PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک در ساخت Water Cooling

Overclocker
23-08-08, 20:00
سلام

من قصد دارم که یک کولر آبی درست کنم که در انتخاب قطعاتش و .... چند تا سوال دارم :

اول از واتر بلوک شروع میکنیم که مهم ترین قسمت ساخت به شمار میره !

واتر بلوک من یک Hyper 212 هست که میخواهم تمام پره های آلومینیمی را ازش جدا کنم و به اندازه ی 3 الی 5 سانتی متر از سطح بلوک لوله ها را کوتاه کنم !

حالا نمیدونم که اون ابعادی که گفتم خوبه یا باید بیشتر کوتاه بشه ؟ لطف کنید بهترین ابعاد را بگید ؟
چنین واتر بلوکی میخوام طراحی کنم :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

لوله های پلاستیکی به این صورت قرار میگیره که اندازه ی لوله مسی های واتر بلوک را لطف کنید ؟ فرض کنید این واتر بلوک بالا جاش با 212 عوض بشه :1. (38): ؟

رادیاتور هم بین چند مدل نمیدونم که کدوم بهترین خنک کنندگی را داره ؟ :

رادیاتور بخاریه پیکان :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
رادیاتور بخاریه پراید که دقیقا مثل بالایی هست که فقط نصف اون اندازه داره !

و نوع مسی پیکان !

حالا قیمت ها هم به شرح زیر میباشد :

پیکان آلومینیومی 13000 تومان
پیکان مسی 25000
پراید آلومینیومی 10000
پراید برنجی 5000
پراید مسی 15000

حالا از بین این جند تا کولر موندم که کدوم بهترین خنک کنندگی را دارد ؟

و میرسیم به پمپ :

چه پمپی استفاده کنم که بیشترین فشار پمپاژ را دارا باشه و اندازه ی کوچک و قیمت پایین : نهایتا 15000 الی 20000 ؟

مخزن آب هم یه چیزی پیشنهاد بدهید و لوله هم چه لوله ای به لوله مسیه 212 میخوره که تبدیل هم داشته باشه که به رادیاتور وصلش کنیم ؟

راستی رادیاتور بخاری پراید اندازه ی فن 12x12 هست که پیکان هم 2 تا 12x12 روش قابل نصب هست :1. (38):

با تشکر:11():

Overclocker
23-08-08, 20:16
فقط این واتر کولینگ که طراحی میکنم از Air چند درجه خنک تر عمل میکنه ؟:1. (38):

:11():

Ardalan
23-08-08, 20:37
سلام
به نظر من این همه خرج پمپ و رادیاتور میکنی
بهتره یه موتور یخچال بگیری و جایگزین سیستم آبی کنی

Overclocker
23-08-08, 20:48
سلام

اتفاقا ظهر همین فکرو کردم ولی روی بلوک عرق میکنه وقتی دما از دمای اتاق بیاد پایین تر اگر مین با اون عرق چیزیش بشه دیگه هیچی :1. (38): و پدر موتور یخچال در میاد و میسوزه :yes:

و پول برق بیشتر میاد :1. (27):

من زیاد با سیستم کار میکنم روزی 10 ساعت میترکه موتور و به صرفه ی اقتصادی هم نیست :1. (40):

اونجوری CPU سرما میخوره !
و خرج واتر میشه :

رادیات 15000
پمپ 15000
شلنگ و بست 2500
مخزن آب و فن 5000
واتر بلوک هم واسه من افتاده 30000

کلا 50 الی 70 آب میخوره که بستگی به همه چیز داره ! و از آماده هم 80 الی 100 ارزون تر در میاد :1. (38):( 3D Galexy Gigabyte)

Majid OC
23-08-08, 21:08
به خوش اومدی حسین جان ، چشم ما روشن . .. :1. (38):
منم منتظر ایده نو در طراحی ها هستم بیاین اینم یکیش:love:
ساخت واتر بلوک که ایمان عزیز زحمت کشیدن دانلود کنین و بخونین درمورد طرهتون هم دارم بررسی می کنم
جوابتون می دم که عملیه یا نه؟! یکم صبر کنید . . ..
این مطالب رو اگه تونستی حتما مطالعه کنین :

Only the registered members can see the link
اینم لینک هم مطالعه کنین:

Overclocker
23-08-08, 21:14
به خوش اومدی حسین جان ، چشم ما روشن . .. :1. (38):
منم منتظر ایده نو در طراحی ها هستم بیاین اینم یکیش:love:
ساخت واتر بلوک که ایمان عزیز زحمت کشیدن دانلود کنین و بخونین درمورد طرهتون هم دارم بررسی می کنم
جوابتون می دم که عملیه یا نه؟! یکم صبر کنید . . ..
این مطالب رو اگه تونستی حتما مطالعه کنین :

اینم لینک هم مطالعه کنین:

خیلی ممنون

من این مقاله را 3 ماه پیش یا 2 ماه پیش مطالعه کردم !

ولی این بلوک به خوبیه اینی که من میخوام از 212 در بیارم کار نمیکنه !!!!!!

البته این طراحی که آقا ایمان انجام دادن خیلی جالب هست ولی من میخوام از اون بهتر در بیاد ! و کم دردسر باشه چون باید بری تراشکاری کلی اعصاب خوردی داره تازه اگر درست کار نکنه هر چی ریشتم پنبه میشه !:1. (38):
:1. (38):

:give_rose:

AMD>INTEL
23-08-08, 22:13
سخت ترین قسمت به نظر من ساخت بلاک cpu هست . اگر آمده تهیه کنید زحمت سر کله زدن با تراشکار ها رو ندارید . بقیه قسمت ها تقریبا مشکلی نیست . آقا مجید گل اطلاعات کاملی دارند

Overclocker
23-08-08, 23:24
سخت ترین قسمت به نظر من ساخت بلاک cpu هست . اگر آمده تهیه کنید زحمت سر کله زدن با تراشکار ها رو ندارید . بقیه قسمت ها تقریبا مشکلی نیست . آقا مجید گل اطلاعات کاملی دارند

من مشکل ساخت بلاک را ندارم ! :1. (27): تو پست 1 این رو گفتم که از بلاک 212 میخوام استفاده کنم ! فقط اندازشو نمیدونم که چقدر بگیرم که لوله های مسی زیاد کوتاه و زیاد بلند نباشند ؟

بازم ممنون از شما .:11():

؟

AMD>INTEL
23-08-08, 23:40
به نظرم بگرد دنبال article های که اونا هم دست ساز بلاک و سیستم واتر درست کردند .

AMD>INTEL
23-08-08, 23:43

Overclocker
23-08-08, 23:47
به نظرم بگرد دنبال article های که اونا هم دست ساز بلاک و سیستم واتر درست کردند .

اینجوری که همون عکس بالا نشون میده باید چقدر لوله ها را برید !:1. (38):

اصلا بیخیال لوله هارو مثل عکس بالا درست میکنم و پمپ ؟:yes::1. (26):

هیچ مدلی من سراغ ندارم که واسه واتر کولین خوب باشه ؟:1. (28):

و این را هم نمیدنوم که رادیات بخازی پراید مسی بخرم یا پیکان آلومینیومی ؟ :1. (2):

AMD>INTEL
23-08-08, 23:48

AMD>INTEL
23-08-08, 23:51
کنداسور یخچال هم خوبه .

Overclocker
24-08-08, 10:17
همه ی قطعات را تهیه کردم فقط پمپ ! ؟

Majid OC
24-08-08, 12:51
خب من بررسی هامو انجام دادم و به نتایج زیر رسیدم قبلش چند تا سوال دارم که خدمت تون عرض می کنم :

1.چه میزان ساعت در هفته با چه فرکانسی (نسبت به حالت اولیهCPU )می خواهید از سیستم استفاده کنید؟(لطفا مشخصات سیستم تون، اینکه اور کلاک همیشگی می خواید انجام بدید رو چه فرکانسی ، یا فقط صرف رکورد زدن می خواید استفاده کنین بیان کنید)

2.قبل از هر چیز از تون می خوام همین کولری که دارید Hyper 212 رو یه تست دما در حالت بی کاری ودر حالت مثلا محاسبه سنگین توسط Super Pi یا هر برنامه دیگه که به CPU تون فشار محاسباتی که در نتیجه دما افزایش پیدا می کنه و حالت بعدی اورکلاکینگ CPU که در فرکانسی که در بالا ذکر می کنید ؛که واتر بلوک رو می خواید رو اون فرکانس تست کنید ،بزارید واوور کنید ودر دو حالت عادی و محاسباتی دما رو اندازه بگیرید که جمعا چهار تا عکس میشه ، توسط برنامه HWMonitor عکس بگیرید حتما موقع تست محاسباتی برنامه زیر بازباشه تا Maxو Min اش دستم بیاد با مشخصات سیستمتون بزارید راستی دمای محیط هم بگید موقع تست ها چنده ،ممنون میشم :wink:

به قول بچه ها گفتنی بریم سر اصل مطلب فکر تون جالب بود
عکسی که گذاشتید انگاری که طرف همین کارو کرده باشه ولی کلا بدونید این که یه چیز وخراب کنید تا یه چیز دیگه درست کنیم یه کم بده آخه اون فن طبق بررسی سایت Frosty Tech میگه این Hyper 212 وقتی فنش دور بالا باشه (مثل اینکه درحالتی که رو CPU بسته نشده تست گرفتن؟!) به دمای 11.8 درجه سانتی گراد میرسه (اگه میشه شما هم امتحان کن ببین دراین حالت دما چقدر میاد پایین ) من که شاخ در آوردم ،به حق چیزای ندیده :1. (27):اینم لینکش ببینید :

خب حالا فرض کنیم این جوری باشه ،که نیست .طرح شما اگر ابعاد دقیقا قسمت بلاک (اون مستطیل ) رو بزارید بهتر میتونم کمکتون کنم ولی چشمی می گم هر لوله تا 2 سا نت از مستطیل به بالا باید چیده شه نهایتا 3 سانت، البته اگر تمام لوله توست یه خم به سمت بالا خم شن می تونید از ان جا به بعد رو برش بزنید یعنی اون کجی ها رو به سمت بالا خم کنید لبه برای نصب شیلنک هم ایجاد میشه ( دقیقا عین شکلی که عکس شو گذاشتید) راستی دقت کردین جنس این بلاک از چیه ؟ آلمینیومه برنجه یا رنگ زدن روش در خنک کننده گی CPU تاثیر داره در هر طرف 4 تا لوله هست که فکر کنم گرد 6mm با گوشت لوله 0.5mm که باید با کولیس اندازه بگیرید با پرگارم میشه ببینید لوله مسی دقیقا چه قطری داره تا راحت تر بتونید شیلنگ تهیه کنید ؛ وجود داره حتما موقع چیدن از لوله بر یا الماسه
وسیله ایی که لوله رو بدون قر کردن لوله می بره استفاده کنید دراین بین سوال همیشگی که :
آیا تو این لوله ها گازی ،ماده خنک کننده گازی شکل ، بخار هوا درصد زیاد ، تو این لوله ها وجود داره یا نه ؟!
توسط شما جواب داده میشه یعنی لحظه ای که اولین لوله باز میشه ، باید از شامه تون استفاده کنین ببینید بوی خاصی ، ماده رنگی چیزی از این لوله ها خارج نمیشه ؟(که به احتمال قوی توش خالیه :1. (38):)

رادیاتور هم 15 تومنی معقول تره برا پرایده یه فن 12*12 دور بالا روش بزاری جواب میده اینا همه بستگی به طول مسیر سیکل داره که در نهایت توسط چه پمپی با چه قدرتی پمپاژشه ولی رادیاتور سیستم بستگی باز همون جور که از تون پرسیدم به مقدار اوور سیستم مثلا می گید من اصلا می خوام سیستم مو 24/7 (همیشه) اوور رو فرکانس 3.7Ghz نگه دارم خب در این صورت پمپ قوی تر رادیاتور بهتر وجنس بلاک و... همه وهمه مو اثره که باید شما تعیین کنید ، نیاز داریم ولی در حات عادی طول مسیر سیکل حداقل 60 سانت حد اکثر 80 سانت تا 1 متر با احتساب مسیر
رادیاتور ، نیاز به واتر پمپ حداقل 30 تومنی با پرتابه آب 4متر داره و 4000 لیتر بر ساعت سرعت آب داشته باشه این پمپ های ز یر همه Qmax بالا یی دارند و پرتابه آب شون به سمت بالا یا همون فاکتورDelivery Head از 2متری 10هزار تومن هست تا 4متری 30 ،40، هزار تومن که خیلی خوبه و جواب این سیکل گردشی شما رو میده می تونین از ساختمان پلاسکو طبقه زیر همکف مغازه های آخر راهرو دارند تهیه کنید:
که در لینک زیر nobady عزیز :11():کاملا با مشخصات فنی لاتین توضیح دادن :
حالا اگر قیمتی که گفتی می خوای ؛ باید ببینی Delivery Head از 3متری بگری فکر کنم 25 تومن بتونی تهیه کنی
همون ساختمون پلا سکو با مشخصات فنی لینکی که گذاشتم به اون نام که تو عکس و لینک هست نمی تونی پیدا کنی ولی با مشخصات فنی اونها بگردی پیدا میشه !
در مورد مخزن آب هم در همون ساختمون پلاسکو برا آکواریوم یه همچین مخزن های وجود داره که نگاه کنی پیدا میشه 1 لیتری هم برای سیستم شما کافی یه که باید یه سرش به پمپ متصل بشه تا تامین آب سیستم کنه
ماده Coolant هم (ماده ای که تو سیستم میریزی تا CPU رو خنک کنه ) بهترین خنک کننده د رجهان آب هستش
ولی حتما از نوع مقطر باشه مخزن 3 لیتری رو از باطری سازا تهیه می کنی اگرم خاصی 1 لیترزد یخ عالی خارجی ومرغوب به 3 لیتر اضافه کرده و مخلوط رو در سیستم میریزی که این اطلاعات رو ایمان گل :11():گذاشته

فقط این واتر کولینگ که طراحی میکنم از Air چند درجه خنک تر عمل میکنه ؟
خب جواب این سوال و بعد از اینکه عکس ها رو گذاشتی میدم ولی چشمی در حالت عادی دما باید به 26 تا30 برسه
در حالت انجام عملیات هم به حداکثر 40 تا 42 نوسان داشته باشه خوبه البته این دما رو من با ترمومتر دیجیتال اندازه گرفتم و این دمای خود بلاک هستش CPU یکی دو درجه بالاتر هستش :1. (26):

سلام

عزیز دل اون بحثش فرق داره و سیستمهای خنک کننده که فقط موتورش کم کم 150 تومن پولشه صداشم بلنده
البته اگه عایق بندی بشه کمی کاهش پیدا می کنه ولی صرف رکورد زدنه همیشگیش رو بخوایم درست کنیم
هزینه و تجربه کافی می خواد که در لینک زیر گذری بهش زدیم :
البته اگر من منظورتون رو درست فهمیده باشم :1. (27):

البته این طراحی که آقا ایمان انجام دادن خیلی جالب هست ولی من میخوام از اون بهتر در بیاد ! و کم دردسر باشه چون باید بری تراشکاری کلی اعصاب خوردی داره تازه اگر درست کار نکنه هر چی ریشتم پنبه میشه !
حسین جان شما خون خودتو کثیف نکن منم با تراش موافقم اول اینکه کار وقتی رو طرح و نقشه منطق باشه دیگه چیزی پنبه نمیشه بعدشم حاصل دست رنج خودت جلو روت کار می کنه اگرم اشکال داشت دفعه بعد بهترش می کنی بازم مشکل داشت تصحیحش می کنی ، این یعنی پیشرفت و فکر و نوآوری که منم هر کمکی از دستم بر بیاد با کمک خدا ودوستان خوبی مثل شما ، انجام میدمOnly the registered members can see the link
امیدوارم مفید باشه قربانت مجید Only the registered members can see the link

Overclocker
24-08-08, 13:16
آقا مجید گل واقعا دستت درد نکنه که زحمت کشیدید ! نمیدونم چه طور ازتون تشکر کنم :give_rose:

ولی من همه چیز را ردیف کردم یعنی بیخیال ساخت شدم 212 را میفروشم و یک بلوک و رادیاتور و مخزن را میگیرم که ماله یکی از دوستانم هست !

میخواد بفروشه و من بهش گفتم ازت میخرم ولی گفته که پمپ نداره و شلنگ هم نداره و ....

حالا این ها ردیف هست شلنگ هم کاری نداره ok هست ولی پمپ نمیدونم چی بگیرم !؟

این قطعاتی هست که جور کردم !:1. (38): :

بازم تشکر میکنم از شما !:11():

Overclocker
24-08-08, 13:33
CPU من اینه :
Q6600@3.60 GHz 1.5v این دیگه حداقل اور هست حداکثر هم :
Q6600@4.0GHz 1.....v

حالا واتر کولینگ جوابگو هست یا خیر ؟ باید 3.60 را دیگه جواب بده !:1. (26):

در کل دیدم که اگر 212 را باز کنم و ببرم امکان داره که لوله ها تو پر باشه و یک ضرر بزرگی بوخورم:1. (28): ضایع میشدم دیگه :1. (38):

ولی این واتر بلوک و رادیات و مخزن آماده را بگیرم کلی به نفعم هست هم 212 را خراب نمیکنم هم یه چیز خوبی میشه :yes::1. (40):

بازم نظرتون برام مهمه

با تشکر.:give_rose::11()::11()::11()::11()::11(): :11()::11()::11()::11():

Majid OC
24-08-08, 14:33
CPU من اینه :
Q6600@3.60 GHz 1.5v این دیگه حداقل اور هست حداکثر هم :
Q6600@4.0GHz 1.....v

حالا واتر کولینگ جوابگو هست یا خیر ؟ باید 3.60 را دیگه جواب بده !:1. (26):

در کل دیدم که اگر 212 را باز کنم و ببرم امکان داره که لوله ها تو پر باشه و یک ضرر بزرگی بوخورم:1. (28): ضایع میشدم دیگه :1. (38):

ولی این واتر بلوک و رادیات و مخزن آماده را بگیرم کلی به نفعم هست هم 212 را خراب نمیکنم هم یه چیز خوبی میشه :yes::1. (40):

بازم نظرتون برام مهمه

با تشکر.:give_rose::11()::11()::11()::11()::11(): :11()::11()::11()::11():

خب پس 3.6 یا 4.0 گیگاهرتز ، :1. (38):سنگ بزرگیه ؟ علامت .. . .
زد نه !!:1. (27):
عزیز این واتر برا tm (ترمال تک) هستش ،اگه اشتباه نکنم؟!همیشه هم پمپش اول از همه خراب میشه نکنه واتر برا بهادر جانه؟(AMD>INTEL) چون ایشون هم پمپ واترش خراب شده بود ؟
بله بستگی به min ات داره ولی اگه چیپ شمالی مادر برد خوب خنک کنی به این فرکانس میشه دست پیداکرد
هم 3.6 که هیچ ، 4.0 هم نیاز به Coolant خنک تر داریم که هر لحظه بهش تغذیه کنی
راستی بابا تو اون لوله ها مگه میشه توش پر باشه؟ حرفی میزنی ها!
چند در اومد برات ؟ یا اینکه سر دادی ؟!

Overclocker
24-08-08, 14:50
خب پس 3.6 یا 4.0 گیگاهرتز ، :1. (38):سنگ بزرگیه ؟ علامت .. . .
زد نه !!:1. (27):
عزیز این واتر برا tm (ترمال تک) هستش ،اگه اشتباه نکنم؟!همیشه هم پمپش اول از همه خراب میشه نکنه واتر برا بهادر جانه؟(AMD>INTEL) چون ایشون هم پمپ واترش خراب شده بود ؟
بله بستگی به min ات داره ولی اگه چیپ شمالی مادر برد خوب خنک کنی به این فرکانس میشه دست پیداکرد
هم 3.6 که هیچ ، 4.0 هم نیاز به Coolant خنک تر داریم که هر لحظه بهش تغذیه کنی
راستی بابا تو اون لوله ها مگه میشه توش پر باشه؟ حرفی میزنی ها!
چند در اومد برات ؟ یا اینکه سر دادی ؟!

اصلا معلومه چی میگی ؟

درسته مال ترمال هست . واتر برای اون نیست گفتم یکی از دوستانم داره رفتم پیشش تحقیق کنم بالاخره اون واتر داشت از من بیشتر اطلاعات واتر داره ! گفت ماله من پمپش سوخته دیگه حال نمیده برم پمپ بگیرم بعد اگر میخوای ببر هر موقعه هم پول داشتی پولشو بده ولی یه فن معمولی باید بهم بدی ! منم گفتم فعلا بزار ببینم که چی میشه ! بنده خدا چند روز هم سیستمش خابیده ! برای همین گفت حداقل اگر نمیخوای فن بیار برام تا کارم را بیوقته حالا معلوم نیست که مشتری باشی یا نه :1. (38):

مگه بهادر هم از این نوع داره ؟ اون که V1 داشت ! اونم پمپش سوخته ! نکنه کلا هر پمپی بزاری برای اون مدل میسوزه آره ؟

من از یکی پرسیدم گفت که 212 دو نوع هست یکی تو خالی و یکی هم تو پر به خاطر همین دیدم که ریسکش بالاست :yes: بیخیال بلاک کردنش شدم یعنی ترسیدم !:1. (38):

چی چند در آمد چی سر دادم ؟:1. (2)::1. (2)::1. (2):

Majid OC
24-08-08, 15:13
آهان من تازه فهمیدم چی شد :
پس درمورد پمپ هم که توضح داد م لینک آقای nobady و مطالبی که نوشتم فکر کنم کافی باشه !
راستی minbord چیه ؟

Overclocker
24-08-08, 15:19
راستی minbord چیه ؟

P5Q-E
:great:

Overclocker
24-08-08, 15:19
پمپ هم نگاه کردم ولی نمیدونم چی بگیرم که واسه اون جواب گو باشه (ترمال تیک) ؟

:1. (27):

Majid OC
24-08-08, 18:01
باید برین ساختمون پلاسکوطبقه زیر همکف دنبال پمپ زیر که دورش خط قرمز کشیدم بگردین با یه همچین قیافه ای
ولی نه این مارک و با مشخصات زیر

Swiftech MCP655 12v DC Pump = pump output 1200 L/H ---- Delivery Head 3.1mSwiftech MCP355 12v DC Pump = pump output 454 L/H ---- Delivery Head 6.1m
Swiftech MCP350 12v DC Pump = pump output 350 L/H ---- Delivery Head 4m

خیالتون راحت پمپ های بالا هموشون جواب میدن
راستی سیکل تون روفقط بگین در مجموع چند سانت میشه ؟

Overclocker
24-08-08, 20:53
رادیاتور پشت کیس و زیر پاور قرار میگیره و از اونجا لوله میره به CPU و مخزن و پمپ !

شاید از 1 متر بیشتر بشه (رفت و برگشت )

در کل این پمپی که مشخصات دادی تا چند متر جوابگو هست ؟ و قیمتش چنده ؟:1. (38):

Dark Devil
24-08-08, 23:38
دوست عزیز این کاری که داری میکنی رو من انجام دادم رادیات هم پیکان مسی گرفتم با دو فن 12 پشتش به در کیس پیچ کردم البته الان خونه نیستم فردا برات یک عکس میگیرم میذارم ببینی شلنگ هم حتما از شلنگ های مخصوص استفاده کن چون میگی مصرفت زیاده و مایع هم از مایع مخصوص البته نشد من تمام پست های صفحه قبل رو بخونم ولی باید بگم از رایات پیکان استفاده میکنی پمپ های 350 و 1200 اصلا مناسب نیستند اون 450 به نظر بهتر میاد در مورد طول شلنگ هم ظاهر سیستم گول زنندست الان رو سیستم من حدود 3 تا 3.5 متر استفاده شده اصلا رو 1 متر و یکم بیشتر حساب نکن چون اگه زیاد هم کوتاه بذاری شلنگهارو دست و پا گیر میشه و قدرت تغییرات رو از آدم میگیره و اینکه ممکنه شلنگ گره بخوره

good_punisher
25-08-08, 05:14
بدو بیا تو که داغه داغه

Overclocker
25-08-08, 06:23
خلاصه من یک پمپی میخوام که از پمپ Big Water SE بهتر یا مثلش باشه :1. (38):

قیمت هم یادتون نره ؟ و مدل دقیق ؟:wink:

good_punisher
25-08-08, 07:25
sp_6800 . سرعتش 4000 لیتر در ساعت و قدرتش هم 3.8 یا 4 متر ارتفاع پرتاب آب .
قیمتش هم از پلاسکو هست 30000 تومن . 2 نوع خروجی شلنگ خور داره : 18 م م و 24 م م

good_punisher
25-08-08, 08:12

این لینک هایی که توش اطلاعات خوبی راجع به پمپ هست . ولی همش داخل آب قرار میگیره . یعنی رادیاتور اینجا نقش باقالی رو بازی میکنه . پس بهتره یه فکری بکنید که اگه این نوع رو می خرید آب داخل تانک رو خنک کنید .قیمت هایی که می نویسم رو از پلاسکو دارم . اطلاعات مربوط به هر کدوم رو توی این 3 تا لینک ببینید .

sp_6800 سی هزار تومن
sp_6000 بیست و هشت هزار تومن
یه مدل دیگه هم بود که یه 9800 یا 9000 توی اسمش داشت و سرعتش هم حدود 8000 :1. (2):لیتر بود و اگه اشتباه نکنم توی این 3 تا لینک هرچی کشتم نبود . قیمتش 45 هزار تومن بود . فقط هم مغازه یکی مونده به آخری طبقه زیر زمین سمت چپ این رو داشت . اون مغازه ای که ته پاساژ توی اون فرورفتگی هستش رو که ببینید یه آکواریوم تقریبا 1.5 متری توی ویترینش داره که چند تایی هم ماهی به اندازه قزل آلا :1. (38):توش هست . مغازه بقلی اون رو که برید تو اون داره . ولی خیلی ناخن خشکه و یه ذره هم از قیمتش کم نمیکنه و تخفیف نمیده .
پمپهایی با قدرت حدود 1000-1200 رو هم حدود 10000 تومن میتونید بخرید . حدودای 800 لیتر هم 7-8 تومنه . تقریبا هیچ کدومشون نزدیکای 2000 ندارن . یعنی من که ندیدم .
راستی کسی بتونه آدرس ماهیران رو پیدا کنه فکر کنم بتونه هم جنس های متنوع تر و هم با قیمت مناسب تری رو پیدا کنه .
فعلا بای

Dark Devil
25-08-08, 12:28
sp_6800 . سرعتش 4000 لیتر در ساعت و قدرتش هم 3.8 یا 4 متر ارتفاع پرتاب آب .
قیمتش هم از پلاسکو هست 30000 تومن . 2 نوع خروجی شلنگ خور داره : 18 م م و 24 م م

4000 لیتر در ساعت؟!؟!!؟Only the registered members can see the link
دوستان دقت کنید که در سیستم های واتر کولینگ هرچی قدرت پمپ بیشتر باشه بهتر نیست!
قدرت پمپ باید در حدی باشه که نه آب تو بلاک بمونه و نه زیاد سریع عبور کنه چون در حالت اول آب ر بلاک زیاد از حد گرم میشه و در حالت دوم حرارت بلاک به خوبی به آب منتقل نمیشه

شما همون پمپ 450 که مجید جان پیشنهاد دادن رو بگیرین خوبه ضمن اینکه خود Tt یه مدل 500 L/H هم داره (فکر کنم Bigwater SE پمپش 400 باشه)

N@VID
26-08-08, 01:07
سلام :
برای یک رادیاتور آلمینیومی پراید + منبع شیشه شور پیکان + 2 متر شیلنگ چه پمپی مناسب تر است .
این پمپ ها می توانند 24 ساعته کار کنند یا یک هفته ای می سوزن !؟
یک پمپی می خوام که سرعتش زیاد هم نباشه . لطف کنید قیمتش رو هم بفرمایید .
با تشکر ...

Dark Devil
26-08-08, 02:06
یه پمپ ماکزیمم 400L/H کار شمارو راه میندازه
فکر نمیکنم بعد یک هفته کارکردن بسوزن البته اگه مارک خوبی باشن چون خود Tt پمپ هاش رو تا 100000 ساعت ضمانت میکنه

Majid OC
26-08-08, 11:32
نه عزیز اتفاقا این پمپ های خود Tt بعد یه مدت سریع می سوزه !!این گارانتی ها الکیه ؟خود فونیران هم می دونه

Dark Devil
26-08-08, 11:46
نه عزیز اتفاقا این پمپ های خود Tt بعد یه مدت سریع می سوزه !!این گارانتی ها الکیه ؟خود فونیران هم می دونه

جدی میگی؟ بعد چه مدت؟:1. (27):

AMD>INTEL
26-08-08, 11:54
2 تا 3 ماه . چون پمپ هاش خیلی ضعیف هست و کوچیک . شدید داغ میکنه

N@VID
26-08-08, 18:20
سلام ...
با تشکر .
فقط قیمت رو نفرمودید ؟!

Overclocker
26-08-08, 19:59
4000 لیتر در ساعت؟!؟!!؟Only the registered members can see the link
دوستان دقت کنید که در سیستم های واتر کولینگ هرچی قدرت پمپ بیشتر باشه بهتر نیست!
قدرت پمپ باید در حدی باشه که نه آب تو بلاک بمونه و نه زیاد سریع عبور کنه چون در حالت اول آب ر بلاک زیاد از حد گرم میشه و در حالت دوم حرارت بلاک به خوبی به آب منتقل نمیشه

شما همون پمپ 450 که مجید جان پیشنهاد دادن رو بگیرین خوبه ضمن اینکه خود Tt یه مدل 500 L/H هم داره (فکر کنم Bigwater SE پمپش 400 باشه)

همونی که دورش خط قرمز کشیده بود ؟:1. (26):

و از همون آدرسی که داده بود ؟ :1. (40):

این دیگه عالیه ؟

گفتم که فقط میخوام در حد فابریکه خودش (Big Water SE) یا یکم قوی تر باشه ؟:yes:

بازم میگم فقط یک پمپی باشه که Big Water SE را جوابگو باشه یعنی در حد استاندارد نه کم نه زیاد :wink:

Dark Devil
26-08-08, 20:48
2 تا 3 ماه . چون پمپ هاش خیلی ضعیف هست و کوچیک . شدید داغ میکنه

هر دو مدلش؟ هم P500 ها و هم P400 ها؟

SOHR@B
26-08-08, 20:56
اقا من یه پیشنهاد بدم در مورد پمپ
شما لازم نیست حتما دنبال پمپ خاصب بگردین
واسه کار تتزریق پلاستیک واسه اینکه قالبها گرم نشن اب تو اونا جاری هست اونا از پمپای معمولی اصتفاده میکنن شما میتونین یه 0.5 اسب یا 1 اسب خرین و لازم نیست دیگه پمپ رو بفل کیس بذارین من دیدم تا دو اسب حداقل 10 تا 20 تا شیلنگ رو تا فاصله 30 تا 50 متر دور تر از دستگاها گذاشتن با 0.5 اسب یا 1 اسب میتونید یه سیلنگ به فاصله زیاد بکشید تا نه تو اتق باشه نه یرو صداش بره رو اعصاب بعدم عمر خیلی زیادی داره مثلا این پمپ جدیدی که من تو اون کار گاه دیدم 5 ساله داره بدون وقفه کار میکنه (مادر مرده)اخم نگفته
اونا واسه 5 تا دستگاه یه پمپ2 اسب دارن
امید وارم مورد استفاده باشه

SOHR@B
26-08-08, 21:00
در مورد خوروجی ابش نمیدونم ولی با اون سرعت که من دیدم اب از شیلنگا میاد بیرون نهایت 200 تا 300 لیتر در ساعت
سایدم کمتر ولی در کل عمل کولینگ تو قالبها خوب انجام میشه و در جه حرارت قالبها نسبت به حرارت مواد مواد(مثلا pp درجه ذوبش 160 هست یا هستا فرم 190 ) نهایت 30 تا 40 هست :great:

Dark Devil
26-08-08, 21:07
بله همون پمپی که مجید جان مدل دقیقش رو هم گفتن 454L/H بود فکر کتم
این هم اون عکس هایی که قولش رو داده بودم:
1304

1305

SOHR@B
26-08-08, 21:18
دارک جان حتما پمپ باید تو اتاق باشه؟
اخه ادم از سرو صداش خل مشه مخصوصا تو شبا

Dark Devil
26-08-08, 21:30
دارک جان حتما پمپ باید تو اتاق باشه؟
اخه ادم از سرو صداش خل مشه مخصوصا تو شبا

اگه قدرت پمپ کافی باشه نه میخواد دوتا خونه اونورتر هم باشه باشه ولی بر عکس چیزی که فکر میکنید اصلا صدا نداره دوست عزیز من به شخصه قبل اینکه فن های رادیات رو وصل کنم یکم صداشو میشنیدم ولی الان که فن ها روشن میشه اصلا صداش نمیاد

SOHR@B
26-08-08, 21:44
اخه این چیزی که من گفتم دیگه رادیات هم نمیخواد تو یه منبع اب میزاری یه جای دیگه راحت همین
مثلا میذاری تو حیاط یا پشت بوم من خودم اگه اور یاد بگیرم شاید کارایی کردم
البته اگه مشغله کاری اجازه بده

Overclocker
26-08-08, 23:16
بله همون پمپی که مجید جان مدل دقیقش رو هم گفتن 454L/H بود فکر کتم
این هم اون عکس هایی که قولش رو داده بودم:
1304

1305

شما فقط نقش گیج کردن منو دارید :1. (2):

بالاخره کدوم ؟ این : 454L/H ؟

بابا من میخوام یک پمپی باشه که جای پمپ فابریک خودشو که پر میکنه یکم هم بهتر باشه همین :1. (27): ؟

Dark Devil
26-08-08, 23:26
خوب 454 هم قویتر هست و هم بهتر این طور که دوستان گفتن پمپ های خود Tt به درد نمیخوره

N@VID
26-08-08, 23:38
سلام :
این کولینگی که عکسش رو زحمت کشیدید ، واقعا کار هم می کنه ؟
دمای CPU چند درجه است ؟
مایع درون سیستم مخصوص یا ضد یخ هست ؟!
اگر مایع مخصوص است بفرمایید مایع چیست و قیمتش ؟
بلاخر این پمپی که شما فرمودید قیمتش چه قدر است ؟ عکسش رو هم بزارید ممنون می شوم .
با تشکر فراوان ...

Overclocker
26-08-08, 23:38
خوب 454 هم قویتر هست و هم بهتر این طور که دوستان گفتن پمپ های خود Tt به درد نمیخوره

خوب با این وجود من همین 454 را بگیرم ؟ با این به مشکل نمیخورم ؟

فقط از ماله خودش بهتر باشه و عمره زیادی داشته باشه چون روزی 10 ساعت حداقل روشن هست سیستمم :1. (38): !

؟

N@VID
26-08-08, 23:45
فقط از ماله خودش بهتر باشه و عمره زیادی داشته باشه چون روزی 10 ساعت حداقل روشن هست سیستمم :1. (38): !

؟

آقا برای روزی 24 ساعت یک پمپ پیشنهاد بدهید . چون خانواده ما 5 نفره است و سیستم مجالی برای خواب
نداره ! بصورت 24 ساعته روشنه مگر بهش رحم بشه و 15 دقیقه خاموش بشه !:1. (28)::1. (27):
باتشکر ...

Dark Devil
26-08-08, 23:49
سلام :
این کولینگی که عکسش رو زحمت کشیدید ، واقعا کار هم می کنه ؟
دمای CPU چند درجه است ؟
مایع درون سیستم مخصوص یا ضد یخ هست ؟!
اگر مایع مخصوص است بفرمایید مایع چیست و قیمتش ؟
بلاخر این پمپی که شما فرمودید قیمتش چه قدر است ؟ عکسش رو هم بزارید ممنون می شوم .
با تشکر فراوان ...

منظورتون از اینکه کار میکنه چیه؟!:1. (27):
وقتی کولر تو اتاق روشن هست دما تو اورهای سنگین و لود کامل از 15~20 بیشتر نمیشه اگه کولر خاموش باشه تا 25 و تا نزیکای 30 هم میاد (اینجا هوا گرم بید خیلی)
نه عزیز مخصوص هست Coolant هست از Tt قیمتش هم ظرفای نیم لیتریش 12 تومنه
کدوم پمپ؟ همون 454 ه؟ اونو مجید جان میدونن و معرفی کردن صفحات قبل عکسش رو هم ضحمتشو کشیدن

Overclocker
27-08-08, 21:30
آقایون من نتیجه گیری کردم که :

یک پمپی باید بگیرم که از فابریکش خیلی بیشتر از یکم قوی باشه :1. (38):

چون از یک نفر شنیدم که اگر پمپی در اون حد یا یکم قوی تر بگیری فشار میاد بهش و داغ میکنه و میسوزه مثل پمپ فابریکیش :1. (28):

حالا باید پمپی باشه که از فابریکیش قوی تر باشه که نه فشار بیاد بهش و نه داغ کنه :yes:

حالا چه پمپی ؟ از کجا میشه تو ایران گیرش اورد ؟ قیمتش چنده ؟ :whistle:

؟
با تشکر :11():

Majid OC
28-08-08, 13:43
آقایون من نتیجه گیری کردم که :

یک پمپی باید بگیرم که از فابریکش خیلی بیشتر از یکم قوی باشه :1. (38):

چون از یک نفر شنیدم که اگر پمپی در اون حد یا یکم قوی تر بگیری فشار میاد بهش و داغ میکنه و میسوزه مثل پمپ فابریکیش :1. (28):

حالا باید پمپی باشه که از فابریکیش قوی تر باشه که نه فشار بیاد بهش و نه داغ کنه :yes:

حالا چه پمپی ؟ از کجا میشه تو ایران گیرش اورد ؟ قیمتش چنده ؟ :whistle:

؟
با تشکر :11():

خب ما از اول داشتیم با همین خوصیات پمپ بهتون معرفی می کردیم !!
شما برو ساختمون پلاسک یه کم بگری مدلی که دوستان گفتن پیدا می کنی از Tt قطعا قوی تره و نتیجه اش رو بگو:love:

N@VID
28-08-08, 14:19
سلام :
به نظر من یک پمپ متوسط بگیریم ، تست کنیم اگر فشارش بالا بود از دیمر استفاده کنیم .
من اگر یک پمپ با قردت 4 تا 6 برابر شیشه شور ماشین گیر بیارم کارم پیش می ره .

Overclocker
28-08-08, 19:42
خب ما از اول داشتیم با همین خوصیات پمپ بهتون معرفی می کردیم !!
شما برو ساختمون پلاسک یه کم بگری مدلی که دوستان گفتن پیدا می کنی از Tt قطعا قوی تره و نتیجه اش رو بگو:love:

بالا خره چه پمپی بگیرم یعنی مشخصاتش چی باشه ؟:1. (38):

good_punisher
29-08-08, 07:20
سلام .
یه پمپ که حتما باید توی آب قرار بگیره و نمیشه دقیقا شبیه به اون چیزی که شما گفتی معرفی میکنم .
HJ - 1541 سرعت 1200 لیتر در ساعت . ارتفاعش هم فکر می کنم حدود 1.3-2 متر بود . قیمتش هم یا 9 تومن یا 10 تومن . از پاساژ پلاسکو طبقه زیرین . اسم مغازه یادم نیست ولی اون سمتی که آکواریومی ها هستند رو برید جلو تقریبا وسط های سالن .
امید وارم حد اقل در حد توانم کمک کرده باشم .
بازم اگه تونستی پمپ اگسترنال بخری برای این سیستم شما بهتره . چون خنک کردن شما با رادیاتور هستش و بهتره از سیستم باز استفاده نکنی .
فعلا بای

Overclocker
30-08-08, 11:37
من یک پمپی نیاز دارم که نخوام اونو داخل آب قرار بدهم باید یک خروجی و یک ورودی شلنگ آب داشته باشه !

قبلا هم گفتم که میخوام با پمپ فابریک خودش فقط فرقش تو قدرت بیشتر باشه نه چیزه دیگه ای :1. (28):

؟:1. (26):

Overclocker
30-08-08, 15:47
آقا مجید گل شما هم اگر لطف کنید و بگید چه پمپی بخرم بد نیست ها :1. (38):

دستت درد نکنه :11():

Majid OC
31-08-08, 01:17
عزیز من بازم همون پمپی رو که تو عکس خط قرمز دورش کشیدم رو می گم برو بخر!
تو سا ختمون پلاسکو طبقه زیر هم کف این مدل مغازه آخرتو اون عقب نشینی سمت چپ یه مغازه داره که دوست خوبم good_punisherهم بهش اشاره کرد بهترین مدله برا کار شما هی میگی مدل مدل عکس پمپ و بریز تو رم گوشیت به مغازه دار نشون بدی همونو بهت میده حتما باید پرتابه آبش 4 متر باشه قیمتش هم28 تا 30 هزار تومنه بیرونه آب هم قرار میگیره با دو تا سر شیلنگی دو سرش بزن آب واردش میشه وخارج میشه مواظب باش از جای آب نده که بد بختی شروع میشه . . .
اگرم خیلی سختته می خوای من برات بخرم بیارم در خونتون بابا چقذر لفتش میدی من تا الان یه پمپ ساخته بودم

Overclocker
31-08-08, 22:33
عزیز من بازم همون پمپی رو که تو عکس خط قرمز دورش کشیدم رو می گم برو بخر!
تو سا ختمون پلاسکو طبقه زیر هم کف این مدل مغازه آخرتو اون عقب نشینی سمت چپ یه مغازه داره که دوست خوبم good_punisherهم بهش اشاره کرد بهترین مدله برا کار شما هی میگی مدل مدل عکس پمپ و بریز تو رم گوشیت به مغازه دار نشون بدی همونو بهت میده حتما باید پرتابه آبش 4 متر باشه قیمتش هم28 تا 30 هزار تومنه بیرونه آب هم قرار میگیره با دو تا سر شیلنگی دو سرش بزن آب واردش میشه وخارج میشه مواظب باش از جای آب نده که بد بختی شروع میشه . . .
اگرم خیلی سختته می خوای من برات بخرم بیارم در خونتون بابا چقذر لفتش میدی من تا الان یه پمپ ساخته بودم

واقعا دست گلت در نکنه خیلی ممنونم :11():

خوب حالا که این پمپ خوبه پس شما باید زحمت خریدشو بکشی :1. (38):

و سوال مهم این پمپ در حال کار چند دسی بل صدا ایجاد میکنه ؟ و مشکل داغ کردن نداره ؟:1. (26):

با تشکر از آقا مجید :give_rose:

Dark Devil
01-09-08, 01:58
دوستان لازم دیدم این نکته رو هم بگم من الان 1 ماه شذه که دارم از پمپ P500 Tt استفاده میکنم با ساعت کاری بالا (حدودا 20 ساعت در روز) ولی هیچ مشکلی نداشته هوا هم نمیکشه و اصلا داغ هم نمیکنه!

میگم مجید جان شاید این مشکل که شما میگفتین در مورد P400 ها بوده ؟؟! یا من هم منتظر ماه دوم و سوم باشم برای خرید پمپ جدید؟!Only the registered members can see the link

Overclocker
01-09-08, 02:10
دوستان لازم دیدم این نکته رو هم بگم من الان 1 ماه شذه که دارم از پمپ P500 Tt استفاده میکنم با ساعت کاری بالا (حدودا 20 ساعت در روز) ولی هیچ مشکلی نداشته هوا هم نمیکشه و اصلا داغ هم نمیکنه!

میگم مجید جان شاید این مشکل که شما میگفتین در مورد P400 ها بوده ؟؟! یا من هم منتظر ماه دوم و سوم باشم برای خرید پمپ جدید؟!Only the registered members can see the link

اگر که P500 Tt خوب باشه که دیگه مشکل حله حله !:great:

مجید جان بیا و نظرت را بگو ؟:1. (26):

Majid OC
01-09-08, 04:00
واقعا دست گلت در نکنه خیلی ممنونم :11():

خوب حالا که این پمپ خوبه پس شما باید زحمت خریدشو بکشی :1. (38):

و سوال مهم این پمپ در حال کار چند دسی بل صدا ایجاد میکنه ؟ و مشکل داغ کردن نداره ؟:1. (26):

با تشکر از آقا مجید :give_rose:

خواهش می کنم
صداش یه کم زیاده انگار جارو برقی روشن کردی ؛ نه شوخی کردم یه کم صدا داره :دی
واقییتش چند دسی بل بودنش رو نمی دونم
داغیش هم35تا30درجه گرما داره

میگم مجید جان شاید این مشکل که شما میگفتین در مورد P400 ها بوده ؟؟! یا من هم منتظر ماه دوم و سوم باشم برای خرید پمپ جدید؟!
شایدم اون پمپ اینجوری بوده ولی کلا پمپ های Ttفاکتور پرتابه آبش ضعیفه ! همه ما منتظر یم:دی
در مورد خرید هم من گرفتارم اگه بخوای صبر کنی تا 25 شهریور کار دارم بعدش وقتم آزاده عزیز
اگه تهرانی خب برو بخر کاری نداره که ::love:

Overclocker
01-09-08, 11:40
خواهش می کنم
صداش یه کم زیاده انگار جارو برقی روشن کردی ؛ نه شوخی کردم یه کم صدا داره :دی
واقییتش چند دسی بل بودنش رو نمی دونم
داغیش هم35تا30درجه گرما داره

شایدم اون پمپ اینجوری بوده ولی کلا پمپ های Ttفاکتور پرتابه آبش ضعیفه ! همه ما منتظر یم:دی
در مورد خرید هم من گرفتارم اگه بخوای صبر کنی تا 25 شهریور کار دارم بعدش وقتم آزاده عزیز
اگه تهرانی خب برو بخر کاری نداره که ::love:

من تهران نیستم ! این پمپی که گفتی مخ سرمون را نخوره موقعه ای که روشنه :1. (27):

و نگفتید که داغ میکنه یا نه فقط درجه را گفتید ! منظورم این بود که مثل پمپ فابریکیش داغ نمیکنه و بعدش بسوزه ؟

خیلی ممنون برادر:give_rose:

Majid OC
01-09-08, 12:34
من تهران نیستم ! این پمپی که گفتی مخ سرمون را نخوره موقعه ای که روشنه :1. (27):

و نگفتید که داغ میکنه یا نه فقط درجه را گفتید ! منظورم این بود که مثل پمپ فابریکیش داغ نمیکنه و بعدش بسوزه ؟

خیلی ممنون برادر:give_rose:

کجایی:آدرس؟!
شاید! خب ببین پمپ کلا صدا داره باید عایق بندیش کنی یا توی یه محفضه در بسته بزاری !
بله داغ می کنه چون موتور داره و دور شم زیاده ولی نه مثل اون نمی سوزه ! عمر می کنه . .. .

Overclocker
01-09-08, 21:59
کجایی:آدرس؟!
شاید! خب ببین پمپ کلا صدا داره باید عایق بندیش کنی یا توی یه محفضه در بسته بزاری !
بله داغ می کنه چون موتور داره و دور شم زیاده ولی نه مثل اون نمی سوزه ! عمر می کنه . .. .

نزدیکم !:1. (38):

آخه اونجوری که از لحاظ صدا خوب میشه ولی داغ میکنه که :1. (27):

وقتی داغ میکنه پس چه جوری میخواد 24/7 کار کنه !

من میخوام در شرایط کاری طولانی مشکل نداشته باشه ! اصلا میدونی چی خوبه : پمپ 3D Galaxy :1. (38):

حالا اگر در حد اون هست که بخرم که خیلی خوبه اگر نیست میشه از آواژنگ یک پمپ بگیریم ؟:1. (38)::1. (38)::1. (38):

Majid OC
02-09-08, 00:17
نزدیکم !:1. (38):

آخه اونجوری که از لحاظ صدا خوب میشه ولی داغ میکنه که :1. (27):

وقتی داغ میکنه پس چه جوری میخواد 24/7 کار کنه !

من میخوام در شرایط کاری طولانی مشکل نداشته باشه ! اصلا میدونی چی خوبه : پمپ 3D Galaxy :1. (38):

حالا اگر در حد اون هست که بخرم که خیلی خوبه اگر نیست میشه از آواژنگ یک پمپ بگیریم ؟:1. (38)::1. (38)::1. (38):

هی کشش بده!!:party:
آقا این پمپ و من تا 10 سال ضمانت می کنم 24/7 کار کنه ! راضی شدی
من پمپ آوازنگ رو از نزدیک با هاش کار کردم اون داخلی قرار داره منظورم اینه که منبع آب بهش وصله
از اونورش عین شیر سماور آب می یاد . . . . . .مرخصه !!:1. (27):

Overclocker
02-09-08, 12:16
هی کشش بده!!:party:
آقا این پمپ و من تا 10 سال ضمانت می کنم 24/7 کار کنه ! راضی شدی
من پمپ آوازنگ رو از نزدیک با هاش کار کردم اون داخلی قرار داره منظورم اینه که منبع آب بهش وصله
از اونورش عین شیر سماور آب می یاد . . . . . .مرخصه !!:1. (27):

ok ما تسلیم شدیم !:1. (38):

دیگه وقتی شما ضمانت بدی حرفی توش نیست :1. (40):

خوب من باید پول تهییه کنم واسه خریدنش پس یکم طول میکشه ! اگر Hyper 212 ام را سریع تر بفروشم که حله ! اگر میتونی مشتری پیدا کن :1. (38):

خیلـــــــــــــــی ممنون :11():

Overclocker
02-09-08, 16:15
من میخوام در مخزن آب (Tank) آب بریزم ! حالا چطور آب را بریزم داخلش که هوا نگیره ؟

این هم مخزن که جای درایو قرار میگیره :

و اگر یک 4870 یا 2 تا 4870 را بخوام با این سیستم آبی خنک کنم جواب میده یا داغ میکنه ! ؟

؟

Dark Devil
02-09-08, 16:55
هوا نگیره؟!؟ اگر بخوای میتونی سفینه سوارشی بری بیرون جو پرش کنی بر گردی! (معمولی پرش کن این چیزا مهم نیست برای هوا گیری میتونی بعد از اینکه آب ریختی پر شد پمپ رو روشن کنی تا یک دور آب توش بچرخه هواش که تخلیه شد درش رو ببند)

بستگی به رادیات داره که تا چقدر بتونه خنک کنه (باید بلاک VGA هم تهیه کنی!)

Overclocker
02-09-08, 17:14
بستگی به رادیات داره که تا چقدر بتونه خنک کنه (باید بلاک VGA هم تهیه کنی!)

مارو دسته کم گرفتی ؟ من ندونم واتر بلاک میخواد یا نه ؟

رادیات هم اینه :

Overclocker
03-09-08, 18:14
خوب میخوام واتر بلاک را ببندم ولی نمیدونم که کدوم یکی از این واشر ها را باید اول گزاشت ؟:1. (27):

این واشر ها پشت مادربرد قرار میگیره زیره یک قطعه ی فلزی مثل خودشون !:whistle:

:1. (2):

Dark Devil
03-09-08, 18:52
اول اونی که عکسش رو بالا گذاشتی رو چسبش رو بر میادری میچسبونی پشت مادربورد بعد اونطرف هم چسبش رو بر میداری بعد این پایینیه (عکسی که گذاشتی ) میچسبونی روش بعد فلزیه رو میذاری و پیچ هارو میبندی

Majid OC
03-09-08, 19:16
عزیز اگه همون Tt که داخل جعبه دفتر چه راهنما داره کاملا به صورت تصویری توضیح داده :party:

Overclocker
03-09-08, 21:46
اول اونی که عکسش رو بالا گذاشتی رو چسبش رو بر میادری میچسبونی پشت مادربورد بعد اونطرف هم چسبش رو بر میداری بعد این پایینیه (عکسی که گذاشتی ) میچسبونی روش بعد فلزیه رو میذاری و پیچ هارو میبندی

ولی اگر قصد چسباندن را نداشته باشیم امکانش هست که به همون ترتیبی که گفتید قرار بدهم و فقط نچسبونمش ؟ :1. (38):

و اون واشر مشکیه اونطرفش چسبی نیست و سفید رنگه !

عزیز اگه همون Tt که داخل جعبه دفتر چه راهنما داره کاملا به صورت تصویری توضیح داده :party:
دفترچه ی من نم کشیده و برگه هاش چسبیده به هم :1. (28):

Dark Devil
03-09-08, 22:52
واشر؟! اون صفحه که حالت اسفنجی داره فکر کنم هر دوطرفش چسبی باشه ولی بادون اون نمیشه چون اون صفحه فلزی رو که میذاری ممکنه اتصالی کنه اگر فقط با همون صفحه پلاستیکی باشه

Overclocker
03-09-08, 23:13
واشر؟! اون صفحه که حالت اسفنجی داره فکر کنم هر دوطرفش چسبی باشه ولی بادون اون نمیشه چون اون صفحه فلزی رو که میذاری ممکنه اتصالی کنه اگر فقط با همون صفحه پلاستیکی باشه

آره عزیز هر دو طرفش جسبیه !:1. (38):

ولی منظوره من اینه که اگر اون را بزارم ولی کاغذی که روش هست را نکنم و چسبی نشه بزارم همونجوری که در عکس میبینی مشکلی داره ؟

یعنی فکر کن چسبی نیست اون واشره :yes:

حالا مشکلی هست یا نه ؟:1. (26):

Dark Devil
03-09-08, 23:24
فکر نمیکنم مشکلی باشه ولی عواقبی اگر داشت پای خودت

Overclocker
04-09-08, 09:01
فکر نمیکنم مشکلی باشه ولی عواقبی اگر داشت پای خودت

مثلا چه عواقبی ؟ :1. (27)::1. (27)::1. (27):

:1. (2):

Dark Devil
04-09-08, 12:24
اگه یه موقع اتصالی داد دیگه پای خودت چون در هر صورت حساب کنی اون کاغذ برای گذاشتن روی برد و مدارهای الکتریکی طراحی نشده

Majid OC
04-09-08, 13:22
اگه یه موقع اتصالی داد دیگه پای خودت چون در هر صورت حساب کنی اون کاغذ برای گذاشتن روی برد و مدارهای الکتریکی طراحی نشده

عزیز منم فکرکنم اون رو برای عایق بندی گذاشتن تا اتصالی نکنه !؟:1. (38):
یا مثلا آب به برد نفوذ نکنه !

Dark Devil
04-09-08, 13:38
عزیز منم فکرکنم اون رو برای عایق بندی گذاشتن تا اتصالی نکنه !؟:1. (38):
یا مثلا آب به برد نفوذ نکنه !

مجید جان اصلا آب با اون پشت کاری نداره ولی اون کاغذ که من میگم منظورم همون کاغذ روی اسفنج رو میگم که برای محافظت از چسبش هست
:1. (23):

Overclocker
04-09-08, 22:49

آخه فرق کاغذ با لاستیک چیه ؟ تو اتصال !!!!!

و شاید من نخوام تا ابد از این واتر کولینگ استفاده کنم بعد موقعه ی کندنش درد سر داره و مین را هم داغون میکنه :1. (28):

برای این گفتم کاغذ را نکنم :yes:

؟

Dark Devil
04-09-08, 23:11
من هم متوجه شدم منظورتون چیه از نکندنش و اینکه از نظر من اتصال نمیکنه ولی اگر کرد پای خودتون....

Overclocker
04-09-08, 23:22
من هم متوجه شدم منظورتون چیه از نکندنش و اینکه از نظر من اتصال نمیکنه ولی اگر کرد پای خودتون....

خودتو درقید اتصالی نکن !:1. (38)::1. (38): کاغذ با لاستیک تو رسانایی فرقی ندارن !!!!

فقط میخواستم ببینم که واسه چیه حتما باید بچسبونیش یا نه اگر نچسبوندیش هم مشکلی نداره که معلوم شد !:1. (38):

Overclocker
13-09-08, 17:02
بالاخره یک پمپ پیدا کردم ولی اون چیزی که میخواستم نشد !!!

همانطور که در عکس میبینید 1 ورودی آب و 2 خروجی دارد .

پمپ کاملا باید در آب قرار بگیرد که بتواند مکش کند و نسوزد ( به گفته ی فروشنده ) .

خوب من نیاز به 2 خروجی نداشتم و یکی را با چسب آکواریوم بستم ! و خروجی دیگر خیلی بزرگتر از لوله های به کاربرده در مدار هست که با تبدیل کوچکش کردم .

مشکل من در اینجاست که نمیخواهم پمپ را در آب قرار بدهم چون مخزن آب Big Water SE بلا استفاده میماند :1. (28):

حالا اگر امکان داشته باشد که ورودی آب را به یک شلنگ وصل کنیم و آن را به مخزن دیگر نیاز به ظرف آبی نیست برای مکش پمپ ولی 2 مشکل به وجود میاید :

1: احتمال سوخت پمپ هست !

2:احتمال افت فشار نسبت به قرار دادنش در ظرف آب !!!

؟

مشخصات فنی پمپ آب :

2000L/H

2.2m پرتابه آب (ارتفاع)

هم اکنون نیاز مند یاریتان هستیم .

Majid OC
13-09-08, 19:01
بالاخره یک پمپ پیدا کردم ولی اون چیزی که میخواستم نشد !!!
همانطور که در عکس میبینید 1 ورودی آب و 2 خروجی دارد .
پمپ کاملا باید در آب قرار بگیرد که بتواند مکش کند و نسوزد ( به گفته ی فروشنده ) .
خوب من نیاز به 2 خروجی نداشتم و یکی را با چسب آکواریوم بستم ! و خروجی دیگر خیلی بزرگتر از لوله های به کاربرده در مدار هست که با تبدیل کوچکش کردم .
مشکل من در اینجاست که نمیخواهم پمپ را در آب قرار بدهم چون مخزن آب Big Water SE بلا استفاده میماند :1. (28):
حالا اگر امکان داشته باشد که ورودی آب را به یک شلنگ وصل کنیم و آن را به مخزن دیگر نیاز به ظرف آبی نیست برای مکش پمپ ولی 2 مشکل به وجود میاید :
1: احتمال سوخت پمپ هست !
2:احتمال افت فشار نسبت به قرار دادنش در ظرف آب !!!
مشخصات فنی پمپ :
1200L/H
2.2m پرتابه آب (ارتفاع)
هم اکنون نیاز مند یاریتان هستیم .

مسئله منبع آب که باید قبل از پمپ قرار داشته باشه تا شما بتونی میزان آب وارده به سیستم رو تنظیم کنی
ولی لازم نیست پمپ ر و داخل آب قرار بدی عزیز از مخزن آب به پمپ وصل می کنی و درز های پمپ رو هم با چسب آکواریوم یا دو قلو آب بندی می کنی تا هوا نکشه بعدشم سر شیلنگی ها رو که اندازه سر اون سوراخ هست رو قرار میدی و چسب میزنی تا خوب آبندی شه !عین اون پمپ 30 هزار تومنی های( 4.2m پرتابه آب) من اینجوری درست کردم لازم به گذاشتن در آب نبود عین ساعت هم کار می کرد :

Overclocker
13-09-08, 21:28
مسئله منبع آب که باید قبل از پمپ قرار داشته باشه تا شما بتونی میزان آب وارده به سیستم رو تنظیم کنی

خوب اینکه قبل از پمپ قرار میگیره یعنی قرار میدمش ! ولی منظورت را از تنظیم میزان آب ورودی را متوجه نشدم ؟!؟!؟!

ولی لازم نیست پمپ ر و داخل آب قرار بدی

ولی فروشنده گفت اگر در داخل آب قرارش ندی پمپ سری میسوزه !!! ولی فکر کنم منظورش از این حرف این بوده که آب به پمپ نمیرسه که مکش کنه و میسوزه نه از لحاظ داغ کردن درسته ؟

عزیز از مخزن آب به پمپ وصل می کنی و درز های پمپ رو هم با چسب آکواریوم یا دو قلو آب بندی می کنی تا هوا نکشه بعدشم سر شیلنگی ها رو که اندازه سر اون سوراخ هست رو قرار میدی و چسب میزنی تا خوب آبندی شه

ولی مجید جون این پمپی که من دارم قسمت ورودی آبش خیلی بزرگه و شلنگ منم خیلی کوچک هست نسبت به آن !!! :

عین اون پمپ 30 هزار تومنی های( 4.2m پرتابه آب) من اینجوری درست کردم لازم به گذاشتن در آب نبود عین ساعت هم کار می کرد

ولی پمپ شما با این فرق میکنه ها !!! و شاید پمپ شما مخصوص بیرون آب بوده یه نگاه به این بندازه :

؟

با تشکر:give_rose:

Majid OC
14-09-08, 19:04
حسین جون من عین پمپ شما رو دارم ؛شایدم زیادی بهش شبیه ؟!:1. (26):

خوب اینکه قبل از پمپ قرار میگیره یعنی قرار میدمش ! ولی منظورت را از تنظیم میزان آب ورودی را متوجه نشدم ؟!؟!؟!

یعنی بلاخره شما یه جای برای ریختن مایع Coolant در سیستم لازم داری ؛ دیگه یه مخزن که اندازه درایو سی دی رام هست منظورم اوم مخزنه البته هرچی فاصله اش با پمپ کمتر باشه بهتره !(تجربه شخصی)

ولی فروشنده گفت اگر در داخل آب قرارش ندی پمپ سری میسوزه !!! ولی فکر کنم منظورش از این حرف این بوده که آب به پمپ نمیرسه که مکش کنه و میسوزه نه از لحاظ داغ کردن درسته ؟

چرا پمپی که ما داریم بعد 7 یا 8 ساعت ؛ یخورده بیشتر از یخورده داغ میکنه !؟:1. (38):
بله فروشنده باید این حرف رو بزنه ! ولی من از اون جایی که عاشق ریسکم آب بندیش کردم ومایع Coolant رو در اون ریختم و عین ساعت کار می کنه ! مهم همون قضیه رسیدن آب کافی به پمپه !

ولی مجید جون این پمپی که من دارم قسمت ورودی آبش خیلی بزرگه و شلنگ منم خیلی کوچک هست نسبت به آن !!! :

شما غیر ازاین سری که یه طرفش رو با چسب آکواریوم بستی ؛سری دیگه ای داخل جعبه پمپ نبود؟
اگه نیست اندازه این دهانه بزرگ رو بگیر و بذار ببینم داخلی و بیرونی چنده؟
اگه تونستی از تمامی قطعات داخل جعبه پمپتون عکس بذار(همین جوری از دهانه های اتصال ها عکس بذار)
راستی حجم عکس ها خیلی بالاست کمترش کن :yes:

ولی پمپ شما با این فرق میکنه ها !!! و شاید پمپ شما مخصوص بیرون آب بوده یه نگاه به این بندازه :
نه بابا این عکسی که گذاشتی میگه پمپ رو چه جوری تو آکواریوم نصب کنی تا گرد ش آب به درستی انجام شه :1. (27):!:1. (38): ربطی به بیرون تو آب نداره هر پمپی اگر شما محفظه بسته ای رو بذاش ایجاد کنی و مایع رو در اون جریان بدی وظیفه اش پمپ کردن آبه !؟منم اون دهانه رو با اون واسطه که تو جعبه پمپتون باید باشه سر ش گذاشتم
و بعدش سر شیلنگی رو زدم سرش ؛ چون چسبوندمش نمی تونم جداش کنم عکس بزارم براتون :
اون قطعه که تو جعبه است در این عکس کاملا مشخصه :

قربانت
مجید :11():

Overclocker
14-09-08, 20:50
یعنی بلاخره شما یه جای برای ریختن مایع Coolant در سیستم لازم داری ؛ دیگه یه مخزن که اندازه درایو سی دی رام هست .

مگر یادت رفته مخزن آب که مخزن Big Water SE هست !

چرا پمپی که ما داریم بعد 7 یا 8 ساعت ؛ یخورده بیشتر از یخورده داغ میکنه !؟:1. (38):
بله فروشنده باید این حرف رو بزنه ! ولی من از اون جایی که عاشق ریسکم آب بندیش کردم ومایع Coolant رو در اون ریختم و عین ساعت کار می کنه ! مهم همون قضیه رسیدن آب کافی به پمپه !

پس مشکل داغ کردن باید تست بشه ! ولی آب وقتی از اون شلنگ به این کوچیکی میگزره خیلی سرعتش کم میشه تا شلنگ بزرگتر !!یعنی به پمپ فشار نمیاد که بخواد از اون شلنگ به این ریزی آب بمکه !!!؟؟؟ و افت فشار پیدا نمیکنه ؟؟؟

شما غیر ازاین سری که یه طرفش رو با چسب آکواریوم بستی ؛سری دیگه ای داخل جعبه پمپ نبود؟
اگه نیست اندازه این دهانه بزرگ رو بگیر و بذار ببینم داخلی و بیرونی چنده؟
اگه تونستی از تمامی قطعات داخل جعبه پمپتون عکس بذار(همین جوری از دهانه های اتصال ها عکس بذار)

این چیز هایی است که داخل جعبه موجوده :

راستی حجم عکس ها خیلی بالاست کمترش کن :yes:

آخه عکس با دوربین 3.2 مگا گرفته شده تازه اگر ریسایزش نکرده بودم که 700 کیلو بود :1. (38):

قربانت :11():

Majid OC
14-09-08, 21:43
مگر یادت رفته مخزن آب که مخزن Big Water SE هست !

خب پس هیچی!:1. (26):

پس مشکل داغ کردن باید تست بشه ! ولی آب وقتی از اون شلنگ به این کوچیکی میگزره خیلی سرعتش کم میشه تا شلنگ بزرگتر !!یعنی به پمپ فشار نمیاد که بخواد از اون شلنگ به این ریزی آب بمکه !!!؟؟؟ و افت فشار پیدا نمیکنه ؟؟؟

نه بابا اون آب که می یاد توش خودش خنکش می کنه ! آب سیاله غلیظ که نیست شما می دونی اون پمپ چه دوری داره آب مهلت وایسادن نداره ! افت فشار فقط و فقط در طولانی بودن مسیر پمپاژ آب تاثیر داره

این چیز هایی است که داخل جعبه موجوده :

عجیبه اون قطعه که من دونبالش بودم نیست تو جعبتون بگذارید در مورد ش یکم فکر کنم با همین قطعات میشه کاری کرد براتون مثل مال من بشه؟!

قربونت :11():
مجید

Majid OC
15-09-08, 16:28
خب عزیز اون عکسی که برام گذاشتی رو من بررسی کردم از اونجا که گفتم با کاتر ببر و
قطر اون دایره رو داخلی و خارجی رو به من بگو ببینم چه سر شیلنگی باید بهش بخورونیم؟!:1. (27):

Overclocker
15-09-08, 17:35
خب عزیز اون عکسی که برام گذاشتی رو من بررسی کردم از اونجا که گفتم با کاتر ببر و
قطر اون دایره رو داخلی و خارجی رو به من بگو ببینم چه سر شیلنگی باید بهش بخورونیم؟!:1. (27):

داخلی 2.5cm و خارجی 2.7cm

Majid OC
15-09-08, 18:47
داخلی 2.5cm و خارجی 2.7cm

حسین جون میری ابزار فروشی میگی " سر لوله یا سر شیلنگی گاز " به این
اندازه که می گید می خوره ودر داخلش جا میره راستی نوار تفلن هم بزن :wink:

Overclocker
15-09-08, 18:56
مجید جون ممنون از راهنمایی هات :give_rose:

به محض اینکه گفتی اندازه بگیر من گرفتم میخوای چه کنی و رفتم وسایل مورد نیاز را خریدم و این شد :

بازم تشکر میکنم :11():

Majid OC
15-09-08, 22:49
مجید جون ممنون از راهنمایی هات :give_rose:

به محض اینکه گفتی اندازه بگیر من گرفتم میخوای چه کنی و رفتم وسایل مورد نیاز را خریدم و این شد :

بازم تشکر میکنم :11():

احسنت بر شما ! حس ششم خوبی داری ! (چه ربطی به حس ششم داشت):1. (27):
بله منم همینو می خواستم عین این شکل شد:

اون طرف که با چسب آکواریوم بستی رو باز کن و سر شیلنگی رو نصب کن و آب رو داخلش وارد کن ببین عمل پمپاژ انجام می شود:1. (38):

موفق باشی
مجید:11():

Overclocker
15-09-08, 23:03
ا
اون طرف که با چسب آکواریوم بستی رو باز کن و سر شیلنگی رو نصب کن و آب رو داخلش وارد کن ببین عمل پمپاژ انجام می شود:1. (38):

موفق باشی
مجید:11():

منظورت را متوجه شدم :1. (38):

صرف نمیکنه که بازش کنم کلی چسب میبره و کلی هم طول میکشه تا خشک بشه !

ممنونم:11():

AMD>INTEL
17-09-08, 03:30
Thermaltake Launches Northbridge Water Block

شركت thermaltake اقدام به عرضه بلاك چيست مادربرد كرد .

good_punisher
17-09-08, 03:56
سلام .
راستش بنده این اطلاعات رو در آوردم . یه چند تایی N.B water block و همچنین یه چندتایی هم برای VGA از شرکت ترمال تیک پیدا کردم که توی سایت فونیران هم جزو قطعاتی بود که عرضه می کنه . البته برای بعضی هاش قیمت گذاشته بود . اگه خواستید برید توی سایت خود فونیران ببینید . لینکش رو هم پایین میزارم . اینم بعضی از water block ها که برای N.B عرضه کرده و بعضی هم برای انواع گرافیک nvidia و ATI :
1 - aqua brazing w3 ( cl - w0083 . این برای چیپست هستش . برای این قیمتی نداشت .
2 - aqua brazing w2 ( cl - w0088 . این رو برای گرافیک عرضه کرده . قیمتش هم 3 هستش .
3 - aqua brazing w1 ( cl - w0087 . یادم نیست این مال چی بود و قیمت هم نداشت .
4 - VGA water block ( cl - w0038 . تابلوهه که برای گرافیکه . قیمتش هم نگفته بود .
این یکی هم برای CPU بود : CPU water block ( cl - w0010 . قیمت هم نداشت .
اینم لینکش:
و اما قرض از حرف های بالا . می خوام بدونم با وجود این که نمایندگی های معروف فونیران مثل سیما و سبز سیستم این قطعات رو که در بالا گفتم نمیارن ، میشه مستقیم از خود شرکت گرفت ؟
ممنون
فعلا

N@VID
17-09-08, 04:15
سلام:
توی سایت رایانه صبا واتر بلوک گیگا بایت رو می فروشه ولی زیرش قیمت نزده ...

Ardalan
18-09-08, 23:32
با سلام
من یه مشکلی با .واتر بلاکی که ساختم دارم
اونم اینه که اصلا دمای CPu پایین نمیاره
عکسش میزارم تا شما هم ببنید
منتظر نظراتون درباره واتربلاک با طرح دیگه هستم

PCminister
19-09-08, 00:03
با سلام
من یه مشکلی با .واتر بلاکی که ساختم دارم
اونم اینه که اصلا دمای CPu پایین نمیاره
عکسش میزارم تا شما هم ببنید
منتظر نظراتون درباره واتربلاک با طرح دیگه هستم

اون قسمت از بلاک که روی پردازنده قرار میگیره باید اونقدر صاف و صیقلی باشه که شما خودتونو به صورت HD بتونین در اون ببینین!

این بلاک شما به نظر میرسه نیاز به یکم پرداخت داشته باشه!

یه سوال:

چجوری رو پردازنده میبندینش؟!:1. (27):

باتشکر

Ardalan
19-09-08, 00:49
اون قسمت از بلاک که روی پردازنده قرار میگیره باید اونقدر صاف و صیقلی باشه که شما خودتونو به صورت HD بتونین در اون ببینین!

این بلاک شما به نظر میرسه نیاز به یکم پرداخت داشته باشه!

یه سوال:

چجوری رو پردازنده میبندینش؟!:1. (27):

باتشکر

با سیم خشک می پیچونم دورش
حالا فردا شاید رفتم یه شمش گرفتم دادم برام درست کنن
اگر خمیر سیلیکون بریزم درست نمیشه؟
چه الیاژی شما پیشنهاد میکنید؟

AMD>INTEL
19-09-08, 00:55
مس بهترينه .

good_punisher
19-09-08, 02:06
سلام
دوست عزیز . بزرگترین ایرادی که این block داره اینه که آب در قسمتی که block روی CPU قرار داره گیر می کنه .
( اگه اشتباه نکنم ) یک سری مین برد ها هستن که از فرم جدیدی از هیت سینک ها بهره می برن . اسمش هست PIN FIN . این هیت سینک ها یه مشکل دارن . هوا بین هیت سینک گیر می کنه . مثل زمانی که پرنده ها توی زمستون پرهای خودشون رو به حالت پوف کرده در میارن . این وضعیت باعث میشه که هیت سینک مثل یه عایق حرارتی عمل کنه . یعنی گرمایی رو که از قطقه گرفته دیگه به محیط نمیده و همین جوری گرم میشه . کار به جایی میرسه که دیگه دمای هسیت سینک به اندازه قطعه میشه . کل این مشکل به این خاطره که هوا در جایی که باید گرما رو از هیت سینک بگیره جریان نداره .
توی این block شما هم همین وضعیت اتفاق می افته . اون قسمتی از block که روی CPU هستش مثل یه کاسه میمونه ( از داخل شبیه کاسه شده ) آب در بالای اونجا جریان داره و تا حدودی به آبی که داخل اون کاسه مانند گیر افتاده کاری نداره و به ندرت آب رو جایگزین میکنه .
مشکلی که بالا گفتم مشکل اصلیه . راه حلش رو هم توی یه پست دیگه میگم . مشکلات دیگه هم وجود داره . اولا که جنس قطعه شما از چیه ؟ این مشکل که چه جنسی رو برای block انتخاب کنیم توی یکی از تاپیک های انجمن کولینگ گفته شده بود . بنده الان حضور ذهن ندارم که خدمتت عرض کنم کجا بود ولی یه جدولی رو گاشته بودن که توش ظرفیت گرمایی تعدادی از فلزات رو نوشته و مقایسه کرده بود . ( اگه کسی این جدول رو داره بزاره اینجا تا ایشون بتوننه دقیق نگاه کنه .) مثلا بالاتری ظرفیت رو نقره داره . بعد مس و همین جوری میاد پایین . الان دقیقا حضور ذهن ندارم ولی فکر کنم رفیت گرمایی مس رو عدد 4.02 کر کرده بود . شاید هم این عدد مال نقره بود . در کل بهترین فلزات برای هیت سینک و block مس و آلومینیم هستن . چون در دسترستر و با صرفه تر هستن . قیمت آلومینیم خیلی کمتره . ولی در عوض ظرفیتش هم حدودا 1 واحد کمتره . و نسبت به کارایی که برای خنک کنندگی دارن هر کدوم قیمتش مناسب در میاد . تفاوت قیمت دو فلز نقره و مس خیلی زیاده ولی کارایی مس فقط یه ذره از نقره کمتره . پس بین این دو هم مس برنده میشه .
مشکل دیگه هم همون طوری که دوستمون PCminister فرمودن همون پولیش نا مناسبه . در واقع شما هیچ پرداختی نکردین . روی قطعه حتی نوشته های شرکتی سازنده این سه راهی هم مشخصه .
مشکلات دیگه ای که ممکنه باشه یا نباشه ( یعنی توی عکس چیزی مشخص نشده که ببینیم هست یا نیست ) در واقع استفاده از پمپ و کولنت و خنک کننده کولنته . این ها رو هم از پست های دیگه و تاپیک های دیگه نگاه کنید که نگن چرا حرف تکراری زدی . ( ببخشید اینجا توضیحی ندادم راجع بهش . دوستان یه لینکی چیزی قرار بدید تا ایشون راحت بتونن کارشون رو بکنن .:wink: )
دو تا طرح با paint کشیدم . ببخشید که بد شد :
اولیش در واقع شبیه سازی خیلی افتضاحی از واقعه ایه که توی block شما اتفاق می افته . وضعیت در واقعیت از این بهتره ها . سعی کردم اغراق آمیز باشه که متوجه اوضاع بشید :

دومی هم یه طرح که به ذهنم رسید . با همین سه راهی آب . فقط باید اون قسمتی که گفتم با CPU تماس داره رو از جنس مس انتخاب کنید و آب رو از طریق یه لوله مسی برسونید به سطح اون . از اون قسمته که آب حرارت رو از صفحه مسی میگیره و میده با آب . آب از اطراف لوله مسی میاد بالا و از یه طرف که انشعاب سه راهی هستش خارج میشه . فقط یادت باشه که اگه این طرح رو خواستی بسازی اون قسمتی که سبز شده رو کاملا از چسب پر کنی . دقت هم بکن که تا حدید اون حالت اریب چسب زدن رو رعایت کرده باشی . این جوری آب کمتر توی block گیر می افته و جریانش کامل میشه :

طرح شما خیلی طرح جالبیه . خیلی چیزای خوبی میشه ازش ساخت . ممنونم که باعث شدید این طرح ها توی ذهنم ایجاد بشه .
فعلا

good_punisher
19-09-08, 02:21
دوست عزیز . وقتی داشتم تایپ میکردم و کار این پست رو انجام میدادم شما 2 تا پسن فرستادید . ( چه جالب شد. )
بهت یه پیشنهاد و توصیه خیلی مهم می کنم . اول همه چیز رو مد نظر بگیر و بررسی هات رو بکن بعد برو بساز . عجله برای چی ؟ . بزار خوب که اطلاعات جمع کردی یه طرح خوب رو که بشه راحت در آورد و کارش رو انجام داد و همچنین پرفرمنس بسیار بالایی هم داشته باشه رو انتخاب کن و بسازش .
پیشنهاد من اینه که ( البته اگه آقا مجید اجازه بدن ) طرحی شبیه به block ی که آقا مجید ساخته بودن رو انتخاب کنی . فقط ارتفاعش رو یخورده کم کنی و گوش کفش رو هم سعی کنی کمتر محاسبه کنی . اگه این طرح رو انتخاب کردی با آقا مجید صحبت کن و از ایشون راهنمایی بگیر . این لینکی که توش عکس کار آقا مجید هست :
پست 73 رو ببین
و یه توصیه دیگه . سعی کن block ی که می خوای بسازی قابل استفاده برای سوکت های مختلف باشه .

AMD>INTEL
19-09-08, 02:34
طراحي بلاك همينطور كه رفيقمون گفتند خيلي مهمه . بايد از يك نمونه كه قبلا ساخته شده الگو گرفت . اينطوري آزمون و خطا نميشه و فقط و انرژي و هزينه بيهوده هدر نميشه . لپ كردن بلاك يكي از سخترين مراحل هست . چون بايد درست اين كار انجام بشه . چند نوع سمباده ميخواد و دقت و حوصله . بايد تمام قسمت ها بصورت هماهنگ سمباده بخوره . ميتونيد از يك ماژيك استفاده كنيد . يك ضربدر وسطش بزنيد و اينطوري معلوم ميشه تمام قسمتها به اندازه سمباده خورده يا نه . بقيه دوستان مثل دوست خوبم پانيشر و مجيد اطلاعات بهتري دارند .

AMD>INTEL
19-09-08, 02:42

AMD>INTEL
19-09-08, 02:43

AMD>INTEL
19-09-08, 02:49
نمونه پمپي كه يكي از دوستان قبلا استفاده كرده بود :

اين هم رادياتور اين دوستمون

Ardalan
19-09-08, 13:09
با سلام و تشکر از دوستان بابت راهنمایی هاشون

یه طرحی داشتم گفتم اگه یه مکعب از جنس مس و تو خالی درست کنم کارم راه می اندازه ؟
من واترکولینگ بیشتر برای خلاص شدن از شر صدای فن میخام نه کم کردن دما اگر همون دمای فن هم بهم بده حله

این یه طرح شماتیک هستش نظرتون چیه ؟

در مورد این عکس که دوستمون دادن
اگه یه زائده بزارم جلوش ( رنگ زرد ) یه جریان آشفته ایجاد میشه و جریان آب خنک به CPu میخوره

در مورد این بلاک
از کجا میتونم تهیه کنم حدود قیمتش چقدره ؟

Majid OC
19-09-08, 13:56
با سلام و تشکر از دوستان بابت راهنمایی هاشونژ\,

یه طرحی داشتم گفتم اگه یه مکعب از جنس مس و تو خالی درست کنم کارم راه می اندازه ؟
من واترکولینگ بیشتر برای خلاص شدن از شر صدای فن میخام نه کم کردن دما اگر همون دمای فن هم بهم بده حله

این یه طرح شماتیک هستش نظرتون چیه ؟

در مورد این عکس که دوستمون دادن
اگه یه زائده بزارم جلوش ( رنگ زرد ) یه جریان آشفته ایجاد میشه و جریان آب خنک به CPu میخوره

در مورد این بلاک
از کجا میتونم تهیه کنم حدود قیمتش چقدره ؟

سلام به اردلان گل :11():

دوستان راهنمایی های لازمه رو انجام دادن فقط در مورد این طرح بهتره که آب سرد از بالا
واردشه و آب گرم هم از بالا خارج شه بهتره و در واقع بحث همون سطح مقطع بیشتر برای تبادل گرما با CPU که هرچه بیشتر باشه بهتره !

البته طرح شما هم در کاهش دما تاثیر داره به همون اندازه که می خواید ولی بگم پمپ بهتری می خواد وصداش هم از صدای فن بیشتره !!:1. (26):
در مورد خرید بلاک هم امید جان اطلاعات بهتری دارند ولی بعید می دونم اون عکس واتر رو بشه گیر آورد اون برای نمونه است واین جور که معلومه ساختگیه ؟!

قربونت :11():
مجید

good_punisher
19-09-08, 14:11
سلام
طرحتون جای کار داره . و مهم تر هم اینکه قراره مثلا از یه شمش این چنین چیزی در بیارن یا اینکه قراره با ورق مس درستش کنید .
به نظر بنده بهتره وقتی داری خرج می کنی یه چیزی بشه که درست جواب بده . به نظرم بنده این طرحی که آقا بهادر گذاشته هم طرح فوق العاده ایه .
یه سوال هم برای پیش اومد . بنده متوجه نشدم توی این قسمت منظورتون چیه :
" در مورد این عکس که دوستمون دادن
اگه یه زائده بزارم جلوش ( رنگ زرد ) یه جریان آشفته ایجاد میشه و جریان آب خنک به CPu میخوره "
ابن بلاک هم دست سازه . و یکی از بهترین طرح ها برای CPU محسوب میشه .
فعلا

Ardalan
19-09-08, 14:29
سلام
طرحتون جای کار داره . و مهم تر هم اینکه قراره مثلا از یه شمش این چنین چیزی در بیارن یا اینکه قراره با ورق مس درستش کنید .
به نظر بنده بهتره وقتی داری خرج می کنی یه چیزی بشه که درست جواب بده . به نظرم بنده این طرحی که آقا بهادر گذاشته هم طرح فوق العاده ایه .
یه سوال هم برای پیش اومد . بنده متوجه نشدم توی این قسمت منظورتون چیه :
" در مورد این عکس که دوستمون دادن
اگه یه زائده بزارم جلوش ( رنگ زرد ) یه جریان آشفته ایجاد میشه و جریان آب خنک به CPu میخوره "
ابن بلاک هم دست سازه . و یکی از بهترین طرح ها برای CPU محسوب میشه .
فعلا

ممنون از شما
شرمنده عکس یادم ره بزارم

اون قسمت زرد رنگ همون چیزی هست که میگم
در مورد شمش فکر نکنم امکانش باشه که تو خالی درستش کرد ولی طرحی که مجید خان دادن به نظرم هم سادست هم کارایی لازم داره

good_punisher
19-09-08, 14:48
سلام
اگه اون زائده به صورت یه صفحه باشه و از بالا نصب بشه بهتر اثر می زاره . میشه یه چیزی شبیه به همونی که آقا مجید فرمودن . البته فقط یه کمی شبیه میشه . آب از یک طرف وارد و از طرف دیگه خارج میشه .
امید وارم واضح باشه که از بالا نصب بشه یعنی چی . یعنی توی طرح شما زائده به صفحه در ارتباط با CPU وصل شده . ولی بنده عرض می کنم که به قسمت روبروی همین صفحه وصل بشه . یعنی از داخل به وسط سه راهی متصلش کنید .
بازم میگم امید وارم بد توضیح نداده باشم . اگه بد بود بگید براتون به عکس هم بزارم . الته بگم ها . تقریبا غیر ممکنه بتونید این کار رو با تمیز کاری انجام بدید . خیلی مشکله که یه صفحه رو به داخل یه لوله جوش بدید یا حتی چسب بزنید .
فعلا

Majid OC
19-09-08, 15:53
شما لطف داری اردلان جان :11():

فقط این طرحی که گذاشتین باید مسیر آب طولانی تر باشه (مارپیچ ) نه این که زائده یا مانعی بر سر حرکت آب قرار
داشته باشه ! چون از سرعت حرکت Coolant می کاهه وآب گرم و گرمتر میشه!

نقل قول از محمد:

این طرحی که آقا بهادر گذاشته هم طرح فوق العاده ایه .

این طرح خوبیه فقط 100 هزار تومن می گیرن اینو با دستگاه فرز در بیارن ؛چون با تراش نمی شه این جوری
مار پیچ در آورد :

Ardalan
19-09-08, 16:23
با سلام دوباره
تصمیم گیریم کردم به احتمال 99% میرم سراغ این دوتا

حالا شما کدوم یکیش پیشنهاد میدید؟>

Majid OC
19-09-08, 16:56
هر دوی این دوشکل یک عمل رو انجام می دهند اردلان جان:11():

ومسیر حرکت آب از بالا وخروج هم از بالا هستش که بهترین حالات که میمونه طراحیه بلاک که شکل زیر خیلی
شبیه واتر بلوکی که استاد محمد عزیز ساخته و بهتر می تونه راهنمایی تون کنه :

ولی من با هردو موافقم :yes:

باتشکر
مجید

Ardalan
07-10-08, 20:17
با سلام
دوباره مزاحم شدم
واسه این گرافیکم شما چه بلاکی رو پیشنهاد میکنید
این هیتسینکش طوری هستش که روی ای سی های مموری هم میاد و اونا رو هم ختک میکنه

SOHR@B
07-10-08, 20:41
شما لطف داری اردلان جان :11():

فقط این طرحی که گذاشتین باید مسیر آب طولانی تر باشه (مارپیچ ) نه این که زائده یا مانعی بر سر حرکت آب قرار
داشته باشه ! چون از سرعت حرکت Coolant می کاهه وآب گرم و گرمتر میشه!

نقل قول از محمد:

این طرح خوبیه فقط 100 هزار تومن می گیرن اینو با دستگاه فرز در بیارن ؛چون با تراش نمی شه این جوری
مار پیچ در آورد :

نه عزیز چه خبره 100 تومن بده من میدم او ن شیاره وسطش رو با 4< 5 تومن برات در بیارن:gasp:

good_punisher
07-10-08, 21:10
سلام دوستان
آقا اردلان . برای خرید واتر بلاک می تونی از بهادر امید کمک بگیری . ایشون لطف کردن و برای من یکی تهیه کردن . البته من هنوز وصلش نکردم . به ایشون بگید حتما کمکتون می کنن .
برای رم های کارت گرافیک هم کار جالبی میشه کرد . یک سری هیت سینک های کوچک برای رم ساخته میشه . از جنس مس یا آلومینیم . اونایی که رنگ شده اند آلومینیم هستن و اونایی که رنگش مسیه که خوب تابلوهه . این هیت سینک ها طوری ساخته شده که روی چیپ های رم سوار میشه . فقط روی چیپ ها . اگه بخواید می تونید برای رم های گرافیک هم استفاده کنید . ولی ظاهرا باید با یه اره مویی ابعادش رو کمی کوچکتر کنید . چون رم های گرافیک یکمی کوچیکترن . این هیست سینک ها رو قیمتش رو نمیدونم ولی از سبز سیستم میتونید بخرید .
آقای Cao Cao . خداییش اگه با 20 - 10 تومن هم بتونه به این تمیزی در بیاره پایه ام . فقط بگو کی و کجا ؟ البته اگه بتونید قطعه رو از بنده بگیرید و بعد از کار ازتون تحویل بگیرم حتما از خجالتتون در میام :give_rose::1. (1):
ممنون
فعلا

Surpriser
07-10-08, 23:28
سلام.بلاك رو چند گرفتي؟

AMD>INTEL
08-10-08, 00:04
بلاك cpu سراغ دارم . اگر كسي خواست 40 تومن براش ميگيرم .

Surpriser
08-10-08, 12:34
سلام اميد جان.جنسش از چيه؟
تعداد محدوده؟

Ardalan
08-10-08, 17:21
با سلام
بالاخره با هزار بدبختی تونستم شمش مسی بگیرم و بلاک درست کنم
فقط مشکل اینجاست وقتی رو CPu میزارم گوشه های Cpu زیر بلاک قرار نمیگیره
آیا مشکلی پیش میاره ؟

Surpriser
08-10-08, 18:32
سلام اردلان جان چقدر تموم شد؟كلا آمادش به صرفه تر نيست؟

Ardalan
08-10-08, 19:46
سلام اردلان جان چقدر تموم شد؟كلا آمادش به صرفه تر نيست؟

نه به سلامتی تموم شد
کل بلاک 8 هزار تومن تموم شد پام + 7 تومن پمپ و 2 هراز تومن هم مخلفات و...

اینم چندتا عکس بعد از اسمبل
هنوز رادیات براش نزارشتم ببینم چطوره اگه کم اورد میزارم براش

Surpriser
08-10-08, 21:07
آفرين.دمت گرم.يه تست دما افتادي ها!!! ببين يعني كلش 50 تومن خرج بر نداشت؟

Ardalan
08-10-08, 21:21
آفرين.دمت گرم.يه تست دما افتادي ها!!! ببين يعني كلش 50 تومن خرج بر نداشت؟

نه دیگه
نهایت 20 تومن
حالا تست کنم ببینم رادیات میخاد یا نه
فلا که مشکلی نبیده

Surpriser
08-10-08, 21:41
يعني با 20 تومن ميشه واتر كولينگ داشت؟! شما بلاك رو كجا دادي تراشكاري؟
با تشكر!

Surpriser
08-10-08, 21:46
پمپت اكسترناله؟ از پلاسكو گرفتي؟

Ardalan
08-10-08, 22:08
يعني با 20 تومن ميشه واتر كولينگ داشت؟! شما بلاك رو كجا دادي تراشكاري؟
با تشكر!

پمپت اكسترناله؟ از پلاسكو گرفتي؟

من شیراز هستم دادم تراشکاری 4 تومن اجرت گرفت 4 تومن هم پول شمش مسی شد

پمپ هم اینترناله :1. (38):
داخل آب قرار میگیره

Majid OC
08-10-08, 22:50
من شیراز هستم دادم تراشکاری 4 تومن اجرت گرفت 4 تومن هم پول شمش مسی شد

پمپ هم اینترناله :1. (38):
داخل آب قرار میگیره

احسنت بر شما :1. (10):

انشالله که موفق باشید . . . . . .:11():
و چقدر هزینه ها به صرفه و عالی تمام شده
از خود CPU بلاک تون بیشتر عکس بزارید
خوشبحالتون اینجا (تهران) تراش کار ، مته رو ببر تو کار 30 تا 50 تومن پیاده میشیم . .. . . :1. (38):
ماده یا همون Coolant تون هم فعلا از آب مقطر استفاده کنیم
راستی حتما تست دما بگذارید؛ خیلی دوست دارم ببینم با این بلاک تقریبا کوچک دمای پردازنده از چند درجه (بدون واتر) به چند درجه میرسه (با واتربلاک):love:

قربانت مجید :give_rose:

good_punisher
08-10-08, 22:52
سلام عزیز .
تبریک میگم . امید وارم بتونی بهترین نتیجه ها رو ازش بگیری . خیلی عالی شده که با 20 تومن تونستی کارت رو جمع کنی .
فقط اگه بتونی یه لطفی بکنی خیلی خوب میشه . از طرحت و هم چنین آماده شدش یه چند تایی عکس بگیری و بزاری .
ان شاءالله برای گرافیک و چیپ .
راستی جناب cao cao . چی شد . جواب ندادید. ok میدی عزیز یا نه ؟ اگه آره که بگو به فکر باشم .

فعلا

Ardalan
08-10-08, 23:13
ممنون از همه شما دوست عزیز
در مورد دما بگم که من حدود 600 مگا هرتز اور کلاک دارم با فن دما تو بیکاری 50-55 بود
الان وقتی مخزن واتر کولینگ تو اتاق هست بعد از حدود نیم ساعت کار باهاش دما میره روی 55-57 ولی بیکاری رو 50
خود آب گرم میشه که به نظرم رادیات میخاد ولی از اونجا که من اتاقم کنار پنجره حیاط لوله کشی کردم و مخرن و گذاشتم تو حیاط الان زیر بار با Super Pi میره رو 55 ولی تو حالت بیکاری رو 42-47 هستش باید فردا توی طهر هم امتحان کنم
در مورد بلاک هم چندتا عکس براتون گرفتم

اون سیم سفید هم که میبینید اینطوری نگاهش نکنید محکم بلاک چسبونده به هیچ عنوان تکون نمیخوره

قطر کل بلاک 4 سانت هستش و ضخامت بدنه 3-4 میلیمتر و قطر کف هم 5 میل هست

سوالی بود در خدمتم

Surpriser
08-10-08, 23:25
واقا دمت گرم.ايجا شمش خالي رو 20 تومن هم نميدن.

Ardalan
08-10-08, 23:27
واقا دمت گرم.ايجا شمش خالي رو 20 تومن هم نميدن.

مس کیلو 12.5 من سه سانت شمش برید واسم 635 گرم شد که شد 4.5 هزار تومن :great:

Majid OC
08-10-08, 23:31
عالیه واقعا باید دست اون تراش کارو بوسید:love:
فقط کاش قطرشو کمی بیشتر میگرفتی که در کاهش دما تاثیر بیشتری داشت مثلا 5 سانت بهتر بود ولی اصل CPU همون وسطشه :yes:
در مورد دما BIOS مادربرد تون آپدیت هستش ؟اگر آخرین ورژنه ؟که هیچ!
پول داشتین یه رادیاتور پیکان بگیرید البته خرید رادیاتور بستگی به توان پمپ داره که امکان داره پمپ اکسترنال نیاز باشه؟
در مورد بستنشم به جای سیم از اون بست های یک طرفه کمر بندی بخر راحت میتونی محکمش کنین !!
راستی با اون دوتا پیچ هم میشه یه کاری کرد که بلاک رو با یه تیکه بست فلزی (که اطراف بلاک بگیره ) از دو طرف پیچ کنین سر جای جا پیچ سوکت فن پردازنده

مجید

AMD>INTEL
09-10-08, 00:42
سلام اميد جان.جنسش از چيه؟
تعداد محدوده؟

برند tt هست . جنس مس . تعداد هم 2 تا 3 تا بيشتر نمونده .پمپ هاي جديد tt و راديوتور و bay و شلنگ هاي tt هم موجود هست .

good_punisher
09-10-08, 02:25
سلام .
فوق العاده عالیه . امید وارم باهاش رکوردی بزنی که هیچ کس باور نکنه .
خوش به حالت که تونستی همچین تراش کاری پیدا کنی . چون اینجا واقعا پول خون باباشون رو میگیرن:1041:
ضمنا یه سوال . اگه 1000 گرم مس 12.5 باشه 635 گرمش میشه 4.5 ؟ :1~@$S (8):
به نظر میاد اگه یه رادیاتور خوب و یه دونه یا 2 تا فن خوب براش بگیری دیگه زدی رو دست Tt . البته . الان که دیگه هوا داره سرد میشه میتونی رادیاتور رو بزاری یه جایی که دماش خیلی پایین تر از جاهای دیگه باشه . ولی به محض رسیدن دمای محیط به 4 درجه محتویات کولنت رو تغییر بده . یعنی دیگه فقط آب نباشه . توش حدود 10-20 درصد اتیلن گلیکول یا همون ضد یخ بریز . این طوری حتی میتونی توی دما های زیر صفر هم رادیاتور رو بزاری توی حیاط .
یه نکته ای هم که خودم تازگی ها فهمیدم اینه که پمپ هایی که داخل آب قرار میگیرن یه ایراد بزرگ دارن . اونم اینه که به شدت گرم میشن . یعنی میشه گفت که 30-40 درصد گرمای آب بعد از 2-3 ساعت مربوط میشه به همین پمپ . چون خودش داره کار میکنه و گرما تولید میکنه و در همین حین هم اگه به طراحیش دت کنی میبینی که قراره با آب خنک بشه . البته کاری که میتونی بکنی اینه که رادیاتور رو بزاری بعد از پمپ . این طوری رادیاتور احتمالا گرمای تولیدی پمپ رو هم جذب میکنه .
راستی . بهادر جان . هنوز برای NB چیزی پیدا نکردی ؟ خداییش تو کفشم ها . اگه زودتر پیدا بشه میتونم زودتر این یکی ها رو هم وصل کنم .
فعلا

AMD>INTEL
09-10-08, 02:46
واتر كول ميخواي ؟ براي چيست يك نظر دارم . يك سينك 5 سانت مسي اگر بشه ساخت و يك فن بلبرينگي بيصدا هم روش گذاشت به نظرم دست كمي از واتر كول نداره .

good_punisher
09-10-08, 02:54
هیت سینکش که هست . فنش هم گیر آوردم ولی صد رحمت به موتور موشک . موقعی که وصلش میکنم یاد شهاب 3 میافتم . آخه 3 سانتی هم هست . ولی مسئله اینجاست که هیت سینک رو خیلی خنک می کنه ولی خود چیپ دماش از 75 اومده بود روی 70 . با اینکه مدت کمی هم نبود که روشنش کرده بودم . یعنی تقریبا همه شرایط یکسان .
ولی در کل فعلا ازش استفاده نمی کنم چون این اختلاف دما واقعا نمی ارزه به این شدت نویز . واقعا رو مخم راه میره .
در کل فکر کنم با واتر بشه راحت تر خنکش کرد .
اگه گیر آوردی خبرم کن . ولی نمی خوام توی زحمت بیافتی ها . اگه به تورت خرد خریدارم .
فعلا

AMD>INTEL
09-10-08, 02:57

AMD>INTEL
09-10-08, 03:01
بلاك چيپست با gpu يكيه . فكر كنم بايد يكي ديگه بگيري .

