PDA

مشاهده نسخه کامل : برند مورد علاقه شما در خريد مادربرد چيست ؟

N@VID
13-10-08, 00:32
سلام :
نظر سنجي براي اين که ببينيم کدام مارک و برند در سايت بيشتر مورد قبول است ...

D J V A H I D
13-10-08, 08:48
ONLY ALBATRON

N0m@d
13-10-08, 11:17
:1. (38)::1. (38)::1. (38)::1. (38)::1. (38)::1. (38):
JUST ASUS

Rohham
13-10-08, 11:31
من هم asus و هم gigabyte رو دوست می دارم...اما asus رو کمی بیشتر:give_rose:

Labyrinth
13-10-08, 12:51
من به ایسوز ، گیگابایت ، DFI و فاکسکان علاقه دارم

:give_rose:

saeed25
13-10-08, 12:58
ASUS:great:

N@VID
13-10-08, 13:16
من يک عمر مادربرد گيگا مي خريدم ...
يک بار مادربرد ايسوز خريدم براي هفت پشتم بسه !
البته نظر شخصي من هست و نظرات دوستان محترم .
هر کسي بنا بر تجربش يک برند خاصي رو مي پسنده .

CROSSHAIR
13-10-08, 13:46
دوست عزیز بعضی برندها یادت رفته

مثلا شاهکاری چون evga:1. (40):
Only the registered members can see the link (40):

saeed25
13-10-08, 14:16
ASUS:great:

murizaki_2000
13-10-08, 16:42
ببينم مگه DFI ديگه مادربورد توليد نمي كنه ؟؟!!! يا شايد هم از الايت و زوتاك و سيليكون و سولونكس در پيت تر شده كه تو اين رده بندي اسمي ازش نيست !!!!! :1. (27)::1. (27)::1. (27):

Stream
13-10-08, 17:30
ببينم مگه DFI ديگه مادربورد توليد نمي كنه ؟؟!!! يا شايد هم از الايت و زوتاك و سيليكون و سولونكس در پيت تر شده كه تو اين رده بندي اسمي ازش نيست !!!!! :1. (27)::1. (27)::1. (27):
5-6 تا از برندهای اون بالا کاملا علکی اون بالا رفتند و تعدادی برند حرفه ای اونجا نیستند...!

در کل بار علمی این تاپیک چیه؟ ببینیم چی توی ایران محبوب تره؟ (مگه همین الان معلوم نیست؟!)

Moein
13-10-08, 23:56
5-6 تا از برندهای اون بالا کاملا علکی اون بالا رفتند و تعدادی برند حرفه ای اونجا نیستند...!

در کل بار علمی این تاپیک چیه؟ ببینیم چی توی ایران محبوب تره؟ (مگه همین الان معلوم نیست؟!)

والا تو ایران هر کی بیشتر تبلیغ کنه محبوب تر هست رده بندی جهانی چیزی دیگست و خوب اصلان گیگا در 10 تای اول نیست (شرمنده از گیگا دوستان) و خوب البته اونها فقط گیم رو در نظر نمی گیرن اونها از سرور تا های اند ها و low ها رو در نظر دارن الان هر کی هر مادربوردی رو اینجا داره رو علامت میزنه :دی شرمنده من دارم عضو منفی انجمن میشم دارم از همه ایراد می گیرم اما خودم سر تا پا ایرادم

N0m@d
14-10-08, 09:29
والا تو ایران هر کی بیشتر تبلیغ کنه محبوب تر هست رده بندی جهانی چیزی دیگست و خوب اصلان گیگا در 10 تای اول نیست (شرمنده از گیگا دوستان) و خوب البته اونها فقط گیم رو در نظر نمی گیرن اونها از سرور تا های اند ها و low ها رو در نظر دارن الان هر کی هر مادربوردی رو اینجا داره رو علامت میزنه :دی شرمنده من دارم عضو منفی انجمن میشم دارم از همه ایراد می گیرم اما خودم سر تا پا ایرادم

میشه بگید این رده بندی رو کجا دیدید؟!

حرف بدون مدرک ارزش نداره...پس اول مدرک ارائه کن!

