PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک در over clock با striker II formula

good_punisher
10-09-08, 03:30
سلام
و اما عشق ...:whistle::1. (38)::wink:
دوستان یه کمکی در راه خدا به این بنده حقیر بفرمایید . بنده هیچ تجربه ای در اور ندارم و فقط یه اطلاعات مختصری تونستم از همین سایت کسب کنم . اگه بتونید اور کردن سیستم رو از مبتدی تا حدودای پیشرفته به بنده یاد بدیدی خیلی ممنونتون میشم . سیستم از این قراره :
MB : asus striker II formula 780i + suoer me fx sound card
CPU : intel Q6600 @2.4 MHz GO
VGA : XFX Gefoce 8800 GT AlphaDog edition @670MHz
RAM : 2 * 2 Gb corsair DHX 800 CL4 ( البته CL 5 نشون میده )
Cooling : Tt Blue orb FX ( فعلا اینه و بعد از تست آب بندی و دما ان شاء الله تبدیل میشه به WC )
HDD : WD 500 Gb sata + seagate 120 Gb IDE
power : 1030 green ( 780 w real
Case : Tt full tower Armor VA8003BWS
DVD RW : TSST corp sata 24 x
خلاصه ظاهر و باطن . اگه لطف کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم .
فعلا بای

good_punisher
10-09-08, 03:34
راستی یادم رفت بگم
اولا می خوام برای همیشه یه اور خوب و مطمئن و استیبل داشته باشم .
ثانیا اگه ممکنه بگید چطوری براتون از این CPU Z تصویر بزارم تا راحت تر شروع کنیم .
ثالثا هم متاسفانه یادم رفت . ان شاءالله بعدا یادم بیاد چون مهم بود که واسش یه پست دیگه دادم

Majid OC
10-09-08, 14:01
سلام
و اما عشق ...:whistle::1. (38)::wink:
دوستان یه کمکی در راه خدا به این بنده حقیر بفرمایید . بنده هیچ تجربه ای در اور ندارم و فقط یه اطلاعات مختصری تونستم از همین سایت کسب کنم . اگه بتونید اور کردن سیستم رو از مبتدی تا حدودای پیشرفته به بنده یاد بدیدی خیلی ممنونتون میشم . سیستم از این قراره :
MB : asus striker II formula 780i + suoer me fx sound card
CPU : intel Q6600 @2.4 MHz GO
VGA : XFX Gefoce 8800 GT AlphaDog edition @670MHz
RAM : 2 * 2 Gb corsair DHX 800 CL4 ( البته CL 5 نشون میده )
Cooling : Tt Blue orb FX ( فعلا اینه و بعد از تست آب بندی و دما ان شاء الله تبدیل میشه به WC )
HDD : WD 500 Gb sata + seagate 120 Gb IDE
power : 1030 green ( 780 w real
Case : Tt full tower Armor VA8003BWS
DVD RW : TSST corp sata 24 x
خلاصه ظاهر و باطن . اگه لطف کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم .
فعلا بای

راستی یادم رفت بگم
اولا می خوام برای همیشه یه اور خوب و مطمئن و استیبل داشته باشم .
ثانیا اگه ممکنه بگید چطوری براتون از این CPU Z تصویر بزارم تا راحت تر شروع کنیم .
ثالثا هم متاسفانه یادم رفت . ان شاءالله بعدا یادم بیاد چون مهم بود که واسش یه پست دیگه دادم

سلام عزیز رسیدیم به بحث مورد علاقه ات

راستی می خوای با همون واتر کولینگی که ساختی خنکش کنی دیگه؟
چون رو فرکانس اورر شده می خوای CPU رو بزاری گفتم

خب شما CPU-z رو باز کن بعد از صفحه اصلی و رم و مادر برد و . . . بعدش دکمه
Print Screen کی برد رو میزنی بعد میری تو برنامه Paint
ویندوز رو باز می کنی و در صفحه اصلی برنامه Ctrl+V رو میزنی ؛ عکسی که گرفتی میاد تو پینت
و بعدشم با پسوند *.png فایل عکس و Save As رو می زنی وبا حجم پایین و کیفیت خوب سیو میشه :love:

(عزیز ببخشد انقدر ابتدایی گفتم جسارت نشه یه وقت ! )

قربانت مجید:11():

CROSSHAIR
10-09-08, 15:38
دوست عزیز
اگه تصمیم به اور گرفتی
بعد از راهنمایی گرفتن از اساتید چند
بایوس پروفایل رو برات به همراه ولتاژ ها میزارم
فقط نسخه استیبل بایوس
برای من دوتا
ولی برای 6600 دارها 3 تا موجوده
1401
1601 بایوس غیر ایسوسی با تغییرات خوب
و اخری 1602
بایوس باید به این نسخه ها اپدیت بشه
هر کدو مو خواستی بگو ایرادات و محسناتشو بهت میگم
ولی پله پله
و اروم
اول از بایوس
دوم نسخه ویندوزت مثلا ویستا یا xp نسخه 64 یا 32
سوم اور چقدر اسیبل و همیشگی
یا رکوردی
سوم حتما کولینگ خوب برای پل شمالی برای 780i خیلی مهمه حتما باید به فکر باشی چون دماش در حالت لود هنگام بازی بدون اور 55 تا 65 درجه متغییره وبالاتر از 75 هم کم کم باعث ناپایدارشدن اور میشه:yes:
یا باید دنبال فن قوی روی اون نقطه باشی و یا خنک کننده ابی پیشرفته برای چیپست پل شمالی
منتظر جوابتم
امیدوارم موفق باشی.
:11():

good_punisher
10-09-08, 16:27
سلام .
اول اینکه اون موضوع سوم که گفتم یادم نمیومد دقیقا راجع به همین بود . بایوس و آپدیت کردنش . به نظر شما که میدونم سیستمت شبیه مال منه کدوم یکی رو برای یه اور همیشگی و استیبل استفاده بکنم بهتره ؟
دوم اینکه چرا آخه ؟ من هر کاری میکنم نمیشه با این دکمه پرینت اسکرین روی کیبرد کار کنم . اعصابم خورد شده . هر کاری میکنم انگار نه انگار این دکمه روی کیبرد هست . فکر کنم یا من دارم خنگ بازی در میارم یا این دستگاه مشکل داره یا هر دوتامون . ( گزینه 3 :wink::1. (38):)
راستی . هنوز تست نشتی این WC رو انجام ندادم . به زودی اون رو هم انجام میدم . ولی فعلا می خوام با همین بول ارب روش کار کنم تا اونم کامل بشه . آخه برای رکورد دمایی با TEC باید بیرون کیس باشه . یه چیز دیگه . آقا مجید شما وقت داری قبل از دانشگاه کنار هم با دماسنج شما و TEC از جفتمون و WC از بنده یه رکورد دمایی خفن بزنیم ؟:1. (5)::love::lol:. منتظر جواب هستم .
ممنون
فعلا

Majid OC
10-09-08, 17:04
سوم حتما کولینگ خوب برای پل شمالی برای 780i خیلی مهمه حتما باید به فکر باشی چون دماش در حالت لود هنگام بازی بدون اور 55 تا 65 درجه متغییره وبالاتر از 75 هم کم کم باعث ناپایدارشدن اور میشه

