PDA

مشاهده نسخه کامل : دو سئوال در مورد خرید فن Thermak Take Blue Orb FX

behradsn
20-09-08, 23:47
باسلام

بدون شک یکی از زیباترین فن های موجود در بازار ایران فن Thermak Take Blue Orb FX است که با فن بزرگی که بطرف بالا دارد و همچنین رنگ زمینه آبی و نمایش دمای سی پی یو و شدت صدا با رنگ قرمز برروی پره های فن
به حساب می آید

Only the registered members can see the link

لینک بازنگری فن :

این فن بوسیله شرکت فونیران در ایران با قیمت 63 هزار تومان عرضه میشود

سئوال در مورد این فن :

1. آیا با توجه به ابعاد فن این فن برروی مادربرد ASUS P5Q-E به راحتی قابل نصب است ؟

2. آیا با این فن میتوان سی پی یو اینتل مدل ای 8400 را تا 4 گیگاهرتز اورکلاک نمود ؟

باتشکر از دوستان عزیز

good_punisher
21-09-08, 00:05
سلام دوست عزیز .
پیشنهاد می کنم به فکر این فن نباش . درست میگی که فن قشنگیه ولی اصلا و ابدا پرفرمنس نداره . عمرا بتونی با این فن یه اور سنگین انجام بدی . ( تا حالا تجربه یه اور سنگین نداشتم . ولی با توجه به دما هایی که توی سیستمم میبینم فکر نکنم بشه ازش استفاده خوبی کنی . حتی با CPU level up هم نتونست خوب خنک کنه . ) این فن بهتر از استوک عمل می کنه چون هیت سینک بزرگی داره . ولی بهتره بری سراغ فن هایی مثل hyper 212 یا z600 یا جدیدتر هاش . البته دوستان دیگه در باره فن ها بهتر راهنمایی می کنن . ولی بنده بهت پیشنهاد می کنم پولت رو بریز تو جوب آب ولی blue orb و مدل های دیگه اون رو نگیر .
امید وارم یک نفر رو از خرید یه چیز بی خود نجات داده باشم . البته . نمیگم این فن فن بدیه . فقط این رو میگم باتوجه به قیمتی که داره فن های خیلی بهتر از این هست که قیمتش هم از این کمتره .
یه ایراد بزرگ این فن هم اینه که روی هیت سینک رو با رنگ پوشوندن . حتی اگه رنگی باشه که هدایت گرمایی داشته باشه ولی بازم از کارایی هیت سینک کم میکنه .
فعلا

AMD>INTEL
21-09-08, 00:14
من ميگم يا tuniqtower120 يا zerotherm هر دو از تاپ ترين فنها هستند .

Dark Devil
21-09-08, 00:36
1. آیا با توجه به ابعاد فن این فن برروی مادربرد ASUS P5Q-E به راحتی قابل نصب است ؟

اکثر کولر ها بر روی این مین نصب میشن و مشکلی ندازه (بعضی کولرها چون غیر استاندارد هستند در قسمت پایینشون مساحت زیای داره و به کولر چیپست مادربورد گیر میکنه) البته تمام کولر هایی که به شما معرفی شد از این نظر مشکلی ندارند

2. آیا با این فن میتوان سی پی یو اینتل مدل ای 8400 را تا 4 گیگاهرتز اورکلاک نمود ؟

دوست عزیز کار نشد نداره!! اما دمای بالا عمر پردازنده را کم میکنه پس بهتره از کولری استفاده کنید که دما را پایین تر از بقیه نگه میداره

نظر شخصی : 63 تومن پول اینو دادن واقعا اشتباه هست!! (قابل توجه شما با 70 تومن یه AquaBayM5 میشه گرفت!!)

PCminister
21-09-08, 04:20
نظر شخصی : 63 تومن پول اینو دادن واقعا اشتباه هست!! (قابل توجه شما با 70 تومن یه AquaBayM5 میشه گرفت!!)

به نظر میرسه M5 (Only the registered members can see the link)یک کیت کامل نباشه:

The AquaBay M5 System from Thermaltake gives you a great base for starting your custom watercooling system. Just add the waterblocks and radiator that best fit your application, the coolant of your choice, and you are ready to go!

اما اگر واتربلوک و رادیاتور و کولانت را خودتون دارین کیت خوبی هست.

اگر دنبال Air cooling خوب هستین Z600 از Cooler Master (Only the registered members can see the link) انتخاب مناسبی هست.

باتشکر

behradsn
21-09-08, 08:52
باتشکر از تمامی دوستان عزیز

خوب میشه گفت منصرف شدم

یه نظر دیگه دارم

میتونم کولر Zerotherm ZF 120 رو بخرم اما چون فنش چراغ نداره میتونم یک فن ترمال تک که نمایش لوگو داره و 12 سانتی و کانکتور 4 پینی هست (مانند فن خود زیروترم) برروی سینک زیروترم نصب کنم ، هم زیبا میشه هم پرفورمانس داره

اما گرون در میاد ، میشه حدود 75 تومن روی هم رفته ، اگر واتر میشه گرفت واسه سی پی یو با این پول بگین:1. (38):
نظرتون چیه ؟

تازه فن ترمال تک هم صداش کمتره هم بازدهی هوای بیشتری داره

عکس از زیروترم و در زیرش مشخصاتش :

اینم فن ترمالتک و مشخصاتش :

Fan Dimension

120x120x41mm

Started Voltage

9V

Operation Voltage

12V

Rated Current

0.35A

Power Input

4.2W

Fan Speed

1500RPM

Max. Air Flow

64CFM

Max. Air Pressure

1.5mm-H2O

Noise Level

17dBA

Bearing Type

Sleeve

Life Expectation

30,000hrs

Connector

4Pin

Weight

177g

Game
21-09-08, 10:02
بلو اورب نخر که اشغاله من داشتم هم وزنش زیاده بستای مادر بردش اشغالن خنک کنندگیه بالایی نداره به جاش یه هایپر 212 خریدم هم سبک هم خنک کنندگیه بالا در ضمن بلو اورب هتسینکش کوره ای هست برای همین سنگینه من بت می گم نخر

Musketeer™ Pro
21-09-08, 10:04
فکر کنم این رو دوستا تایید کنن... من شنیده ام این کولر زروتروم کارآیی خوبی داره... ولی خودمونیم، ایده ی خیلی جالبی به ذهنتون رسید ها!! :wink:

Game
21-09-08, 10:05
به نظر من Hyper 212 Cooler master هم انتخاب خوبیه از نظر قیافه میشه گفت شبیهZerotherm ZF 120

Dark Devil
21-09-08, 12:09
به نظر میرسه M5 (Only the registered members can see the link)یک کیت کامل نباشه:

اما اگر واتربلوک و رادیاتور و کولانت را خودتون دارین کیت خوبی هست.

اگر دنبال Air cooling خوب هستین Z600 از Cooler Master (Only the registered members can see the link) انتخاب مناسبی هست.

باتشکر

آره عماد جان کامل نیست اما قطعات اصلی رو همراه خوش داره غیر از بلاک بقیه قطعات به راحتی و با هزینه کم قابل تهیه هستند
(فوقش بلاک هم بخوان بخرن که 30 تومنه)

behradsn
21-09-08, 12:14
فکر کنم این رو دوستا تایید کنن... من شنیده ام این کولر زروتروم کارآیی خوبی داره... ولی خودمونیم، ایده ی خیلی جالبی به ذهنتون رسید ها!! :wink:

بله ، قطر فن خود زیروترم کمه برای همین مقدار بازدهی هوای اون نسبت به فن ترمال تک کمتره و باید دورش بره بالا که صداش زیاد میشه...

در مشخصات هم ببینید میبینید که ترمال تک هم دورش پایین تره هم صداش کمتره اما سی اف امش از فن خود زیروترم بیشتر

در نهایت کار قشنگ و جالبی میشه ، هیت سینک زیروترم با فن لوگو دار ترمالتک ، هم زیبا هم با کارایی فوق العاده

جمعش کردم یه عکس ازش میندارم

دوستان هم نگفتن که آیا با 80 تومن میشه یه واتر کامل نصب کرد روی سی پی یو یا خیر ؟ اگه میشه واتر ببندم جای این کار...

باتشکر از همه

Dark Devil
21-09-08, 12:19
نه دوست عزیز با 80 نمیشه ولی با حدود 100 تومن میشه

behradsn
21-09-08, 13:52
نه دوست عزیز با 80 نمیشه ولی با حدود 100 تومن میشه

خوب دیگه 100 تومن خیلیه

این کاری که میخوام بکنم دورو بر 70 خرجشه

اگر بخوام 100 و بالای 100 خرج کنم تفاوتشو میگذارم روی رم یا حجم رم بیشتری میخرم یا مدل رم بهتر :1. (23):

چون تا آخر هفته میخوام سی پی یو ، رم و فن بخرم ...

:merci:از راهنمایی هاتون

Dark Devil
21-09-08, 14:24
خوب دیگه 100 تومن خیلیه

این کاری که میخوام بکنم دورو بر 70 خرجشه

اگر بخوام 100 و بالای 100 خرج کنم تفاوتشو میگذارم روی رم یا حجم رم بیشتری میخرم یا مدل رم بهتر :1. (23):

چون تا آخر هفته میخوام سی پی یو ، رم و فن بخرم ...

:merci:از راهنمایی هاتون

بله فکر بسیار خوبیه چون شما احتمالا اورکلاک سنگین ندارید این پول را برای سخت افزار قویتر خرج کنید به نفعتون هست

behradsn
21-09-08, 17:08
بله فکر بسیار خوبیه چون شما احتمالا اورکلاک سنگین ندارید این پول را برای سخت افزار قویتر خرج کنید به نفعتون هست

همون اینتل ای 8400 رو تا 4 یا 4.2 اور کنم کافیه

ممنون از راهنمایی هاتون

Mehdi_Full
21-09-08, 19:28
دوست من چند روز پیش کولر Zerotherm Nirvana NV 120 Premium رو تهیه کردم با قیمت 57000 تومن

اگر در مورد این فن سوالی داشتم در خدمت هستم .

Xtreme
21-09-08, 19:40
چطوریه کاراییش مهدی جان ؟
میتونی یه تست با Orthos بگیری و دما رو بنویسی چقدره ؟

Mehdi_Full
21-09-08, 20:00
چطوریه کاراییش مهدی جان ؟
میتونی یه تست با Orthos بگیری و دما رو بنویسی چقدره ؟
کاراییش بد نیست البته نمیدونم که یک Air Cooling در حالت استاندارد چقدر باید دما رو بیاره پایین

این هم اولین تست (Only the registered members can see the link)

فعلا هم E7200 با 3600Mhz ، در حالت عادی دما روی 31 درجه هست و در فول لود هم به 52 درجه میرسه

سپاس
:1. (23):