PDA

مشاهده نسخه کامل : فکر کنم رم ترکید لطفا کمک کنید

s&j
21-09-08, 22:23
سلام
تا قبل از تابستون پردازنده رو 3300 آور بود و وقتی تابستون شد هوا گرم شد و گفتم بکنمش 3200 تا گرما خرابش نکنه
حالا کیس و پردازنده و پاور و همه رو تمیز کردم و حتی مادربورد و باز کردم و کیس رو هم تمیز کردم و همه چیز رو تمیز کردم د به پردازنده سلیکون تازه زدم و سیستم رو بستم و دیدم 5 درجه خنک تر شده پردازنده برا همین تا 3300 امتحانی بالا رفتم و تست زدم دیدم اینجوری شده
و این تست که عکساش این پایین هست اصلا هیچ چیز آور نیست نمیدونم چه مرگش شده
و وقتی 3300 هم میکنم همین جوریه و تنها رم ارور میده مثل الان والبته الان که دارم کار میکشم از سیستم همه چیز مرتبه حالا نمیدونم به این ارور توجه کنم یا نه
لطفا کمک کنید

Only the registered members can see the link

Mahdi_Moosavi
21-09-08, 22:29
رم ها چی هست ؟

مشخصات سیستم رو + مشخصات کامل پروفایل اورکلاکت رو ضمیمه کن .

Labyrinth
21-09-08, 22:33
چهار تا عامل هست که باعث این موضوع میشه که شامل مواد زیره :

رم از این فرکانس پشتیبانی نمیکند ( در توانش نیست )
بالابودن بیش از حد ولتاژ رم
تنظیم نبودن ولتاژپردازنده
پایین بودن ولتاژ رم

حالا باید یکی یکی موارد رو برسی کنید که در اینجا سوال مهدی جان مهم میشه :wink:

فعلا برند رم رو بگو :yes:

s&j
21-09-08, 22:47
ram 2 *kingston 256 333bus
اینم مشخصات دقیق
cpu intel pentium 4 3000 1meg cash 800 fsb
min giga 81848p-g
در حالت پیشفرض و بدون آور
مشکل از چیه ؟

Trance
21-09-08, 23:31
یک رم معیوب اصلا چه نشانه هایی دارد؟

صفحه آبی که در هنگام نصب ویندوز 2000 یا ایکس پی ظاهر میشود یکی از شایع ترین نشانه های ایراد در حافظه موقت است.

صفحه آبی و خطاهای مختلف اتفاقی و ناگهانی در هنگام راه اندازی ویندوزهای 2000 و XP البته این مسئله میتواند عامل های دیگری نیز داشته باشد.

هنگ کردن سیستم زمانی که از رم به صورت شدید کار کشیده میشود- مثل اجرای بازیهای سه بعدی، کامپایل کردن ، رندر کردن ، بعضی از نرم افزارها شبیه فوتوشاپ و غیره.

ظاهر شدن خطوط رنگی بر روی صفحه مانیتور و همچنین به هم ریختن گرافیک در حال نمایش که البته این مسئله میتواند ناشی از عدم کارکرد صحیح کارت گرافیک نیز باشد.

مشکل در بوت شدن سیستم که همراه با بوق های ممتد و یا نوع هشداری که در بایوس مادربرد برای اختلالات رم قرار داده شده باشد.

بهترین راه تست مشکلات رم جایگزین کردن آن با یک رم دیگر است.

مهمترین عوامل خرابی رم:

شوک الکتریکی

یکی از توصیه های شرکت های سازنده قطعات سخت افزاری استفاده از مچ بند های آنتی شوک است.

بدن شما در صورت اصطکاک و مالش با محیط اطراف مقداری الکتریسیته ساکن در خودش ذخیره میکند و این الکتریسیته ساکن تا زمانی که در بدن شما وجود داشته و تخلیه نشده باشد میتواند یکی از خطرناکترین و نامرئی ترین دشمنان قطعات سخت افزاری شما باشد.

ولتاژ نامناسب

افزایش ناگهانی ولتاژ برق مورد استفاده سیستم و یا منبع تامین انرژی معیوبی که جریان سیالی برای سیستم فراهم نکند و دارای نوسان باشد می تواند گاه ناگهانی به مموری و رم شما آسیب برساند و گاه این عمل به تدریج رخ میدهد همچنین بالابردن ناآگاهانه ولتاژ مورد استفاده رم توسط تنظیمات مادربرد نیز میتواند عامل موثری در معیوب کردن حافظه موقت کامپیوتر باشد.