ممنون از توضحاتتون چه جالب شما هم این برد رو داری چرا با این خنک کننده به ظاهر قوی(قابلتوجه عزیزانی که میگن تو این لوله ها گاز یا ماده خنک کننده است اینقدر دما ی چیپ شمالی مادربردتون بالاست من IP35 pro
دارم دماش بزور تو بازی Crysis به 41 میرسه درحالت عادی هم38 هستش درحالت اوور هم به 45 میرسه
سوال:
برای شما مادربر د asus striker II formula 780i در حالت عادی دمای چیپ شمالی چقدره ؟

Majid OC
10-09-08, 18:02
سلام .
اول اینکه اون موضوع سوم که گفتم یادم نمیومد دقیقا راجع به همین بود . بایوس و آپدیت کردنش . به نظر شما که میدونم سیستمت شبیه مال منه کدوم یکی رو برای یه اور همیشگی و استیبل استفاده بکنم بهتره ؟
دوم اینکه چرا آخه ؟ من هر کاری میکنم نمیشه با این دکمه پرینت اسکرین روی کیبرد کار کنم . اعصابم خورد شده . هر کاری میکنم انگار نه انگار این دکمه روی کیبرد هست . فکر کنم یا من دارم خنگ بازی در میارم یا این دستگاه مشکل داره یا هر دوتامون . ( گزینه 3 :wink::1. (38):)
راستی . هنوز تست نشتی این WC رو انجام ندادم . به زودی اون رو هم انجام میدم . ولی فعلا می خوام با همین بول ارب روش کار کنم تا اونم کامل بشه . آخه برای رکورد دمایی با TEC باید بیرون کیس باشه . یه چیز دیگه . آقا مجید شما وقت داری قبل از دانشگاه کنار هم با دماسنج شما و TEC از جفتمون و WC از بنده یه رکورد دمایی خفن بزنیم ؟:1. (5)::love::lol:. منتظر جواب هستم .
ممنون
فعلا
موضوع سوم رو که در مورد ورژن بایوسه که دوستمون بهرنگ جواب میده

ولی در مورد عکاسی یه کلک به زهنم رسیده کیبرد مجازی و یندوز برو بقل دکمه F12 دکمه پرینت اسکرین
رو بزن برو تو Paint پیست کن

آدرس کی برد مجازی:
start menu -> All Programs -> Accessories -> Accessibility -> On-Screen Keyboard

Only the registered members can see the link

درمورد خواهش تون هم اگه میشه ماه مبارک تموم شه من پایه ام یا اینم که اول مهر به بعد ؛ چشم
رکورد میزنیم

Dark Devil
10-09-08, 19:31
ممنون از توضحاتتون چه جالب شما هم این برد رو داری چرا با این خنک کننده به ظاهر قوی(قابلتوجه عزیزانی که میگن تو این لوله ها گاز یا ماده خنک کننده است اینقدر دما ی چیپ شمالی مادربردتون بالاست

بنده هم این مشکل رو دارم و بدون روشن کرن فن های دور بالا دمای NB از 55 هم عبور میکنه

Majid OC
10-09-08, 20:06
بنده هم این مشکل رو دارم و بدون روشن کرن فن های دور بالا دمای NB از 55 هم عبور میکنه

شایان جان مادربردت چیه؟ همین asus striker II formula 780i هستش

مثل اینکه قضیه ای که عماد گفتن جدی یه؟

PCminister
10-09-08, 20:11
یکی از اشکالاتی که به X48 وارده دمای بالای اون در هنگام اورکلاکینگ هست! چیز عجیبی نیست!

Dark Devil
10-09-08, 21:06
مجید جان مادربورد من Rampage Formula هست
---------------------------------------------------------
عماد عزیز X48 در اورکلاک حتی خنک تر از X38 هست
در این مورد که گفتی لینک داری؟

PCminister
10-09-08, 21:25
خدمت شما:

d) Chipset runs HOT…might even be hotter than 790i. Intel should have shrunk this thing long ago!

منبع (Only the registered members can see the link)

بخاطر 90nm بودن X48 این یک مسئله طبیعی هست.

باتشکر

Dark Devil
10-09-08, 21:39
ولی با توجه به این :

we actually found the X48 to be cooler than the X38 in the production level boards
Only the registered members can see the link ای حتی با کولینگ های ضعیفتر هم ندیدم دماشون اینقدر مثل این بالا باشه که دوتا فن 800RPM نکشنش و حتما باید از فن های 2000RPM استفاده کنم تا دماش رو 40~45 وایسه

CROSSHAIR
10-09-08, 22:44
سلام .
ممنون
فعلا

دوست عزیز
من بشخصه یک بار دیدن فروم ایسوس رو کلا مفید میدونم
بایوس 1601 غیر سایت ایسوس رو بنظر من استفاده بکن
بیشتر روی 4 هسته ای ها روش کار کردند
و تعریف زیادی شده
این بایوس مانند نمونه خود در سایت ایسوس نیست
بلکه بایوس 1401 که قابلیت اور خوبی رو داشته رو استیبل تر کردند
نمونه بایوس 1401 که در رکورد خوب بود ولی در استیبل یعنی ولتاژ ها کمی مشکل داشت خصوصا برای چهار هسته ای ها.
سایت در لینک هست.

PCminister
10-09-08, 22:46
شما اگه دنبال چیپست Cool هستین P45 مناسب شماست!

good_punisher
11-09-08, 14:21
سلام
آقا اول بگم که وضعیت دمای اتاقی که توش هستم خیلی خوب نیست . کولر هم تقریبا نداره . با این تفاسیر یک بار از توی بایوس دمای NB رو چک کردم حدود 60 یا 70 بود . همون موقع ( با گرخیدن شدید :1. (27)::1. (38): ) تصمیمم در ساخت WC برای NB محکمتر شد . یا ساختش یا خریدش .
راستی . این بایوس رو چطوری آپ دیت می کنن ؟ الان دانلود کردم ولی میترسم گند بزنم.
عکس ها رو هم با همون کلکی که گفتید درست کردم . ( ای کلک :love: )
اینم عکس ها

CPU:

cache :

mainboard :

memory :

SPD :

دیگر چکنم ؟

Majid OC
11-09-08, 16:15
سلام
آقا اول بگم که وضعیت دمای اتاقی که توش هستم خیلی خوب نیست . کولر هم تقریبا نداره . با این تفاسیر یک بار از توی بایوس دمای NB رو چک کردم حدود 60 یا 70 بود . همون موقع ( با گرخیدن شدید ) تصمیمم در ساخت WC برای NB محکمتر شد . یا ساختش یا خریدش .
راستی . این بایوس رو چطوری آپ دیت می کنن ؟ الان دانلود کردم ولی میترسم گند بزنم.
عکس ها رو هم با همون کلکی که گفتید درست کردم . ( ای کلک )

آره محمد جون
با این دما ی بالا NB که می گید به مشکل برمی خورید! یعنی عمر مفید قطعه تون پایین می یاد
منم دارم رو نقشه های واتر NB کار می کنم چند سال پیش به فکرم زده بود یه همچین مادربردی ؛که دقیقا عین این
مادربرد Black OPS فکر ساختنش به سرم زد که سال بعدش دیدم فاکسکان این برد روساخته که تنها مزیتش نزدیک بودن واتر به CPU هستش که باعث حرکت سریع ماده Coolant در بین این دو قطعه میشه عکس زیر :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

ببین عزیز در داخل دفترچه مادربرد قدم به قدم آموزش داده یه کم زبانتون خوب باشه متوجه می شید !
فقط به هیچ وجه موقع آپدیت نباید سیستم خاموش بشه (برق ها بره!!)

