PDA

مشاهده نسخه کامل : شبکه وایرلس

Hamed
05-09-08, 13:53
سلام
من می خواهم یک شبکه وایرلس برای شرکت نصب کنم تعداد کامپیوتر ها مشخص نیست هیچی بجز مطالبی که در تاپیک آموزش بود چیز دیگری هم بلد نیستم حالا چطوری می تونم نصب کنم (فقط یک شرکت بلد دستمون هست اونم وایرلس داره می خواهم مال خودمون دیفالت بشه و از آن استفاده بشه ) و اگر کسی خواست استفاده کنه رمز یا IP خاصی بذدهد تا بتواند استفاده کند.

اگر ممکنه توضیح بدهید

Xtreme
05-09-08, 14:23
برای راه اندازی شبکه وایرلس باید موارد زیر فراهم باشد :

اول Access Point که جزء اصلی شبکه هست و به نوعی مرکز اصلی ارتباطی حساب میشه
دوم کارت شبکه وایرلس روی سیستم های موجود

در مرحله بعد باید ببینی نوع شبکه ای که می خوای ببندی چیه : Workgroup ( برای تعداد کمتر از 15 کامپیوتر ) و یا Domain ( برای تعداد بالاتر )

در گام بعدی و بعد از پیاده سازی شبکه ( بسته به یکی از دو نوع بالا ) میتونی نحوه تخصیص IP را روی Access Point تنظیم کنی و یا روی Domain Controller .

در مورد تنظیمات امنیتی شبکه وایر لس هم باید به مشخصات Access Point توجه کنی - این تنظیمات روی Access Point اعمال میشه .

این میشه حالت کلی پیاده سازی شبکه ات .

حالا بسته به نقشه خودت , محل نصب و تعداد PC باید تعیین کنی که کدوم یکی برات بهتره .

موفق باشی

Hamed
05-09-08, 20:33
نشکر تعداد کامپیوتر ها کم تر از 15 هست فقط توضیح بدهید مرحله به مرحله من مودم ADSL و Access Point ام یکی هست linksys هست الان می توانم شبکه بشن ولی هر کس دیگری وارد بشود می تواند از اینترنت ما استفاده کند در این مورد که آی پی ها را چطوری ست کنم توضیح دهید.

Xtreme
05-09-08, 20:39
نشکر تعداد کامپیوتر ها کم تر از 15 هست فقط توضیح بدهید مرحله به مرحله من مودم ADSL و Access Point ام یکی هست linksys هست الان می توانم شبکه بشن ولی هر کس دیگری وارد بشود می تواند از اینترنت ما استفاده کند در این مورد که آی پی ها را چطوری ست کنم توضیح دهید.

خب پس الان شبکه ات وصله و تنها مشکلت اینه که افراد بدون اجازه نتونن استفاده کنن .. درسته ؟
اگر اینطور باشه که باید تنظیمات امنیتی را روی Access Point پیاده کنی . لطفا مدل Access Point خودت را بگو تا من یه نگاهی به Manual بندازم و بهتر بتونم راهنمایی کنم .
-----------------------------

اگر هم مشکل چیزی دیگری هست , مطرح کن تا راه حلی براش پیدا کنیم ..

موفق باشی

green_waves
05-09-08, 23:36
WEP و WPA برای همین کار گذاشتن دیگه که هر کسی وارد نشه ؟
شما Wireless ADSL Modemدارید یا یک ADSL مودم و یک AP ؟

N@VID
05-09-08, 23:58
سلام :
من جایی که کار می کنم ، اطرافمون پر از شرکت است ...
حتی روبرومون بانک هست .
یعنی اگر با یک لپ تاب توی ساختمون بگردی 5 الی 6 سرویس دنده پیدا می کنی !
ولی جدیدا همشون برای استفاده پسورد می خواهند در حالی که قبلا از همشون می تونستیم استفاده کنیم
با این که محل کار ما پر سرعترین اینترنت رو در بین ساختمان های اطراف داره ولی طمعه دیگه !
ولی کلا من دیدم با ویندوز 2000 روش پسورد می زارن .

Xtreme
06-09-08, 00:01
سلام :
من جایی که کار می کنم ، اطرافمون پر از شرکت است ...
حتی روبرومون بانک هست .
یعنی اگر با یک لپ تاب توی ساختمون بگردی 5 الی 6 سرویس دنده پیدا می کنی !
ولی جدیدا همشون برای استفاده پسورد می خواهند در حالی که قبلا از همشون می تونستیم استفاده کنیم
با این که محل کار ما پر سرعترین اینترنت رو در بین ساختمان های اطراف داره ولی طمعه دیگه !
ولی کلا من دیدم با ویندوز 2000 روش پسورد می زارن .

با ویندوز چطوری پسور می ذارن ؟

این پسوردی که شما می بینید از طریق همون تنظیمات داخلی Access Point ایجاد میشه .
حالا بعدا در این رابطه بیشتر صحبت خواهیم کرد ..

green_waves
06-09-08, 07:17
شما Wireless ADSL Modemدارید یا یک ADSL مودم و یک AP ؟

Hamed
06-09-08, 07:40
من Wireless ADSL Modem link SYS دارم
خودش مودم ADSL هست ACCESS POINT هم هست
اینم آدرس سایتش هست که می رود به این صفحه (Only the registered members can see the link)

------
بعد من یک سوال دارم من نمی دونم با IP بهتره یا بدون IP علاوه بر آن آیا راهی هست که نیازی به IP گذاری نباشه ولی رمز داشته باشه هرکس که رمز را وارد کرد بتونه استفاده کنه1
علاوه بر آن داخل شرکت ما یک Wireless دیگر هم هست می خواهم اون اساسا" یا پیدا نشه یا این که پیشفرضم مال خودمون باشه چون روی بعضی از کامپیوتر هامون فقط اون جواب می دهد.

اگر IP گذاری بهتره چطوری IP گذاری کنم! بهترین روش چیه؟

Xtreme
06-09-08, 09:02
دوست عزیز به سوال من جواب ندادی ..
بالاخره الان شبکه ات متصل هست یا تازه می خوای راه اندازی کنی ؟

Hamed
06-09-08, 17:37
الان وصل می خواهم محدودشون کنم! یعنی وقتی lan ها را نصب می کنم و Access Point را تنظیم می کنم همه چیز کار می کنه فقط لازمه Wireless شرکت ما را انتخاب کنند!

mtbirir
21-09-08, 09:44
باید یه سرور اکانتینگ راه اندازی کنی اینترنت مودم adsl رو بدی به سرور و بعد سرور رو به ap وصل کنی اینجوری یوزرها با vpn میتونند وصل بشوند