PDA

مشاهده نسخه کامل : همه چیز درباره ی Adsl

aMiR HosSeiN
01-02-07, 20:29
هرکی هرچش از فوت و فن هاش می دونه بیاد بگه.
در ضمن خودم هم میخوام adsl بگیرم کمک میخوام.

Emperatour
02-02-07, 02:13
یک ماه آزمایشی بگیر. منم میخام بگرم ماههای آینده که پولدار بشم.

Emperatour
02-02-07, 02:22
وبلاگ عصرونه یه مقاله خوب داره بخون حتما

aMiR HosSeiN
02-02-07, 10:04
وبلاگ عصرونه یه مقاله خوب داره بخون حتما

لینکش رو هم میذاشتی دیگه.

Security
02-02-07, 16:03
آشنایی با تکنولوژی ADSL

این تکنولوژی بهترین و بیشترین سرعت را بدون نیاز به تدارک زیرساختهای جدید ممکن ساخته است.
● فناوری ADSL
در اختیار داشتن سرعت همان چیزی است که همیشه در پی آن هستیم. فناوری ADSL پاسخی است به آنها که به سرعت احتیاج دارند تا با استفاده از آن زودتر به هدف برسند، و از دیگر روشهای دسترسی با استفاده از مودم‌ها و خط‌های تلفن به ستوه آمده‌اند و در پی آن هستند تا با استفاده از این راهکار و با سرعت مطلوب به پاسخ خود برسند. ADSL تکنولوژی جدیدی است که بر بستر کابل تلفن قدیمی و آشنای خودمان عمل میکند. نصب یک سیستم ویژه در داخل پست مخابراتی هر منطقه، مشترکین تلفن آن منطقه را به سادگی و بدون نیاز به هر نوع دخل و تصرف سخت‌افزاری و یا نرم‌افزاری، از این سرویس بهره‌مند مینماید.

● از این ساده‌تر ممکن نیست
این تکنولوژی بهترین و بیشترین سرعت را بدون نیاز به تدارک زیرساختهای جدید ممکن ساخته است. استفاده از سیم‌کشی‌های موجود تلفن بدون نیاز به اتصال به دستگاههای حجیم و پیچیده، کار مصرف‌کننده را بسیار راحت مینماید. برای داشتن یک اتصال ADSL در محل مصرف‌کننده تنها نیاز به یک مودم ویژه است. پس از برقراری ارتباط، تنها هزینه ثابت خط ADSL به شکل ماهانه و با توجه به پهنای باند دریافتی به عنوان هزینه دریافت میشود. در حالیکه از ارتباط ADSL استفاده میکنید ارتباط تلفنی شما همیشه آزاد و در دسترس است. هزینه تلفن تنها در صورت استفاده از تلفن محاسبه میشود و ربطی به استفاده از خط ADSL ندارد.

● DSL چیست ؟
محبوب‌ترین تکنولوژی باند پهن در جهان یعنی DSL بیش از ۳۰ میلیون مشترک تا پایان بهار ۲۰۰۴ به کاربران اینترنت افزوده و تعداد بهرهمندان جهانی را به ۷۸ میلیون در کل رسانده که این رشد بیش از دو برابر دیگر روشهای متکی بر پهنای باند بوده است. تکنولوژی DSL یکی از انواع انتقال پرسرعت بوده است که با تلفن معمولی شما را قادر میسازد تا ضمن دسترسی به اینترنت پرسرعت از امکان دریافت صدا و تصویر با کیفیت بالا استفاده کنید. نوع دیگر همین تکنولوژی ADSL است که یکی از انواع فن آوری DSL است، که در این روش سیستم‌های سخت‌افزاری ویژه (DSLAM) باید در پستهای مراکز مخابراتی نصب گردند. پس از نصب این سیستمها و با استفاده از کابلهای تلفن، سرویس قابل راهاندازی میشود، بدین لحاظ از نظر هزینه برای دولت و مصرفکننده بسیار قابل قبول است. زیرا هزینه کابل‌کشی مجدد به هیچ‌یک از طرفین تحمیل نمیشود. مصرف‌کننده این سرویس تنها به یک مودم ADSL احتیاج دارد.

● DSL چگونه کار میکند� ؟
با استفاده از زوج سیم‌های مخابرات برای تلفن خانگی ما تنها از یک پانصدم امکانات بالقوه این سیم‌ها استفاده میکنیم و مابقی بلااستفاده میماند. ADSL پهنای باند ۱.۱ مگاهرتزی خطوط مسی را به کانال های ۴ کیلوهرتزی تقسیم می کند و آخرین کانال را جهت ارسال صدا و فاکس معمولی تخصیص می دهد و ۲۵۶ کانال دیگر را برای انتقال دو طرفه اطلاعات استفاده می کند; به این ترتیب که ۶۴ کانال را برای خط ارسال اطلاعات و ۱۲۸ کانال دیگر را جهت دریافت اطلاعات استفاده می کند. در بهترین حالت اگر ۱۹۲ کانال ۴ کیلو هرتزی موجود را استفاده کند، در تئوری سرعت باید به حدود ۹ مگابیت در ثانیه برسد.در حال حاضر سرعت خطوط ADSL در بهترین حالت ۲ مگابیت در ثانیه می باشد.در عمل، این خطوط اطلاعات زنجیره وار دیجیتال را به اطلاعات پارالل در دو سر انتقال اطلاع تبدیل می کنند. دقیقا مشابه کاری که در مودم های خطوط عادی انجام می شود.
سرعت انتقال اطلاعات در محدوده ذکر شده به عواملی از جمله فاصله ارتباطی و نوع سیم استفاده شده بستگی دارد.حال با استفاده از سخت‌افزارهایی که بتوانند داده‌ها را فشرده‌سازی، ارسال و دریافت نمایند میتوانیم این قابلیت بلااستفاده را هم به کار بگیریم. یکی از این سخت‌افزارها در پست مخابرات نصب و دیگری در محل استفاده‌کننده نصب میشود. ارتباط از طریق سیم تلفن قبلی شما برقرار میشود بدون اینکه اختلالی در ارتباطات تلفنی بوجود آید. حالا به شرط اینکه مودم همیشه به خط وصل و روشن باشد ارتباط شما با اینترنت همیشه برقرار خواهد بود در عین حال اینکار برای مکالمات تلفنی مشکلی پیش نمیآورد.

● برتریهای فنی DSL
▪ اتصال دائم و بی‌وقفه و مطمئن به شبکه مخابرات و شبکه جهانی اینترنت برقرار است.
▪ هزینه ثابت ماهانه بدون هزینه نصب (کمتر از ۴۰۰۰۰۰ ریال برای ۲۵۶Kbps )[ حجم ارسال و دریافت محدوده و هزینه ای ندارد ]
▪ تجهیزات تحویلی به مشتری رایگان است .
▪ فاصله زمان درخواست تا تحویل سیستم کوتاه میشود.
▪ از حداقل تجهیزات در محل کار یا خانه استفاده میشود .
▪ سرعت سیستم به قدری بالا خواهد بود که سرویسهای دیگر اینترنت نیز مانند صوت و تصویر متحرک، برای استفاده در دسترس خواهند بود.
▪ نیاز به کابل‌کشی مجدد نیست.
▪ می توان بیش از یک نفر از هر اتصال استفاده نمود- در شرایط ایدهآل (نبود نویز بر روی سیمها، فاصله کم تا مرکز مخابراتی) حداکثر سرعت دریافت ۸Mbps و سرعت ارسال ۱Mbps خواهد بود .
▪ اداره و کنترل کارهای چنین اتصالی نیز به سادگی همان کاری است که با تلفن منزل انجام میدهیم _ به علت سرعت بالا (دریافت و ارسال) امکان برقراری جلسات و سمینارهای مجازی با سهولت میسر است
▪ بازشدن راه برای انجام پروژه‌هایی مانند دولت الکترونیک، پزشکی الکترونیک، آموزش سمعی بصری الکترونیک، شبکه اختصاصی الکترونیک و مجموعه وسیعی از دیگر کاربردهای الکترونی
▪ مسافت ۸/۱ کیلومتری تحت پوشش شبکه برای تامین سرعت ۸ Mbps
▪ ارائه انواع سرویسهای مختلف براساس بستر شبکه DSL مانند VODSL، Video on demand، VOIP.

مزاياي استفاده از سرويس ADSL

امكان اتصال دائم و شبانه روزي بدون پرداخت هزينه پالس مكالمه تلفن
ارتباط پرسرعت جهت برقراري ارتباط صوتي و تصويري ، امكان استفاده از ويدئو كنفرانس ، گوش دادن به راديوهاي مورد نظر به صورت دائمي
عدم نياز به كابل كشي جديد و راه اندازي سريع و آسان

منبع: PCNEWS.IR
-------------------------------------------------------------------------------
البته من پیشنهاد میکنم اگر ساکن تهران هستید فقط از سرویس شرکت آسیا تک استفاده کنید . چون نه محدودیت دریافت و نه انتقال دارد و هم از نظر قیمت سرویس مناسب تر از دیگر شرکت هاست و هم از نظر سرعت . و صرفا به معروف بودن شرکتها نگاه نکنید .
Only the registered members can see the link

Emperatour
02-02-07, 17:46

aMiR HosSeiN
03-02-07, 00:21
شرکت هایی که هستن چه طورن؟کدومش بهتره؟
اگه چیزی در باره ی شرکتهاش می دونید بگید

Security
03-02-07, 02:03
به نظر من بهترین شرکت آسیا تک هست . حرف نداره.

aMiR HosSeiN
03-02-07, 03:35

چقدر قیمتش هسا؟سرعت دانلودش جقدره.

Emperatour
03-02-07, 12:58
بخ نظر من سپنتا بهترینه.اگر فقط کیفیت میخوای. خودم تستس نکردم اما بچه ها راضی بودند

aMiR HosSeiN
03-02-07, 15:31

لینکش باز نمیکنه.

Emperatour
03-02-07, 15:58
فایلشو آپلود کردم خوب. صفحه قبلو ببین

aMiR HosSeiN
12-02-07, 00:39
بالا خرا بعد از 1 ماه تحقیق منم از آسیا تک گرفتم.

Emperatour
12-02-07, 01:51
چطوره؟ چند؟ چه سرعت؟ کجا میشینی؟

aMiR HosSeiN
10-03-07, 00:15
سرعت اینترنتم خیلی نوسان داره.اعصابم رو ریخته بهم.
مشکل از کجاست.

