PDA

مشاهده نسخه کامل : vBulletin و سوالات من

Emperatour
12-09-08, 21:54
ازونجایی که سواد من کمه تو ویبالتین و به اندازه اساتید تجربه ندارم. این تاپیکو باز کردم که سوالاتو توش بپرسم.

اولین سوال اینکه من میخام تبدیل کنم انجمن رو به ویبالتین اما روی لوکال. چطوری میشه بعد تبدیل منتقل کرد رو هاست. اپلود فولدر مربوطه و دیتابی کافیه؟ یا باید تغییراتی انجام بشه؟

Shahryar
12-09-08, 22:32
ازونجایی که سواد من کمه تو ویبالتین و به اندازه اساتید تجربه ندارم. این تاپیکو باز کردم که سوالاتو توش بپرسم.

اولین سوال اینکه من میخام تبدیل کنم انجمن رو به ویبالتین اما روی لوکال. چطوری میشه بعد تبدیل منتقل کرد رو هاست. اپلود فولدر مربوطه و دیتابی کافیه؟ یا باید تغییراتی انجام بشه؟

سعید جان بهت توصیه نمیکنم روی لوکال تبدیل کنی و بعد بیاری روی وب چون به یک سری محدودیت ممکنه بر بخوری . برای همین اول تست کن روی لوکال ولی بعد روی وب تبدیل نهایی را انجام بده .

با این وجود میتونید تبدیل کنید و بعد فایل ها را بریزید و DB را هم Import کنید و سپس فایل config.php در پوشه includes را ادیت کنید.

موفق باشید
شهریار :give_rose:

Emperatour
13-09-08, 00:16
والا میترسم مثل اون دفعه داون بشه سرور بدلیل فشار زیاد. نمیشه به نظرت؟

Shahryar
13-09-08, 00:34
والا میترسم مثل اون دفعه داون بشه سرور بدلیل فشار زیاد. نمیشه به نظرت؟

عزیزم 100 تا کاربران با این تعداد پست این حرف ها را نداره که :1. (38): اگه یادت باشه من خودمون با چند هزار تا کاربران و تعداد خیلی بیشتر پست تبدیل کردیم . مشکلی نیست ( Shared Hosting هایی مثل Bluehost و HostGator نه البته !)

Emperatour
14-09-08, 23:55
اقا یه چیزی. قالب back slash را روی لوکا اومدم تست کنم. xml رو ایمپورت کردم. عکساشم ریختم تو ایمیج(کل فولدر رو ریختم). ولی درست لود نمیشه و مشکل داره. برای 3.7 هم هست. روش خاصی داره نصب قالب یا قالب مشکل داره؟

KING
15-09-08, 00:19
سلام حاج سعید خوبی Only the registered members can see the link
نه داداش هیچ روش خاصی نداره آسونترین را بری اینکی بفهمی عکس ها و ... قالب رو کجای هاست بریزی اینه که اول باید استایل رو نصب کنید بعد انجمن رو با مرورگر اینترنت اکسپلور باز کن که عکس ها و ... رو نشون بده که لود نشده رو یکی از عکس ها که علامت X خورده رایت کلیک + پروپرتیز کن و مسیر رو راحت میتونی ببینی که کجای هاست باید اپلود کنید

Shahryar
15-09-08, 18:55
اقا یه چیزی. قالب back slash را روی لوکا اومدم تست کنم. xml رو ایمپورت کردم. عکساشم ریختم تو ایمیج(کل فولدر رو ریختم). ولی درست لود نمیشه و مشکل داره. برای 3.7 هم هست. روش خاصی داره نصب قالب یا قالب مشکل داره؟

بعد که قالب را نصب نکردی نشون نداد برو به مدیریت استایل ها و از All Style Option اون قالب و دایرکتوری دیفالت عکس ها را با دایرکتوری عکس ها عوض کن . این هم یک راه دیگه :give_rose:

Emperatour
17-09-08, 18:33
این هک صفحه اول چیه که امار رو بالای انجمن نشون میده؟ اسمشو منظورمه.
دوم اینکه چجوری میشه رنگ گروه های کاربری رو عوض کرد؟ 1 حالتشو بلدم که کد میزاری تو تنظیمات گروه. ولی رنگ تعداد پست و.. هم تغییر میکنه. نمیخام اونجوری بشه.

