PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد انتخاب کیس

Surpriser
24-09-08, 21:35
سلام بچه ها.من تا 85تومن حالا یه کم این ور اون ور میخوام یک کیس بگیرم و اینو هم بگم ظاهر واسم خیلی اهمیت داره البته در کنار کولینگ خوب.:great: در کل ظاهر 60 % و کولینگ 40%.نظر خودم روی CM-690 از کولر مستر هست.اگر پیشنهاد بهتری دارید لطف کنید و بگید.
در ضمن من از کولینگ Tuniq 3 خیلی خوشم اومده بود ولی چون ظاهرشو دوست نداشتم بیخیال شدم.
بعد یه سوال دیگه هم داشتم.چون مادربردم 1 دونه IDE داره و هم هارد و هم دی وی دیم ide هست به زور کابلو رسوندم حالا هم کیس جدید بگیرم و محفظه هارد از دی وی دی دور بشه دیگه باید بیخیال هارد بشم.شما جای من بودید چیکار میکردید؟ آیا استفاده از تبدیل ide به ساتا برای دی وی دی کار غلطیه؟
با تشکر:love:

Dark Devil
25-09-08, 03:10
انتخاب خودتون خوبه البته تو این کیس که انتخاب کردین فاصله هارد با دی وی دیتون زیاد میشه (میتونین دی وی دی رو در اسلات های پایین نصب کنین و هارد را بالا که یکم ظاهرش زشته) ولی وقتی مجبور هستین استفاده از تبدیل اشکالی نداره

Surpriser
25-09-08, 06:52
انتخاب خودتون خوبه البته تو این کیس که انتخاب کردین فاصله هارد با دی وی دیتون زیاد میشه (میتونین دی وی دی رو در اسلات های پایین نصب کنین و هارد را بالا که یکم ظاهرش زشته) ولی وقتی مجبور هستین استفاده از تبدیل اشکالی نداره

سلام.ممنون از راهنماييتون.به نظر شما با اين بودجه بهترين انتخاب همينه؟ كيس tuniq ‎2 چطور كيسيه؟آيا 100 تومن ميرزه؟

green_waves
25-09-08, 12:11
Pacific (Only the registered members can see the link)
Trio (Only the registered members can see the link)
Caspian (Only the registered members can see the link)
Silent Storm (Only the registered members can see the link)
Vine 2 (Only the registered members can see the link)
Shiny (Only the registered members can see the link)

Dark Devil
25-09-08, 14:46
سلام.ممنون از راهنماييتون.به نظر شما با اين بودجه بهترين انتخاب همينه؟ كيس tuniq ‎2 چطور كيسيه؟آيا 100 تومن ميرزه؟

بنده همین کیس رو الان دارم و بسیار راضی هستم تنها خرجی که باید براش بکنید خرید دوتا فن برای خروجی های بالاش هست که زیاد هم هزینه نمیشه
تو این رنج قیمت یکی از بهترین کیس هاست من خیلی دنبال یک کیس خوب تو این محدوده قیمت گشتم اما کامل ترین و خوش ساخت ترینشون همین CM690 هست

N0m@d
25-09-08, 15:33

تا اونجا که من شنیدم Tuniq-2 دیگه تولید نمیشه!
اگرم پیدا کنید تولیدات 4ماه قبله که تو بازار مونده....سر همین قیمتش یه خورده نا عادلانس.

CM690 انتخاب خوبیه...Thermaltake هم مدل Soprano تو همین قیمت داره!

Surpriser
26-09-08, 00:05
بنده همین کیس رو الان دارم و بسیار راضی هستم تنها خرجی که باید براش بکنید خرید دوتا فن برای خروجی های بالاش هست که زیاد هم هزینه نمیشه
تو این رنج قیمت یکی از بهترین کیس هاست من خیلی دنبال یک کیس خوب تو این محدوده قیمت گشتم اما کامل ترین و خوش ساخت ترینشون همین CM690 هست
سلام.منظورتون 690ه؟ منم خیلی تحقیق کردم ولی امکاناتی رو که 690 داره رو تو کیسهای زیر 100 تومن ندیدم.شما کاور بقلیش که شیشه ای هست رو دیدید؟ عکسشو تو نت دیدم ولی نمیدونم تو ایران پیدا میشه یا نه؟ شما کیستون رو چند گرفتی؟
با تشکر!

