PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل باز نشدن درب سی دی رام ها بعد از یه مدت

MoBiN.R
23-09-08, 11:48
سلام دوستان ... خیلی دوست دارم بدونم چرا بعد از یه مدت درب سی دی رام ، DVD رام ها و سی دی رایتر ها دیگه به راحتی باز نمیشن .... من 1 سی دی رام ، 1 رایتر و 1 DVD رام دارم متاسفانه همشون دراشون مشکل داره و من باید حتما شیء تیزی در سوراخ روی دستگاه فشار بدم تا باز بشه .. مشکل از کجاست ؟

Armin-N
23-09-08, 12:07
آره واقعا مشکل چیه؟
منم یه combo samsung دارم باید 10 بار دکمشو بزنم تا باز شه

pooyi_khafan
23-09-08, 12:14
من این مشکلی که شما میگین رو ندارم ولی قدیما یه Asus 40X داشتم آخرا قاطی کرده بود وقتی درشو باز می کردی یه دفعه بسته می شد.Only the registered members can see the link

D J V A H I D
23-09-08, 12:15
من که باز کردم یه سرویس اساسی روش انجام دادم . آشغالها و گردو خاک رو گرفتم و چرخدنده ها رو روغنکاری کردم .الان از روز اولش هم بهتر شده Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

MoBiN.R
23-09-08, 12:18
خوب چطوری میشه این مشکل رو حل کرد ؟

pooyi_khafan
23-09-08, 12:49
من که باز کردم یه سرویس اساسی روش انجام دادم . آشغالها و گردو خاک رو گرفتم و چرخدنده ها رو روغنکاری کردم .الان از روز اولش هم بهتر شده Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

چه دلو جراتی داری وحید.Only the registered members can see the link

D J V A H I D
23-09-08, 13:51
چه دلو جراتی داری وحید.Only the registered members can see the link

دل و جرات نمیخواد.مگه چی داره ؟ تازه گارانتیش هم تموم شدهOnly the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) . از 83 تا حالا دارمش.باز کردم یه باد مشتی گرفتم داخلش.یکم هم با گوش پاک کن کنج هاشو تمیز کردم . بعدشم با روغن چرخ خیاطی با سرنگ چند قطره کوچولو ریختم رو چرخدنده هاش. دیگه مثل بنز درش باز و بسته میشه.Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link).. بدون کوچکترین صدا !!! خیلی نرم و روان .Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

sAsAn.K
23-09-08, 14:11
این Optical Drive های جدید همگی همین مشکل رو دارن ، یه فکری باید بکنیم .

Moein
23-09-08, 14:22
دوست عزیزی که باد گرفتی تو اپتیک هواست باشه که گردی روی اپتیک نشینه چون اگه بشینه ادم رو بد بخت میکنه

تمیز کننده روغن و تینر naheed این مشکل رو حل می کنه فقط کافیه شما بدون باز کردن cd رام جک دستی رو زده flat panel cd رو بیرون کشیده و به لایه های کناری جک های اجکت این اسپری رو زده و مقداری به بانت جک های زیرین کشو درب سی دی رام و با ان بازی کرده (باز بسته کردن با دست) حالا اپتیک درایوتون از روز اول هم بهتر کار می کنه :دی

MoBiN.R
23-09-08, 14:36
ما که متوجه نشدیم چی شد .. نمیشه بدون هیچ تجهیزاتی این کارو کرد ؟ .. در ضمن من کاری با اپتیکش ندارم .. مشکل فقط درش هست

javadshahvand
23-09-08, 15:04
سلام دوستان ... خیلی دوست دارم بدونم چرا بعد از یه مدت درب سی دی رام ، DVD رام ها و سی دی رایتر ها دیگه به راحتی باز نمیشن .... من 1 سی دی رام ، 1 رایتر و 1 DVD رام دارم متاسفانه همشون دراشون مشکل داره و من باید حتما شیء تیزی در سوراخ روی دستگاه فشار بدم تا باز بشه .. مشکل از کجاست ؟

تسمه جلوی درب سی دی رام رو باید تعویض کنی اندازه تسمه جدید باید طوری باشه که جدید داخل قدیمی قرار بگیره

MoBiN.R
23-09-08, 15:43
تسمه هاش نو هستند .. برای چی عوض کنم

Ardalan
23-09-08, 16:25
ببینید اگه اون کش مشکلی رو عوض کنید درست میشه
چون بعد یه مدتی این کش شل میشه و کارایی خودش از دست میده

MoBiN.R
23-09-08, 16:42
والا این کش از بس سفته که انگار داری به سیم گیتار میزنی .. صدا میده ... فکر نکنم شل باشه

Quick
23-09-08, 17:50
من DVD و Writer دارم الان دو سه سالی هست. همیشه وقتی این اتفاق میفته که من یه دور اونو با دست بسته باشم... به نظرم علت اصلی همینه...

MoBiN.R
23-09-08, 18:56
میلاد جان درست میگی .. من عادت دارم درب سی دی رام و رایتر و دی وی دی رایتر رو با دست ببندم .. یه عادت شده .. حالا که دیگه کار از کار گذشته باید چکار کنیم تا حل بشه ؟

Quick
23-09-08, 19:02
همیشه خودشون بعد از چند بار سوزن زدن درست میشدن!

(اگه دقت کرده باشین راه هایی که من ارائه میدم من روستایی هستن):1. (38):

MoBiN.R
23-09-08, 19:53
نه بابا .. من 1000 باز با سوزن بازشون کردم ولی بازم همون جوریه

Security
23-09-08, 20:03
بنده هم علتش رو نمیدونم . ولی یه روش دیگه هست برای باز کردنش که احتیاج به سوزن و شی نوک تیز نداره .

اونم اینه که وارد Device manager بشید و Cd/Dvd Drive رو Uninstall کنید و دوباره install یا Enable کنید.

اون وقت سی دی از سی رام در میاد .

Mehdi_Full
23-09-08, 20:29
منم این مشکل رو دارم با کمبو سونی

البته بعضی مواقع دلیل این مشکل سفت کردن بیش از حد پیچ ها میشه یعنی وقتی از کنار به رایتر فشار میاد یا اینکه خیلی سخت رایتر تو کیس جا میخوره امکان باز نشدن درب رو زیاد میکنه

MoBiN.R
23-09-08, 21:59
سعید جان مشکل در ، یه مشکله فیزیکال هست ربطی به درایور نداره .. در ضمن اگر هر بار بخوایم برای باز کردن در درایور رو Unistall کنیمو بعد نصب و Enable کنیم دیگه چه کاریه پشت سر هم درشو باز نگه میداریم دیگه ... مشکل از جای دیگست ...باید فکر چاره باشیم ...

AMD>INTEL
23-09-08, 23:14
مشكل بيشتر خوردشدن دنده هاي سيني و خرابي موتور اجكت و گاهي سنسور هست . كلا مربوط به قسمت مكانيكي درايو هست

MoBiN.R
24-09-08, 09:23
پس کاری از دست ما بر نمیاد و باید بره تعمیر

green_waves
24-09-08, 11:27
همانطور که می دانید هنگامی که درایوهای نوری می خواهند دیسک را بگیرند و بچرخانند با دو تا قسمت فلزی دوار این عمل را انجام می دهند که یکی از جنس آهن (که در بالا دقیقا روی محفظه داریو نوری قرار دارد ) و دیگری از جنس آهنربا درپایین به صورت متحرک هستند
هنگامی که درایو نوری شما داخلش دیسکی نیست این به هم خیلی نزدیک می شوند ولی به هم نمی چسبند و درب آن به راحتی باز می گردد
ولی پس از مدت طولانی این تنظیم بهم می خورد و بهم می چسبند و موتور ضعیف نمی تواند آن دو تا از هم جدا کند و در برخی مواقع را زدن ضربه به آن درب باز می گردد

در اکثر مواقع مشکل در همین جا هست اگر شما بتوانید به نحوی از اتصال آنها جلوگیری کنید مشکل حل می شود

shahab_blaster
24-09-08, 12:17
همانطور که می دانید هنگامی که درایوهای نوری می خواهند دیسک را بگیرند و بچرخانند با دو تا قسمت فلزی دوار این عمل را انجام می دهند که یکی از جنس آهن (که در بالا دقیقا روی محفظه داریو نوری قرار دارد ) و دیگری از جنس آهنربا درپایین به صورت متحرک هستند
هنگامی که درایو نوری شما داخلش دیسکی نیست این به هم خیلی نزدیک می شوند ولی به هم نمی چسبند و درب آن به راحتی باز می گردد
ولی پس از مدت طولانی این تنظیم بهم می خورد و بهم می چسبند و موتور ضعیف نمی تواند آن دو تا از هم جدا کند و در برخی مواقع را زدن ضربه به آن درب باز می گردد

در اکثر مواقع مشکل در همین جا هست اگر شما بتوانید به نحوی از اتصال آنها جلوگیری کنید مشکل حل می شود
دقيقا تاييد ميشه براي حل اين مشكل كافي شما خاصيت مغناطيسي قسمت پائين رو كم كنيد
براي اينكار ميتونيد از مقداري چسب نواري استفاده كنيد و لايه اي رو روي قسمت آهنربايي قرار بدين تا خاصيت آهنربايي بين اين 2 قسمت كم تر بشه و مشكل باز نشدن در حل بشه
با آرزوي موفقيت

MoBiN.R
24-09-08, 12:29
خوب این آهنربایی که پایین هست جایی هست که دیسک در اون قرار میگیره ... روی این قسمت باید چسب زد ؟ مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

shahab_blaster
24-09-08, 12:36
خوب این آهنربایی که پایین هست جایی هست که دیسک در اون قرار میگیره ... روی این قسمت باید چسب زد ؟ مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
وسط ديسك يه سوراخ قرار داره و اونجا هم يه قسمت داره كه داخل سوراخ قرار ميگره
شما بايد بالاي اون قسمت رو يه لايه چسب بزني اينم بگم مرتب بزن
اگه يه وسيله فلزي وصل كني ميتوني بفهمي كجا رو گفتم قدرت آهنرباييش مشخص

MoBiN.R
24-09-08, 12:45
یه امتحانی میکنم اگر درست شد خبر میدم ..

