PDA

مشاهده نسخه کامل : تجربه هایی که در اسمبل سیستم دارید در این تاپیک بیان کنید

Emperatour
08-09-08, 00:23
احتمالا جاش بده ولی مدیران محترم منتقل کنند اگر نیازه. حتما شده سیستم میخایید اسمبل کنید. تجربه هایی بدست اوردید . مثلا طرز برخورد با فروشنده و نحوه خرید و مغازه هایی که انتخاب میکنید معمولا. بعد بازگشت به خانه و محل کارو اسمبل سیستم. طی این پروسه اتفاقاتی پیش میاد. هرچی تجربه در این مورد دارید بگید.

مثلا من امروز یک سیستم خریدم . روشن میشد ولی تصویر نمیداد. کاشف به عمل اومد رمش مشکل داشت. خلاصه هر تجربه بدرد بخوری دارید در این تاپیک بیان کنید که بشدت برا ما مبتدی های نیازه :give_rose:

N@VID
08-09-08, 01:17
سلام :
تجربه که نگو ! کوله باری از ...
بقولی این ها که برای شما جکه ، برای ما خاطرست !

1- یک بار عجله ای رفتم یک کیبرد بخرم ، قیمتش 8 هزار تومان بود . شمردم 8 تا دوهزار تومنی دادم !
باز دمه فروشنده گرم بهم گفت و بقیه پول رو داد .

2- یک بار برای یکی از فامیل ها سیستم خریدم که CPU 2180 بود ... سیستم رو نصفه جمع کردم تا تست کنم .هر کاری کردم سیستم تصویر نداد ، بعد یکم ور رفتم فهمیدم اشکال از مادربرد هست . دو روز زندگی مون رو الافه این سیستم شدیم تا آخر مجبور شدم از جیبم یک مین گیگا بخرم . چون سیستم رو همون شب باید تحویل می دادم . سیستم ردیف شد و تحویل دادم . ولی هنوز یک مین ایسوز رو دستم مونده بود !
یعنی بقولی اومدیم سود کنیم چند برابر ضرر کردیم ... بعد تو بی کاری مین رو چک می کردم که ناگهان دیدم یکی از پایه های سوکت CPU کج هست ! صافش کردم و گداشتمش توی آرشیو و کمتر از یک هفته دوباره یک سیستم جمع کردم برای یکی دیگه ... این مین رو گذاشتم روش مثل ساعت کار کرد ...
من توی سیستم خریدن بهیچ عنوان مین ایسوز نمی خرم ولی یک بار این اشتباه رو کردم و جوابش رو دیدم . توی اون چند روز من بدلیل ضرر 80 هزار تومانی پاک کلافه شده بودم .

3- یک بار هم یک کارت صدا خریدم که اشتباه کردم پیچش کردم و کلا یک ساعت روی سیستم نبود . 13 هزار خریدم 5 هزار فروختم !

4- یک بار این سوکت 775 که تازه اومده بود من دوتا سیستم برای کسی خریدم ...
کار نصب CPU که تموم شد ، نوبت رسید به نصب فن ! من که تا بحال اون مدل فن رو ندیده بودم ، کلی ور رفتم تا فهمیدم چطور باید نصبش کنم .

5 - یک بار یک مودم خریدم که روش با فونت خیلی بزرگ نوشته بود دارای کالر آی دی ...
بعد از کلی ور رفتن دیدم این کالر آی دیش کار نمی کنه ...
بردم شرکت گارانتیش گفت این محصول فقط توی آمریکا جواب می ده ، روی جعبه نوشته !
راست می گفت نوشته بود ... اندازه یک مورچه !
من هم که داغ کرده بودم گفتم کالر آی دی که جذاب هست رو به این بزرگی نوشتید ولی اون
Version USA رو که به ضرر تون هست رو کوچیک نوشتید ... دیگه کار از کار گدشته بود .

