PDA

مشاهده نسخه کامل : شما اگر 2.5 میلیون داشتی چه کامپیوتری می خریدین؟

h_usefi
15-10-08, 09:44
سلام دوستان عزیز،
من با این مبلغ میخوام یک سیستم ببندم لطفا مشاوره بدین(قطعات اصلی)
کاری که با این سیستم میخوام انجام بدم ترکیبی از محاسبات و گرافیک است و البته گاهی بازی

با تشکر:merci:

Moein
15-10-08, 10:55
main:rampage furmulla
cpu: e8600
vga:4870 x2
ram: ocz 1066 2*2
h.d.d maxtor 500 32 mb
power : 1530 green
هر چی هم موند واسه مانیتور موس اسپیکر
من دقیقا همین قطعات رو دارم واسه مشتری میبندم :دی

N0m@d
15-10-08, 11:57
سلام دوستان عزیز،
کاری که با این سیستم میخوام انجام بدم ترکیبی از محاسبات و گرافیک است و البته گاهی بازی

جان من سرکاری نیست!

بهرحال من با این پول این قطعات رو میخریدم:

CPU:Intel Q9300

M.B:ASUS Rampage Formula

VGA:XFX GTX280 XXX

RAM:OCZ 4GB DDR3/1333 ReaperX Dual

Power:Cooler Master ESA 1000W

بقیه هم به سلیقه خودت!

Stream
15-10-08, 12:43
سلام دوستان عزیز،

یکم واضح تر مشخص می کنی "محاسبات و گرافیک" یعنی چی؟
چه نرم افزارهایی؟

جان من سرکاری نیست!

بهرحال من با این پول این قطعات رو میخریدم:

CPU:Intel Q9300

M.B:ASUS P5E3 Rampage Formula

VGA:XFX GTX280 XXX

RAM:OCZ 4GB DDR3/1333 ReaperX Dual

Power:Cooler Master ESA 1000W

بقیه هم به سلیقه خودت!

مدل مادربرد چیه؟ (ترکیبی از P5E3 و Rampage Formula؟)
قیمت کارت گرافیک چقدره؟

Fusion
15-10-08, 12:56
ببینید این نظر خودم و کلا هر جور خودتون صلاح میدونید
این مقدار هزینه میشه کمی ایستاد و یک سیستم عالی خرید تا چند وقت دیگر حدود 3 ماه پردازنده های جدید AMD - اینتل میاد به نظر من این مقدار پول برای اون نسل هزینه کنید خیلی به صرفه تر

h_usefi
15-10-08, 13:30
ببینید این نظر خودم و کلا هر جور خودتون صلاح میدونید
این مقدار هزینه میشه کمی ایستاد و یک سیستم عالی خرید تا چند وقت دیگر حدود 3 ماه پردازنده های جدید AMD - اینتل میاد به نظر من این مقدار پول برای اون نسل هزینه کنید خیلی به صرفه تر
اگه مشکل زمان نمیداشتم حتما به پیشنهاد شما عمل میکردم ولی حیف

h_usefi
15-10-08, 13:37
[quote=Stream;108438]یکم واضح تر مشخص می کنی "محاسبات و گرافیک" یعنی چی؟
چه نرم افزارهایی؟

محاسبات جغرافیایی وترسیم نقشه های توپولوژی کار با نرم افزار های arcgis,arcview....

Surpriser
15-10-08, 14:42
آخه چرا ميخواي اينقدر پول pc بدي؟نميخواي كه سرور درست كني؟بازم نظر خودته.

makintash
15-10-08, 18:23
اگه مشکل زمان نمیداشتم حتما به پیشنهاد شما عمل میکردم ولی حیف
دوست من بهتره این سه ماه رو وایسی واگرنه حسرت این خرید تو دلت میمونه!!
نیمه اول سال نو میلادی قراره cpu های جدید اینتل با نام nehalem و کارتهای گرافیک ati با نام
small deragon وارد بازار بشه که از نظر قدرت پردازشی در نوع خودشون یک انقلابی هستند .
از من میشنوی این پول را برای بستن سیستم بر پایه این چیپها بکن وگرنه پولت بی جهت خرج میشه.
البته نظر شخصی منه میتونی با این پول یه سیستم خیلی خوب ببندی اما در کمتر از سه ماه که
سخت افزار و نرم افزار های جدید میاد مخصوصا بازی سیستم دموده میشه.

