PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد آپدیت بایوس کارتهای گرافیک

Overclocker
03-09-08, 14:15
مگر بایوس کارت گرافیک را میشه آپدیت کرد ؟

مثلا ماله من میشه :

9600GT

Xtreme
03-09-08, 15:47

مثلا ماله من میشه :

9600GT

اون روالی که برای آپدیت بایوس های مادربورد هست برای کارت های گرافیک نیست و معمولا تولید کنندگان کارت بایوس های خودشون رو پابلیک نمی کنن.
بیشتر بایوس های اورجینال را دستکاری می کنن و تحت عنوان بایوس مد شده استفاده می کنن.
در بعضی حالات خاص هم اگر با کمپانی اصلی ارتباطی داشته باشی می تونی بایوس جدید ازشون بگیری .. ( که البته این فقط مختص شرکت های اصلی هست )

Javad - 117
03-09-08, 15:59

مثلا ماله من میشه :

9600GT
چرا كه نشه !:cool:

اول بايوس كارت مورد نظر رو از اينجا دان ميكني :

Only the registered members can see the link

بعدش اين برنامه ي Winflash هم از اينجا دان ميكني :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

خب حالا برنامه رو اجرا كن و بايوس كه دانلود كردي رو بده بهش تا واست آپديت كنه !

البته توصيه ميكنم بيخودي آپديت نكني ! چون خطرناكه حسن !:1. (38):

چند تا از دوستان من كه 4870 داشتن با آپديت بايوس مشكلشون حل شد يعني اول دما 80 درجه بود تو حالت Full Load بعد از آپديت ديگه از 68 بالاتر نميرفت

Xtreme
03-09-08, 16:05
جواد جان
سایت Tech POwer UP بایوس آپدیت نمی گذارخ برادر .. اونا همون بایوس ارجینال کارت و یا گاهی هم بایوس ها مد شده است ..
عملا اون چیزی که شما بعنوان آپدیت بایوس کارت گرافیک فکر می کنید وجود نداره ..

Javad - 117
03-09-08, 16:22
جواد جان
سایت Tech POwer UP بایوس آپدیت نمی گذارخ برادر .. اونا همون بایوس ارجینال کارت و یا گاهی هم بایوس ها مد شده است ..
عملا اون چیزی که شما بعنوان آپدیت بایوس کارت گرافیک فکر می کنید وجود نداره ..
درسته! به هر حال اين روشم جواب داده ، خود Techpowerup يه BIOS Editior واسه كارتهاي Radeon ارائه داده از اونم ميشه استفاده كرد.

Game
05-09-08, 00:58
اقا چجوری بایوس Nvidia VGA رو اپدیت کنم یه برنامه تو همین سایت Techpower گذاشته ولی نمی دونم چجوری باش کار می کنن سیستمش داس هست

یه کارت 8600 GT 512 MB هست که مشکل خط انداختن تو صفحه داره گارانتی هم رفته می گن درسته شاید با اپدیت بایوس این مشکل هل بشه

Xtreme
05-09-08, 14:36
اقا چجوری بایوس Nvidia VGA رو اپدیت کنم یه برنامه تو همین سایت Techpower گذاشته ولی نمی دونم چجوری باش کار می کنن سیستمش داس هست

یه کارت 8600 GT 512 MB هست که مشکل خط انداختن تو صفحه داره گارانتی هم رفته می گن درسته شاید با اپدیت بایوس این مشکل هل بشه

از کدوم برنامه داری استفاده می کنی ؟

====
مشکل خط انداختن توی صفحه بعیده با بایوس آپدیت حل بشه . گارانتی هم اشتباه کرده که این حرفو زده . این طور مشکلات معمولا از GPU هست ..

Game
05-09-08, 16:04
از کدوم برنامه داری استفاده می کنی ؟

====
مشکل خط انداختن توی صفحه بعیده با بایوس آپدیت حل بشه . گارانتی هم اشتباه کرده که این حرفو زده . این طور مشکلات معمولا از GPU هست ..

