PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک برای خرید مادر برد و ارتقای سیستم

محمد_VGA
08-09-08, 01:38
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما اساتید محترم .من تازه عضو این سایت شدم می خواستم از راهنمایی های شما استفاده کنم ممنون می شم .
من می خوام بعد از سه سال سیستمم رو ارتقا بدم البته سیستم فعلی من سیستم بدی نیست ولی دیگه کم کم داره از رده خارج می شه چون agp خور هستش و دیگه بازیهای روز رو نمی شه راحت بازی کرد حالا من می خوام تا سقف حداکثر 600.000 تومن خرج کنم و 90 درصد کارم بازی هستش.با پرس و جو های زیاد یه چیزایی فهمیدم و یه سیستم ردیف کردم حالا می خواستم بدونم نظر شما چیه؟ بهترین سیستم تا سقف 600.000 برای بازی چیه؟ نام مارکها و نام شرکتها را همراه با قیمت بنویسید
این سیستم پیشنهادی من هستش البته هنوز تصمیم نگرفتم:
main:asus p5k epu or asus p5q
cpu:q6600 or e7200
vga:8600 /1 gig
ram:2*1gig
hard:250 gig
power:green 530 w

منتظر سیستم پیشنهادی شما و نظر تون در باره ی سیستم پیشنهادی خودم هستم

با تشکر محمد:merci:

AMD>INTEL
08-09-08, 01:43
cpu e8400
main biostar tpower p45
vga 4850 ati
hard 320 samsung
power green 530

N@VID
08-09-08, 01:48
سلام :

با اجازه اساتید ...
من به شخصه مین گیگا و گرافیک ایکس اف ایکس رو پیشنهاد می دم ...
اون گرافیکی هم که داری می خری حتما DDR3 باشه ...
رم هم بهیچ عنوان ژل و کینگستون نگیر .

N0m@d
08-09-08, 11:18
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما اساتید محترم .من تازه عضو این سایت شدم می خواستم از راهنمایی های شما استفاده کنم ممنون می شم .
من می خوام بعد از سه سال سیستمم رو ارتقا بدم البته سیستم فعلی من سیستم بدی نیست ولی دیگه کم کم داره از رده خارج می شه چون agp خور هستش و دیگه بازیهای روز رو نمی شه راحت بازی کرد حالا من می خوام تا سقف حداکثر 600.000 تومن خرج کنم و 90 درصد کارم بازی هستش.با پرس و جو های زیاد یه چیزایی فهمیدم و یه سیستم ردیف کردم حالا می خواستم بدونم نظر شما چیه؟ بهترین سیستم تا سقف 600.000 برای بازی چیه؟ نام مارکها و نام شرکتها را همراه با قیمت بنویسید
این سیستم پیشنهادی من هستش البته هنوز تصمیم نگرفتم:
main:asus p5k epu or asus p5q
cpu:q6600 or e7200
vga:8600 /1 gig
ram:2*1gig
hard:250 gig
power:green 530 w

منتظر سیستم پیشنهادی شما و نظر تون در باره ی سیستم پیشنهادی خودم هستم

با تشکر محمد:merci:
ببین دوست عزیز وقت برای قیمت در آوردن ندارم فقط دو نکته رو خدمتت عرض کنم...

1-شمایی که کارت گیم هست به CPU های 200 هزار تومنی احتیاج نداری...یک 70 هزار تومنی مثل E2200 برای شما کافیه...بهتره تمرکز پولتو روی RAM و VGA و به نظر من از همه مهم تر مادربرد بذاری...

2-دنبال این HeatSinkها و VGA هایی که 50% قیمتشون واسه همین هیت سینکشونه نرو...دمای 70درجه با 40درجه خیلی رو کارایی سیستم شما تاثیر داشته باشه 5 درصده....ولی با پول همون هیت سینک میتونی گرافیکی بخری که کاراییش 20% بیشتر باشه...

موفق باشی.:11():

N0m@d
08-09-08, 11:20
در ضمن در انتخاب برندها هم دقت کن!:cool:

محمد_VGA
08-09-08, 12:06
سلام.ممنون از نظرتون.درباره ی سی پی یو بگم که من می خوام چیزی بگیرم که منو تا 4سال ساپرت کنه چون گرافیک و رم رو می شه عوض کرد .
منتظر نظرات خوب شما هستم.اگه می شه مشخصات مادر برد و گرافیک پیشنهادی خودتون رو بگید مثلا مادر برد pci چنده یا بیت این کارت گرافیک چنده و ...

N0m@d
08-09-08, 13:31
سلام.ممنون از نظرتون.درباره ی سی پی یو بگم که من می خوام چیزی بگیرم که منو تا 4سال ساپرت کنه چون گرافیک و رم رو می شه عوض کرد .
منتظر نظرات خوب شما هستم.اگه می شه مشخصات مادر برد و گرافیک پیشنهادی خودتون رو بگید مثلا مادر برد pci چنده یا بیت این کارت گرافیک چنده و ...
شمارو نمیدونم ولی برای من راحت ترین قطعه برای فروش و ارتقا CPU بوده...
شما اگه الان 8600GT بخری تا 6 ماه دیگه که بخوای ارتقا بدی مشکل میتونی آبش کنی...به همین دلیل من زیر 9600GT توصیه نمی کنم...البته HD3800 و HD4800 از ATI هم هست!
در ضمن یک Game با VGA 9600GT و CPU E2200 بهتر اجرا میشه تا با VGA 8600GT و CPU C2D E8500!!!

محمد_VGA
08-09-08, 17:57
سلام .ممنون از نظرتون.پس با توجه به گفته های شما من می تونم با یس پی یو e7200 و گرافیک 9600 gso بازی crysis رو در حالت very high بازی کنم؟ایا در اینده اگر بازیهایی با گرافیک 512 در اومد با مشکل مواجه نمی شم؟به نظر شما برای بازی کدوم سی پی یو بهتره: e7200 یا e8400 ?
می شه مشخصات گرافیک 9600gt رو بگید؟
ببخشید از اینکه اینقدر سوال کردم اخه می خوام ایندفه یه سیستم عالی تا 4 یا 5 سال ببندم چون من یه بار سال قبل سیستمم رو ارتقا دادم ولی با کسی مشورت نکرده بودم و الان پشیمون شدم و نمی خوام اشتباه سال قبل تکرار بشه به هر حال sorry
منتظر نظرات خوب شما هستم

N0m@d
08-09-08, 18:26
سلام .ممنون از نظرتون.پس با توجه به گفته های شما من می تونم با یس پی یو e7200 و گرافیک 9600 gso بازی crysis رو در حالت very high بازی کنم؟ایا در اینده اگر بازیهایی با گرافیک 512 در اومد با مشکل مواجه نمی شم؟به نظر شما برای بازی کدوم سی پی یو بهتره: e7200 یا e8400 ?
می شه مشخصات گرافیک 9600gt رو بگید؟
ببخشید از اینکه اینقدر سوال کردم اخه می خوام ایندفه یه سیستم عالی تا 4 یا 5 سال ببندم چون من یه بار سال قبل سیستمم رو ارتقا دادم ولی با کسی مشورت نکرده بودم و الان پشیمون شدم و نمی خوام اشتباه سال قبل تکرار بشه به هر حال sorry
منتظر نظرات خوب شما هستم
9600GT گرافیک خوبیه و تا یک سال هر گیمی رو اجرا میکنه...و من قول 50fps در کرایسیس رو بهت میدم...البته ATI HD4850 خیلی سرتره و تقریبا در یک Range قیمت هم هستند که انتخاب بین nVIDIA و ATI بسته به نظر خودت داره!
مشخصاتشون رو هم میتونی در این 2 لینک ببینی:

nVIDIA 9600GT (Only the registered members can see the link)

ATI HD4850 (Only the registered members can see the link)

در مورد CPU هم مثلمه E8400 از E7200 بهتره ولی باید حساب جیبت رو هم بکنی...اگه میتونی 50 تومن بیشتر هزینه کنی من همون E8400 رو توصیه میکنم.:cool:

محمد_VGA
08-09-08, 20:44
با سلام و خسته نباشید .خیلی ممنون پس سی پی یو شد e7200 و گرافیک هم 9600 gt

شاید دوباره مزاحمتون بشم:1. (5):

Moein
08-09-08, 22:24
با سلام و خسته نباشید .خیلی ممنون پس سی پی یو شد e7200 و گرافیک هم 9600 gt

شاید دوباره مزاحمتون بشم:1. (5):
دوست عزیز اگر هنوز اقدام به خرید نکردی 4850 یا 8800 gts 512 بهتر از 9600 gt هستند

murizaki_2000
08-09-08, 22:33
موافقم ..... 4850 رو امروز شنيدم 225 تومن هم ميدادند !!!!! با توجه به تواناييش مفته !!!!!!

Rohham
19-09-08, 20:46
سلام دوستان
خواهش می کنم که سریعاً پاسخ بدید،من تازه این جارو پیدا کردم می خوام سیستمم رو ارتقا بدم چون رم کم آوردم
سیستمم رو تقریباً 3 سال پیش جمع کردم با این مشخصات:
cpu intel 3GHZ full
motherboard giga:915PL-g
ram:512mb ace plus
VGA:giga 6200 gforce turbo cash(pci)
الآنکم واس کارام فقط رم کم میارم و مجبورم داره می کنه که سیستم رو ارتقا بدم چون می کن که ارزش نداره رم DDR1بگیرم به خاطر همین اقدام کردم بگیرم که تا اومدم مین گیگا بگیرم دیدم همه می گن asus...حالا می خوام دوستان کمک کنند که مین و رم و سی پی یو چی بگیرم...مخصوصاً مین که از همه مجهول تر تو ذهن خودم سی پی یو 5000 ای ام دی هستش و مین asus m2n xe
...
حالا دوستان هر کسی می تونه خیلی زود همین امشب ترجیحاً خبر بده که چیا بگیرم...ممنون می شم...گرافیکم رو هم گفتن مشکل نداره و می شه استفاده کرد...مین هم تا 90 تومن باشه حالا اگر دوستان نظری غیر از asus دارن و می گن که خوب نیستش هم حتاً بگن که تو این بازر مکاره سرمون کلاه نره...
ممنون...منتظر نظر دوستان هستم اگه خصوصی هم باشه بهتره که یه رایت ببینم وگرنه بازم کمال تشکر رو از همه ی دوستانی که پاشسخ می دن دارم

