PDA

مشاهده نسخه کامل : SSA OverClockers Team IRAN

Dark Devil
16-09-08, 13:58
سلام خدمت دوستان عزیز
ما قبلا چنین چیزی در بخش گروه ها زده بودیم که چون کسی اون طرفا نمی اومد ما آوردیمش رو تاپیک
بحث ها به ترتیب به اینجا منتقل خواهند شد

هدف این تاپیک بحث و تبادل نظر و هماهنگی بین اعضای تیم برای ثبت و یا حتی شکستن رکورد های قطعات هست دوستان علاقه مند هم میتونن اخبار تیم اورکلاک SSA (ShahrSakhtAfzar) رو در همین تاپیک دنبال کنند.

دوستان عزیز در صورت تمایل به عضویت در این تیم به بنده پیغام خصوصی بدهند

قوانین این تاپیک به زودی اعلام خواهد شد .

توجه توجه !! : با هرگونه پست اسپم و منحرف کننده تاپیک با حذف پست + اخطار کتبی برخورد خواهد شد .

26/6/1387

Majid OC
16-09-08, 19:41
Only the registered members can see the link
با اجازه دوستان و اساتید شروع می کنیم :بسم الله .. .

این گروه که SSA Overclocker's Teamذکر شده ؛ با کمک خدا و همت وتلاش و هم فکری دوستان و اساتید قراره رکوردی جهانی در زمینه اورکلاک CPU و سایر قطعات سیستم ؛ ثبت کنیم که به نظر من هدف رو :

شکستن بالاترین رکورد فرکانس CPU توسط تیم ShahrSakhtAfzar در جهان !

دوستان هم اگه هدفه دیگه ای یا نظری دارند حتما همین اول کار بیان کنند چون هدفه که به کار شکل میده !
فعلا بحث رو با انتخاب قطعات این سیستم رو که اسمش رو می تونیم SSA OC Case بذاریم با نظر دوستان به تحلیل و بررسی و تجربیات اورکلاکرهای دنیا روی قطعات انتخاب شده که به صورت یک تحقیق برای این پروژه علمی به دست بیاریم تا بعد وارد عمل شیم :
1.CPU: :
قطعه اول پردازنده است که می تونیم همون پردازنده گروه رکوردار دنیا 8.1Ghz رو انتخاب کنیم یعنی Intel P4 631 HT

قطعات دیگر سیستم با فرکانس 8.179 گیگا هرتز:

MB Brand : Asus
MB Model : Commando
NB : Intel P965/G965 rev C2
SB : Intel 82801HB/HR (ICH8/R) rev 02
RAM : 2048 MB DDR2 Dual Channel
RAM Speed : 545.3 MHz (1:1) @ 4-4-4-10
Slot 1 : 1024MB (PC2-6400)
Slot 1 Manufacturer : MSC
Slot 2 : 1024MB (PC2-6400)
Slot 2 Manufacturer : MSC

قطعات دیگر سیستم با فرکانس 8.0 گیگا هرتز:

MB Brand : Asus
MB Model : P5B-Deluxe
NB : Intel P965/G965 rev C1
SB : Intel 82801HB (ICH8) rev 02
RAM : 1024 MB DDR2 Single Channel
RAM Speed : 533.3 MHz (1:1) @ 5-6-6-15
Slot 1 : 1024MB (PC2-6400)
Slot 1 Manufacturer : A-Data Technology

من طی تحقیقاتی که داشتم انتخاب این پردازنده برا رکورد مثلا 8.5Ghz اولین مشکلش این پردازنده گرمای زیادی تولید میکنه که توسط گروه کولینگ داره بررسی میشه البته گفتم من مدل Intel P4 641 HT رو دارم که 3.2 کار میکنه الان با واتر کولینگ تا 5.4 با مادربردAbit IP35 PRO استیبلش کردم این مدل فکر کنم تا 7.9 گیگاهرتز توی دنیا اوور شده یادم اومد مسله بعدی رتبه و استیپینگ پردازنده ای که گروه اورگلاکر جهانی Intel P4 631 HT این پردازنده 3.0 گیگا هرتز رو باهاش اورر کردن ؛یعنی ما باید حتما اگه بخوایم 631 رو اوور کنیم باید یک پردازنده مشابه با رتبه و استیپینگ یکسان مثل پردازنده اون گروه پیدا کنیم چون الان تو بازار مدل 631 موجود هست ولی رتبه و استیپینگش پیشرفت کرده ؟!
که دوستان نظر شون در این باره (رتبه و استیپینگ ) و کلا CPU مد نظر برای این کار چیه؟!
سوال بعدی در مورد حرارت ناشی از اوور این پردازنده یا مثلا پردازنده Q6600 که با چه فرکانسی
چقدر حرارت تولید می کنه که قبل از شروع باید محاسبه بشه ؟!
( دوستان دقت کنید به این مسله که هدف اصلا ثبت رکورد Super PI در این مقوله نیست چون همه می دونن یه CPU چهار هسته ایQX9770 گرون قیمت بخرین اوورش کنید می تونید بالاترین رکوردSuper PI رو ثبت کنید ؛هدف ما CPU های ارزون قیمت و رسوندنشون به فرکانس های دست نیافتنی یعنی رکورد زدن در فرکانس کاری CPU هستش!)
البته Super PI هم می تونه هدف این پروژه قرار بگیره ؟!
منتظر نظرات دوستان هستیم و این آخر از شایان گل تشکر ویژه دارم :11():
(خلاصه خنک کردن CPU با من!):1. (38):

با تشکر:11():
مجید

Dark Devil
16-09-08, 20:46
در مورد CPU نظری ندارم ولی به نظرت مجید جان بهتر نیست یه Q6600 رو بترکونیم؟! چون P4 های LGA حرارت بالایی دارن و کار رو برای ما سخت میکنه ضمن اینکه برای خرید این CPU که الان بسیار ارزون شده میتونیم یه دست دوم خوب یا یه نو رو شریکی بخریم (چند نفری بخریم به هیچکی فشار نمیاد و کلا قطعات رو برای خودمون و تیممون ثبت میکنیم و میشه ماله لابراتوار SSA OC Team که کار خیلی جالبی میشه
این طور که من سرچ زدم بالاترین رکورد کلاک برای Q6600 حدودا 5.1 گیگا هرتز هست
مادربورد هم که با مین من میشه تا 525 رو با یک Air Cooling به راحتی استیبل کرد اگر از سیستم های خاص کولینگ استفاده بشه میتونیم خیلی بیشتر از این حرفها هم بریم

راستی در مورد بلاک LN2 یک طرح جدید پیدا کردم که بسیار جالب هست و یزوی عکس ها و آموزش هاشو میذارم همه استفاده کنیم

یک نظری هم که دارم اینه که با کمک یک سری دوستان بیاین پول بذاریم و یک سری قطعات به نام لابراتوار اورکلاک SSA تهیه کنیم و در صورت تهیه اسپانسر یک سری قطعات رو از نظر قابلیت ها و ... بررسی کنیم که البته این هدف برای بعد از رکورد زدن هاست (اون موقع که معروف شدیم!)

پس فعلا بیاین در مورد پردازنده تصمیم بگیریم تا تکلیف مادربورد و بقیه قطعات هم روشن بشه

Shahryar
16-09-08, 22:18
ممنون از شایان جان و مجید جان . با اجازه منم هستم :1. (21):

آموزش ثبت رکورد در تیم شهر سخت افزار ( نماینده کشور عزیزمون ) :

1- ابتدا در سایت HWBOT عضو شوید ( فراموش نکنید که تیم خود را ShahrSakhtafzar Iran انتخاب کنید . )
2- پس از انجام تست بسته به برنامه استفاده شده باید رکوردتون را ثبت کنید که به غیر از چند نرم افزاری که توانایی ارسال اتوماتیک را دارند برای بقیه باید به اینجا (Only the registered members can see the link)رفته و پس از انتخاب نرم افزار و انجام در خواست های مربوطه رکورد خودتون را ثبت کنید .

برای آگاهی از آخرین رکورد های ثبت شده ، رکورد های جهانی ، نرم افزار و ... به اینجا (Only the registered members can see the link)برید .

یک پیشنهاد : با توجه به اینکه جاهای مختلف با نام شهر سخت افزار ایران داریم فعالیت میکنیم و میخوایم این تیم هم وابسته به شهر سخت افزار باشه اسمش را به شهر سخت افزار تغییر بدید بهتره ، ممنون . :1. (21):

AMD>INTEL
17-09-08, 01:10
من نظرم روي 2180 يا e7200 هست . اما نظر مجيد جان هم خوبه . براي ركورد از نظر مگاهرتز بهتره سراغ سري 6 p4 با هسته cedar mil بريم .