N0m@d
15-10-08, 18:57
مدل مادربرد چیه؟ (ترکیبی از P5E3 و Rampage Formula؟)
قیمت کارت گرافیک چقدره؟

ببخشید اشتباه کردم!...آخه اول P5E3 Premium/WiFi-AP نوشتم...بعد دیدم Rampage Formula بهتره...موقع پاک کردن اشتباه شده!:whistle:

قیمتش رو میتونید زنگ بزنید دفتر فروش سازگار بپرسید!:cool:

Stream
15-10-08, 19:27
ببخشید اشتباه کردم!...آخه اول P5E3 Premium/WiFi-AP نوشتم...بعد دیدم Rampage Formula بهتره...موقع پاک کردن اشتباه شده!:whistle:

قیمتش رو میتونید زنگ بزنید دفتر فروش سازگار بپرسید!:cool:

بسیار عالی

شما قیمتش رو ندارید؟ (بین مدلهای هم قیمت مدلی نیست که کارایی خیلی بالاتری از این مدل داشته باشه...؟!)

Moein
15-10-08, 20:32
آخه چرا ميخواي اينقدر پول pc بدي؟نميخواي كه سرور درست كني؟بازم نظر خودته.

بابا 2.5 چیزی نیست برای سیستم امروزی شما چرا طرف می خواد یه سیستم ببنده انقدر می گین کار اشتباهی می کنه الان یه اسپیکر که بشه صداشو گوش کرد از 150 به بالا شروع می شه الان قبلا سیستم های مطرح شده در تاپیک های مشترک قیمت سیستم به 50 میلیون هم رسید لطف کنید تاپیک رو منحرف نکنید و تاپیک لطفا پاک سازی بشه

N0m@d
15-10-08, 21:11
بسیار عالی

شما قیمتش رو ندارید؟ (بین مدلهای هم قیمت مدلی نیست که کارایی خیلی بالاتری از این مدل داشته باشه...؟!)

اگه منظورتون کارتهای ATI هست...ببین جانم هرکی نظر خودش رو داره...من الان Sapphire HD4870 دارم...ولی حاضرم اینو با یه XFX GTX260 سر به سر بدم تازه 20 تومن هم به طرف بدم....اگه شما پیدا کردید حتما بگید به خدا حاضرم!

در ضمن من اونجام گفتم اگه من یه همچین پولی داشتم نگفتم اگه شما داشتید!لطفا انقدر گیر ندید...بله این احتمال زیاد زیر 700 نیست ولی بازم من از HD4870 X2 بیشتر قبولش دارم!

h_usefi
15-10-08, 21:45
دوست من بهتره این سه ماه رو وایسی واگرنه حسرت این خرید تو دلت میمونه!!
نیمه اول سال نو میلادی قراره cpu های جدید اینتل با نام nehalem و کارتهای گرافیک ati با نام
small deragon وارد بازار بشه که از نظر قدرت پردازشی در نوع خودشون یک انقلابی هستند .
از من میشنوی این پول را برای بستن سیستم بر پایه این چیپها بکن وگرنه پولت بی جهت خرج میشه.
البته نظر شخصی منه میتونی با این پول یه سیستم خیلی خوب ببندی اما در کمتر از سه ماه که
سخت افزار و نرم افزار های جدید میاد مخصوصا بازی سیستم دموده میشه.
با تشکر از پاسخ شما
فکرمیکنین اگر مادربرد های جدبد با چیپ x58 و cpu های core i7 بعد از 3 ماه وارد بازار ایران میشه ؟!!!
به فرض محال اگر بشه قیمت شون انقدر بالا هست که با این پول فقط میشه چند قطعه رو گرفت .
تازه به شرط اینکه این پول تا اون موقع خرج نشه:wink:

Overclocker
16-10-08, 00:46
mobo : ASUS Rampage Extreme (Only the registered members can see the link)
CPU : E8600
RAM : 4GB OCZ 1600 Dual (Only the registered members can see the link)
VGA: 2x4870 1GB ASUS (Only the registered members can see the link)
POWER : Silverstone DA1000 (Only the registered members can see the link)
HDD:SAM F1 series

Stream
16-10-08, 01:00
اگه منظورتون کارتهای ATI هست...ببین جانم هرکی نظر خودش رو داره...من الان Sapphire HD4870 دارم...ولی حاضرم اینو با یه XFX GTX260 سر به سر بدم تازه 20 تومن هم به طرف بدم....اگه شما پیدا کردید حتما بگید به خدا حاضرم!

