PDA

مشاهده نسخه کامل : به نظر شما اسلات PCI-E سوخته ؟ ؟

Ardalan
09-10-08, 21:37
با سلام
امروز وقتی سیستم روشن بود داتشم تو کیس فن چیپست عوض میکردم که یهو یه سیم از پاور گرفت به بدنه و جرقه زد و سیستم خاموش شد اون سیم هم فک کنم از گرافیک میامد
خلاصه سیستم که روشن میکردن نه بوقی میزن نه چیزی انگار مادربرد بالا نمیومد حتی چراغ LAN هم روشن نمیشد ولی سیستم روشن بودا اما مادربرد بالا نمیومد
هر بلای از قبیل پاک کردن CMoS . کشیدن باطری و... کردم نشد
امدم گرافیک در اوردم وقتی سیستم روشن کردم بوق زد که معنیش یعنی اینکه گرافیک Detect نشده اول فکر کردم مشکل از گرافیک بعد وقتی گرافیک گذاشتم تو PCi-e اسلات دوم دیدم سیستم روشن شد و کار کرد
حالا به نظرتون اسلات اولی سوخته ؟
مشکلش چیه ؟
مادربرد من winfast nf4uk8aa هستش و گرافیک هم 6800XT
:11():

Overclocker
09-10-08, 23:01
با سلام
امروز وقتی سیستم روشن بود داتشم تو کیس فن چیپست عوض میکردم که یهو یه سیم از پاور گرفت به بدنه و جرقه زد و سیستم خاموش شد اون سیم هم فک کنم از گرافیک میامد
خلاصه سیستم که روشن میکردن نه بوقی میزن نه چیزی انگار مادربرد بالا نمیومد حتی چراغ LAN هم روشن نمیشد ولی سیستم روشن بودا اما مادربرد بالا نمیومد
امدم گرافیک در اوردم وقتی سیستم روشن کردم بوق زد که معنیش یعنی اینکه گرافیک Detect نشده اول فکر کردم مشکل از گرافیک بعد وقتی گرافیک گذاشتم تو PCi-e اسلات دوم دیدم سیستم روشن شد و کار کرد
مشکلش چیه ؟

یک کارت گرافیک دیگه بنداز روش ببین تصویر میده ؟

اگر نداد Only the registered members can see the link

KING
10-10-08, 13:00
با سلام
مشکلش چیه ؟
یه سری واسه منم چنین مشکلی پیش اومد البته با مودمم
تو یه اسلاتش جواب نمیداد
اسپری خشک زدم (مخصوص سخت افزار) مشکلش برطرف شد
البته سیستم باید خاموش باشه و کابل برق پاور رو دربیاری بعد از اینکی مطمین شدی خشک شده به برق بزن و روشن کن ببین جواب میده یا خیر

makintash
12-10-08, 18:46
سلام دوستان
من این پست را از طرف اردلان عزیز میزنم تا با شما مشورت کنم.
بعد از قرار دادن کارت گرافیک روی اسلات دوم pci-xp کارت یه ساعتی کار میکنه بعدش دوباره
سیستم خاموش میکنه و تو بایوس بوق عدم شناسایی کارت را میزنه.
حالا کارت بردیم روی یه سیستم دیگه چک کردیم صفحه به صورت شطرنجی شده.
به نظر شما مشکل از چیه؟
من که میگم چیپه حالا راهی هست که بشه این کارت را تعمییر کرد یا باید قیدش رو بزنیم.
با تشکر.

Trance
12-10-08, 19:41
احتمال اینکه یکی از خازنها نیم سوز شده باشه هست.کارت باید تست بشه.

درصد کمی وجود داره که برا gpu مشکلی پیش اومده باشه.

سوزن های(پین ها) سولت و خود کارت رو یه نگا بنداز ببین اتصالی چیزی مابین شون نیست.

javadshahvand
12-10-08, 19:54
سلام دوستان
من این پست را از طرف اردلان عزیز میزنم تا با شما مشورت کنم.
بعد از قرار دادن کارت گرافیک روی اسلات دوم pci-xp کارت یه ساعتی کار میکنه بعدش دوباره
سیستم خاموش میکنه و تو بایوس بوق عدم شناسایی کارت را میزنه.
حالا کارت بردیم روی یه سیستم دیگه چک کردیم صفحه به صورت شطرنجی شده.
به نظر شما مشکل از چیه؟
من که میگم چیپه حالا راهی هست که بشه این کارت را تعمییر کرد یا باید قیدش رو بزنیم.
با تشکر.

کارت رو باید تعویض کنی تعمیر فایده نداره

Ardalan
17-10-08, 19:22
با سلام
پس از سه چهار روز که مادربرد و گرافیک رو توی تعمیرگاه ها گردوندم متوجه شدم که چیپ مادربرد و گرافیک آسیب دیده
مادربرد سوکت 935 داره و تو بازار خیلی کم گیر میاد ولی یکی دو مدل پیدا کردم
خود مادربرد فرستادم گارانتی منتظر هستم که بیاد
گارانتی پیشتازان
کسی نمیدونه چقدره میفرستن ؟ ؟
گرافیک هم که احتمالا باید عوض کنم
با تشکر

Surpriser
17-10-08, 20:25
به نظرم اين كه پين هاي كابل پاور خارج از پلاستيكش باشه يه ضعف واسه پاور هست.پاورتون چي هست؟