گرد و خاک یا رطوبت

اگر کامپیوتر شما برای قرن های متمادی(!) کنج اتاق فقط کار کرده است و حتی یک بار هم در آن باز نشده و درون آن نظافت نشده پس بهتره همین الان بهش یه حال اساسی بدید و داخل آنرا از گرد و خاک کاملا پاک کنید. وجود گرد و خاک هم به صورت عایق حرارتی باعث افزایش گرما بر روی مدارها میشود و هم میتواند با قرار گرفتن بین اتصالات باعث قطع جریان و ایجاد اختلال شود.

همچنین وجود رطوبت باعث زنگ زدگی و پایین آمدن راندمان کار وسایل کامپیوتری میشود

حمل و جابجایی نامناسب

این عامل بیشترین ضرر را به رم میزند. مجموعه ای از مدارات و وسایل ریز الکترونیکی که با کوچکترین بی دقتی حتی از روی برد نیز کنده میشوند به همین دلیل رم های قابدار برای کسانی که دائما رم خود را جابجا میکنند توصیه میشود .

Slot واقع بر روی مادر برد برای قرار دادن رم

محل نصب رم بر روی مادر برد یا DIMM نیز بسیار باید مورد توجه قرار گیرد. همانقدر که این عوامل بر روی خود رم تاثیر می گذارند می توانند بر روی DIMM ها اثر گذار باشند پس از چک کردن و بررسی آنها نیز غافل نشوید.

AMD>INTEL
22-09-08, 00:02
رم هاي شما از سري value هست . اگر بتونيد رم هاي ocz ddr 400 تهيه كنيد . تفاوت رو احساس ميكنيد .

s&j
22-09-08, 00:29
نمیخوام خرج این سیستم گند بکنم بعدا که پول تو دستوبالم اومد این سیستم رو میندازم سطل آشغال

Moein
22-09-08, 00:45
دوست عزیز این راه که بت پیشنهاد می دم کاملا تجربی و هیچ پایه و اساسی نداره اما کار می ده 100 %
برای بازی کردن انلاین کانتر در سرور گیم زون شما نیاز به انتی چیت یا sxe-injected داری این دونبال ورژن 3.9 یا 4.2 بگرد تو سایت Only the registered members can see the link می تونی پیداش کنی این برنامه میاد ساف روی خانه خراب حافظه می شینه یا خانه اخر رم های شما اون طوری که اشاره شد value هستند و این مشکلی معمولی هست
ضمننا زیاد به این سیستم فشار نیار چون همین روزهاست که لنگت بذاره ضمننا در زمستان به دلیل روشن بودن بخاری دما بیشتر از تابستون هست

درسته دمای محیط کیس تاثیر داره اما چیزی که مهمه خود هسته cpu هست من دمای کیسم 52 درجه هست به دلیل 4870 اما دمای cpu 34 درجست و خوب سیستم من از وقتی خریدم 100 ساعت بیشتر خاموش نشده اور هم تا 4.7 کردم به صورت پایدار و گرما شاید عمر cpu رو کم کنه اما باعث خرابی کمتر میشه مگر دمای nuke که از حد تحمل لحیم های بکار برده شده بیشتر باشه که با alert مین مواجه میشی البته 10 درجه قبلش

s&j
22-09-08, 12:35
من اصلا بازی آنلاین نمیکنم

Moein
22-09-08, 13:15
نگفتم بازی انلاین کن گفتم این کارو بکن برای اینکه رم هات رو تست کنی اگه صفحه ابی داد بدون دیگه رم هات فایده نداره

s&j
22-09-08, 14:58
دانلود نمیشه سرورشون خرابه حتما

s&j
04-10-08, 13:50
کمک کنید لطفا

Overclocker
04-10-08, 16:52
به نظر من شما تمامی تنظیمات بایوس را برگردون به حالت کارخانه و با این برنامه (C:%5CUsers%5COverclocker%5CDesktop%5COCCTPT2.0.0a .exe) تست بگیر !

و در این برنامه اونجایی را که علامت زدم میزاری روی RAM (الان روی Mix هست):great:

بعد ببین چی میشه ؟

بزار 1 ساعت کار کنه اگر خطا نگرفت رمت سالمه ولی اگر خطا گرفت عکسشو بزار :1. (26):

s&j
10-10-08, 13:38
به نظر من شما تمامی تنظیمات بایوس را برگردون به حالت کارخانه و با این برنامه (C:%5CUsers%5COverclocker%5CDesktop%5COCCTPT2.0.0a .exe) تست بگیر !

