PDA

مشاهده نسخه کامل : تست و بررسی کارت گرافیک nVidia Geforce 9500 GT

Xtreme
26-08-08, 09:01
سلام ..
این تاپیک دومین بررسی است بصورت Mini Review از کارت هایی که دستم میاد قرار میدم. امیدوارم مورد استفاده و توجه دوستان قرار بگیره.

کارت nVidia Geforce 9500 GT کارت جدیدی هست که اخیرا nVidia معرفی کرده و با قیمتی زیر 90 هزار تومن تو بازار دیده می شه. البته در آینده ای نزدیک و چیزی در حدود 20 روز دیگه کارت ATI 4650 میاد که رقیب اصلی این کارت هست و در تست های انجام شده ( 3D Mark ) تونسته این کارتو پشت سر بذاره .
ولی تا اون موقع شاید nVidia بتونه سهمی از بازار را با این کارت بدست بیاره ..

اما محیط تست ..

برای تست این کارت از سیستم عامل های XP SP2 و Vista Ultimate استفاده کردم و هر دو نرم افزار 3D Mark06 و 3D Mark Vantage نیز بکار بردم. تست من تنها به امتیاز گیری از این دو کارت در نرم افزار های فوق با استفاده از درایور های متفاوت خلاصه میشه در آخر یک بررسی جالب هم هست که شاید شما دیده باشید اما نتیجه جالب توجهش می تونه برای دوستان قابل بررسی باشه .

کارت گرافیکی انتخابی من هم Soyo Geforce 9500 GT همراه با 512 مگابایت حافظه DDR2 هست. هسته این کارت در فرکانس کاری 550 مگاهرتز و حافظه های آن در فرکانس کاری 800 مگاهرتز کار می کنن . ( اگر دقت کنید کمی تفاوت با حالت مرجع nVidia ملاحظه می کنید )

سایر مشخصات سیستم تست :

Intel Core 2 E7200
Soyo I5P35-GC P35 chipset
1 GB Kinston DDR2-800

بقیه هم که چنداان مهم نیست !
در پست های بعدی نتایج ویندوز های ویستا و XP و در پست آخر نتیجه بررسی ویژه این کارت را قرار خواهم داد .

ممنون

Xtreme
06-09-08, 13:42
سلام ..

ابتدا تست های ویندوز XP را قرار میدهم. این تست های به ترتیب با درایور های :

177.79
1.77.83 همراه با PhysX
179.89
انجام گرفته است ..

تصاویر پیوست را ببینید .. ( اسم تصاویر نشان دهنده نوع تست است )

Xtreme
06-09-08, 13:49
تست های بعدی تحت سیستم عامل ویندوز ویستا و با درایور های زیر صورت گرفته است :

177.79
177.83 همراه با PhysX
177.89

تصاویر پیوست را ملاحظه کنید ..

N0m@d
06-09-08, 15:21
دوست عزیز خوب بود این گرافیک رو با چندتا گیم هم تست میکردی...چون این 3DMark ها معلوم نمی کنن...:1. (26):

مثلا تجربه خود من در مورد کارت های 8400GS و 8500GT این بوده که 8400GS از 8500GT قوی تره و هردو از 7300GT ضعیف ترند ولی در تست های 3DMark نتیجه چیز دیگه ایست!

Xtreme
06-09-08, 15:28
بله کاملا درست میگی - این مورد را هم در برنامه کاریم قرار میدم و نتیجه را همین جا اعلام می کنم ..
ممنون از توجه شما .

Xtreme
07-09-08, 14:30
سلام
با هماهنگی های انجام شده توانستم دو محصول دیگر ( nVidia Geforce 8500 GT و nVidia Geforce 8400 GS ) را تهیه کنم و در کنار کارت 9500 GT تست کنم.

این تست با استفاده از Devil May Cry 4 Benchmark انجام خواهد شد. ( تست DirectX 9 , DirectX 10 )
همچنین اگر زمان کافی داشته باشم با تست Crysis Benchmark هم تست میگیرم .

سیستم تست همچنان مثل سابق و براساس ویندوز ویستا خواهد بود ..

ممنون

N0m@d
07-09-08, 15:10
سلام
با هماهنگی های انجام شده توانستم دو محصول دیگر ( nVidia Geforce 8500 GT و nVidia Geforce 8400 GS ) را تهیه کنم و در کنار کارت 9500 GT تست کنم.

این تست با استفاده از Devil May Cry 4 Benchmark انجام خواهد شد. ( تست DirectX 9 , DirectX 10 )
همچنین اگر زمان کافی داشته باشم با تست Crysis Benchmark هم تست میگیرم .

سیستم تست همچنان مثل سابق و براساس ویندوز ویستا خواهد بود ..

ممنون
با اجازه شما در ادامه نقدتون بر 9500GT عرض کنم که:

در تست های اولیه گرفته شده از پردازنده RV730 با نام تجاری HD4670 این پردازنده همونطور که AMD-ATI وعده داده بود خوب عمل کرد و 9500GT رو پشت سر گذاشت و خودش رو نزدیک به HD3850 قرار داد!
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Xtreme
13-09-08, 11:46
در این مرحله از تست , با استفاده از Crysis Benchmark Tool از این کارت در Setting های مختلف تست گرفتم که نتایج را در فایل های پیوست ملاحظه می کنید.

همچنین بازی UT3 را هم براحتی اجرا کردم .

در کل در Gaming با توجه به قیمتش کار مناسبی هست و گزینه بسیار خوبی در رده Mid Range به حساب میاد ( بدون توجه به کارت ATI 4650 )

Only the registered members can see the link

N0m@d
13-09-08, 16:13
در این مرحله از تست , با استفاده از Crysis Benchmark Tool از این کارت در Setting های مختلف تست گرفتم که نتایج را در فایل های پیوست ملاحظه می کنید.

همچنین بازی UT3 را هم براحتی اجرا کردم .

در کل در Gaming با توجه به قیمتش کار مناسبی هست و گزینه بسیار خوبی در رده Mid Range به حساب میاد ( بدون توجه به کارت ATI 4650 )
چقدر عکسات کوچولوهه:1. (2):...والا من که چیزی ندیدم!:1. (28):

Xtreme
13-09-08, 16:36
سلام .. ادیت شد .

Xtreme
17-09-08, 09:18
خب این تاپیک کمی طولانی شد امروز سعی می کنم نتیجه آخر را هم قرار بدم.
یک تست Fur Mark هم گرفتم که نتیجه را در زیر ملاحظه می کنید ..