Emperatour
10-03-07, 00:55
دم عیده . همه تتیلن تو خونه کار میکنن. منم اسیاتک گرفتم

Dark Devil
10-03-07, 09:34
بستگی داره برای چه کرای ADSL بخواین
برای بازی :
Sabanet و همچینی Sepanta بد نیست
برای دانلود :
Asiatech و باز هم Sepanta خوبه
برای آتیش زدن پول:
Datak عالیه 20 حرف نداره

aMiR HosSeiN
14-03-07, 18:18
اساتید تو رو خدا کمکم کنید.
adsl 128 دارم .سرعت دانلودم خوبه (10تا12) اما Page نمیتونم باز کنم . خیلی سخت باز میشه.
plz Help me

Security
14-03-07, 22:28
برای من AsiaTech هست با سرعت 256kb اما مشکلی ندارم .

صفحه ها هم خیلی سریع برام لود میشه و سرعت دانلودم بین 25 تا 35 هست ...

یه تماس با پشتیبانی فنی آسیا تک بگیر شاید مشکلت حل شه امیر جان . برای من هم اولش همین جوری بود ولی بعدا درست شد .

aMiR HosSeiN
15-03-07, 01:04
ممکنه مشکل از فلش گت باشه؟

Emperatour
15-03-07, 08:37
نخیر. مرورگرت رو عوض کن به نظر من. فایر فاکس و اپرا

Manwe
15-03-07, 09:05
دوست عزیز اگه مشکل صفحه باز کردن داری ممکنه مشکل از DNS Server هات باشه تو مرورگرت این رو وارد کن 69.147.114.210 اگه باز کرد مشکل DNS هستش و اگه باز نکرد مشکل جای دیگست
من خودم 2 سال شاتل دارم و به جرأت میگم با وجود مشکلات مرکز مخابراتیمون واقعا پایدار بوده.

aMiR HosSeiN
17-03-07, 01:53
دوست عزیز اگه مشکل صفحه باز کردن داری ممکنه مشکل از DNS Server هات باشه تو مرورگرت این رو وارد کن 69.147.114.210 اگه باز کرد مشکل DNS هستش و اگه باز نکرد مشکل جای دیگست
من خودم 2 سال شاتل دارم و به جرأت میگم با وجود مشکلات مرکز مخابراتیمون واقعا پایدار بوده.

آی پی که دادی رو باز کرد.
میشه یکم بیشتر توضیح بدید.
ممنون

Manwe
17-03-07, 08:01
دوست عزیز در اینترنت 1 سری سرور وجود داره به نام DNSسرور که وظیفشون اینه که آدرس های HTTP و غیره رو به IP ترجمه کنند و اگر شما DNS رو ست نکنید نمیتونید Page باز کنید. تنها کاری که باید بکنید اینه که DNS سرور ست کنید نحوه کار خیلی سادست
بر روی Start>Connect To>Show all connections>Local Arena Network (Network Adapter that which used to connect to the Internet)>Properties>Internet protocol(TCP/IP)>Properties>Then you have to enter your Networks preferred DNS Server in Preferred line , and the Alternative one in the line below preferred one
here are some suggestions though i highly recommend to ask your ISP's technical support to give you DNS addresses
Enter the preffered DNS server : 192.9.9.3
alternative one : 85.15.1.10

you may also try these IPs : 85.15.1.12 , 129.67.1.1 , 129.67.1.180 , 163.1.2.1, 141.211.144.17 , 141.211.125.17 , 129.67.1.190 , 129.67.1.191 , 163.1.2.190

Shahryar
18-03-07, 12:21
فناوری ADSL چیست ؟

در این مقاله به معرفی یکی از بهترین روش های حاضر برای اتصال به اینترنت در ایران به خصوصبه دلیل سرعت پایین سرعت خطوط داخلی ایران می پردازیم که بسیار کمک به خرید و شناختن این تکنولوژی میکند...

ADSL کابل تلفن موجود را برای دستگاه های تلفن استاندارد ( مانند تلفن یا فاکس ) ، قابل استفاده می کند . مانند یک اتصال پرسرعت داده به ISP عمل می نماید .

این کار با تبدیل داده از کامپیوتر کاربر و یا شبکه محلی LAN به سیگنال های صوتی با فرکانس بالا انجام می گردد ، که این سیگنال های با فرکانس بالا می توانند در طول کابل تلفن کاربر ، در همان بازه زمانی که سیگنال ها از تلفن یا فاکس عبور می کند ، منتقل شوند .

فیلتر، از پارازیت حاصل از فرکانس بالا که از انتقال بوسیله تلفن یا فاکس ایجاد می شود جلوگیری کرده و سیگنال دیجیتال با فرکانس بالا بوسیله دستگاه کشف می شود را متوقف می کند .

ADSL مخفف Asymmetric Digital Subscriber Line ( خطوط مشترک دیجیتالی نا متقارن ) می باشد . ADSL دومین تکنولوژی بزرگ در ارتباطات با پهنای باند بالا خواهد شد . ADSL توانایی عبور حداکثر 7 مگابایت داده را از میان سیمهای تلفن مسی ، که در حال حاضر در اکثر منازل نصب شده است و در دسترس می باشد را دارا می باشد.

به طور کلی ، ADSLتکنولوژی انتقال با سرعت بالا است . ADSL در واقع نوعی از DSL ها می باشد که ارتباط آن نامتقارن می باشد ، یعنی سرعت ارسال داده در ثانیه کمتر از دریافت آن است . به هر حال ف خروجی ( مسیر کند تر ) ، هنوز به طور قابل توجهی سریع تر از اتصال با مودم آنالوگ عمل می کند . ADSL پهنای باند خطوط مسی را به کانال هایی تقسیم می کند و آخرین کانال را جهت ارسال صدا و فاکس معمولی اختصاص می دهد و بقیه را برای انتقال دو طرفه اطلاعات استفاده می کند .

در این روش ، ADSL می تواند انتقال داده ، تصویر و فاکس را با سرعت بالا هم زمان فراهم کند ، که تمام اینها بدون قطع اتصال سرویس تلفن همیشگی(عادی ) روی همان خط انجام می شود . یک محدوده فرکانس اختصاص داده شده برای POST ) سرویس مخابراتی معمولی ) وجود دارد ، بنابر این همچنان می توانید تماس تلفنی خود را در خلال انتقال داده با سرعت بالا داشته باشید .

مزایا

مزایای بسیاری در استفاده ADSL است ، ADSL سرعت انتقال داده جاری را بالا می برد . در حال حاضر ، ADSL به تحویل با سرعت دانلود تا حد 2 مگابایت و سرعت آپلود تا حد 256 کیلوبایت است . البته توانایی افزایش این سرعت ها نیز وجود دارد . در آینده می توان سرعت دانلود را تا حد 32 مگابایت و سرعت آپلود را تا حد 2 مگابایت افزایش دهند .

بدون نیاز به برقراری ارتباط Dial Up ، ADSL پهنای باند زیادی برای خط تلفن موجو درست می کند و با نصب مودم ADSL ارتباط همیشه برقرار است که این امر به شماره گیری برای بر قراری ارتباط به اینترنت یا شبکه محلی ( LAN ( را رفع می کند .

حداکثر استفاده از منابع عادی سرویس های تلفن در حدود 1 درصد ظرفیت واقعی خطوط تلفن می باشد . ADSL ، نود و نه درصد قسمت هدررفته را برای انتقال داده با سرعت بالا مورد استفاده قرار می دهد .

این کار مستقر کردن کانال های فرکانس متقاوت برای کاربرد های مختلف به انجام می رسد ف بنابر این هنگامیکه بقیه سیم برای انتقال اطلاعات با فرکانس بالا استفاده می شود هنوز ارتباط صدا با آخرین حد طیف فرکانسی بر قرار است .

قابلیت چند وظیفگی هم در آن به این دلیل که کانال های فرکانسی مختلفی روی یک سیم استفاده می شود ، باعث شده که ADSL قادر به استفاده هم زمان از صدا و داده باشد . بطوریکه میتوان از تلفن و فاکس استفاده کرد و هم زمان به شبکه NET و یا شبکه محلی LAN دسترسی داست و تمام اینها روی همان خط تلفن است .

باتشکر شهریار:1. (31):

aMiR HosSeiN
14-04-07, 01:36
سلام دوستان گفتم تجربیاتم رو بعد از 2 ماه استفاده از Adsl در اختیارتون بذارم شاید به دردتون بخوره.
اول اینکه اگه کار حرفه ای با اینترنت انجام میدید و تا حالا Adsl نگرفتید ضرر کردید فورا اقدام کنید که حرف نداره.
دوم اینکه اگه سرعت Send براتون مهمه حتما هنگام بستن قرار داد روی این مطلب تاکید کنید تا مثل من ضرر نکنید چون سرعت سند من خیلی پایین بود وقتی که به شرکت گفتم گفت ما سرعت ریسیو رو تضمین میکنیم.
سوم اینکه به فاصله ی مرکز مخابراتیتون تا منزلتون توجه کنید.خط من خیلی نویز داره و زیاد دیسکانکت میشه شرکت میگه بخاطر فاصله ی زیاده.(البته من زیاد حرفشون رو قبول ندارم)
چهارم اینکه پول نصب ندین.اگه از مودم های USB نصبش فوق العاده راحته.
پنجم سعی کنید مودمی که میگیردی Adsl2 رو هم ساپورت کنه.
ششم -به نظر قرارداد هایی که محدودیت دانلود دارن نگیرید چون ضرر می کنید .
چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه.
موفق باشید:1. (11):

Emperatour
14-04-07, 10:10
دقيق و كامل گفتي امير جان . و مورد بعد اينكه مودم درست حسابي مثل ايسوس يا دلينك بگيريد نه مثل مال من كه ساپورتش تعطيله و درايور ويستا نداده

SOHR@B
14-04-07, 18:45
اقا مودم asus 6000
or
asus 602
or
asus 604
or
dlink
or
zimens
paradain
or
us robotik
or
galexy
کدوم بهتره راهنماییم کنید
پیش شمارم 3332 هست
و بیشتر برای بازی
میخوام دانلودمم از 2 شب به بعده:1. (5):

KING
14-04-07, 20:00
خيلي خوبه بابا يكي هم درباره وايرلس بما بگه ميخام وايرلس بگيرم
چون تو منطقه ما هنوزم ميگن كه اي دي اس ال را اندازي نشده

Mehdi_Full
14-04-07, 20:37
خيلي خوبه بابا يكي هم درباره وايرلس بما بگه ميخام وايرلس بگيرم
چون تو منطقه ما هنوزم ميگن كه اي دي اس ال را اندازي نشده

بهنام جان منم دارم یواش یواش قاطی میكنم:1. (9):
بابا وایرلس نمیصرفه چون باید بابت دستگاههاش 400-500 تومن چك ضمانت بزاری یا اینكه پول بدی بخری
بعدش ماهی 30-40 تومن هم تو ماه پیاده بشی كه خیلی زیاده :1. (27):
اما سرعت خفن خفن بیشتر هم شركتها میبرن بخاطر سرعت زیادش
اینا چیزایی هست كه من شنیدم :1. (3):
دوستانی كه احیانا دارن بیان راهنمایی بیشتر كنن:1. (23):

