PDA

مشاهده نسخه کامل : over clock اینتل سلرون 2.4

downloadsoft
25-08-08, 00:58
سلام خدمت دوستان و اساتید
من یک cpu intel celeron a 2.4 دارم وقتی سرعت باسش رو از 100 به 120 تغییر میدم که میشه 2.8 تو ویندوز اوکیه ولی بعد از 15 دقیقه سیستم هنگ میکنه
امدم این بار سرعت باس رو 110 گذاشتم . شد 2.6
ولی باز هنگام باز کردن میکروسافت ورد یا اینترنت اکسپلورر بعد از مدت 15 دقیقه هنگ کرد و کاری نمیشد کرد جز, خاموش کردن کاپیوتر از پشت.

لازم به ذکر است:
1. دمای سیپیو موقع هنگ کامپیتر 45 درجه بود
2. وقتی که اور کلاک میکنم هنگ میکنه بطور معمولی هنگ نمیکنه.
3. به ولتاژم هیچ دست نزدم.

Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
25-08-08, 01:21
پاور سیستم و برد سیستم شما چیه ؟

green_waves
25-08-08, 06:07
با چه نرم افزاری اوور می کنید

Overclocker
25-08-08, 06:39
این مشکل بیشتر به کمبود تغزیه میخوره ! شما لطف کن مشخصات کامل سیستم و پاور را ذکر کن تا بهتر بتونیم کمک کنیم :1. (26):
کولر CPU را هم بگید حتما ؟

و شما دمای CPU را به چه چیزی چک میکنید ؟:1. (27):

:11():

downloadsoft
25-08-08, 13:45
دمای سپیو رو با EVEREST Ultimate Edition چک میکنم
پاورم تازه گرفتم مارگش پاسکال هست واتش یادم نیست ولی بالاس اصلا من ولتاژ cpu رو زیاد نکردم که کم بیاره

یک چیزیم بگم وقتی باس رو 106 میگذارم یعنی عوض 110 یا 120 رو 106 میزارم زمانش به تعویق میفته و بعد از 1 ساعت هنگ میکنه بیشترم موقعی اتفاق میفته که چند برنامه رو با هم باز میکنم.
گفتم اینم بزارم بد نیست.

downloadsoft
25-08-08, 13:50
با چه نرم افزاری اوور می کنید

با نرم افزار اور نمی کنم از داخل setup bios اور میکنم !!!

Dark Devil
25-08-08, 14:12
مادربورتون اسوس با چیپ 845 هست؟

downloadsoft
25-08-08, 18:40
مادربورتون اسوس با چیپ 845 هست؟
i845 intel

Mahdi_Moosavi
25-08-08, 18:52
با Orthos (Only the registered members can see the link) یه تست 15 دقیقه ای با تست Stress Cpu بگیر . برای مونیتورینگ دما هم از core temp (Only the registered members can see the link) استفاده کن .

Majid OC
25-08-08, 20:15
مهدی جان من فکر کنم اصلا به تست گرفتن هم نرسه اینجور که میگه سریع هنگ می کنه !:1. (27):

عزیز با یوس مادر بردتون آپدیت هستش؟

downloadsoft
25-08-08, 21:22
با Orthos (Only the registered members can see the link) یه تست 15 دقیقه ای با تست Stress Cpu بگیر . برای مونیتورینگ دما هم از core temp (Only the registered members can see the link) استفاده کن .

بدون اور کلاک تست کردم .

Dark Devil
25-08-08, 21:45
خوب پس حدسم درست بود شما کلا بیخیال اور با این سیستم شو من قبلا هر راهی که ممکن بوده رفتم سلرون های 478 هیچ قابلیتی برای اورکلاک ندارن ضمن اینکه با چیپ 845 دیگه بدتر میشه چون اون زمان شرکت ها اصلا به قابلیت های اورکلاک سیستم اهمیتی نمیدادن برای همین تو این جور سیستم ها هیچ پتانسیلی برای اور وجود نداره متاسفانهOnly the registered members can see the link

AMD>INTEL
25-08-08, 22:03
بله اگر چیپ 865pe یا 875 بود یک کاری میشد کرد . پاور سیستمت که پاسکال هست زیاد جالب نیست

downloadsoft
26-08-08, 00:16
بله اگر چیپ 865pe یا 875 بود یک کاری میشد کرد . پاور سیستمت که پاسکال هست زیاد جالب نیست

اگر اون موقع قابلیت اور کلاک نبود پس چرا مین من که ایسوز هست در ستاپش همچین چیزی هست برای اور کلاک بود ؟

بعدم شما از کجا فهمیدی که قابلیت اور کلاک نداره با این تصویر از کجا باید فهمید چون اقای موسوی گفتن یک تست یک ربه بزار این تست از کجا میفهمید قابلیتشو راستش من از این نرم افزار زیاد سر در نمیارم ولی خیلی دوست دارم بدونم چطور از این نرم افزار میه فهمید اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم؟

Mahdi_Moosavi
26-08-08, 00:34
مهدی جان من فکر کنم اصلا به تست گرفتن هم نرسه اینجور که میگه سریع هنگ می کنه !:1. (27):

عزیز با یوس مادر بردتون آپدیت هستش؟

هدف دستیابی به max temp بود . :1. (26):

بدون اور کلاک تست کردم .

من اینو بدون مونیتورینگ دمای پردازنده میخوام چی کار ؟! :1. (27): دمای پردازنده رو با برنامه خود مادربورد چک کن در حالتی که 15 دقیقه از تست گذشته .

downloadsoft
26-08-08, 00:45
هدف دستیابی به max temp بود . :1. (26):

من اینو بدون مونیتورینگ دمای پردازنده میخوام چی کار ؟! :1. (27): دمای پردازنده رو با برنامه خود مادربورد چک کن در حالتی که 15 دقیقه از تست گذشته .

مهدی جان این نرم افزار از core temp (Only the registered members can see the link) سیتمم ساپرت نمیکنهمن با نرم افزار EVEREST Ultimate Edition بعد از 15 دقیقه دماشو بگم؟ چون اون نرم افزاری که گفتین گفت سیستمتون این نرم افزار ساپرت نمیکنه فکنم مال cpu های core2 dou بوده.

AMD>INTEL
26-08-08, 01:03
دوست من کلا تو هر سری یکسری چیپهای high-end هست که روی بردهای گرون نصب میشه . تو سوکت 478 بردهای که دارای چیپ 865 و 875 بودند سری پیشرفته بودند . تو بایوس امکانات بیشتری داشتند واسه اور . کلا تو سری 478 برای اور محدودیت هائی هست . اگر بتونی upgrade کنی به سمت سوکت 775 اونوقت میتونی یک اورکلاک درست انجام بدی ولی باید بردت متوسط به بالا باشه حداقل از چیپ 965 یا p35 استفاده کنه

downloadsoft
26-08-08, 02:04
من با نرم افزار ارتوس بعد از 15 دقیقه تست بل فاصله با نرم افزار EVEREST Ultimate Edition دماشو گرفتم 66 درجه بود.:1. (27):

Dark Devil
26-08-08, 02:12
اگر اون موقع قابلیت اور کلاک نبود پس چرا مین من که ایسوز هست در ستاپش همچین چیزی هست برای اور کلاک بود ؟

بعدم شما از کجا فهمیدی که قابلیت اور کلاک نداره با این تصویر از کجا باید فهمید چون اقای موسوی گفتن یک تست یک ربه بزار این تست از کجا میفهمید قابلیتشو راستش من از این نرم افزار زیاد سر در نمیارم ولی خیلی دوست دارم بدونم چطور از این نرم افزار میه فهمید اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم؟

اون تنظیمات شاید جواب بده ولی با پردازنده سلرون نمیشه شاید اگه یه P4 داشتین یک کارایی میشد کرد

قابلیت اورکلاک رو از رو عکسی که گذاشتین نگفتم خودم قبلا تست کرده بودم و از روی تجربه گفتم Only the registered members can see the link

downloadsoft
26-08-08, 15:34
اون تنظیمات شاید جواب بده ولی با پردازنده سلرون نمیشه شاید اگه یه P4 داشتین یک کارایی میشد کرد

قابلیت اورکلاک رو از رو عکسی که گذاشتین نگفتم خودم قبلا تست کرده بودم و از روی تجربه گفتم Only the registered members can see the link

پس دلیل هنگ کردن چیه من اخر نفهمیدم.

Dark Devil
26-08-08, 15:46
دلیلش اینه که CPU سلرون ضعیف تر از این حرف هاست که حتی شما اسم اورکلاک رو بیارین اون سلرون بدبخت تنش میلرزه! (البته سلرون های الان بهتر شدن اون 478 هاش خیلی ضعیف بودن)
:1. (23):

Mahdi_Moosavi
26-08-08, 18:05
پس دلیل هنگ کردن چیه من اخر نفهمیدم.

دمای حالت defult پردازنده شما بالاست ( 66 درجه ! ) . مشکل کولینگ داری .

downloadsoft
26-08-08, 21:23

من خود کیسم فن داره و فن سییوم هم رفتم 7500 پارسال اورجینالشو گرفتم یعنی باز باید فن بگیرم یعنی مشکلش یک فن هستش !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Dark Devil
26-08-08, 21:34

مهدی جان به کولینگ مربوط نیست من این رو تجربه کردم با دمای 30 هم نمیشه اینو استیبل کرد تو اورکلاک

Mahdi_Moosavi
26-08-08, 21:56
مهدی جان به کولینگ مربوط نیست من این رو تجربه کردم با دمای 30 هم نمیشه اینو استیبل کرد تو اورکلاک

اینطور فکر نمیکنم . Celeron رو هم میشه اورکلاک کرد . این مدل هم خوب اورکلاک میشه . دیگه کم کم 15 درصد با یه مادربورد ضعیف هم اورکلاک میشه .