Shahryar
17-09-08, 23:27
این هک صفحه اول چیه که امار رو بالای انجمن نشون میده؟ اسمشو منظورمه.
دوم اینکه چجوری میشه رنگ گروه های کاربری رو عوض کرد؟ 1 حالتشو بلدم که کد میزاری تو تنظیمات گروه. ولی رنگ تعداد پست و.. هم تغییر میکنه. نمیخام اونجوری بشه.

هک نیست عزیزم . توی فروم هم آموزشش را گذاشتم ( فروم vB ) .

در مورد رنگ یوزر گروپ ها هم توی مدیریت گروه های کاربری بهش کد HTML بده با استفاده از HELP کنارش که بهت میگه چه جوری میخوای باشه . :give_rose:

Keih@n.G
17-09-08, 23:36
baiad to goroh karbari Code Bedi kari nadare

تغییر رنگ ادمین , مدیران و غیره در vBulletin

همانطور که در بعضی از فروم از جمله همین فروم Persian Forum دیده اید رنگ ادمین و مدیران سایت با رنگ پیش فرض و دیفالت متفاوت است

برای اینکه رنگ گروه های کاربری مانند ادمین و مدیر و غیره را تغییر دهید مراحل زیر را انجام دهید :

Only the registered members can see the linkاندازه این تصویر تغییر داده شده است.. برای مشاهده کامل تصویر در این قسمت کلیک کنید. اندازه اصلی این تصویر 676x514Only the registered members can see the link

مانند تصویر بالا وارد admincp فروم خود شوید و روی گزینه ای که در بالا میبینید کلیک کنید Usergroup Manager تا وارد صفحه بعدی شوید

Only the registered members can see the linkاندازه این تصویر تغییر داده شده است.. برای مشاهده کامل تصویر در این قسمت کلیک کنید. اندازه اصلی این تصویر 679x511Only the registered members can see the link

در این صفحه گرو های کاربری را مشاهده میکنید در این مثال میخواهیم رنگ ادمین را تغییر دهیم مانند تصویر که با علامت مشخص شده است بر روی Go در مقابل ادمین کلیک کنید تا به صفحه بعدی منتقل شوید :

Only the registered members can see the linkاندازه این تصویر تغییر داده شده است.. برای مشاهده کامل تصویر در این قسمت کلیک کنید. اندازه اصلی این تصویر 728x363Only the registered members can see the link

در این قسمت شما قسمتهایی را که با علامت شماره خورده را باید پرکنید

برای تغییر رنگ ما در اینجا از کد های HTML استفاده میکنیم که با استفاده از برنامه هایی مانند فرانت پیج و مانند آن میتوانید کدهای رنگ دلخواه خود را بسازید
در صورتی که چنین برنامه هایی را ندارید میتوانید از سایت زیر کدهای رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید

کد:
Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the linkاندازه این تصویر تغییر داده شده است.. برای مشاهده کامل تصویر در این قسمت کلیک کنید. اندازه اصلی این تصویر 717x357Only the registered members can see the link

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید در شماره 1 و 2 کدها قرار گرفته است
برای این کار از کد های زیر استفاده کنید:

برای وارد کردن در قسمت شماره 1

کد:
<b><font color="#FF0000">
برای وارد کردن در قسمت شماره 2

کد:
</font></b>
برای اینکه رنگ دلخواه شما شود شما باید این کد رنگ را تغییر دهید

کد:
#FF0000
و بجای آن از کد رنگی که دارید استفاده کنید یا از سایتی که در بالا معرفی شد کد رنگ مورد علاقه و دلخواه خود را با کدی که بالا هست جایگزین کنید

نکته مهم
در این آموزش چون زبان بر روی انگلیسی بوده است عکس های آموزش از چپ به راست است و اگر در هنگام این تغییرات زبان پیش فرض فروم شما فارسی باشد محل قرار داد کدها دقیقا برعکش میشود مانند یعنی کد شماره 1 جای کد شماره 2 و همینطور برعکس

Only the registered members can see the linkاندازه این تصویر تغییر داده شده است.. برای مشاهده کامل تصویر در این قسمت کلیک کنید. اندازه اصلی این تصویر 677x518Only the registered members can see the link

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید رنگ یوزر ادمین سایت به رنگ قرمز تبدیل شده است

شما میتوانید رنگ مدیران و سایر گروه های کاربری سایت خود را به همین ترتیب که گفته شد تغییر دهید .

