PDA

مشاهده نسخه کامل : سئوال در مورد لیست ساپورت مموری مادربری P5Q-E

behradsn
21-09-08, 21:43
سلام

بنده این مادربردو دارم اما هنوز سی پی یو و رم نخریدم

در یک تاپیک در سایت خارجی خوندم که یکی از مشکل های این مادربرد اینه که مموری های معروف رو نمیشناسه

باید حتماً بایوسش آبدیت بشه....

میخوام بدونم اگه حقیقت داره چه باید بکنم و آیا به راحتی میتونم هر مموری که میخوام رو بخرمو روش ستاپ کنم؟

باتشکر

نظر خودم رو خرید 2 یا 4 گیگا بایت رم پاتریوت مدل LLK باس 800 هستش

Labyrinth
21-09-08, 21:48
دوست عزیز رم های سوپر تلنت توسط خود ایسوز پیشنهاد شدن و بر روی این مادربرد جوابش رو پس داده ( سیستم Hosein OC )

بعلاوه قیمتش کمتر از LLK هست ولی به نسبت کیفیت بهتری داره من بشخصه اگر جای شما بودم سوپر تلنت بر میداشتم :yes:

سوالی بود در خدمتم :great:

behradsn
21-09-08, 22:01
آخه تایمسنگ ال ال کی پاتریوت 4 هستش

اما سوپرتالنت 5

Labyrinth
21-09-08, 22:25
البته گمان نمیکنم با پاتریوت هم مشکلی داشته باشه اون حرفهایی که شنیدید بیشتر شایعه است چون من تاحالا نشنیدم مادربرد رم رو نشناسه مگر اینه رم خراب باشه یا درگاه رم مادربرد اگر سی پی یو رو بگی امکان داره که اونم سیستم بالا میاد و شما میری بایوس آپدیت میکنی حل میشه

رم پاتریوت خواستی بیا برات بگیرم :yes:

behradsn
21-09-08, 22:34
البته گمان نمیکنم با پاتریوت هم مشکلی داشته باشه اون حرفهایی که شنیدید بیشتر شایعه است چون من تاحالا نشنیدم مادربرد رم رو نشناسه مگر اینه رم خراب باشه یا درگاه رم مادربرد اگر سی پی یو رو بگی امکان داره که اونم سیستم بالا میاد و شما میری بایوس آپدیت میکنی حل میشه

رم پاتریوت خواستی بیا برات بگیرم :yes:

پس اگر زحمتی نیست قیمت ال ال کی دو کاناله 2 گیگا بایتی و 4 گیگابایتیشو برام بگیری ممنون میشم

واسه حساب کتاب ببینم کدومشو میتونم بخرم

:merci:

Labyrinth
21-09-08, 22:47
چهارگیگش حدودا 120 درمیاد دو گیگ هم حتی نصفش دیگه که در بدترین شرایط میشه 65 :great:

AMD>INTEL
22-09-08, 00:32
براي برد ايسوس سراغ پاتريوت نريد . رم هاي مناسب transcend axe با چيپ ميكرون D9 هست و سوپر تالنت . البته CRUCIAL BALSTIX

behradsn
22-09-08, 17:20
نظرتون در مورد این رم چیه ؟

Ballistix Tracer - PC2 6400 - Best Performance

4 گیگا بایتیش چند در میاد 2*2 گیگابایت

آیاارزش داره به قیمتش یا خیر ؟!

Only the registered members can see the link

Labyrinth
22-09-08, 19:12
نظرتون در مورد این رم چیه ؟

Ballistix Tracer - PC2 6400 - Best Performance

4 گیگا بایتیش چند در میاد 2*2 گیگابایت

آیاارزش داره به قیمتش یا خیر ؟!

بله این رم هم رم خوبیه ، البته بستگی به قیمتش هم داره من فردا صبح قیمتش رو براتون درمیارم گمونم حدودا 140 اینها در بیاد اگر اشتباه نکنم

AMD>INTEL
22-09-08, 21:23
من TRANSCEND AXE رو ترجيح ميدم . قيمتش مناسب تر از اين هست و همينطور چيپش با هر بردي سازگار هست .

behradsn
22-09-08, 21:39
من TRANSCEND AXE رو ترجيح ميدم . قيمتش مناسب تر از اين هست و همينطور چيپش با هر بردي سازگار هست .

پس اگر ممکنه شما هم قیمت 4 گیگابایتی TRANSCEND AXE رو برام تو همین تاپیم قرار بدین

ممنون میشم

saeed zamany
26-09-08, 02:35
دوست من:من هم با انتخابت در مورد رم پاتریوت با cl 4 موافق هستم.اما اینکه مادربورد شما ممکنه با یکسری رمها
مشکل دار باشه هست.البته همانطور که شنیدی این مشکلات تا حد زیادی با بایوس updateکردن مرتفع میشه.
اگر رم دیگه ای هم خواستی ram patriot 64 bit blod iron هست که به خاطر 6 لایه بودن ان با هر رمی سازگار هست.

البته در مورد سوالت که میخواستی 2 گیگابایت بگیری یا 4 گیگابایت .به نظرم مقدار رم روتین 2 گیگابایت هست.

behradsn
26-09-08, 15:22
باتشکر از تمامی دوستان

در آخر رم Crucial Balistic خریدم 2 ماژول 2 گیگا بایتی به قیمت 140 تومان ، 4-4-4-12 2ولت

رم بسیارخوبی است و گارانتی آن نیز آلبالو میباشد

برروی مادربرد هم هیچ مشکلی نداشت