در ضمن من اونجام گفتم اگه من یه همچین پولی داشتم نگفتم اگه شما داشتید!لطفا انقدر گیر ندید...بله این احتمال زیاد زیر 700 نیست ولی بازم من از HD4870 X2 بیشتر قبولش دارم!
آها... پس گیر ندیم!

حرفی نیست، گیر نمی دیم. :great:

makintash
16-10-08, 09:09
mobo : ASUS Rampage Extreme (Only the registered members can see the link)
CPU : E8600
RAM : 4GB OCZ 1600 Dual (Only the registered members can see the link)
VGA: 2x4870 1GB ASUS (Only the registered members can see the link)
POWER : Silverstone DA1000 (Only the registered members can see the link)
HDD:SAM F1 series

دوست من این قطعات که شما انتخاب کردی با هم مچ نیستند.
مثلا باس e8600 1333mhz در صورتی که شما داری از رمهای با باس 1600 استفاده میکنی!!
بهتر نیست بجای 2* 4870 یه دونه 4870x2 با 2 گیگ رم ddr5 بگیری که راندمان بهتری داره.
موفق باشی.

Overclocker
16-10-08, 12:36
دوست من این قطعات که شما انتخاب کردی با هم مچ نیستند.
مثلا باس e8600 1333mhz در صورتی که شما داری از رمهای با باس 1600 استفاده میکنی!!
بهتر نیست بجای 2* 4870 یه دونه 4870x2 با 2 گیگ رم ddr5 بگیری که راندمان بهتری داره.
موفق باشی.

دوست عزیز لطف کنید بدون اطلاع از مسائل سخت افزاری نظر ندید .

E8600 وقتی دارای FSB 1333 هست مشکلی نیست رم ها به صورت اتوماتیک در فرکانس 1333 ست میشن :yes: بعد به خاطر اینکه از 1600 آمده روی 1333 میتونی به جاش تایمینگ را بیاری پایین :1. (40):

نه بهتر نیست ! میتونید خودتون چند تا بنچ مارک مختلف ببینید که 4870x2 در بیشتر موارد از 2 تا 4870 با 512 مگ رم ضعیف تر عمل کرده و میتونید بازم بنچ ببینید که 4870 با 1 گیگ رم چقدر قوی تر از 4870 ای که 512 مگ رم داشته عمل کرده . حالا 2 تا 4870 ای که هر کدام 1 گیگ رم داشته باشند خیلی راحت 4870x2 را شکست میدهند .

و ارزان تر هم در میاد از 4870x2 :great:

Rohham
16-10-08, 12:38
بابا 2.5 چیزی نیست برای سیستم امروزی شما چرا طرف می خواد یه سیستم ببنده انقدر می گین کار اشتباهی می کنه الان یه اسپیکر که بشه صداشو گوش کرد از 150 به بالا شروع می شه الان قبلا سیستم های مطرح شده در تاپیک های مشترک قیمت سیستم به 50 میلیون هم رسید لطف کنید تاپیک رو منحرف نکنید و تاپیک لطفا پاک سازی بشه