Surpriser
26-09-08, 00:10
تا اونجا که من شنیدم Tuniq-2 دیگه تولید نمیشه!
اگرم پیدا کنید تولیدات 4ماه قبله که تو بازار مونده....سر همین قیمتش یه خورده نا عادلانس.

CM690 انتخاب خوبیه...Thermaltake هم مدل Soprano تو همین قیمت داره!
سلام.فکر کنم تولید میشه.میشه قیمت Soprano رو بگید.با تشکر!

Dark Devil
26-09-08, 00:13
سلام.منظورتون 690ه؟ منم خیلی تحقیق کردم ولی امکاناتی رو که 690 داره رو تو کیسهای زیر 100 تومن ندیدم.شما کاور بقلیش که شیشه ای هست رو دیدید؟ عکسشو تو نت دیدم ولی نمیدونم تو ایران پیدا میشه یا نه؟ شما کیستون رو چند گرفتی؟
با تشکر!

اون قدیمی هاش بوده که تلق نداشته جدید هاش دقیقا مثل 690SLI هست فقط رنگش مشکیه بنده از بازار رضا 82 تومن بود 80 گرفتم بسیار کیس خوبیه

N0m@d
26-09-08, 12:20
سلام.فکر کنم تولید میشه.میشه قیمت Soprano رو بگید.با تشکر!

دقیق نمیدونم...حدود 90...شاید 10 تومن بیشتر...شایدم کمتر!:yes:

Emperatour
26-09-08, 13:14
tuniq3 دارم. بسیار راضیم. خریدش توصیه میشه

Surpriser
28-09-08, 18:36
از قيافهش خوشم نمياد.بچه ها cm-690 ارزش خريد داره با 85 تومن؟

Surpriser
30-09-08, 13:48
بچه ها يه نظري بدين ديگه!!!

Musketeer™ Pro
30-09-08, 14:54
نظر اگه میخوای، من میگم همین 690 رو بردار، کیس جالبیه... ولی این نظر منه، شاید شما یچیز دیگه خوشت بیاد... خلاصه اینکه این 690 ارزش داره که 85 تومن بالاش بدید
:give_rose:

Surpriser
01-10-08, 07:50
سلام.به نظرتون كدوم يكي از اينها:
1)green pacific
2)nzxt appolo
3)cooler master cm690
4)tuniq 3

Dark Devil
01-10-08, 09:07
نظرم بین Apollo و CM690 هست ولی Apollo ظاهر زیبا تری داره اما CM690 امکانات بیشتری داره (1 فن بیشتر همراه خودش داره + خروجی های بالایی + Water Cooling Ready هم هست)

Surpriser
01-10-08, 09:15
نظرم بین Apollo و CM690 هست ولی Apollo ظاهر زیبا تری داره اما CM690 امکانات بیشتری داره (1 فن بیشتر همراه خودش داره + خروجی های بالایی + Water Cooling Ready هم هست)

سلام.ممنون از جوابتون.
0)حالا شما جای من بودید کدوم یکی رو انتخاب میکردید؟
1)در اورکلاک تفاوت دمای قطعات با این دو کیس محسوس خواهد بود؟
2)بعد یه چیز دیگه:اینکه در 690 جای پاور در قسمت پایینه.این یه حسنه یا عیب؟البته پاور من Acbel 510w هست که زیرش فن نداره.
3)بعد Apollo مگه Water Cooling Readyنیست؟
4)فضای کدوم بیشتره؟

Dark Devil
01-10-08, 11:43
سلام.ممنون از جوابتون.
0)حالا شما جای من بودید کدوم یکی رو انتخاب میکردید؟
1)در اورکلاک تفاوت دمای قطعات با این دو کیس محسوس خواهد بود؟
2)بعد یه چیز دیگه:اینکه در 690 جای پاور در قسمت پایینه.این یه حسنه یا عیب؟البته پاور من Acbel 510w هست که زیرش فن نداره.
3)بعد Apollo مگه Water Cooling Readyنیست؟
4)فضای کدوم بیشتره؟

0) من که CM690 انتخاب کردم تمام شد رفت!:1. (38):
1) من تستی مبنی بر اینکه تفاوت دمای خاصی بخوان داشته باشن ندیدم ولی اینطور که من CM690 رو تست کردم به دلیل قرار گرفتن فن ها در جای مناسب جریان هوا به خوبی با قطعات درگیر میشه و انتقال حرارت خوبی رو بوجود میاره

