PDA

مشاهده نسخه کامل : اسمبل!!!!!!!!!!!!!!!!(سؤالی از این باب!!!)

Rohham
26-09-08, 15:21
دوستانی که می تونن کمک کنن ممنون می شم ازشون...شاید مسخره است اما خوب مطرح می کنم شاید مثل مطالب دیگه این جا هم چیزی یاد بگیریم
الآن سیستم من یه سی پی یو اینتل مدل 630 که رو یه مین گیگا مدل 8i915PL-G سوار شده مه مربوط می شه به 3 سال پیش...چون می خوام ارتقا بدم و یه اینتل 7200 با یه مین P5Q بگیرم در یکی دو روزه آینده اومدم سیستم رو باز کردم و سی پی یو رو از جاش درآوردم...بازم سر جاش زدم و کار هم کرد و مشکلی نیست...من خودم اسمبل نکرده بودم به یه چیزی برخوردم شاید واس دوستان مسخره باشه اما خوب من ندیده بودم و نمی دونستم...سی پی یو که ظاهراً راحت سر جاش قرار می گیره اما فنی که روش سوار شده بود بین فن و سی پی یه حالت چسب وجود داشت که بین سی پی یو فن قرار گرفته بود حالا می خواستم از دوستان بپرسم که :
1.آیا سی پی یو یی مثل 7200 هم همون جوری سوار می شه رو مین؟؟؟
2.این چسب قضیش چیه؟؟؟
ممنون می شم از دوستانی که بهم یاد می دن

saeed25
26-09-08, 16:57
دروود
دوست عزیز،من پاسخ سوال اولتون رو نمی دانم،اما پاسخ پرسش دومتان:این چسب خمیر یا مایع سیلیکون هست،و برای انتقال بهتر حرارت از سی پی یو به استوک هست،و نبودش هم خیلی تاثیر چندانی ندارد!

Rohham
26-09-08, 16:58
یعنی کسی نیست که جواب سؤالات منو بدونه یا هست و سادس...آقایون ن گفتم شاید خنده داره اما خوب نمی دونم دیگه...
بعید می دونم کسی ندونه ها...

Rohham
26-09-08, 17:03
دروود
دوست عزیز،من پاسخ سوال اولتون رو نمی دانم،اما پاسخ پرسش دومتان:این چسب خمیر یا مایع سیلیکون هست،و برای انتقال بهتر حرارت از سی پی یو به استوک هست،و نبودش هم خیلی تاثیر چندانی ندارد!

دمت گرم بالاخره چراغ رو روشن کردی...
اینو چی جوری باید زدش؟؟؟می تونی بهم بگی؟؟؟تو خد جعبه ی سی پی یو هست یا خریدنیه؟؟؟

Musketeer™ Pro
26-09-08, 19:25
ببین سوار کردن سی پی یو های جدید با قدیم فرق چندانی نداره

اون چسبی که شما میگی، در اصل چسب نیست، بلکه خمیر حرارتیه که معروفه به خمیر سیلیکون، کارش هدایت بهتر گرما از سطح سی پی یو به هیت سینکه... نبودش هم تاثیر بسیار زیادی داره. استفاده نکردنش اصلا توصیه نمیشه... شما هم حتما استفاده کن ازش

موفق باشی

Rohham
26-09-08, 20:16

اون چسبی که شما میگی، در اصل چسب نیست، بلکه خمیر حرارتیه که معروفه به خمیر سیلیکون، کارش هدایت بهتر گرما از سطح سی پی یو به هیت سینکه... نبودش هم تاثیر بسیار زیادی داره. استفاده نکردنش اصلا توصیه نمیشه... شما هم حتما استفاده کن ازش

موفق باشی

چی جوری استفاده می شه....؟من هنوز نگرفتم ببینم...نحوه ی استعمالش رو بگی ممنون می شم...تابلو ِِِ ِ؟؟؟من می تونم خودم بزنمش؟؟؟:1. (27):

saeed25
26-09-08, 20:32

موفق باشی
دروود
اینکه نباشه،فکر نمی کنم مشکل حادی رو بوجود بیاره،من خودم الان حدودا یک سالی میشه سی پی یو سیستمم بدون سیلیکون کار م یکنه و مشکلی هم نداره!نه دما نه کاررکش!

