PDA

مشاهده نسخه کامل : یک سوال در مورد Dual Bios

Overclocker
28-09-08, 20:09
مادربرد من P5Q-E هست و دو تا چیپ بایوس داره که وقتی مشکلی پیش آمد نیاز به ریکاوری بود به طور خودکار انجام بشه یعنی از چیپ 2 به روی 1 رایت میشه هنگامی که فاسد میشه یا بر عکس از روی 1 به روی 2 مهم نیست که از کدوم به کدوم .... .

ولی سوال من اینجاست که وقتی بایوس را با ASUS Update آپ میکنم یکی از اونها بیشتر آپ نمیشه :

مثلا چیپ 1 نسخه ی بایوسش میشه 1306 ولی چیپ 2 همون 605 میمانه :1. (27):

حالا چطور اون یکی چیپه را آپ کنم ؟:1. (26):

Labyrinth
29-09-08, 17:45
گمون نکنم بشه ، شاید یک گزینه توی بایوس داره که بازیابی نکن دوباره البته من بایوس سری Q رو ندیدم

Overclocker
29-09-08, 17:57
گمون نکنم بشه ، شاید یک گزینه توی بایوس داره که بازیابی نکن دوباره البته من بایوس سری Q رو ندیدم

ببین بایوس طوری هست که وقتی آپ میشه فقط یک چیپ آن آپ شده و دیگر هیچ .

منظور از ریکاوری هم اینکه یه تنظیم ست کنی سیستم بالا نیاد و کلیر سیموس انجام بدی یا .... که سیستم بیاد بالا اون موقعه میگه بایوس ایز کرپت !!! که خودش میره تو EZ Backup و عملیات ریکاوری انجام میشه.

یاید بایوس را خیلی ازیت کنی تا چنین پیغامی بده چون به این آسونی ها نمیتونی چنین پیامی را مشاهده کنی :yes:

با تشکر.

Labyrinth
29-09-08, 18:16
خوب چه کاریه که اون رو آپدیت کنی یکیش هم که بروز بشه بسه گیریم بایوس اول درست اپدست نشد و همچنین دومی هم که داشتی آپدیت میکردی برق رفت اون موقع چطوری میخوای بازیابی کنی

در ضمن تا اونجایی که من میدونم یکی از بایوس ها فقط خواندنی هست و قابلیت نوشتن فقط مربوط به یکی از بایوس ها میباشد

دوستان اگر کسی اطلاعات کاملی داره ارایه بده