Ardalan
24-09-08, 13:20
آخه مساله اینجاست که وقتی سیدی داخل راحت بیرون میاد
ولی وقتی هیچی داخلش نیست بیرون نمیاد

green_waves
24-09-08, 14:00

اگر مشکل به این صورت هست که دوستمون اردلان جان ذکر نموده اند مشکل از همون چسبیدن این دوقسمت است

یکی از DVD-RW های من هم با این مشکل مواجه شد من مدتی از این دیسک هایی که برای محافظت تو باکس ها می زارن قرار دادم بعد از دو سه هفته رفع شد این دیسک ها معمولا کلفت تر از دیسک های معمولی هستند و مزیت دیگری که دارند این هست که درایو نوری بسرعت تشخیص می دهد که دیسک نیست و درایو را غیرفعال می کند

shahab_blaster
24-09-08, 14:14
مسئله همينه وقتي سي دي داخل درايو هست اون خاصيت مغناطيسي كاهش پيدا ميكنه و در راحت باز ميشه

MoBiN.R
24-09-08, 17:38
یه مسئله دیگه هم هست وقتی در سی دی رام رو باز میکنیم و سی دی رو داخل قرار میدیم با زدن دکمه Eject درش بسته نمیشه ، خود سی دی رام زور میزنه که درشو ببنده و ما باید هلش بدیم تا بسته بشه .. این مشکل میتونه از کجا باشه ؟ یعنی موتور Eject توانایی تکون دادن یه صفحه رو نداره ؟

shahab_blaster
24-09-08, 19:11
یه مسئله دیگه هم هست وقتی در سی دی رام رو باز میکنیم و سی دی رو داخل قرار میدیم با زدن دکمه Eject درش بسته نمیشه ، خود سی دی رام زور میزنه که درشو ببنده و ما باید هلش بدیم تا بسته بشه .. این مشکل میتونه از کجا باشه ؟ یعنی موتور Eject توانایی تکون دادن یه صفحه رو نداره ؟
اين مسئله مربوط به شل شدن تسمه موتوري ميشه كه كلا كشويي رو عقب جلو ميكنه برا همين تو بسته شدن مشكل داره

MoBiN.R
24-09-08, 20:12
تسمه رو باید تعویض کرد یا میشه کاری کرد واسش ؟

shahab_blaster
25-09-08, 10:25
تسمه رو باید تعویض کرد یا میشه کاری کرد واسش ؟
كلا وقتي عيب فيزيكي هست مسئله قابل حل شدن هستش
شما ميتونيد با تعويض تسمه اين مشكل رو برطرف كنيد اگه موتور در ضعيف نشده باشه

MoBiN.R
25-09-08, 20:49
متاسفانه هرچی زور زدم نتونستم قاب پشتی DVD رایترمو بازکنم ..... دوستان دیگه ای که این مشکلو داشتن امتحان کردن ؟

shahab_blaster
25-09-08, 21:41
متاسفانه هرچی زور زدم نتونستم قاب پشتی DVD رایترمو بازکنم ..... دوستان دیگه ای که این مشکلو داشتن امتحان کردن ؟
براي باز كردن درايو احتياج به زور نيست اول در رو باز بزاريد
بعد ضامن هاي پنل جلوي درايو رو آزاد كنيد
بعد پيچ ها رو باز كن قابهاي درايو رو بردار
به همين سادگي
مگه شما چيكار ميكنيد؟

MoBiN.R
25-09-08, 21:47
آها .. شرمنده من وقتی درش بسته بود میخواستم بازش کنم که نمیشد ... آقا من بازش کنم و روی اون قسمت مغناطیسی نوار چسبی کاغذی بزنم در حین انجام این کارا به اپتیک آسیبی نرسه ؟ DVD رایترم هست کلی قیمتشه

green_waves
25-09-08, 23:21
اگر اینطور هست خودت سیخش نکن که اشتباه نزنی چشمو چارشو کور بکنی
یک مرکز تعمیر مطمئن و آشنا اگر سراغ داری بده دست اونها چشم بسته ردیفش می کنند