6 - در آخر آقا ما رفتیم یک پاور بخریم برای سیستممون ، شد 30 هزار ...
چشم واز کردیم دیدم رفتیم یک سیستم برای اون پاور خریدیم حدود 800 هزار تومان !
الان هم این رو با برادرم می گیم و می خندیم !

موضوع جالبی رو دوست عزیز مطرح کردید با تشکر از شما .

AMD>INTEL
08-09-08, 01:32
چه پاوری خریدی 800 هزار تومن ؟

N@VID
08-09-08, 01:42
چه پاوری خریدی 800 هزار تومن ؟

6 - در آخر آقا ما رفتیم یک پاور بخریم برای سیستممون ، شد 30 هزار ...
چشم واز کردیم دیدم رفتیم یک سیستم برای اون پاور خریدیم حدود 800 هزار تومان !

سلام :
خوبه نوشتم برای اون پاور یک سیستم خریدیم که اون سیستم 800 هزار تومان شد .
می دونی قضیه اون یارو شد که می رفت نمایشگاه ماشین می گفت یک ماشین می خوام
برای این لاستیک ها ...

AMD>INTEL
08-09-08, 01:45
اشتباه متوجه شدم .

N0m@d
08-09-08, 11:59
والا ما کوچیکتر از این حرفاییم که در جمع شما اساتید تجربه ای برای گفتن داشته باشیم...ولی اگه اجازه بدید تجربه خودمو راجب اهمیت برندها براتون بگم...:give_rose:

خیلی ها میگن بعضی برندهای معروف فقط پول اسمشون رو میخورند ولی من خودم بارها خلاف اینو دیدم...
یه بار قرار بود برای یه آموزشگاهی12 تا سیستم معمولی ببندم...چون میخواستم تو قیمت صرفه جویی بشه مادربرد Biostar براشتم که یادمه اون موقع تازه انفورماتیک گستر ریخته بود تو بازار...در ضمن قرار بود روی هر سیستم یک کارت HDDsafe هم نصب کنم...ما این سیستمارو بستیم...حالا نه یکی نه دوتا 12تا!!!.....آقا هر کاری کردم این HDDsafe هارو نشناختند...گفتم شاید این مدل بدرد نمی خوره مدلشون رو عوض کردم و Dr.shield گرفتم نشد...روی سیستم خودم تست کردم شناخت...روی سیستم دفتر اون آموزشگاهی که باید براش می بستم تست کردم شناخت(یادمه مادربردش از سری مادربردهای خدا بیامرز Soltek بود که اون موقع 1سالی بود مرحوم شده بود)... ....خلاصه گرفتیم که مشکل این بایواستاران...همه رو پس دادم از سری مادربردهای ASUS P4S8XMX که یادمه هم قیمت همون بایواستارا بودند گرفتم و مشکل حل شد.:1. (38):

راجب گرافیک هم دو تجربه دارم...یه بار واسه یه بنده خدایی گرافیک FX5200 A&G خریدیم با رم 256MB...نصب کرد رو سیستم دیدیم زده مموری 64MB!!!....یه بارم یکی از فامیلا اومد پیشمون گفت تازه سیستم بستم موقع اجرای گیم چند دقیقه بعد سیستم ریبوت میشه...همه قطعات رو تست کردم سالم بود و مشکل از جانب گرافیک بود...حالا این گرافیک مارکش چی بود؟؟؟......Eagle.:1. (27):

D J V A H I D
08-09-08, 12:10
خیلی خوبه آدم که سیستم میبنده اون بیپ اولیه به سلامت به گوشش برسه.!