saeed25
26-09-08, 20:35
چی جوری استفاده می شه....؟من هنوز نگرفتم ببینم...نحوه ی استعمالش رو بگی ممنون می شم...تابلو ِِِ ِ؟؟؟من می تونم خودم بزنمش؟؟؟:1. (27):
دوست عزیز،شما بایستی یک تیوب حاوی این خمیر را خریداری کنید،و مقداری رو به اندازه ای که تمام سطح بیرونی سی پی یو رو بپوشونه،رو بمالید پشت سی پی یو،و بعد هیت سینکش رو روش قرار بدید!به همین سادگی و به همین خوشمزگی:lol:

Rohham
26-09-08, 21:04
دوست عزیز،شما بایستی یک تیوب حاوی این خمیر را خریداری کنید،و مقداری رو به اندازه ای که تمام سطح بیرونی سی پی یو رو بپوشونه،رو بمالید پشت سی پی یو،و بعد هیت سینکش رو روش قرار بدید!به همین سادگی و به همین خوشمزگی:lol:

دستت درد نکنه...چرا همش باید پول بدیم پسسسسسسسسس؟/؟؟:cry::cry::cry::cry:

:merci:

Musketeer™ Pro
26-09-08, 21:20
نه داداش، سطح سی پی یو رو نمیخواد باهاش بپوشونی، فقط یه کوچولو (به قول حرفه ای ها اندازه یک نخود) بزن وسطش، وقتی هیت سینک رو ببندی خودش بخوبی پخش میشه. زیاد هم نزن که از بقلای سی پی یو نزنه بیرون کثیف کنه اطرافش رو.

خودت خیلی راحت میتونی انجام بدی

حتما هم خمیر سیلیکون رو بزن

باز هم موفق باشی :give_rose:

green_waves
26-09-08, 21:26
630 از لحاظ ظاهری هیچ تفاوتی با E7200 نداره و دقیقا مثل هم روی مادربرد قرار داده می شوند
کلا سری LGA خیلی از سری های PGA سوار می شوند و درد سر کمتری دارند

Dark Devil
26-09-08, 21:30
وقتی CPU را میخرید یک مقدار به زیر فنش زده که برای شما باید کافی باشه لازم نیست هزینه کنید

Musketeer™ Pro
26-09-08, 21:36
عزیز ایشون سی پی یو رو بعد از سه سال باز کردن و میخوان دوباره ببندن :1. (27):

Dark Devil
26-09-08, 21:50

اگر منظورشون این هم بوده باشه که اون هم حتما خمیر داره:1. (27):

Moein
26-09-08, 22:03
اره احتمالان یه لواش از سیلیکون در میاری

Rohham
27-09-08, 00:16

نه آقا باز کردن و بستن رو که روزی یه بار محض یاد گیری باز می کنم میبندم:lol: می خواستم ببینم این قطعات جدیدی که می گیرم رو خودم می تونم سوار کنم و این قضیه خمیر رو بفهمم که خداروکشر ظاهراً حلههههههههه....
مرسی ازتون بابات کمک:love::give_rose:

Rohham
27-09-08, 00:20
اره احتمالان یه لواش از سیلیکون در میاری

آره اما لواشش خیلی مونده بود دیگه خورد می شد هر چی دست می زدی اماآثاری از چسبندگی درش به چشم می خورد....فکر کنم فنم مشکلم پیدا کرده بوده این آخریا که دمای سیستم رو هم می بره بالا....دمای کارت گرافیکم می رسه به 70!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!سی پی یو هم هنگ می کنه....خدا کنه این دو 3 روزه هم تا دوشنبه کارت گرافیکم نسوزه تا قطعه ی تازه بهش تزریق کنم:lol::1. (21):