راستی اینم مقاله آموزش قدم به قدم آپدیت بایوس انواع مادربرد ها به زبان فارسی که توسط تیم شهر سخت افزارتهیه شده کلیک کنید (Only the registered members can see the link)
اینجا هم آموزش قدم به قدم آپدیت بایوس مادربرد Asus به زبان لاتین هست کلیک کنید (Only the registered members can see the link)

good_punisher
11-09-08, 21:41
سلام .
اگه امکانش هست یکمی ضربتی به این سوالم پاسخ بدید .
آقا من این فایل بایوس 1601 رو دانلود کردم . ولی پسوندش BIN بود . که ظاهرا باید ROM باشه . لطفا بگید باید چیکار کنم ؟
دمای NB رو هم همین امروز نگاه کردم روی 75 بود . البته از توی بایوس دیدم . دمای SB هم 55 بود .:1. (27)::1. (28): . باید یه NB W.C دست دوم هم شده پیدا کنم بگیرم . چون دیگه حوصله ساخت ندارم :1. (38):

فعلا بای

CROSSHAIR
11-09-08, 22:19
سلام .
اگه امکانش هست یکمی ضربتی به این سوالم پاسخ بدید .
آقا من این فایل بایوس 1601 رو دانلود کردم . ولی پسوندش BIN بود . که ظاهرا باید ROM باشه . لطفا بگید باید چیکار کنم ؟
دمای NB رو هم همین امروز نگاه کردم روی 75 بود . البته از توی بایوس دیدم . دمای SB هم 55 بود .:1. (27)::1. (28): . باید یه NB W.C دست دوم هم شده پیدا کنم بگیرم . چون دیگه حوصله ساخت ندارم :1. (38):

فعلا بای

دوست عزیز کدوم رو داونلود کردی
میزنی توی فلش مموری وصل میکنی به usb
میری داخل منو بایوس
از ez flash
داخل فلش مموری میشی
فایل رو راحت انتخاب و اپدیت میکنی
خودش باید اوررایت کنه وبعد خودش دوباره سیستم رو انشاالاه با بوق تایید بالا میاره
بعد یکبار
کلید clr cmos
میزنی
میایی تو بایوس یکبار هم بایوس رو دفالت میکنی
بعد با ذخیره بیرون میایی
و بعد هم به امید خدا تنظیمات دلخواه و رسیدن به مقدار اور مورد نظر.:11():

good_punisher
12-09-08, 00:31
سلام
آقا مشکل من اینه که توی اون صفحه ای که آقا مجید برای راهنمایی گفته بود نوشته باید فایل بایوس جدید با پسوند rom باشه . ولی این که شما لینکش رو گذاشته بودی بعد از Unzip پسوندش BIN بود . همون ورژن 1601 رو که شما گذاشته بودی رو میگم .
راستی . اگه از ویندوز برای آپدیت کردن استفاده کنم ایراد داره ؟

good_punisher
12-09-08, 01:24
الان که داشتم دوباره 1601 رو دانلود میکردم ( البته این دفعه از سایت خود asus ) به یه بایوس جدید تر برخوردم : 1602 . نظرتون راجع به این یکی چیه ؟ از نظر امکانات کاری به نظرتون این یکی چطوره ؟
فعلا

Dark Devil
12-09-08, 01:32
در مورد بهتر بودن ورژن بایوس که میتونین تو فروم های خارجی که تست کردن جستجو کنید یا منتظر بمونید Crosshair عزیز که همین مادربورد رو دارن نظر بدن ولی این سوالتون که از ویندوز آپدیت کنین نه خیر هیچ مشکلی نداره خیلی ساده هم هست

(اگه چیز خوب برای کولینگ NB پیدا کردی آقا منم طالب هستم البته فکر کنم اگر یه فن 12 با دور 2000 دقیقا جلوش بذاری دماشو شدیدا کاهش بده چون برای من که اینطوره و دمارو از 55~57 به 37~40 میرسونه)

good_punisher
12-09-08, 03:12
سلام
HOOOOOOOOOOOOORA
Bios 1601 for Striker II Formula ........ UpDated:1. (5)::party:
بالاخره تموم شد
فقط یجوری بهم بگید که بفهمم موفقیتش 100% بوده . اگه 1602 بهتره هم بگید که اون رو آپ کنم .
فعلا بای تا ببینیم یاد میدید این رو بترکونیمش یا نه :wink::1. (38):

Majid OC
12-09-08, 19:01
در مورد بهتر بودن ورژن بایوس که میتونین تو فروم های خارجی که تست کردن جستجو کنید یا منتظر بمونید Crosshair عزیز که همین مادربورد رو دارن نظر بدن ولی این سوالتون که از ویندوز آپدیت کنین نه خیر هیچ مشکلی نداره خیلی ساده هم هست

(اگه چیز خوب برای کولینگ NB پیدا کردی آقا منم طالب هستم البته فکر کنم اگر یه فن 12 با دور 2000 دقیقا جلوش بذاری دماشو شدیدا کاهش بده چون برای من که اینطوره و دمارو از 55~57 به 37~40 میرسونه)

یعنی شایان و محمد جان باآپدیت بایوس مادربردتون ذره ای از دمای بالای NB کاسته نشد؟:1. (27):

Dark Devil
12-09-08, 19:05
من بایوسم ورژن 408 هست و از 307 به این نسخه آپدیت کردم که فایده ای نداشت

Majid OC
13-09-08, 16:01
من بایوسم ورژن 408 هست و از 307 به این نسخه آپدیت کردم که فایده ای نداشت

پس نشون میده این کولینگ الکی نیست اگر ترمومتر داری سنسورش رو میذاشتی روی این کولینگ مسی مانند
دما رو سنس می کرد می دیدیم واقیه یا مادربرد در سنس دما باگ داره ؟!

Mahdi_Moosavi
13-09-08, 18:28
پس نشون میده این کولینگ الکی نیست اگر ترمومتر داری سنسورش رو میذاشتی روی این کولینگ مسی مانند
دما رو سنس می کرد می دیدیم واقیه یا مادربرد در سنس دما باگ داره ؟!

مجید جان ، هنوز قبول نداری که دمای هسته قطعه ، با دمایی که روی سینک توسط ترمومتر سنس میشه تفاوت زیادی داره ؟!

البته تا 10 درجه اختلاف رو میشه عادی دونست .

Majid OC
13-09-08, 19:37
مجید جان ، هنوز قبول نداری که دمای هسته قطعه ، با دمایی که روی سینک توسط ترمومتر سنس میشه تفاوت زیادی داره ؟!

البته تا 10 درجه اختلاف رو میشه عادی دونست .