Emperatour
14-04-07, 21:20
من مدل دقيق نميشناسم اما اگر يك كامپيوتر داري از مودمهاي يو اي بي استفاده كن. ترجيحا ايسوس و دلينك. در ضمن مودم تاثير خاصي رو سرعت نداره. من از نظر عمر و ساپورت ميگم

KING
13-05-07, 21:24
سلام دوستان
منم ديگه مثل اينكي اي دي اس ال دار شدم هنوز برام را هندازي نشده
من رو يه چيزي شك دارم من اي دي اس ال از شركت دناي رسا گستر خريدم
ولي وقتي رفتم شركتش ديدم يه شركت تبليغاتي اس ام اس بود ميگفت ما نماينده صبا نت هستيم
من شك دارم دو دره نباشه آخه من وقتي ميرم تو سايتش مي بينم كه محل ما تحت پوشش نيست ولي اين نمايندگي ميگه تحت پوششه
خوب قيمت كه من گرفتم 13600 ر ماه با آبونمان با سرعت 256 2 گيگ محدوديت
هزينه
20000 رانژه = 4000 نصب+ 13600ماه اول+35000مودم= 72600 ازم ميخاد كلا" بايد بهش بدم
بنظر شما گرونه يا مناسبه اگه رانژه گرون احساب كرده بگيد تا بهش بگم الان 22000 بهش دادم
راستي از مديران فروم كه تو تهران زندگي ميكنه حتما"‌بمن پي ام خصوصي بدن كاري مهمي دارم باهاشون

mtbirir
02-12-07, 17:25
اول منطقه مخابراتی رو معلوم کنید بعدا .....

aMiR HosSeiN
16-01-08, 13:23
چه خبر برو بچ
راضی هستید؟؟!!!!
ما که کماکان داریم از آسیا تم مجانی میگیریم.

!Mohammad!
16-01-08, 13:31
این شرکت صبا نت واقعا مزخرفه .من ساله پیش که 64 گرفتم ترانسفر ریتم 50-60 کیلوبایت بود .( چیزی عجیب ) بعد گذشت مدتی سرعت به روال عادی خودش رسید 8-10 کیلوبایت .نا مردا معتادمون کردند که بریم سرعت بالا اشتراک بگیریم.تا اینکه رفتم 128 وصلیدم ( Transfer rate : 1 Mb/s ) .:1. (27):

با این سرعت فکر نمیکنم پهنای باندم بیشتر 1 هفته جواب بده :lol:

Labyrinth
16-01-08, 15:24
صبانت عالی است مجبور نیستی اشتراک صبا بگیری برو آسیاتک بگیر 256 اش 40 هزار تومنه بعد شما کجایید که به شما یک مگ سرعت میده ؟:1. (26):

من الان 8 ماه صبا دارم کملا هم راضی هستم تورنت هم بازه :love:

!Mohammad!
16-01-08, 15:45
میگم که ، من 128 دارم ولی سرعت دانلود 1 Mb/s هست .مشکل اینهکه 1 هفته نشده کل پهنای باندت تموم میشه و حسابی کفرت در میاد :lol:

aMiR HosSeiN
16-01-08, 16:00
میگم که ، من 128 دارم ولی سرعت دانلود 1 Mb/s هست .مشکل اینهکه 1 هفته نشده کل پهنای باندت تموم میشه و حسابی کفرت در میاد :lol:

مگه میشه آخه شما 128 داشته باشید اونوقت با 1 مگ دانلود کنید؟
؟؟

Emperatour
16-01-08, 16:06
128 نيست بابا. 512 هست با محدوديت . اكثرا سرويساش محدودن. مثلا 2 گيگ

!Mohammad!
16-01-08, 16:13
چرا نمیشه ؟
من با 64 (50-60) و با 128 (1mb) دانلود میکنم .ترافیک هم بصورت نرم هست .
64:2GB
128:5GB
با اینترنت ندا گستر هیچ چیز نشد نداره :lol:

Labyrinth
16-01-08, 17:42
میشه بگی با 128 چند سرعت دانلود میداد ؟

میخوام بدونم چند میداد که میگی 1 مگ :love:

!Mohammad!
16-01-08, 18:06
منظور من رو متوجه نشدین .
میخوام بگم که 128 به اندازه 1mb سرعت داره .حالا سرعت دانلود چیزی حدود 95-110 kb/s هست .:cool:

M A H R A D
16-01-08, 21:20
صبانت جزء شرکتهایی است که سرعتش خیلی بیشتر از اون چیزیه که اعلام میشه

در واقع بصورت Up to ... هست که در ظاهر کاربر خیلی خوشش میاد ولی در باطن

باعث میشه که زود ترافیکش تموم بشه و کاربر مجبور میشه ترافیک جدید بخره که

این هم روشی است برای کسب درآمد و امرار معاش شرکتهای محترم !

سپاس

aMiR HosSeiN
17-01-08, 00:57
منظور من رو متوجه نشدین .
میخوام بگم که 128 به اندازه 1mb سرعت داره .حالا سرعت دانلود چیزی حدود 95-110 kb/s هست .:cool:
هزینش چه طوریه؟

!Mohammad!
17-01-08, 01:38
البته دقیق نمیدونم تهران هم همین جور باشه یا نه .
هزینه 128 هم ماهانه 24200 تومن هست.البته فقط 4gb پهنای باند میده .

Actros
17-01-08, 04:04
من 64 صبانت دارم
وبا سرعت 50 تا 60 دانلود میکنم
داناودم میزارم برای ساعت 3 تا 7 صبح صبح که مهدودیت نداره

Labyrinth
17-01-08, 04:41
خیلی جالبه 90 تا 110 دانلود میکنی تازه برای من 256 هست سرعت بالای 70 نمییاد :love:

aMiR HosSeiN
17-01-08, 11:37
من 64 صبانت دارم
وبا سرعت 50 تا 60 دانلود میکنم
داناودم میزارم برای ساعت 3 تا 7 صبح صبح که مهدودیت نداره
64 رو چقدر میدن؟
بعد 3 شب به بعد که میگی ،خوب بایت میده؟!
یه خیلی سرعت کم میشه؟

aMiR HosSeiN
17-01-08, 11:41
مدیرای ارشد یا مدیر بخش اگه ممکنه یه نظر سنجی شرکت ها هم به این تاپیک اضافه کنند .
ممنون

jaSt 4 mi
17-01-08, 11:47

من ساکن کرج هستم
از چه شرکتی یتونم استفاده کنم ؟؟
ممنون

M A H R A D
17-01-08, 11:49
مدیرای ارشد یا مدیر بخش اگه ممکنه یه نظر سنجی شرکت ها هم به این تاپیک اضافه کنند .
ممنون
لیست ISPها رو بدید تا درست کنم Only the registered members can see the link

M A H R A D
17-01-08, 11:50
من ساکن کرج هستم
از چه شرکتی یتونم استفاده کنم ؟؟
ممنون
کجای کرج میشینید دوست من ؟

پیش شماره تلفنتون چنده ؟

aMiR HosSeiN
17-01-08, 12:23
لیست ISPها رو بدید تا درست کنم Only the registered members can see the link
پارس آنلاین - شاتل- آسیاتک - صبانت - داتک - سپنتا - من دیگه چزی به ذهنم نمیاد.

M A H R A D
17-01-08, 12:41
پارس آنلاین - شاتل- آسیاتک - صبانت - داتک - سپنتا - من دیگه چزی به ذهنم نمیاد.
نظرسنجی ایجاد شد ( چند مورد هم اضافه کردم )

سپاس

jaSt 4 mi
17-01-08, 12:43
کجای کرج میشینید دوست من ؟

پیش شماره تلفنتون چنده ؟

حسن آباد !!
میدون آزادگان - بلوار امام رضا - 3راه حسن آباد !!
....2520:great:

M A H R A D
17-01-08, 13:07
حسن آباد !!
من در بین ISPهای موجود در کرج شبدیز رو ترجیح میدم

چون فکر کنم تنها ISP باشه که محدودیت حجمی نداره و ترافیکش نامحدوده ...

قیمتهاش هم منصفانه هست نسبت به بقیه

راستی نماینده داتک در کرج هم هست :

سپاس

jaSt 4 mi
17-01-08, 13:48
من در بین ISPهای موجود در کرج شبدیز رو ترجیح میدم

چون فکر کنم تنها ISP باشه که محدودیت حجمی نداره و ترافیکش نامحدوده ...

قیمتهاش هم منصفانه هست نسبت به بقیه

راستی نماینده داتک در کرج هم هست :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

سپاس
خیلی ممنون !!
فقط چنتا سوال :
1) فرقه w-lan با adsl چیه ؟؟؟ اگه سرویسه بیسیم و بگیریم با این گوشیا که قابلیت استفاده از وایرلس لن رو دارن میشه چی کار کرد ؟؟ چه فرقی با adsl داره ؟؟( بی زحمت یه توضیح ه مختصر بدین ):wink:
2) این adsl ه ارزان بدرد میخوره یا نه ؟؟:great:

خیلی ممنون :give_rose:

aMiR HosSeiN
17-01-08, 14:01
نظرسنجی ایجاد شد ( چند مورد هم اضافه کردم )

سپاس
ممنون مهراد عزیز.
امیدوارم این تاپیک بتونه به دوستان در یک انتخاب خوب کمک کنه.

Ardalan
17-01-08, 14:11
با سلام
من دیروز رفتم گرفتم از صبا نت تو شیراز
گفتش که خط شما فیبر نوریه 1 ماه طول میکشه تا نصب بشه
به نظرتون راست میگه؟

Farshid
17-01-08, 14:14
خیلی ممنون !!
فقط چنتا سوال :
1) فرقه w-lan با adsl چیه ؟؟؟ اگه سرویسه بیسیم و بگیریم با این گوشیا که قابلیت استفاده از وایرلس لن رو دارن میشه چی کار کرد ؟؟ چه فرقی با adsl داره ؟؟( بی زحمت یه توضیح ه مختصر بدین ):wink:
2) این adsl ه ارزان بدرد میخوره یا نه ؟؟:great:

خیلی ممنون :give_rose:

Wireless LAN هیچ ربطی به ADSL نداره.
WiFi یا Wireless Fidelity شبکه ای است که بدون سیم انتقال داده ها رو انجام میده و ADSL که مخفف Asymmetric Digital Subscriber Line هست شبکه ای هست که از طریق خطوط تلفن انتقال داده ها رو انجام میده.
شرکت هایی هستند که با استفاده از این دو شبکه اینترنت را در دسترس عموم قرار میدهند. اگر با استفاده از WiFi بدن شما برای اتصال به شبکه نیازمند تجهیزات WiFi مثل WiFi Adapter برای PC هستید. یک سری از گوشی های موبایل هم این Adapter را درخودشون دارند و شما میتونید با آن گوشی ها به شبکه WiFi متصل شوید و از اینترنت استفاده کنید.
اگر با استفاده از ADSL اینترنت را در اختیار قرار دهند شما نیازمند مودم ADSL هستید و کاری به Wireless ندارید.
شما میتونید اینترنتی را که از طریق ADSL دریافت کردید با استفاده از WiFi در اختیار عده ای دیگر قرار دهید.

!Mohammad!
17-01-08, 14:41
با سلام
من دیروز رفتم گرفتم از صبا نت تو شیراز
گفتش که خط شما فیبر نوریه 1 ماه طول میکشه تا نصب بشه
به نظرتون راست میگه؟

یک ماه دیگه چیز مسخره ای هست .حداکثر زمانی که خود مخابرات برای رانژه کردن میبره 1 هفته هست .من اینحا اصفهان دو روزه رانژه کردن و adsl راه افتاد .

Labyrinth
17-01-08, 15:27
قیمت صبانت توی تهران 256 اش با 5 گیگ ترافیک 19 هزارتومانه 10 گیگ 29 هزارتومن
20 گیگ 53 هزارتومان 30 گیگ 64 هزار تومان

من یا 10 گیگ میگیرم یا 5 گیگ

13600 برای ترافیک دو گیگ اصلا نمی صرفه

موفق باشد :love:

!Mohammad!
17-01-08, 16:29
بله . صبا نت در تهران ارزون تره :cool:

Ardalan
17-01-08, 18:48
یک ماه دیگه چیز مسخره ای هست .حداکثر زمانی که خود مخابرات برای رانژه کردن میبره 1 هفته هست .من اینحا اصفهان دو روزه رانژه کردن و adsl راه افتاد .
اینجا هم برای خط های معمولی 3 روزه هست ولی چرا فیبر نوری 1 ماه نمیدونم
به نظرتون سر کارم؟:cry:

Actros
18-01-08, 00:10
64 رو چقدر میدن؟
بعد 3 شب به بعد که میگی ،خوب بایت میده؟!
یه خیلی سرعت کم میشه؟
3ماه با عوارض کلا 31 تومن 6 گیگ
سرعتشم شبا 3 به بعد خوبه
من با سرعت 50 دانلود میکنم

MOHAMMAD1
18-01-08, 01:21
صبانت جزء شرکتهایی است که سرعتش خیلی بیشتر از اون چیزیه که اعلام میشه

در واقع بصورت Up to ... هست که در ظاهر کاربر خیلی خوشش میاد ولی در باطن

باعث میشه که زود ترافیکش تموم بشه و کاربر مجبور میشه ترافیک جدید بخره که

این هم روشی است برای کسب درآمد و امرار معاش شرکتهای محترم !

سپاس

پارس انلاینم همین جوره
ولی به نظرم اگر یه خورده منطقی باشین یعنی با خودتون بگین بیشتر از این مقدار دانلود نمیکنم
روش خوبیه چون از اینترنت لذت بیشتری میشه برد
البته نظر شخصیه :give_rose:

Actros
18-01-08, 06:21
پارس انلاینم همین جوره
ولی به نظرم اگر یه خورده منطقی باشین یعنی با خودتون بگین بیشتر از این مقدار دانلود نمیکنم
روش خوبیه چون از اینترنت لذت بیشتری میشه برد
البته نظر شخصیه :give_rose:
تایید میشه
مثلا من همیشه دانلود رو میزارم شب
هیچ وقتم کم نمیارم
چون وبگردی زیاد از حجم کم نمیکنه

Mehdi_Full
18-01-08, 10:16
بله اگر دانلود فیلم دوستان نداشته باشند با یک ترافیک 2 گیگ در ماه فکر نمیکنم مشکلی پیدا

بکنن چون میانگین میتونن روزانه 65 مگ دانلود داشته باشند و بین 4 تا 7 صبح هم میتونن رایگان داشته باشند

من خودم فعلا برای ماه دوم ، با ترافیک 5 گیگ از صبانت برداشتم ماهی 18900 تومان

با سرعت دانلود میانگین بین 20 تا 30 اما به نظرم خیلی پایینه

mahdi1113
18-01-08, 14:38
حسن آباد !!
دوست عزيز اگه تو كرجي و دانلود با سرعت بالا ميخواي دنيانت بهترينه سرعت دانلودش تا 60هم ميرسه منتها محدوديت حجمي داره ماهانه 2گيگ 13600تومان من كه مشكلي ندارم

aMiR HosSeiN
20-01-08, 15:12
چه میکنه این صبا نت.
ما که آسیا تک هستیم.
ولی با این تبلیغات داریم به آسیاتک خیانت میکنیم:1. (27):

hossein_8888
27-01-08, 15:47
سلام من خط adsl 128 گرفتم ولی حدودا 1 الی 2 دقیقه کار میده یعنی بعد از اون دیگه سایتی رو باز نمیکنه و صفحه internet expelorer روی finding site میمونه و باید یک بار dc بشم و دوباره کانکت بشم تا دو باره کار کنه ودوباره بعد از 1 الی 2 دقیقه قفل میشه و سایتی باز نمیشه من سیستم رو هم عوض کردم باز همین مشکل وجود داشت یه مودم دیگه هم اوردم باز مشکل حل نشد حتی دو بار از طرف isp پورت من رو از مخابرات عوض کردند باز هم نشد حتی یه اکانت 128 دیگه روی یه خط دیگه گرفتم باز هم نشد موقع دانلود هم همینطوره یعنی موقعی که قفل میشه و سایتی باز نمیشه سرعت دانلود هم به صفر میرسه و دیگه ادامه پیدا نمیکنه خواهش میکنم اگر میتونید من رو راهنمایی کنید من دیگه واقعا کلافه شدم

aMiR HosSeiN
27-01-08, 19:33
سلام من خط adsl 128 گرفتم ولی حدودا 1 الی 2 دقیقه کار میده یعنی بعد از اون دیگه سایتی رو باز نمیکنه و صفحه internet expelorer روی finding site میمونه و باید یک بار dc بشم و دوباره کانکت بشم تا دو باره کار کنه ودوباره بعد از 1 الی 2 دقیقه قفل میشه و سایتی باز نمیشه من سیستم رو هم عوض کردم باز همین مشکل وجود داشت یه مودم دیگه هم اوردم باز مشکل حل نشد حتی دو بار از طرف isp پورت من رو از مخابرات عوض کردند باز هم نشد حتی یه اکانت 128 دیگه روی یه خط دیگه گرفتم باز هم نشد موقع دانلود هم همینطوره یعنی موقعی که قفل میشه و سایتی باز نمیشه سرعت دانلود هم به صفر میرسه و دیگه ادامه پیدا نمیکنه خواهش میکنم اگر میتونید من رو راهنمایی کنید من دیگه واقعا کلافه شدم
از کجت adsl میگیری؟با پشتیبانی سرویس دهندت تماس نگرفتی؟
بچه محل ها adsl ندارن؟ اونا مشکلی ندارن؟

jaSt 4 mi
27-01-08, 23:55
سرعت 192 بگیرم( از همون شبدیز) خوبه ؟؟

hossein_8888
28-01-08, 00:29
از کجت adsl میگیری؟با پشتیبانی سرویس دهندت تماس نگرفتی؟
بچه محل ها adsl ندارن؟ اونا مشکلی ندارن؟

از صبانت adsl گرفتم

M A H R A D
29-01-08, 00:14
سرعت 192 بگیرم( از همون شبدیز) خوبه ؟؟
به نظر من نمیصرفه که 6 تومن بیشتر بدید واسه این سرعت (نسبت به 128)

من باشم همون 128 رو میگیرم (البته نظر شخصی منه)

سپاس

PCminister
29-01-08, 05:20
از splitter هم مطمئن بشید شاید اون مشکل داره.

M A H R A D
29-01-08, 13:38
بچه ها نظرتون در مورد شاتل چیه ؟

کسی تجربه شو داشته ؟

jaSt 4 mi
30-01-08, 22:26
رفتم شبدیز درخاست دادم ولی مهرداد جان این شرکتشون چرا هیچ تابلویی چیزی نداره ؟؟!!!همونه که تو خیابون ادهم ه دیگه ؟؟

M A H R A D
31-01-08, 15:29
رفتم شبدیز درخاست دادم ولی مهرداد جان این شرکتشون چرا هیچ تابلویی چیزی نداره ؟؟!!!همونه که تو خیابون ادهم ه دیگه ؟؟
والا من قسمت نشده برم شرکتشون:1. (38):

ولی به نظر من سرویس دهنده نسبتا خوبیه در کرج چون نامحدود هست و قیمتش هم متعادله

البته پینگش زیاده:1. (26):

سپاس

Persiastore
31-01-08, 21:19
برای آشنایی با سرویس های کرج در این تاپیک همه نظر دادند :

شبدیز ار نظر من :
شبدیز نت
سرویس 128 با ترنسفر 3 گیگ
سرعت دانلود : در روز میانگین 10-14 - شب 13-14
قیمت : نسبت به سرویس گرونه(13300) - امکان پرداخت چند ماهه و گرفتن تخفیف وجود نداره
پشتیبانی : حرف های تکراری - حرفهای روزهای قبلی خودشون رو قبول ندارند- بی توجه به مشکل شما- بی استفاده
محدودیت حجمی : برای من داره - ولی دوستانی که نامحدود بودند ناراضی
زمان پینگ : هر از چند ساعتی چند دقیقه کامل لوز میشه و برای من به حدود 20 درصد هم میرسه
قطعی : زیاده - محاسبه آن با مراجعه به شرکت و رایزنی
راحتی در حساب و کتاب ماهانه : اینترنتی -: باید زنگ بزنی شماره فاکتور بگیری بعد از واریز دوباره زنگ بزنی
حضوری بازم در هنگام اتمام سرویس با اینکه هزینه رو قبلا دادی قطع میکنند باید تاکید کنی
در کل اگر فاکتور بخوای و مطمئن شارژ کنی حضوری
زمان راه اندازی سرویس ( از زمان سفارش ) : 10 روز کاری
معرفی دیگران : فقط باعث شرمندگی خودت میشه

الان بیشتر شرکتها در کرج در ساعات اولیه بامداد محدودیت حجمی ندارن

Keih@n.G
27-02-08, 20:44
من از FARATAZ میگیرم 512 با 10گیگ دانلود 3 ماه 45 هزارتومان خیلی خوبه