Labyrinth
19-09-08, 21:04
سلام

اولا عزیز شما بگو چقدر میخوای خرج کنی و بعد به نظرم خرج کردن بیشتر از 90 بهتره چرا چون شما میخواین در بدترین شرایط از سیستم 2 سال استفاده کنید پس خرج هم که بکنید بد نیست

امری بود در خدمتم

:yes:

Rohham
19-09-08, 22:28
سلام

اولا عزیز شما بگو چقدر میخوای خرج کنی و بعد به نظرم خرج کردن بیشتر از 90 بهتره چرا چون شما میخواین در بدترین شرایط از سیستم 2 سال استفاده کنید پس خرج هم که بکنید بد نیست

امری بود در خدمتم

مین و سی پی یو(همون 5000)و رم و پاور روی هم 220 بیشتر نشه دیگه...!بقیش رو هم دارم خوب لازمم نیست...شدنیه اصلاً؟؟؟آخه من استفادمم کاریه زیاد نیاز آن چناینی که فکر کنی به گرافیک و اینا ندارم فقط گیر رمم که کارک رو سریع تر انجام بده وا الا از سی پی یوم راضی بودم...
مرسی از این که پی گیری کردین:give_rose:

Labyrinth
19-09-08, 22:36
مین و سی پی یو(همون 5000)و رم و پاور روی هم 220 بیشتر نشه دیگه...!بقیش رو هم دارم خوب لازمم نیست...شدنیه اصلاً؟؟؟آخه من استفادمم کاریه زیاد نیاز آن چناینی که فکر کنی به گرافیک و اینا ندارم فقط گیر رمم که کارک رو سریع تر انجام بده وا الا از سی پی یوم راضی بودم...
مرسی از این که پی گیری کردین:give_rose:

دوست عزیز به نظرم شما همون رم DDR1 بگیرید بهتره دلیلش هم اینه یک مادربرد عادی + یک سی پی یو میشه حدودا 140 پاور میشه 30 ، رم میشه 40 بعدش یک گرافیک عادی هم میشه 45

این قیمت توی پایینترین حالت ممکن اگر به 300 برسونی میشه یک کاری کرد

بعدش بگو کجا زندگی میکنی

یا علی :great:

Rohham
19-09-08, 22:50
دوست عزیز به نظرم شما همون رم DDR1 بگیرید بهتره دلیلش هم اینه یک مادربرد عادی + یک سی پی یو میشه حدودا 140 پاور میشه 30 ، رم میشه 40 بعدش یک گرافیک عادی هم میشه 45

این قیمت توی پایینترین حالت ممکن اگر به 300 برسونی میشه یک کاری کرد

بعدش بگو کجا زندگی میکنی

یا علی :great:

خوب اینایی که گفتین تقریباً درست دیگه من که گرافیک نمی خوام،همونی شد که من می خوام...یه سی پی یو 5000 که 65 تومن بیشتر نیست می مونه رم که به قول شما 40 تومن و مادربرد کی من نمی دونم چی بگیرم...بقیش رو که دارم...!!!!!!!گرافیک رو هم دارم توجه کرده باشین همون 220 اینا می شه...!مادر بردیکه با سی پی یو 5000 کار بکنه مگه وجود ندار در حد 90 تومن؟؟؟؟:1. (27):

راستی من تو کرج زنده ام!!!!

Labyrinth
19-09-08, 23:00
خوب اینایی که گفتین تقریباً درست دیگه من که گرافیک نمی خوام،همونی شد که من می خوام...یه سی پی یو 5000 که 65 تومن بیشتر نیست می مونه رم که به قول شما 40 تومن و مادربرد کی من نمی دونم چی بگیرم...بقیش رو که دارم...!!!!!!!گرافیک رو هم دارم توجه کرده باشین همون 220 اینا می شه...!مادر بردیکه با سی پی یو 5000 کار بکنه مگه وجود ندار در حد 90 تومن؟؟؟؟:1. (27):

راستی من تو کرج زنده ام!!!!

گرافیک شما AGP هست و قابل نصب روی مادربرد های جدید رو نداره البته اگر کارتتون PCI Experes باشه امکانش هست

Moein
19-09-08, 23:06
دوست عزیز شما با این بودجه که داری و می خوای vga رو عوض نکنی این طور که باید طبق معمول باشه vga شما agp 8x هست و شما نیاز به مادربوردی دارین که agp 8x باشه و ddr2 ساپورت باشه راستش رو بخوای این برد ها 800 Real بت ساپورت نمی کنن و نمی ارزه می تونی برند های تخیلی گیر بیاری اما نمی صرفه شما اگعه تا 220 بودجه داری m2n-x از asus و 5000+ am2 به صرفه هست رم هم اگعه بتونی 2*512 پاتریوت گیر بیاری با باس 800 می ارزه یا حتا 2*1 دنبال گینگ استون نگرد که ............
vga هم می تونی 7200 ور داری یا اگه نمی خوای vga بگیری یه مین که یه گرافیک onboard داشته باشه مثل ASUS - M2A-MX (Only the registered members can see the link)

امید وارم موفق باشی خبر بده بگو چه کردی

Rohham
19-09-08, 23:13
[quote=Destiny;101639]گرافیک شما AGP هست و قابل نصب روی مادربرد های جدید رو نداره البته اگر کارتتون PCI Experes باشه امکانش هست

:yes:[/q
من 3 سال پیش که گرفتم فکر کنم یه ماه بعد از سیستم من نسل سیستم ها همش عوض شد و نمی دونم بحث ddr2 و لینا پیش اومد اون موقع سعی کردم که سیستم خوب جمع کنم شاید تنها شانسی که آوردم همین بود که نمی دونم چه جوری گرافیکم pci express درومده...مدلشم اینه تو خود پی سی مم می زنه و همه جا نوشته:
6200 geforce turbo cash pci express که رفتم یه وغازه ای گفتم که 3 سال پیش بستم حرف شما رو زد اون موقع ندیده بودم که pci اما گفتم توربو کش گفتش حتماً pci و اومدم دیدم آره دیگه هست...
حالا قربان با این تفاسیر من مادربورد و رم چه مارک و مدل هایی بگیرم؟؟؟پاور که ظاهراً دیگه همون گرین ؟؟؟بعدش همه ی دوستام می گفتن که ای ام دی بگر الآن یه گشتی زدم تو سایت دیدم اکثریت دوستان موافق اینتل ان؟؟؟چرا؟؟؟اصلاً آیا این طوز است؟؟؟مادر بوردی که گفتم واس ای ام دی منظورم بود حالا شما اگه پیشنهاد دیگه ای دارین هر دوتاش رو بگین ممنونت می شم...امشب من زحمت دادم...م:wink:رسی

Labyrinth
19-09-08, 23:34
من اینجوری سیستم رو جمع میکنم و خوب هم در میاد نسبت به سرعت الانت

CPU : iNTEL E2180
Mainboard :Asus P5QL PRO
Ram : Patriot 1GB Bus 800
Power : Green 430W Real

دست بالا قیمتش میشه 240 تا 250 ولی از هرکسی میخوای بپرس قطعات کانلا جدید هستن اللخصوص مادربرد

به نظرم 2180 بهتر از 5000 از AMD هست چون اولا ارزونتره دوما جدیدتره سوما اگر بعدها بخوای ارتقا بدی اینتل بهتره

اگر خواستی من میتونم همشو برات جور کنم و بگیرم

شمارمم اینه : 09194466808

امری بود در خدمتم

Moein
19-09-08, 23:37

دست بالا قیمتش میشه 240 تا 250 ولی از هرکسی میخوای بپرس قطعات کانلا جدید هستن اللخصوص مادربرد

به نظرم 2180 بهتر از 5000 از AMD هست چون اولا ارزونتره دوما جدیدتره سوما اگر بعدها بخوای ارتقا بدی اینتل بهتره

امری بود در خدمتم

الان 2180 گرون تر از 5000+ هست دوست عزیز ضمننا این دوستمون اگه بخواد dual-core بگیره X2 واقعی amd می ارزه بماند که الان اینتل فان ها خودشونو می کشن

Rohham
19-09-08, 23:48

امری بود در خدمتم

مرسی آقا ایشالله لازم شد مزاحمت می شم حتماً...اینم لینک گرافیک کارت منOnly the registered members can see the link

Labyrinth
19-09-08, 23:50
عزیزم توی بحث اورکلاک کدوم قوی تر هست ؟

این دوتا لینک رو نگاه کن

E2180 (Only the registered members can see the link)
AMD 5000 X2 (Only the registered members can see the link)

در اینجا قیمتها یکی هستن آیا پک ای ام دی رو شما میتونید تلق و فن بخرید ؟
اینتل چی ؟

در ضمن من انتخاب AMD رو اصلا در حال حاضر صحیح نمیدونم چون مادربردی که انتخاب کردید بسیار قدیمی هست
در ضمن اگر ایشون میتونستن بیشتر خرج کنن یک 7200 میگرفتن دیگه 6000 هم گرد پاشو نمیگرفت

در کل انتخاب با خودتونه سیستمی که پیشنهاد دادم سیستم 2008 هست و AMD برای 1 یا 2 سال پیش :yes:

:1. (40):

Rohham
20-09-08, 00:00
عزیزم توی بحث اورکلاک کدوم قوی تر هست ؟

این دوتا لینک رو نگاه کن

E2180 (Only the registered members can see the link)
AMD 5000 X2 (Only the registered members can see the link)

در اینجا قیمتها یکی هستن آیا پک ای ام دی رو شما میتونید تلق و فن بخرید ؟
اینتل چی ؟

در ضمن من انتخاب AMD رو اصلا در حال حاضر صحیح نمیدونم چون مادربردی که انتخاب کردید بسیار قدیمی هست
در ضمن اگر ایشون میتونستن بیشتر خرج کنن یک 7200 میگرفتن دیگه 6000 هم گرد پاشو نمیگرفت

در کل انتخاب با خودتونه سیستمی که پیشنهاد دادم سیستم 2008 هست و AMD برای 1 یا 2 سال پیش :yes:

خوب من زیاد از اورکلاک سر در نمی یارم یعنی چی؟اما وقتی شما داری می گی یعنی درسته دیگه...اصولاً این دوست منم که توصیه کرده بود واس این بود که خودش سیستمش رو یه سال پیش بسته بود و اینا بود...ممنون زیاد بابت راهنماییهاتون:1. (40):

AMD>INTEL
20-09-08, 00:16
دوستان فاكتور اوركلاك رو براي همه مطرح نكنيد . اوركلاك فقط براي كساني مناسبه كه پايه سخت افزارش خوب باشه . اين كار تبعاتي به همراه دارد . الان هر كس ميخواد سيستم بگيره سريع اوركلاك مطرح ميشه . زير 100 تومن x2 هاي amd خيلي مناسب هستند مخصوصا با چيپهاي سري 7 amd .

Moein
20-09-08, 00:19
زنگ بزن هیچ کدوم رو موجود نداره :دی

Labyrinth
20-09-08, 00:35
خوب من زیاد از اورکلاک سر در نمی یارم یعنی چی؟اما وقتی شما داری می گی یعنی درسته دیگه...اصولاً این دوست منم که توصیه کرده بود واس این بود که خودش سیستمش رو یه سال پیش بسته بود و اینا بود...ممنون زیاد بابت راهنماییهاتون:1. (40):

من روی حرف آقا امید صحبتی نمی کنم اگر ایشون میگن بهتره حتما بهتره :give_rose:
درمورد موجود بودن قطعه شما نگران نباشید انقدر قطعه موجود هست که برای ایشون کم نیاد :wink:

آقا امید شما یک سیستم پیشنهاد بدید چون من زیاد روی مینهای چیپ سری 7 AMD کار نکردم

در مورد اورکلاک من در جواب G81 قضیه اورکلاک رو پیش کشیدم نه برای دوست عزیزمون

در کل هرچی خودش صلاخ دوسنت همونه

یا علی مدد :1. (40):

Rohham
20-09-08, 03:08
من روی حرف آقا امید صحبتی نمی کنم اگر ایشون میگن بهتره حتما بهتره :give_rose:
درمورد موجود بودن قطعه شما نگران نباشید انقدر قطعه موجود هست که برای ایشون کم نیاد :wink:

آقا امید شما یک سیستم پیشنهاد بدید چون من زیاد روی مینهای چیپ سری 7 AMD کار نکردم

در مورد اورکلاک من در جواب G81 قضیه اورکلاک رو پیش کشیدم نه برای دوست عزیزمون

در کل هرچی خودش صلاخ دوسنت همونه

یا علی مدد :1. (40):

آقا ممنون بابت بحثی که راه انداخته شد...
من اورکلاک رو نفهمیدم چیه باید برم کمی بخونم تا بفهمم...اما اون مینی که شما پینهاد کردی واس اینتل معرکه بود وقتی نگاش کردم اما ظاهراً سی پی یو جالبی نبود...واس آدمی مثل من که هر از 10 سالی میاد یه نگاه می ندازه به سخت افزار معیار قیمت بود مثل آدمای دیگه که نمی فهمن دیگه!!!چیزی که مشخص سی پی یو 3 سال پیش من با سی پی یو 2180 اختلاف قیمت نداشت...نمی دونم بر این قضیه بذارم که کاراییشونم زیاد با هم فرق نداره ؟؟؟اگه این طور باشه و ای ام دی هم زیاد از لحاظ پردازش فرق نکنه خوب بی کمار نیستم پول بریزم بیرون همین سی پی یو رو نگه می دارم یه مین عوض می کنم که رمم و ارتقا بدم اما اگه تفاوت پردازشی سی پی یو 3000 من با 2180 و 5000 وجود داره خوب پس برم عوض کنم سی پی یو رو هم می ارزه...
من رو در این مورد هم راهنمایی کنید بسیار ممنونتون می شم....بعد 3 سال می خوام برم سیستم بگیرم گیج گیج شدم تو این بازار...
ممنون می شم زودتر راهنماییم کنید تا از این گیجی در بیام..اگر ای ام دی باشه پس لطفاً سیستم پیشنهادی رو هم بگید فعلاً که اینتل پیشنهاد شده ای ام دی هم بدین ممنون می شم...
:1. (26):

AMD>INTEL
20-09-08, 03:21
يك برد از ECS هست كه با چيپ 790 AMD هست . قيمتش هم مناسب هست

ECS A790GXM-A Black Series (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
20-09-08, 03:26
Only the registered members can see the link

Rohham
20-09-08, 19:01
:whistle:سلام دوستان...از بحث دیروز چیزی غیر از گیج شدن عاید من نشد...قبلاً می گفتم ای ام دی بگیرم الآن واقعاً شک دارم...حالا قصد دارم یه ذره خودم با همین اطلاعات کم وارد بشم و شاید یه جورایی شلیقه ای بشه...دو تا پیشنهاد دارم که دوستان لطف کنن نظرشون رو بگن با دلیل که کدوم بهتره...با این پولی که من می خام خرج کنم که واس رو و سی پی یو و مادر برد و پاور در حد 220 230 تومن جمع شه...
1.

cpu: AM2 – ATHLON 64 Bit X2 Dual Core 5200+

M.B: ASUS - M2N-Plus SLI Vista Edition or ASUS - M2N-E

2.
CPU: Intel Dual-Core E2180 - 2.0GHz

M.B: ASUS - P5QL PRO

دوستان بین این دو سیستم مقایسه کنن و دلیل معقول هم بیارن...بحث قیمت نکنیم در این دو سیستم...اگر پشنهاد در همین رنج قیمت این د پیشنهاد دارین بگید ممنون می شم...خواهشاً بازم با دلیل...

فقط لطف کنید کمی زودتر...مرسی

Dark Devil
20-09-08, 20:33
یک سوالی که هست شما در آینده نزدیک ممکن هست بخواین سیستم را آپدیت کنید یا خیر؟! اگر نه که همون سیستم اول برای شما مناسب هست اما اگر بعد بخواین مثلا یه CPU قوی از اینتل بگیری سیستم دوم به درد شما میخوره

Labyrinth
20-09-08, 20:47
CPU : AMD 5200X2
Mainboard : GIGABYTE - MA78G-DS3H
Ram : Patriot Bus 800 1GB

Rohham
20-09-08, 23:24
یک سوالی که هست شما در آینده نزدیک ممکن هست بخواین سیستم را آپدیت کنید یا خیر؟! اگر نه که همون سیستم اول برای شما مناسب هست اما اگر بعد بخواین مثلا یه CPU قوی از اینتل بگیری سیستم دوم به درد شما میخوره

نمی دونم شاید تصور اشیاهی که من دارم اما نمی دونم فکر می کنم که از مدل های سی پی یو های حال حاضر که تو بازار هست یعنی همین بازار روز،زیاد تفاوت بین سی پی یو ها حس نمی شه...کارای پردازشی سنگینی رو ماها معمولاً انجام نمی دیم من که الآن خودم می بینم مثلاً نرم افزارهای مهندسی که لستفاده می کنیم کاملاً کفاف می ده سی پی یو هاش و اکثراً مشکلات رم و گرافیک ایجاد می شه نه سی پی یو...البته می گم احتمال داره من اشتباه کنم باز...من ترجیح می دم سیستمم فقط جوری باهش که تا 3 4 سال دیگه حداقل جواب گوی نرم افزارهایی که 1.مایکروشافت مده 2.مهندسی ها باشه....
باز شما بهتر از من سر در می یاری ....
ممنون بابت راهنماییهاتون:1. (40):

AMD>INTEL
20-09-08, 23:36
براي كار مهندسي

cpu e7200
main dfi x38
ram 2gb transcend axe
hard 500 gb samsung f1
dvd/rw asus or lite-on
vga 4850 ati
power 580 watt green
case silent storm

Rohham
20-09-08, 23:41
CPU : AMD 5200X2
Mainboard : GIGABYTE - MA78G-DS3H
Ram : Patriot Bus 800 1GB

یعنی ای سوز نه!گیگا!!!من خودم الآن گیگا دارم راضیم هستم اما این چن روزه همه گفتن گیگا خیلی خراب شده یه سال اخیر...!:1. (28):

Labyrinth
20-09-08, 23:56
بله عزیز دلیلش هم اینه اولا چیپ این مین برد 780 است و جزو مادربرد های جدید هست نه مثل ایسوزی که خودتون نام بردید بعلاوه قیمت همین کدل مادربرد ولی برند ایسوز حدودا 180 هست

یکی از نکاتی میخواستم اشاره کنم اینه که به نظر من اگر شما بتونید سی پی یو 8450 AMD رو بگیرید برد کردید

البته نظر شخصی من همون سیتمی که پیشنهاد دادم ولی با پردازنده 7200 اینتل :great:

AMD>INTEL
20-09-08, 23:09
چيپ هاي جديد amd واقعا عالي كار شده . تونستن از تمام پتانسيل پردازنده هاي amd استفاده كنند .

Rohham
20-09-08, 23:40
چيپ هاي جديد amd واقعا عالي كار شده . تونستن از تمام پتانسيل پردازنده هاي amd استفاده كنند .
من الآن یه سر زدم به سایت اینتل!!!مدل سی پی یو من intel p4 630 به نظرتون تفاوت پردازش زیاد بین این مدل با اون 5200 ای ام دی یا 5000؟؟؟؟
یعنی خیلی تو کار تاثیر گذاره؟؟؟؟من الآن تو همه چ کمبود رم رو حس می کنم آیا سیپی یو هم انقدر محسوس خواهد بود اگه عوض شه یا نیازی نیست و فقط یه مین بگیرم و 3 4 گیگ رم کفاف می ده...؟

AMD>INTEL
20-09-08, 23:51
100% پردازنده AMD X2 5000 قويتر هست . از هر جهتي كه شما بگيد . مخصوصا تو MULTI TASKING
سري 630 ديگه تقريبا از دور خارج هستند . كلا CPU تك هسته اي توجيه اقتصادي نداره .

Rohham
21-09-08, 00:00
من الآن یه سر زدم به سایت اینتل!!!مدل سی پی یو من intel p4 630 به نظرتون تفاوت پردازش زیاد بین این مدل با اون 5200 ای ام دی یا 5000؟؟؟؟
یعنی خیلی تو کار تاثیر گذاره؟؟؟؟من الآن تو همه چ کمبود رم رو حس می کنم آیا سیپی یو هم انقدر محسوس خواهد بود اگه عوض شه یا نیازی نیست و فقط یه مین بگیرم و 3 4 گیگ رم کفاف می ده...؟

آقا شاید خنده دار بوده سؤالم اما اگه کسی می تونه پاسخ بده که می تونن همه بگن ممنون می شم...:1. (1):

Rohham
21-09-08, 00:06

100% پردازنده AMD X2 5000 قويتر هست . از هر جهتي كه شما بگيد . مخصوصا تو MULTI TASKING
سري 630 ديگه تقريبا از دور خارج هستند . كلا CPU تك هسته اي توجيه اقتصادي نداره .
مرسی آقا داشتم کلی خوشحال می شدما...همین الآن در مراجعت دوباره به سایت اینتل(خداییش هیچیش خوب نباشه از ای ام دی سایتش بهتره)فهمیدم که رم های دی دی آر 2 با باس پاینساپورت می کنه انگار همون دی دی آر1 دیگه...مجبوریم بریم همون ای ام دی بگیریم دیگه...اما چرا پس کلاک اسپید این 630 از مثلاً 2180 دو هسته ای اینتل بیشتره مگه این سینگل نیست و اون دوال کور؟؟؟؟ممنون می شم اینم جواب بدینOnly the registered members can see the link
ممنون از دوستانی که این یکی دو روزه کمک کردن...پرونده مختومه شد...مرسی...!
:1. (40)::11()::1. (1)::love::great:

Labyrinth
21-09-08, 00:07
بعد از تغییر پردازنده تفاوت سرعت رو حس خواهید کرد

یک چیزی بگم و بعد برم شما سعی کن 5000 با ساختار 65 نانومتر بگیری چون ساختار بهتری نسبت به 90 نانو داره اگر هم دوست داشتی میتونی 8450 بگیری

اگر خواستی به آقا امید یا من بگو :yes:

:give_rose:

Labyrinth
21-09-08, 00:10
:great: به این توجه کن رمهای سری DDR داخل سوکت DDR2 نمیره :great:

AMD>INTEL
21-09-08, 00:26
متاسفانه همه چيز فركانس نيست . الان اينتل تو معماري core به حرف amd رسيد . بلكه معماري و دستورالعمل ها نحوه استفاده از كش و ... مهم هست . شما به چارت سايت tomshardware تو تست هاي مختلف دقت كنيد .

Rohham
21-09-08, 00:38
:great: به این توجه کن رمهای سری DDR داخل سوکت DDR2 نمیره :great:

من اصولاً با آدم هایی که رندن البته با بعضی هاشون حال می کنم....خوشم اومد که تیکه ی خیلی ضایعی انداختی...خوب خودم می دونم واللا تا 1000 سال دیگه هم سیستم عوض نمی کردم چون می دونم رم DDR1همه چیش نسبت به DDr2پایین تره خواستم که مینم رو عوض کنم واللا اکتفا می کردم به این که برم یه رو 1 گیگ DDR بگیرم بندازم و کارم راه بیفته بره...!!!خوب حالا بگذریم...

مگه تفاوت مین های گیگا با ای سوز چیه؟؟؟چون قیمتاشون خیلی اختلاف دارن؟؟؟

AMD>INTEL
21-09-08, 00:44
تفاوت زيادي ندارن . ولي ميشه خدمات نمايندگي گيگابايت كه آواژنگ هست رو بهتر دونست . چون مجهزترين شركت از لحاظ پشتيباني فني هستند .

Rohham
21-09-08, 00:46
بعد از تغییر پردازنده تفاوت سرعت رو حس خواهید کرد

یک چیزی بگم و بعد برم شما سعی کن 5000 با ساختار 65 نانومتر بگیری چون ساختار بهتری نسبت به 90 نانو داره اگر هم دوست داشتی میتونی 8450 بگیری

اگر خواستی به آقا امید یا من بگو :yes:

:give_rose:

راستی آقا من فکر کنم این سیستمی که پیشنهاد شد خیلی خوبه حالا اگه مین گیگا اوضاش خیته نرم بگیرم (من دلیل ش رو نفهمیدم که چرا انقدر اختلاف دارن ای سوز و گیگا؟؟؟؟؟)این سیستم فکر کنم با همه نظرات و بودجه ی من موافق بود:
cpu:5200amd
main:GIGABYTE - MA78G-DS3H
ram:patriot 1 gig bus 800
power:green 430 W yaa 380

من با دو روز صحبت با بچه های این جا و کمکشون و لطفشون و بودجم به این سیستم رسیدم...حالا اگه دوستان می گن چیز دیگه ای باشه یا مین رو ای سوز یردارم پیشنهاد بدن...تو این رنج قیمت...
بعد دوستان ریز قیمت و روز این قطعات رو کسی می دونه؟؟؟

Rohham
21-09-08, 00:48
تفاوت زيادي ندارن . ولي ميشه خدمات نمايندگي گيگابايت كه آواژنگ هست رو بهتر دونست . چون مجهزترين شركت از لحاظ پشتيباني فني هستند .

آقا تشکرات ویژه ی من رو بپذیر بابت کمکتون که مارو نجات دادی...
موفق باشی همیشه...!:1. (40)::love:

AMD>INTEL
21-09-08, 01:46
اگر مشكلي بود با همراهم تماس بگير

Labyrinth
21-09-08, 06:36
من اصولاً با آدم هایی که رندن البته با بعضی هاشون حال می کنم....خوشم اومد که تیکه ی خیلی ضایعی انداختی...خوب خودم می دونم واللا تا 1000 سال دیگه هم سیستم عوض نمی کردم چون می دونم رم DDR1همه چیش نسبت به DDr2پایین تره خواستم که مینم رو عوض کنم واللا اکتفا می کردم به این که برم یه رو 1 گیگ DDR بگیرم بندازم و کارم راه بیفته بره...!!!خوب حالا بگذریم...

شما بد برداشت کردید هدف من روشن سازی بود نه تیکه انداختن من قبلا با همچین مسله ای دست و پنجه نرم کردم
یکی از دلایل تفاوت قیمت این دو برند رو میتونم امکانات بیشتر ایسوز و تفاوت شکل ظاهری مین بورد است

امری بود میتونی با همراه منم تماس بگیری تا کمکت کنم :yes:

Rohham
21-09-08, 10:51
شما بد برداشت کردید هدف من روشن سازی بود نه تیکه انداختن من قبلا با همچین مسله ای دست و پنجه نرم کردم
یکی از دلایل تفاوت قیمت این دو برند رو میتونم امکانات بیشتر ایسوز و تفاوت شکل ظاهری مین بورد است

امری بود میتونی با همراه منم تماس بگیری تا کمکت کنم :yes:

آقا اصلاً تیکه هم بنداز بذار روحیت شاد باشه...این حرفا چیه...
از لحاظ امکانات در اون حدی که من می خواستم فکر کنم گیگا هم جواب می داد اما معلومه که همه ی دوستان سر ای سوز اجماع دارن و برند برتر می دونن اما من خودم ای سوز رو تجربه ندارم اما گیگام مشکلی نداشته البته از لحاظ صدایی چرا..!چون واس نصب ویستا یه بار ادوایزورش به صدای گیگا ایراد گرفت...
مرسی آقا..:1. (40):

Dark Devil
21-09-08, 12:04
البته از لحاظ صدایی چرا..!چون واس نصب ویستا یه بار ادوایزورش به صدای گیگا ایراد گرفت...

دوست عزیز این مشکل به خاطر قدیمی بودن کارت صدا و عدم مطابقت با استانارد های ویستا بوده اگر ASUS هم بود در اون رده حتما به کارت صداش گیر میداد
ایسوز و گیگا از بزرگترین سازنده های مادربورد هستند کافیه شما نیاز های خوتونو بررسی کنید و با توجه به اون مادربوردتون رو انتخاب کنید در کیفیت ساختشون شک نداشته باشید

Rohham
21-09-08, 20:05
آقا یکی بیاد بره واس من سیستم بگیره...باز من پام و از خونه گذاشتم بیرون به 3 تا از دوستام گفتم که می خوام سیستم ای ام دی جمع کنم با همون مشخصات سیستم جدید از 3 نفر بالاتفاق دو نفر گفتن نکن این کار رو اصلاً نمی ارزه و نمی دونم از این حرفا...یکیشون اینتل داشت می گفت من گرفتم پشیمونم اینتل داشتم بهتر بود...حتی گفتم مثلاً سی پی یو e2200یاe2180 در مقایسه با ای ام دی 5200 گفتش نه بازم اینتل بهتره و نمی دونم از این حرفا...ای ام دی فقط به درد بازی می خوره و واس کارات اینتل لازمت می شه و هر چندم که ضعیف تر باشه تازه می گفت که ای ام دی مثل اینتل نیست یعنی می گه 2.6gh واقعی نیست و اندازه 2.6 کار نمی کنه...!!!!!!!!!!
خلاصه من دیگه بریدم دوستان...یکی بیاد بره واس من سیستم بگیره هر چی شد بندازم گردن اون الآن هر کی یه چیز می گه...!
به نظر شما دوستان من اگه الآن بیام مادریورد واس اینتل بگیرم و سی پی یو رو یه کم سبک تر بگیرم بهتر نیست(با این وضعی که می نالن از ای ام دی)(مثلاً ث2200)با مین p5ql pro یا همون ای ام دی که به توافق رسیدیم...؟؟؟؟؟؟
باور کنید من موندم که چرا این جوریه...من فقط امروز دیدم که دوستم گفت من از هر دو اینتل و ای ام دی استفاده کردم و به هیچ وجه ای ام دی نگیر...من اگر بیام الآن مثلاً 5200 رو بگیرم زودتر از دورخارج می شه سیستمم یا اینتلe2200... و اگر خارج شد کدوم بهتر می شه ارتقا داد...اصلاً اون موقع ارتقا دادنش فایده داره یا باید مثل الآنم کل سیستم رو بندازم دور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من واقعاً گیج شدم واقعاً....

Dark Devil
21-09-08, 20:45
دوست عزیز بنده قبل از این هم از شما پرسیدم که بعدا میخواین سیستم رو ارتقاع بدید با خیر؟! شما هم گفتین که تا 3 4 سال دیگه خیر اگر واقعا همین طور باشه چه اینتل بگیرین چه AMD جفتش تا اون زمان از دور خارج شده هستند
و با نیازی که شما از کامپیوتر دارین زیاد فرق نمیکنه کدوم رو بگیرین

Rohham
21-09-08, 20:59
دوست عزیز بنده قبل از این هم از شما پرسیدم که بعدا میخواین سیستم رو ارتقاع بدید با خیر؟! شما هم گفتین که تا 3 4 سال دیگه خیر اگر واقعا همین طور باشه چه اینتل بگیرین چه AMD جفتش تا اون زمان از دور خارج شده هستند
و با نیازی که شما از کامپیوتر دارین زیاد فرق نمیکنه کدوم رو بگیرین

می دونم شما هم الآن شاکی می شی از دست من...می گم سی پی یو یی که منو تا 2 3 سال لنگ نذاره و مادربورد انتخابیمون واسش بعد از اون از دور خارج نشده باشه کدوم؟؟؟اصولاً فناوری کدوم یکی(اینتل یا ای ام دی)ضعیف تر؟؟؟اصلاً جایی وجودداره که پرفورمنس اینتل رو با ای ام دی مقایسه کرده باشه؟؟؟
در ضمن شاید من اینو بگم راحت تر بشه بحث کرد...کار من با نرم افزارهای مکانیک و بیشتر نیاز به پروسز و پردازش داره...و می خوام اگه بعد یه مدت سی پی یوش جواب نداد مادربوردی که الآن می گیرم بتونه سی پی یو قویتر رو برام ساپورت کنه....هم اینتل داده این نوع مادربورد رو حتی با بودجهی من هم ای ام دی..اما کدوم یکی تو کمتر آدم رو لنگ می کنه مهم...مثلاً الآن من برم ای ام دی 5200 بگیرم دو روز دیگه مجبور نمی شم عوضش کنم یا مثلا! اینتل 2200 رو؟؟؟ببخشید خیلی اذیتتون کردم...
بازار کتمپیوتر بازار یک دستی نیست اصولاً از بودجه ی کمش تا زیادش هم نظر یکسان وجو نداره من این جوری دیدم...
حالا با این حساب و ان خرفا...با بودجه ی 250 تومن یه مین و سی پی یو و پاور و رم چی مش ه گرفت...کار من رم زیادی هم علاو بر پردازش قوی می خواد!!!ممنون می شم...!:1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

ramine1
21-09-08, 21:18
به نظر من الان یه مادربرد phenome ساپرت بگیر روش amd 6000 بذار سال دیگه 4 هسته ای ای ام دی 6 مگ کش که بدون شک از کل 4 هسته ای های اینتل قویتره بذار روش این بهترین کاره شاید خودمم همین کارو کردم

Labyrinth
21-09-08, 21:51
به نظر من الان یه مادربرد phenome ساپرت بگیر روش amd 6000 بذار سال دیگه 4 هسته ای ای ام دی 6 مگ کش که بدون شک از کل 4 هسته ای های اینتل قویتره بذار روش این بهترین کاره شاید خودمم همین کارو کردم

دوست عزیز شما چیپ X58 و درگاه 1333 رو از یاد نبرید

درمورد این دوستمون اگر به فکر یک سیستم هستی که دیر قدیمی بشه باید حداقل 400 خرج کنی :wink:

Rohham
21-09-08, 21:56

من الآن یه نگاه کردم به یه چارت که بالاخره از رو تعصب عجیب ما ایرانی ها به اینتل و ای ام دی که واقعاً مسخرس به دور و رسمی به هر حال...دعوت می کنم دوستان اگه تا الآن ندیدین که حتماً دیدن یه نگه بندازین...من تقریباً امر بهم مسجل شد که اینتل حتی با فرکانس به ظاهر پایین تر از ای ام دی حالا طرفداراش بیشترن تو دنیا یا هر چیز دیگه که رنکینگش بالاتر و نمره ی بالاتری هم گرفته...
در مورد این 4 هسته ای های ای م دی که فرمودین اون جوری که من دیدم اینتل با کش 12 مگ و بالاتر هم سی پی یو زده که...!!!بعضی مین های حتی قیمت خوب(120 تا 150)هم اونارو ساپرت می کنن....من فکر می کنم این جوری بهتر باشه...فکر کنم به آمار جهانی نگاه کنیم بهتره چون تو یاران واقعاً نمی دونم چرا حتی تو همین سایت من دیدم دعواهای عجیب غریب شده بود سرش که هیچیم نداره واسمون...!!!

[Only the registered members can see the link %2B
Only the registered members can see the link 20GHz

این مقایسه بین e2200و 5200+ بود که من پیشون بودم...!!!:merci:

Rohham
21-09-08, 22:06
دوست عزیز شما چیپ X58 و درگاه 1333 رو از یاد نبرید

درمورد این دوستمون اگر به فکر یک سیستم هستی که دیر قدیمی بشه باید حداقل 400 خرج کنی :wink:

فکر کنم شدنی باشه دیگه...
خود شما بودی اولین بار گفتی که من اینتل e2180رو بگیرم تو چارتی که من دیدم اختلافی خداییش با 5200 ای ام دی نداست فقط کمی کمتر بود الآن e2200 خوب اختلافش نسبتاً بیشتر به 5200 و من فکر می کنم در مورد مین اگه همون پیشنهاد شما رو بگیرم خیلی بهتره چون تکستریم هم ساپرت می کنه یعنی حتی اگه مشکل سی پی یو پیدا کردم هم می شه به خوبی ارتقا داد مین پیشنهادی شماP5QL PRO بود که فکر کنم خیلی خوبه...راستی مین مشابه این گیگا نداره؟؟؟اگه هست لطف کنید معرفی کنید ممنونتون می شم...

Labyrinth
21-09-08, 22:23
Giga P45 DS3L که گمون ندارم هنوز وارد شده باشه :great: من یک کشتی میزنم ببینم دیگه چه مادربردهایی خوب هستن :yes:

Rohham
21-09-08, 23:51
Giga P45 DS3L که گمون ندارم هنوز وارد شده باشه :great: من یک کشتی میزنم ببینم دیگه چه مادربردهایی خوب هستن :yes:

قربون دستت...
تو سایت های ایرانی هم من قیمتی ازش ندیدم...احیاناً بیشتر از ای سوز نباشه دیگه؟....!منو جو گرفته شاید p5q رو بگیرم...(زیاد تفاوتی ندارن...نمی دونم شاید به کار من نمی یاد یا درست حالیم نشدش)
قیمت گیگا که اصولاً باید کمتر از ای سوز باشه دیگه؟؟؟:1. (40)::love::love::love::love::love::love:

AMD>INTEL
21-09-08, 23:55
اين بايوستاره برد خيلي عاليه . خيلي پر فروشه يكي از دوستانم تو بازار رضا ميگه هر وقت مياريم . سريع تموم ميكنيم مرجوعي هم نداره . tpower p45

Rohham
22-09-08, 00:14

احساس سرخوردگی کردم...این از p5q هم شاخ تر بود که...تو ایران نیومده بهتره چون دچار یاس فلسفی می شدم من...!!!در نوع خودش خیلی خوب بود...:1. (28)::whistle:

Rohham
22-09-08, 00:21
اين بايوستاره برد خيلي عاليه . خيلي پر فروشه يكي از دوستانم تو بازار رضا ميگه هر وقت مياريم . سريع تموم ميكنيم مرجوعي هم نداره . tpower p45

تو سایتای ایرانی چیزی ازش ندیدم...اگه لینکش دم دست می شه بفرستی واسم...من مارکش رو نمی شناسم..درست درمون هست؟؟؟؟گارانتی خوب داره؟؟؟:cool:

AMD>INTEL
22-09-08, 00:24

Rohham
22-09-08, 00:25
من گرافیک کارد 6200 pcie گیگا دارم با این اینتل 2200 و یکی از این مین ها و فعلاً دو گیگ رم پاور چقدری جواب گو هست...البته بعد مدتی گرافیکم رو ارتقا می دم؟؟؟380 بسه یا 430 یا بازم بالاتر...پاور فکر کنم از کل سیستم مهم تره،الآن پاورم خیلی صدا می ده فکر کنم همه زورش رو داره می زنه بیچاره...:cool::great:

Rohham
22-09-08, 00:30

آقا دستت درد نکنه...دیدمش،امکاناتش که تقریباً هموناس اما چه جوری باندازه ی اونا کارایی داره؟؟؟قیمتش چه جوریاس؟؟؟اسمش که فکر نکنم اصلاً قابل قیاس با گیگا و ای سوز باشه اما امکاماش خیلی خوب بود...:merci:

AMD>INTEL
22-09-08, 00:49
برادر بزرگش كه از اين قويتره ركورد داره fsb تو دنياست با 727 مگاهرتز . قيمتش حدود 150 هست . اون مدل قويترش رو بگيري 200 تومن . بايوستار بردهاش از نظر كيفي چيزي از گيگا و اسوس كم نداره . تو كشور ما بر اساس اسم خريد ميكنن . اونجا بر اساس كار و كيفيت چون اينقدر رقابت نزديكه كه برند به قول خودشون مسخره هست . مدل قويتر همين برد رو بگيري واقعا ازش لذت ميبري . بهت قول ميدم .

Moein
22-09-08, 00:50
من گرافیک کارد 6200 pcie گیگا دارم با این اینتل 2200 و یکی از این مین ها و فعلاً دو گیگ رم پاور چقدری جواب گو هست...البته بعد مدتی گرافیکم رو ارتقا می دم؟؟؟380 بسه یا 430 یا بازم بالاتر...پاور فکر کنم از کل سیستم مهم تره،الآن پاورم خیلی صدا می ده فکر کنم همه زورش رو داره می زنه بیچاره...:cool::great:

صدای پاور به دلیل وجود فن های 8 mm هست
اگه بعدا قسط ور داشتن گرافیک رو به بالا مثل 8800 Gt یا پایین تر یا بالا تر رو ور دارید پاور 535 از green
یا 400 از ocz پیشنهاد من هست
ضمننا پاور قلب سیستم هست یک پاور خوب می تونه از سوختن قطعات در هنگام نوسان برق جلوگیری کنه درسته کارش عملا به چشم نمیاد اما چیزی که مهمه اینه که در پشت تمتم قطعات شما هست موفق باشی

AMD>INTEL
22-09-08, 01:05
Only the registered members can see the link(Intel_P45_E xpress)/5808.html (Only the registered members can see the link _Express%29/5808.html)

Rohham
22-09-08, 01:05
برادر بزرگش كه از اين قويتره ركورد داره fsb تو دنياست با 727 مگاهرتز . قيمتش حدود 150 هست . اون مدل قويترش رو بگيري 200 تومن . بايوستار بردهاش از نظر كيفي چيزي از گيگا و اسوس كم نداره . تو كشور ما بر اساس اسم خريد ميكنن . اونجا بر اساس كار و كيفيت چون اينقدر رقابت نزديكه كه برند به قول خودشون مسخره هست . مدل قويتر همين برد رو بگيري واقعا ازش لذت ميبري . بهت قول ميدم .