فکر نکنم روش خوبی باشه واس بحث کردن تو یه تالار که بگیم کسی چیزی نگه و نظرش رو اعلام نکنه...به هر حال هر کسی عقیده ای داره و باید بگه شاید شما می گی 2 تومن کمه و با معیارای خودت می سنجی یکیم پیا می شه می گه واس پچی انقدر پول بدی...
من به شخصه نظر شخصی خودم اینه که 2.5 واس یه PC می تونه خیلی عالی باشه و شاید هم یه جورایی زیاد...باید به کار طرف هم نگاه کرد به قول شما یه اسپیکر فلان قدر اگه طرف پی سی می خواد آهنگ و نمی دونم فیلم و ...استفاده کنه آره بیاد این چیزایی که شاید تو کیفیت یه پی سی اهمیت نداشته باشه رو بخره...بیاد نمی دونم موس بخره 150 تا کیبورد بخره 100 تا و از این جور کارا که نمی شه گفت طرف اومد کامپوتر جمع کرد!!!!!اصولاً نیاز تعریف می کنه کی چقدر خرج کنه...شاید نیاز ایشون رو بشه با کمتر از این بحثا هم جمع کرد و بقیش بشه خرج بی خود...!
فکر کنم بذاریم هر کی نظر خودش رو اعلام کنه بهتره....:give_rose:

Rohham
16-10-08, 12:43
باز هم نظر من اینه که از این 2.5 تا می تونی اول رو مین و بعد گرافیک و بعد سی پی یو و پاور خرج کن و هر چی آس پیدا می کنی بخر...بقیش با کم هم می شه چیز خوب گرفت...2.5 واس یه سیستم کم نیست...(مانیتور خوب هم مؤثر مسلماً)

makintash
16-10-08, 14:19
دوست عزیز لطف کنید بدون اطلاع از مسائل سخت افزاری نظر ندید .

E8600 وقتی دارای FSB 1333 هست مشکلی نیست رم ها به صورت اتوماتیک در فرکانس 1333 ست میشن :yes: بعد به خاطر اینکه از 1600 آمده روی 1333 میتونی به جاش تایمینگ را بیاری پایین :1. (40):

نه بهتر نیست ! میتونید خودتون چند تا بنچ مارک مختلف ببینید که 4870x2 در بیشتر موارد از 2 تا 4870 با 512 مگ رم ضعیف تر عمل کرده و میتونید بازم بنچ ببینید که 4870 با 1 گیگ رم چقدر قوی تر از 4870 ای که 512 مگ رم داشته عمل کرده . حالا 2 تا 4870 ای که هر کدام 1 گیگ رم داشته باشند خیلی راحت 4870x2 را شکست میدهند .

و ارزان تر هم در میاد از 4870x2 :great:
دوست من در اینکه شما کاربر مطلع به سخت افزار هستید در اون شکی نیست و برای من جای تقدیر و احترام داره اماخواهشاً اطلاعات سخت افزاری منو زیر سوال نبر !!!!
در مورد e8600 اگه میخواهی پولت را خرج کنی بحثی درش نیست میتونی از همون 1600 استفاده کنی.
در مورد 4870x2 که هم باید بگم هیچ فرقی نمیکنه اون هم یه کارت شامل یه رابط کراس فایره که دو چیپست را با هم راه اندازی میکنه و اگر توجه کرده باشد که نوشتم تنها مزیتی که داره در قیمت برابر شامل 2 gig رم هستید .:11():
موفق باشی

good_punisher
16-10-08, 21:44
سلام .
آقا اطلاعات سخت افزاری بنده در اون حد نیست که بخوام با کسی کل کل و بحث کنم . فقط نظر خنودم رو میگم .
MB : asus striker II extreme ( 790 i ultra ) or rampage extreme (x48
CPU : intel Q6600 or Q9300
VGA : XFX 260 GTX or sapphire 4870 x2 or 2 * 4870 البته این که اولا آیا میشه گرافیک ati رو روی چیپ های nvidia استفاده کرد یا نه دوستان باید نظر بدن . ولی بنده شنیدم گرافیک های ati روی چیپ های nvidia جواب گو نیست و در این حین گرافیک های nvidia هم روی چیپ های اینتل خوب جواب نمیدن . لطفا اگه حرفم غلطه بگید تا از اشتباه در بیام . ضمنا این که 4870 * 2 بهتره یا 4780x2 دوستان باید نظر بدن . ولی بنده باشم ترجیح میدم از crossfire استفاده کنم .
power : green 1030 w or 1230 w اگر سیم های 1030 اوپشنال باشه 1030 رو ترجیح میدم . ولی راجع به 1230 مطمئنم که اوپشناله .
h.d.d : W D 2*500 GB or 1 T اگر 2 تا 500 بگیری میتونی از raid هم استفاده کنی .
cooling : water cooling بهتره که در این باره توی انجمن کولینگ بیای و بحث کنیم . ولی در هر صورت هر دوی مادر برد هایی که معرفی کردم چیپستشون واتر بلاک داره .
dvd-rw : tsst corp ( samsumg ) 24x sata internal + tsst corp ( samsung ) external lightsrcibe

با اون دوستمون شدیدا موافقم که اول مادربرد و cpu و VGA رو مد نظر بگیر بعد بقیه قطعات رو هم جور کن . در واقع خرج اصلی رو برای پرفرم بودن این سه قطعه بزار و در کنار بقیه رو با این ها مچ کن .