shahab_blaster
26-09-08, 13:41
آها .. شرمنده من وقتی درش بسته بود میخواستم بازش کنم که نمیشد ... آقا من بازش کنم و روی اون قسمت مغناطیسی نوار چسبی کاغذی بزنم در حین انجام این کارا به اپتیک آسیبی نرسه ؟ DVD رایترم هست کلی قیمتشه
خب نوار چسب كاغذي نزن نوار چسب شيشه اي بزن منظور از همين ساده هاي خودمون كه اونورش پيداست
خيلي مرتب فقط رو قسمت مغناطيسي
به بقيه درايو هم كار نداشته باش چشم درايو هم همون كنارش هست به اونم كاري نداشته باش
مشكلي هم پيش نمياد نترس بعد از اينكه چسب رو زدي امتحان كن ببين در باز ميشه يا نه اگه بازم باز نشد نياز داره يه لايه ديگه چسب هم بچسبوني روي همون لايه قبلي
چسب ها رو هم تميز بچسبون

MoBiN.R
26-09-08, 19:18
آقا من چسب زدم روی اون قسمت مغناطیسی .. اتفاقا مشکل در هم حل شد .. 4 باز هم این کارو کردم چون حس میکردن تغییری توی قدرتش ایجاد نمیشه .. ولی یه مشکلی پیش اومده وقتی دیسک رو داخل میزاری و درشو میبندی یه صدای گرخش موتور میاد و سریع قطع میشه و دیسک رو نمیخونه .. مثله اینکه اون هدش نمیتونه توی سی دی قرار بگیره و دیسک رو بچرخونه .. با کم شدن اون قدرت این مشکل بوجود میاد .. سازندگانش حتما یه چیزی می دونستند که این آهنربا رو گذاشتند اینجا دیگه ...

shahab_blaster
26-09-08, 19:56
آقا من چسب زدم روی اون قسمت مغناطیسی .. اتفاقا مشکل در هم حل شد .. 4 باز هم این کارو کردم چون حس میکردن تغییری توی قدرتش ایجاد نمیشه .. ولی یه مشکلی پیش اومده وقتی دیسک رو داخل میزاری و درشو میبندی یه صدای گرخش موتور میاد و سریع قطع میشه و دیسک رو نمیخونه .. مثله اینکه اون هدش نمیتونه توی سی دی قرار بگیره و دیسک رو بچرخونه .. با کم شدن اون قدرت این مشکل بوجود میاد .. سازندگانش حتما یه چیزی می دونستند که این آهنربا رو گذاشتند اینجا دیگه ...
چند لايه چسب زدي اونجا ؟
بعدم فقط رو قسمت گرد آهنربايي زدي يا رو بقيه جاها هم خورده ؟

MoBiN.R
26-09-08, 20:53
4 بار چسب زدم.. چون حس میکردم تغییری توی قدرتش ایجاد نمیشه .. فقدم روی قسمت فلزی و آهنرباییش زدم .. البته چشب بصورت مربع کوچیک بریدم زدم روش .. گرد نکردم .. برای همین گوشه هاشو خوابوندم

shahab_blaster
26-09-08, 21:34
4 بار چسب زدم.. چون حس میکردم تغییری توی قدرتش ایجاد نمیشه .. فقدم روی قسمت فلزی و آهنرباییش زدم .. البته چشب بصورت مربع کوچیک بریدم زدم روش .. گرد نکردم .. برای همین گوشه هاشو خوابوندم
ُِتعداد لايه ها رو بكن 2 تا بعدشم دايره درش بيار
فقط رو قسمت آهنربايي

MoBiN.R
28-09-08, 20:21
دوستان مشکل برای همیشه حل شد .. 3 تا لایه چسب نواری معمولی زدم روش و وسطشو خالی کردم و بلاخره درست شد ... با تشکر فراوان از دوست خوبم "shahab_blaster" .. یه توصیه به دوستان ، دوستانی که نمیخوان این مشکل واسشون پیش بیاد نباید در سی دی رام یا هرچیه دیگه رو هل بدن و با دست ببندند ... این کار باعث نا هماهنگ شدن این آهنربا میشه

javadshahvand
28-09-08, 21:08
دوستان مشکل برای همیشه حل شد .. 3 تا لایه چسب نواری معمولی زدم روش و وسطشو خالی کردم و بلاخره درست شد ... با تشکر فراوان از دوست خوبم "shahab_blaster" .. یه توصیه به دوستان ، دوستانی که نمیخوان این مشکل واسشون پیش بیاد نباید در سی دی رام یا هرچیه دیگه رو هل بدن و با دست ببندند ... این کار باعث نا هماهنگ شدن این آهنربا میشه

تسمه اگه سفت باشه هیچ نیازی به چسبکاری نیست

shahab_blaster
02-10-08, 12:48
خوشحالم كه مشكلت حل شد
اون كاريم كه شما گفتي با دست حل دادن باعثش نميشه تا جايي كه من ميدونم

تسمه اگه سفت باشه هیچ نیازی به چسبکاری نیست
بازم اگه سفت باشه مشكلات خاص خودش به وجود مياد موتور درب توان جابه جا كردن رو نداره بهترين راه همين چسب هست البته تا الان

javadshahvand
02-10-08, 13:01
خوشحالم كه مشكلت حل شد
اون كاريم كه شما گفتي با دست حل دادن باعثش نميشه تا جايي كه من ميدونم

بازم اگه سفت باشه مشكلات خاص خودش به وجود مياد موتور درب توان جابه جا كردن رو نداره بهترين راه همين چسب هست البته تا الان

منظور از سفت بودن تسمه یعنی حالت نرمال خودش رو داشته باشه و یا اینکه تعویض شود

MoBiN.R
02-10-08, 20:00
آقا باز دوباره درش مشکل پیدا کرد ... با اینکه 3 دور چسب زدم دوباره درش باز نمیشه .. با 4 باز چسب زدن هم موتور دیسک خونش نمیتونه سی دی رو بخونه چون آهنربا به بالا نمیتونه متصل بشه ... چیکار کنم ؟

shahab_blaster
03-10-08, 10:02
آقا باز دوباره درش مشکل پیدا کرد ... با اینکه 3 دور چسب زدم دوباره درش باز نمیشه .. با 4 باز چسب زدن هم موتور دیسک خونش نمیتونه سی دی رو بخونه چون آهنربا به بالا نمیتونه متصل بشه ... چیکار کنم ؟
اي بابا چه شانسي داري شما دوباره چسب ها رو بكن چسب جديد بزن تعداد لايه ها هم زياد نباشه اگه بازم مشكل داشت بايد تسمه در رو عوض كني

MoBiN.R
06-10-08, 09:13
من تعداد لایه هارو چند بار کم و زیاد کردم اما بازم نشد ... 1 دور چسب زدم نشد .2 بار نشد . 3 بار نشد .4 بار که زدم مشکل در حل شد ولی دیگه دیسک رو نمیتونست بخونه و Eject میکرد

shahab_blaster
06-10-08, 10:00
من تعداد لایه هارو چند بار کم و زیاد کردم اما بازم نشد ... 1 دور چسب زدم نشد .2 بار نشد . 3 بار نشد .4 بار که زدم مشکل در حل شد ولی دیگه دیسک رو نمیتونست بخونه و Eject میکرد
ميتوني يه عكس از جايي كه چسب ها رو چسبوندي بگيري اينجا بزاري؟

MoBiN.R
15-10-08, 11:03
اینم عکس اون جایی که چسب زدم :

Only the registered members can see the link

shahab_blaster
15-10-08, 11:44
اینم عکس اون جایی که چسب زدم :

درست چسب زدی و نباید مشکلی باشه فقط تعداد لایه ها رو زیاد نکن

MoBiN.R
15-10-08, 18:11
والا چه لایه ها کم باشه چه زیاد بازم کار نمیکنه .. گفتم که " 1 دور چسب زدم نشد .2 بار نشد . 3 بار نشد .4 بار که زدم مشکل در حل شد ولی دیگه دیسک رو نمیتونست بخونه " .. یکی از رفیقام میگه باید تسمه رو عوض کنی

shahab_blaster
16-10-08, 09:09
والا چه لایه ها کم باشه چه زیاد بازم کار نمیکنه .. گفتم که " 1 دور چسب زدم نشد .2 بار نشد . 3 بار نشد .4 بار که زدم مشکل در حل شد ولی دیگه دیسک رو نمیتونست بخونه " .. یکی از رفیقام میگه باید تسمه رو عوض کنی
تسمه هم راه حل خوبیه

CYBER
24-11-08, 14:18
سلام به همه .

من شدیدا نیاز به DVDwr دارم . حدود 30 فش40 هم می تونم هزینه کنم . یه DVD ROM لایتون دارم که خرابه .

فقط یک CD WR asus daram . واقعا ازش راضی هستم 5 ساله که دارم و الان هیچ سی دی رو نسوزونده و با 52 هم رایت می کنم . البته DATA .

من یک DVD Wr می خواهم که کار خواندن رو هم باید بهش بدم . البته فقط خواندن DVD . خواندن CD رو به CD Wr می دم .

با توجه به تجربه بدی که لایتون داشتم ، دوست ندارم دیگه از لایتون استفاده کنم .

نظر خودم روی Samsung هست ، امیر عزیز هم این مارک رو پیشنهاد کرد . بار کاری من خیلی کم هست .

در این حد که از بیرون DVD بگیرم و نصب کنم + از فایل هام BackUp بگیرم . گاهی هم DVD فیلم از دوستان بگیرم که یا Write می کنم یا Copy .

شاید در ماه 20 تا DVD رایت کنم و تمام DVD ها رو برای خواندن به DVD WRiter می دم .

نظر شما چی هست !؟

kaniba
24-11-08, 14:37
با سلام
من می خوام یک کافی نت را راه اندازی کنم لطفاً مرا راهنمایی کنید در مورد شبکه کردن و راه اندازی آن

CYBER
25-11-08, 10:59
پست شما چه ربطی به این تاپیک داره ؟ ! ؟! ؟!

لطفا در جای درستش پست بزنید !

MoBiN.R
25-11-08, 12:00
جناب Cyber سوال شما هم ربطی به این تاپیک نداره .... لطف کن در جان خودش مطرح کن تا سریعتر به جواب برسی

D J V A H I D
22-02-09, 22:31
به نقل از سایت DVB :yes:

شما تسمه جلوی درب رو که به سیستم مکانیکی متصل هست رو باید در بیارید و ببرید یدونه مثلش بخرید فقط با این تفاوت که تسمه ای که میخرید داخل تسمه فعلی فیت قرار بگیره
یعنی محیط خارجی تسمه جدید باید به اندازه محیط داخلی تسمه قدیمی باشه

به قول خودمون تنگتر باشه ولی خیلی کم

مشکل حل میشه .

phenom II
23-02-09, 00:24
ماله منم اینطوری شد تسمشو عوض کردن یدونه تنگتر انداختن روش مشکل کاملا حل شد یه قرون پول هم نگرفتن:1. (38):

mohammad1985
23-02-09, 01:28
دلیل اصلیش بر میگرده به ضعیف شدن یکی از خازنهای مودم که کارش کم کردن نویزه خط تلفن و جلوگیری از برگشت ولتاژ خط به مودم هست دلیل باز نشدن اپتیکال درایوها هست !

AMD>INTEL
23-02-09, 02:35
آقا ميشه زير ديپلم توضيح بدي . من موندم سيستم هائي كه مودم ندارن يا مودم به اينترنت وصل نيست چرا اين مشكل وجود داره . ممنون ميشم توضيح بديد :great:

D J V A H I D
23-02-09, 08:52
فکر میکنم به قدرت موتورش هم مربوط باشه !!! شاید مثلا موتوری که میخواد زور بزنه و در رو باز کنه ...ضعیف شده باشه !!! :1. (27):

mohammad1985
24-02-09, 02:55
آقا ميشه زير ديپلم توضيح بدي . من موندم سيستم هائي كه مودم ندارن يا مودم به اينترنت وصل نيست چرا اين مشكل وجود داره . ممنون ميشم توضيح بديد :great:
آخه برادر من شما که دیپلم مداری چرا اومدی اینجا !؟ من بخوام سوالهای شما رو توضیح بدم 3 تا کتاب میشه ازش در آورد بحث خیلی تخصصی تر از این حرفهاست ! :gasp:

AMD>INTEL
24-02-09, 03:04
شما توضيح بديد . سه تا كتاب نه .سه خط توضيح بديد كافيه . شما اومديد اينجا من قبلا بودم .

vandelin
24-02-09, 03:14
آخه برادر من شما که دیپلم مداری چرا اومدی اینجا !؟ من بخوام سوالهای شما رو توضیح بدم 3 تا کتاب میشه ازش در آورد بحث خیلی تخصصی تر از این حرفهاست ! :gasp:

سلام دوست من

اقا واقعا برا من جالبه این بحث
من تا حالا فکر میکردم که مشکل از تسمه هست واقعا چه اشتباهی میکردم :1. (2)::1. (2)::1. (2):
میشه برا منم توضیح بدی ممنون میشم :1. (27)::1. (27)::1. (27):

mohammad1985
24-02-09, 03:31
آقا دلیلش اینه که خازنی که توی مودم نصب شده فشار میاره به پاور میزنه مونیتور مونیتور هم چون تیونر نداره باعث میشه درب سی دی رام باز نشه ! خوب باید برای اینکه درایوتون درست بشه باید از تلوزیون به جای مونیتور استفاده کنید !
کل این پستهای من برای این بود که یه نمه بخنیدید ! در ضمن اگه یه نگاهی به وضعیت من بکنید میبینید که من الان :1. (27): قاطی کردم ! پس زیاد جدی نگیرین !
اما خارج از شوخی باز نشدن درب یا بسته نشدن اون در اکثر موارد از شل شدن تسمه هست ( البته نه در همه موارد ) که دوستان هم اشاره کردن ! حالا من دلیل اینکه اکثر درایوهای اپتیکال موجود در بازار اینقدر بی کیفیتن رو نمی دونم خودم تا حالا از سی رام و رایتر و همچنین دی وی دی رام و دی وی دی رایتر های با مارکهای سونی سامسونگ ایسوس استفاده کردم که در اکثر مواقعه به مشکل بر خوردن ! البته از ال جی هم استفاده کردم منتها در یک مورد و از مجبوری !
الان مشکلی که درایو سی دی رایتر سامسونگ خودم داره اینه که درش که اگه سی دی توش نباشه اصلا باز نمیشه باید با زور بازش کنم ! یا یه چندتا ضربه جانانه میزنم بهش ! یا یه میله مخصوص باز کردن در سی دی رام دارم که با اون هم باز میشه ولی روش زوری حالش بیشتره ! البته اکثر مواقعه یه سی دی توی درایو هست که اون باعث میشه در راحت باز بشه ولی برای بسته شدنش حتما باید کمکش کنم .

Labyrinth
24-02-09, 04:09
آقا دلیلش اینه که خازنی که توی مودم نصب شده فشار میاره به پاور میزنه مونیتور مونیتور هم چون تیونر نداره باعث میشه درب سی دی رام باز نشه ! خوب باید برای اینکه درایوتون درست بشه باید از تلوزیون به جای مونیتور استفاده کنید !
کل این پستهای من برای این بود که یه نمه بخنیدید ! در ضمن اگه یه نگاهی به وضعیت من بکنید میبینید که من الان :1. (27): قاطی کردم ! پس زیاد جدی نگیرین !
اما خارج از شوخی باز نشدن درب یا بسته نشدن اون در اکثر موارد از شل شدن تسمه هست ( البته نه در همه موارد ) که دوستان هم اشاره کردن ! حالا من دلیل اینکه اکثر درایوهای اپتیکال موجود در بازار اینقدر بی کیفیتن رو نمی دونم خودم تا حالا از سی رام و رایتر و همچنین دی وی دی رام و دی وی دی رایتر های با مارکهای سونی سامسونگ ایسوس استفاده کردم که در اکثر مواقعه به مشکل بر خوردن ! البته از ال جی هم استفاده کردم منتها در یک مورد و از مجبوری !
الان مشکلی که درایو سی دی رایتر سامسونگ خودم داره اینه که درش که اگه سی دی توش نباشه اصلا باز نمیشه باید با زور بازش کنم ! یا یه چندتا ضربه جانانه میزنم بهش ! یا یه میله مخصوص باز کردن در سی دی رام دارم که با اون هم باز میشه ولی روش زوری حالش بیشتره ! البته اکثر مواقعه یه سی دی توی درایو هست که اون باعث میشه در راحت باز بشه ولی برای بسته شدنش حتما باید کمکش کنم .

سلام

من عقیده دارم این مشکل باز نشدن درب همش به خود شما ربط داره !!

حالا چرا ؟ توضیح میدم

تا اونجایی که اطلاع دارید در ایران مشاالله همه زورشون زیاده :1. (38): و شاید اطلاع ندارن کلیدی که روی دی وی دی رایتره برای باز و بسته کردن درشه نه برای خوشگلی :wink:

با دست میزنه با پا میزنه خلاصه همه جوره در رو میبندن غیر از اون جوری که باید ببندن

البته منکر این نمیشم بعضی دی وی دی رایتر ها کلا از بنیاد مشکل دارند

موفق باشید :give_rose:

rez
24-02-09, 06:49
دلیل اصلیش بر میگرده به ضعیف شدن یکی از خازنهای مودم که کارش کم کردن نویزه خط تلفن و جلوگیری از برگشت ولتاژ خط به مودم هست دلیل باز نشدن اپتیکال درایوها هست !

حاجی دمت گرم
عجب راهنمایی کردی زدی تو خال
رفتم مودم از برق کشیدم dvdrom عین فرفره میاد بیرون :1. (38):

حالا خارج از شوخی
من هم همین مشکل رو دارم
تسمه کاملا شله
چرا وقتی یه سی دی تو درایو هست راحت میاد بیرون و مشکلی نداره ؟
راستی از کجا میشه تسمه تهیه کرد من تو رضا گیر نیوردم

mohammad1985
24-02-09, 12:38
تسمه رو از مغازه هایی که لوازم الکترونیکی میفروشن ( آی سی مقاومت و کلا از این جور چیزا ) نری از مغازه الکتریکی بخری !

mohammad1985
24-02-09, 12:44
Destiny من اصلا در اپتیکال درایوهام رو با دست نمی بندم !این سامسونگه هم چون خودش زورش نمیرسه ببنده من کمکش می کنم .

Armin-N
24-02-09, 18:37
سامسونگ همین جوری هست
منم یکی داشتم همینطوری شده بود
چند نفر دیگه هم از سامسونگ هاشون ناراضی بودن دیدم

koobagher
22-05-09, 19:33
سلام؛
فکر کنم مشکل از مغناطیس شدن قسمت بالایی درب درایو هست. به این ترتیب رها کردن دایره مغناطیسی نگه دارنده سی دی دچار مشکل می شود. یک راه این است که یک نوار چسب دایره شکل و با قطر مناسب در قسمت دایره درب درایو (یعنی قسمت بالا)بچسبانیم تا فاصله دو قسمت زیادتر شود و نوار چسب را نباید به قسمت لاستیکی دایره ای شکل مغناطیس که در پایین قرار دارد و به موتور گرداننده متصل است بچسبانیم زیرا این قسمت باید از پایین به سطح دایره داخلی دیسک سی دی بچسبد و آن را با سرعتهای متغیر بچرخاند و لغزیدن این قسمت باعث لیز خوردن دیسک می شود و کلا درایو از کار می افتد(اشتباهی که دوستان می کنند).