از ای سوز ها هم پس گرون تر...!!!حیف که بودجه ی زیاد ندارم...واالا حتماً بهترش رو می گرفتم اما الآن قیمت مناسب واس من همون p5ql pro و خیلی دیگه ول خرجی کنم P5Q...
ممنون از راهماییت:love::1. (40):

Rohham
22-09-08, 01:10
صدای پاور به دلیل وجود فن های 8 mm هست
اگه بعدا قسط ور داشتن گرافیک رو به بالا مثل 8800 Gt یا پایین تر یا بالا تر رو ور دارید پاور 535 از green
یا 400 از ocz پیشنهاد من هست
ضمننا پاور قلب سیستم هست یک پاور خوب می تونه از سوختن قطعات در هنگام نوسان برق جلوگیری کنه درسته کارش عملا به چشم نمیاد اما چیزی که مهمه اینه که در پشت تمتم قطعات شما هست موفق باشی

عملاً اون کسی که واسم سیستم جمع کرده بود گند زدش...تنها نکته ی + گرافیکم بود که از سه سال پیش منقرض نشده هنوز...حتی به پاور هم رحم نکرده بود اگه مثل آدم یه مین خوب داده بود الآن شاید مجبور نبودم اصلاً سیسم رو عوض کنم یه رم DDR2می نداختم کارمو راه می نداخت...
:merci::great:

ramine1
22-09-08, 15:23
نه دوست عزیز اصلا ساختار amd و اینتل فرق داره نوع کش اینها فرق داره بدون شک کش ای ام دی سریعتره در ضمن اون 4 هسته ای ها 6 مگ کش سطح 3 دارند که اگه سطح 2 و 1 هم بهش اضاف شه اصلا کمبودی نداره در برابر 12 مگ کش اینتل من اینو به شما قول میدم که اون 4 هسته ای ها از این 4 هسته های اینتل خیلی جلوتر خواهد رفت

Rohham
22-09-08, 16:16
آقا این گیگا کهP35 Ds3l عملاً دیگه داره عورش به پایان می رسه دیگه؟؟؟؟؟؟نمی شه اینو جای P5Ql pro گرفت؟؟؟؟
بعد اگه می تونی یه ذره من رو کمک کن در مورد تفاوت بین P5QL pro با P5Ql ...من زیاد در مورد این IEEE سر در نیاوردم اگه لطف کنی تفاوت این دو تا مادربورد برام بگی ممنونت می شم...در ضمن قیمت روز بازار این دو چنده؟؟؟من تو دو تا سایت دیم یکیش P5QL رو زده بود 185 تا و یکی هم زده 150 تا...که همون سایت 150 ایه قیمت مادربورد دیکه ای رو 15 تومن گرون تر از یه سایت دیگه زده....
ممنون می شم:1. (2)::great:

Labyrinth
22-09-08, 16:25
قیمت P5QL Pro حدودا 130 هست و قیمت P5Q حدودا 150 البته قیمت ها رو یکم بالا گفتم که جور دربیاد

من پیشنهادم اینه

برای مادربرد P5Q بهتر برای شما و برای پردازنده 2180 زیاد هم به حرف و حدیث های در رابطه با AMD توجه نکن آینده سخت افزار قابل پیش بینی نیست و اینکه اینتل برنده بشه یا AMD مشخص نیست ولی چیزی که اینجا مهمه اینه که در حال حاضر اینتل قوی تر است

یک سوالی که این وسط هست اینه که شما حداکثر میتونید چقدر خرج کنید ( آخره آخرش رو بگو )

این سوال آخرمو جواب بده تا بقیش رو بگم :yes:

Rohham
22-09-08, 16:42
قیمت P5QL Pro حدودا 130 هست و قیمت P5Q حدودا 150 البته قیمت ها رو یکم بالا گفتم که جور دربیاد

من پیشنهادم اینه

برای مادربرد P5Q بهتر برای شما و برای پردازنده 2180 زیاد هم به حرف و حدیث های در رابطه با AMD توجه نکن آینده سخت افزار قابل پیش بینی نیست و اینکه اینتل برنده بشه یا AMD مشخص نیست ولی چیزی که اینجا مهمه اینه که در حال حاضر اینتل قوی تر است

یک سوالی که این وسط هست اینه که شما حداکثر میتونید چقدر خرج کنید ( آخره آخرش رو بگو )

این سوال آخرمو جواب بده تا بقیش رو بگم :yes:
نهایتاً دیگه 260 270 جم شه...
یعنی می گی اگه بیام P5Q بگیرم با 2180 بهتر از اینه که pro رو بگیرم با 2200...البته معقولم هست....این جوری مین تا ابد جواب می ده !!!!!!!!!!:lol:تفاوت بین 2180 با 2200 هم زیاد نیست هر چند قیمتشون 10 15 اختلاف دارن ظاهراً...مرسی عزیز از کمکات...منتظر تفاوت های این دو هستم...فکر کنم این جوریم بهتر باشه همین اینتل می گیرم گور بابای آینده!!!فعلاً که اینتل معقول تره...!

Labyrinth
22-09-08, 17:11
شما به سایت اصلی سر بزنید و بخونید خودتون تفاوت ها رو میفهمید

صفحه مربوط به P5QL Pro (Only the registered members can see the link)

صفحه مربوط به P5Q (Only the registered members can see the link)

ramine1
22-09-08, 18:16
از من گفتن بود یه جا بهتون گفتم مانیتور lg نگیرین گوش نکردین آخرشم پشیمون شدین حالا میل شماست شما هم گوش نده از من گفتن بود که ای ام دی با صرفه تره و سال دیگه بدون شک از اینتل خیلی جلوتره چون مجبوره تکنولوژی شو بهبود بده مطمین باشید

ramine1
22-09-08, 18:21
در ضمن amd 6000 کی گفته که ضعیفه؟بدونه شک از خیلی از دوهسته ای های اینتل قویتره در حد e6700 است ضمن اینکه قیمتش فقط 95 تومنه و با یه مادر برد phenome ساپرت کلا میشه 200 به نظر شما نمیارزه؟لذتی که کار با ای ام دی داره اصلا اینتل نداره از من گفتن بودو از شما نشنیدن موفق باشید

Labyrinth
22-09-08, 19:38
شما چرا سنگ آینده رو به سینه میزنید ؟

شما خبر دارید فردا چی میشه اگر آره خوب بگید ببینم فردا بارون میاد ؟

قبول کنید پیش بینی آینده اصلا فایده نداره

خوب شما میتونید از بین این دوتا سیستم یکی رو انتخاب کنید

CPU : AMD 6000 X2 = > 97
Mainboard : GIGABYTE GA-MA78G-DS3H = > 135
Ram : Patriot 1 GB Bus 800 = > 26
Power : Green 480 Real = > 45

CPU : Intel E4700 Or 7200 = > 110 - 125
Mainboard : P5QL Pro Or P5QL - E = >122 - 130
Ram : Patriot 1 GB Bus 800 = > 26
Power : Green 480 Real = > 45

به نظر من خرید AMD الان به صرفه تره مگر اینکه برای سیستم اینتل پردازنده 2180 خریده بشه :yes:

ramine1
22-09-08, 20:11
جناب الان مادربردای شذهف هم تا رنج 100 تومن هست که کاراییشم خوبه نیازی به اون مادربرد گرون نیست و بازم قیمت سیستم پایینتر میاد در حالی که مادربرد خوب اینتل کمش 130 تومن پولشه پس به نظر شما عاقلانه چه کاریه در ضمن من پیشگو نیستم ولی ببینید هر بار این دو شرکت یه محصول میدن که ازون شرکت بالاتر و پر فروشتره حالا نوبت جواب ای ام دی به اینتله اینو مطمین باشید

D J V A H I D
22-09-08, 20:33
جناب الان مادربردای شذهف هم تا رنج 100 تومن هست که کاراییشم خوبه نیازی به اون مادربرد گرون نیست و بازم قیمت سیستم پایینتر میاد در حالی که مادربرد خوب اینتل کمش 130 تومن پولشه پس به نظر شما عاقلانه چه کاریه در ضمن من پیشگو نیستم ولی ببینید هر بار این دو شرکت یه محصول میدن که ازون شرکت بالاتر و پر فروشتره حالا نوبت جواب ای ام دی به اینتله اینو مطمین باشید

منظورت مادر برد ABIT هست ؟

Labyrinth
22-09-08, 20:46
همین الان داشتم در مورد یک مادربرد تحقیق میکردم و به نتایج خوبی هم رسیدم که به شرح زیره

مادربرد MSI مدل K9A2 CF که قیمتش حدودا 110 هزار تومان هست و جالب اینجاست چیپ این مادربرد 790X است
به نظر من با وجود همچین مادربردی خرید AMD با بودجه ایشون کاملا به صرفه هست

اینجا است که من و Ramine1 نظرهامون یکی میشه

حالا به نظرتون این سیستم بد از کار درمیاد ؟ :wink:

Mainboard : MSI K9A2 CF = > 110
Ram : Patriot 1 GB Bus 800 = > 25
Power : Green 530 Real = > 48

ramine1
22-09-08, 20:52
بله abit تو تایپش اشتباه شد

Rohham
22-09-08, 21:00
:great:من الآن خودم اینتل دارم ازش راضیم از لحاظ پردازشی و سیستمم واس 3 سال پیش...مقاله خوندم در مورد فناورش اینتل و ای ام دی شاید خودم یه جورایی به این رسیدم که ای ام دی فناوری بهتری داری اما اون چیزی که از مردم شنیدم و میزان رضایت واقعاً اینتل به ای ام دی می چربه...یه دوستی یه حرف خوبی می زد می گفت اینا همش واس بازاریابی والا یه شرکتی مثل اینتل که پیشرو بوده در امر چیپ تکنولوژی تولید چیپ های امروز رو سال ها قبل داشته همین طور که الآن داره برای چندین سال آینده اما نمی تونه وارد بازار کنه چون بازار حکم می کنه یه شرکت چقدر تو بازار بمونه ...اگه بخان هر دو شرکت الآن تمام تکنولوژیشون رو معرفی کنن که دو روز دیگه فاتحشون خوندس...خلاصه بازار حکم می کنه که اینتل یا ای ام دی یه روز دیر تر یازودتر از هم چیپ بدن بیرون حالا کی از چی استفاده می کنش بسته به خودش که واس چی سیستم بخاد و به چه منظور...شاید واس استفاده های ما زیاد تفاوتی هم نکنه...!!!
من به شخصه با بودجا ای که الآن دارم ترجیح می دم و فکر میکنم اینتل واس من بهتره تا ای ام دی...!
به نظرم قیاس پیشروی تکنولوژی ال سی دی با سی پی یو قیاس مناسبی نیست....

