PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل از کجا بود؟

ViViD
18-10-08, 14:07
با سلام
من یک واترکولینگ دست ساز درست کردم با 2 بلاک واتر
یک Tec با اندازه 4*4 هم خریدم

برای تست گذاشتمتش روی بلاک واتر در حالت بیرون از کیس طرف سرد تا منفی 5 درجه رفت و طرف گرمش هم با کمک واترکولینگ روی 37 درجه ثابت موند

تجهیزات رو روی سیستم سوار کردم Tec رو روی پردازنده با خمیر سیلیکون قرار دادم و بلاک واتر رو روی اون محکم کردم
بلاک واتر دیگه رو هم روی چیپست مادربرد محکم کردم سیستم رو آماده کردم و استارت رو زدم کامپیوتر رو هم روشن کردم اول بالا آمد و میخواستم داخل ستاپ بروم سیستم هنگ کرد و رستارت کردم دیگه بالا نیامدOnly the registered members can see the link(2).gif
باتری بایوس خالی کردم بالا نیامد وقتی بدون هیت سینک روشن میکنم چیپ مادربرد داغ میکنه اما پردازنده هیچ تغییر دمایی نداره
مادربرد به رحمت ایزدی رفت یعنی؟ گارانتی هم نداره میخواستم بدونم اشکال کار من کجا بوده؟
ضمناً مادربرد روی میز بود و داخل کیس هم نبودOnly the registered members can see the link(40).gif

Dark Devil
18-10-08, 16:57
با سلام
من یک واترکولینگ دست ساز درست کردم با 2 بلاک واتر
یک Tec با اندازه 4*4 هم خریدم

برای تست گذاشتمتش روی بلاک واتر در حالت بیرون از کیس طرف سرد تا منفی 5 درجه رفت و طرف گرمش هم با کمک واترکولینگ روی 37 درجه ثابت موند

تجهیزات رو روی سیستم سوار کردم Tec رو روی پردازنده با خمیر سیلیکون قرار دادم و بلاک واتر رو روی اون محکم کردم
بلاک واتر دیگه رو هم روی چیپست مادربرد محکم کردم سیستم رو آماده کردم و استارت رو زدم کامپیوتر رو هم روشن کردم اول بالا آمد و میخواستم داخل ستاپ بروم سیستم هنگ کرد و رستارت کردم دیگه بالا نیامدOnly the registered members can see the link
باتری بایوس خالی کردم بالا نیامد وقتی بدون هیت سینک روشن میکنم چیپ مادربرد داغ میکنه اما پردازنده هیچ تغییر دمایی نداره
مادربرد به رحمت ایزدی رفت یعنی؟ گارانتی هم نداره میخواستم بدونم اشکال کار من کجا بوده؟
ضمناً مادربرد روی میز بود و داخل کیس هم نبودOnly the registered members can see the link

بایوس باید فلش بشه....
:give_rose:

mhaf
18-10-08, 16:59
فکر کنم پردازنده ات به رحمت ایزدی پیوسته نه مادربوردت
این چیزی که از مادربرد میگی که چیپش داغ میکنه یعنی داره کار میکنه اما پردازنده ات کار نمی کنه
حالا یا به هر دلیلی به پردازنده جریان نمیرسه یا خود پردازنده مرخص شده

Dark Devil
18-10-08, 17:09
فکر کنم پردازنده ات به رحمت ایزدی پیوسته نه مادربوردت
این چیزی که از مادربرد میگی که چیپش داغ میکنه یعنی داره کار میکنه اما پردازنده ات کار نمی کنه
حالا یا به هر دلیلی به پردازنده جریان نمیرسه یا خود پردازنده مرخص شده

نه دوست عزیز تنها علت این مشکل خرابی بایوس سیستم بعد از یک اورکلاک بد یا و ... هست که با فلش کردن بایوس درست میشه نه CPU سوخته نه مادربورد

mhaf
18-10-08, 17:27
آقا ما که مخالفتی نداریم
اینکار رو بکنه اگه درست شد که چه بهتر
اگه نشد چی؟

Dark Devil
18-10-08, 17:35
آقا ما که مخالفتی نداریم
اینکار رو بکنه اگه درست شد که چه بهتر
اگه نشد چی؟

این مشکل بارها برای خودم پیش اومده که با همین کار درست میشه البته این مشکل بیشتر برای مادربورد های قدیمی و کلا کیفیت پایین اتفاق میفته

mhaf
18-10-08, 18:18
بله حق با شماست
برای من هم پیش اومده
اما من فکر کردم ایشون میگه بایوس رو هم فلش کردم ولی درست نشده
برای همین اینو گفتم

ViViD
18-10-08, 22:44
متشکرم
نه بایوس رو بلد نیستم فلش کنم وگرنه حتماً اینکار رو میکردم
مادربرد رو دادم تعمیر کنند تا فردا که ببینم چی میشه
خدا کنه زیاد هزینه بر نداره از دوستان کسی نمیدونه ممکنه چقدر هزینه داشته باشه که زیاد تو پاچه من نشه :whistle:

AMD>INTEL
18-10-08, 23:23
دو حالت هست . اگر cpu داغ كنه دلايلي بر سالم بودنش هست ولي اگر سرد باشه كمي بايد شك كرد .

ViViD
18-10-08, 23:46
دو حالت هست . اگر cpu داغ كنه دلايلي بر سالم بودنش هست ولي اگر سرد باشه كمي بايد شك كرد .

پردازنده داغ نمیکرد چیپ مادربرد داغ میکرد و تمامی فنهای پردازنده و چیپ و گرافیک هم کار میکردند
البته اینها بعد از خرابی بود که تست گرفتم

AMD>INTEL
18-10-08, 23:56
چيپست انفورس خيلي حساس هستند . داغ كردن بيش از حد يا غير طبيعي احتمال مشكل دار بودن چيپست رو ميده . ولي چون چيپست داغ ميكنه ولي CPU سرده خبر خوبي نيست . حتما CPU رو بديد جائي برات تست كنند .