چرا قبول دارم ولی می خوام ببینم سینک با توجه به دمای 55 درجه هسته NB ؛ دماش چقدره ؟
شما دیگه بهتر از من می دونید که حتی وقتی یک چیپ مثلا دمای 60 درجه رو نشون میده توسط سنسور
بازم اختلاف دمایی بین سطح چیپ تا عمق چیپ وجود داره که این مسله بیشتر روی CPU ها درسته که اتلاف
انرژی ( یا همون سیگنال الکتریکی )به صورت حرارت باعث خطا یا به اصطلاح هنگ قطعه میشه
حالا منظورم از این حرف این بود که شاید این دمای 55 درجه NB باگ حرارت سنج قطعه باشه که این دما رو نشون میده
گفتم با ترمو متر تست کنند شاید اختلاف دمای سینک به مثلا 15 تا 20 درجه رسید اونوقت باگ حرارتی ثابت میشه !!

:1. (38):(حالابازم مهدی جون اگه دعوا داری بیا سر کوچه تون بهت بگم باگ حرارتی یعنی چی؟!):1. (38):

قربانت
مجید:11():

good_punisher
13-09-08, 21:42
سلام .
آقا من که دما سنج دیجیتال ندارم که سنسورش رو بزارم روی هیت سینک .
یه چیز دیگه . یه فیلمی توی سی دی مین بود که اسمش بود : " battle " . دو نفر رو نشون میداد . یکی از مین های R.O.G استفاده می کرد . اون یکی از یه مین دیگه . اونی که ROG داشت چیپستش با واتر کولینگ به نام fusion block system خنک میشد . اون یکی با هزار جور فن و پنکه سیستمش رو خنک میکرد .
حالا داستان چی بود که این رو گفتم . قضیه اینه که NB block ی که استفاده کرده بود با همون هیت سینک NB به هم وصل بود . :1. (27): اگه تونستم ازش عکس میگیرم میزارم . ولی مطمئن باشید شما هم چشماتون 4 تا میشه . حال به نظر شما هیت سینک STRIKER II FORMULA هم همین طوری میشه . یعنی یه قسمت از ایت میخ مانند های روی هسیت سینک removable باشه و بشه روی همون قسمت ثابتش block رو نصب کرد ?
فعلا بای

Dark Devil
13-09-08, 22:29
نه مجید جان من خودم این وسیله رو ندارم ولی از یک نفر گرفتم و تست کردم که 5 ای درجه اختلاف داشت البته بدون تست هم مشخص بود چون وقتی دماش بالا میره و دست میزنی کاملا داغ هست!

good_punisher
13-09-08, 22:59
اینم fusion block
البته اگه عکسش ناقص میاد بگید دوباره آپ کنم
فعلا

CROSSHAIR
13-09-08, 23:23
چرا قبول دارم ولی می خوام ببینم سینک با توجه به دمای 55 درجه هسته NB ؛ دماش چقدره ؟
شما دیگه بهتر از من می دونید که حتی وقتی یک چیپ مثلا دمای 60 درجه رو نشون میده توسط سنسور
بازم اختلاف دمایی بین سطح چیپ تا عمق چیپ وجود داره که این مسله بیشتر روی CPU ها درسته که اتلاف
انرژی ( یا همون سیگنال الکتریکی )به صورت حرارت باعث خطا یا به اصطلاح هنگ قطعه میشه
حالا منظورم از این حرف این بود که شاید این دمای 55 درجه NB باگ حرارت سنج قطعه باشه که این دما رو نشون میده
گفتم با ترمو متر تست کنند شاید اختلاف دمای سینک به مثلا 15 تا 20 درجه رسید اونوقت باگ حرارتی ثابت میشه !!

:1. (38):(حالابازم مهدی جون اگه دعوا داری بیا سر کوچه تون بهت بگم باگ حرارتی یعنی چی؟!):1. (38):

قربانت
مجید:11():
نه اقا مجید گل ذره ای باگ نداره
این مورد بوده واست و در فروم های evga که نصف عمرم رو می گذرونم
این مسله مطرح بود
عزیز خلاصه کنم
در صورت وجود خنک کننده ابی میتونیم روی 500 فرکانس مسیر براحتی مانور بدیم
در غیر این صورت
باید از 425 حداکثر از 450 عبور نکرد
من کلی دنبالش بودم
افرادی که مادربورد evga ftw 780i رو دارند
با یک فن که روی مادربورد های رفرنس وجود داشت وتعویض اون با فن های دور بالا وکم صدای cpu amd تونستند نتایج خوبی بگیرند.
وبیشتر ایراد رو از خنک کننده چیپ ایسوس میگیرن
ومیگن که توانایی چیپ داغی چون 680 رو نداره وقدرت مانور هم روی خنک کننده مادربورد خیلی کمه.باگ اصلی:yes:
وایسوس بلافاصله در دو مادربورد بعدی خنک کننده ابی بکار برده
و حالا چند عکس
بد نیست ببینید اگه کسی میخواد واقعا این مادربورد در فرکانس بالا استیبل بشه حتما باید استفاده کنه
تفاوت رو در زیبایی خنک کننده ببینید چطور حتی روی دو چیپ نفورس 570 و نفورس 200 رو پوشش داده
ونتیجه رو میبینید
و حالا یکی دیگه
به خنک کننده روی پل شمالی دقت کنید هنوز کیس هم جای خود دارد لیان لی یا چلنجر خودمون
با این عکس ها خواهید دید که evga هم با این مورد دست وپنجه نرم کرده وراهی جز خنک کننده ابی نبوده
وبه همین خاطر فروش مادربورد های 780 این شرکت بیشتر بوده ومحبوبترینه حتی از مادربورد من .و 790ultraاین رو در
این جا میبینید:yes:
Most Popular: Mainboards
EVGA nForce 780i SLI 775 A1
EVGA nForce 790i Ultra SLI
EVGA nForce 790i Ultra SLI The Black Pearl
EVGA nForce 680i SLI 775 A1
EVGA nForce 630i / GeForce 7150 HDMI
و اخرین طراحی ومیشه گفت کاملترین
این هم مال کسی که قبل از evga دست بکار شده

امیدوارم اقا مجید کمکی کرده باشم :11():

CROSSHAIR
13-09-08, 23:46
این هم از روش های کم خرج تر و عجیب وقریبتر کولینگ

Dark Devil
13-09-08, 23:55
من دقیقا یه طرحی مثل عکس اول رو می خوام اجرا کنم برای مادربوردم که فکر میکنم مشکل اکثر مادربورد ها با سیستم Pin in Fin هم که همون عدم گرش صحیح هوا در محدوده هیت سینک NB هست رو حل میکنه (اون فن همراه مادربورد زیاد جای خوبی قرار نمیگیره برای همین تاثیرش کمه)
اگر عکس های بیشتری از طرح اول دارین خیلی ممنون میشم بذارین تا استفاده کنیم

CROSSHAIR
13-09-08, 23:55
این هم یک مشکل طراحی ایسوس
برای اورکلاکر ها

CROSSHAIR
14-09-08, 00:03
من دقیقا یه طرحی مثل عکس اول رو می خوام اجرا کنم برای مادربوردم که فکر میکنم مشکل اکثر مادربورد ها با سیستم Pin in Fin هم که همون عدم گرش صحیح هوا در محدوده هیت سینک NB هست رو حل میکنه (اون فن همراه مادربورد زیاد جای خوبی قرار نمیگیره برای همین تاثیرش کمه)

عزیز قطعه دوم روی اولی سوار میشه
که در عکس یکی مونده به اخر ساده وفقط خودشو بدون خنک کننده برد میبینی:1. (26):

CROSSHAIR
14-09-08, 00:08
در این عکس هم دیگه از خیر sli گذشته

CROSSHAIR
14-09-08, 00:16
بهترین و کاملترین روش برای اورکلاکر این مین از نون شب واجبتره:yes:

good_punisher
14-09-08, 01:25
سلام .
می دونید چه حسی دارم
:1. (28): . کاشکی یه سیستم کامل واتر کولینگ می خریدم . این سیستم ها به این خشگلی رو ول کردم رفتم چی ساختم .:cry::1. (12):
یکی کمک کنه . مس پاره کیلویی چنده ؟ :1. (2):
حالا واقعا باید خون گریه کنم یا ...