Dark Devil
17-09-08, 01:36
دوستان بندده فکر میکنم هرچه زودتر تکلیف قطعات روشن بشه بهتره چون ما باید به دنبال یک کولینگ اختصاصی برای تیم هم باشیم و روی قسمت های مختلف قطعات و ویژگی هاشون و مود هاشون و .... کار کنیم که وقت خیلی زیادی میخواد...

good_punisher
17-09-08, 02:11
سلام
آقا یه مطلبی که dark devil عزیز هم اشاره دارن اینه که باید قطعات رو سریع تر مشخص کنیم . اون هم دقیقا به خاطر مشخص بودن تکلیف بچه ها برای کولینگ تیم . چه بخوایم روی یه W.C کار کنیم چه روی LN2 . و مهم تر از همه کیفیت اتصال این سیستم کولینگ به مین برد ( مثل جای پیچ ها و ابعاد block ) و بحث ایزوله کردن مین برده . مثلا اگه بدونیم قراره روی یه مین برد با خنک کنندگی نا مناسب برای چیپست کار می کنیم خوب تکلیف روشنه . اینجا باید دنبال کولر چیپست هم باشیم . یعنی حتی شده یه LN2 برای چیپست طراحی کنیم هم باید این کار انجام بشه .
برای ایزوله کردن سیستم در برابر بخار آب هم بنده فکر هایی کردم . ان شاء الله توی کار که قرار گرفیتم شروع می کنیم .
پس لطفا اول از همه مین برد رو تعیین کنید . ( اگه تهیه هم بشه که دیگه بهتر . البته : باید دست به دست هم دهیم به مهر * سیستم خود را کنیم over ):1. (38):
فعلا

AMD>INTEL
17-09-08, 02:38
بايد سراغ بردي بريم كه طراحي خوبي داشته باشه . بردي كه المان هاش فاصله خوبي با هم داشته باشه . سيستم كولينگ خودش مانع نصب سيستم كولينگ دستي ما بشه . بايوس خوبي داشته باشه . من dfi x38 يا biostar tpower رو ميپسندم .

Stream
17-09-08, 10:06
ASUS Blitz Extreme (Only the registered members can see the link) هم بد نیست!
البته BlackOps هم هست.

اگه هدف
شکستن بالاترین رکورد فرکانس CPU توسط تیم ShahrSakhtAfzar در جهان !
باشه به نظر من هم بهترین CPU همون P4 631 ...

Dark Devil
17-09-08, 12:07
البته شکستن رکورد جهان که به نظرم الان خیلی زوده ولی ما باید یک مین خوب برای اورکلاک تیم دست و پا کنیم تا بتونیم یک سری قطعات رو به صورت عمومی البته نه با هدف زدن رکورد های جهانی ولی هرچی بیشتر بهتر اورکلاک کنیم و نتایجی رو برای تیم ثبت کنیم
آرمان جان خوشحال شدیم شما هم تشریف آورید!Only the registered members can see the link
Blitz که به این راحتی ها گیر نمیاد یعنی من تو بازار اصلا ندیدم! BlackOps هم که گرونه ما اگر بتونیم یه چیزی مثل DFI UT-X48 T2R یا همونی که بهادر جان گفتن رو بخریم راحت تره و البته اگر دست دوم خوب هم پیدا بشه که دیگه چه بهتر و یا اینکه بریم سراغ مین های Biostar که خیلی هم داره برد های خوبی میزنه

Shahryar
17-09-08, 12:55
ببینید ما مشکلی که باهاش روبرو هستیم اینه که یک جا نیستیم شایان جان بابل هست ، من اصفهان هستم ، مجید جان یک جای دیگه ، بهادر جان یک جای دیگه و ... . این کمی مشکل سازی میکنه برامون . چون حالا با شروع دانشگاه ، مدرسه و ... رفت و آمد هم سخته . به نظرم بهترین کار اینه که پردازنده های رده پایین را شروع کنیم که قیمتش اول از همه پایین باشه و افراد بتونند راحت تر تهیه کنند . E2180 گزینه خوبیه چون من ، شایان جان ، مهدی جان و چند تا از بچه های دیگه داریم + قیمت پایینی داره و قابلیت اورکلاک خوبی داره .

به نظرم هدف را اول خیلی بزرگ نگذارید و قدم به قدم پیش بیایم بهتره ...

نباید انتظار داشته باشیم در روز اول کاریمون رکورد Max FSB دنیا یا Max Frequency دنیا را بزنیم به خصوص روی پردازنده ای مثل 641 که توی نوع خودش بهترین دنیا هست . به نظرم اول بیایم و رکورد جهانی E2180 را بزنیم بعد بریم سراغ پردازنده های بعدی به نظرم 641 باید جزو پروژه های نهاییمون باشه یعنی بعد از اینکه روی پردازنده های کوچیک کار کردیم و هماهنگ شدیم بریم سراغ رکورد جهانی 641 که میشه رکورد فعلی دنیا .

اما در مورد مادربرد :

DFI من رده بالا هاش را ندیدم از نزدیک اما مادربرد های P35 اش چند تاش را دیدم برای کار کردن و استفاده کولینگ روش مناسب نیست .

مادربرد های ایسوس گزینه مناسبی هستند چون کارایی بالایی دارند که حالا وارد بحث تخصصیش نمیشم خلاصه مطلب اینکه با ولتاژ کمتر میتونیم پیش بریم . مادربرد های دیگه مثل TPower I45 بایواستار این خصوصیت را نداره . ممکنه توی FSB قوی باشه ولی باید ولتاژ بیشتری بدیم که باعث بالا رفتن دما میشه .

نکته بعدی اینکه روی کولینگ CPU فقط نباید متمرکز باشیم ! کولینگ CPU مهم ترین هست اما باید روی خنک کردن NB و ... هم کار کنیم .

2- پروژه های تیمی را پیش ببریم اما سعی کنیم توی هر خونه یک لابراتوار داشته باشیم که بعد مثلا یک مادربرد اشتراکی داشته باشیم مدتی پست کنیم برای افراد مختلف چون پست کردن کولینگ سخته یکم . پس باید کولینگ را سعی کنیم بسازیم جاهای مختلف که با هزینه خیلی کم میشه برای رکورد ساخت ...

ممنون
شهریار :give_rose:

Majid OC
17-09-08, 21:48
با تشکر از همه دوستان که در این تاپیک شرکت کردند:11():

نقل قول از شهریار عزیز:

به نظرم هدف را اول خیلی بزرگ نگذارید و قدم به قدم پیش بیایم بهتره ...

بله درسته من این هدفه :شکستن بالاترین رکورد فرکانس CPU توسط تیم ShahrSakhtAfzar در جهان ! رو کلی عرض کردم تا دید دوستان نسبت به تاپیک و هدف و تفاوتش با دیگر تاپیک ها مشخص شه!
واگر نه سنگ بزرگ علامت نزدنه! نه برای این تیم!

2- پروژه های تیمی را پیش ببریم اما سعی کنیم توی هر خونه یک لابراتوار داشته باشیم که بعد مثلا یک مادربرد اشتراکی داشته باشیم مدتی پست کنیم برای افراد مختلف چون پست کردن کولینگ سخته یکم . پس باید کولینگ را سعی کنیم بسازیم جاهای مختلف که با هزینه خیلی کم میشه برای رکورد ساخت ...

من کاملا با این حرف موافقم و باید قطعه ای مثل همین E2180 که برای شروع عالیه رو با رتبه استپینگ یکسان تهیه کنم و من هم به جمع دوستان برای تست این CPU با مادربرد Abit IP35 PRO تست اوور بگیرم و بزارم اینجوری همه با یک CPU مشترگ به نتایج مختلف با هر مادربردی می رسیم که قابلیت ولتاژ پایین فرکانس بالا در هر مادربردی بیشتر باشه نشون دهنده توان بیشتر اون برد در اورکلاکینگ با فرکانس بیشتر و خنک کننده بهتر رو داراست .

درمورد مادربرد فعلا من می گم هر کی با مادربرد خودش تستس کنه مثلا من IP35 Pro دارم توان خوبی برای اوور داره با اینکه یکم قدیمیه برای مثلا رکورد 8.1 گیگاهرتز رو اون تیم با مادربرد چیپ P965 زدن . دوستان خودتون رو درگیر مادربرد جدید، نو ،نکنین !هنر اینه که با یک قطعه قدیم یا منسوخ شده اوور کنیم و رکورد بزنیم نه با مادربرد Black OPS که 380 تومن قیمتشه ؛ این که هنر نیست !همه می تونن همچین کاری بکنن هرکی پول داشته باشه تو این بازی برنده است !(جمله ای از یک فیلم معروف)خلاصه با مادربرد خودتون تستس بگیریدو بزارید فقط همون جور که شهریار گفت مثلا همه CPU ها یکسان باشه تا یه جور ی بتونیم همین دیگه رو ببینیم و قطعات انتخاب شده نهایی رو خریداری کنیم .