و در این برنامه اونجایی را که علامت زدم میزاری روی RAM (الان روی Mix هست):great:

بعد ببین چی میشه ؟

بزار 1 ساعت کار کنه اگر خطا نگرفت رمت سالمه ولی اگر خطا گرفت عکسشو بزار :1. (26):

دمت گرم رم سالم بود اینم نتیجه تست

درسته ؟

Overclocker
10-10-08, 14:51
دوست عزیز بنده گفتم که تست را مثل تصویری که گزاشتم روی رم تنظیم بشه !!! اما شما میکس گزاشتی که :1. (27):

ولی میشه گفت که سالمه بازم شما روی رم تنظیم کن و تست بگیر اگر ارور نداد رمت سالمه .:great:

Jagvar
24-11-08, 18:52
سلام
دوستان گرامي cpuسلرن 2.4 رو تا 3.87 اور کردم يدفه اي پکيد!!!!!
يعني داخل بايس هنگ مي کند کمک کنيد البته يه سي پيو هم دارم که اگه سپيومشکلداره بگين تعويض کنم
:1. (28)::1. (28)::1. (28):

Olesius
24-11-08, 20:36
سلام
دوستان گرامي cpuسلرن 2.4 رو تا 3.87 اور کردم يدفه اي پکيد!!!!!
يعني داخل بايس هنگ مي کند کمک کنيد البته يه سي پيو هم دارم که اگه سپيومشکلداره بگين تعويض کنم
:1. (28)::1. (28)::1. (28):

سلام دوست عزیز...

راستش باید بگم خیلی جرائت داشتی که دست به این کار زدی اونم با سلرون...!!!!:1. (27):
چرا اینقدر اور کردی؟؟:gasp:
راستش من نمی خوام ماءیوست کنم ولی فکر می کنم به احتمال زیاد آسیب دیده... فشار مضاعفی آوردی...
البته دوستان بهتر می تونن نظر بدن...!

واسه اینکه مطمئن بشی بایوس مین رو ریست کن... برگردون به حالت اولیه (همون سازنده!) دمای cpu رو چک کن... ببین فن cpu درست کار میکنه....؟؟؟

Labyrinth
25-11-08, 03:50
به نظرم این فرکانس اونقدرها هم زیاد نیست ( 1.4 گیگا هرتز اورکلاک رو فن استوک میتونه تحمل کنه بصورت نصبی )

فقط چیزی که اینجا هست اینه که مادربرد شما چی هست :give_rose:

Jagvar
25-11-08, 08:06
با سلام خدمت دوستان گرامي
اول از همه تشکر کنم که به من کمک کردين
و اين که خوشبختانه (چکشي) مشکل برطرف شد يعني من سي پي يو روتعويض کردم اومد بالا و دوباره قدميه گذاشتم ديدم اومد بالا ما هم خدا را شکر کرديم
بنده اولين تجربه ي اور بود که بدون هيچ آموزشي انجام داده بودم و خيلي خيلي و به صورت کله شقانه اور کردم
البته علاقه ي من به مباحث اين چينيني زياده مخصوصن اور
خوب بگزريم
M.B :giga 8s651
ram:1gb ddr kingston
CPU:celeron 2.4
Fan CPU:fan box
VGA: giga 256 radeon 9550 (vga :)
:1. (27)::1. (27)::1. (27):

Jagvar
26-11-08, 08:12
با سلام خدمت دوستان گرامي

بنده بعد از اتفاقي که برام افتاد تصميم گرفتم بايس را آپديت کنم رفتم ديدم چنتا فايل با نام هاي مختلف وجود داره من هم تارخ هاشو نگاه کردم از سال 2005 ديگه به اين ور نداشتن من هم از همه بالا تر رو گرفتم
خوب حالا آپديت کردم
اما يک سوال لازمه تمام اون فايهارو دونه به دونه روي بايس بريزم يا همون آخريه کافيه

لطفا يکي اي دي ياهوبده چنتا سوال داشتم موخوام بپرسم.(ساده هستش مباحث اوليه است)
:1. (38)::1. (38)::1. (38)::1. (38)::1. (38):

Jagvar
26-11-08, 16:16
بايس آپديت کردم اما يه تغيرات خيلي فاهشي صورت گرفته
مثلا الان راحت تا 3.2 اور ميشه اما بالاتر بردن خيلي مشکله
سيستم تا 3.2 نرمال نرمال هستش
باس رم خيلي کم اور ميشه
کلا نبض کامپيوتر از دستم بيرون رفته :1. (26)::1. (26)::1. (26)::1. (26)::1. (26):
(جواب بدين ديگه :1. (40):)

AMD>INTEL
27-11-08, 02:11
يك نرم افزار قدرتمند براي تست رم

M2K MemScope Memory Testing

Testing memory is not always easy since many factors come in to play. Some tests are very short but to catch all possible errors it is often best to stress test the memory extensively.
Besides time, other factors to take account of are: memory, amount to test, memory speed and CPU speed.

MemScope presents an alternative algorithm to identify memory problems than those used in MicroScope. (Only the registered members can see the link)