پ.ن. فکر کنم فقط تو اصفهان باشه:wink::whistle:

zahra6377
27-02-08, 21:55
من از صبانت استفاده می کنم با مودم یو اس بی فقط دیسیش زیاده فکر میکنم از سخت افزار خودم باشه اگه میدونین ممنون میشم کمکم کنین:yes:

2sib
27-02-08, 22:08
من هم از صبا نت استفاده میکنم فقط به قول دوست عزیزمون دیسش زیاده ... یه عیب دیگه ای هم که داره اینه که کیلو بایت مصرفی داره نامحدود خدمات نمیده .
ولی در مجموع خیلی ازش راضی هستم هم از سرعتش هم از کیفیتش

1369
04-03-08, 23:04
سلام
دوستان لطفا کمک کنید
من Adsl گرفتم ولی وصل نمیشه
مودم asus am602
جالب اینه که به شرکت زنگ میزنم میگه اینجا وصله ولی من هر کاری میکنم وصل نمیشه
چراغ active مودم هم روشن نمیشه؟
کمک کنید

Emperatour
09-03-08, 00:47
سرعت من اسیاتک شبانه جدیدا رو 100 هم میره برا دانلود ینی 5 برابر. فکنم شیر کردن خطارو. روزانش ولی بجاش قطعیش بیشتر شده

Farshid
09-03-08, 14:36

دوست عزیز فراتاز نمایدگی صبانت هست. User name خودتون را اینجا (Only the registered members can see the link) وارد کنید تا متوجه بشید. در اینجا هم میتونید چک کنید:

سلام
دوستان لطفا کمک کنید
من Adsl گرفتم ولی وصل نمیشه
مودم asus am602
جالب اینه که به شرکت زنگ میزنم میگه اینجا وصله ولی من هر کاری میکنم وصل نمیشه
چراغ active مودم هم روشن نمیشه؟
کمک کنید

مشکل از خط تلفنتون هست به احتمال زیاد. باید بهشون بگید که چراغ روشن نمیشه تا پیگیر بشن.

zahra6377
14-03-08, 15:35
من میگم صبا نت خیلی خوبه.قیمتشم خوبه...

PCminister
14-03-08, 15:52
من هم از صبا نت استفاده میکنم فقط به قول دوست عزیزمون دیسش زیاده ... یه عیب دیگه ای هم که داره اینه که کیلو بایت مصرفی داره نامحدود خدمات نمیده .
ولی در مجموع خیلی ازش راضی هستم هم از سرعتش هم از کیفیتش

به خاطر همین کیلوبایت مصرفی کیفیتش عالیه!

با تشکر.

Actros
15-03-08, 00:38
به خاطر همین کیلوبایت مصرفی کیفیتش عالیه!

با تشکر.
اونم قابل حله
شبا دانلود کن

2sib
15-03-08, 00:58
ولی خوب برای من شرکت صبا به صرفه نبود چون 5 گیگ میگرفتم که در عرض 5 روز تموم میشد ( اخه من زیاد دانلود میکنم ) شبا هم وقت نداشتم پشت سیستم بشینم نامحدود دانلود کنم . برای همین عطاش رو به لقاش بخشیدم به شرکت داتک سفارش دادم تا ببینیم چی از اب در میاد

Âli rângêr
06-07-08, 22:58
یکی میگفت 64 داره ولی از پورت 256 استفاده میکنه به خاطر همین سرعت دانش 30-35 هست میخوام ببینم میشه همچین کاری کرد?؟

M A H R A D
06-07-08, 23:08
یکی میگفت 64 داره ولی از پورت 256 استفاده میکنه به خاطر همین سرعت دانش 30-35 هست میخوام ببینم میشه همچین کاری کرد?؟
احتمالا محدود بوده سرویشون

درسته ؟

Âli rângêr
06-07-08, 23:15
احتمالا محدود بوده سرویشون

درسته ؟

راستش من دقیق نمیدونم چی بوده ! فقط اینو تو یه جا دیگه خوندم و رفتم تو کف:1. (38):

M A H R A D
06-07-08, 23:31
راستش من دقیق نمیدونم چی بوده ! فقط اینو تو یه جا دیگه خوندم و رفتم تو کف:1. (38):
اغلب سرویسهای محدود اینگونه هستند

یعنی سرعت عملیشون از سرعتی که اعلام میکنند بیشتره

در این حالت کاربر میل بیشتری به دانلود پیدا میکنه و باعث میشه بعضیها از ترافیکشون بالا بزنن و یه هزینه ای میره تو جیب ISP

سپاس

saeed25
13-07-08, 20:48
دروود
بهترین و به صرفخ ترین مودم ای دی اس ال چیه؟

Shahryar
13-07-08, 22:20

فراتاز چیزی بیشتر از یک ریسلر معمولی صبانت نیست و هیچ تفاوتی با اون نداره . :great:

Dark Devil
14-07-08, 11:23

این ISP ها روی یک پهنای باند یک سری کاربر رو Share میکنن مثلا روی یک پهنای باند 512 میانن 50 تا کاربر 64 تعریف میکن که سرعت پایه 64 هست وقتی یکی استفاده نکنه پهنای باند که آزاد میشه بقیه میتونن با سرعت به مراتب بیشتری DL کنن که از اونطرف وقتی همه استفاده میکنن سرعت از 64 هم پایین تر میرهOnly the registered members can see the link

Persiastore
16-07-08, 09:45
خوب منم بعد از 10 ماه از شبدیز دراومدم
واقعا سرویسهای بیخود - گرون - قطعی فراوان - سرعت 128 در مجموعه 7-8
شرکت آسیا تک کرج هم شرکتی دروغگوست
تا حالا زیر نظر لایزر بوده - لایزر پول مخابرات کرج رو نداده و اینترنت کاربر ها قطع شده
به منم گفتند که ما میخوام بریم به سمت آسیاتک و 10 روزه کار تمومه - 10 روز وقت ما رو گرفتند و متوجه شدم اینها فقط تجهیزاتشون رو در منطقه نصرآبادی فعلا نصب کردند به همین دلیل هم ما رفتیم به سمت پارسی نت
البته این تغییر شرکت باعث 2 بار قطعی تلفن و 4 بار مراجعه به مخابرات شد
الان سرویس 256 - با 5 گیگ دارم قیمت مناسبه 18900 تومان
سرعت دانلود : 50-60
2 شب تا 7 صبح رایگان
پینگ 300-400
شرکتی هستش که تقریبا تمام مناطق مخابراتی کرج رو ساپورت میکنه
قطعی شاید نزدیک صفر باشه
و چون برای سرویسهاش محدودیت دارن فکر نمیکنم کیفیتش بیاد پایین
معمولا شرکتهایی که نامحدود هستند خیلی زود کیفیتشون میاد پایین
شبدیز هم دیگه نماینده داتک نیست و میخواد بره زیر نطر شرکت دیگه ای

M A H R A D
18-07-08, 19:22
سلام آرش جان

پیک نت رو دیدید ؟

به نظرت چطوره ؟

Persiastore
21-07-08, 01:07
سلام آرش جان

پیک نت رو دیدید ؟

به نظرت چطوره ؟

والا اینو چند ماه پیش دیدم ولی شماره تماس الان نگاه کردم اصلا توی سایتش نیست
ولی زیاد بهش امید نیست سایتی که از 4-5 ماه پیش هیچ تغییری نکرده دیگه معلومه چه شرکتیه
الان آریاتک با این همه تشکیلات زنگ میزنی میگه ما ای دی اس ال میدیم ولی از اون طرف برای تمام مشترکین نامه فرستاده و اکانت dial up رایگان داده و تا وقتی adsl شون وصل بشه - دیگه چه برسه به پیک نت

به نظر من فعلا در کرج از لحاظ قیمت و کیفیت :
پارسی نت و صبا نت خوبند
من فعلا از پارسی نت راضیم ولی کیفیت اینم هفته اول یه چیز دیگه ای بود
موفق باشی

green_waves
21-07-08, 09:27
دروود
بهترین و به صرفخ ترین مودم ای دی اس ال چیه؟

اگر روتر و لینوکس برات مهم نیست مودم های USB مناسب ترین هستند

saeed25
23-07-08, 11:21
دروود
روتر لینوکس چیست؟مگر برای استفاده از ایدی اسل درخانه،نیازی به لینوکس هست؟

EhsanHF
23-07-08, 20:14
یه سوال ، ADSL 2 شاتل واقعا با ADSL عادی مثلا پارس آنلاین فرق داره ؟
مثلا سرعت 128 ؟
چون تاجایی خودشون مدعی هستن ، کمترین میزان Share رو توی شبکه داره .
حالا اگه واقعا خوبه ، من این سری از این شبکه اینترنت بگیرم .

green_waves
23-07-08, 23:26
دروود
روتر لینوکس چیست؟مگر برای استفاده از ایدی اسل درخانه،نیازی به لینوکس هست؟

خیلی خیلی ساده بگم Router این امکان را به شما می دهد که مودم همیشه کانکت باشه یعنی یوزر و پسوردو میدین به مودم خودش کانکت می کنه کامپیوتر شما زمانی که خاموش هست مودم کانکت هست
شما با یک مودم با Router و اتصال آن به یک سوییچ چند کامپیوتر همزمان و بدون نیاز به یک سرور در شبکه از ADSL استفاده کنند
استفاده کردن از Router دو مشکل داره
1- همیشه به اینترنت وصل هستید و زمان نصب نرم افزار درد سر ساز میشه
2- نمی توانید از اکانت رایگان ISP استفاده کنید مگر اینکه هر روز دو بار تنظیمش کنید

لینوکس که گفتم بیشتر تو سیستم های حرفه ای و سرورها استفاده میشه؛ مودم های USB به خاطر اینکه با لینوکس سازگار نیستند توصیه نمیشوند

green_waves
23-07-08, 23:37
یه سوال ، ADSL 2 شاتل واقعا با ADSL عادی مثلا پارس آنلاین فرق داره ؟
مثلا سرعت 128 ؟
چون تاجایی خودشون مدعی هستن ، کمترین میزان Share رو توی شبکه داره .
حالا اگه واقعا خوبه ، من این سری از این شبکه اینترنت بگیرم .

ساده بگم گول این شرکت های را نخورید
ADSL 2+ کشک چیه ؟ کدوم شرکت توان عرضه به کاربران خانگی را ADSL2+ داره ؟
اینها DSLAM شون ADSL2+ ساپورت هست فکر می کنند باید همه جا عنوان کنند

این مقایسه کلی میان تکنولوژی xDSL

Downstream/Upstream Speed

ADSL 8Mbps/1Mbps 5.4 Km
ADSL 2+ 24Mbps/3.5Mbps 5.6Km
GSHDSL 4.6Mbps/4.6Mbps 6.7Km
VDSL 15Mbps/17Mbps 1.5Km
VDSL 2 100Mbps/100Mbps 3Km

من فکر نمی کنم شرکتی سرعتی بالاتر از 2Mbps ارائه بده که ADSL2+ بخواد عنوان بکنه

supra
03-08-08, 12:38
سلام
کسی اینجا اشتراک داتک داره میخواستم بدونم کیفیتش چجوریه همینطور پشتیبانیش من یه 4 5 ماهی میشه که شاتل دارم ولی این 1 2 ماه آخر قات زده یا بهتر بگم اذیت میکنه اگه بشه با این داتک عوض کنم قیمتاش که خداییش خوبه.
ممنون میشم جواب بدید.

Tony Montana
11-09-08, 00:02
سلام
دو روزه که وقتی کانکت میشم، به یکی دو دقیقه نمیکشه که dc میشم و مجبورم دوباره کانکت شم و دوباره dc و همینجور ادامه داره.
نکته ی جالب اینجاست که این وضعیت گاهگاهیه. یعنی میبینی 7-8 ساعت خوبه، دوباره 7-8 ساعت میره رو اعصاب.
وقت مشخصی هم نداره.
مودمم D-link هستش و دو ماه نمیشه که خریدمش و تو این مدت همچین مشکلی نداشتم.
به نظر شما مشکل از کجاست؟ ممنون میشم کمکم کنین.

farhad_s5
30-09-08, 22:08
من حدود 2 ماه پيش از سپنتا درخواست ADSL دادم ، ولي چراغ مودمم چشمك ميزد حتي بعد از اين كه مخابرات رانژه كرده بود،وقتي از طرف سپنتا اومدن گفتن كه فاصلت تا مخابرات زياده و نميشه!

من هفته ي پيش به لايزر سفارش ADSL2+ رو دادم كه خودشون مي گن فاصله ي بيشتري رو تحت پوشش قرار ميده ولي باز هم چراغ مودم چشمك ميزنه و ثابت نميشه!

روي خطم هم نويز افتاده و من به مودم هم نويز گير وصل كردم ولي چه فايده!!

به نظرم ADSL2+ فقط كلكي براي گرفتن پول بيشتره!

aMiR HosSeiN
08-10-08, 00:37
آقا این صبا نت چرا اینطوری شده، ما همش به آسیاتک فحش میدادیم، این بدتره.
همش دیسکانکت ، سرعت خیلی افت کرده، صبا نتیا مشکل ندارن؟

8301
07-11-08, 21:09
بالا خرا بعد از 1 ماه تحقیق منم از آسیا تک گرفتم.
مقاله ای برای توضیح ADSLمی خواهم؟

Olesius
07-11-08, 22:02
سلام
دو روزه که وقتی کانکت میشم، به یکی دو دقیقه نمیکشه که dc میشم و مجبورم دوباره کانکت شم و دوباره dc و همینجور ادامه داره.
نکته ی جالب اینجاست که این وضعیت گاهگاهیه. یعنی میبینی 7-8 ساعت خوبه، دوباره 7-8 ساعت میره رو اعصاب.
وقت مشخصی هم نداره.
مودمم D-link هستش و دو ماه نمیشه که خریدمش و تو این مدت همچین مشکلی نداشتم.
به نظر شما مشکل از کجاست؟ ممنون میشم کمکم کنین.

دوست عزیز از مودم usb استفاده می کنی؟؟؟
مدل مودمت dsl-200 نیست؟؟

اگه از همین مودم استفاده می کنی باید بگم که این مدل مشکلات زیادی داره...!

سعی کن آخرین درایور باس usb مین بورد و آخرین درایور مودم Adsl رو پیدا و نصب کنی...
از برنامه IP Changer or Hider به هیچ وجه استفاده نکن باعث بروز مشکلای زیادی می شه (با توجه به تکنولوژی Adsl) اگه نصب هم کردی پاک کن...
فاصله مودم از پریز تلفن رو سعی کن از 1متر بیشتر نشه...
حتما از نویزگیر استفاده کن...
درگاهی رو که مودم رو به سیستم وصل می کنی برای تست هم شده عوض کن...

امیدوارم با اجرای این کارا مشکلت حل بشه...

موفق باشی...:11():

arven_andomil
08-08-09, 13:35
سلام.
میخوام فرق بین مودم تک پورت و 4پورت چیه؟>؟؟
مودم Tplink 8811 و 8840 چه طورن؟؟؟به درد میخورن؟؟؟
حدود قیمتشون چه قدره؟؟؟

soroush_es
08-08-09, 19:45
4 پورت یعنی 4 تا PC میتونی وصل کنی
دوم اینکه تک پورت در واقع 2 رابط داره که میتونه از 2 تا PC پشتیبانی کنه یکی USB و یکی با رابط شبکه
یعنی 8811 در واقع 2 تا PC رو ساپورت میکنه،قیمتش 29 تومن هست اما سپنتا و شهراد میدن 45000 تومن
اگر خواستس برو پاساژ ایران سر طالقانی طبقه همکف اگه اشتباه نکنم واحد 30.
سپنتا هم از اونجا میخره

arven_andomil
16-08-09, 21:52
سلام.
من تازه یه مودم tplink گرفتم...اما نتونستم راه اندازیش کنم...یعنی طرف بهم گفت که چکار کنم اما نمیشه...
ببینید...
من اول پاور رو نصب کردم بعدش سیم تلفن رو زدم ...چراغ ADSLشروع کرد به چشمک زدن...بعدشم ثابت شد......رفتم یه کانکشن ساختم و سیم Lan رو وصل کردم به پی سی...اما کانکت رو که میزنم این ارور رو میده
راستی اگه توی شکل نگاه کنید میبینید که...من انگار قسمت Lan پی سی فعال نیست اخه میدونید.و..طرف گفت که باید یه ایکون لن داشته باشی اگه نبود با مادربورد نصب کن اما من توی سی دی مادربورد پیداش نکردم...مدل مادربورد من p35ds3l giga هست...میشه بگین جریان چیه؟؟؟

MR.Fantastic
17-08-09, 01:53
سلام.
من تازه یه مودم tplink گرفتم...اما نتونستم راه اندازیش کنم...یعنی طرف بهم گفت که چکار کنم اما نمیشه...
ببینید...
من اول پاور رو نصب کردم بعدش سیم تلفن رو زدم ...چراغ ADSLشروع کرد به چشمک زدن...بعدشم ثابت شد......رفتم یه کانکشن ساختم و سیم Lan رو وصل کردم به پی سی...اما کانکت رو که میزنم این ارور رو میده
راستی اگه توی شکل نگاه کنید میبینید که...من انگار قسمت Lan پی سی فعال نیست اخه میدونید.و..طرف گفت که باید یه ایکون لن داشته باشی اگه نبود با مادربورد نصب کن اما من توی سی دی مادربورد پیداش نکردم...مدل مادربورد من p35ds3l giga هست...میشه بگین جریان چیه؟؟؟

میتونین با نصب کارت شبکه از کابل lan استفاده کنید در غیر این صورت با نصب درایور همراه مودم میتونین با usb وصل شید:1. (5):

arven_andomil
17-08-09, 09:58
میتونین با نصب کارت شبکه از کابل lan استفاده کنید در غیر این صورت با نصب درایور همراه مودم میتونین با usb وصل شید:1. (5):
سلام.
من کارت شبکم انبورد هست...اما نمیتونم نصبش کنم...یعنی توی سیدی مادربوردش پیداش نمیکنم....
الان با usb وصل میشم....اما میخوام با لن وصل شم...تفاوتی هست بین usb و لن؟؟؟:cool:

Xtreme
17-08-09, 10:29
سلام.
من کارت شبکم انبورد هست...اما نمیتونم نصبش کنم...یعنی توی سیدی مادربوردش پیداش نمیکنم....
الان با usb وصل میشم....اما میخوام با لن وصل شم...تفاوتی هست بین usb و لن؟؟؟:cool:

سلام

تفاوتی بین USB و LAN از لحاظ کارآیی وجود نداره. اگر قرار نیست اشتراک اینترنت خودتون رو از طریق سوئیچ در شبکه به اشتراک بگذارید , همان USB کافی است ..

arven_andomil
17-08-09, 10:34
ببینید من یه جا پیدا کردم که انگاری ماله نصب لن هست ببینید درسته؟؟؟
بعدشم توی عکس دومی نگاه کنید اخرش یه ارور میده...

Xtreme
17-08-09, 10:37
خب حالا برای چی می خواهید از لن استفاده کنید ؟
مگر USB مشکلی داره ؟

arven_andomil
17-08-09, 11:00
خب حالا برای چی می خواهید از لن استفاده کنید ؟
مگر USB مشکلی داره ؟

به چند دلیل:
1.باید که بالاخره بشه با لن وصل شد...مگه نه؟؟؟:great:
2.USB نیاز میشه...اونوقت جا کم میارم...مگه نه؟؟؟:whistle:

حالا جدی...کلا میخوام ببینم چرا نمیشه...به قول معروف گیر دادم:gasp::lol:

arven_andomil
17-08-09, 11:12
راستی یه سوال دیگه...
فرض کنید من از طریق ADSL وصل باشم اما هیچ صفحه ای باز نکنم و اصلا کاری به نت نداشته باشم...
حالا میخوام بدونم از اون محدودیت حجمی من استفاده میشه؟؟؟یا فقط وقتی صفحه ای باز میکنم مصرف میشه...
امیدوارم توضیحم مشخص باشه...

Xtreme
17-08-09, 11:36
به چند دلیل:
1.باید که بالاخره بشه با لن وصل شد...مگه نه؟؟؟:great:
2.USB نیاز میشه...اونوقت جا کم میارم...مگه نه؟؟؟:whistle:

حالا جدی...کلا میخوام ببینم چرا نمیشه...به قول معروف گیر دادم:gasp::lol:

خب این مورد رو بریم توی همون تاپیکی که در مورد عدم نصب لن زدید پیگیری کنیم.

راستی یه سوال دیگه...
فرض کنید من از طریق ADSL وصل باشم اما هیچ صفحه ای باز نکنم و اصلا کاری به نت نداشته باشم...
حالا میخوام بدونم از اون محدودیت حجمی من استفاده میشه؟؟؟یا فقط وقتی صفحه ای باز میکنم مصرف میشه...

برای مثال بعضی نرم افزار های مسنجر مثل GTalk معمولا در حالت بیکار هم Send/Receive دارن. بقیه مسنجر ها رو نمی دونم اما اینا هم وقتی در این حالت باشن از همون حجمی که دارید استفاده می کنن.
اما اگر کلا از این مسنجر ها ندارید و صفحه هم باز نمی کنید قاعدتا Send/receive ای ندارید و نباید از حجم اینترنتی کم بشه .

arven_andomil
17-08-09, 12:56
خب این مورد رو بریم توی همون تاپیکی که در مورد عدم نصب لن زدید پیگیری کنیم.

برای مثال بعضی نرم افزار های مسنجر مثل GTalk معمولا در حالت بیکار هم Send/Receive دارن. بقیه مسنجر ها رو نمی دونم اما اینا هم وقتی در این حالت باشن از همون حجمی که دارید استفاده می کنن.
اما اگر کلا از این مسنجر ها ندارید و صفحه هم باز نمی کنید قاعدتا Send/receive ای ندارید و نباید از حجم اینترنتی کم بشه .

ولی دیشب امتحان کردم. هیچ صفحه ای باز نبود. اما send & recieved وجد داشت. یعنی این از حجم چیزی کم میکنه یا نه؟؟

MR.Fantastic
17-08-09, 13:04
ولی دیشب امتحان کردم. هیچ صفحه ای باز نبود. اما send & recieved وجد داشت. یعنی این از حجم چیزی کم میکنه یا نه؟؟

بعضی نرم افزار ها و بخصوص آنتی ویروس ها اتوماتیک از اینترنت استفاده می کنند که البته حجمش زیاد نیست:1. (26):
گاهی اوقات خود ویندوز هم از اینترنت استفاده می کنه:1. (28):
اگه همیشگی باشه شاید سیستمتون ویروس داره:gasp:

arven_andomil
20-08-09, 14:16
یه چیز عجیب متوجه شدم...بعضی سایتها رو نمیتونم با ADSL باز کنم....ولی همونا با دایال اپ باز میشن...چرا؟؟؟

MR.Fantastic
20-08-09, 14:28
شما از آنتی ف*ل*ر استفاده کن حل میشه:wink:
اگه تونستین همین الان نتیجشو بگین

arven_andomil
20-08-09, 14:37
شما از آنتی فی*ل*تر استفاده کن حل میشه:wink:
اگه تونستین همین الان نتیجشو بگین
جرات نمیکنم...بخاطر قانون:whistle:
سایتهایی که میگم چیزی نیستن...مثلا cheathappens با دایال اپ میرم تو...ولی با ADSL نمیتونم...خیلی عجیبه...

MR.Fantastic
20-08-09, 14:49
جرات نمیکنم...بخاطر قانون:whistle:
سایتهایی که میگم چیزی نیستن...مثلا cheathappens با دایال اپ میرم تو...ولی با ADSL نمیتونم...خیلی عجیبه...

کار خلاف که نیست:1. (27):
بعضی سایت ها با برخی IP ها مشکل دارند شما تست کن 90% درست میشه:1. (5):
اگه هم مشکلی داشتی خصوصی بگو:wink:

arven_andomil
20-08-09, 14:55
ممنون...حتما تست میکنم...
ولی مطمن باش که خلاف...زندانی هم داره از 6 ماه تا 20سال:great:یه سرچ کنی حتما پیدا میکنی ...

MR.Fantastic
20-08-09, 15:47
ممنون...حتما تست میکنم...
ولی مطمن باش که خلاف...زندانی هم داره از 6 ماه تا 20سال:gasp:یه سرچ کنی حتما پیدا میکنی ...

بستگی به نوع استفاده داره:1. (26):
نهایتا جریمه نقدی و قطع اینترنت داره:wink:

arven_andomil
23-08-09, 18:50
راستی یه سوال دیگه...

اینو قبلاهم پرسیده بودم. حالا با دلیل می خوام بگم که : امروز صبح در حالیکه هیچ صفحه ای باز نبود کانکت شدم و حجم مصرفی تا اون موقع 688.63 بود. بعد از 10 دقیقه این حجم شده بود 688.79!!! کامپیوتر کاملا پاکه.. ویروس نداره. آنتی ویروسم آپیدیته . توی اون 10 دقیقه هم هیچ صفحه ای باز نبود!!! اگه اینجوری باشه که توی 24 ساعت همه حجم من فرت فوکوله!!!!!!

MR.Fantastic
24-08-09, 10:29
اینو قبلاهم پرسیده بودم. حالا با دلیل می خوام بگم که : امروز صبح در حالیکه هیچ صفحه ای باز نبود کانکت شدم و حجم مصرفی تا اون موقع 688.63 بود. بعد از 10 دقیقه این حجم شده بود 688.79!!! کامپیوتر کاملا پاکه.. ویروس نداره. آنتی ویروسم آپیدیته . توی اون 10 دقیقه هم هیچ صفحه ای باز نبود!!! اگه اینجوری باشه که توی 24 ساعت همه حجم من فرت فوکوله!!!!!!

با این نرم افزار میتونین ببینین چی اینترنتو مصرف میکنه:give_rose:
cfosspeed (Only the registered members can see the link)

arven_andomil
24-08-09, 12:28
با این نرم افزار میتونین ببینین چی اینترنتو مصرف میکنه:give_rose:
cfosspeed (Only the registered members can see the link)
میشه یکم توضیح بدین من باید با این چه کار کنم؟؟؟؟نمیفهمم جریانش چیه!!
در مورد قسمتهای مختلف برنامه و ...:whistle:

MR.Fantastic
24-08-09, 12:54

وقتی اینو نصب کنید و از کرکش استفاده کنید یه پنجره شفاف بالای ساعت اضافه میشه
بالا سمت راستش یک عدد مینویسه که تعداد برنامه هایی که از اینترنت استفاده میکنند نشان میده و وقتی روی مربع آبی روبروش کلیک کنید نام برنامه هارو مینویسه
دوتا بردار هم سرعت دانلود و آپلودو نشان میدن
اگه روش رایت کلیک کنید یه منو باز میشه که اگه روی usage graph کلیک کنید یه صفحه باز میشه که توش میتونید مصرف کل و یا هر برنامه رو در بازه های زمانی ببینید
:give_rose:
واسه استفاده از کرک فایل key رو در پوشه اصلی برنامه(جایی که نصب کردین) بریزین و بعد سریالو که اونم ضمیمه شده در فایل key وارد کنید:lol:

اگه مشکلی بود در خدمتیم:1. (38)::11():

Ardalan
24-08-09, 12:56
سلام
چیز سختی نداره
رنگ نارجی سرعت رسیو شما
رنگ سبز سرعت سند شما هست
روی جایی که موس من هست اگر کلیک کنید لیست برنامه هایی که دارن از اینترنت استفاده میکنن نشون میدده

™Ali
24-08-09, 13:03
دوستان من از Cfos Speed سال قبل استفاده می کردم ولی بعد از یک ماه برنامه دائم پیغام می داد که شما در خطر هستید و یک AntiSpyware روی سیستمون هست و یک فایل HTML با همین موضوع روی Desktop میساخت !

پس به نظرم خودم استفاده نکنید این برنامه رو هم خطر داره و هم قابل اطمینان نیست!

ورژنی که استفاده می کردم 4.07-build1379 بود ! :1. (26):

Ardalan
24-08-09, 13:14
دوستان من از Cfos Speed سال قبل استفاده می کردم ولی بعد از یک ماه برنامه دائم پیغام می داد که شما در خطر هستید و یک AntiSpyware روی سیستمون هست و یک فایل HTML با همین موضوع روی Desktop میساخت !

سلام
من تو ویندوز حدود یک سالی ازش استفاده کردم هیچ مشکلی نداشت اصلا فایل HTML هم درست نمیکرد
الان هم از نسخه لینوکسی استفاده میکنم که باز هم مشکلی نداره :1. (38):

فکر کنم اون نسخه ای که گرفته بودی آلوده بوده یا آنتی ویروست مست کرده بوده :1. (38):

البته پروین خانوم 688.63 با 688.79 هیچ فرقی نممیکنه ها!!!!
کلا در حالتی که شما هیچ استفاده ای از اینترنت ندارین کامپیوتر هر از چند گاهی یک سری پکت سند و رسیو میکنه که مطمئن بشه به اینترنت متصل هستید یا نه

MR.Fantastic
24-08-09, 13:15

من 1.5 ساله که ازش استفاده میکنم و هیچ مشکلی نداشتم :1. (5): و باهاش دوبار فهمیدم که ویروس دارم چون به محض وصل اینترنت 1000 تا svchost به اینترنت وصل میشد:cry:
مگه آنتی ویروسه که بگه مشکل امنیتی دارین؟:1. (27)::1. (2):
AntiSpyware که بد نیست!:1. (27)::gasp:
این یکی ورژن 4.21.1400 هست

arven_andomil
24-08-09, 13:26
سلام
چیز سختی نداره
رنگ نارجی سرعت رسیو شما
رنگ سبز سرعت سند شما هست
روی جایی که موس من هست اگر کلیک کنید لیست برنامه هایی که دارن از اینترنت استفاده میکنن نشون میدده

وقتی اینو نصب کنید و از کرکش استفاده کنید یه پنجره شفاف بالای ساعت اضافه میشه
بالا سمت راستش یک عدد مینویسه که تعداد برنامه هایی که از اینترنت استفاده میکنند نشان میده و وقتی روی مربع آبی روبروش کلیک کنید نام برنامه هارو مینویسه
دوتا بردار هم سرعت دانلود و آپلودو نشان میدن
اگه روش رایت کلیک کنید یه منو باز میشه که اگه روی usage graph کلیک کنید یه صفحه باز میشه که توش میتونید مصرف کل و یا هر برنامه رو در بازه های زمانی ببینید
:give_rose:
واسه استفاده از کرک فایل key رو در پوشه اصلی برنامه(جایی که نصب کردین) بریزین و بعد سریالو که اونم ضمیمه شده در فایل key وارد کنید:lol:

اگه مشکلی بود در خدمتیم:1. (38)::11():
ممنون از همه...اما من چند بار وقتی با برنامه کانکت کردم سیستم ریستارت شد...
تازه یه بارم به نت وصل نبودم اصلا واسه خودش سند و رسیو میداد...
این لیست برنامه های منه...کسی میدونه اینا چین؟؟؟خودم که نمیدونم...

Ardalan
24-08-09, 13:57
ممنون از همه...اما من چند بار وقتی با برنامه کانکت کردم سیستم ریستارت شد...
تازه یه بارم به نت وصل نبودم اصلا واسه خودش سند و رسیو میداد...
این لیست برنامه های منه...کسی میدونه اینا چین؟؟؟خودم که نمیدونم...

سلام
ekrn.exe مال آنتی ویروس nod32 هستش که همه برنامه ها پشت اون قرار میگیرن واسه همین نمیشه فهمید کار کیه
در حال حاضر هیچ سند و رسیوی وجود نداره

™Ali
24-08-09, 14:09
بهترین برنامه واسه این که Send&Recieve رو دقیق ببینی استفاده از Netstat Professional هست.

ekrn.exe مال آنتی ویروس nod32 هستش که همه برنامه ها پشت اون قرار میگیرن واسه همین نمیشه فهمید کار کیه
در حال حاضر هیچ سند و رسیوی وجود نداره
همه برنامه ها پشت اون قرار نمی گیره !
این Process رو ESS یا NOD32 استفاده می کنه جهت کنترل ترافیک شبکه و آپدیت خودش !
برنامه های دیگه واسه خودش Connection ایجاد کردند و از ekrn.exe استفاده نمی کنند.

