PDA

مشاهده نسخه کامل : مستر و سلیو بدون جا به جا کردن جامپر

downloadsoft
04-10-08, 19:21
سلام
دوستان یک سوال واسه من پیش امده ما یک سیدی رام داریم و یک دویدی رام.
می خوایم بدون جابه جا کردن جامپر مستر و اسلیو از روی تنظیمات مین برد جا به جا کنیم و سخت افزاری این کارو انجام ندهیم از چه گزینه ای استفاده کنیم در مادربرد gigabyte مثلا ؟؟؟؟؟؟؟

Labyrinth
04-10-08, 19:55
تا اونجایی که من اطلاع دارم این عمل تغییر مستر و ... فقط قسمتی که مربوط به بوت شدن سیستم میشه هست و شما فقط میتونید تعیین کنید برای بوت شدن کدوم اول باشه و کدوم دوم ....

سوالی بود در خدمتم :give_rose:

downloadsoft
04-10-08, 20:29
تا اونجایی که من اطلاع دارم این عمل تغییر مستر و ... فقط قسمتی که مربوط به بوت شدن سیستم میشه هست و شما فقط میتونید تعیین کنید برای بوت شدن کدوم اول باشه و کدوم دوم ....

سوالی بود در خدمتم :give_rose:

اخه تو مدل های قدیمیه گیگابایت این امکان وجود نداره.
من یک بار ایدیی رو از سیستم جدا کردم و تر تمیزش کردم دیگه از این به بعد فقط سیدی رام رو میشناخت دویدی رام رو نمیشناخت حتا امدم ایددیی نو گذاشتم بازم همین مشکل بود تا اینکه با جامپر تنظیم کردم حالا می خوام بدونم برای من سواله اول در چه حالتی بود که بدون جا به جا کردن جامپر درست بود من هر کاری کردم نشد اخر با جامپر تنظیم کردم اخه اول که جامپر دست نخورده بود.

downloadsoft
05-10-08, 01:02
کسی نیست جواب ما رو بده؟

shahab_blaster
05-10-08, 08:24
تا جايي كه من ديدم نميشه پورت IDE ميتونه 2 وسيله رو همزمان ساپورت كنه و اين نيازمند تغييراتي هست و در بايوس همچين تنظيماتي نبوده تا جايي كه من ميدونم چون اينكار هم سخت افزاري هست هم نرم افزاري

Labyrinth
05-10-08, 12:54
خوب اگر اینطوریه شما یک مشکل سخت افزاری دارید که مربوط میشه به بورد یکی از درایوهای نوری

حالا این عیب چی هست توضیح میدم

قضیه اینه که بعضی درایو های نوری دچار یک مشکل میشوند که فقط در حالت مستر و یا فقط در حالت اسلیو شناخته میشه و در حالت دیگه شناخته نمیشود این مشکل مربوط میشه به بورد سی دی درایو که به دلایل مختلفی ایجاد میشه ( دلیلش رو یادم نمییاد )

به احتمال 99 درصد مشکل شما همینه :yes:

:11():

downloadsoft
06-10-08, 00:00
مشکل مربوط میشه به بورد سی دی درایو که به دلایل مختلفی ایجاد میشه ( دلیلش رو یادم نمییاد )

من منظورو نگرفتم میگید یعنی چه تنظیماتی باید اعمال بشه سیدی رام مشکلی نداشته هر دو نو بوده .فقط میدونم تنظیمات مین بردی داره.

Labyrinth
06-10-08, 12:12
درمورد تنظیمات من اطلاعی ندارم این رو باید از کسایی بپرسی که مین گیگابایت دارن :give_rose:
درمورد حرف خودمم منظورم اینه اگر مشکل سخت افزاری باشه یکی از درایوها فقط توی یک حالت شناخته میشه و در حالت دیگر شناخته نمیشه

اگر نفهمیدی بازم توضیح بدم :give_rose: