PDA

مشاهده نسخه کامل : تشخیص اینکه بازی در چند فریم در ثانیه در حال اجراست

Quick
22-09-08, 14:50
سلام دوستان
امروز مهدی جان یه سوالی از من پرسیدن در رابطه با این که چطور میشه فهمید بازی چند فریم در ثانیه اجرا میشه. منم راستش جواب سوالشون رو نمیدونستم واسه همین گشتم و این نرم افزار رو پیدا کردم و طرز کارش رو که خیلی سادست اینجا میگم.

نرم افزار Fraps

نسخه ی 2.9.4 رو از پایین دانلود کنید. (نسخه ی فاینال 2.9.5 هست که من کرک شده ندیدم)

Only the registered members can see the link
پسورد : Only the registered members can see the link

عکسی از محیط:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

طریقه ی کار با نرم افزار:

1- پس از نصب روی آیکون Fraps در دسکتاپ خود کلیک کنید.
2- در محیط بر روی FPS کلیک کنید.
2-1- با تغییر Overlay Display Hotkey در حین بازی جای اون رو در صفحه تغییر بدید.
2-2- با تغییر Benchmarking Hotkey میتونید شکل و رنگ FPS رو در بازی تغییر بدید.

نکته : به این ترتیب با اجرای بازی شما مقدار فریم بر ثانیه (Frame Rate) رو در نقطه ی دلخواه و به رنگ دلخواه میبینید.

2-3- با انتخاب Only update overlay once a second فریم سنج هر 1 ثانیه یک بار آپدیت میشه که در حالت عادی سرعت آپدیتش خیلی پیشتر خواهد بود.
2-4- با انتخاب Monitor Desktop Window Manager میتونید فریم های ویندوز رو ببینید.
2-5- با انتخاب Stop benchmark automatically after و تنظیم زمان بعد از زمان معین شده فریم سنج دست از کار میکشد.
2-6- با انتخاب هر یک از 3 گزینه که در قسمت Save detailed .... قرار دارند میتونید اطلاعات رو ذخیره کنید.
2-7- یا انتخاب FPS مقدار فریم در ثانیه در هارد دیسک ذخیره میشود.
2-8- با انتخاب MiniMaxAvg میزان متوسط فریم در کل ذخیره میشود.
2-9- با انتخاب Frametimes تمام اطلاعات در هر میلی ثانیه ذخیره میشود.

3- بر روی Movies کلیک کنید.
3-1- ابتدا کلید میانبر برای ظبط تصویر رو انتخاب کنید.
3-2- با انتخاب Full-Size یا Half-Size میتونید محدوده ی فیلم رو تعیین کنید که نصف تصویر باشه یا کل تصویر.
3-3- جلوتر اعدادی چون 25FPS 30 FPS و... میبینید که با انتخاب اینها و فشردن دکمه ی میانبر در بازی فیلم در حالت (برای مثال) 30 فریم در ثانیه ظبط خواهد شد.
3-4- با انتخاب Record Sound صدا هم در هنگام ذخیره ی فیلم با اون ذخیره خواهد شد.

نکته : پیشنهاد میکنم 20-30 بار این دکمه رو نزنید چون حجم زیادی از هارد دیسکتون اشغال میشه (به هر حال فیلم از عکس سنگینتره)

4- بر روی Screenshots کلیک کنید.
4-1- دکمه ی میانبر رو تنظیم کنید.
4-2- در سمت راست فرمت مورد نظر برای ذخیره ی اسکرین شات رو تعیین کنید.
4-3- با انتخاب گزینه ی Include frame rate .... عکس گرفته شده شامل فریم ریت هم خواهد بود.
4-4- با انتخاب گزینه ی Repeat Screen Capture Every.... و تنظیم زمان هر (برای مثال) 10 ثانیه یک بار عکس برداری مشه تا زمانی که شما دوباره کلید میانبر رو فشار دهید.

امیدوارم از آموزش خوشتان اومده باشه.

ممنون
میلاد

Quick
09-09-09, 03:48
نسخه ی جدید :

Fraps 2.9.8 build 7777

دانلود :

Only the registered members can see the link

mohsen_star
20-09-10, 12:47
بی زحمت چک کنید چون هر دو لینک خرابه