Rohham
22-09-08, 21:08
همین الان داشتم در مورد یک مادربرد تحقیق میکردم و به نتایج خوبی هم رسیدم که به شرح زیره

مادربرد MSI مدل K9A2 CF که قیمتش حدودا 110 هزار تومان هست و جالب اینجاست چیپ این مادربرد 790X است
به نظر من با وجود همچین مادربردی خرید AMD با بودجه ایشون کاملا به صرفه هست

اینجا است که من و Ramine1 نظرهامون یکی میشه

حالا به نظرتون این سیستم بد از کار درمیاد ؟ :wink:

Mainboard : MSI K9A2 CF = > 110
Ram : Patriot 1 GB Bus 800 = > 25
Power : Green 530 Real = > 48

ممنون از این که پی این قضیه هستی و خیلی کمک کردی...من در هیچی مطمئن نباشم در این مطمئنم که هیچ وقت مادر بورد MSI نگیرم فکر کنم زیادمم نیاز به بحث نیست....حیف که الآن بخوام یه مادر بورد رو فداری سی پی یو کنم...من فکر کنم همین الآن برم حتی یه 2180 بگیرم کار من رو در حد یه سی پی یو 5000 ای ام دی که دیگه راه می ندازه؟؟؟؟این مین ASUS هر چی باشه مطمئن تر از MSI و می شه بعداً اگر!!!!!!!مشکل پردازش پیدا کردم برم یه سی پی یو درست حسابی بگیرم و...الآن اگه برم یه سی پی یو ای ام دی هر چند 6000 بگیرم اما با اون مادربورد چون MSIهست!!!!هر چیم داشته باشه هملاً گئر خودم رو کندم...

AMD>INTEL
22-09-08, 21:13
پردازنده هاي سري 2160 و 2180 بيشترين كساني كه سراغشون ميرن اوركلاكر ها هستند . به نظر من ATHLON 64 X2 5000 مناسبترينه . زير 100 تا 120 فعلا صرف خريد با AMD هست .

ramine1
22-09-08, 21:33
چرا msi? مادربرد از قبل دارید؟چرا abit نمیگیرین؟

Labyrinth
22-09-08, 21:42
چرا msi? مادربرد از قبل دارید؟چرا abit نمیگیرین؟

شما مدل مادربرد ابیت رو بدید تا بهتون بگم چه خبره !!

این بنده خدا میخواد پول بده قرار نیست هرچی جنس بنجره از بازار بخاطر پایین بودن قیمت بخره من بشخصه اگر قرار باشه خرج کنم حاضرم بیشتر بدم ولی یک چیز خوب بخرم نه یک قطعه که همین الان هم قدمیه چه برسه به بعد ها

Rohham
22-09-08, 21:52
پردازنده هاي سري 2160 و 2180 بيشترين كساني كه سراغشون ميرن اوركلاكر ها هستند . به نظر من ATHLON 64 X2 5000 مناسبترينه . زير 100 تا 120 فعلا صرف خريد با AMD هست .

اگر 2200 بگیرم فکر کنم دیگه خداییش همه چیش تکمیل تر از حتی 6000 ای ام دی باشه حداقل رده بندی جهانیش و استقبال مردم که این رو تایید می کنه...
من فکر این رو می کنم که در حال حاضر سی پی یو من 630 اینتل از لحاظ پردازشی نیاز به بیشتر از این رو زیاد حس نمی کنم اگرم نیاز پیدا کنم طبق گفته ی اکثریت دوستان و تایید تقریبی خود شما اینتل بهتره...پس چه بهتر با این بودجه ی داقون بیام یه P5Q مین رو بگیرم که تا اکستریم هم ساپورت می کنه و اکثراً هم از اکستریم راضی هستن تا فنوم ای ام دی که در آینده اگر!!!!!!!!!!!نیاز پردازشی داشتم عوض کنم...!!!
اما این سؤال رو می خوام دوستان بیحث کنن حتی نسبت به قیمت غیر از این که آمار جهانی و اسکور ها می گه که اینتل 2200 از 6000 ای ام دی بهتره بازم دلیلی وجود داره که از ای ام دی استفاده کرد فناوری ای ام دی 6000 هم 90 nm که فکر کنم زیاد جالب نیست ...بازم اگز دوستان نظری دارن بگن...!
در مورد مادربورد هم من فکر نکنم مادر بورد های پیشنهادی تو این رنج قیمت از لحاظ امکانات حرف گفتنی در مقابل P5Q داشته باشن البته مدل مشابه ای ام دی!!!!
فکر کنم واس من معقول تر باشه که دنبال مادربورد بهتر باشم تا سی پی یو بهتر که شاید زیاد تفاوت هم نداره برام...!!!
حتی بازیم بخاو بکنم سی پی یو کمک زیادی نمی کنه!!!رم و گرافیک دیگه!!!!که اون وقت باید فکر گرافیک کرد که بحث من نیست...!

Moein
22-09-08, 22:18
دوست عزیز قبلا سر تفاوت 2180 و 6000+ شده اینجا جاش نیست بله شما درست میگید مادربرد رو بالا تر بگیرید بهتره چون بعدا قطعات روش سوار میشه هر چی بخوای به شرط ساپورت .....

اما اینجا یه بحثی رو داریر شروع می کنید که درست نیست سری اکستریم اینتل رو هرگز نباید با فنوم مقایسه کنید 1.از لحاظ قیمت
2.فنوم ها اولین 4 هسته ای هستند که واقعا 4 هسته ایند اما q های اینتل 2 تا دو هسته ای هستند این رو تو سایت tomshardware می تئنی بخونی

اما اگه دنبال یه مین خوب هستی ASUS - P5Q PRO می تونه خوب باشه
دوست عزیز الان cpu رو هم اگه بخوای تغییر بدی ببین دوستان دسته دوم چیزی ندارن اگه هم باکس می خوای برو سراغ e7200
e7300
حالا هر طور دوست داری

AMD>INTEL
22-09-08, 22:24
اگر محدوديت بودجه نداريد . به نظر من core 2 duo e7200 هم قيمتش خوبه و هم بازدهيش . در مورد مادربرد من با چيپ p45 موافقم . هيچ وقت روي برند خاصي تعصب نداشته باش . من هميشه همه برندها رو ميبندم . اسم زياد مهم نيست . طراحي و كيفيت المانها مهمتر از اسمي هست كه روي برد هست . مثلا dfi x38 يا بايوستار i45-hp بردهاي خوبي هستند فروش بالائي دارند . مخصوصا بايوستار با قيمت 150 تومني و گارانتي انفورماتيك گستر . من حدود 11 سال تو كار سيستم و سخت افزار هستم . بهتون ميگم فقط به price/performance توجه كنيد .

Rohham
22-09-08, 22:42
اگر محدوديت بودجه نداريد . به نظر من core 2 duo e7200 هم قيمتش خوبه و هم بازدهيش . در مورد مادربرد من با چيپ p45 موافقم . هيچ وقت روي برند خاصي تعصب نداشته باش . من هميشه همه برندها رو ميبندم . اسم زياد مهم نيست . طراحي و كيفيت المانها مهمتر از اسمي هست كه روي برد هست . مثلا dfi x38 يا بايوستار i45-hp بردهاي خوبي هستند فروش بالائي دارند . مخصوصا بايوستار با قيمت 150 تومني و گارانتي انفورماتيك گستر . من حدود 11 سال تو كار سيستم و سخت افزار هستم . بهتون ميگم فقط به price/performance توجه كنيد .

محدودیت بودجه که دارم ...یعنی می تون الآن بیام به 7200 بگیرم با مین P5Q نه pro ها...!اما اون چیزیکه بیشتر بهش نیاز دارم و رم این وسط مظلوم واقع می شه...
یه سؤال من دارم اگه این رو جواب بدین ممنون می شم سی پی یو 2200 از لحاظ پرفورمنس در حد 5000 ای ام دی هست یا نه!!!؟چون چارت که می گه خیلی بالاتر!!!اما چون دوست من کارهای مشابه من رو داره می کنه اما 5000 ای ام دی داره...
حالا درست این وسط قیمت خیلی مهم!!!اما من فکر این رو می کنم که بودجه ی الآن من سیستم روز نمی تونه جم کنه واسم بهتره که الآن رو باهاش را بیام و ارزون تر و در حد 5000 کارم رو راه بندازم اگه جواب نداد ایشالله مین p5Qحتی pro هم quad رو ساپورت می کنن!!!که عمراً من نیاز به اون مقدار پروسز ندارم اگه لازم شد اون رو در وقت مقتضی می گیرم...الآن واس من فقط یه مین خوب مهم و پرفورمنس در حد 5000 ای ام دی!!!!
بعد من اصلاً تعصب ندارم به چیپ!!!چون من پول رو می دم و اون اسیر من باید باشه نه من اسیرش که بخوام تعصبی برخورد کنم من تا دو روز پیش می خواستم ای ام دی بگیرم حتی تا دیروز صبح اما میزان نارضایتی دوستام رو دیدم و الآن تصمیمم سر اینه که مین خوب پایه اینتل بگیرم...
:love::great:

Rohham
22-09-08, 22:51
دوست عزیز قبلا سر تفاوت 2180 و 6000+ شده اینجا جاش نیست بله شما درست میگید مادربرد رو بالا تر بگیرید بهتره چون بعدا قطعات روش سوار میشه هر چی بخوای به شرط ساپورت .....

