PDA

مشاهده نسخه کامل : تست محصول : Hyper Z600 Cooler Master

N@VID
01-09-08, 01:52
سلام :
من امروز یک هایپر زد 600 خریدم از دریا ...
در ابتدا باید بگویم ابعاد این فن بسیار بزرگ است ...
وزن یک کیلویی آن کاملا محسوس است ... 1045 گرم ! :1. (27):
ولی بهترین خوبی آن قابلیت کارکرد بدون فن است ولی در جعبه پایه هایی برای نصب دو عدد فن 12 سانتی
وجود دارد .
این هم CPU اور شده من با فن زد 600 و در حالت بدون فن :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

دوستان سوالی داشتند بفرمایند ...

این هم چند عدد عکس ...

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Dark Devil
01-09-08, 02:45
دوست عزیز چند گرفتی اینو؟

Shahryar
01-09-08, 07:25
سلام نوید جان ، خوبی ؟

توی سایت HWBOT توی تیم شهر سخت افزار عضو شید ازین به بعد اورکلاک هایی که انجام میدین را نتایجش را اونجا هم ثبت کنید .

با فن چه قدر میتونید برید بالا ؟

™Ali
01-09-08, 11:12
مشخصات کامل این کولینگ:

Only the registered members can see the link

N@VID
01-09-08, 12:20
سلام :

Dark Devil (Only the registered members can see the link) عزیز قیمت 65 هزار تومان .

آقا شهریار عزیز من با همین نام و ای دی در اون سایت عضو هستم ، ولی گذاشتن اور در اون سایت خیلی درد سر داره ...
متاسفانه فعلا این 2 عدد فنی که گرفتم دورش به نسب پایین است امروز می رم جمهوری 2 عدد فن آمپر بالا بگیرم تا بعد برای اور کردن سنگین برم جلو ... فعلا هم روی همون 4.2 هستم . 3.2 بود CPU من /

این صفحه اصلی محصولات کولر مستر :

این هم مشخصات هایپر زد 600 :

ولی خودمونیم ... دهنمون مورد عنایت قرار گرفت برای نصب این ( بقول یکی از دوستان ) پاره آجر !
تو سایت دریا نوشته : نصب آسان :party:

با تشکر ...

Shahryar
01-09-08, 12:55
سلام :

Dark Devil (Only the registered members can see the link) عزیز قیمت 65 هزار تومان .

آقا شهریار عزیز من با همین نام و ای دی در اون سایت عضو هستم ، ولی گذاشتن اور در اون سایت خیلی درد سر داره ...
متاسفانه فعلا این 2 عدد فنی که گرفتم دورش به نسب پایین است امروز می رم جمهوری 2 عدد فن آمپر بالا بگیرم تا بعد برای اور کردن سنگین برم جلو ... فعلا هم روی همون 4.2 هستم . 3.2 بود CPU من /

ولی خودمونیم ... دهنمون مورد عنایت قرار گرفت برای نصب این ( بقول یکی از دوستان ) پاره آجر !

با تشکر ...

کمی دردسر داره چون سایت معتبری هست و برای ثبت توش باید یکسری نکات را رعایت کرد بالاخره :1. (38): ولی برای ثبت امتیاز هایی مثل CPU-Z یا wPrime خیلی ساده هست .

برای فن من اصفهان گیر نیاوردم . تهران ببین فن 220 با آمپر بالا بگیر و دقت کن بلبرینگی ( Ball Bearing ) باشه ( به دلایل زیاد) :give_rose:

Majid OC
01-09-08, 13:19
سلام :

با تشکر ...

من دیروز قیمت گرفتم گفتم ببخشید آقا این خر فن تون چنده؟ یه مغازه تو پاساژ ایران (اسمش یادم نیست )می گفت 60 تومن که؟!
عزیز با برنامه OCCT 2.0 تست دما در حالت Load و Idellمیزاری ببینیم چطوریه ؟! مثلا 15 دقیقه بسه
می خوام با خنک کننده آبی مقایسش کنم ببینم چقد تفاوت دمایی داره؟:love:

Overclocker
01-09-08, 21:22
سایت دریا نوشته : نصب آسان :party:

آخه اگر آنجا بنویسند که نصب Ultra Hard که دیگه کسی نمیخره :1. (27):

همیشه دروغ زیاد میگن برای آب کردن جنسشون :1. (40):

با تشکر.:11():