Emperatour
08-09-08, 13:11
در مورد برندها باتون مخالفم. من گیگا هم خریدم خراب در اومده گاهی. الایت هم همینطور. یعنی ربطی به برند نداره. کیفیت کلی تولیداتشون اومده پایین. اون ثواب کردن رو خوب اومدی. چن بار پیش اومده برای اشنا سیستم بستم یچیزیش مشکل پیدا کرده مجبور شدم بدوام دنبال گارانتی یا از جیب بزارم.

shadow of fear
08-09-08, 13:15
سلام دوستان
آقا من که چیزی از اسمبل سرم نمیشه ولی یه خاطره ای هست که گفتنش خالی از لطف نیست
من یه 2 ماه پیش یه سیستم واسه یکی از دوستام خواستم جمع کنم البته نه کارم اینه و نه دستمزدی گرفتم
روزی که رفتیم سیستم رو جمع کنیم مادربرد m3a گرفتیم و پاور وقتی میخواستیم بگیریم من گفتم گرین بگیریم که فروشنده گفت:گرین نگیریم و گرین خوب نیست و... ولی چون من سیستمم پاور گرین داشت گرین گرفتم و سیستم رو اسمبل کردیم 2 روز کار کرد بعد 2 روز دوستم زنگ زد که سیستم بالا نمیاد من فکر کردم ویندوزش پریده رفتم دیدم که وقتی که سیستم رو روشن میکنی اصلا اسکرین نداره حدس زدم از مادربردشه
با خدمات گارانتی تماس گرفتم گفت از مادربرده
مادربردو بردیم گارانتی . اسمش یادم نیست(گارانتی) چی بود. وقتی مادربردو دید پرسید پاورت چیه گفتم گرین گفت باید عوضش کنی و اشکال از پاوره و یه دونه ایسی بل بگیر مادر برد هم تست کرد و سالم بود ما هم که راهمون خیلی دور بود (نیم ساعت باید میومدیم شهریار بعد از اونجا تهران) برگشتیم و روز بعد پاورو بردیم و یه مقدار پول سر دادیم ای سی بل گرفتیم .
وقتی پاور جدید رو نصب کردیم سیستم رو روشن که کردیم یه دود از مادربرد بلند شد و سیستم شروع به کار کرد ولی فن cpu کار نمیکرد دوباره زنگ زدیم گارانتی قرار شد که مادربردو تعویض کنه
بردیم یه مادربرده نو به ما داد ما هم برگشتیم و دوباره مثل دفه قبل دود و... ولی این بار یه کمی از سیمهای مسی که تو خود برده بلند شد و این بار ما هم پاورو بردیم و هم مادربردو یارو مادربردو به خاطر اشکال فیزیکی قبول نکرد و گفت که ایراد از برق خونست و نوسان داره و از ما انکارو ازاوون اصرار. پرسیدم ما حالا چیکار کنیم گفت اصلا سیستم جمع نکن!!؟
خلاصه پاورم تست کرد و گفت که سالمه ما هم دیدیم با یه مادربرده دیگه کار میکرد اخرش پاورو عوض کرد(میگفت سالمه!) و به ما آدرس یه تعمیرکار و داد که بردیم اونجا مادربردو تعمیر کنه ما بردیم اونجا تعمیرکاره رفته بود ما هم مادربردو گذاشتیم اونجا و فردا که خواستیم بریم کل سیستم رو با خودمون بردیم تهران یارو مادربردو تعمیر کرده بود و رو سیستم که نصب کردیم کار میکرد با پاور جدید و همه چیز تموم شد
ولی من آخرش هم نفهمیدم اشکال از چی بود؟ تعمیرکاره میگفت پاور مادربردو سوزونده ولی خدمات گارانتی اون تست کرد و گفت سالمه با یه مادربرده دیگه کار میکرد
نمیدونید چند روز از زندگی افتادم و چقدر از جیب گذاشتم . جریانه همون ثوابست.
شرمنده سرتونو درد اوردم

Mehdi_Full
09-09-08, 22:22
چند سال پیش یه سیستم جمع کردم و یه عادتی که دارم وقتی تو اون روز قطعات رو میگیرم به خاطر اینکه مهلت تست قطعات 24 ساعت هست همیشه همون روز سعی میکنم که هم اسمبل کنم و ویندوز و بقیه کارا رو بکنم که آماده تست بشه با این احوال سیستم رو که اسمبل کردم اومدم که سیستم رو روشن کنم دیدم روشن نمیشه !! :1. (27):