و اما راه دیگر که امتحان نکرده ام و امیدوارم دوستان امتحان کرده و مرا نیز باخبر نمایند این است که با استفاده از گرمای شدید و نه داغی شدید دایره فلزی دارای خاصیت فرومنیتیک قسمت بالایی درایو را که باعث فشرده شدن سطح دایره داخلی دیسک سی دی به قسمت مغناطیسی پایین می شود؛ از مغناطیس بودن خارج کنیم. در واقع به علت نزدیک شدن و دور شدن های متوالی دایره مغناطیسی پایین به دایره فرومنیتیک بالا؛ این دایره نیز خاصیت مغناطیسی نسبی پیدا کرده و پس از مدتی شدت جذب آن به دایره مغناطیسی پایین افزایش می یابد و این نیروی جذب افزایش یافته از نیروی رها کننده بیشتر می شود و پس از این حالت با زدن دکمه درب بیرون نمی آید.
لازم به ذکر است دایره فرومنیتیک پایین در یک پوشش پلاستیکی قراردارد و گرمای شدید ممکن است به این پوشش صدمه بزند. بنابراین احتیاط بفرمایید و بهتر است از روش اول استفاده شود.
و السلام

Hamid2547
22-11-09, 22:51
اقا دمتون گرم،مشکل من که حل شد،به قسمت بالایی در دی وی دی رایترم چهار پنج لایه چسب زدم حالا در باز میشه:1. (35):دی وی دی هم میخونه،فعلا که درسته:1. (5):

N@VID
22-11-09, 23:28
سلام :

بنا بر تجربه مشکل اصلی از قسمت همین موتور یا تسمه درب هست ...
بعد از یک مدتی جا باز می کنه و گشاد میشه به همین دلیل نمی تونه چرخش موتور رو به چرخ دنده بده ...
البته توجه کنید که چرب شدن تسمه نیز میتونه باعث بوجود اومدن این مشکل بشه !
چون بعضی ها فکر می کنند اگر روغن کاری کنند درست میشه !!!
اگر روغنی شد هم فقط با الکل بشورید ... بنزین و تینر خشکش می کنه ...

من خودم یک مجوعه درایو های خراب دارم که چند تاییشون مشکل درب دارند ...
یکیش رو باز کردم دیدم تسمه و چرخ دنده چرب هست ... با الکل شستم الان هم مدتی هست بستمش روی سیستم !
مثل روز اولش شده ...

برای خرید تسمه می تونید به پشت شهرداری یا خیابان عباسی ( بورس پخش و باند خودرو ) مراجعه کنید ...
کلا تعمیرکار های ضبط تسمه دارند :wink:

Hamid2547
26-11-09, 19:35
البته این راه حل چسب زدن نمیتونه به صورت پایدار مشکلی رو حل کنه،مال من دوباره همونطوری شد:gasp:

khashi2009
27-11-09, 13:34
barayeinke daresh baz beshe bayad ta computer ra roshan kardi va hanuz windows bala naymade ye surakh ruye dvd drive hast ke faghat ye suzan tush mire ,to hamunja ye suzan foru kon :1. (27):

™Ali
27-11-09, 14:20
من این مشکل رو با یه ASUS و SONY دارم/داشتم !

کلا اگه زوری با این درایو های اپتیک رفتار کنی اینطوری میشه ! مثلا خودم با هر چی که نزدیک تر باشه درشو می بیندم ! مثل با پای پیاده ! Only the registered members can see the link

یه آرمیچر کوچولو هم گذاشتن واسه این درایو ها که نمی تونه خودشو رو هم تکون بده ! Only the registered members can see the link

حالا من میرم تسمه ش رو سفت تر کنم و نتیجه اش رو اعلام می کنم ! Only the registered members can see the link

ولی به نظرم بهترین راه حل عوض کردن اون آرمیچر با یه ژنراتور هست، صد در صد تضمین می کنم این روش رو Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link

بهمن دانشمند
08-04-11, 15:28
راه حل رو من در وبلاگ خودم كامل توضيح داده ام
مراجعه كنيد به Only the registered members can see the link

Labyrinth
08-04-11, 18:51
این عمل برای درایو هایی که اهن ربا بر روی قسمت بالای درایو قرار داره قابل اجرا هست و برای اونهایی که به واسط یک ورق این کار انجام میشه و اهن ربا برروی خود درایو قرار داره قابل اجرا نیست !

MR TASH
12-04-11, 18:54
عزیزان دیگه 30 هزار تومان چیه که این همه دردسر بکشیم