CROSSHAIR
15-09-08, 01:21
الان که داشتم دوباره 1601 رو دانلود میکردم ( البته این دفعه از سایت خود asus ) به یه بایوس جدید تر برخوردم : 1602 . نظرتون راجع به این یکی چیه ؟ از نظر امکانات کاری به نظرتون این یکی چطوره ؟
فعلا

دوست عزیز
بایوس مادربورد همون 1601 که برات گذاشتم بهترینه.خصوصا برای پردازنده 6600
1602 کمی بهتر است ولی بیشتر بخاطر پردازنده جدیدی مثل 8600 کاربرد داره
اپدیت بایوس کار ریسک پذیریه:1. (2):
توصیه میکنم .کمتر انجام بدی
قطع برق و....چند مشکل دیگه:cry:
از بایوس سعی کن اپدیت کنی همیشه.بهترین راهه.:yes:
بجای هی اپدیت روی بهترین حالات ولتاژ و تایمینگ رم هات کار کن.:great:
وسعی کن با ولتاژ کم رو بتونی به پایداری مورد نظرت برسی
وتوصیه اخر
بدون خنک کننده برای مادربورد اصلا اور بالا رو بیخیال شو.:1. (26):
دمای بالای 70 درجه عمر مادربورد رو شاید به نصف کاهش بده.البته در اورکلاک طولانی.:1. (2):

Majid OC
15-09-08, 18:37
سلام .
می دونید چه حسی دارم
:1. (28): . کاشکی یه سیستم کامل واتر کولینگ می خریدم . این سیستم ها به این خشگلی رو ول کردم رفتم چی ساختم .:cry::1. (12):
یکی کمک کنه . مس پاره کیلویی چنده ؟ :1. (2):
حالا واقعا باید خون گریه کنم یا ...

محمد جون
برا چی آخه بابا شما هزینه ای که برا ساختن این واتر بلوک کردی در نظر بگیر ! بعد با خریدن یه مدل خارجی مقایسه
کن تازه اون پرفورمنس هم نداره من با مدل GigaByte 3D Galaxy II کار کردم موقع اوور تا 10 دقیقه دما رو روی فرکانس 3600 همین Q6600 می تونست فقط 40 درجه پایدار نگه داره بعدش شروع به بالارفتن کرد 41 ،42 ،تقریبا 15 دقیقه گذشته ولی من هیشه گفتم واتر کولینگی خوبه که بتونه دما رو روی مثلا 40 درجه در حالت اوور دما ثابت بمونه ثابت به مدت 1 ساعت نه اینکه هی بالا پایین شه تازه مادر بردشم گیگا P35 بود نه چیپ 780i ؛ من بهت قول میدم این واتر شما بخشیدان سگش می ارزه به این GigaByte 3D Galaxy II که فقط برا خوشگلیه ! کلاسه!:1. (26):

من از بهرنگ عزیز تشکر می کنم به خاطر عکس هایی که گذاشته :11():

شایان جون در باره طرحتون بیشتر تو ضیح بدین ممنون میشم :11():

CROSSHAIR
20-10-08, 00:02
راه ساده خنک نگه داشتن
چیپ striker II formula
از پردازنده واجبتره

CROSSHAIR
20-10-08, 00:08
و این هم بیشتر بدرد اقا مجید میخوره
من که قاطی کردم.ولی فکر کنم خوب توضیح داده.با هزینه وغیره
اره مجید جون کاره خودته:yes:
تو کارگاه شلوغ اقا
striker 2 formula
q6600
نتیجه
تا
-60درجه

CROSSHAIR
20-10-08, 00:14
کاش ایران بود
aqua computer
Only the registered members can see the link _ohne_anschluesse_1115983.jpg
Only the registered members can see the link _ohne_anschluesse-p-115983.html?osCsid=a6ed69746873ad4a37b2590bc4ad2cb e

good_punisher
20-10-08, 20:14
سلام عزیز .
اول اینکه چی شد بالاخره . از SLI چه خبرا ؟
یه بلایی سر این asus مادر مرده در آوردیم که نگو و نپرس . اول از همه این که آبروش رو توی کل جهان میبرم . دوم اینکه اونقدر باحال بود که دوباره تجربه اش کردم ( حالا تاپیکش رو که گذاشتم شما رو هم هوایی میکنه که برید از این کارای خطر ناک بکنید . ) . سوما اینکه دما رو بالاخره یه لطف خدا تونستیم بیاریم روی 50-60 . یعنی حدودا 15-20 درجه خنکش کردیم . فقط با یه کار خیلی کوچولو که به زودی میفهمید .
حالا می خوام بدونم شما با این همه فن گذاشتن روی مادربرد چقدر تونستید خنکش کنید ؟
ضمنا من که هر کاری میکنم نمیتونم عکس های اون صفحه ای که گذاشتید رو ببینم . منظورم همونیه که میگید تا 60 - برده .
این بلاکی که گذاشتی رو هم درست میگی . فکر نکنم کسی بیاره تو ایران . دلیلش هم باید این باشه که این قطعه اگه اشتباه نکنم فقط برای striker II formula مناسب باشه . یعنی به هیچ مینبرد دیگه ای قابل اتصال نباشه . ولی شما بیشتر اطلاعات داری .
اگه اشتباه نکرده باشم این بلاک خوشگل 3 قطعه رو با هم خنک میکنه . NB و SB و MB . درسته ؟ اگه این طوری باشه که خیلی طرح باحالیه . منو گرفته . بزرگترین مزیتش هم اینه که دست و پا گیر نیست و فقط با 2 تا شلنگ سه قطعه رو خنک میکنه . دمت گرم . خیلی چیزای توپی داری ها . بازم از این عکس ها بزار . البته یه لطفی به بچه هایی که با دیال آپ میان بکن و حجم عکس ها رو کم کن . ابعادشون در حدود 10*10 سانتیمتر باشه فکر کنم خوب باشه .
خلاصه . به زودی ASUS ورشکست خواهد شد . :wink::1. (38): . البته هنوزم با وجود این آبرویی که ازش خواهد رفت از شرکتی مثل گیگا بایت خیلی سره . حد اقل 2 تا امکانات گذاشته روش .:lol:
فعلا بای تا اعلام ورشکستگی ASUS :wink:

CROSSHAIR
20-10-08, 22:27
سلام عزیز .
اول اینکه چی شد بالاخره . از SLI چه خبرا ؟
یه بلایی سر این asus مادر مرده در آوردیم که نگو و نپرس . اول از همه این که آبروش رو توی کل جهان میبرم . دوم اینکه اونقدر باحال بود که دوباره تجربه اش کردم ( حالا تاپیکش رو که گذاشتم شما رو هم هوایی میکنه که برید از این کارای خطر ناک بکنید . ) . سوما اینکه دما رو بالاخره یه لطف خدا تونستیم بیاریم روی 50-60 . یعنی حدودا 15-20 درجه خنکش کردیم . فقط با یه کار خیلی کوچولو که به زودی میفهمید .
حالا می خوام بدونم شما با این همه فن گذاشتن روی مادربرد چقدر تونستید خنکش کنید ؟
ضمنا من که هر کاری میکنم نمیتونم عکس های اون صفحه ای که گذاشتید رو ببینم . منظورم همونیه که میگید تا 60 - برده .
این بلاکی که گذاشتی رو هم درست میگی . فکر نکنم کسی بیاره تو ایران . دلیلش هم باید این باشه که این قطعه اگه اشتباه نکنم فقط برای striker II formula مناسب باشه . یعنی به هیچ مینبرد دیگه ای قابل اتصال نباشه . ولی شما بیشتر اطلاعات داری .
اگه اشتباه نکرده باشم این بلاک خوشگل 3 قطعه رو با هم خنک میکنه . NB و SB و MB . درسته ؟ اگه این طوری باشه که خیلی طرح باحالیه . منو گرفته . بزرگترین مزیتش هم اینه که دست و پا گیر نیست و فقط با 2 تا شلنگ سه قطعه رو خنک میکنه . دمت گرم . خیلی چیزای توپی داری ها . بازم از این عکس ها بزار . البته یه لطفی به بچه هایی که با دیال آپ میان بکن و حجم عکس ها رو کم کن . ابعادشون در حدود 10*10 سانتیمتر باشه فکر کنم خوب باشه .
خلاصه . به زودی ASUS ورشکست خواهد شد . :wink::1. (38): . البته هنوزم با وجود این آبرویی که ازش خواهد رفت از شرکتی مثل گیگا بایت خیلی سره . حد اقل 2 تا امکانات گذاشته روش .:lol:
فعلا بای تا اعلام ورشکستگی ASUS :wink:

نه عزیز
دما ها هستند در صفحه ها
ولی از روی اواتار و امضاش گفتم
در تست ها تا -35 بود فکر کنم

دوم:اون سیستم من نیست
که دماشو بگم.

پل شمالی وجنوبی فقط
مادربورد از کجا اومد

عزیز در مورد عکس ها هم چون اون قطعه رو خواستم .با دقت ببینیم
بقیه رو می بینی لینکشو گذاشتم.

در مورد برد هم
عزیز من فکر کنم بهترین برد موجود
برای 780
است.
البته اگه evga 780i sli ftw
رو در نظر نگیریم
چون در فروم اکستریم سیسیتم تا 600 فرکانس مسیر داشت
برای اولین بار.برد evga رو میگم.

در مورد این برد هم بهت بگم
کلا چیپ انودیای 90 نا نو متری با لای 400 مگا هرتز گرماش کاملا ثابت شده است.
ولی فراموش نکن
همین چیپ تحمل حرارت رو بدون کوچکترین مشکلی تا 85 داره
البته
کمتر باشه بهتره.
تو در نظر بگیر کدوم مادربوردی حتی 100 هزار بالاتر
از همین ایسوس با 790i تونستن روی 500 به بالا مانور بدن.یعنی همیشگی.خوب عمرش پایین میاد.1333 برد مرجع کجا 2000 کجا
اصلا بردن فرکانس مسیر به اون حد کار درستی نیست.
در حالت عادی هم هیچ وقت از 75 بالاتر نمیره.
یکم بی انصافی می کنی.
برد ارمان بپرس بیشتر 500 حتما در دراز مدت ناپایدار خواهد بود.
رکورد ها هم که جای خودش
700 به بالا با هزار لوازمو و......
در مورد خنک کننده برد هم
ایا بقیه روی چنین بردی مس خالص بکار بردن.
بنظر من لزومی نداره
چون تاثیرش به نسبت قیمتش بالا نیست.
یعنی خود برد nvidia با فن 4000 تومانی شاید کمتر. بهتر نتیجه گرفته.

دوست عزیز من کلا اورکلاک سالم رو بیشتر قبول دارم
بهت قول میدم
شاید این برد رکورد زن خوبی نباشه
ولی بخاطر استفاده از مدار تغذیه بدون نقص در اور های معقول وطولانی مثلا همین اور من
حتی یکبار هم با صفحه مرگ مواجه نشده.
اینو بهت با اطمینان میگم
انواع تست ها رو کامل باهاش رفتم.
مدار تغذیه درست برای رم
خازن های جامد
اگه کارت صوتی رو هم که در فریم بازی ها تاثیر داره.البته در مقایسه با انبورد
در نظر نگیریم
از رقباش یه سر وگردن بالاتره.
این چیپ هم داغ هست ولی مزایای دیگه ای داره که من و شما بی بهره ایم
62 مسیر انتقال داده
بیشترین در جهان .
790 با 60
3way sli که رکورد جهان در دست این تکنولوژیه.با تمام ایراداتی که بهش وارده.
تازه چیز جدیدی نبوده که خریدی باید میدونستی
پل شمالی 680i
پل جنوبی 570i
و چیپ nforce 200

میمونه مادربورد بالا که اشاره کردم .چون evga هی طر احی بردهاش رو اصلاح میکنه.یکم الان جلوتره در تمام بردهاش.
همین رکورد جهان رو در تست های سه بعدی ببین با چه فرکانس مسیری زدن
با اون همه لوازم
که دماهای زیر صفر دارنو ....
بنظر من در مقایسه یکم بی انصافی میکنی.::1. (28):11():
اگه هم واقعا این همه دلخوری میتونی
با یکی دیگه عوض کنی
مثلا غول فرکانس مسیر
و چیپ خنک
بیواستار
t45
قیمت خوبی هم داره.:yes:

good_punisher
21-10-08, 23:18
سلام .
بنده یه جورایی تو حرف کم آوردم . هیچ دفاعی ندارم . اطلاعات شما ماشاءالله خیلی قویه .
سعی میکنم زودتر عمس های مربوط به بردم رو بزارم . به نظرم خوب شده باشه .
فعلا

good_punisher
27-10-08, 18:23
سلام
آقا یه بایوس جدید توی سایت asus دیدم . 1701 . نظرتون راجع بهش چیه ؟
و اما مورد اصلی که باعث شد الان پست بزنم .
دوستان اگه راهنمایی های خودشون رو راجع به اور شروع بکنن ممنون میشم . چون دیگه هم دماهای سیستم درست حسابی شده و هم ان شاءالله بنده امده ام که شروع کنم برای اور . ( البته باید شما کمکم کنید که آماده بشم )
پس لطف کنید و راهنمایی بفرمایید که برای اور cpu و ram هام چه کاری باشد انجام بدم . نشر خودم هم اینه که اول یه اور استیبل و خوب که همیشه و همه وقت بشه ازش استفاده کرد پیدا کنم بعد برم سراغ زدن رکورد خودم . یعنی پله پله برم جلو تا به مرحله ثبت رکورد در hwbot برسم .
درضمن . خواهشم از دوستان اینه که هم کاربردی توضیح بدن و هم جوری که منی که کاملا مبتدی هستم بتونم یاد بگیرم و خوب بفهمم .
ممنون
فعلا بای

