PDA

مشاهده نسخه کامل : چاي نوشيدني اي سالم تر از آب

™Ali
20-09-08, 17:34
درحاليکه هيچکس به دنبال تعريف ازمحاسن يک نوشيدني ديگر به عنوان جايگزين آب براي تامين آب روزانه بدن نيست ، محققان دانشکده کينگ در لندن مي خوان مطمنا بشن که شما فکر نمي کنيد که نوشيدني هاي ديگر

Only the registered members can see the link

جانشين ضعیف آب هستند. بعد از مطالعات متعدد روي منافع چاي ، اونها فهميدند که چاي بهترين و بالاترين نوشيدنيست!
دکتر Ruxton گفت:
نوشيدن چاي واقعا بهتر از آبه، اب در اصل مايع از دست رفته رو برمي گردونه ،در حاليکه چاي علاوه بر اين شامل آنتي اکسيدان نيز هست ، بنابراين دو چيز رو در يک چيز داراست.
مردم زيادي يک فنجان چاي رو در مقايسه با ديگر نوشيدني هاي کافئين دار مثل قهوه براي تامين آب بدن ترجيح ميدن .اين تيم تحقيقاتي همچنين ميگه:
مطالعه بر کافئين منجبر به يافتن اين نکته شده که ميزان دُز بالاي کافئين باعث از دست رفتن آب بدن ميشه و همه با اين موضوع موافقند . اما حتي اگر شما يک فنجان بزرگ چاي يا قهوه بنوشيد ، باز هم مايع خالص به بدن شما مي رسه.

منبع:

Only the registered members can see the link

ALIRE7A
20-09-08, 18:17
غذاهای ممنوعه

چاي، قند و شكر، شيريني جات قنادي، هر چيزي كه با قند و شكر تهيه مي شود. سرخ كردني، فريز شده، زودپز شده. سس، رب، شور، ترشيجات، سركه، نمك زياد، لبنيات، مرغ و تخم مرغ ماشيني، غذاهاي چرب و پرحجم، ماكاروني و لازانيا، كليه غذاهاي ساندويچي، همراه غذا مايعات. دوغ و نوشابه، تند و سريع غذا خوردن، آب يخ، بستني، تنقلات مصنوعي، قهوه، نسكافه، غذاي پخته شده با مايكروفر.

good_punisher
20-09-08, 20:50
عزیز ان سلام
ببخشید این رو میگم . شاید ربطی نداشته باشه . ولی خیلی جالبه که در کنار همه اون فوایدی که اون انگلیسی ها یا هر کس دیگه ای میگه ، این مطلب رو هم بدنید :
چای گیاهیه که تقریبا هیچ آفتی نمیزنه :1~@$S (8): . هیچ موجود زنده ای رغبت نمی کنه که بره از برگ های این گیاه تناول کنه :1~@$S (1): . ( ببخشید که این رو می گم . حتی یه موجود چهار پای دراز گوش هم نمیره توی مزرعه چایی که برگ چایی رو بخوره :1. (13):) . تنها موجودی که آفت چایی محسوب میشه و اون رو مصرف می کنه انسانه :1~@$S (3)::1~@$S:.
حالا یا خدا این گیاه رو فقط مخصوص انسان خلق کرده :1.: . یا این که انسان نمی فهمه که بابا هر چیزی رو نباید خورد :1~@$S (8): . یا اینکه اون موجودات دیگه اشتباه می کنن که نمیرن این گیاه با این همه فایده ( :beurk:) رو تناول کنن .( بگید از همین حالا شروع کنن که ظاهرا با این تحقیقات ، این موجودات محترم ( :1~@$S (7): ) هستن که دارن اشتباه می کنن . اگه دیر بجنبن انسان همه برگ های چایی رو مصرف می کنه دیگه چیزی برای اونا نمی مونه . :1. (38): )
و گذشته از شوخی . دوستان با نخوردن چایی می تونید بهتر زندگی کنید . کسانی هم که حرف های بنده رو باور ندارن ، می تونن تشریف ببرن در باره ماده ای به نام " تئین " و اثرات منفی اون روی بدن انسان تحقیق کنن . ( الان یادم نیست تئین اسپلش چجوریه )
اگر هم می خواید چایی مصرف کنید فقط چایی سبز بنوشید . منفعت اون بیشتر از ضررشه .
از یه چیز هم نمیشه گذشت این که خدا که بدون حکمت یه چیز رو خلق نمیکنه . شاید واقعا منفعت چای سیاه هم به ضررش بیارزه . راستی همه اون بدی هایی که گفتم هم با چایی سیاه بودم ها . همونی که توی لاهیجان خودمون زیاده .
و یه توصیه دوستاه تر . عزیزانی که رنگ پوستشون تیره تره بهتره از مصرف چایی به کلی صرف نظر کنن . ضرر این ماده برای افرادی که یه جورایی سبزه هستن بیشتره .
همین .
اگه اشکالی هو میبینید به خاطر ضعف اطلاعات بنده است .
فعلا

Web
20-09-08, 22:40
ممنون از دوستی که خبر رو گذاشتن. استفاده کردم.
اما در کنار صحبتهای دوستان بنده هم عرض میکنم که چای مضراتی اساسی داره، مثل :
1 - کم کردن آهن بدن به طور فاحش (اگر کپسول فیفول، یا مولتی مینرال برای جبران کم خونی مصرف میکنین اصلا اصلا چای نخورید!)

2 - جلوگیری از جذب و هضم ویتامین ها.

چای اما یک خاصیت اثبات شده داره اونم بودن شوینده قوی چشم!

یاحق

ashkan.h
23-09-10, 23:34
من چندین مقاله درین باره خوندم که:
1.چای سومین مرحله از فرایند (فشرده ی)برگه چای است.(یعنی از تفاله های چای).برگ چای رو به دلیله بد مزه گی هیچ حیوانی ( بلا نسبت،عذر میخوام دوستان عزیز) حتی در جنگل هم نمیخوره!
2.چای نه تنها آب بدن رو از دست میده،بلکه هیچ خاصیتی جز کافیینش نداره.
3.بعد از غذا هم باعث میشه آهن و مواد مغذی رو بدن جذب نکنه
4.باعث تیرگی دندانها میشود
5.باعث چین و چروکه صورت میشود
البته چای سبز خاصیت داره،ولی چای سیاه نه...