N@VID
14-10-08, 22:16
سلام :
مي گم اي کاش بجاي اين همه بحث ، هر کس دليلش رو براي دفاع از مارک و برند مادربرد محبوبش بيان مي کرد تا
بار علمي اين تايپيک بيشتر مي شد .
من به شخصه گيگا رو مي پسندم به دليل :
1 - راحتي در مچ شدن و بالا آمدن .
2 - صفحه ستاپ کاملا واضح که اين رو به هيچ وجه در مادربرد هاي ايسوز نمي بينيد .
3 - گارانتي آواژنگ که از نظر من خيلي بهتر از گارانتي الماس هست ( البته مي دونم الماس اسمش عوض شده
ولي اسم جديدش يادم نيومد )
3 - اصولا از مارک گيگا خوشم مي ياد !

N0m@d
14-10-08, 22:55
من هم اسوس رو به چند دلیل قبول دارم:

1-تنوع مدلهاش خصوصا برای کاربران حرفه ای خیلی بالاست.

2-طراحی مادربرد و نوع هیت سینکهای کولینگ و جای قرار گرفتن پورتها درش خیلی منظم و دقیقه!

3-پرفروش ترین برند در بازاره جهانیه!

4-در زمینه نصب درایور هم بدی ازش ندیدم تا حالا!

5-از اسمش هم خوشم میاد!:1. (38):

AMD>INTEL
14-10-08, 23:00
كلا تعصب به برند كاري اشتباه هست . هميشه بر اساس فاكتور price/performance بايد انتخاب كرد .

D J V A H I D
14-10-08, 23:04
كلا تعصب به برند كاري اشتباه هست . هميشه بر اساس فاكتور price/performance بايد انتخاب كرد .

دقیقا... مثل محصولات آلباترون
(Only the registered members can see the link)

N0m@d
14-10-08, 23:04

البته من در کنار اسوس،گیگا،فاکسکان،MSI و ABIT رو هم قبول دارم...ولی خداییش موقع خرید سراغ مارکی مثل EPOX یا ZOTAC نمیرم!:whistle:
در واقع روی اینها تعصب منفی دارم!:1. (38):

Stream
14-10-08, 23:13
البته من در کنار اسوس،گیگا،فاکسکان،MSI و ABIT رو هم قبول دارم...ولی خداییش موقع خرید سراغ مارکی مثل EPOX یا ZOTAC نمیرم!:whistle:
در واقع روی اینها تعصب منفی دارم!:1. (38):
یک سوال...

شما تا حالا با مادربرد های EPOX کار کردید؟
مادربرد های Zotac کجا ساخته میشن؟

good_punisher
14-10-08, 23:19
سلام .
اول از همه با بهادر خان موافقم . و بعد هم با تمام گزینه هایی که nom@d عزیز گفته . asus واقعا تخصصش در ساخت مادر برده .
فقط با اون گزینه ای که گفتی نوع هیت سینک هاش خیلی خوبه اصلا موافق نیستم . الان بنده دارم چوب هیت سینک های pin fin رو می خورم . به شکل عجیبی آبروی همه مهندس های asus رو برده ( حد اقل پیش بنده که حناشون دیگه رنگی نداره ) . هر کسی که یکمی با این هیت سینک ها کار بکنه میفهمه که اون کسی که این رو ساخته فکر قشنگیش بوده . نه فکر پرفرمنسش . چون واضحه که هوا بین هیت سینک گیر می کنه و جریانش متوقف میشه . و این طوری دیگه خنک نمی کنه .
بگذریم . هر کسی یه نظری داره دیگه . مثلا بنده به کلی از گیگا بایت بدم میاد . چون توی ایران الکی همه گیگا می خرن . چون زیاده همه فکر می کنن خیلی خوبه . در حالی که واقعا برد ضعیفیه . حد اقل در برابر asus توی خیلی از موارد کم میاره . تخصصش هم توی ساخت مادر برد نیست . تنوعی هم بین محصولاتش نیست . حالا چی داره نمی دونم .
فعلا

N0m@d
14-10-08, 23:21
یک سوال...