N@VID
01-09-08, 23:07
سلام :
امروز رفتم جمهوری 2 عدد فن 12 سانتی ، 480 آمپر 0خریدم ... بلبرینگی .
شهریار عزیز نخوردیم نون گندم ولی دزدیدیم از مردم ! ( شوخی کردم ) بین بوشی و بلبرینگی خوب معلومه کدام بهتره ... 220 به نظرم خوب نیومد . 12 ولت خریدم ... ولی واقعا اندازه یک پنکه کار می کنند :1. (26):
آقا مجید گل خوب معلومه ... من 2 روز پیش رفتم برای خونه تلفن بخرم 20 نمایندگی پاناسونیک رو گشتم از
130 تا 115 قیمت گرفتم ! دیگه چه برسه به این مدل فن که کم است و جای بازی با قیمتش زیاد .
چشم اون تست رو هم اگر توانستم در اولین فرصت می گیرم و می زارم .
آره حسین جان ... نصب آسان و 2 الی 3 ساعته ! چه خوبه وقتی خوشحال و خندون همچین فنی رو می خری
می یای ببندیش برق می ره ... تا برق بیاد قشنگ سر حوصله جمعش می کنی ، مثل من !!!
شهریار عزیز این هم آخرین رکورد :

این رکورد هم اتفاقی بدست اومد که هنوز من خودم گیج این هستم !:1. (2):

با تشکر ...

Overclocker
01-09-08, 23:18
این رکورد هم اتفاقی بدست اومد که هنوز من خودم گیج این هستم !:1. (2):

با تشکر ...

لینک Validate لطفا :1. (27):

N@VID
01-09-08, 23:30
سلام :
حسین جان زیر دیپلم سوال کن ؟!
یعنی ما دروغ می گیم !
متاسفانه دور عکس رو بریدم ...
من توی سی موس یا همون صفحه ستاپ دست کاری کردم ولی دوباره اون تنظیمات رو برگردوندم .
بعد از اومدن تو ویندوز برای 5 دقیقه برنامه cpuz این اعداد و ارقام رو نشون داد ...
اون دستکاری ها هم بر می گرده به اور ولتاژ و بالا بردن دیوانه واره باس اسپید که در بالا نوشته شده است ( 385 )
ولی نمی دونم چرا برنامه این رو نشون داد !

Xtreme
01-09-08, 23:33
سلام :
حسین جا چی فرمودید ؟!
یعنی ما دروغ می گیم ! متاسفانه دور عکس رو بریدم ...
نه نوید جان ..
کسی نگفت دروغ میگی .. اما معمولا روال اینطوریه که هر اوورکلاکی با لینک Validation معتبر میشه ..
تست دما و پایداری هم که اساس کاره ..

AMD>INTEL
01-09-08, 23:48
قراره گرین یکسری فن 8 و 12 تایوانی وارد کنه . با لیبل و گارانتی خودش . بعضی هاشون هم 3 پین هست یعنی به برد میخوره .

N@VID
02-09-08, 00:08
سلام :
این فن هایی که من خریدم 4 سیم بود ... ولی من ایرانی بازی در آوردم و دو سیمش کردم !
قبل از عمل :

بعد از عمل :

Majid OC
02-09-08, 00:58
سلام :
حسین جان زیر دیپلم سوال کن ؟!
یعنی ما دروغ می گیم !
متاسفانه دور عکس رو بریدم ...
من توی سی موس یا همون صفحه ستاپ دست کاری کردم ولی دوباره اون تنظیمات رو برگردوندم .
بعد از اومدن تو ویندوز برای 5 دقیقه برنامه cpuz این اعداد و ارقام رو نشون داد ...
اون دستکاری ها هم بر می گرده به اور ولتاژ و بالا بردن دیوانه واره باس اسپید که در بالا نوشته شده است ( 385 )
ولی نمی دونم چرا برنامه این رو نشون داد !

نه عزیز من با این CPU ها کار کردم بعضی وقتا ییهو می بینی تو برنامه Cpu-z قاطی می کنه ؟!
یعنی ضریب Multiper به مدت 5 تا 6 ثانیه هی میشه 12 هی میشه 16 و fsb هم تغییر می کنه هی میشه 300
هی میشه 380 خلاصه قاط میزنه !! البته بگم اگر لینک Validation بگیری کاملا عدد واقعی و صحیح رو نشون میده
و نمی شه با این کار مثلا بهش کلک زد !؟:love:
توی بایوس یه گزینه وجود داره به نام Limit CPUID MaxVal که یادم وقتی اینو Enabled میکردی این مشکل حل می شد .البته اگه بایوس مادربرد هم آپدیت کنیین باید این مشکل درست شه !اگرم آپدیت هست که هیچ!

Overclocker
02-09-08, 12:06
توی بایوس یه گزینه وجود داره به نام Limit CPUID MaxVal که یادم وقتی اینو Enabled میکردی این مشکل حل می شد .

یک توضیح کوچک در مورد این ؟

و چرا در بایوس زده For Windows XP Disable ؟:1. (26):

با تشکر:11():

N@VID
02-09-08, 16:09
سلام :
اگر اشتباه نکنم نوشته این گزینه در ویندوز XP عیر فعال باشه و فقط برای ویندوز 98 فعال بشه .

N@VID
04-09-08, 23:16
سلام :
این تایپیک چرا خوابید ؟

™Ali
05-09-08, 16:16
چون همه این کولینگ رو ندارند که بخوان نظر بدن :great:

Majid OC
05-09-08, 18:06
سلام :
این تایپیک چرا خوابید ؟

عزیز اون درخواستی که گفتم رو می تونی انجام بدی قرار بود عکس بزاری؟

N@VID
06-09-08, 23:54
سلام :
من امروز بایوس سیستم رو آپ دیت کردم ...
بعد از آپ دیت کردن سیستم دقیقا 10 درجه در دمای CPU تغییر ایجاد شد .
یعنی قبلا 40 بود شده 30 !:gasp:
توی قسمت آپ دیت بایوس در سایت گیگابایت نوشته این آپ دیت برای تصحیح نمایش اشتباه حرارت CPU
می باشد . جالب بود نه ؟!
این دو عکس هم برای ثابت کردن گفته ها :

N@VID
07-09-08, 17:39
سلام :
میگم آپ دیت کردن بایوس هم خیلی خوبه ها !
10 درجه اشتباه نشون دادن دمای CPU خیلی حال گیری هست .
الان تازه هایپر داره کار می کنه با دمای 30 تا 31 درجه ...

tohid63
04-01-09, 00:18
سلام دوستان الان این کولر با سیستم ما درست در میاد یا نه ؟؟؟؟

baloot3d
04-06-09, 16:04
سلام به همه دوستان

ما 2 تا دستگاه با پردازنده Core i7 965 برای شرکت گرفتیم تا رندر بگیره ، حالا مشکل اینجاست که حرارت بسیار بالایی تولید می کنن تا جایی که در حالت دیفالت یعنی 3.2 که با فعال بودن Turbo به 3.4 می رسه ، دما در حالت تمام لود به 70 درجه با فن استوک می رسه .
گفتیم چون برای اورکلاک این دستگاهها خریده شدن بیایم 2 تا کولر خوب بخریم که اول Cooler Master V8 رو انتخاب کردیم که متاسفانه در بازار یافت نشد ، بعد Cooler Master Hyper Z600 رو انتخاب کردیم که دریا کامپوتر وارد کرده بود و خریدیم .

حالا به این بنچمارک نگاه کنید !

سوال اینجاست که آیا واقعا توان این خنک کننده در همین حد هست ؟؟ یعنی فقط 10 درجه خنک تر از فن استوک عمل می کنه ؟؟؟؟ چون ما هر دو تارو (Z600) تست کردیم و یک نتیجه گرفتیم ، با چند نوع خمیر سیلیکن ! :1. (27):
در ضمن وقتی دمای cpu به نزدیک 80 درجه می رسه ، لوله های انتقال حرارت این خنک کننده کاملا ولرم و در بعضی موارد کاملا خنک هستن ، انگار کلا حرارت رو به بالا انتقال نمیدن !!!!:1. (27):

برای دقت بیشتر مادربرد دستگاه ها ASUS Rampage II Extreme هست .

لطفا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست ، شاید از بد شانسی ما هست که هر 2 خنک کننده Z600 مشکل دارن !!!!:cry:

ممنون

Labyrinth
04-06-09, 16:40
سلام به همه دوستان

ما 2 تا دستگاه با پردازنده Core i7 965 برای شرکت گرفتیم تا رندر بگیره ، حالا مشکل اینجاست که حرارت بسیار بالایی تولید می کنن تا جایی که در حالت دیفالت یعنی 3.2 که با فعال بودن Turbo به 3.4 می رسه ، دما در حالت تمام لود به 70 درجه با فن استوک می رسه .
گفتیم چون برای اورکلاک این دستگاهها خریده شدن بیایم 2 تا کولر خوب بخریم که اول Cooler Master V8 رو انتخاب کردیم که متاسفانه در بازار یافت نشد ، بعد Cooler Master Hyper Z600 رو انتخاب کردیم که دریا کامپوتر وارد کرده بود و خریدیم .

حالا به این بنچمارک نگاه کنید !

سوال اینجاست که آیا واقعا توان این خنک کننده در همین حد هست ؟؟ یعنی فقط 10 درجه خنک تر از فن استوک عمل می کنه ؟؟؟؟ چون ما هر دو تارو (Z600) تست کردیم و یک نتیجه گرفتیم ، با چند نوع خمیر سیلیکن ! :1. (27):
در ضمن وقتی دمای cpu به نزدیک 80 درجه می رسه ، لوله های انتقال حرارت این خنک کننده کاملا ولرم و در بعضی موارد کاملا خنک هستن ، انگار کلا حرارت رو به بالا انتقال نمیدن !!!!:1. (27):

برای دقت بیشتر مادربرد دستگاه ها ASUS Rampage II Extreme هست .

لطفا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست ، شاید از بد شانسی ما هست که هر 2 خنک کننده Z600 مشکل دارن !!!!:cry:

ممنون

من احساس میکنم شما از خمیر کولر مستر استفاده کردید و درست هم سطح پردازنده رو نپوشوندن من خمیر کولرمستر رو تست زیاد قوی اگر هم درست استفاده نشه اصلا درست عمل نمیکند

:give_rose: