PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال درباره رم و مادر برد

good_punisher
24-09-08, 08:35
سلام .
دوستان 2 تا سوال داشتم .
اولی اینکه یه مشکلی هست که نمیدونم دلیلش چیه . مشکل اینه که بنده با این که 4 گیگ رم روی دستگاه دارم ولی فقط 2.5 گیگش قابل دسترسیه . ویندوزم هم XP media center هستش .
یکی از دوستانم که این ویندوز رو ازش گرفتم گفت که همین ورژن رو برای چند تا سیستم دیگه هم وصل کرده . اونا مادر بردشون با مال من فرق می کرده ( منم نمیدونم چی بوده ) ولی هر جفتشون هم 4 گیگ رم داشتن . روی یکی هم 2.8 گیگ از رم رو شناخته و روی یکی دیگه تا تمام ظرفیت XP 32 رو شناخته یعنی 3.2 گیگ از رم قابل دسترسی در وینوز بوده .
حالا می خوام بدونم مشکل از کجاست . قابل حل هست یا نه . آیا این به خاطر ناسازگار بودن رم و مین برده ؟
راستی . توی دفترچه مادربردم نوشته بود که این مین رم های DDR II - 800 رو DDR II - 667 میشناسه . این مشکل به این صورت برای من پیش نیومده ( یعنی نمیدونم که برای من پیش اومده یا نه ) یه چیز دیگه رو هم نوشته بود . این که 800 ها با CL=4 رو 667 میشناسه . ( بازم نمیدونم این مشکل پیش اومده یا نه )
سیستم بنده هم به قرار زیره . اگه اشکال از هم خوانی قطعاته بگی که چجوری قابل اصلاحه .
main : asus striker II formula
cpu :intel 6600 @ 2.4 GHz
vga : XFX 8800 GT @ 670 MHz
ram : corsair 2*2 GB DHX-800 CL=4
power : green 1030 - 780 w real
...
فکر کنم همین جوریش هم بعضی چیزایی رو نوشتم که ربطی نداره ولی برای این نوشتم که مطئن باشم چیزی کم ننوشتم .

و دومین سوال اینکه مادر برد هایی که از حافظه های DDR III پشتیبانی می کنند قابلیت ساپورت کردن رم های DDR II رو هم دارن یا نه ؟ جوابی که خودم برای این سوال دارم اینه که تا اون جایی که بنده اطلاع دارم تفاوت DDR II با DDRIII اینه که حافظه های DDR III دارای FSB خیلی بالاتری هستن . با توجه به این چیزی که من میدونم پس اون هالیی که DDR III رو ساپورت می کنن میتونن از DDR II هم استفاده کنن .
مثالی که برای سوال بالا دارم اینه که اگه کسی striker II nse یا striker II extreme ( که به ترتیب دارای چیپست های 790i و 790ultra ) داشته باشه فقط میتونه رم های DDRIII استفاده کنه یا نه می تونه با خرج کردن همون میزان پول رم های DDRII ولی تقریبا با 2 برابر حجم حافظه بخره ؟

خواهشا زودتر جوابش رو بدید .
فعلا

Dark Devil
24-09-08, 11:18
در مورد سوال اولتون رم دوستتون با چه کانفیگی بوده؟ 4x1 گیگ و یا اون هم 2x2 گیگ بوده؟

سوال دوم هم که کاملا واضح هست خیر!! اصلا چنین چیزی امکان پذیر نیست

shahab_blaster
24-09-08, 12:10
سوال دومتون همونطور كه دوستمون گفتن امكان پذير نيست
به چند دليل چون رم هاي DDR3 با DDR2 از نظر نوع شكاف روي رم فرق ميكنن و هم از نظر تكنولوژي براي همين بهم نميخورند

good_punisher
24-09-08, 16:55
سلام
اون شخص هم 2*2 داره . مارکش رو نمیدونم . ولی یکیشون که تا 2.8 شناخته بود فکر کنم striker II nse داره و 4 گیگ رم DDR III . اون یکی که تا 3.2 کامل شناخته نمیدونم کانفیگش چی بیده .
در باره جواب دوم هم بگم که تا جایی که شنیده بودم ( تا حالا رم DDR III ندیدم . نه تو عکس نه از نزدیک ) رم های DDR III از نظر اسلات و سوکت فرقی نمی کنن با DDR II . ولی تکنولوژی رو می دونستم که فرق می کنن .
فعلا