PDA

مشاهده نسخه کامل : تبدیل صدا به متن

Shahryar
31-08-08, 15:44
سلام دوستان عزیز...

با چه نرم افزار هایی میشه صدا را به متن تبدیل کرد ؟ ( انگلیسی ) . چند تا خودم دارم ولی کار نمیکنه درست ...

Shahryar
02-09-08, 12:31
دوستان اگه میشه سریع تر رسیدگی کنند ...

Nadia
02-09-08, 15:02
راحت ترین و در دسترس ترین نرم افزار Speech Recognition ای که در دسترس است همون سیستم Speech Recognition ویندوز ویستاست.

این سایت هم به معرفی تعدادی نرم افزار Voice Recognition پرداخته که بعضی هاشون Speech Recognition هم هستند:
Only the registered members can see the link

™Ali
02-09-08, 17:11
سلام دوستان عزیز...

با چه نرم افزار هایی میشه صدا را به متن تبدیل کرد ؟ ( انگلیسی ) . چند تا خودم دارم ولی کار نمیکنه درست ...
شهریار جان من یکی دارم ولی باید سه صفحه بخونی تا با صدات آشنایی پیدا کنه.
متاسفانه ایرانی ها لهجه ندارند.

Shahryar
02-09-08, 23:43
راحت ترین و در دسترس ترین نرم افزار Speech Recognition ای که در دسترس است همون سیستم Speech Recognition ویندوز ویستاست.

این سایت هم به معرفی تعدادی نرم افزار Voice Recognition پرداخته که بعضی هاشون Speech Recognition هم هستند:

نادیا جان ممنون .

من از این امکان که به صورت Dictation در Office 2003 و در کل XP هست استفاده میکنم ولی خیلی مفید نیست . برای مثال من میخوام بعضی از لغاتی که توی یک Listening را متوجه نمیشم ببینم چی هست که خیلی ضعیف نشون داد . Dragon را هم دارم دانلود میکنم حجمش زیاده . با این وجود اون لینکی که دادید را بررسی میکنم مفیده :1. (21):

ممنون

شهریار جان من یکی دارم ولی باید سه صفحه بخونی تا با صدات آشنایی پیدا کنه.
متاسفانه ایرانی ها لهجه ندارند.

اکثر نرم افزار ها همین طوره . خدمتتون عرض کنم که مشکلی از این نظر نیست نرم افزار قوی باشه خوندنش را مسئله ای ندارم . :give_rose:

Nadia
03-09-08, 00:13
نادیا جان ممنون .

من از این امکان که به صورت Dictation در Office 2003 و در کل XP هست استفاده میکنم ولی خیلی مفید نیست . برای مثال من میخوام بعضی از لغاتی که توی یک Listening را متوجه نمیشم ببینم چی هست که خیلی ضعیف نشون داد . Dragon را هم دارم دانلود میکنم حجمش زیاده . با این وجود اون لینکی که دادید را بررسی میکنم مفیده :1. (21):

ممنون

Dictation ویندوز XP نسبت به Speech Recognition ویستا خیلی ضعیفتره. این لینک توضیح داده چطور Speech Recognition رو در XP فعال کنید:

ولی تشخیص لغت توی یک سخنرانی که احتمالا توسط یک شخص Native هم انجام شده باز هم کار سختیه و شاید فقط با نرم افزارهای حرفه ای (که IBM داره گسترشش میده) امکان پذیر باشه. اون نرم افزار هم در دسترس عموم نیست.

Shahryar
03-09-08, 00:21
Dictation ویندوز XP نسبت به Speech Recognition ویستا خیلی ضعیفتره. این لینک توضیح داده چطور Speech Recognition رو در XP فعال کنید:

ولی تشخیص لغت توی یک سخنرانی که احتمالا توسط یک شخص Native هم انجام شده باز هم کار سختیه و شاید فقط با نرم افزارهای حرفه ای (که IBM داره گسترشش میده) امکان پذیر باشه. اون نرم افزار هم در دسترس عموم نیست.

فعال کردنش توی XP را بلدم و دارم استفاده میکنم ولی همون طوری که گفتی کارآمد نیست .

مشکل اینجاست که مثلا توی Listening ها طرف Native آمریکایی هست و هم سریع صحبت میکنه هم weak form خیلی به کار میبره در حالی که این نرم افزار ها اکثرشون بر پایه تلفظ کامل لغت هستند و یا یک سری پیش بینی های مسخره و غیر منطقی . :give_rose:

ممنون
شهریار :great:

blackhand
31-05-11, 22:54
سلام عزیزان،من شدیدا به مطالبی در رابطه با(تبدیل صدا به متن)احتیاج دارم،اگه هرکسی دراین رابطه مطلبی داره برام بفرسته
مرسی ازتون
blackhand1990@gmail.com