PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با XP !!

arven_andomil
05-10-08, 14:15
سلام
تازگی با ویندوزم مشکل پیدا کردم. وقتی که نصبش میکنم و برای اجرای برنامه وارد میشم اگه recycle bin رو قبلا پاک نکرده باشم با همه محتویاتش روی صفحه باقی میمونه. بعضی از برنامه ها رو هم وقتی که نصب میکنم فقط یک بار قادر به اجرا کردنشون هستم. و اگر برنامه رو ببندم دیگه بالا نمی یاد و باز نمیشه!! و هر دفعه برای اجرا باید نصبش کنم!! یه مشکل دیگه هم اینه که روی درایوها که کلیک میکنم باز نمیشن و باید راست کلیک کنم و open رو بزنم.!!!
حالا ایرادش ممکنه از کجا باشه؟ ویندوز یا سخت افزار؟؟

Moein
05-10-08, 14:20
نه ویندوز نه سخت افزار احتمالا ویروس هست درسته c رو فرمت می کنید احتمالا از درایو های دیگه میاد و حتی ممکنه روی سکتور صفر هاردت باشه مشکلی که من هم قبلا داشتم
این مشکل حتی با فورمت کردن کامل هاردت حل نشه ان وقته که نیاز به صفر کردن تمامی سکتور های هاردت داری موفق باشی

arven_andomil
05-10-08, 14:45
نه ویندوز نه سخت افزار احتمالا ویروس هست درسته c رو فرمت می کنید احتمالا از درایو های دیگه میاد و حتی ممکنه روی سکتور صفر هاردت باشه مشکلی که من هم قبلا داشتم
این مشکل حتی با فورمت کردن کامل هاردت حل نشه ان وقته که نیاز به صفر کردن تمامی سکتور های هاردت داری موفق باشی

ممنون از راهنمائیت :love: ولی این صفر کردن سکتور یعنی چی؟؟ باید هارد رو از اول پارتیشن بندی کنم؟؟

Ardalan
05-10-08, 16:16
ممنون از راهنمائیت :love: ولی این صفر کردن سکتور یعنی چی؟؟ باید هارد رو از اول پارتیشن بندی کنم؟؟
با سلام
بله منظور ایشون پارتیشن بندی هستش ولی به نظر من اول به یک آنتی ویروس خوب مثل KasperSky یا Nod32 سیستم تمیز بکن بعد یک ویندوز دیگه نصب کن قائدتا نباید مشکلی داشته باشی

Trance
05-10-08, 16:57
یه سر به وب سایت avast بزن اونجا اینو دانلود کن حجمش کمه.

Only the registered members can see the link

arven_andomil
05-10-08, 17:34
با مکافی سیستم رو اسکن کردم ولی فکر کنم فایلهای سیستمی رو هم پاک کرده؟!!! مثلا winrar ya jetaudi اصلا اجرا نمیشن!!

یه نگاهی به اون ادرس بالا بندازید. تقریبا همه شون فایل سیستمی هستن. به جز یکی که delete شده!!!

arven_andomil
05-10-08, 17:36
یه سر به وب سایت avast بزن اونجا اینو دانلود کن حجمش کمه.

این برنامه رو هم دانلود و اجرا کردم. این نتیجه اش بود

avast! Virus Cleaner Tool - version 1.0.211 Unicode
Creating log file: C:\Documents and Settings\Ali\My Documents\My Completed Downloads\aswclnr.log
2008/10/05, 05:54:49 ب.ظ
Memory scanning started...
No virus body found in memory.
Memory scanning finished (4.0s).
----------
Files scanning started...
C:\WINDOWS\system32\CatRoot2\edb.log... file could not be scanned!
C:\WINDOWS\system32\CatRoot2\tmp.edb... file could not be scanned!
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Network Associates\BOPDATA\_Date-20081005_Time-173044875_EnterceptRules.dat... file could not be scanned!
C:\Program Files\DAP\History\Ali\_lasthist.dat... file could not be scanned!
C:\System Volume Information\_restore{63B9286D-7983-499B-B347-9DA04473481A}\RP17\A0001738.exe... file could not be scanned!
No virus body found.
Files scanning finished (87971 files, 0 infected, 677.6s).
Drives scanned: C: D: E: F: G:
----------

Trance
05-10-08, 20:54
احتمالا ویروس autorunexe گرفته. باید فایل اجرایی بانرم افزار remove autorun غیر فعال باشه بعد با unlocker پاک بشه.(delete ).

اینم امتحان کن شاید برطرف بشه.

arven_andomil
05-10-08, 21:08
احتمالا ویروس autorunexe گرفته. باید فایل اجرایی بانرم افزار remove autorun غیر فعال باشه بعد با unlocker پاک بشه.(delete ).

اینم امتحان کن شاید برطرف بشه.

از اون برنامه که استفاده کردم بعد دوباره win نصب کردم . الان فقط دو تا فایل رو شناسایی میکنه که فکر کنم ویروس باشن. برنامه هایی که قبلا اجرا نمیشدن . الان مشکلی ندارن فقط درایوها با کلیک کردن باز نمیشن...
این راهی هم که گفتی امتحان میکنم.
ممنونم:give_rose:

Moein
05-10-08, 21:09
با سلام
بله منظور ایشون پارتیشن بندی هستش ولی به نظر من اول به یک آنتی ویروس خوب مثل KasperSky یا Nod32 سیستم تمیز بکن بعد یک ویندوز دیگه نصب کن قائدتا نباید مشکلی داشته باشی

نه دوست من شما با هر برنامه ای که هارد رو فرمت کنی هیچ وقت سکتور صفر هارد پاک نمی شه امیانه سکتور صفر اینه که همون حافظه داخلی هارد البته این حرف کاملا اشتباه هست اما خوب واسه ادم بهتر جا میوفته به زودی برنامه و نحوه صفر کردن هارد رو براتون می زارم

AMD>INTEL
06-10-08, 02:30
nod32 بهترین آنتی ویروس برای از بین بردن این ویروس هست . system restore ویندوز هم turn off کن .

javadshahvand
06-10-08, 12:18
از اون برنامه که استفاده کردم بعد دوباره win نصب کردم . الان فقط دو تا فایل رو شناسایی میکنه که فکر کنم ویروس باشن. برنامه هایی که قبلا اجرا نمیشدن . الان مشکلی ندارن فقط درایوها با کلیک کردن باز نمیشن...
این راهی هم که گفتی امتحان میکنم.
ممنونم:give_rose:

autorun.info رو هر درایو قرار داره اونارو دستی پاک کن بعد سیستم رو ریست کن

arven_andomil
06-10-08, 12:39
autorun.info رو هر درایو قرار داره اونارو دستی پاک کن بعد سیستم رو ریست کن

وقتی که search میکنم . همچین فایلی رو اصلا پیدا نمیکنه. همه درایوها رو هم چک کردم. هیچی نبود!!!

nod32 بهترین آنتی ویروس برای از بین بردن این ویروس هست . system restore ویندوز هم turn off کن .

همین آنتی ویروس رو نصب کردم.
system restore رو از چه راهی غیر فعال کنم؟

Dark Devil
06-10-08, 12:49
Control Panel > System > System Restore
تیک Turn off.... رو بزنید
همیشه در حملات ویروسی مایه ی مکافات است!!:1. (27):

arven_andomil
06-10-08, 13:26
از همه تون ممنونم :love:خیلی کمک کردین . همه چیز درست شد:1. (5): . آنتی ویروس nod32 همه ویروسا رو از بین برد. درایوها هم با کلیک کردن باز میشن.:merci: