PDA

مشاهده نسخه کامل : سیستم آموزشی مقصر است…(نظر شما چیه؟)

Trance
11-10-08, 19:04
امروز توی اتوبوس نشسته بودم خواستم یک آماری بگیرم ببینم اوضاع چطوریه گوشی رو از توی جیبم در آوردم و بلوتوث رو روشن کردم و find رو زدم بیشتر از 12 تا blutooth روشن برای یک اتوبوس که نهایتا 50 نفر سرنشین داشت به نظرم جالب بود خلاصه حس فوضولی (کنجکاوی سابق)بیشتر گل کرد و اسم بلوتوثم رو عوض کردم و خودتون هم احتمالا حدس زدید چی گذاشتم.
5 دقیقه بعد دنیای کلیپ ها و عکس های مزخرف بود که برای من فرستاده می شد و بعضی ها که فکر می کردن خیلی باهوشن با نرم افزار های هک بلوتوث می خواستن منو هک کنن دو تا ایستگاه جلوتر از اتوبوس پیاده شدم و واقعا به حال خودم تاسف خوردم که چرا باید اینجوری باشه؟ تقصیر کیه؟ مشکل کجاست؟
متاسفانه عده ی زیادی از ما ایرانی ها وقتی یک تکنولوزی جدید رو می بینیم سعی می کنیم از اون برای خالی کردن کمبود های درونی خودمون استفاده کنیم یعنی خیلی رک و راست می خوام بگم خیلی از ما فرهنگ استفاده از این وسایل رو نداریم حقیقت اینه که ما مقصر نیستیم سیستم آموزشی ما مقصره.
در سیستم آموزشی که تکنولوزی هیچ جایی نداره در مدارسی که آوردن سی دی ممنوعه دانش آموزانی که اجازه ندارن موبایل سر کلاس بیارن خب معلومه وقتی فضای آزادی پیدا می کنن خودشون رو گم می کنن متاسفانه هر بلایی سر ما داره در میاد به خاطر نوع آموزش دیدن ماست ما در دوره ی دبیرستان فهمیدیم قوانینی هست که می شه اونا رو پیچوند ما موبایل مدرسه میاریم با این که موبایل آوردن ممنوعه چون معلوم نیست چرا ممنوعه سی دی رد و بدل می کنیم با این که خلاف قوانین مدرسه هست و هیچ کس هم کاری به ما نداره
متاسفانه ما ایرانی ها از مشکلات بزرگی که داریم اینه که بجایی که با تکنولوزی دوست بشیم و ازش به بهترین نحوه ممکن استفاده کنیم با اون می جنگیم وقتی شکست خوردیم طرف اون تکنولوزی می ریم و ایبار تکنولوزیه که ما رو پس میزنه و به ما میگه شما در حد من نیستید
این که ما امروزه نمی تونیم از تکنولوزی های جدید مثل موبایل و اینترنت درست استفاده کنیم به خاطر ضعف فرهنگی ماست که باید در دوره آموزشی حل می شده ولی نشده و اینه حال ور روز امروز ما.

با عرض پوزش از شما:give_rose:

pooyi_khafan
12-10-08, 18:03
دست رو دلم نذار که خوونه.
موبایل و سی دی که به جای خودش آدامس هم نمی شه سر کلاس خورد.
البته زیاد تقصیر سیستم آموزشی نیست چرا که توی کشورای پیشرفته هم نمی ذارن موبایل به مدرسه ببرن یا وسایل سرگرمی... ولی اونا درست با تکنولوژی بر خورد می کنن

Feoris
11-11-08, 12:35
ما قبل از اينكهطرزاستفاده رو ياد بگيريم هر وسيله اي رو معرفي و متداول ميكنيم

N@VID
11-11-08, 12:46
سلام :

نمي دونم چه صيغه اي هست که هر وسيله اي تو ايران انقدر زود خز مي شه !
چند روز پيش مي خواستم 6600 جديد که تازه اومده رو بخرم که پيش خودم فکر کردم ديدم
خوب نيست آدم گوشي دستش باشه که تا يک ماه ديگه دست افغاني ها هم هست !
فقط کافي اسم بلوتوث ، نام دختر انتخاب بشه !!!
فقط کافي تو چت نام دختر ديده بشه !!!
دست رو دلم گذاشتي !
ديگه از فرهنگ رانندگي نگم بهتره !

green_waves
11-11-08, 17:24
فراموش نکنید ما در یک جامعه با فرهنگ جهان سوم که در حال پس رفت به سمت جهان چهارم هست زندگی می کنیم

البته برخی از دوستان کلاس های آموزشی را با سینما اشتباه گرفتند که توقع دارند آدامس ، تخمه ، پاپ کرن و ... در آن استعمال کنند

با دوستمون Feoris موافق هستم پیش از آنکه یک تکنولوژی را در اختیار جامعه قرار بدهیم باید فرهنگ استفاده از برای آنها ایجاد کنیم

البته قرار نیست که اینطور باشد

green_waves
11-11-08, 17:27
یک نظرسنجی می خواهم داشته باشم
برای دولت فرانسه کدامیک مشکل ساز هست و شورش در فرانسه ایجاد می کند

