PDA

مشاهده نسخه کامل : مقایسه چند تا مین رده بالا

good_punisher
10-09-08, 04:03
سلام
دوستان بین این مین هایی که می نویسم به نظر شما کدوم یکی بهتره . مهم نیست که از چه نظری بررسی می کنید . فقط مهم اینه که یه بررسی انجام بدید تا هم بنده و هم بقیه استفاده کنن . اگه کسی قیمت هم داره بگه بدک نیست .
راستی از چه نظری می فرمایید رو هم بنویسید :wink: . به نظرم بهتره مقایسه قیمت هم باشه ولی توصیه به خاطر رنج قیمت نباشه .

asusu striker II formula
asus striker extreme
asus striker II extreme
asus comando
asus rampage II fomula
asus striker rampage extreme
XFX nforce 780i
asusu striker II nse ( البته این یکی رو شک دارم که اسمش همین باشه . ولی یه nse داشت . چیپستش هم یا 780 بود یا 790 )

در آخر بعد از 1 هفته ان شاءالله نتیجه این بررسی منجر به خرید میشه . پس لطف کنید نظرتون رو اعلام کنید :give_rose:
فعلا همین

PCminister
10-09-08, 09:25
چیپستهای 790i و 780i از Nvidia در اورکلاکینگ به خوبی چیپستهای اینتل عمل نمیکنند بتابراین خیلی از انتخابهایی که دارین طبیعتا حذف میشه.

اما اگر خیلی دوست دارین مادربردتون حرفه ای باشه و در اورکلاکینگ به جاهای خوبی برسین باهاش از BlackOps (Only the registered members can see the link) استفاده کنید! از معدود بردهایی هست که در سایت آناند تونسته حایزه «انتخاب نویسندگان» را کسب کنه (Editors Choice) که واقعا به هر بردی داده نمیشه در این سایت!

اما اگه تازه کار هستین توصیه میکنم با یک برد ارزونتر مثل P5Q-E شروع کنین.

باتشکر

Majid OC
10-09-08, 15:30
چیپستهای 790i و 780i از Nvidia در اورکلاکینگ به خوبی چیپستهای اینتل عمل نمیکنند بتابراین خیلی از انتخابهایی که دارین طبیعتا حذف میشه.

اما اگر خیلی دوست دارین مادربردتون حرفه ای باشه و در اورکلاکینگ به جاهای خوبی برسین باهاش از BlackOps (Only the registered members can see the link) استفاده کنید! از معدود بردهایی هست که در سایت آناند تونسته حایزه «انتخاب نویسندگان» را کسب کنه (Editors Choice) که واقعا به هر بردی داده نمیشه در این سایت!

اما اگه تازه کار هستین توصیه میکنم با یک برد ارزونتر مثل P5Q-E شروع کنین.

باتشکر

عماد جون شما بهتر از من می دونید
ولی مین های سری nForce انویدیا در اورکلاک رم خیلی بهتره از اینتل هستش چون multiper Ram رو می تونی از FSB جدا کنی یعنی فرکانس رم رو با FSB در سه حالت Autoو Linked و UnLinked می تونید قرار بدید که در انتخاب نسبت FSB:DRAM رو آسون تر می کنه ودر فرکانس های بالا این خاصیت nForce اونو از بقیه مادربردها جدا می کنه

Only the registered members can see the link

تازه رکورد های جهانی اوورکلاک CPUدر زمان چیپست قبلی nForce بیشتر بامادربرد 680i زده می شد البته به خاطر خواصیت SLi هم هست

قربانت :11():
مجید

PCminister
10-09-08, 17:41
مادربردهای سری 7 از انویدیا چندی پیش تولیدشون توسط OEM بزرگی مثل Foxconn متوقف شد! حتی Gigabyte و DFI هم این بردها رو از لیستشون خارج کردن! (منبع (Only the registered members can see the link))

البته این کار منجر به بروز شایعاتی (Only the registered members can see the link) مبنی بر احتمال خروج Nvidia از بازار چیپست مادربرد شد! (که بلافاصله تکذیب شد) اما علت این شایعه ناپایدار بودن و همچنین مشکلاتی ذکر شد که در Bios این مادربردها وجود داشت که اینجا (Only the registered members can see the link) میتونین بعضی از این مشکلات و دلایل بروزش را ببینین.