2) نه خوب نه بد! البته اینکه سیم های پاور از بالا نمیان و محیط توی کیس شلوغ پلوغ نمیشه (ضمن اینکه CM690 کنار سینی که مادربورد روش نصب میشه گیره هایی برای عبور سیم ها داره که بسیار عالیه)

3) من که ندیدم باشه
4)چون هردو میدی تاور هستند زیاد فرق ندارند

Surpriser
01-10-08, 12:13
سلام.ممنون از زحمتی که کشیدید.اگر فردا مغازه ها باز باشن میرم بگیرم و بلافاصله دو تا فن برای خروجی های بالاش.
راستی فن هاش (LED دار) چندن؟

راستی یه چیزه جالب.2-3 روز پیش رفتم پساژ ایران گفت 85 تومن.دیروز زنگ زدم نمایندگی پاساژ رضا گفت 105 تومن.موندم چطور یهو 20 تومن کشید روش!
حالا اگر جایی گیر اوردین از 84 هم کمتر بگیرم (در واقع قیمت همکار) خبر بدین!
با تشکر!

Dark Devil
01-10-08, 15:06
سلام.ممنون از زحمتی که کشیدید.اگر فردا مغازه ها باز باشن میرم بگیرم و بلافاصله دو تا فن برای خروجی های بالاش.
راستی فن هاش (LED دار) چندن؟

راستی یه چیزه جالب.2-3 روز پیش رفتم پساژ ایران گفت 85 تومن.دیروز زنگ زدم نمایندگی پاساژ رضا گفت 105 تومن.موندم چطور یهو 20 تومن کشید روش!
حالا اگر جایی گیر اوردین از 84 هم کمتر بگیرم (در واقع قیمت همکار) خبر بدین!
با تشکر!

خواهش میکنم دوست عزیز
بنده سه ماه پیش با قیمت 82 تومن از نمایندگی دریا در بازار رضا خریدم
قیمت فن های LED دار که من گرفتم ThermalTake بود با سرعت 2000 دور در دقیقه 12هزار تومن پیشنهاد میکنم دوتا فن مشکی که همراه خود کیس هست (یکی روی در و یکی عقب وصله) را باز کنید و به خروجی های بالاش ببندید و دوتا فن دور بالا رو روی در و عقب کیس ببندید

Surpriser
01-10-08, 16:12
بازم زحمت کشیدی دستت درد نکنه.خب پس 24 تومن هم افتادیم!راستی فن های بالاش چند سانتی متریه؟

یه سوال دیگه اگه واسه دی وی دی رایترم تبدیل ساتا استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟

اگه یکی آشنایی چیزی داشت که ارزونتر بده لطف کنه و خبر بده!با تشکر از زحمات همه دوستان.

Dark Devil
01-10-08, 16:21
بازم زحمت کشیدی دستت درد نکنه.خب پس 24 تومن هم افتادیم!راستی فن های بالاش چند سانتی متریه؟

یه سوال دیگه اگه واسه دی وی دی رایترم تبدیل ساتا استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟

اگه یکی آشنایی چیزی داشت که ارزونتر بده لطف کنه و خبر بده!با تشکر از زحمات همه دوستان.

تا 14 سانتی ساپورت میکنه برای 9 سانتی و 12 سانتی هم جا پیچ داره
فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد

Surpriser
02-10-08, 15:50
بچه ها كسي آشنايي چيزي نداره ازش بگيريم.البته با بخفيف.

Mental Mutilation
05-10-08, 23:41
سلام
منم میخوام cm690 بگیرم
ممنون میشم هرجایی که 80 میده به منم اطلاع بدی

خیلی زوره که یکدفعه 20 تومن بکشن روش

ممنون از لطفت

Surpriser
10-10-08, 12:48
قيمتش دوباره شد 85 تومن.فردا ميرم بگيرم.اگه كسي ميتونه قيمت همكار رديف كنه خيلي عالي ميشه.حالا واسه عوض كردن كيس ميشه فن سي پي يو رو باز نكنم ؟

N0m@d
10-10-08, 13:50
حالا واسه عوض كردن كيس ميشه فن سي پي يو رو باز نكنم ؟

یعنی چی؟!