از برنامه ی Nvflash محیط برنامه هم داس هست
گارانتی هم هیچ دستی بش نزده بعد از 1 ماه کارت که برگشت گفته بودن کارت سالمه
حالا شاید با اپدیت بایوس حل بشه
راستی اینم بگم هر وقت درایور کارت رو نصب نمی کنیم رو ی صفحه خط نمی اندازه
و با اینکه درایور هم نصب کنیم بعصی وقت ها خط ما اندازه
حاله کارته خوب نیست:1. (27):

Overclocker
05-09-08, 16:12
از برنامه ی Nvflash محیط برنامه هم داس هست
گارانتی هم هیچ دستی بش نزده بعد از 1 ماه کارت که برگشت گفته بودن کارت سالمه
حالا شاید با اپدیت بایوس حل بشه
راستی اینم بگم هر وقت درایور کارت رو نصب نمی کنیم رو ی صفحه خط نمی اندازه
و با اینکه درایور هم نصب کنیم بعصی وقت ها خط ما اندازه
حاله کارته خوب نیست:1. (27):

خوب شاید کارتت با این نسخه از درایور که داری مشکل داره !

درایور جدید را امتحان کن ببین بازم همون طور هست ؟:1. (26):

Xtreme
05-09-08, 16:21
nVflash یه نسخه DOS داره یه نسخه ویندوزی . اگر نسخه داس داری باید حتما با دیسک بوت بیای بالا و اونجا ازش استفاده کنی .

Nadia
05-09-08, 19:14

فایلهای nvflash به اضافه بایوس جدید رو در فلاپی قابل بوت کپی می کنید برای بکاپ گرفتن از بایوس قبلی دستور

nvflash -b old.rom

و برای آپدیت از دستور

nvflash new.rom

استفاده میکنید. دقت کنید اسم فایلها نباید بیشتر از 8 کارکتر باشه.
تویreadme خود nvflash اطلاعات کاملتری از دستورها و Argument ها وجود داره.

موفق باشید

Overclocker
05-09-08, 19:26
فایلهای nvflash به اضافه بایوس جدید رو در فلاپی قابل بوت کپی می کنید برای بکاپ گرفتن از بایوس قبلی دستور

nvflash -b old.rom

و برای آپدیت از دستور

nvflash new.rom

استفاده میکنید. دقت کنید اسم فایلها نباید بیشتر از 8 کارکتر باشه.
تویreadme خود nvflash اطلاعات کاملتری از دستورها و Argument ها وجود داره.

موفق باشید

اگر امکانش هست نسخه ی ویندوز را بزارید :1. (38):

AMD>INTEL
05-09-08, 21:07
این سایتی که لینکش رو میذارم . همه راهنمای کار کردن با nbitor و nvflash و هم برنامه هاشون و همینطور یکسری بایوس

Game
08-09-08, 00:18
اقا من floppy Drive ندارم نمیشه از روی هارد اپدیت کرد فایل اپدیتی که دانلود کردم ماله 8800 جی تی 512 اینو 3 دی هست درسته درسته

Game
08-09-08, 00:20
هم نسخه ی داس محیطش داس هست هم نسخه ی ویندوزش من هر دو تا رو دانلود کردم فرقی نمیکنه

Game
08-09-08, 00:25
خوب شاید کارتت با این نسخه از درایور که داری مشکل داره !

درایور جدید را امتحان کن ببین بازم همون طور هست ؟:1. (26):

درایو جدید هم تست شده این کارت 1 سال هست که اینتوریه

PCminister
08-09-08, 00:48
ارسالها با تاپیک 4870 ارتباطی نداشت!

برای حفظ نظم انجمن این ارسالها به تاپیک جدید انتقال پیدا کرد.

با تشکر

Overclocker
13-09-08, 22:19
من آخر هم متوجه نشدم که با چه برنامه ای باید بایوس را عوض یا به اصطلاح آپدیت کنم ؟

لطفا نرم افزار مورد نظر را بگید و لینک دانلود هم یادتون نره ؟

و روش کا با اون را هم بگید حتما ؟؟

با تشکر

Shahryar
13-09-08, 22:25
من آخر هم متوجه نشدم که با چه برنامه ای باید بایوس را عوض یا به اصطلاح آپدیت کنم ؟

لطفا نرم افزار مورد نظر را بگید و لینک دانلود هم یادتون نره ؟

و روش کا با اون را هم بگید حتما ؟؟

با تشکر

حسین جان یکم توجه کن ! :

به نظرت اینجا دارید چی کار میکنید ؟!؟

Overclocker
13-09-08, 22:29
حسین جان یکم توجه کن ! :

به نظرت اینجا دارید چی کار میکنید ؟!؟

آخه همون قضیه انحراف میشه !!