البته کسانی که میخوان برد را برای OC تهیه کنن توجه ویژه ای به مدارات تغذیه برد دارن که در بردی مثل Striker II Extreme برای CPU تغذیه PWM دارای 8 فاز (آنالوگ) هست اما در BlackOps ما شاهد وجود مدار 8 فاز دیجیتال هستیم که توانایی این رو داره که CPU را در شرایط سخت کاری تا 500 وات تغذیه کنه:

Like DFI, Foxconn has opted to employ the use of the Volterra 1115MF PWM controller and accompanying Volterra MOSFETS in an 8-phase delivery configuration to supply processor power. The MOSFETS used here are almost double the size of the ones we are used to seeing on DFI's boards and are a lot more expensive. Foxconn tells us that peak current delivery potential is well in excess of 200A with a voltage rating of 2.5V. Simple math tells us this gives rise to the possibility of supplying 500W peak power, just to the CPU - overkill personified. [Ed: See, there actually is a use for those 1200W PSUs!]

البته نمیشه منکر مزایا و قابلیتهای بردهایی مثل Striker II Extreme (Only the registered members can see the link) شد اما در مقام مقایسه و با توجه به کارایی انتخابهای اینتلی بیشتر توصیه میشن!

Only the registered members can see the link

باتشکر

Dark Devil
10-09-08, 19:41
چه تاپیک جالبی من میتونم برات تمام اینارو مقایسه کنم! (Rampage II کی اومده من ندیدم؟!)
به ترتیب براتون مینویسم :
1- Rampage Extreme
2- Striker II NSE
3- Striker II Extreme
4- Rampage Formula
5- Striker II Formula
6- Striker Extreme
7- Commando
من هم بردی که بهتون پیشنهاد میکنم Rampage Extreme هست! (از این قویتر و گرونتر دیگه چی هست؟!) قیمتی حدود 500 هزار داره در ایران که به سختی پیدا میشه و من که گارانتی دارش رو ندیدم و متفرقه وارد شده بودند

از نظر اینکه براتون بصرفه Rampage Formula با چیپ X48 و رم DDR2 یه گزینه بسیار مناسب هست که قدرت فوق العالاده ای ر اورکلاک داره که کراس فایر ساپورت هم هست و از سری 48XX میتونین استفاده کنید
قیمتش هم 320 شده الان
در ضمن این نکته را هم بگم که Rampage Formula اولین مادربوردی بوده که در اون شما امکان تنضیمات tRD رو دارین که کارایی رم را تا حدود 40 درصد افزایش میده و این قابلیت در Rampage Extreme هم هست و دیگر هیچ!!
تنها مشکل Rampage Formula به نظرم نداشتن قابلیت Fusion Block هست که جاش از Pin in Fin استفاده شده که دمای NB در حالت Ideal هم حتی بالاست و کمی هم البته غیر عادیه

good_punisher
11-09-08, 13:33
سلام .
ببخشید اشتباه شد. rampage formula بود . بنده اشتباه کردم . ( به خاطر striker formula و striker II fomula بود :1. (38):)
اول اینکه از اطلاعات خیلی مفیدی که دادید ممنونم . راستش این دوست ما خیلی دلش نمی خواد سیستم رو اور کنه . دلیلش رو هم نمیدونم . ولی دنبال مین بردی توی این رنج میگشت . نظر خودش هم بیشتر روی XFX nforce 780i و یا striker IIformula هست . قیمت هاشون هم به ترتیب 335 و 290 تا 300 هستش . به خاطر امکانات حرفه ای تر و قیمت مناسب تر striker احتمالا آخرش هم بشه همین . چون XFX 780i خیلی مین ساده ایه و مهمترین امکاناتی که داره three way sli هستش . اینکه چیپستی مثل 790 رو هم انتخاب نمی کنه به خاطر ساپرت رم های DDR3 بیده . میگه به جای اینکه 4 گیگ رم بزارم روی دستگاه مجبور میشم با همون پول فقط 2 گیگ رم استفاده کنم . ( بنده خدا نمیدونه DDR3 یعنی چی :1. (38): . البته شوخی کردم . میدونه ولی نمیخواد از DDR3 استفاده کنه . )
در کل اگه امکانش هست از نظر یه کاربر نه چندان اور پسند هم بررسیش کنید .
در کل خیلی ممنون از توجهتون
فعلا