در مورد خنک کننده من و چند تا از بچه های دیگه تیم کولینگ تقریبا تمام مطالب پایه رو در مورد ولتر کولینگ و TEC و ساخت و تراش و. . . بررسی کردیم که دوستان همت کنند وبخونن خودشون می تونن در خونه بسازن البته هزینه ساخت یه کم بالا در میاد که من دارم بررسی می کنم یه واتر کولینگ ارزون قیمت و ساده آموزش ساختش رو بزارم تا دوستان در هنگام تست CPU E2180 به مشکل بر نخورند! نسوزه CPU ؟!!
ودر مورد 641 هم من چون کولینگ مناسبی دارم و می تونم ازش تستس بگیرم وقت رو تلف نمی کنم و هی این مادر مرده رو (641) رو اوور می کنم تا پرفورمنس کولینگ در دمای و فرکانس 5.4 گیگاهرتز این CPU دستم بیاد
و بتونم در آینده که خواستیم اورکلاک نهایی رو انجام بدیم تجربه کافی داشته باشم.

:11():باتشکر :11():
مجید

AMD>INTEL
18-09-08, 00:03
منم با قطعات خيلي حرفه اي براي شروع موافق نيستم .

Shahryar
18-09-08, 01:27
منم با قطعات خيلي حرفه اي براي شروع موافق نيستم .

CPU E2180 موافقی برای شروع ؟

AMD>INTEL
18-09-08, 01:40
آره .موافقم . ولي با p4 سري 6 با هسته سدار ميل موافق ترم .

Shahryar
18-09-08, 15:44
فعلا برای شروع کار بچه ها هر کی مشخصات سیستمش را بگه ( بوسیله مشخصات سیستم در پروفایل ) و در اول کار اگه موافق باشید با سیستم های فعلیمون پیش بریم یعنی پروژه اول را با سیستم های فعلیمون پیش میریم و فقط خواهش میکنم از بچه ها سریع همکاری کنند تا بتونیم پروژه های بیشتری را در فاصله زمانی کمتر انجام بدیم . :love:

Dark Devil
10-10-08, 18:22
خوب دیگه تصمیمات جدی شده کار را باید از یه جایی شروع کرد تا دست به کار نشیم و از عوامل مختلف گلایه کنیم و بگیم ما این چنین و اون چنان کار درست نمیشه!!
برای بالا آمدن تاپیک و شروع به کار مشخصات سیستمی عزیزانی که قراره همکاری کنند را میذارم:
اول از خودم شروع میکنم :
CPU : E2160
MB : Rampage Formula
RAM : 4x1GB Kingstone HyperX PC2-9600
Cooling : h2o
--------------------------------------------------
Majid OC

CPU : Pentium4 631
MB : Abit IP35 Pro
RAM : 2x1 GB Kingstone PC2-4200
Cooling : h2o
Stream

CPU : Q9550 (مبارک باشه:دی)
MB : XFX nForce 780i SLI
RAM : 2x1GB Transcend aXeRam PC2-8500
Cooling : Tuniq Tower 120
Shahryar

CPU : E2180
MB : Abit IP35 E
RAM : 2x512 MB Patriot LLK PC2-6400
Cooling : ThermalRight IFX-14
Destiny

MB : ASUS P5K-E
RAM : 2x1GB Transcend aXeRam PC2-6400
Cooling : ؟
PCminister

CPU : E4500
MB : Gigabyte P35 DS3L
RAM : 2x1GB OCZ Platinum PC2-6400
Cooling : Cooler Master Hyper212
Mahdi_Moosavi

MB : ASUS P5K
RAM : 2x1GB Apacer PC2-6400
Cooling : Tuniq Tower 120
-------------------------------------------------
از دوستان عزیز AMD>INTEL و Xtreme و good_punisher هم خواهش میشه که مشخصاتشونو بذارند تو پروفایلشون

منتظر نظر دوستان در مورد شروع به کار هستیم
:love:

good_punisher
10-10-08, 19:14
سلام .
هر کاری می کنم نمیشه بزارم توی پروفایل . همین جا می نویسم بخون و پاکش کن . ولی انصافا این بار دیگه بخون و بعد پاکش کن .
CPU : q6600 @ 2.4
M/B : asus nforce 780 i - striker II formula
RAM : 2 * 2 GB corsairDDR II DHX 800
Cooling's : 1-blue orb fx / 2- handmade water cooling
power : 780w green

راستی . برای بقیه یادت رفته بود پاور هاشون رو بنویسی . می نوشتی بهتر بود .
فعلا

Shahryar
10-10-08, 19:17
سلام .
هر کاری می کنم نمیشه بزارم توی پروفایل . همین جا می نویسم بخون و پاکش کن . ولی انصافا این بار دیگه بخون و بعد پاکش کن .
CPU : q6600 @ 2.4
M/B : asus nforce 780 i - striker II formula
RAM : 2 * 2 GB corsairDDR II DHX 800
Cooling's : 1-blue orb fx / 2- handmade water cooling
power : 780w green

راستی . برای بقیه یادت رفته بود پاور هاشون رو بنویسی . می نوشتی بهتر بود .
فعلا

مشکل چیه که نمیتونید بگذارید توی پروفایلتون ؟ ( مشکل را از طریق پیغام خصوصی دنبال کنید تا حلش کنیم :11(): )

murizaki_2000
10-10-08, 19:22
پس من چی ؟؟؟!!!!!

Stream
10-10-08, 19:27
خب الان باید چیکار کنیم؟

(این پست فقط اسپم است)

murizaki_2000
10-10-08, 19:31
راستی من هم نمی تونم تنظیمات شخصیم رو تغییر بدم !!!!! توی خونه هم با اینترنت اکسپلورر و هم با اپرا وارد شدم و در هر دو فقط صفحه پیامها قابل دسترسی هست و در بقیه صفحه ها چیزی مشاهده نمیشه !!!! چرا ؟؟

Shahryar
11-10-08, 14:52
راستی من هم نمی تونم تنظیمات شخصیم رو تغییر بدم !!!!! توی خونه هم با اینترنت اکسپلورر و هم با اپرا وارد شدم و در هر دو فقط صفحه پیامها قابل دسترسی هست و در بقیه صفحه ها چیزی مشاهده نمیشه !!!! چرا ؟؟

اینترنت اکسپولرر را نمیدونم چون روی این سیستمم نیست :1. (38): اما با آپرا میدونم نمایش تب های پروفایل درست دیده نمیشه . با فایرفاکس چک کنید خبرش را بدید ...

مشخصات را گذاشتید به شایان جان پی ام بدید اضافه کنند شما را ... :love:

ممنون
شهریار :give_rose:

Shahryar
11-10-08, 15:12
دوستان مسابقه ای با نام Ultimate OverClocking Championship در راه هست . برای اطلاع بیشتر اینجا (Only the registered members can see the link lock_contest_di_xtremehardware-11365/?langid=1#post131327)را ببینید . این مسابقه توسط سایت ایتالیایی XtremeHardware با همکاری HWBOT برگزار میشه . اگه مایلید تا متون را ترجمه کنیم و آماده بشیم :1. (38):

Stream
11-10-08, 15:20
دوستان مسابقه ای با نام Ultimate OverClocking Championship در راه هست . برای اطلاع بیشتر اینجا (Only the registered members can see the link lock_contest_di_xtremehardware-11365/?langid=1#post131327)را ببینید . این مسابقه توسط سایت ایتالیایی XtremeHardware با همکاری HWBOT برگزار میشه . اگه مایلید تا متون را ترجمه کنیم و آماده بشیم :1. (38):
مـــن هـــســـتـــم!
حداقل جنبه آموزشی خوبی می تونه داشته باشه.

Shahryar
11-10-08, 15:30
مـــن هـــســـتـــم!
حداقل جنبه آموزشی خوبی می تونه داشته باشه.

اصلش اینه که در حین کار موضوعاتی را مطرح میکنیم و روش بحث میکنیم و ته کار چند تا چیز جدید یاد میگیریم . :great:

Shahryar
13-10-08, 14:06
شایان جان ، مجید جان و ... ؟! ( دلیل عجله ام اینه که اگه بخوایم شرکت کنیم چندین مرحله را باید انجام بدیم و زمان میبره ! )

PCminister
13-10-08, 18:20

من هم اعلام آمادگی میکنم.