درب کیس رو باز کردم اتصالات رو چک کردم پاور رو چک کردم قاب جلوی کیس رو باز کردم و سیمهایی که از پشت دکمه پاور و ریست هست رو رو مادربرد چک کردم برق رو چک کردم (البته LED روی مادربرد روشن بود) خلاصه یه یکساعتی همه کار کردم اما روشن نشد که نشد :1. (28):

به دوستمون گفتم که الآن ساعت 2 نصفه شبه و من هم خیلی خسته هستم و اینکه داره بد قلقی میکنه بزار سیستم رو ببرم خونه خودمون فردا صبح که بیدار شدم دوباره روش کار میکنم

خلاصه یه آژانس گرفتیم و رفتیم خونه و شب با خسته گی خوابیدیم

صبح که از خواب بیدار شدم رفتم و سیستم رو زدم تو برق و با فشار دکمه پاور سیستم روشن شد و اومد بالا !! :1. (2):

این ماجرا خیلی جالب بود و به این نتیجه رسیدم که بعضی مواقع یه جای کار به اصطلاح به خنسی میخوره که باید کار رو متوقف کنیم تا یه زمانی بگذره (به شخصه زیاد برام پیش اومده)

این بود ماجرای ما :1. (23):

Emperatour
09-09-08, 23:56
اخ گفتی. خیلی دردناکه. این مورد رو من قد موهای سرم تجربه کردم :دی سیستم روشن نمیشه خیلی ستمه. انگار دنیا رو میکوبن تو سرت. همه چیز رو میبندی. میری برا تست . بسم الله. روشن نمیشه. نتیجه اینکه تا تصویر نگرفتید اصلا پیچ نکنید.

Mehdi_Full
10-09-08, 00:43
بله کاملا درسته هیچ چیز نباید پیچ بشه تا وقتی که تست نشده

البته من مادربرد رو پیچ میکنم اما کاملا سفت نمیکنم تا تست از بین بره و بعضیها هم بیرون کیس تست میکنن

جالبه که تا حالا شاید تو 30-40 تا سیستمی که بستم مین همشون ایسوز بوده که تا حالا خرابی توش ندیدم :great:

به همین خاطر همیشه از ایسوز استفاده میکنم.

Emperatour
10-09-08, 13:10
داش مهدی پیشنهاد میکنم حتی رو سینی هم قرار نده. من برام پیش اومد پیچ رو اصلا سفت نکردم و در حد درگیر شدم فقط بستم. روشن نشد. بردم مغازه قبول نکرد. گفت پیچ شده. باید ببری گارانتی. اونجور که من فهمیدم اون قسمت هایی که پیچ میشن زیرشو ببینی یکمی لبه داره که به محظ درگیر شدن خم میشه و میخوابه و از اونجا میشه فهمید پیچ شده.

behrooz-sky
10-09-08, 18:51
من یه بار یه سیستمی رو برا رفیقم جمع کردم
آقا هرکاری کردم روشن نمی شد تا می خواست روشن بشه سریع خاموش میشد.
آقا با اتوبوس مادر برد رو فرستادمش گارانتی (یکی از دوستام زحمتشو کشید)گفتن ایرا د نداره
دوباره بستم کار نکرد کفری شده بودم.این سری تمام اتصالات رو باز کردم و روی زمین بستمش دیدم کار میکنه
نگو ایراد از یو اس بی جلو کیس بوده که من موقع بستن اون رو هم وصل می کردم

Mehdi_Full
10-09-08, 21:11
داش مهدی پیشنهاد میکنم حتی رو سینی هم قرار نده. من برام پیش اومد پیچ رو اصلا سفت نکردم و در حد درگیر شدم فقط بستم. روشن نشد. بردم مغازه قبول نکرد. گفت پیچ شده. باید ببری گارانتی. اونجور که من فهمیدم اون قسمت هایی که پیچ میشن زیرشو ببینی یکمی لبه داره که به محظ درگیر شدن خم میشه و میخوابه و از اونجا میشه فهمید پیچ شده.
بله سعید جان اون قسمتهایی که در واقع زیر پیچ هست لبه داره که با پیچ کردن اونا صاف میشن
اما من یه چند تا رضوه پیچ رو میچرخونم و حواسم به اونا کاملا هست :wink:

AMD>INTEL
11-09-08, 00:11
مهدی جان به نظر من بیرون کیس مطمئن تر هست .