شما تا حالا با مادربرد های EPOX کار کردید؟
مادربرد های Zotac کجا ساخته میشن؟

دمت گرم میخوای مچ بگیری؟!:1. (32):

Zotac رو نمیدونم کجا ساخته میشه ولی چون گرافیکاش خیلی کیفیت نداره گفتم مادربرداش هم نباید جالب باشه(گرافیکشو یکی از سخت افزار فروشهای آشنا نمایندگی داره...از خودش پرسیدم گفت کیفیت عالی نداره و بیشتر به درد کابرای معمولی میخوره!)

EPOX رو هم تعمیر کار گارگاه فنی همون سخت افزار فروش میگفت با CPU های اینتل خیلی خوب مچ نمیشه!

دوست من...قد شما سواد نداریم ولی از روی معده هم حرف نمیزنم...مگه اینکه اونا اشتباه گفته باشن!:1. (28):

AMD>INTEL
14-10-08, 23:26
كلا نبايد گول اسم رو خورد مخصوصا تو سري value و متوسط چون معمولا در يك سطح هستند .

Stream
14-10-08, 23:32
دمت گرم میخوای مچ بگیری؟!:1. (32):

Zotac رو نمیدونم کجا ساخته میشه ولی چون گرافیکاش خیلی کیفیت نداره گفتم مادربرداش هم نباید جالب باشه(گرافیکشو یکی از سخت افزار فروشهای آشنا نمایندگی داره...از خودش پرسیدم گفت کیفیت عالی نداره و بیشتر به درد کابرای معمولی میخوره!)

EPOX رو هم تعمیر کار گارگاه فنی همون سخت افزار فروش میگفت با CPU های اینتل خیلی خوب مچ نمیشه!

دوست من...قد شما سواد نداریم ولی از روی معده هم حرف نمیزنم...مگه اینکه اونا اشتباه گفته باشن!:1. (28):

مادربرد ها و کارت های گرافیک Zotac یک جا ساخته نمی شن! (البته تهش رو بگیری به یک جا می رسی ها...!) حالا کلا یک سرچی بکن ببین قضیه چیه..!

EPOX هم زمانی اولین انتخاب خیلی از طرفداران AMD بود!

--------

کلا هر برندی هم محصول متوسط داره و هم محصول خوب... بعضی وقت ها هم یک محصول خیلی خوب میشه.

Mehdi_Full
14-10-08, 23:38
بنده به Asus رای میدم به این دلیل که :

بیشترین مسئله ای که بنده رو برای استفاده از این مادربرد ترقیب میکنه اینه که بیش از 50 تا سیستم از زمان P2 بستم تا حالا و حتی با یکی هم خداروشکر به مشکل بر نخوردم

کیفیت ساخت قطعات مورد استفاده و همچنین کیفیت برد این برند بسیار عالی هست

از لحاظ مچ بودن قطعات و همچنین سازگاری با اکثر قطعات هم بسیار راضی کننده هست

لازمه که عرض کنم شاید دلایل بنده به این خاطر باشه که فقط از این مادربرد استفاده کردم اما دوست دارم با مادربردهای گیگا و Abit هم کار کنم تا بتونم بهتر نتیجه گیری کنم :yes:

سپاس:1. (23):

PCminister
14-10-08, 23:59
سلام .
اول از همه با بهادر خان موافقم . و بعد هم با تمام گزینه هایی که nom@d عزیز گفته . asus واقعا تخصصش در ساخت مادر برده .
فقط با اون گزینه ای که گفتی نوع هیت سینک هاش خیلی خوبه اصلا موافق نیستم . الان بنده دارم چوب هیت سینک های pin fin رو می خورم . به شکل عجیبی آبروی همه مهندس های asus رو برده ( حد اقل پیش بنده که حناشون دیگه رنگی نداره ) . هر کسی که یکمی با این هیت سینک ها کار بکنه میفهمه که اون کسی که این رو ساخته فکر قشنگیش بوده . نه فکر پرفرمنسش . چون واضحه که هوا بین هیت سینک گیر می کنه و جریانش متوقف میشه . و این طوری دیگه خنک نمی کنه .
بگذریم . هر کسی یه نظری داره دیگه . مثلا بنده به کلی از گیگا بایت بدم میاد . چون توی ایران الکی همه گیگا می خرن . چون زیاده همه فکر می کنن خیلی خوبه . در حالی که واقعا برد ضعیفیه . حد اقل در برابر asus توی خیلی از موارد کم میاره . تخصصش هم توی ساخت مادر برد نیست . تنوعی هم بین محصولاتش نیست . حالا چی داره نمی دونم .
فعلا