CROSSHAIR
28-10-08, 09:39
با سلام
بایوس جدید برای باگ 9650 طراحی شده بیشتر در ویستا
به هنگام اور مشکل داشت.
اسیبل رم ها رو زیاد قبول ندارن
دوم هنوز هم روی حرف قبلیم هستم
زیاد اپدیت نکن
اگه مشکل نداری
اگه پردازنده رو عوض نکردی همون بایوس خوبه
قطعات رو یکبار دیگه بنویس با مشخصات کامل
:11():

CROSSHAIR
28-10-08, 19:13
اورکلاک استیبل
و کاربردی جدید من
یکم دمای spp
بالاست
حدود 65 درجه تا 72 درجه در بازی ها

Stream
28-10-08, 19:34
CROSSHAIR (Only the registered members can see the link) جان،

تنظیمات بایوس رو برای پروفایل پست 50 (Only the registered members can see the link) چیه؟ کدوم ولتاژ ها روی Auto هستند؟

good_punisher
28-10-08, 19:43
سلام
ازت خیلی ممنونم که کمک می کنی . حد اقل میدونم که فقط یه نفر دیگه مثل خودم این مین برد رو توی سایت داره . و همین هم برام یه دل گرمیه که اگه مشکلی داشتم یه فرد باتجربه هست که بتونه کمکم کنه .
سیستم بنده ایناست :
CPU : Q6600 G0 @ 2.4MHz
M/B : ASUS Striker II formula
RAM : 2 * 2 GB corsair DHX 800 MHz
VGA : XFX GeForce 8800GT@ 670 MHz AlphaDog edition xxx
H.D.D : WD 500 GB
power :GP780B green 780 w real auto active pfc
COOLING : Tt blue orb FX / hand made water cooling

برای کولینگ 2 مورد هست . یکی که فن ترمال تیک و یکی هم واتر کولینگ دست سازم . ولی هنوز همون فن روش وصله و شروع به کار واتر کولینگ نکردم .

دمای چیپست رو هم با یه کاری که موجب آبرو ریزی از asus شد آوردیم روی 57 . این دما رو هم از توی بایوس نگاه می کنم .

راستی . یه چیز خیلی مهم . جدیدا با یه مشکلی روبرو شدم . خیلی عجیبه چون به هیچ کدوم از تنظیمات دست نزدم و مشاهده کردم که سیستم داره 2 تا ولتاژ رو بد نشون میده . یعنی غلط نشون میده . مثلا vcore شده بود 1.86 . یعنی فاجعه . این مشکل که رفع شد و نمیدونم چجوری هم رفع شد . ولی یه مشکل دیگه پیش اومد . این که الان داره فرکانس cpu رو 1600 نشون میده . واقعا عجیبه . از توی بایوس که نگاه می کنم multiplyer رو همون 9x نوشته . ولی وقتی میام توی ویندوز و cpu z رو باز می کنم با تعجب میبینم که فرکانس رو داره 1600 نشون میده به جای 2400 . به نظرتون مشکل از کجاست . و این هم باید گفته بشه که من هیت سینک M/B رو باز کردم . بعد که بستم سر جاش کارت گرافیک رو که اول روی اسلات PCI.e 16x پایینی یا همون شماره 2 وصل بود رو بردم توی اسلات وسطی گذاشتم که میشه PCI.e 16x no.3 . اون موقع بود که ولتاژها رو داشت اشتباه نشون میداد . واقعا هم عجیب بود برام . وقتی که گرافیک رو بردم توی اسلات بالایی یعنی PCI.e 16x no.1 دیدم که ولتاژها درست شد و vcore رو هم روی 1.2-1.3 نشون میداد ( دقیقش یادم نیست وگرنه میگفتم .) ولی از اون موقع داره فرکانس cpu رو این طوری نشون میده .
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .
راستی . دلیل اینکه خواستم اسلات گرافیک رو عوض کنم این بود که وقتی توی اسلات پایینی باشه خوب خنک نمیشه و تقریبا رسیده به کف کیس . برای همین بود که خواستم جاش رو عوض کرده باشم .
الان هم هنوز قطعات رو توی کیس نبستم . الان روی میز به صورت منظم ولو شون کردم .:1. (38):
فعلا

CROSSHAIR
28-10-08, 21:05
CROSSHAIR (Only the registered members can see the link) جان،

تنظیمات بایوس رو برای پروفایل پست 50 (Only the registered members can see the link) چیه؟ کدوم ولتاژ ها روی Auto هستند؟

ارمان
اینها دقیقا بایوس پروفایل
من روی STRIKER II FORMULA است
از دیروز که استیبل شد
تا الان روی این ست قرار داره تا هرگونه ناپیداری رو ببینم
چند تا بازی + چند تا تست کوتاه 30 دقیقه ای هم با اورست و OCCT و اورتوس هم گرفتم .تا الان که عالیه عالیه اگه ....:1. (2):
STRIKER II FORMULA+E8400@4.072
FSB:1810
load line calibration:enable
nvidia gpu ex:disable
sli ready :expert
ram:unlinked
@1066 cl5.4.4.12
vcore:1.41875
cpu pll:1.6
cpu vtt;1.32
ram;2.2
nb:1.48
sb:1.55
ht;1.2
bridg core:1.2

cpu gtl
nb gtl
ddr 2 controller
and
channel A &B
all auto

CROSSHAIR
28-10-08, 21:25
سلام
ازت خیلی ممنونم که کمک می کنی . حد اقل میدونم که فقط یه نفر دیگه مثل خودم این مین برد رو توی سایت داره . و همین هم برام یه دل گرمیه که اگه مشکلی داشتم یه فرد باتجربه هست که بتونه کمکم کنه .
سیستم بنده ایناست :
CPU : Q6600 G0 @ 2.4MHz
M/B : ASUS Striker II formula
RAM : 2 * 2 GB corsair DHX 800 MHz
VGA : XFX GeForce 8800GT@ 670 MHz AlphaDog edition xxx
H.D.D : WD 500 GB
power :GP780B green 780 w real auto active pfc
COOLING : Tt blue orb FX / hand made water cooling

برای کولینگ 2 مورد هست . یکی که فن ترمال تیک و یکی هم واتر کولینگ دست سازم . ولی هنوز همون فن روش وصله و شروع به کار واتر کولینگ نکردم .

دمای چیپست رو هم با یه کاری که موجب آبرو ریزی از asus شد آوردیم روی 57 . این دما رو هم از توی بایوس نگاه می کنم .