کی گفته واسه عوض کردن کیس باید فن CPU رو باز بکنی؟!:1. (27):

Surpriser
10-10-08, 18:45
يعني وقتي ميخوام مادربرد رو از كيس قديم بزارم رو كيس جديد لازم نيست فن cpu رو دوباره باز كنم؟

Dark Devil
10-10-08, 19:38
يعني وقتي ميخوام مادربرد رو از كيس قديم بزارم رو كيس جديد لازم نيست فن cpu رو دوباره باز كنم؟

نه دوست عزیز اگر برای باز کرن پیچ ها مشکل ندارید لزومی نداره فن را باز کنید

KING
10-10-08, 22:17
یعنی چی؟!

کی گفته واسه عوض کردن کیس باید فن CPU رو باز بکنی؟!:1. (27):
حتما" کیس ایشون دما سنج دی پی یو داره
و جای اینکی کابل فن به مادربرد بزنه
زده به فیش دما سنج سی پی یو کیس :lol:

N0m@d
10-10-08, 23:42
حتما" کیس ایشون دما سنج دی پی یو داره
و جای اینکی کابل فن به مادربرد بزنه
زده به فیش دما سنج سی پی یو کیس :lol:

زدی وسط خال!:1. (5):

تشکر هم کرد...:whistle:

Surpriser
11-10-08, 08:46
سلام.بچه ها.1 ساعت دیگه میرم بگیرم.فقط یه سوال دیگه هم داشتم(قول میدم آخرین سوالم باشه!!!)
دکمه پاور و ریست و LED پاور در کجاش قرار داره؟و رنگ Power Led و ماله هارد چه رنگیه؟ اگر یه عکسی میزاشتید خیلی خیلی ممنون میشدم.

Surpriser
17-10-08, 00:46
سلام بچه ها. با تشکر از زحمات همگی.کیس رو گرفتم.اسمبل کردم ولی چند تا سوال واسم پیش اومد:
1)من تفاوت دمای محسوسی در دمای سی پی یو و گرافیک با کیس قبلیم ندیدم در حالیکه کیس قدیمم اصلا تهویه مناسبی نداشت.آیا این عادیه؟؟
2)آیا این کیس speacker نداره که مثلن بوق های مادربرد رو به صدا در بیاره؟
3)اگه بخوام واسه این تلق بقلش ترکیبی از نور آبی با قرمز بزارم از چی باید استفاده کنم؟
4)به نظرتون فن های دیفالتش فن های پر قدرتی هستند؟ میشه چند تا فن پرقدرت و خوب(از این آبکیا نباشه!!!) ترجیها با نور آبی معرفی کنید.
راستی اون پست بالا رو هم بیخیال شین.
با تشکر

Dark Devil
18-10-08, 17:17
سلام بچه ها. با تشکر از زحمات همگی.کیس رو گرفتم.اسمبل کردم ولی چند تا سوال واسم پیش اومد:
1)من تفاوت دمای محسوسی در دمای سی پی یو و گرافیک با کیس قبلیم ندیدم در حالیکه کیس قدیمم اصلا تهویه مناسبی نداشت.آیا این عادیه؟؟
2)آیا این کیس speacker نداره که مثلن بوق های مادربرد رو به صدا در بیاره؟
3)اگه بخوام واسه این تلق بقلش ترکیبی از نور آبی با قرمز بزارم از چی باید استفاده کنم؟
4)به نظرتون فن های دیفالتش فن های پر قدرتی هستند؟ میشه چند تا فن پرقدرت و خوب(از این آبکیا نباشه!!!) ترجیها با نور آبی معرفی کنید.
راستی اون پست بالا رو هم بیخیال شین.
با تشکر

1- فن هایی که همراه این کیس هست فقط به درد خروج هوای گرم می خوره برای همین تا دوتا فن دور بالا بهش اضافه نکنی تفاوت دمای محسوسی نمی بینین
2- خیر
3- اگه فن چراغ دار بگیری کافیه اما اگه خیلی به نورانی بودنش تاکید اری میتونی از نوارهای نوری Tt بگیری و دورش بچسبونی
4- اصلا فن های پر قدرتی نیستند دوتا مشکیه که باید به خرجی های بالا بسته بشن و وتا ThermalTake A1926 که نورشون آبیه می تونی بگیری برای روی در و خرجی پشت که به صورت دمنده کار کنند

Surpriser
18-10-08, 18:23
سلام.بابت جواباتون ممنون.اگر اشتباه نكنم قيمت اين فن 18 تومن هست در صورتي كه دورش 1500 هست و با فن خودش كه 1320 هست تفاوت آنچناني نداره.به نظر شما باز هم ارزش خريد داره؟بعد مال شما روي كاور دو تا فن داره كه يكيش مستقيم به cpu ميزنه كه فكر نكنم بي تاثير باشه.راستي فن شما مدكش و دورش چيه؟تفاوت دما در چه حدوديه؟
با تشكرات فراوان.