شما یه نگاهی به این نتایج که با برد EP45-UD3P بدست اومده بندازین:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

منبع (Only the registered members can see the link)

خب اینم از نتایجی که FUGGER و Vapor بوسیله این برد با رمهای DDR2 بدست آوردن:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Validation link (Only the registered members can see the link)

خب با توجه به منابع ارائه شده دیگه باید کاملا براتون روشن شده باشه که چرا Gigabyte یکی از بهترین برندهای تولید کننده برد هست.

قیمت برد GA-EP45-UD3P (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

دوستان لطفا با دلیل و منطق صحبت کنید تا تاپیک را حداقل از اینجا به بعد مفیدتر پی گیری کنیم.

باتشکر

ViViD
17-10-08, 13:48
من هم به برد DFI رای میدم که اون بالا نیست:1. (27):
بردهای Asus و Giga رو هم به اندازه مساوی (هر کدام تقریباً 4 سال) کار کردم بردهایی خوبی دارند اما الان برد حرفه ای رو طلب میکنم که به نظرم DFI از اون دسته باشه:love:

Overclocker
17-10-08, 14:22
اول از همه گیر میدم به گیگا که باید بره سراغ گله داریش تا ساخت اینجور چیز ها که مغز میخواد :1. (38):

بعد به ابیت خدا بیامرز که بدبخت شد :1. (40):

بعد به DFI که حالت به هم میخوره از چیدمان و رنگ بندی و ...... :yes:

بعد MSI که بازم میشه DFI :1. (38):

بقیه که بزارن در کوزه آبشو بخورن :whistle:

خوب ASUS که بزرگ ترین تولید کننده ی مادربرد در جهان هست و در این زمینه که خیلی عالی کار میکنه .

بایوس درست و حسابی و حوشمند و ..... ساپرتینگ بالا با قطعات مختلف ساپرتینگ نرم افزاری بالا

چیدمان دقیق و حساب شده رنگ بندی عالی استفاده از برد مرغوب اکسسوریس خیلی خوب

بهترین سازنده ی مادربرد در جهانه به این بزرگی :1. (38):

و............ که اگر بخوام همشو بگم هم خودم گیج میشم هم بقیه :1. (28):

Only the registered members can see the link

Overclocker
17-10-08, 14:34
و شاخ ترین مادربرد جهان

CROSSHAIR
17-10-08, 17:58
حسین جون اون بردها در مقابل این اسباب بازی بیش نیستند:yes:
من هم میگم asus
چون با یه نگاه به

میتونیم ببینیم
که تعداد مادربوردهای استفاده شده توسط بهترین ها مثلا k|ngp|nچند در صد ایسوس و چند در صد گیگا و بقیه هستن
و کم کم داره پیدا میشه
بهترین جهان کارشو شروع کرده
یه نگاهی به
هر چند زوده قصاوت
ولی با این مدار تغذیه
و کارت تغذیه کاملا جدید وابتکاری
فکر نکنم برندی یارای مقاومت داشته باشه
خصوصا گیگا

™Ali
17-10-08, 18:10
I'm Liked The Asus:love:

sahneh
31-10-08, 09:36
فقط ایسوس ASUS

Game
31-10-08, 23:10
به نظر من
1 asus
abit 2
xfx 3
evga 4
DFI 5

Dark Devil
01-11-08, 16:23
نظر سنجی ویرایش شد و به جای یک سری مادربورد مجهول الحال چندتا برند درست حسابی قرار داده شد!
:give_rose:

adelanteh79
06-07-11, 14:27
فقط فقط فقط فقط ایسوس ASUS
عشق همیشه جاودان من ایسوس
10 ساله باهاش کار میکنم خداییش اصلا اذیتم نکرده
دوست دارم ایسوس
من زبانم قاصره آخه چی بگم هلاکشم