شما می تونی تو Netstat Professional ببینی این کدوم APP هست که داره از اینترنت استفاده می کنه.

هم چنین میشه با NetLimiter میشه کل اون Process رو Block کرد تا خیالت راحت بشه. با استفاده از Firewall ی که Eset Smart Security داره هم میشه همین کار رو انجام داد.

بهتره Firewall مربوط به Eset Smart Security رو در حالت Interactive قرار بدی :yes:

موفق باشی ..... :1. (21):

arven_andomil
24-08-09, 16:21
بهترین برنامه واسه این که Send&Recieve رو دقیق ببینی استفاده از Netstat Professional هست.

همه برنامه ها پشت اون قرار نمی گیره !
این Process رو ESS یا NOD32 استفاده می کنه جهت کنترل ترافیک شبکه و آپدیت خودش !
برنامه های دیگه واسه خودش Connection ایجاد کردند و از ekrn.exe استفاده نمی کنند.

شما می تونی تو Netstat Professional ببینی این کدوم APP هست که داره از اینترنت استفاده می کنه.

هم چنین میشه با NetLimiter میشه کل اون Process رو Block کرد تا خیالت راحت بشه. با استفاده از Firewall ی که Eset Smart Security داره هم میشه همین کار رو انجام داد.

بهتره Firewall مربوط به Eset Smart Security رو در حالت Interactive قرار بدی :yes:

موفق باشی ..... :1. (21):
Firewal کجا بید؟؟؟چه جوری فعالش کنم؟؟؟

arven_andomil
24-08-09, 16:23
البته پروین خانوم 688.63 با 688.79 هیچ فرقی نممیکنه ها!!!!
کلا در حالتی که شما هیچ استفاده ای از اینترنت ندارین کامپیوتر هر از چند گاهی یک سری پکت سند و رسیو میکنه که مطمئن بشه به اینترنت متصل هستید یا نه

اینی که میگین فرقی نمیکنه حدود 160 کیلو هستااااا.حالا حساب کنید اگه 24ساعت همینجوری بمونه میشه 1.24 گیگ...مگه نه؟؟؟خوب نتیجه چی میشه؟؟؟:whistle::lol:

Ardalan
24-08-09, 16:37
اینی که میگین فرقی نمیکنه حدود 160 کیلو هستااااا.حالا حساب کنید اگه 24ساعت همینجوری بمونه میشه 1.24 گیگ...مگه نه؟؟؟خوب نتیجه چی میشه؟؟؟:whistle::lol:
خوب 160 کیلو آنچنان زیاد نیست اگه کامپیوتر شما 24 ساعته به اینترنت متصل باشه ماهیانه میشه 37.2 مگ هدر میره :1. (38):
این کارو که بهت میگم بکن ببین کمتر میشه اول به محض اینکه کانت شده هیچی باز نکن بعد نیم ساعت برو ببین چقدر سند و رسیو داشتی
چندبار همین کارو انجام بده ببین اعداد یکی هستند

برو توی Properties کانکشنی که باهاش کانکت میشی بعد از تب Security گزینه Advance رو بزن و از منو کشویی گزینه ای که من انتخاب کردم رو انتخاب کن

arven_andomil
24-08-09, 18:35
خوب 160 کیلو آنچنان زیاد نیست اگه کامپیوتر شما 24 ساعته به اینترنت متصل باشه ماهیانه میشه 37.2 مگ هدر میره :1. (38):

حالا یکم ریاضی کار کنیم
10 دقیقه -----> 160k
1 ساعت ------> 6×10 ------> 160×6 = 960
1 روز ------> 24 ساعت ------> 24× 960 = k 23040
وقتی 1000k ------->1M
1000 M--------> 1G
حالا نظرتون با مصرف روزی 20 M چیه؟؟؟

MR.Fantastic
24-08-09, 18:53
من روی سیستمم norton 360 نصبه و خیلی عادیه ولی در یک روز حدود 100mb اطلاعات ردوبدل میکنه:1. (27):
من هیچ کاری باهاش ندارم فقط زمانی که میخوام دانلود کنم یه بار میزنم آپدیت شه و اینجوری کارشو قطع میکنه:1. (26):
شما واسه انکه بفهمین چی اینترنت میخوره قسمت مربوط به کنترل اینترنت نودو غیر فعال کنین:yes:

Haroon
24-08-09, 19:50
من قبلا" افروز داشتم 128 سرعت دانلودش 14 بود ولی الان سه روزه شاتل گرفتم 128 شاید باورتون نشه سرعت دانلودش 65 تا 70 هستش :1. (5):

Ardalan
24-08-09, 20:07
حالا یکم ریاضی کار کنیم
10 دقیقه -----> 160k
1 ساعت ------> 6×10 ------> 160×6 = 960
1 روز ------> 24 ساعت ------> 24× 960 = k 23040
وقتی 1000k ------->1M
1000 M--------> 1G
حالا نظرتون با مصرف روزی 20 M چیه؟؟؟
اون کاری که گفتم انجام دادید ؟؟

پیشنهاد شخصی من اینه که کلا از هیچ برنامه آنتی ویروس و فایروالی استفاده نکنید :1. (38):

پیشنهاد علمی
اینترنت خودتون رو به صورت PPPoE/PPPoA تنظیم کنید
یعنی یوزر و پسورد خودتون رو به مودم بدهید در این صورت هر وقت که مودم به برق وصل میشه به طور اتوماتیک کانکت میشید یعنی دیگه نیازی به ساختن کانکشن ندارید :yes:

MR.Fantastic
24-08-09, 22:57
من قبلا" افروز داشتم 128 سرعت دانلودش 14 بود ولی الان سه روزه شاتل گرفتم 128 شاید باورتون نشه سرعت دانلودش 65 تا 70 هستش :1. (5):
محدودیت دانلود داره یا نه؟:1. (27):
اگه آره شک نکن این کارو کردن که زودتر محدودیت حجمیت تمام شه؟:yes:
اگرم نه ...:gasp::1. (2):

ViViD
24-08-09, 23:01
اون کاری که گفتم انجام دادید ؟؟

پیشنهاد شخصی من اینه که کلا از هیچ برنامه آنتی ویروس و فایروالی استفاده نکنید :1. (38):
:yes:

این رو من هستم شدید :1. (38): اردلان میدونه که آنتی ویروس و فایروال راسته کار ما نیست بعضی مدلهای آنتی ویروس سرعت رو میاره پایین:1. (23):

Mahdi_Moosavi
25-08-09, 00:37
این صبانت هم تو قزوین هر چند وقت یه بار افسارش مثل اینکه از دست مخابرات در میره ! :1. (38):

تا 2 هفته پیش روزها با اکانت خودم ( 128K ) بین 20 تا 25 KB/S سرعت دانلودم بود !

الان دو هفته هستش شده اینطوری :

یعنی علنا در حال حاظر با اکانت 128K NET سرعت 1Mb/s دارم ! :1. (27):

سرعت اکانت رایگان شبانه هم دقیقا همین قدر هست ! ( شبی 1.4GB الی 1.5GB میشه راحت دانلود کرد ! ) .

می خواستم بدونم دوستانی که صبانت دارند تو بقیه شهرها هم همینطوریه یا نه ؟

PCminister
25-08-09, 01:00
می خواستم بدونم دوستانی که صبانت دارند تو بقیه شهرها هم همینطوریه یا نه ؟

سلام

برادر اینجا سرعتا کاملا طبیعی هست.

mtbirir
25-08-09, 14:42
حالا قضيه رو لو نده دوباره مخابرات ميفهمه حالمون رو ميگيره

arven_andomil
25-08-09, 14:42
این کارو که بهت میگم بکن ببین کمتر میشه اول به محض اینکه کانت شده هیچی باز نکن بعد نیم ساعت برو ببین چقدر سند و رسیو داشتی
چندبار همین کارو انجام بده ببین اعداد یکی هستند

برو توی Properties کانکشنی که باهاش کانکت میشی بعد از تب Security گزینه Advance رو بزن و از منو کشویی گزینه ای که من انتخاب کردم رو انتخاب کن

انجام دادم...این کار دقیقا به چه معنی هست؟؟:11():

alireza_asol
25-08-09, 21:25
سلام.
دوستانی که تو تهران از صبانت استفاده می کنند میشه بگن سرعت شبانشون چقدره؟ (128kb)
ساعتی یه بار قطع میشه؟

amir.45
19-11-09, 16:13
من 128 از شهراد دارم.پشتیبانیش فوق العاده قویه!!!سرعتش هم خوبه.

feryfrt
25-11-09, 09:57
اسم لايزر هم مينوشتين .

m4ry4m
15-02-10, 23:21
سلام ببخشید یه سوال دارم
من چند روزی میشه که به adsl2 وصل شدم. یه مودم وایرلس روتر گرفتم. از طریق کابل خیلی راحت کانکت می شو ولی برای وایرلس مشکل دارم. ویندوز 7 روی لپ تاپ من نصبه .ویندوز مودم و شبکه وایرلس رو شناسایی می کنه ولی وقتی کانکت می زنم می گه که windows was unable to connect!
ممنوم می شم راهنماییم کنید.

mohandes2011
03-09-10, 21:05
من هم با حرف تو موافقم

mohandes2011
03-09-10, 21:09
سلام : اطلاعات کاملی در مورد شبکه البته مقدماتی اگه با عکس باشه بهتر برای دانشگاه میخام ممنون؟

behzad00
19-06-11, 12:04
اعمال وی پی ان روی وایرلس

آیا می شود برای مودم اتصال وی پی ان تعریف کرد تا بدون نیاز به کامپیوتر از مثلا وی پی ان استفاده کند.مثلا با یک گوشی یا تبلت از طریق وایرلس کانکت بشم .

behzad00
19-06-11, 12:20

آیا می شود برای مودم اتصال وی پی ان تعریف کرد تا بدون نیاز به کامپیوتر از مثلا وی پی ان استفاده کند.مثلا با یک گوشی یا تبلت از طریق وایرلس کانکت بشم .

mehrdad_ab
19-06-11, 20:26

والا تا اونجا که به ذهن من میرسه ، v....n خودش یه مسیره که برای استفاده ازش به یه کانال ارتباطی مثل dialup یا adsl یا امثال اون نیاز داره ، و مودم adsl قابلیت برنامه خوری نداره که بشه براش پرو..ک.سی تعریف کرد .