PDA

مشاهده نسخه کامل : Visualization و Spectrum در VB.Net

ravegoat
06-09-08, 15:21
با سلام خدمت دوستان

در اين تاپيك در مورد نحوه ي ساخت يك Visualization (رقص نور براي صدا) و Sound Spectrum (آناليزگر فركانس هاي صدا) در VB.Net بحث مي كنيم.

در ابتداي كار از به كارگيري Sound Scope در برنامه ي خود خودداري مي كنيم زيرا اين كار با استفاده از Class Library هاي موجود، امكان پذير است و اگر خدا خواست سعي مي كنيم نحوه ي انجام آن را آموزش دهيم.

در اين پست يك برنامه با سورس VB.Net 2008 قرار داده ام كه شما را در ساخت ساخت رقص نور راهنمايي مي كند.

Only the registered members can see the link

در مورد Sound Spectrum ، من از يك ImageList استفاده كرده ام كه شامل 10 عكس است كه به طور نمايشي يك تجزيه گر نوسان هاي صدا را نشان مي دهد. در نتيجه اين روش در عمل اصلا كاربردي ندارد. :1. (38): براي همين بنده در آينده ي نزديك سعي مي مي كنم تجزيه گر را با استفاده از كلاس گرافيك و رسم دو بعدي در VB.NET شرح دهم.

نكته: چون در برنامه از Sound Scope استفاده نشده، برنامه جنبه ي نمايشي دارد و فقط نحوه ي به كار گيري داده هاي مربوط به كارت صدا را به شما نشان مي دهد.

دانلود برنامه (Only the registered members can see the link)

76 كيلوبايت
لينك مستقيم

هر گونه سوال يا مشكلي در اين زمينه داشتيد دوستان و بنده در خدمتيم!:wink:

با سپاس
آرمين:11():

ravegoat
06-09-08, 23:28
با سلام

همان طور كه قول داده بودم يه سورس Sound Spectrum Display كارآمد رو براتون در اين پست مي ذارم. در اين برنامه از كلاس گرافيك استفاده شده است. پس برنامه مي تونه كاملا كاربردي باشه.:yes:

سورس هم بسيار ساده است. اگر خواستيد خط به خطش رو براتون توضيح مي دم.

در خط 22 برنامه عبارت زير وجود داره:

hh = Abs(Int(Abs(Cos(iii)) * 150 - Abs(Sin(nn)) * 150) - Now.Second)

اين عبارت اصلا مهم نيست چون اينو گذاشتم فقط كار تجزيه گر رو ببيند.:1. (38):

مقدار hh مي تونه بين 0 تا 150 باشه كه بسته به مقدار dB فركانس صداي خروجي تغيير مي كنه. به عنوان مثال اگر شدت نوسان 100 هرتز, منفي 12 دسي بل باشه، در لوپ دوم يعني زماني كه مقدار iii برابر 1 هستش؛ مقدار 50 به hh اختصاص داده مي شه.

دانلود همراه با سورس VB.Net 2008 (Only the registered members can see the link)

22 كيلوبايت
لينك مستقيم

نكته: حجم خود برنامه هم 22 كيلوبايت هستش و خيلي سريع در ظرف يك دسي ثانيه، اطلاعات صوتي رو پردازش و نتيجه رو به شما نشون مي ده.:cool:

بازم اگه مشكلي بود دوستان و بنده در خدمتيم.:wink:

با سپاس
آرمين:11():

amir.hasani
17-08-13, 11:35
سلام
معذرت میخوام که بعد از این همه مدت تاپیک رو بالا میارم
من میخوام همچین چیزی درست کنم ولی نمیدونم چطور فرکانسهای صدا رو میتونم بخونم،باور کنید الان یک هفته شده دارم وب رو زیرو رو میکنم،هرچی سورس هست به زبان C# و من هم فقط با VB.net کار کردم،ممنون میشم اگه بیشتر راهنمایی کنید

ravegoat
18-08-13, 07:20
سلام
معذرت میخوام که بعد از این همه مدت تاپیک رو بالا میارم
من میخوام همچین چیزی درست کنم ولی نمیدونم چطور فرکانسهای صدا رو میتونم بخونم،باور کنید الان یک هفته شده دارم وب رو زیرو رو میکنم،هرچی سورس هست به زبان C# و من هم فقط با VB.net کار کردم،ممنون میشم اگه بیشتر راهنمایی کنید
سلام!

دوست عزیز، شما می خواهید فرکانس های صدا رو از یک فایل صوتی بخونید یا از خروجی کارت صدا؟

در ضمن میشه سورس های سی شارپ رو به DLL تبدیل کرد و در VB.NET به راحتی ازشون استفاده کرد.

موفق باشید
آرمین:give_rose:

amir.hasani
19-08-13, 08:14
ممنون که جواب دادین،ببینین من میخوام یک فایل سوتی که درحال پخشه رو در حد فقط سه یا چهار بازه فرکانسی ،شدت قدرت یا ضعفش رو یصورت عدد داشته باشم همین
یعنی مثلا برنامه بهم بگه الان bass=10 ، treble=3 , mid=5 هستش،همینقدر،:1. (35):
حالا نمیدونم باید اطلاعات فایل صوتی رو بخونم یا اطلاعات کارت صدا یا هرچیز دیگه ای
دیگه باور کنید دارم دیوونه میشم ،از Bass.net.dll هم استفاده کردم ولی فقط تونستم visualizer نشون بدم و اطلاعاتی که من میخوام رو نتونستم در بیارم:1. (28):

ravegoat
19-08-13, 14:03
ممنون که جواب دادین،ببینین من میخوام یک فایل سوتی که درحال پخشه رو در حد فقط سه یا چهار بازه فرکانسی ،شدت قدرت یا ضعفش رو یصورت عدد داشته باشم همین
یعنی مثلا برنامه بهم بگه الان bass=10 ، treble=3 , mid=5 هستش،همینقدر،:1. (35):
حالا نمیدونم باید اطلاعات فایل صوتی رو بخونم یا اطلاعات کارت صدا یا هرچیز دیگه ای
دیگه باور کنید دارم دیوونه میشم ،از Bass.net.dll هم استفاده کردم ولی فقط تونستم visualizer نشون بدم و اطلاعاتی که من میخوام رو نتونستم در بیارم:1. (28):
متوجه شدم. بهتره اطلاعات رو مستقیم از روی فایل خونید.

برای این کار یه کتابخونه تحت عنوان WPF Sound Visualization Library (Only the registered members can see the link) وجود داره که پیشنهاد می کنم اسنادش رو مطالعه بفرمایید (شامل دو زبان VB.NET و C#). یه نمونه سورس سی شارپ هم داره که اگر کمی همت کنید به اون چیزی که می خواهید می تونید تبدیلش کنید.

موفق باشید
آرمین