نتایج جهانی (Only the registered members can see the link) هم گویای همین موضوعه : mhz(avg oc)l : 3055mhz

Dark Devil
26-08-08, 22:52
والا من که زیر کولر امتحان کردم و بعد از اور با اینکه دما 30 درجه بود باز هم هنگ میکرد

راستی شما به اون پیج دقت کردی یکم مشکوک میزنه البته نتیجه رو نمیگم کولر هارو میگم یارو با LN2 تا 3.4 برده یکی دیگه با Air تا 3.6 برده یکی با TEC تا 3.5 رفته اون یکی با Air تا 3.7 هم رفته!! معلوم نیست این Air اینا چند درجست؟!! احتمالا تو قطب زندگی می کردن؟؟

ضمن اینکه به این هم توجه کنین که چیپ مین 845 هست!

البته به قول شما یکم میشه ولی اوری که به خواد محسوس باشه اصلا نمیشه و یا هزینه کردن براش به صرفه نیست
(شاید اگه یه 30 40 تومن این دوستمون هزینه کنه تازه یه 15 تا 20 مگاهرتز بتونه اور کنه که با این پول میشه CPU رو عوض کرد!)

downloadsoft
27-08-08, 00:04
من نفهمیدم مهدی جان میگه نباید هنگ کنه و از کولینگه
دارک دویل جان میگه که اصلا نممیشه اور کرد
نظر من اینکه باید ولتاژ بدم یک دره ولتاژ دادم بازم هنگ کرد باز میترسم ولتاژ بدم شاییدم از ولتاژه یکی از دوستان گفت چون پایدار نیست باید ولتاژ بدی اخه وقتی اور میکنم اینقدر حرارت نداره فوقش بشه 47 با نرم افزار ارتوس درجه بالا میره.:1. (27):

Dark Devil
27-08-08, 00:07
حالا عزیزم نه اینکه اصلا هم نشه میتونی براش خرج کنی اور هم بکنی ولی ارزش نداره مشکل اینه در این حالت که کیس شما هست اور شدنی نیست مهدی جان منظورشون این بود که بعد از عوض کردن کولینگ اور شدنیه:1. (26):

downloadsoft
27-08-08, 00:08
حتا چند ماه پیش فن سییو رو روغن زدم و غبارشو گرفتم مثل ساعت کار میکنه :-؟؟

AMD>INTEL
27-08-08, 00:30
دوست من فن رو باز کن . کمی خمیر سلیکون به cpu بزن . تا فعلا دما بیاد پائین . بایوس مادربرد اپ دیت هست ؟

downloadsoft
27-08-08, 18:03
دوست من فن رو باز کن . کمی خمیر سلیکون به cpu بزن . تا فعلا دما بیاد پائین . بایوس مادربرد اپ دیت هست ؟

اره بایاس اپدیت کردم. وی amd جان من فکر نکنم مشکل هنگش با یک خمیر سلیکو حل شه چون گفتم موقع هنگ دما 43 درجه بود شاید باسی که میدم پایدار نیست مثلا 100 میدم 106 بهد از 1 ساعت هنگ میکنه ولی اگر باس بدم 110 بعد از یک ربع هنگ میکنه منم کاملا گیج شدم نمیتوتنم یک دلیل منطقی بیارم که علتش چیه
چون یک مسئله هم هست یادتونه گفتم بدون over clock با نرم افزار ارتوس تست کردم یک ربه دماش 63 شد؟
اگر مشکلش دما باشه بدون اور کلاک که دما به 63 درجه میرسید هنگ میکرد پس از دما نیست نظر من اینکه باسی ه میدی پایدار نیست باز نظر دوستان هم جویا بشیم بد نیست.

downloadsoft
28-08-08, 19:44
فکنم تاپیک ما تعطیل شد.:1. (38):

downloadsoft
30-08-08, 00:46
f]i بنظرتون اگر ولتاژ بدم ممکنه ناپایداریش از بین بره چون وقتی ناپایداره باید ولتاژ دد نظرتون چیه؟

AMD>INTEL
30-08-08, 01:46
مشکل حرارتی داری رفیق یعنی اگر ولتاژ بدی حدود 10 تا 15 درجه دما بالا میره .

AMD>INTEL
30-08-08, 01:51
شما یک بار فن cpu رو باز کن . اندازه یک نخود وسط cpu خمیر رو بزن و دوباره فن رو جا بزن .