باتشکر

Majid OC
14-10-08, 00:09
شایان جان ، مجید جان و ... ؟! ( دلیل عجله ام اینه که اگه بخوایم شرکت کنیم چندین مرحله را باید انجام بدیم و زمان میبره ! )

ببخشید دیر شد !
َخیلی خوبه !! منم اگر بتونم بیام و کاری از دستم بر بیاد ، حتما با Dial-up هم شده خودم رو می رسونم دوستان شروع کنند بعد من نفهمیدم باید متن فروم مربوطه رو ترجمه کنیم و توضیح بدیم ؟

چراDial-up ؟

متاسفانه ADSL تمام شده و در منطقه ما تهران (منطقه مخابرات شهید دیالمه) یک شرکت خط ADSL رو می داد تازه سرعتش 128 ماهیانه 55 هزار تومن بود !!!. که اونم هم تا 2 روز دیگه پشتیبانی می کنه و تمام میشه !! جالب اینه شرکت های معروف هم این منطقه تهران رو تحت پشتیبانی ندارند خلاصه ما هم کم کم ، باید بریم . . . . اگر بار گران بودیم رفتیم اگر نامهربان بودیم رفتیم .:11():

راستی اینجا سرعت Dial-up مرخصه با 23kbs کانکت میشه یه ربع طول میکشه صفحه سایت باز شه و حالم گرفته شده!این منطقه 12 کلا بافت خطوط مخابراتش برای زمانه هیتلره یعنی با اینکه هر هفته 500 بار دارن کوچه مارو می کنن و می گن کابل برگردونه می خوایم فیبر نوری بکشیم ؟!! (خالی بندها)
ولی بازم در سرعت Dial-up تاثیری نداشت که نداشت !!:1. (28):

قربانتون :give_rose:
مجید

AMD>INTEL
14-10-08, 00:20
من هستم . چه كنيم رفقا

I M A N
10-11-08, 18:40
سلام به همه آقا مارو هم راه میدین بیایم بازی...:1. (5):

از این کارا خوشمون می آید ... تو خونمون از این کارا موجود می باشد :دی

Labyrinth
10-11-08, 21:21
من هم هستم :give_rose:

Shahryar
19-11-08, 12:13
عزیزان به یک یا دو تا مسئول کولینگ در تهران نیازمندیم ...

Labyrinth
19-11-08, 12:19
شهریار جان این مسئولین باید چکار کنن یعنی مسئولیتشون چیه ؟ یکم توضیح بده شاید من تونستم کمکی بکنم :give_rose:

Shahryar
19-11-08, 12:21
شهریار جان این مسولین باید چکار کنن یعنی مسولیتشون چیه ؟ یکم توضیح بده شاید من تونستم کمکی بکنم :give_rose:

ببین بلاک باید آماده داشته باشند و تجربه کار کولینگ ( Extreme Cooling ) برای مثال اینجا مجید جان این تجربه را داشتند تا حدودی ...

چون Air Cooling و Water Cooling برای اورکلاک رکوردی هیچ نتیجه ی خاصی نخواهد داشت . :11():

Labyrinth
19-11-08, 12:24
اوکی پس شامل من نمیشه :1. (38): من رو بکنید مسئول کارهای نشدنی و غیرممکن :wink:

Majid OC
22-11-08, 20:05
ببین بلاک باید آماده داشته باشند و تجربه کار کولینگ ( Extreme Cooling ) برای مثال اینجا مجید جان این تجربه را داشتند تا حدودی ...

چون Air Cooling و Water Cooling برای اورکلاک رکوردی هیچ نتیجه ی خاصی نخواهد داشت . :11():

شهریار جان لطف دارند بابا ما چیزی بلد نیستیم !:1. (26):
و هرچی داریم از شما دوستان داریم خودتون بهتر می دونید که قبول مسئولیت کار سختیه !

مقدمه

البته من و بقیه دوستان اینو نباید فراموش کنیم که می خوایم رکورد جهانی بزنیم پس لازمه اش کار گروهیه که واقعا من بدون تجربه دوستان کولینگ (آقا ایمان ، محمد عزیز ، امید جان شایان دوست داشتنی وعماد آقا Phase Change و بقیه دوستان دیگه کاری نمی تونم بکنم )

تنها محدودیت ما فاصله زیاد از هم دیگه است یکی کرمونه ، یکی تهرونه ، یکی مازندرونه ، بقیه هم که همه اصفهانن که باعث جدایی مون میشه ولی در اینجا باید تجربه هامون رو باهم به اشتراک بگذاریم ، شایدم روزی برسه که فاصله هامون هم باید کم کنیم تا فکرهامون یکی بشه .اونوقته که دیگه کسی جلو مون رو نمی تونه بگیره بعدش تیتر روزنامه ها میشه SSA Team برای مسابقات جهانی اورکلاک اعزام شد .....

کجای کاریم !

در قسمت مربوط به( Extreme Cooling ) که بخش مهمی از آزمایش اورکلاکینگ پردازنده است که وظیفه اصلی این گروه باهزینه پایین و رساندن CPU به دمای زیر صفر حالا من گفتم CPU شما می گید چه مدل CPU ای ؟
من برای امتحان (فعلا)مجبور به انتخاب پردازنده ای شدم که توان اورکلاکینگ بالایی داره (ولی کوره ای از گرما ست) یعنی هسته Cedar Mill یعنی پردازنده قدیمی Intel Pentium 4 641 که 3.2GHz فرکانس ثابت کاریشه جالب اینه برادر کوچکش Intel Pentium 4 631 رکوردار دنیاست در اورکلاکینگ که تا 8.1Ghz با LN2 و مد کردن مادربرد تلاش این تیم ایتالیایی است .

تلاش ما برای Intel Pentium 4 641 نیاز به یک سیستم ( Extreme Cooling ) کولینگ داشتیم که من 5 ماهی بود که داشتم روی سیستم کولینگ جدید کار می کردم واین CPU زیر دستم بود وکولینگ رو روی این CPU تست میکردم خلاصه بهترین ترکیب بدست آمد TEC+WaterCooling در واقع این کولینگ تا منفی 31 درجه سانتی گراد پردازنده رو خنک می کنه!!
و از پردازنده واجب تر خنک سازی مدار PWM مادربرد بود که در طراحی کولینگ مد نظر قرار گرفته است .

و بالاخره منفی 31 درجهو مدار PWM در دمای 15.3 درجه سانتی گراد (البته اینجا خطای ترمومتر است چون سنسور بین Heat Sink PWM قرار گرفته نه زیر آن دمای اصلی منفی 12 درجه است )

(البته این نکته حائز اهمیت است که با DICE هم این کار امکان پذیر است ولی به دلیل تبخیر شدن و محدودیت زمانی برای استفاده و ناپایداری حرارتی پردازنده مذکور از این ماده برای این تست انتخاب نشد ؛ در دفعات بعدی حتما مورد استفاده قرار می گیرد )

اورکلاکینگ تا فرکانس 5.60Ghz :

بله با این کولینگ قرار بود از 3.2GHz تا 6.0GHz اورکلاک کنیم فرکانس 5.6GHz ثبت شده جالب اینه که بوت هم می شد ولی در هنگام صفحه Welcom ریست می شدکه به ناچار تا 5.4ghz مجبور به کاهش فرکانس شدم و برای تست SuperPi حتی تا 5.31ghz هم پایین آوردم همه البته کنترل دما بخشی بود که در این محدوده فرکانس پایدار می شد ولی در دفعه بعد حتما ایراد ات رو رفع کرده و محدوده سرمایشی دما رو افزایش داده تا این کوره گرمازا رو بیشتر رو بهتر مهار کنم)(دیگه اینجا باید گروه اورکلاکینگ SSA Team وارد عمل بشن )

عکس رکورد 5.4Ghz :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

فرکانس ثبت شده در برنامه Cpu-Z :

Intel Pentium 4 641 3.2GHz @ 5312 MHz

لینک Validation (Only the registered members can see the link)

عکس تست Super Pi 1mb در فرکانس 5312Mhz :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

لینک HWBOT ( ثبت رکورد در برنامه SuperPi تست 1Mb) (Only the registered members can see the link)

در پایان

از زحمات دوست خوبم محمد عزیز (good_punisher) به خاطر در اختیار گذاشتن قطعات و تجربه شون در این کار کمال تشکر قدردانی را دارم :11():

قربانتون :give_rose:
مجید

Shahryar
23-11-08, 16:06
مجید جان در مرحله ی اول کار تیم اصفهان + دو تا تیم در تهران میخوایم راه اندازی کنیم که برای تیم تهران نیازمند به یک فرد یا دو تا حداکثر داریم که با نیتروژن مایع یا حداقل با یخ خشک کار کرده باشه و کانتینرش را داشته باشه . مدیریت کولینگ تیم با شما . کار کردن با یخ خشک کاری نداره ( نیتروژن را هم به وقتش ردیفش میکنیم ) فقط شما بگو کانتینر براش داری یا خیر ؟

2- Good_punisher عزیز شما نیز یک گزارش مختصر از تجربیات + امکانات کولینگی که دارید را بگید . :11():

ممنون
شهریار :love:

WORYA_SH
23-11-08, 16:28
منهم هستم.

WORYA_SH
23-11-08, 20:51
البته یه چیزی به دوستان بگم به عنوان پیشنهاد من با قطعات معرفی شده یه مقدار مخالفم چون با این چیزها نمیشه اون رکورد را جابجا کرد من تا 6 هزار با 631 بالا رفتم با wPrime هم رکورد زدم رو 5500 کاملا stable بودم اما رکورد 8 هزار که ثبت شده با مین بهینه شده انجام شده که من فکر نکنم برای ما قابل انجام باشه .