Dark Devil
18-10-08, 19:05
سلام.بابت جواباتون ممنون.اگر اشتباه نكنم قيمت اين فن 18 تومن هست در صورتي كه دورش 1500 هست و با فن خودش كه 1320 هست تفاوت آنچناني نداره.به نظر شما باز هم ارزش خريد داره؟بعد مال شما روي كاور دو تا فن داره كه يكيش مستقيم به cpu ميزنه كه فكر نكنم بي تاثير باشه.راستي فن شما مدكش و دورش چيه؟تفاوت دما در چه حدوديه؟
با تشكرات فراوان.

12 تومن خریدم من این فن هارو دورش هم 2012 فیکس هست:1. (38):
فن خودش که 1000 به زور اونم روی 100% میرسه
فن من همونیه که به شما پیشنهاد دادم البته چون من از واتر کولینگ استفاده منیکنم روی دمای CPU ام تاثیری نداره اما روی NB و SB و MB تقریبا حدود 10~15 درجه اختلاف دما داره در حالت خاموش بودن و روشن بودن فن ها

Surpriser
18-10-08, 20:49
سلام.شرمنده با A2460 اشتباه كردم.بايد قيمت بگيرم ببينم چجورياست!!!؟

N0m@d
18-10-08, 21:23
سلام.شرمنده با A2460 اشتباه كردم.بايد قيمت بگيرم ببينم چجورياست!!!؟

بهتر نیست به جای فن کیس روی خنک کننده های اختصاصی CPU و VGA سرمایه گذاری کنی؟!:1. (23):

فکر کردی الان فنو عوض کنی دمای VGA بیست درجه پایین میاد؟!نه خیلی کم بشه در حد 3-4 درجه!:yes:

Surpriser
18-10-08, 22:23
اگر كولر مناسبي نداشتم حرف شما درست بود ولي فن كولرم cooler master hyper tx2 هست كه نسبتا خوب عمل ميكنه ولي در كل كنترل دماي nb و مادربرد هم بي تاثير نخواهد بود.تازه فن كاور بقلش مستقيم به كارت گرافيك ميزنه و شايد دماشو پايين بياره.

shahramcat
04-01-09, 02:19
سلام دوستان

کسی قیمت CM690 Nvidia Edition رو نداره یا همین قیمت جدید CM690 معمولی ؟
Only the registered members can see the link

فن 12 سانت خوب برای کیس چی پیشنهاد میدید از CoolerMaster/Thermaltake ؟ فقط 4پین کوچیک نباشه چون مادربورد 1 دونه داره اونم زدم به فن سی پی یو 3 پین باشه ...... ضمنا اگر آدرسی دارید بشه فن کیس از این 2 برند رو گرفت لطف کنید خیلی ممنون میشم .....

DaaDaa
01-02-09, 13:43
منم الان می‌خوام برم بخرم. قیمت چند هست؟

DaaDaa
01-02-09, 14:24
قیمت مدل ساده رو میگن 100 تومن نامردا

masoomiyat
10-06-09, 08:51
من میخام کیس رو عوض کنم کیس کنونی اصلن جوابگوی سیستم نیست با 5 دقیقه فعالیت کارت گرافیک عملن زیر کیس و سمت چپ اون داغ داغ میشه
این دو کیس برای خرید در دسترس هست.
از طرفی Tuniq پاورش پایین هست که میتونه مزیت باشه اما دیواره کیس از لحاظ فن کمی ضعیف هست فقط جا برای فن 12 سانتی داره
Trio یه فن 25 سانتی داره که میتونه در انتقال گرما به بیرون خیلی موثر باشه.
البته Caspian هم هست که به خاطر رنگ نقره ای در لیست سیاه هست!

به نظر شما بین ایندو کدوم بهتر هست؟ مهمترین اولویت هم خنک بودن کیس و تهویه بهتر برای انتقال گرما به بیرون هست.