های قدیمی این کنسول را بر روی کنسول آینده یعنی ” XBOB NEXT ” با گرافیک بالاتری بازی خواهید کرد ! یعنی همان بازی با کیفیت بالاتر , کاری که بیشتر شبیه جادو میماند اما با پیشرفت های سخت افزاری و نرم افزاری این کنسول احتمالا قابل اجرا خواهد بود مثلا استفاده از Direct X در سیستم عامل این کنسول میتواند گرافیک اجرایی بازی های قدیمی را بهبود ببخشد .حداقل امیدواریم مشکل ۳ چراغه شدن این کنسول در آینده به کل برطرف شود !

منبع: Only the registered members can see the link