Shahryar
23-11-08, 22:07
کلا پیشنهاد میکنم برای شروع به هیچ وجه سراغ CPU هایی مثل 641 ، E8600 و چیز هایی که توجه خاص اورکلاکر های دنیا را جلب کرده در مدت زمانی خاصی نریم و بهترین کار اینه که تست اول را روی CPU های خودمون بکنیم .

Majid OC
23-11-08, 23:06
البته یه چیزی به دوستان بگم به عنوان پیشنهاد من با قطعات معرفی شده یه مقدار مخالفم چون با این چیزها نمیشه اون رکورد را جابجا کرد من تا 6 هزار با 631 بالا رفتم با wPrime هم رکورد زدم رو 5500 کاملا stable بودم اما رکورد 8 هزار که ثبت شده با مین بهینه شده انجام شده که من فکر نکنم برای ما قابل انجام باشه .

اجازه ما دست شماست شما که خودتون استادین !

من در مورد مدل CPU هیچ انتخابی نکردم و CPU خودم رو اورکلاک کردم !نه CPU تیم رو ودوست دارم رکورد از لحاظ فرکانس عددی بالا باشه (علاقه خودم اینه) و بیشتر CPU سری Intel Pentium 4 قابلیت فرکانس بالای مثلا 7.0GHz رو دارند !(البته بحث مود کردن مادربرد جدا ی از این مسله باید مد نظر باشه که من دارم روش تحقیق می کنم تا ولتاژ رو به صورت دستی افزایش بدیم )

من شخصا دوست دارم رکوردی با هر CPU ای که می زنیم دوام و ماندگاری داشته باشه نه مثل Core2 که شب می خوابی ،صبح پا میشی 20 نفر بالای تو رکورد زدن تو Hwbot یا هر سایت دیگه؟!

حالا سیستم خنک کننده تون چی بوده برای 631 که تا 5500 جواب داده؟

مجید جان در مرحله ی اول کار تیم اصفهان + دو تا تیم در تهران میخوایم راه اندازی کنیم که برای تیم تهران نیازمند به یک فرد یا دو تا حداکثر داریم که با نیتروژن مایع یا حداقل با یخ خشک کار کرده باشه و کانتینرش را داشته باشه . مدیریت کولینگ تیم با شما . کار کردن با یخ خشک کاری نداره ( نیتروژن را هم به وقتش ردیفش میکنیم ) فقط شما بگو کانتینر براش داری یا خیر ؟

شما لطف دارین !ممنون

در مورد کانتینر یخ خشک ، یدونه دارم ! یکی هم در حال ساخته..........فقط لوله نگهدارنده اش مونده کفش از جنس فلز مس و بدنه لوله ای یک روز وقت بذارم برم تهیه کنم!

قربانتون مجید :give_rose:

WORYA_SH
24-11-08, 21:39
من همیشه با air colling کار کردم .

Labyrinth
25-11-08, 03:47
من دقیقا با حرف WORYA_SH موافقم شما اگر کل عمرتون هم صرف کنید به جایی نمیرسید مشکل گرما نیست

من توی نمایشگاه چیزی دیدم که LN2 رو هم تا 90 درصد مورد دار نشون داد اونم این بود دمای پردازنده QX9650 توی فرکانس 5.0 با وجود پایین بودن ( 23 - ) بازم موفق نشد تست رو کامل کنه

حرف مجید رو هم قبول دارم ( فقط به فکر فرکانس بالا باشید چون پایدار کردنش به این سادگی ها هم نیست )

در اینجا هم از همه دوستان تشکر میکنم ( دلیلی نداره همنجوری :1. (38): )

:give_rose:

™Ali
25-11-08, 12:19
بالاخره تمام تاپيك رو خوندم! :wink:
چيزيايي كه برداشت كردم اين بود كه:
1- همه اعلام همكاري كردن اما چجوريش رو خدا ميدونه! (بعضي ها همينجوري گفتن!)
2- زدن ركورد 7GHZ واسه يه تيم نوپا كه فعلا تشكيل نشده زياده و بايد از هدف هاي كوچك تر شروع كرد.
3- بهتره يه CPU ارزون رو انتخاب كنيد كه اگه سوخت مشكلي پيش نياد.(حيف كه CPU تك هسته اي 45nm نداريم.)
4- مادربرد Commando از بهترين مادربورد ها براي اوركلاك هست.
5- بايد از يه فرد كه Bios Modding بلد باشه كمك بگيريد. (فكر كنم Gabana اين كار رو بلده!)
6- اگر تيم SSA به جاي تيم آواژنگ به مسابقات تايوان مي رفت حتما يه موفقيت كسب مي كرديم.
7- تمام كارا ظاهرا بر دوش مجيد جان است :1. (27):
8- اگر ايرانيان امكانات روسيه يا USA رو داشتن به كجاها كه نمي رسيدند!

در كل آرزوي موفقيت براي تيم شهر سخت افزار دارم و انشاالله تو مجله PCWorld عكس دوستان رو ببينيم :lol:
علي :11():

Xtreme
01-12-08, 22:57
خب جریان اینجا به کجا ! رسید ؟
تب و تاب تیم اوورکلاک شهر سخت افزار نکنه خوابیده باشه !

N@VID
02-12-08, 01:19
سلام :

آقا من همين جا قول مي دم بعد از عيد :gasp: CPU روم براي پيشرفت علم + بالا رفتن نام ايران در رنکينگ +
بالا رفتن امتياز تيم در اختيار دوستان S.S.A بزارم !

در نظر دارم در اولين فرصت و شارژ مالي يک واتر نصفه نيمه رو تموم کنم و يک LN2 بسازم !

Shahryar
02-12-08, 17:29
خب جریان اینجا به کجا ! رسید ؟
تب و تاب تیم اوورکلاک شهر سخت افزار نکنه خوابیده باشه !

این جریان به اینجا که رسید که از شما دعوت میکنه شما هم توی تیم عضو بشید ! :1. (21):

Jagvar
02-12-08, 17:53
بالاخره تمام تاپيك رو خوندم! :wink:
چيزيايي كه برداشت كردم اين بود كه:
1- همه اعلام همكاري كردن اما چجوريش رو خدا ميدونه! (بعضي ها همينجوري گفتن!)
2- زدن ركورد 7GHZ واسه يه تيم نوپا كه فعلا تشكيل نشده زياده و بايد از هدف هاي كوچك تر شروع كرد.
3- بهتره يه CPU ارزون رو انتخاب كنيد كه اگه سوخت مشكلي پيش نياد.(حيف كه CPU تك هسته اي 45nm نداريم.)
4- مادربرد Commando از بهترين مادربورد ها براي اوركلاك هست.
5- بايد از يه فرد كه Bios Modding بلد باشه كمك بگيريد. (فكر كنم Gabana اين كار رو بلده!)
6- اگر تيم SSA به جاي تيم آواژنگ به مسابقات تايوان مي رفت حتما يه موفقيت كسب مي كرديم.
7- تمام كارا ظاهرا بر دوش مجيد جان است :1. (27):
8- اگر ايرانيان امكانات روسيه يا USA رو داشتن به كجاها كه نمي رسيدند!

در كل آرزوي موفقيت براي تيم شهر سخت افزار دارم و انشاالله تو مجله PCWorld عكس دوستان رو ببينيم :lol:
علي :11():

با سلام خدمت دوستان گرامی و خدمت شما علی جان
من هم با شما در مورد چیزایی که گفتین موافقم اما این موقه جای حسرت خوردن نیست
حالا باید چگونه باید به این رکورد دست پیدا کنیم
من درسته که کمتر در مورد اور از دیگر دوستان می دونم اما مشکل این جاست که اطلاع کافی از سیستم های اور شده ی رکوردی نداریم باید یه اطلاعات کلی از جایی باید گیر بیاریم و اگر شده حد اقل کار اونارو کپی کنیم تا بعد از اونا بالا بزنیم
البته من رو به عنوان یک برادر کوچیک در این تیم بچزیرین و هر کاری از دستم در بیاد انجام میدم
(البته من در شهرستان هستم)