- دانشجویی که مدام به فکر ارتباط با دختران هست و ...
- دانشجویی که مدام مشغول به تحقیق است و دارای سالم فکری می باشد

™Ali
11-11-08, 18:00
در مدارسی که آوردن سی دی ممنوعه دانش آموزانی که اجازه ندارن موبایل سر کلاس بیارن خب معلومه وقتی فضای آزادی پیدا می کنن خودشون رو گم می کنن متاسفانه هر بلایی سر ما داره در میاد به خاطر نوع آموزش دیدن ماست

اين چيزي نيست كه مخصوص ايران باشه. در تمام كشور هاي پيشرفته آوردن گوشي ممنوعه ولي اونا يه راه حل به وجود آوردند و يه گوشي هايي توليد كردن كه فقط توانايي تماس با پليس و خونه محصل رو داره :1. (23):
آقا محمد خود شما معلم باشيد در كلاسي كه همه دانش آموزان گوشي هاي دوربين دار دارند آيا شما احساس امنيت مي كنيد؟:1. (26):

فراموش نکنید ما در یک جامعه با فرهنگ جهان سوم که در حال پس رفت به سمت جهان چهارم هست زندگی می کنیم
فكر كنم جهان سوم ديگه آخرشه! (يعني جهان چهارمي ما نداريم :1. (27):)

موبایل و سی دی که به جای خودش آدامس هم نمی شه سر کلاس خورد.

البته برخی از دوستان کلاس های آموزشی را با سینما اشتباه گرفتند که توقع دارند آدامس ، تخمه ، پاپ کرن و ... در آن استعمال کنند
خواستم دقيقا همينو بگم كه شما لطف كردي زودتر گفتيش (كلاس هم آخه حرمتي داره!) :great:..
یک
نظرسنجی می خواهم داشته باشم
برای دولت فرانسه کدامیک مشکل ساز هست و شورش در فرانسه ایجاد می کند

- دانشجویی که مدام به فکر ارتباط با دختران هست و ...
- دانشجویی که مدام مشغول به تحقیق است و دارای سالم فکری می باشد

هدفت از طرح اين سوال چي بود!(مورد دوم خيلي خطرناكه :1. (38):)
:11():

™Ali
11-11-08, 18:18
چند روز پيش مي خواستم 6600 جديد که تازه اومده رو بخرم که پيش خودم فکر کردم ديدم
خوب نيست آدم گوشي دستش باشه که تا يک ماه ديگه دست افغاني ها هم هست !نويد جان شما در خريد گوشي به افغاني ها چكار داريد؟ :1. (27):

فقط کافي اسم بلوتوث ، نام دختر انتخاب بشه !!!
فقط کافي تو چت نام دختر ديده بشه !!!آيا شما پيش يك دختر وقتي داره چت ميكنه بوديد؟
بهت اطمينان ميدم كه اونم فقط با پسرا چت مي كنه همون طور كه اكثر پسرا با دخترا چت ميكنن.
اين كه يه چيزه طبيعيه! ولي براي تمام ايرانيان متاسفم. اگه شما به يه Room سر بزنيد با موجي از
حرف هاي چرت و پرت، مستهجن و فوق العاده تاسف بار مواجه ميشيد.(خودم شخصا با دوستانم تو PCN فقط چت مي كنم)
=================
يه تجربه جالب از چت كردنم در Room هاي UK
رفتم چت كنم با هر كسي كه مي خواستم چت كنم اول مي گفت چند سالته؟ منم مي گفتم 16 اونا كه مي ديدن سنشون از من بيشتره حاضر به چت كردن با من نبودند. :gasp:
بعد از اينهمه گشت و گذار بالاخره يكي پيدا شد كه با ما چت كنه :1. (38):
:1. (21):

Amin Boy 20
11-11-08, 18:42
اقا تخمه خوردن و ادامس جویدن و موبایل اوردن سر کلاس که سر جای خود
سیستم اموزشی ایران بطور کلی و از همون پایه ایراد داره که اگه بخوایم وارد جرئیات بشیم تاپیک منحرف میشه

green_waves
11-11-08, 19:24
فكر كنم جهان سوم ديگه آخرشه! (يعني جهان چهارمي ما نداريم :1. (27):)

درسته تا قبل از قرن 21 که تفاوت ها کمتر بود و لفظ جهان سوم به کشورهای عقب مانده اطلاق می شد

دولت هایی را جهان چهارم می نامند که نتها عقب مانده هستند و پیشرفتی ندارند بلکه در جهت مخالف در حرکت هستند که شاخص های فرهنگی و اقتصادی آن پیش از بقیه خود را نشان می دهد که در جامعه کنونی ما تضاد فرهنگی به راحتی قابل مشاهده هست

خواستم دقيقا همينو بگم كه شما لطف كردي زودتر گفتيش (كلاس هم آخه حرمتي داره!) :great:..

متاسفانه برخی مفهوم آزادی را به درستی درک ننموده اند

هدفت از طرح اين سوال چي بود!(مورد دوم خيلي خطرناكه :1. (38):)

بسیار واضح است رابط سیاست و فرهنگ و وابستگی شدید فرهنگ یک جامعه به سیاست حاکم (که یکی از دوستان آن را کم اثر می دانست) و کاهش بار مسئولیت از روی دوش سیستم آموزشی