PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید فن و نصب فن

JALIL1990
26-09-08, 15:20
سلام دوستان شرمنده که من سوالم را اینجا مطرح می کنم اگر به این قسمت ربطی نداره به بزرگی خودتون ببخشید .
من چندی پیش بدون اطلاعات کافی اقدام به خرید یک کیس کردم و حالا هم امکان تعویض اون را ندارم ولی حالا مشکل من با این کیس این هست که جای فن روی دربش نداره و پشت اون هم فقط جای یک فن 8*8 هست حالا من با یک نفر صحبت کردم میگه میتونه جای فن برام روی درب کیس در بیاره من هم رفتم 2 عدد فن 12*12 خریدم حالا به نظر شما :
1) این 2 عدد فن را به صورت دمنده قرار بدم یا مکنده ؟
2) این 2 عدد فن را چطور قرار بدم ؟ کنار هم یا روی هم ؟ ( نظر خودم روی هم بود که هم به گرات گرافیکم کمک کنه و هم روی رم و cpu باد بزنه ولی به نظر شما با این باد زدن به cpu در کار خنک کنندگی cpu اختلالی پیش نمیاره ؟ یا براش خوبم هم هست ؟ )
3) شما فکر میکنید با این 2 عدد فن 12*12 روی درب و یک عدد فن 8*8 پشت کیس کار تهویه کاملا انجام میشه ؟
4) نظرتون در مورد بستن یک فن 25*25 بجای این 2 عدد فن چیه ؟ کدام بهتر کار تهویه را انجام میده ؟ ( اگر از فن 25*25 قیمت دارید لطفا بگید )

Majid OC
26-09-08, 21:36
تئوری گردش هوا توسط فن های کیس

سلام عزیز !خوش اومدی

اگر کیس تون مدل خاصی است مدلش رو بگید یا عکس بزارید در حالتی که در کیس باز است .
جواب سوالها تون :
1) ببنید تئوری حرکت هوا در کیس شکل درست اون به صورت زیر باید باشه که مهم اینه که جریان باد خنک از جلو دمیده بشه واز پنل عقب به هوای گرم به سمت بیرون هدایت بشه متاسفانه در اکثر موجود در بازار مدل های ارزان قیمت جلوی کیس رو می بندند که اشتباه و از درب کنار کیس استفاده می کنند که در این حالت فن های درب کیس مثل فن پنل جلویی هوای خنک رو به داخل هدایت کرده و توسط دو فن عقبی کیس هوای گرم به بیرون منتقل شده که تئوری اول از همه صحیح تره شما اگر بتونی محفظه ای در جلوی کیس ایجاد کنید و فن دور بالا بلبیرنگی 12 ولت با آمپر 0.5 بزارید
که عالی میشه !

Only the registered members can see the link

2و3) نه بنظرم یکی بالا باشه که هوای خنک رو به پردازنده بدمه یکی زیرش که به کارت گرافیک کمک کنه البته درمورد اختلال بله به نظرم RPM فن های درب کیس نباید بیش از حد بالا باشه چون مهم ایجاد جریان هوا ست از داخل به درون کیس و از داخل کیس به بیرون که سرعت بالا ی فن های پشت کیس در مکیدن هوای داخل خیلی تاثیر داره هر چه بالا تر باشه بهتره برعکس فن های درب کیس نسبت به فن های پشتی باید از سرعت کمتری برخوردارباشند تا فن CPU و کارت گرافیک دچار اختلال در گردش هوای هیت سینک مربوط به خودشون نشن و هر چه هوای گرم اطراف این فن ها سریع تر توسط فن های پشتی مکیده بشه که چه بهتر!

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

4) من این فن رو در هواکش ها بیشتر دیدم و در مورد کیس های Tt (ترمال تیک ) هم استفاده میشه :

با تشکر :11():
مجید

JALIL1990
27-09-08, 17:36
سپاسگذار از راهنمایی خوبتون .
شما قیمت این فن 25*25 را ندارید ؟

psat
27-09-08, 21:06
سلام
با تشکر از مجید عزیز.
مدل کیس من magnum مارک green هست.لینک عکس و اطلاعاتش رو هم میذارم:

در عکس های لینک بالا تمام کیس به صورت کامل قرار داده شده.
من یک فن 12سانت گرفتم و بر روی در برروی دریچه ای که پایین لوله ی انتقال دهنده ی هوا به cpu هست قرار دادم به صورتی که هوا رو به بیرون کیس هدایت میکنه.
خواستم سوال کنم که همین فن کافیست و آیا نیازی به اضافه کردن و یا تغییر مکان فن ها هست یا خیر؟
اون قسمتی هم که برای انتقال هوای cpu به بیرون هست رو هم بگذارم باشه یا برش دارم؟

با تشکر از شما.