چی میتونم بگم(خداییش بدون تعصب)

designme
07-07-11, 00:29
asuuuuuuuuus (فقط!)

haman9122
16-12-11, 17:31
بابا یه چیزی هم در باره asrock بگید.
نظری .چیزی!

android
16-12-11, 23:39
چه نظر سنجی های سختی می ذارید!
من که نتونستم شرکت کنم
در حقیقت برای من به شخصه برند مطرح نیست
وقتی قصد خرید داشته باشم این رو می سنجم که کدوم یک در حال حاضر دارای مدلی با امکانات مورد نیاز من هست
و اینکه اگر هست در تست ها چطور نتیجه داده

majidli
21-02-12, 22:56
asrock veri good

تاج
22-11-12, 03:56
تو هوای گرم اهواز شما از Asus چقدر میتونید کار بکشید که ببینید زیر یک سال خازنهای مین چه جور به فنا میره،البته خداییش گرافیکای رده بالاش اینجا خوب کارمیدن.

STUXNET
26-11-12, 08:34
من میگم فقط aSROCK هیولایه برای خودش

mohsen_star
26-11-12, 09:03
الان 4ساله یه مین ازراک رو با مشاوره نیمای عزیز بستم راضیم
اون زمان خریدم 60 تومن
الان هم با توجه به روشن بودن سیستم بطور متوسط 20 ساعت در روز واقعا تا الان خوب بوده

nima_hl
26-11-12, 09:18
این تاپیک منو یاد خاطرات قدیم میندازه

حدود 4 سال پیش تصمیم گرفتم به تابوی سلطنت ایسوس و گیگابایت بر بازار ایران خاتمه بدم

دوستان قدیمی شاهد بودند که برای این کار چقدر تلاش و زحمت کشیدم و هزاران پست، تست، بررسی و ... انجام دادم

چقدر جنگ و جدل در همین فروم و فرومهای دیگر با دوستان داشتیم تا بالاخره دوستان متوجه شدند که مسئله برندینگ یک شعار تبلیغاتی بیش نیست و هر کمپانی میتونه مادربرد خوب یا بد، تولید و عرضه کنه

امروز بسیار خوشحالم که سطح اطلاعات به گونهای بالا رفته که دوستان نه تنها در اینترنت بلکه در بازار هم میتونند به راحتی نام برندهای دیگر مانند الایت گروپ ، ازراک و ..... را به راحتی بر زبان بیاورند و هیچ کس برچسب بی سواد ، کلاهبردار و ..... به آنها نچسباند

اینکه برخی از دوستان بنده را به عنوان پدر ازراک ایران معرفی مینمایند نظر لطف دوستان است ولی یک نکته را باید همگی دقت داشته باشیم

همیشه و همیشه قبل از خواندن برند یک کالا، بخصوص کالای الکترونیک به مشخصات فنی آن کالا دقت بفرمائید تا تابوئی شبیه به ایسوس و گیگابایت که طی این چند سال در بازار داخلی گریبان گیر ما شد، این بار با نام ازراک و ...... اموال ما را به تاراج نبرد

خلاصه کلام اینکه تا دیروز کالاهای ایسوس و گیگابایت به چند برابر قیمت در بازار داخلی فروخته میشد، مراقب باشید با پشتیبانی متعصبانه فردا محصولات ازراک را به چند برابر قیمت به ما نفروشند

Over_Cracker
26-11-12, 19:23
درود.

در یک کلام باید ببینیم در ازای پولی که پرداخت می کنیم،چه مادربرد با چه کیفیت و امکاناتی خریداری می کنیم.در حال حاضر هم با توجه به بالا رفتن دانش کاربران و مقالات تخصصی کافی به زبان پارسی،تشخیص امکانات و کیفیت مادربرد به راحتی صورت میگیره.

