PDA

مشاهده نسخه کامل : :: سه شیوه ساده برای کیفیت رنگها ::

leili1
27-08-08, 14:55
امروز می خوام چند راه حل ساده برای بالا بردن کیفیت عکسهایی که گرفتید رو ارائه بدم. افراد حرفه ای با توجه به سابقه ای که دارن خوب راه خودشون رو پیدا می کنن اما وقتی تجربه کمی در فتوشاپ داشته باشیم، پیدا کردن راه حل مناسب که هم کیفیت خوب و مطلوب رو به ما بده و هم در وقتمون صرفه جویی کنه، یکی از راههایی است که همواره به دنبال اون می گردیم.
توی صفحه آرای نشریات محاله یه عکس با کیفیت بهم بدن که بندازم توی صفحه. یک عکس به دلایلی بسیار زیادی ممکنه مورد علاقه صفحه آرا نباشه که در این مبحث قصد دارم سه حالت رو تشریح کنم. تا حالا نشده که برای یه عکس از یکی از این سه راه حل استفاده نکرده باشم.
1- چنانچه تصویر رنگ و رو رفته باشه، یعنی آفتاب خورده باشه، از این روش استفاده کنید. تو گرفتن همچین عکسهایی، عکاسهای ناشی تبحر ویژه ای دارن. عکس مورد نظر رو Duplicate کنید و سپس خاصیت Blend لایه بالاتر را به multiply تنظیم کنید.

Only the registered members can see the link

2- وقتی تصویری رو با استفاده از اسکنرهای معمولی اسکن می گیرید، انگار بر روی تصویر یک لایه رنگ آبی خفیف قرار گرفته. در این صورت در حالی که لایه تصویر را انتخاب کرده اید، روی منوی Image رفته و گزینه Auto color رو انتخاب کنید و یا برای صرفه جویی در زمان کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+B رو از روی صفحه کلید بفشارید.

3- و درنهایت ممکنه تصویر شما مقداری حالت محو (Blur) داشته باشه. در این حالت می تونید از ابزار جادویی Sharpen استفاده کنید. این ابزار بسیار زیبا و ساده کیفیت تصاویر رو بهبود می بخشه. می تونم بگم که در تمامی مواردی که عکس به کار می برم، حتما از این راه برای بالا بردن کیفیت استفاده می کنم. در حالی که لایه عکس مورد نظر رو انتخاب کرده اید، از منوی Filter گزینه Sharpen و سپس گزینه Smart Sharpen رو انتخاب کنید. در دیالوگی که ظاهر می شه، مقادیر مربوطه رو اینقده بالا پایین کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. هر چه بیشتر از این ابزار استفاده کنید تجربتون بیشتر می شه و می تونید از حالت پیشرفته همین ابزار هم استفاده کنید.

خوب، این هم سه روشی که من زیاد استفاده می کنم. اما همیشه در کار نشریات خیلی پیش می یاد که از تصاویر اسکن شده قدیمی استفاده کنید که رنگهاشون هم سیاه و سفید هست. برای رنگی کردن تصاویر سیاه و سفید می تونید از روشی که قبلا ارائه دادم استفاده کنید. لینک این مطلب رو اینجا می زارم.

(Only the registered members can see the link)

منب (Only the registered members can see the link)ع