اونجا من میخوام مثلا مود یا هر چیزی که اسمشه انجام بدم نمیشه که اونجا سوال در مورد چطور آپدیت کردن بپرسم که !!!!

حالا هم بایوس را با اون نرم افزار ساختم با چه برنامه ای بریزمش جای بایوس فعلی کارتم ؟

با تشکر.

Overclocker
14-09-08, 05:02
کسی نمیدونه که چطور باید بایوس کارت گرافیک 9600 را آپدیت کرد ؟

من یک بایوس دارم که میخوام اونو بریزم جای اینی که روش نصب هست ولی نمیدونم باید با چی چه کار کنم ؟؟

:give_rose:

Mahdi_Moosavi
14-09-08, 12:14
کسی نمیدونه که چطور باید بایوس کارت گرافیک 9600 را آپدیت کرد ؟

من یک بایوس دارم که میخوام اونو بریزم جای اینی که روش نصب هست ولی نمیدونم باید با چی چه کار کنم ؟؟

:give_rose:

ابتدا تو ویندوز توسط همان برنامه NiBiTor یه فایل پشتیبان از نسخه فعلی Bios خودت بگیر . ( رو این مشکل نداری ؟)

بعد nvFlash.v5.67 (Only the registered members can see the link) رو دانلود کن ، بعد از اینکه از حالت Zip خارجش کردی ، هر 3 فایل این برنامه رو بریز داخل فلاپی دیسک ( تو همون Root ).

بعد از این مرحله فایل Bios جدیدی رو هم که خودت Edit کردی بریز تو همون دایرکتوری که nvFlash رو ریختی تو فلاپی دیسک .

حالا با استفاده از راه های مختلف سیستم رو با ms dos راه اندازی کن . به فرض اینکه اسم فایل bios جدید شما ، 9600gt هست ، شما تایپ میکنی :

nvFlash 9600gt.rom

بعد از چک کردن Bios در صورتی که فایل سالم و معتبر باشه ، از شما برای تایید نهایی Update سوال میکنه ، که پس از تایید این سوال ، آپدیت شروع میشه . ( نهایتا 1 دقیقه طول می کشه ) .

توجه توجه !! : در صورتی که تغییرات اعمالی شما خارج از حیطه توانایی VGA مورد نظر باشه ، سیستم شما دیگه تصویر نخواهد داد !!

Overclocker
14-09-08, 12:44
ابتدا تو ویندوز توسط همان برنامه NiBiTor یه فایل پشتیبان از نسخه فعلی Bios خودت بگیر . ( رو این مشکل نداری ؟)

با GPUz این کار رو انجام میدم :1. (38):

بعد nvFlash.v5.67 (Only the registered members can see the link) رو دانلود کن ، بعد از اینکه از حالت Zip خارجش کردی ، هر 3 فایل این برنامه رو بریز داخل فلاپی دیسک
بعد از این مرحله فایل Bios جدیدی رو هم که خودت Edit کردی بریز تو همون دایرکتوری که nvFlash رو ریختی تو فلاپی دیسک . ( تو همون Root ).

متاسفانه نه دیسکت فلاپی دارم نه درایو فقط و فقط یک فلش دیسک دارم که با اون توی EZ Flash کار میکنم جواب میده ولی اینجا را نمیدونم !!! ؟

:1. (26):

Stream
14-09-08, 21:32
با Flash Memory هم امکان پذیره، می تونید روی CD هم رایت کنید.

Overclocker
14-09-08, 21:57
با Flash Memory هم امکان پذیره، می تونید روی CD هم رایت کنید.

یکم بیشتر توضیح میدی که باید دقیق چه کار کنم ؟

فرض کن از CD میخوام استفاده کنم ؟؟

و داس را از کجا بیارم ؟ یعنی چجوری اجراش کنم ؟

با تشکر:11():

AMD>INTEL
15-09-08, 00:15
NVIDIA GeForce BIOS Flash Guide Written by Mavke Monday, 15 March 2004 There are 2 ways on how to Flash your NVIDIA GeForce Graphics Card and those depend on the Program that you use. Make sure you always make a Backup of your Original BIOS first! As always if you flash to another vender ID, you MUST re-install the drivers!
First of all you will have to make a bootable disk (Only the registered members can see the link) and copy over nvflash.exe and its dependency runtime for 4.xx/5.xx nvFlash - cwsdpmi.exe, along with the BIOS you choose to use.
After you created the bootatable disk, restart your PC with the boot disk. At the command prompt, type the following and begin your flash process.