Majid OC
28-09-08, 16:09
سپاسگذار از راهنمایی خوبتون .
شما قیمت این فن 25*25 را ندارید ؟

خواهش می کنم جلیل جان کاری نکردم :give_rose:
قیمت اون فن رو ندارم ولی اصلا توی بازار فن تا اونجا که من دیدم به این اندازه قطر 20 سانتش هست که گرده ولی بعد می دونم 25 سانتش باشه ؟!یعنی من ندیدم !
که باید بدونید هر چی فن بزرگتر میشه نسبت به ولتاز ثابت 12 ولت پاور و آمپر 0.5 (دور )RPMاین فن های بزرگ پاین تر میاد چون وزن پره بیشتره پس گردش حول محور شعاع هر پره فن پایین تر می یاد ، نو یزبیشتری دار ه وکلا از دو تا فن بلبرینگی 12*12 سانت 12 ولت 0.5 آمپر مقدار هوای کمتری رو در متر مربع که واحد سنجش پرفورمنس یک فن یا مقدار هوا دهی هم بهش می گن؛ پایین تر هست که بهتره بجای 25*25 این دوتا 12*12 ها رو بندین که قیمت هر کدام 6500 تومن هست .

سلام
با تشکر از مجید عزیز.
مدل کیس من magnum مارک green هست.لینک عکس و اطلاعاتش رو هم میذارم:

در عکس های لینک بالا تمام کیس به صورت کامل قرار داده شده.
من یک فن 12سانت گرفتم و بر روی در برروی دریچه ای که پایین لوله ی انتقال دهنده ی هوا به cpu هست قرار دادم به صورتی که هوا رو به بیرون کیس هدایت میکنه.
خواستم سوال کنم که همین فن کافیست و آیا نیازی به اضافه کردن و یا تغییر مکان فن ها هست یا خیر؟
اون قسمتی هم که برای انتقال هوای cpu به بیرون هست رو هم بگذارم باشه یا برش دارم؟

با تشکر از شما.

شما لطف دارین عزیز:11():

شما هرچه در بهینه کردن امر پایین آوردن دمای داخل کیس و جریان سریع تر این هوای گرم به بیرون و انتقال هوای تازه به داخل کیس و در آخر پایین آمدن دمای کاری قطعات سیستم مثل پردازنده و کارت گرافیک منجر بشه و شما واقعا تاثیر کاهش دما رو با برنامه های نمایشگر دما در سیستم مشاهده کنید (درست ترین شکل حرکت هوا در کیس زیر نمایش داده شده که بهتره به این نحو تنظیم حرکت هوا رو در کیس خودمون بهینه کنیم )

که اگر جای اون لوله انتقال هوا ی گرم CPU به بیرون طبق شکلی که گفتم در بالا توضیح دادم عمل کنید خیلی بهتر چون اون لوله خودش قطر 12 سانت هست وجلوی خروج هوای گرم داخل کیس از پنجره پشتی کیس می بنده و جریان هوای کلی کیس رو به هم می زنه ؟!!

بدون لوله انتقال هوای CPU گردش هوای بهینه شده توسط دو فن پنل جلویی و عقبی :

وقتی که لوله انتقال هوای CPU قرار گرفته به جریان هوا توجه کنید:

با این تئوری گفته شده بازم اگر سوالی هست در خدمتم :love:

قربانتون مجید :11():

psat
28-09-08, 23:48
سلام.
مرسی مجید عزیز.خیلی لطف کردی.به زحمت هم انداختمت.
پس نظر شما این هست که من اون فن رو از روی درب به جلوی کیس انتقال بدم.
حالا بعد از برداشتن اون لوله و فن روی در دوتا قسمت روی در به صورت خالی میمونن که هوا از طریق اون محفظه ها انتقال پیدا میکنه.
نظر شما این هست که من اونها رو ببندم یا اینکه دست نزنم یا فن روی یکدوماشون ببندم.
باز هم تشکر.