یه چیز دیگه رو هم بگم . برای مانیتور هم خوب هزینه کن . یعنی 19 یه چیز معمولیه . ولی میتونی با حدود 300 تومن از پولت یه 22 اینچ سامسونگ بخری تا بتونی از قابلیت گرافیکت لذت ببری . نه مثل من مجبورت کنن با وجود گرافیک 8800 با مانیتور 17 اینچ crt کار کنم . یعنی یه جوری وسایل خروجی مثل مانیتور و اسپیکر رو انتخاب کن که از قابلیت هایی گرافیک و کارت صدای سیستمت استفاده کنی .( البته فکر کنم بین این 2 تا فقط strhker II extreme باشه که کارت صداش آنبرد نیست )

امید وارم موفق باشی .
فعلا

h_usefi
08-02-09, 08:44
سلام دوستان
طبق نظرات شما عزیزان من تا الان صبر کردم تا قطعات جدید وارد بازار ایران بشه حالا اگه این مشخصات رو بگیرم چطوره؟
cpu: intel core i7 920
main : asus p6t delux oc palm
ram: 3*1 gb gskills
vga : sparkle 9800 gt 1gb
hard: maxtor sas 146Gb 15k+seaget 500 32mb buffers
case : green swish+power gp785b
monitor : lg 1952tg
دوستان به نظر شما ایا مادر برد گیگا ex58 extreme باتوجه به گارانتی آواژنگ ارزش گذشتن از ایسوس و هادر sas رو داره یا نه
ممنون از پاسخ شما

murizaki_2000
08-02-09, 09:00
اصلا" از گارانتیش هم که بگذریم باز هم به نظر من از ایسوس بهتره .... البته این مدلی که نام بردید !!!! p6t deluxe ایراد طراحی داره !!!!! دو تا اسلات pci-e چسبیده به هم ..... یعنی عملا" دوتا کارت گرافیک بیشتر نمی تونید روش بذارید !!!!!

h_usefi
08-02-09, 09:10
اصلا" از گارانتیش هم که بگذریم باز هم به نظر من از ایسوس بهتره .... البته این مدلی که نام بردید !!!! p6t deluxe ایراد طراحی داره !!!!! دو تا اسلات pci-e چسبیده به هم ..... یعنی عملا" دوتا کارت گرافیک بیشتر نمی تونید روش بذارید !!!!!

ایسوس چی پیشنهاد میکونی ؟چند سال گارانتی چه شرکتی ؟

murizaki_2000
08-02-09, 09:16
من هنوز مدل دیگه ای از ایسوس ندیدم ...... البته p6t هست که قابلیتهای کمتری نسبت به دولوکس داره ..... به نظرم همون گیگا رو بگیری بهتره !!!!! آواژنگ چند میده این بورد رو ؟؟

h_usefi
08-02-09, 09:52
من هنوز مدل دیگه ای از ایسوس ندیدم ...... البته p6t هست که قابلیتهای کمتری نسبت به دولوکس داره ..... به نظرم همون گیگا رو بگیری بهتره !!!!! آواژنگ چند میده این بورد رو ؟؟

نمایندهش 470 هزار تومان میده

MARINE
08-02-09, 23:32
من این پول رو داشتم یک سیستم
Corei7 خفن می بستم

همین

h_usefi
09-02-09, 07:39
من این پول رو داشتم یک سیستم
Corei7 خفن می بستم

همین

عجب !!!!!
اگه پست های قبلی رو میخوندی من هم همین جور سیستمی رو پیشنهاد دادم فقط میخواستم شما در مردش نظر بدین