اما اون چیزی که به برند مربوط میشه را بایستی در قالب علایق شخصی پذیرفت و منطقی دانست.ممکنه شخصی مدت زیادی با مادربردهای ایسوس کارکرده باشه و با توییک ها و قلق های بایوس این برند آشنایی بیشتری داشته باشه. و البته به دلیل اینکه برندی مثل ایسوس یا گیگابایت هزینه ی بیشتری صرف تبلیغات، طراحی های گیمینگ و اورکلاکینگ می کنند، نسبت به سایر برندها،تنوع و خلاقیت بیشتری در مادربردهای رده ی High End دارند که شاید برای سایر برند ها به صرفه نباشه،اما دلیل بر عدم توانایی اون شرکت یا برند نیستش،هر کدوم بخشی از بازار را هدف قرار دادند و باهم رقابت می کنند.الان هم که رقابت بین برندها بسیار بالاست و میبینیم که برندهایی مثل MSI و ASROCK دارند فروش خودشون را هر سال بالاتر می برند و تمرکز بیشتری روی طراحی مادربردهای HIGH END میگذارند.

در یک گزارش که سال 2011 خوندم،به ترتیب1-ایسوس-2-گیگابایت-3-ام اس ای4-ازراک ،بیشترین سهم فروش و درآمد را در سال 2011 داشتند.

D J V A H I D
26-11-12, 19:52
درود.

در یک کلام باید ببینیم در ازای پولی که پرداخت می کنیم،چه مادربرد با چه کیفیت و امکاناتی خریداری می کنیم.در حال حاضر هم با توجه به بالا رفتن دانش کاربران و مقالات تخصصی کافی به زبان پارسی،تشخیص امکانات و کیفیت مادربرد به راحتی صورت میگیره.

اما اون چیزی که به برند مربوط میشه را بایستی در قالب علایق شخصی پذیرفت و منطقی دانست.ممکنه شخصی مدت زیادی با مادربردهای ایسوس کارکرده باشه و با توییک ها و قلق های بایوس این برند آشنایی بیشتری داشته باشه. و البته به دلیل اینکه برندی مثل ایسوس یا گیگابایت هزینه ی بیشتری صرف تبلیغات، طراحی های گیمینگ و اورکلاکینگ می کنند، نسبت به سایر برندها،تنوع و خلاقیت بیشتری در مادربردهای رده ی High End دارند که شاید برای سایر برند ها به صرفه نباشه،اما دلیل بر عدم توانایی اون شرکت یا برند نیستش،هر کدوم بخشی از بازار را هدف قرار دادند و باهم رقابت می کنند.الان هم که رقابت بین برندها بسیار بالاست و میبینیم که برندهایی مثل MSI و ASROCK دارند فروش خودشون را هر سال بالاتر می برند و تمرکز بیشتری روی طراحی مادربردهای HIGH END میگذارند.

در یک گزارش که سال 2011 خوندم،به ترتیب1-ایسوس-2-گیگابایت-3-ام اس ای4-ازراک ،بیشترین سهم فروش و درآمد را در سال 2011 داشتند.

کاملا گویا و منطقی مثل همیشه . موید باشی :give_rose:

vandelin
26-11-12, 20:17
علاوه بر اون موارد که واقعاً منطقی و صحیح هست ، به یه موردی تو بازار حداقل ، اصلاً توجه نمیشه ، استفاده از سیستم !
کافیه بگی یه کیس 2 تومنی می خوام ، یه بورد 600 700 تومنی میذاره واست !
در مورد بورد هم که بدتر همه ، ظاهراً یه عده به کلی نمیدونن نقش بورد تو سیستم چیه و چه چیزی تو چه کاری تاثیر داره !
بدتر همه اینکه بعد کلی توصیف و دلیل و مدرک ، باز عده خیلی زیاد ، رو کلمه "بهترین" مانور میدن !
برادرای عزیز ، بهترین معنیش گرون بودن و لیست بلند بالای ویژگی ها و قابلیت ها نیست ، به اینه که کدومش به کارتون میاد !

alksdj
26-11-12, 20:28
به نظر من باید این نظر سنجی جزئیتر بررسی کنید چون هر کدوم از برند های بالا در یک زمانی بهترین مادربورد برای زمان خودشون باشه
مثلا توی سوکت 775 میشه به برند های
ASUS - GIGABYTE - DFI - BIOSTAR Abit
در سوکت 1156
ASUS - GIGABYTE - MSI
سوکت 1366
ASUS - GIGABYTE -
سوکت 1155
ASUS - GIGABYTE - AsRock - MSI
اشاره کرد