اما اینجا یه بحثی رو داریر شروع می کنید که درست نیست سری اکستریم اینتل رو هرگز نباید با فنوم مقایسه کنید 1.از لحاظ قیمت
2.فنوم ها اولین 4 هسته ای هستند که واقعا 4 هسته ایند اما q های اینتل 2 تا دو هسته ای هستند این رو تو سایت tomshardware می تئنی بخونی

اما اگه دنبال یه مین خوب هستی ASUS - P5Q PRO می تونه خوب باشه
دوست عزیز الان cpu رو هم اگه بخوای تغییر بدی ببین دوستان دسته دوم چیزی ندارن اگه هم باکس می خوای برو سراغ e7200
e7300
حالا هر طور دوست داری

دست دوم که اصلاً صلاح نیست فکر کنم...نو ش رو می ندازن به آدم دست دو که هیچی...!
فکر کنم الآن پول حدود 100 تومن دادن دور ریختن پول...چون درست 2200 یا 2180 از اونم قدیمی تره اما پول کمتری در مقابل ارتقا دور ریخته می شه...من الآن همون پول رو می ذارم پای مین بهتر و رم بیشتر...
فردا روزش هم سی پی یو بهتر خواستم...خوب به قول شما اکستریم خیلی خوب نباشه اما جواب گو که هست...سی پی یو تو چه کارهایی نیاز می شه که تا 3 4 سال آینده اکستریم جواب گوش نباشه...؟؟؟همین الآن سی پی یو 3000 من کاری نیست که توش بمونه!!!!!!!!!فکر کن 3000!!!!!!!شاید خنده داره اما اگه پی نیاز باشیم واقعاً فنوم یا اکستریم تفوتی نداره...مگه می خایم واس ناسا!!!!!!!!:lol:پروژ] طراحی کنیم که سیستم هامون جواب نده...مگه چی کار می کنیم؟؟؟من که کارام اون جوری نیست شاید دوستان خوب نیاز دارن؟؟؟؟:great:

AMD>INTEL
22-09-08, 22:55
حداقل به نظر من E7200 . سراغ پائين تر نرو . مادربرد متوسط هم بگيري هم خوب هست . مخصوصا اين بايوستار رو من تضمين ميكنم شايد 10-15 تا ازش بستم . مشتري هم خيلي راضي هست . بايد نسبت هزينه CPU/MAIN برابر باشه . يك CPU ايده ال مثل 7200 بگير . كه پشيمون نشي . واقع CPU رندي هست .

Rohham
22-09-08, 23:03
حداقل به نظر من E7200 . سراغ پائين تر نرو . مادربرد متوسط هم بگيري هم خوب هست . مخصوصا اين بايوستار رو من تضمين ميكنم شايد 10-15 تا ازش بستم . مشتري هم خيلي راضي هست . بايد نسبت هزينه CPU/MAIN برابر باشه . يك CPU ايده ال مثل 7200 بگير . كه پشيمون نشي . واقع CPU رندي هست .

چه جور مادر بوردی هست؟؟؟من تو سایت بایوستار هر چی می گردم نمی بینم...لینک می دی؟؟؟
آخرش جواب من رو کسی ندادا...این 2200 یا 2180 در حد 5000 کار راه انداز هست یا نه؟؟؟بعد قیمت این سه تا الآن چند تو بازار؟؟؟2200و2180و7200...قیمت دقیق چون من خیلی دیر بشه شنبه سیستم رو می گیرم ایشالله...بعد این مین بهتره یا مین P5Q یا PRO....حیف نیست؟؟؟این P5Q خیلی مین خوبی ها.....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:1. (28):

Rohham
22-09-08, 23:06
آقا شما کجا هستی؟؟؟...خودتم تو این کاری؟؟؟

AMD>INTEL
22-09-08, 23:10
دو مدل داره يكي 150 و يكي حدوا 200 تومن . ولي عالي هست .

خيلي ها از روي برند قصاوت ميكنن اين اشتباه . البته به خاطر بازار سنتي ايران هست . كه فقط اسوس و گيگابايت رو ميشناسن . كلا هر برندي تو ايران نبوده ولي اومده هيچكس اطمينان نميكنه . گارانتيش هم مطمئنه انفورماتيك گستر سابقش خيلي عاليه . تو انتخاب جنس خيلي دقت ميكنه . از مودم USROBOTIC بگير تا محصولات OCZ

ramine1
23-09-08, 11:58
amd 6000 65 نانومتریه نه 90 نانومتری ضمن اینکه سری 2000 اینتل رو من اصلا قبول ندارم چون کش بالا که ویژگی core to dou هست نداره و پایین و ضعیفه اصلا amd 6000 کجا و اون کجا من میگم amd 6000 در حد e6700 است تو بنچمارکها هم مشخصه

Rohham
23-09-08, 17:30
amd 6000 65 نانومتریه نه 90 نانومتری ضمن اینکه سری 2000 اینتل رو من اصلا قبول ندارم چون کش بالا که ویژگی core to dou هست نداره و پایین و ضعیفه اصلا amd 6000 کجا و اون کجا من میگم amd 6000 در حد e6700 است تو بنچمارکها هم مشخصه

خوب درست می گی...!65نانو...اما تو همون بنچ مارک ه رنک 6000 رو 91 زده و رنک 2200 رو 89!!!درست هر جور فکر می کنی 6000 باید بالاتر باشه....پس بنچ مارک چی می شگه....!
رضایت مندی مردم از کروم بالاتر...در ضمن من احترام می ذارم به نظرتون هر چی باشه بیشتر از من دیدی اینارو دیگه...

Rohham
23-09-08, 18:05
دو مدل داره يكي 150 و يكي حدوا 200 تومن . ولي عالي هست .

خيلي ها از روي برند قصاوت ميكنن اين اشتباه . البته به خاطر بازار سنتي ايران هست . كه فقط اسوس و گيگابايت رو ميشناسن . كلا هر برندي تو ايران نبوده ولي اومده هيچكس اطمينان نميكنه . گارانتيش هم مطمئنه انفورماتيك گستر سابقش خيلي عاليه . تو انتخاب جنس خيلي دقت ميكنه . از مودم USROBOTIC بگير تا محصولات OCZ

آقا به نظرت این تفاوت هایی که (چیپست 43)P5QL PRO با (چیپست 45)P5Q داره(رنج قیمتش با بایواستار تقریباً یکی دیگه)ارزش هزینه کردن داره؟؟؟ قبل از این که لینک بدی شما دیده بودم اما سر در نیاوردم زیاد،چون اختلافشون نزدیک به 30 تومن؟؟؟به نظرت من اگر P5Ql PRO رو بگیرم و هزینه کنم به جاش واس CPU بهتره؟؟؟تفاوت این دو تا رو من درست نفهمیدم چون اطلاعاتم در مورد تفاوتاشون خیلی پایین و هر چی می بینم متوجه نمی شم که کجا تاثیر می ذارن؟؟؟اگر تفاوتاشون رو بگی رو چه قسمتایی هست ممنونت می شم...!!!

ramine1
23-09-08, 18:16
lمن نمیدونم کدوم بنچ مارکو شما دیدی که این طوریه من هر چی بنچ مارک دیدم 6000 رو در حد e6700 نشون داده

Rohham
23-09-08, 22:06
lمن نمیدونم کدوم بنچ مارکو شما دیدی که این طوریه من هر چی بنچ مارک دیدم 6000 رو در حد e6700 نشون داده

Rohham
24-09-08, 00:52

آقا انقدر گفتی بیا این e7200رو بگیر آخرشم من رو مجاب کردی...اما الآن جیبم داره از مجابیت زیاد عزا می گیره و گریه می کنه...!
حالا آقای امید عزیز بیا 2تا کمک اساسی بده این جا...کلی کمک کردی دستتم درد نکنه:
1.قیمت این قطعات چقدر در می یاد؟
2.آدرس جایی که کار می کنی رو بگو...اگه به خودتم دسرسی نبود بگو از کجا قطعات رو بگیرم که قیمتش مناسبتر از جاهای دیگه باشه...ایران،رضا،پایتخت،کج ...جئولاب بده بالاغیرتاً اینو ممنونت می شم...
حالا قطعات:
1.CPU:e7200:cry::cry::cry::cry::cry::cry:
2.M.B:P5Q!!!!!!!!!!!!!!!ASUS
3.Power:480 green!(کارت من الآن 6200)
4.RAM:1 تا 2 گیگpatriot:cry::cry::cry::cry::cry:
احتمالاً دوگیگ!
دیگه ته جیبمو درآوردم...!!!!!فکر کن چقدر فقر!!!!!!دور از شوخی فکر می کردم با 250 تموم شه...الآن عمراً نشه...حالا قیمتای روز رو اگه دسترسی داری بگی ممنونتم...
:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::merci::merci:: great:

AMD>INTEL
24-09-08, 01:30
خواستي به موبايلم زنگ بزن باهات قرار ميذارم .

Labyrinth
24-09-08, 05:37

این هم مقایسه E2200 و 5000X2 و 6000X2 و E7200 و E6700

ramine1
24-09-08, 11:09
البته من یه بنچمارک دیگه دیده بودم که 6000 نزدیکتر بود به e6700 ولی همینجا هم میبینید آنچنان عقب نیست و با قیمتی که داره میارزه

Rohham
29-09-08, 23:27
بالاخره منم سیستمم رو ارتقا دادم...اولین روزی که اومدم تو پی سی نتورک می خستم ای ام دی بگیرم 5000 و اینا با بچه ها که صحبت کردم و با کمی لین ور و اونور کردن بودجه!!!!!!!یه سیستم به نظرم خوب خریدم که به درد کارم می خوره..اول با بوجه ب 220 وارد شدم و نهایتاً با 358 پایان دادم...به نظر خودم بد در نیومد هر چند دو روز دیگهبیایین ببینین این قیمتا یابد کمترم باشه...
می خواستم بیام از دستانی که کمک کردن و باعث انتخاب بهتر شدن تشکر کنم دوستای خوب پی سی نتورک:
DestinyوAMD>INTEL:give_rose::give_rose: , بازم تشکر می کنم از بقیه دوستانی که با من تبادل نظر داشتن و خیلی چیزا یاد دادن بهم...:love::love::love::love::love::give_rose: :11()::11()::11()::11()::1. (21)::1. (21)::1. (21):