Emperatour
11-09-08, 00:30
استاد کار اومد. در رید :دی این اقا بهادر استاد بی چون چرای اینکار هست. اسمبل. اقا بهادر از تجربه هات برامون بگو.

Dark Devil
11-09-08, 00:39
دوستان یه چیز جالب هم من بگم بعضی وقت ها هست سیستم رو میبندی هر کار میکنی تصویر نمیده یعنی روشن میشه بوق هم نمیزنه ولی تصویر نمیده همه چیز رو چک میکنید باز هم میبینید تصویر نمیده در این جور مواقع یه کاری که میشه کرد اینه که پایه های رم رو با یک پاک کن تمیز کنید (البته زیاد خشن این کار رو انجام ندین کنده میشن پایه ها) این حالت به خصوص بیشتر وقتی اتفاق میفته که مثلا مادربورد رو میدی گارانتی و رم برای مدتی بیرون از اسلاتش هست که بعضی از پایه هاش اکسید میشه (البته چند باری رو رم های نو هم برای من این اتفاق افتاد که با همین روش مشکل حل شد)

AMD>INTEL
11-09-08, 01:03
استاد کار اومد. در رید :دی این اقا بهادر استاد بی چون چرای اینکار هست. اسمبل. اقا بهادر از تجربه هات برامون بگو.

مخلصیم . من از تجربیات دوستان استفاده میکنم . باشه اگر چیزی به ذهنم اومد حتما مینویسم . فعلا دوستان خوب شروع کردند . :11():

AMD>INTEL
11-09-08, 01:08
بعضی وقتها به دلیل جمع شدن الکتریسته ساکن روی برد حتما یکبار clear_cmos کنید . مخصوصا زمانی که یک قطعه جدید مثل رم رو نصب میکنید . حتی برای روشن کردن سیستم تازه بسته شده یکبار clearcmos ضرری نداره .

Calli
18-10-08, 00:40
دوستان یه چیز جالب هم من بگم بعضی وقت ها هست سیستم رو میبندی هر کار میکنی تصویر نمیده یعنی روشن میشه بوق هم نمیزنه ولی تصویر نمیده همه چیز رو چک میکنید باز هم میبینید تصویر نمیده در این جور مواقع یه کاری که میشه کرد اینه که پایه های رم رو با یک پاک کن تمیز کنید (البته زیاد خشن این کار رو انجام ندین کنده میشن پایه ها) این حالت به خصوص بیشتر وقتی اتفاق میفته که مثلا مادربورد رو میدی گارانتی و رم برای مدتی بیرون از اسلاتش هست که بعضی از پایه هاش اکسید میشه (البته چند باری رو رم های نو هم برای من این اتفاق افتاد که با همین روش مشکل حل شد)

دقیقا یه همچین مشکلی هم برای من پیش اومده بود. روی سیستمم یه کارت TV داشتم و بعد یه مدت موقعی که دکمه Record رو فشار می دادم سیستم ریست می شد. چند بار بازش کردم و تمیزش کردم، ویندوز عوض کردم ولی چاره ساز نبود تا اینکه یه جا تمیز کردن پایه ها با پاک کن رو خوندم. شاید باورتون نشه ولی تا این کارو انجام دادم، درست شد و هنوز دارم ازش استفاده می کنم.

AMD>INTEL
18-10-08, 00:49
اين بيشتر براي سيستم هائي هست كه مدت ها كار كرده . يا يك اسلات به مدت زياد استفاده نشده باشه . اگر يكي از كانكتورها كاملا كانكت نشه اين مشكلات پيش مياد .