راستی . یه چیز خیلی مهم . جدیدا با یه مشکلی روبرو شدم . خیلی عجیبه چون به هیچ کدوم از تنظیمات دست نزدم و مشاهده کردم که سیستم داره 2 تا ولتاژ رو بد نشون میده . یعنی غلط نشون میده . مثلا vcore شده بود 1.86 . یعنی فاجعه . این مشکل که رفع شد و نمیدونم چجوری هم رفع شد . ولی یه مشکل دیگه پیش اومد . این که الان داره فرکانس cpu رو 1600 نشون میده . واقعا عجیبه . از توی بایوس که نگاه می کنم multiplyer رو همون 9x نوشته . ولی وقتی میام توی ویندوز و cpu z رو باز می کنم با تعجب میبینم که فرکانس رو داره 1600 نشون میده به جای 2400 . به نظرتون مشکل از کجاست . و این هم باید گفته بشه که من هیت سینک M/B رو باز کردم . بعد که بستم سر جاش کارت گرافیک رو که اول روی اسلات PCI.e 16x پایینی یا همون شماره 2 وصل بود رو بردم توی اسلات وسطی گذاشتم که میشه PCI.e 16x no.3 . اون موقع بود که ولتاژها رو داشت اشتباه نشون میداد . واقعا هم عجیب بود برام . وقتی که گرافیک رو بردم توی اسلات بالایی یعنی PCI.e 16x no.1 دیدم که ولتاژها درست شد و vcore رو هم روی 1.2-1.3 نشون میداد ( دقیقش یادم نیست وگرنه میگفتم .) ولی از اون موقع داره فرکانس cpu رو این طوری نشون میده .
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .
راستی . دلیل اینکه خواستم اسلات گرافیک رو عوض کنم این بود که وقتی توی اسلات پایینی باشه خوب خنک نمیشه و تقریبا رسیده به کف کیس . برای همین بود که خواستم جاش رو عوض کرده باشم .
الان هم هنوز قطعات رو توی کیس نبستم . الان روی میز به صورت منظم ولو شون کردم .:1. (38):
فعلا

عزیز
در مورد پروفایل چند مورد رو برات میزارم
ولی خودم تست نکردم
از فروم های خارجی برات پیدا میکنم
باید خودت در صورت ناپایداری یکم رو شون کار کنی
چون Q6600 یکم مشکل استیبل داره با کل چیپ های انودیا

در مورد کم نشون دادن فرکانس CPU
هم باعث تکنولوژی کاهش مصرف اینتل در بایوسه
در هنگام بار کم در حالت AUTO مولتی رو پایین میاره .خیلی خوبه.خصوصا برای کاهش مصرف باتری در لپتابها.
البته به غیر از EPU خود ایسوس
فکر کنم
گزینه
Intel SpeedStep® Technology
یا همچین چیزی باشه.
اونو DISABLE کنی حله.
ولی توصیه من اینه که یک بایوس AUTO
داشته باشی تا قطعات همیشه زیر فشار نباشن
مثلا حالت داونلود در شب
یا هنگام کارهای عادی
علاوه بر

Intel SpeedStep® Technology

EPU رو هم روی مصرف کم بزاری
در این صورت
مصرف
E8400 45nm
تا 5 وات هم پایین میاد.

در مورد استفاده از pci ex
وکارت گرافیکت
فکر کنم
که از pci نسخه یک استفاده میکردی.که وسطی در سرعت 16 کار میکنه ولی با نسخه 1 که توسط mcp با پردازنده در ارتباطه .
و mcp هم چیزی نیست جز چیپ مشهور قدیمی و بهترین سال 2006 بر روی پل جنوبی 680i
The nForce 780i 570 SLI MCP

دو شکاف کارت گرافیک دیگه
توسط
nForce 200
با کنترل بهتر با پردازنده در ارتباط هستند
و پهنای باند بیشتری دارند
و
از نسخه دو برای انتقال اطلاعات استفاده میکنند
PCIe 2.0

با این
block diagram
می تونی
نتیجه کار ویکم مشکل در ولتاژ ها رو تشخیص بدی
البته این هم گمانه منه
می تونه کاملا اشتباه باشه

امیدوارم موفق باشی:11():

good_punisher
02-11-08, 16:08
سلام
آقا من واقعا نمی دونم چه بلایی سرم اومده .
از وقتی که هیت سینک مادر برد رو برداشتم و دوباره گذاشتمش سر جاش با یه تغییر کوچولو توی خمیر سیلیکون تونستم دما رو از 75 بیارم برسونم به 57 . یعنی تقریبا 20 واحد کاهش دما داشتم .
مسخره اینجاست که بی دلیل داره اذیت می کنه . یعنی من دلیلش رو نمیدونم . هر دفعه که میرم توی بایوس میبینم که مولتی برابر 9X هست . ولی وقتی میام توی ویندوز یهو میبینم ای دل غافل . این که دوباره داره روی 6X نشون میده . دیگه خسته ام کرده . حتی یه بار دیگه جای گرافیک رو بردم سر جای اولیه خودش یعنی اسلات پایینی که همون PCI.e 2 16X no.2 باشه گذاشتم . هنوزم همون جوری بود . هیچ تغییری در فرکانس cpu ندیدم . هنوز هم 1600MHz بود . دیگه اعصاب برام باقی نذاشته .
حتی رفتم توی بایوس و اون گزینه ای که گفتی که مربوط میشه به speed step در cpu رو تغییر دادم و disable کردم . ولی هنوز با فرکانس 1600 نشون میداد . همش هم مولتی رو میاره پایین . نمی دونم باید چکارش کنم .
دوستان عزیز که در زمینه سخت افزار و الکترونیک اطلاعاتی دارن خواهش می کنم راهنمایی کننن . واقعا گیر کردم و نمی دونم چکار باید بکنم .
فعلا

Dark Devil
02-11-08, 16:49
گزینه مورد نظر CROSSHAIR جان C1E بوده باید اینو disable کنین...
:give_rose:

good_punisher
02-11-08, 23:53
سلام .

آقا خدا امواتت رو بیآمرزه که این کار خیر رو کردی . ما رو از این وحشت در آوردی . خدا وکیلی دمت گرم . یعنی دمتون گرم . crosshair عزیز به خاطر پست خوبشون و dark devil یا همون شایان عزیز که از بلا تکلیفی درمون آرودن .
خداییش دمتون گرم . خیالم راحت شد.
یه چیزی . من خودم دنبال پروفایل های striker II formula و Q6600 می گردم . ولی شما هم اگه چیزی پیدا کردید همین جا بگذارید تا کیفش رو ببریم . ولی مسئله اینجاست که من یکی که توی بایوس جایی برای تنظیم کردن مقدار باس و fsb ندیدم . یعنی توی مادر برد مجید که ip35 pro از شرکت abit هست دیدم که برای تنظیم 1 واحد به 1 واحد bus speed جای معینی داره . ولی توی بایوس خودم چنین چیزی رو برای cpu ندیدم . فقط دیدم که مولتی رو میشه از 6 تا 9 تغییر داد . خواهشا به بنده حقیر در راه خدا کمک کنید . آموزش خیلی چیز خوبیه واقعا . بنده هم هیچی از اور بلد نیستم . مبتدی مبتدی . فقط یکی 2 تا اصطلاح شنیدم و بس .
ممنون
فعلا بای