GeForce 4 & GeForce FX Flash Procedures.

- Flashing with nvFlash (nVidia) - Use nvFlash v4.XX
Standard Procedure for 4.XX: (flashing with 4.XX is recommended on the GF4 & FX series NVIDIA chipsets)

1. nvflash -b backup.rom [Enter]
Standard back-up (saves BIOS to Floppy)
2. nvflash -p -u -f file.rom [Enter]
Standard Flash (same card, new firmware)
2. nvflash -p -u -r -j file.rom [Enter]
(Different model card, removes eeprom protection, using different firmware)

GeForce 6 & 7 Flash Procedures.

- Flashing with nvFlash (nVidia) - Use nvFlash 5.13
Standard Procedure for 5.13: (flashing with 5.13 is recommended for the use with the 6x00 series NVIDIA cards, using the -4 switch forces flash and overrides vender mismatch)

1. nvflash -5 file.rom [Enter]
Standard Flash (same card, same firmware)

2. nvflash -5 -6 file.rom [Enter]
Standard Flash (same card, same firmware)
3. nvflash -4 -5 -6 file.rom [Enter]
Force Flash (different model card, different firmware)
4. nvflash -4 -5 -6 -a -y file.rom [Enter]
Automatic Force/Blind Flash (In case you screw up and cant see the screen - best to use this string for a autoexec.bat)
It is highly recommended to use nvFlash over anything else when flashing NVIDIA cards. Flashing from a Bootable CD is not recommended. If you don't have a floppy, buy one, they are in-expensive while saving loads of hassles on some system configurations.
*Important* If you are using softmods and other tweaking applications, uninstall them prior to flashing. This goes for Riva Tuner and others. Why? Because most people flash, leaving those programs resident, so those utilities, try to force the video card to those saved settings in software and that causes problems for a card with a fresh flash or a new device ID.
*Remember* To always change out the drivers after a flash, most people forget this and then wonder why the drivers are giving them problems or why they get strange effects in there games. Always re-install the drivers and turn off any anti-virus before doing so. Rename the file to something thats easy to remember and point the string path too.

- Flashing with WFFlash (Leadtek) - Use WFFlash v5.1 or 5.6
Standard Procedure:
1. wfflash.exe -s backup.rom [Enter] (to backup the Orginal BIOS)
2. wfflash.exe file.rom [Enter] (to flash your card with a new BIOS)

Non Standard Procedure:
(In case the Standard Procedure doesn't work)
2*. wfflash.exe NM File.rom [Enter]

When you have a Backup of your Original BIOS, please also submit it on my site or mail it to me (mavke@mvktech.net)This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it , so that I can put it in my Archive.

Try to Provide the following information :
- Brand of the Card
- Type of the Card
- Amount of Memory on the Card

Overclocker
15-09-08, 05:25
این که سری 8 و 9 نداره !!!!

و برنامه ای که تو ویندوز هم میشه اجراش کرد و فلش کرد که نمیزاره من چیزی تایپ کنم چون هر چیزی که میزنم خودش یه کاری انجام میده و بعد از چند بار برنامه بسته میشه :1. (28):

AMD>INTEL
15-09-08, 09:12
باید تو ویندوز xp اجرا بشه . تو ویستا هم تو حالت سازگاری با xp اجراش کن .

Overclocker
15-09-08, 11:33
باید تو ویندوز xp اجرا بشه . تو ویستا هم تو حالت سازگاری با xp اجراش کن .

من نمیتونم واسه یک برنامه ویندوز XP نصب کنم . و با حالت سازگاری با XP هم فرقی نکرد و باز همانطور بود .

همان راه داس خیلی بهتره . فقط بگید واسه داس باید چه چیز هایی را رایت کنم تو سی دی و داس را چجوری بیارم بالا ؟ یعنی اصلا داس را نمیدونم باید از کجا آوردش که بعد باش کار کنم :1. (38):

ممنون.

Overclocker
16-09-08, 11:38
تاپیک خوابید ؟:1. (27):

من میخوام بایوس آپدیت کنم هیچ کسی نیست که کمک کنه :1. (28):

Stream
16-09-08, 14:32
گوگل:

Bootable DOS CD-ROM

ببین چی پیدا میشه!