Emperatour
17-09-08, 23:52
اینو دیدم کیهان. مشکلش اینه که تعداد پست و بقیه چیزاش هم اون رنگی میشه. میخام فقط خود یوزر رنگش عوض بشه

Keih@n.G
19-09-08, 10:09
نه نه من خودم امتحان کردم !

اگه می خوای مثل همین فروم باشه باید از راح بالا بری

اگه نه می خوای مثله پرشین فروم بشه باید تو "عنوان کاربری " کد HTML بدی

اون وقت همه چی مثله تعداد پست و .... رنگی میشه :great:

Emperatour
19-09-08, 17:31
بهترین اپتیمایزر SEO که رایگان باشه برای ویبی چیه؟

Emperatour
19-09-08, 17:32
چطوری میشه لینک به لینک های بالا اضافه کرد؟ مثلا لینک وبلاگ انجمن.

Shahryar
19-09-08, 18:57
بهترین اپتیمایزر SEO که رایگان باشه برای ویبی چیه؟

برای انجمن های فارسی هیچی ...

برای اضافه کردن لینک هم قالب Navbar را ادیت کن یا از هک هایی که هست استفاده کن . هر دوش راحته :give_rose:

قربانت
شهریار :give_rose:

pooyi_khafan
23-09-08, 14:39
سلام
من از vbulletin و این جور حرف ها حالیم نمی شه.
می خواستم بدونم می شه روی از این انجمن ها Only the registered members can see the link وی بولتین گذاشت؟

Shahryar
23-09-08, 16:22
سلام
من از vbulletin و این جور حرف ها حالیم نمی شه.
می خواستم بدونم می شه روی از این انجمن ها Only the registered members can see the link وی بولتین گذاشت؟

نه پویان جان نمیشه ...

Emperatour
24-09-08, 13:15
یه مشکلی که دارم بعد از نصب دوباره ویبی و متصل کردنش به دیتابیس قدیمی دیدم تشکرها پریده و 0 هست. چیکار باید کرد؟

Emperatour
26-09-08, 22:04
استاد شهریار و بقیه بچه ها سیستم ویکی چی هست که مطمئن باشه و ساپورت خوب داشته باشه و قالبش با انجمن یکی بشه.؟

سوال دوم نمیشه بوت های موتورهای جستجو رو غیرفعال کرد؟ تو phpbb لود رو بشدت بالا میبرد. تو ویبی هم اینطوره؟

Shahryar
27-09-08, 17:08
نه عزیزم . Bot های وی بی را حتی میتونی کاری کنی نمایش نده توی لیست آنلاین ها ولی در کل لودی نداره ...

wiki هم باید بگردی توی vb.org بخش اصلی کار فارسی کردنشون هست که معمولا زمان میبره .

قربانت
شهریار :love:

Emperatour
22-10-08, 19:02
دوستان یه مشکل دارم با پلاگین auto pm که وقتی پست ادیت میشه پیغام اتوماتیک میده. قسمت دلیلش مشکل داره با فارسی. حروف بهم ریخته میزنه. چکار باید کرد؟

Emperatour
08-11-08, 19:19
استاد شهریار همونطور که میدونی ما به نسخه جدید اپگرید کردیم و امروز دیدم دیسیبل شدیم بدلیل لود بالای سرور. خاستم ببینم موردی دیدی گزارش بش از لود بالا؟ یک فورم مشابه هم هست که اونام اوناپیجز هست هاستشون و اپگرید کردن و امروز دیسیبل شدن. به نظرت از ویبی یا پلاگینا یا چیز دیگه؟