Shahryar
26-02-09, 23:39
فصل جدید کار در تیم شهر سخت افزار با نیتروژن مایع

بعد از مدت های زیادی که میخواستیم بریم برای خرید و تست با نتیروژن مایع با معین عزیز ، امیر علی عزیز و ساسان جان ساعت 10 صبح با یک ماشین به طرف آدرس بیرون شهری که گرفته بودیم برای خرید LN2 رفتیم . ظروفی که برای این کار برده بودیم یک کلمن 7 لیتری و یک فلاکس چایی بود که بعد از یک ساعت چرخ زدن و پیدا کردن جای فروشنده نیتروژن مایع متوجه شدیم که کلمنمون مشکل داره و نمیتونیم ازش استفاده کنیم :1. (38): من و معین هم رفتیم توی اون شهر کوچک دنبال فلاکس ، یخدان یونولیتی یا هر چیزی که بشه توی نیتروژن را نگه داشت و نتیجه ای حاصل نشد که نشد :1. (38): بعد از این همه ساعت با یک لیتر نیتروژن مایع برگشتیم . اما خوبیش به این بود که فروشنده ای با قیمت مناسب در داخل شهر پیدا کردیم :party: و آدرسش را گرفتیم و رفتیم قبل از اینکه بریم خونه دیدن محیط طرف و دیدیم دقیقا اون چیزیه که ما میخوایم و تونستیم با قیمت 600 تومن LN2 را جور کنیم اما به دلیل نداشتن ظرف رفتیم خونه تا عصر که دوباره بیایم . رفتیم و وسایل که به نسبت زیاد بودند را آماده کردیم و آماده تست گرفتن شدیم :

- نمایی از بعضی از قطعات موجود برای تست در روز گذشته :

سپس ویندوز مود شده را نصب کردیم و بایوس را با سرعت افتضاح دیروز دانلود کردیم و آپدیتش کردیم که در مجموع چیزی نزدیک به 1 ساعت و نیم وقت ما را گرفت :1. (23): . خلاصه ساعت 3:30 دقیقه بعد از ظهر شروع کردیم به تست گرفتن اما دما در حالت معمولی از -50 درجه پایین نرفت و ما اون موقع گفتیم مشکل از کانتینر هاست .

سیستم را خاموش کردیم و با LN2 بسی بازی کردیم که خیلی ما را در تجربه های بعدی یاری میکنه .

عصر رفتیم و نیتروژن مایع به مقدار کافی خریدیم و کانتینر مسیمون را هم قطر کفش را کم کردیم و صاف ترش کردیم . برگشتیم و سیستم ها را دوباره آماده تست کردیم :

اما باز هم از -60 عبور نکرد . تست های زیادی کردیم و در آخر پی بردیم که مشکل اصلی خمیر حرارتی 500 تومنیمون هست که اصلا بهش توجه نکرده بودیم :1. (38): و در تست های بعدی قرار شد با AS5 تست بزنیم .

در آخر عکس های زیبایی از مراحل کار و سیستم ها گرفتیم که تقدیمتون میکنیم :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

این هم دو عکس کوچک شده دو تصویر بالا برای قرار دادن در امضا و ... :

باتشکر
شهریار به نمایندگی از عزیزانی که دیروز حضور داشتند :give_rose:

Olesius
27-02-09, 15:58
دوستان بسی بسیار لذت بردیم...!! واقعا خسته نباشید...:love:
راستش بدجوری یاد میز کار شامینو افتادم...:1. (38):

ایشالا... از این به بعد هم باید تو فکر ساخت کانتینر برای کارت گرافیک باشیم...
با سپاس...

Moein
01-03-09, 22:39
خوب این هم ادامه یه سری عکس های گزارش شهریار جان که اینجا قرار داده بودند اون روز مشکل های ما زیاد بود از جمله نبود خمیر سیلیکون خوب؟ و مشکلات واسه کانتیر و غیره

اما خوب منو به این وا داشت که برم و یه سری از مشکلات رو حل کنم از جمله همون روز قطر کف کانتیر مسیمو کم کردم و بعد از اون 2 روز بعدش با نیم کیلو پالیش و یه مته و یک دستمال و دریل افتادم به جونه کف کانتیر مسی حدودا بعد از 5 تا 6 ساعت نتایج داشت خودشو نشون میداد بعد از رفتن بیرون و برگشتن مجددا به ادامه کار ادامه دادم که خوشبختانه نتیجه زیر حاصل شد

من خودم از نتیجه حاصل شده رضایت کامل رو دارم

شنبه صبح به دانشگاه رفتم به همراه کانتیر مسی و در اونجا چند چیز رو امتحان کردم از جمله قطر دایره بزرگ تر که بدنه باشه و به این نتیجه رسیدیم که از 0.8 سانتی متر به 0.7 کاهش بدم و با اندازه گیری های دقیق قطر کف رو حدودا 0.453 دستگاه نشون داد من همین جا جا داره از اقای صادقی مدیر ازمایشگاه دانشگاه شهرضا تشکر کنم که به من اجازه استفاده از وسائل رو دادن

حجم لب پر این کانتیر ما حدود 273 سی سی هست و میزان از دست دهی دما در سانت*2(یک سانت مربع) برابر 0.00581 بدون عایق هست به صورتی که اگه دمای کانتیر مسی ما برابر 0 درجه باشه و دمای اتاق روی 18 درجه حدودا 27 دقیقه طول می کشه که کانتیر ما به دمای اتاق برسه البته این موضوع دلیلش بدون عایق بودن کانتیر ما هست

توی چند تا جا خوندم قیر بهترین عایق هست اما متاسفانه قیر تحمل دمای -12 تا -18 درجه رو بیشتر نداره و خشک می شه و می شکنه حالا باید به دنبال چیزی باشیم که به صورت عایق برامون عمل کنه

استفاده از فوم تاثیر زیادی رو نمی تونه داشته باشه ضمننا ما باید به دنبال چیزی باشیم که در هنگام فریز شدن و بعد تبدیل جامد به مایع از ریختن قطرات بر روی مادربورد جلوگیری کنه

ایشا سال اینده سال SSA OC Team خواهد بود برای ثبت رکورد های جدید و کسب افتخار برای شهر سخت افزار

من در همین جا از شهریار جان تشکر می کنم دلیل هم .... (زیاده)

:11()::1. (21)::give_rose:

Moein
13-03-09, 06:43
دوستان الان ساعت 6 صبح جمعه هست و یک هفته داریم به عید از اونجایی هم که تمامی دوستان دانشجو و دانش اموز تعطیل شدن و وقت بیشتری دارن می تونند بیشتر روی pc های خود کار کنند من امروز داشتم به رنکینگ نگاه می کردم ما می تونیم تنها با گرفتن 45 پوینت از رده 105 به رده 98 این جدول بریم و خوب کار دور از دست رسی نیست برای دوستان

حالا تصمیم با خودتون شما می تونید به راحتی این کار رو انجام بدید من یک شنبه بار جدیدم به دستم می رسه و

اما اگه امروز رفتم مغازه یه 7300 + 7600 + 8400 + 8500 واسه تست میارم که چند تا پوینت برای ایران (ایرانی بودن مهمه ها ) جمع کنم امید وارم تمامی دوستان موفق باشند

ضمننا دوستان تمامی کارهای که می کنند در جهت oc در این تاپیک قرار بدند که دوستان هم اطلاع پیدا کنند

با احترام معین عضو NOOBi از SSA OC TEAM

Moein
13-03-09, 06:57
اولین گزارش رو خودم می گزارم دیشب تا صبح خوابمون نبرد و شروع به تفریحات سالم کردیم اول سی پی یو به دلیل ناشی بودن نتونستم e8500 رو با کولر مستر hyper 212 بیشتر از 4751 به ویندوز برسونم اما خوب به دلیل گرمای زیاد سیستم اختار می داد و ریستارت می شد کم کم داشتم نا امید می شدم که یاد کارت گرافیک پلیت 8600 کاستوم شده خودم افتادم سی پی یو رو روی 4250 بوت کردم و با ریوا تیونر شورع به اور کردم و فرکانس های هسته 731 و 720 و 745 رو تونستم استیبل کنم البته این اخریه 745 استیبل نمی شد ؟!؟!؟!

و با استفاده از برنامه های فیوچرمارک اقدام به گرفتن بنچ مارک کردم اول
3d mark 06 که تونستم 6670 رکورد بزنم
3d mark 05 که تونستم 13126 رکورد بزنم
3d mark 03 که تونستم 20306 رکورد بزنم البته یه 21001 هم رکورد زدم که اسکرین رو اومدم بگیرم سیستم warning داد و نشد :1. (28):
در اخر هم 3d mark 01 بود که تونستم با 46865 این تست رو به پایان برسونم

ایشالا بعد از چرتی که می زنم دوباره شروع می کنم تا رکورد این کارت بیاد دست خودمون بعد از حدودا 6 ساعت تلاش تا حالا موفق شدم 5.6 پوینت بگیرم که احتمالا یه 0.1 یا 0.2 بش اضافه می شه تا چند مین دیگه که برسی کنند
می دونم کمه اما قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود
پس دوستان زود بجنبن که همین الانش هم دیر شده موفق و پیروز باشید معین :11()::give_rose:

Shahryar
13-03-09, 19:23
یکسری مشکلات برام پیش اومده ولی اگه رفع بشند از فردا دوباره شروع میکنیم معین جان منم فردا اگه مشکلی پیش نیاد یک E7400 میگیرم . :love:

sAsAn.K
13-03-09, 20:23
بچه ها WR ه OC ه E7400 چنده ؟
5779.81 Mhz ؟

AMD>INTEL
13-03-09, 23:12
خسته نباشيد بچه ها . حيف كه كمكي از دستم بر نمياد . ولي اگر كاري بود بهم بگيد

Moein
15-03-09, 01:03
بچه ها WR ه OC ه E7400 چنده ؟
5779.81 Mhz ؟
(Core 2 E7400 (2.8Gh... @ 5717mhz (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link on Cascade)

Moein
15-03-09, 17:22
با عرض سلام و خسته نباشید

گزارشی از چند روز گذشته
در ابتدای این گزارش باید از امیر علی برای کاستوم کردن کارت گرافیک و از شهریار جان به دلیل تهیه تمامی 3d mark ها و همچنین نرم افزار های کاربردی

روز جمعه که شروع به گرفتن بنچ مارک کردم تنها تونستم چند رکورد معمولی بدست بیارم بعد از تعویض ویندوز به ویندوز پرفورمنس و نصب تمامی درایور ها و ... با ساتفاده از fsb pcie و برنامه ریوا تیونر شروع به گرفتن بنچ کردم قطعات استفاده شده

cpu e8500 @ 4311 + 430 @ 3801
main :DFi p45-t2rs elite
Pw:330
VGA : palit 8600 512 + 8500 1 Gb phonix + 7300 gs phonix + ati x1300

با توجه به فرصت کم برای تست و حرارت بالا ایجاد شده در رم های کارت های گرافیکی در بعضی از جا ها به استفاده از یخ کردم اما خوب فایده نشد شاید تو این 2 روز حدود 1000 تا 1200 با هنگ کردن مواجه شدم :دی

اما ارزش داشت و موفق شدم 18.9 پوینت بگیرم با توجه به اینکه دو کاپ یکی اول و یکی دوم و 6 تا مدال که اکثرا رنک 4 هستند

و خوب ارزش این کار ارتقا پوینت شهر سخت افزار از 249.9 به 268.8 بود و خوب به اون چیزی که در بالا گفتم دارم نزدیک تر می شیم

الان هم ویستا رو نصب کردم چون به غیر از 8600 بقیه کارت ها مال خودم نبود ریسک اور بالا شون خطر ناک بود و در همین حد کافی بود و تا شب قصد دارم رکورد vantage رو با 8600 بگیرم که ایشالا یه طلا دیگه بتونم بگیرم

از دوستان خواهش می کنم که رکورد بگیرن شما حتی اگه ثبت زیاد هم داشته باشید به شما پوینت تعلق می گیره ارسال بعدی امشب

Shahryar
15-03-09, 17:47
معین جان یک ویندوز مد شده دیگه دارم آماده میکنم اگه بشه تا فردا آماده اش میکنم ببریم برای تست . :love:

کارت خوب بود ، ادامه بده ... :give_rose:

sAsAn.K
15-03-09, 23:23
رکورد 7400 همونی بود که گفتم ولی توی این چند روزه رکورد زده شده !
ببینید :

Moein
16-03-09, 22:20
در راستای اور کلاک امروز با استفاده از مودینگ جدید کانتیر مسی و نیتروژن مایع تونستم با یک سیلیکون فوق مسخره که 90 درصد اب هست بقیش هم خدا می دونه و یک cpu 430 که با فرکانس استوک 1800 هست به حدود 420*9 با ولتاژ 1.9 اور کنم ایشالا فردا صبح با شهریار مجددا شروع به تست می کنم

بلخره به نتیجه دلخواه رسیدم با کانتیر مسی اگه سیلیکون خوب داشتم دما از -88 در حالت لود 9*420 بالا تر هم می رفت ؟!؟

به دلیل سیلیکون نا مرغوب حالت یخ زدگی در روی cpu باعث فریز شدن شد که من تونستم سی پی یو رو از کانتیر با سشوار بعد از یک ربع گرم کردن جدا کنم این هم عکس های حدود یک ساعت بعد از جدا کردن کانتیر از سی پی یو

این هم از الان کانتیر از بدنه و طرح جدید داخل اون

از دوستان باز هم خواهش می کنم اون هایی که سی پی یو یا بپ نامبر خوب هستند به ما اطلاع بدن

ضمننا خریدار دست دوم این سی پی یو ها هستم
intel
631
651
437

موفق و پیروز باشید :11():

Olesius
17-03-09, 10:46
معین جان خسته نباشید می گم بهت...
ولی 2تا نکته را اگه اجازه بدی مطرح کنم...

اول اینکه سایز عکسات فوق العاده بالاست... نمی دونم با چی عکس می گیری!! سعی کن حداقل عکسهارو که آپ می کنی با قابلیت کلیک بذاری تو پست ها تا سایز اصلی عکس تو یه صفحه دیگه باز شه...!!

دوم اینکه معین جان حرف تو واسه ما سند هست ولی تا بحال 3-4 تا پست که راجع به اوور دادی تنها صحبت از فرکانس و امتیاز کردی!! هیچ استنادی برای گفته هات ارائه نکردی...!!

فکر نمی کنم یه شات گرفتن کار زیاد سختی باشه...؟؟؟ در مورد فرکانس پردازنده هم می تونی ولید بگیری... اصول کار هم همینه...!!!

موفق باشی...

Moein
17-03-09, 11:39
معین جان خسته نباشید می گم بهت...
ولی 2تا نکته را اگه اجازه بدی مطرح کنم...

اول اینکه سایز عکسات فوق العاده بالاست... نمی دونم با چی عکس می گیری!! سعی کن حداقل عکسهارو که آپ می کنی با قابلیت کلیک بذاری تو پست ها تا سایز اصلی عکس تو یه صفحه دیگه باز شه...!!

دوم اینکه معین جان حرف تو واسه ما سند هست ولی تا بحال 3-4 تا پست که راجع به اوور دادی تنها صحبت از فرکانس و امتیاز کردی!! هیچ استنادی برای گفته هات ارائه نکردی...!!

فکر نمی کنم یه شات گرفتن کار زیاد سختی باشه...؟؟؟ در مورد فرکانس پردازنده هم می تونی ولید بگیری... اصول کار هم همینه...!!!

موفق باشی...

من سی پی یو رو اور نکردم بیشتر vga بوده اون هم ولید هاش در hwbot هست یکم زحمت داره که بری اونجا ببینی همین ضمننا من کم صدا هستم و کارمو یواش یواش می کنم :دی

AMD>INTEL
17-03-09, 12:10
معين جان من هم ديال اپ دارم . به ندرت ميتونم عكسها رو با اين حجم ببينم . مرسي

Olesius
17-03-09, 12:22
معين جان من هم ديال اپ دارم . به ندرت ميتونم عكسها رو با اين حجم ببينم . مرسي
والا... آقا امید با سرویس 128 هم باز کردن این عکسها طول می کشه...!!! اگر عکس ها ویرایش بشن خیلی خوب می شه! صفحه سنگین شده...:1. (26):

Mehdi_Full
18-03-09, 20:13
معین جان شما عکسها رو با هر سایزی تو یاهو یا بصورت لینک آپ شده بفرست یا بزار اینجا ، من حجم رو کم میکنم و آپ میکنم تا دوستان دایل آپی به مشکل نخورن :1. (26):

در ضمن تلاش شما هم قابل تحسین هست :1. (10): :11():

سپاس :1. (23):

Moein
18-03-09, 23:32
معین جان شما عکسها رو با هر سایزی تو یاهو یا بصورت لینک آپ شده بفرست یا بزار اینجا ، من حجم رو کم میکنم و آپ میکنم تا دوستان دایل آپی به مشکل نخورن :1. (26):

در ضمن تلاش شما هم قابل تحسین هست :1. (10): :11():

سپاس :1. (23):
مرسی عزیز من به دلیل استفاده از ویندوز مد شده و نداشتن فارسی در اون ویندوز به pcn سر نمی زدم راستی من حجم عکس ها رو از 5 mb به 300 kb کاهش دادم و اپ کردم و تنها رزولیشن اونا بالا بود همین باز هم مرسی دفعه بعدی به صورت کلیک می گزارم

Moein
18-03-09, 23:40
با تلاش دوستان شهر سخت افزار به رتبه 104 رنکینگ جهانی رسید و با 277.10 موفق شد 1 پله صعود کنه و با کسب 5 پوینت دیگر به جمع زیر صد ها می رسه عید امسال پیش به سوی رکورد زیر 100 موفق و پیروز باشید

Moein
02-04-09, 20:18
با سلام و خسته نباشید
چند روزی هست که صبح ها از ساعت 8 تا 12 شب در لابراتور شهر سخت افزار مشغول فعالیت هستیم متاسفانه عکس ها دست بنده نیست اما قرار شد نیما عزیز( که لطف کرده بود و از تهران به اصفهان امده بود با تمام وسائلش ) عکس ها رو بگزاره البته به فرجه ای که به تهران رسید

روز 11.1.88 روز نسبتا خوبی بود با تست های superpi و wprime شروع کردیم قطعات مورد نظر رو اواژنگ دیر فرستاده بود و شهریار فقط یک هفته به دنبال درست کردن و مد کردن و ردیف کردن کانتیر بود بعد از ظهر قرار بود نماینده شرکت اواژنگ برسه که به دلیل باران در راه این امر مقدور نشد و ...
یکی از مهم ترین کار های این روز ساختن خمیر سیلیکون بود که در دمای - 171.5 درجه جامد نمی شد و هنوز مایع بود .
روز بعد با رسیدن نماینده اواژنگ اقای فرخی اغاز شد اول وقت نیتروژن مایع رو تهیه کردیم که من با شهریار و آ.فرخی به سوی شرکت مربوطه رفتیم بعد از پر کردن 8 فلاسک و گرفتن حدود 7 لیتر نیتروژن متوجه شدیم این مقدار در روز گزشته کم بوده و نیاز به نیتروژن بیشتری هست با یکم فن بیان تونستم به کانتیر 6 لیتری رو اجاره کنم و مجموع به 11 لیتر رسید
از ساعت 10 صبح الی 3 بعد از ظهر روی استیبل کردن 220 core i7 920 بودیم و باز هم به دلیل خوب نیودن بچ نامبرمون به مشکل بر خوردیم
از ساعت 3 تا 4 به دلیل صرف نهار استراحت کردیم و دوباره از 4 تا 12 شب به تست گرفتن ساعت 6 بعد از ظهر با رفتن آ.فرخی به کارمون ادامه دادیم
در ساعت 7 برای تهیه مجدد نیتروژن مایع به سراغ شرکتشون رفتیم و این بار به جای فلاکس اقای براتی لطف کردن و با توجه به حساسیت کار یک کانتیر 17 لیتری و یک کانتیر 6 لیتری به همراه 4 لیتر در فلاکس ها برای ما تدارک دیدن و ما با بازگشت به لابراتور دوباره به تست گرفتن ادامه دادیم که رکورد ها بعد از برگشت شهریار ثبت خواهد شد
کانتیر های Vga سال گذشته اواژنگ خیلی به کار ما نیومد و مجبور به ساخت کانتیر های جدید شدیم و اقای بارانی (پدر شهریار) رو حسابی تو زحمت انداختیم کانتیر ها روز 12.1.87 حاضر شد شب که ما تست کردیم متوجه یک اشتباه شدیم که بلاک ها به اسلات PCI مین گیر می کنه این موضوع رو با مهدی به صورت تلفنی و با چند اورکلاکر در فروم های خارجی مطرح کردیم که می شه PCI-e رو از روی مین جدا کرد یا نه ؟!؟
به این نتیجه رسیدیم که این کار نشدنی هست پس مجبور شدیم یک پیچ بالاتر بلاک رو ثابت کنیم همین امر موجب می شد 1 cm از هسته gpu از بلاک بیرون بمونه من تلاش کردم بتونم با سیم مفتولی این کار رو بکنم طوری که تمام gpu رو بپوشونه اما در تایلند کسی نمی تونست این کار رو بکنه پس موضوع رو به امروز منتقل کردیم
امروز صبح با خالی موندن 1 cm هسته gpu شروع به گرفتن تست کردیم cpu رو فکر کنم رو فرکانس 47.. یا 46... استیبل کردن میشه 220 و 225 و تست ها رو زدن
تست ها رو به دلیل کمبود وقت جایی فعلا ثبت نکردن تا بعد از این که برگشتن از سفر ثبت بشه البته دلیل های دیگه هم داره

تنها کمبود کار ما نداشتن زمان بود اما با این وجود شهریار به اندازه LGA 775 از LGA 1366 اطلاع کسب کرد و به شخصه ارزوی موفقیت می کنم براش امید وارم که اونجا اقای فرخی بتونه به خوبی کمکش کنه چون ریختن نیتروژن مایع در بلاک ها خیلی مهم بود چون کد باگ ها خیلی ما رو ازیت کردن و این اخری دستمون امده بود که کد باگ نشه یادتون باشه شهریار در مسابقات با 965 کار می کنه که یک بار هم باش کار نکرده اون فقط با 920 کار کرد

قطعات استفاده شده در این 3 روز
core i7 920
x58 -ud3r اگه درست بگم
gigabyte gtx 260 core216
crossair dominator 3*1 bus 1800 ddr3
قطعاتی که خودمون برده بودیم
core i7 920
asus p6t
3*1 ocz bus !!!!ddr3
gtx 260 evga core 216
pw 1230 green
abit aw9
dfi dk p45-t2rs elite
patriot ddr2 800 2*1
geil 2*2 1066 ddr2
balestix 2*1 wr ddr2
palit 8600 vga
phonix 7300
phonix 8500 1gig
inno3d 9500
cpu : e8500
cpu : 430
cpu : 365
cpu : e7400
cpu :e5200
pw885 green
pw 330
monitor samsung and lg
یه سری قطعاتی هم هستن که من الان یادم نمیاد به هر حال این بود از تلاش کلی ما برای مسابقات go oc 2009
موفق و پیروز باشید معین

Extreme
09-04-09, 00:32
جای دوستان خیلی خالی بود . واقعا تجربه جالبی برای من بود . روز دهم با سیستم پاشدیم رفتیم اونجا به امید اینکه شاید بچ نامبر ما خوب باشه ولی فهمیدیم تو فرکانس های پایین خیلی کم ولتاژ میخواد و کلا روی 220 وال داره و بالا تر نمیشه رفت به هیچ وجه . روزها خیلی زیاد کار میکردیم روی سیستم ها 1 روز از صبح زود تا 2 - 3 شب بودیم تا بتونیم یه نتیجه ای بگیریم . روزهای اول که فقط درگیر سی پی یو بودیم و تست پی آی و پرایم و استیبل کردن فرکانس روی 4700 و با سیستم های دیگه هم تست میگرفتیم برای HWBOT و خوب هم پوینت گرفتیم تیم شهر سخت افزار به رتبه 88 جهان امد و خیلی خوب بود . روز آخر که میشد 13 فروردین کانتینر کارت گرافیک ها آماده شد و شهریار فقط 4 ساعت تونست تست بگیره اونم به صورت Single چون فقط یک کارت داشتیم ولی در تست ها خیلی نتیجه خوبی گرفتیم در 3D Mark06 فکر میکنم دوم یا سوم توی تک کارت ولی بدلیل وقت کم نشد که ثبت کنیم .

و چند تا عکس از لابراتوار :

Moein
15-06-09, 15:34
به نام خالق عشق

با سلام

احتمالا دوستان نسبت به سال پیش خیلی بیشتر با اورکلاک اشنا شدند و بیشتر اطلاع دارن در مورد اورکلاک از تاریخ 15.12.87 تیم اورکلاک اصفهان تشکیل شد و شروع به رکورد گیری های زیادی کرد و با این جنبشی که داشت موفق شد دیگر دوستان رو هم تشویق به یک سری حرکت ها بکنه به طوری که تیم شهر سخت افزار از 235 پوینت به 734 پوینت و از رتبه 106 جهانی الان به 61 جهانی برسه یک بیلان کاری از این 3 ماه

و خوب با تلاش همه جانبه ی همه دوستانم این نتایج به دست امده و جا داره از تک تک شون تشکر ویژه کنم

در تابستان امسال دوباره مانند سال قبل تمامی شرکت ها قطعات جدیدی رو ارائه می کنن و خوب می تونه global پوینت تیم ما رو کم کنه !!!

و اما برنامه های تابستان 88

1-رسیدن پوینت تیمی به بیشتر از 1500 پوینت

2-گرفتن مدال های Extreme hardware junkie و hardware junkie و hardware master

3-شرکت در تمامی مسابقات

برای این کار نیاز به پشت کار داره من با دوستان که صحبت می کردم خیلی به این موضوع خوش بین هستند تیم اصفهان به تنهایی نمی تونه به خواسته های بالا برسه پس شما دوستان هم باید تلاش خودتون رو بکنید و به ما کمک کنید

با ارزوی موفقیت در تابستان امسال دوستان خودشون رو کا ملا واسه خبر های خوب اماده کنند

با احترام معین:11()::give_rose:

AMD>INTEL
16-06-09, 01:42
من كه حوصله اي برام نمونده ولي هر كمكي از دستم بر مياد ميكنم . يك پيشنهاد حتي ميتونيم با اور سيستمهاي قديمي امتياز بگيريم . هم سخت تر هم مهارت رو بالا ميبره

Shahryar
28-10-09, 22:04
برای ادامه موضوع به اینجا (Only the registered members can see the link)برید ... :11():