AMD>INTEL
09-10-08, 03:12
اگر بشه چنين چيزي رديف كرد . خيلي خوبه بصورت حلزوني . ارتفاع و تعداد پره ها خيلي مهمه .

Ardalan
09-10-08, 12:17
با سلام
دوستان من مخرن عوض کردم یعنی حجمش بیشتر کردم و جنسش از فلز گذاشتم
الان خیلی خوب شده دام زیر بار از 52 بالاتر نمیره تو بیکاری هم 45-43 هستش

واسه مایع آب رادیاتور بریزم یا ایتلن گلیکول ( ضد یخ ) ؟؟

در ضمن من الان بین بلاک و CPU خمیر سیلیکون نزدم
به نظرتون واجبه که بزنم ؟

Surpriser
09-10-08, 13:12
اميد جان وقت كردي قيمت شيلنگ-Bay-راديات رو هم بنويس.

Surpriser
09-10-08, 13:15
اردلان جان از نظر نشتي اطمينان حاصل كردي؟

Majid OC
09-10-08, 16:02
با سلام
دوستان من مخرن عوض کردم یعنی حجمش بیشتر کردم و جنسش از فلز گذاشتم
الان خیلی خوب شده دام زیر بار از 52 بالاتر نمیره تو بیکاری هم 45-43 هستش

واسه مایع آب رادیاتور بریزم یا ایتلن گلیکول ( ضد یخ ) ؟؟

در ضمن من الان بین بلاک و CPU خمیر سیلیکون نزدم
به نظرتون واجبه که بزنم ؟

بله بهترین کار و کردین :wink:
دیدین گفتم با افزایش سطح بلاک بهتر میشه کاهش دماتون تازه خمیر سیلیکون هم به اندازه یک عدس وسط
cpu و کف بلاک و CPU رو کاملا با الکل تمیز کنید و حتما با کاهش دمای بیشتری رو به رو خواهید شد :yes:
برای مایع هم از آب مقطر خالص استفاده کنید محمد جان (good_punisher) در زمینه شیمی استادند :11():

Surpriser
10-10-08, 10:51
سلام.بچه ها یه تراشکار آشنا ردیف کردم(فقط باید مخشو به زور بزنم که بیاد واسم بلاک رو ردیف کنه!).حالا موندم شمشم چه جنسی باشه دما رو بهتر میگیره ؟
ابعادش رو مال ایمان جان خوبه دیگه نه؟
پمپ رو موندم چی بگیرم! اردلان جان شما چی گرفتی؟
اردلان جان گفته مجید جان رو انجام دادی؟

good_punisher
10-10-08, 15:11
سلام آقایون
آقا من دیگه مثل قدیم نمیتونم همیشه بیام تو سایت . ببخشید با فاصله زمانی پست میدم .
من گفتم که وقتی می خوای coolant tank رو بزاری توی حیاط بهتره حدودا 10-20 % اتیلن گلیکول بریزی توی آب . اگه از همون آب رادیاتور هم استفاده کنی بد نیست . این برای اینه که آب توی تانک یخ نزنه و وقتی هم که دما شروع کرد از 4 درجه پایین تر بره یهو نبینی سیستمت داره نشتی میده روی مین . چون آب با کاهش دما از 4 درجه به پایین افزایش حجم داره که با مواد ضد یخ تا حدود این مشکل رفع میشه و کمتر مشکل ایجاد می کنه .
بلاک VGA با چیپست یکی هست . ولی مشکل اینجاست که برای چیپست باید جای شلنگ عین بلاک CPU باشه . یعنی روی سطح فوقانی بلاک . ولی مشکل اینه که توی بلاک VGA ورودی و خروجی روی یکی از لبه های جانبیه . برای همین هم تقریبا نمیشه جای هم استفاده کرد . آخه شلنگ هاش جلوی وسایل دیگه رو میگیره . در اکثر مواردی که خود Tt برای چیپست داره هم بلاک رو شبیه به CPU block ساخته فقط یکمی کوچولو تر .
آقا اردلان . شما اگه دمای آب رو اندازه بگیری به شدت متعجب میشی . چون احتمالا دماش تقریبا روی 20 هست . با این وجود داره CPU رو تا 50 درجه نگه میداره . ( این که این اختلاف دما بین کولنت و CPU باشه رو فقط حدس میزنم . ) حالا شما اگه بخوای پرفرمنس خوبی داشته باشی و خیلی هم خرج نکنی باید بری یه دونه از این گریس سیلیکون های سرنگی بگیری که توی تهران حدودا 400-500 هست . البته میتونی zerotherm بخری ها . ولی یه سرنگش به اندازه کل سیستمی که شما ساختی قیمت داره . نمی ارزه . تفاوت کار کردش هم نمی ارزه به تفاوت قیمتش . ( البته برای دماهای معمولی و سیستم هایی که ابتکاری هستن ها . وگرنه حتما بدونید zero therm یه چیز دیگه است . ) منظورم اینه که شما با خمیر های معمولی می تونی به حدودای 25 هم برسی . ولی اگه از zerotherm استفاده کنی یهو میاد روی 20 . دیگه نظر خودته . فقط حتما از خمیر استفاده کن و حتما هم طوری خمیر رو بزن که ذره این حباب بین بلاک و CPU نمونه . همین
آقای سوپرایزر . امید وارم شما هم با موفقیتت کارت رو به پایان برسونی . فقط یه چیزی بهت بگم که کارت رو درست حسابی تموم کنی . اولا جنسش . اگه مشکل مالی نداری از مس بسازی خیلی پرفرم تره . ولی آلومینیم نسبت به هزینه ای که بر میداره اگه درست طراحی بشه ( چون خوش تراش تر هم هست ) یه نتیجه ای میده که انگاری با مس فرقی نداره . تازه کم هزینه تر هم هست . هم تراشش و هم خودش . ولی یه نکته خیلی مهم اینه که بگرد دنبال بهترین طرح ها . مخصوصا طرح هایی که حالت مارپیچ دارن . اگه بتونی اون ها رو کار کنی خیلی خوب میشه . چون فلز کمتری می خواد می تونی از مس بسازی و پرت تراشت هم کم میشه و خداییش هم چیز توپی میشه . میتونی از یکی از طرحهایی که آقای nobody گذاشته بود استفاده کنی . از آقا مجید بپرس بهت می گه کدوم رو میگم . همونی که بدنه از برنج بود و قسمت اتصال به CPU از مس بود .
در کل بازم این رو به همه میشه . اول طرحها رو خوب بررسی کنید و بهترین رو نسبت به هزینه و بودجه انتخاب کنید .
راستی . کسی خواست پمپ بخره توصیه می کنم نره دنبال پمپ هایی که سرعت بالایی دارن . یه چیزی در حدود 800 لیتر در ساعت خوبه . بهتره بیشتر از 1000 لیتر در ساعت نباشه . چون واقعا میشه با سرعت های حدود 400 هم بهترین نتیجه ها رو گرفت و هزینه کمتری برای پمپ گذاشت . برای شلنگ هم اگه می خواید خوشگل باشه شلنگ ها Tt رو دست ندارن . اگه نمی خواید اونقدر هزینه کنید می تونید از شلنگ تراز استفاده کنید . اگه هم می خوای چیزی بیانبین این دو تا باشه شلنگ های پینوماتیک و یا حتی شلنگ های پرفشار آب خوب هستن . فقط بدیشون اینه که دیگه شفاف نیستن . ولی قشنگ میشن . برای اتصالات هم می تونید از کانکتور های Tt استفاده کنید که البته برای کسایی که می خوان کمتر هسزنه کنن همین سرشلنگی های برنجی عالیه . یه گزینه دیگه هم هست که نمیدونهم جواب میده یا نه . سرشلنگی های پینوماتیک که خیلی محکم و با دوام هستن . البته از نزدیک ندیدمشون . ولی فکر کنم خوب نتیجه بدن .
در کل . امید وارم همه موفق بشن با هزینه های کمتر بزنن رو دست سیستم ها Tt تا دیگه اونوریا شاخ بازی در نیارن .
ما یه مشت سربازی جون به کف * عزرائیل با اکیپ ما جوره پس
کمک حال همیم حتی با پول کم * یکم رپمو مزه کن شوره نه ؟؟؟؟؟
چون ما شورش رو در آوردیم و زدیم * کل اونوریا که به اونا گوش ( باج ) ندیم

راستی . مجید جان . دلبندم من کجام به استاد می خوره ؟ هنوز دانشجویی بیش نیستم . که البته فکر کنم همون هم نباشم .
فعلا

ma_khoshtip
12-10-08, 11:59
سلام این بلاک خوبه با بندازمش دور؟

Majid OC
12-10-08, 21:41
سلام این بلاک خوبه با بندازمش دور؟

سلام عزیز خوش اومدی:love:

عزیز به این میگی خرت و پرت شما اینو برش زدی از قسمت پایین کو لینگ های CPU البته من این جوری فکر می کنم !
بریم سر اصل مطلب شما این قطعه رو به نظر من به بلاک سیستم خنک کننده واتر بلاک تبدیل کن مثل شکل زیر :
که بهترین ایده است:

قربانت :give_rose:
مجید

AMD>INTEL
12-10-08, 23:50
يكي از دوستان پمپ هاي جديد TT رو وارد كرده . اگر كسي خواست بهم بگه براش بگيرم .

ma_khoshtip
13-10-08, 09:10
سلام عزیز خوش اومدی:love:

عزیز به این میگی خرت و پرت شما اینو برش زدی از قسمت پایین کو لینگ های CPU البته من این جوری فکر می کنم !
بریم سر اصل مطلب شما این قطعه رو به نظر من به بلاک سیستم خنک کننده واتر بلاک تبدیل کن مثل شکل زیر :
که بهترین ایده است:

قربانت :give_rose:
مجید

مرسی حتما مجید جان:11()::love::great:

ViViD
14-10-08, 00:14
از دوستان کسی بلاک واتر برای فروش سراغ نداره؟ و سوال دیگه آیا برای چیپ مادربردهای مختلف این بلاک واتر متفاوت هست یا همه از یک استاندارد رعایت میکنند؟

Majid OC
14-10-08, 00:45
از دوستان کسی بلاک واتر برای فروش سراغ نداره؟ و سوال دیگه آیا برای چیپ مادربردهای مختلف این بلاک واتر متفاوت هست یا همه از یک استاندارد رعایت میکنند؟

خوب عزیز با بهادر امید یعنی AMD>INTEL تماس بگیر ایشون راهنمایی تون می کنند
در مورد قطعات دیگه خب مثلا برای VGA بلاک داریم برای چیپ مادربرد هم بستگی به مدل برندش داره که اندازه اش
چند میلمتری زیاد و کم داره:1. (26): ولی توی یه حول حوش 3.5 تا 4 سانت برای چیپ اصلی مادربرد نوسان داره
که بازم بهادر عزیز بیشتر راهنمایی تون می کنه:yes:

AMD>INTEL
14-10-08, 01:00
بلاك cpu و vga شركت thermaltake رو موجود دارم. اگر كسي خواست بهم بگه .

shayanst
28-07-09, 13:38
سلام به همگی
من یه پمپ میخواهم که آب از 8 متر لوله مسی 8 عبور بده وفشار بالایی داشته باشه ؟؟؟؟؟؟

samanalizadeh
29-09-09, 22:26
سلام دوستان.
من سامانم , دانشجوی مهندسی IT دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی.
خیلی وقت پیشا به فکر ساختن یه سیستم water cooling افتادم ولی امکاناتم خیلی کم بود.
الان دارم با استفاده از دستگاه CNC ودستگاه فرز برای cpu و GPU و chipset ام water block درست میکنم.
دقت این دستگاه ها فوق العاده زیاده و بی شک بلاک هایی که درست می کنم از مدل های گرون قیمت کاخونه ای بهتر کار میکنن.
وقتی بلاک ها رو ساختم حتما عکس ها شو براتون up میکنم.
کار شماها به کجا رسیده؟
خوشحال میشم باهاتون تبادل اطلاعات کنم.:11():
ایمیلم:saman_voice2006@yahoo.com وsaman.voice2009@gmail.com

samanalizadeh
29-09-09, 22:33
سلام shayanst .
میتونی از پمپ تصفیه ی آب آکواریوم استفاده کنی .
میتونی یه 70 لیتر در دقیقشو با 8000 تومان بخری.
این پمپ ها اصلا صدا ایجاد نمیکنن , قدرتشون قابل تنظیمه , در داخل محیط مایع کار میکنن و قیمت مناسبی هم دارن.
موفق باشی.:11():

nima_hl
29-09-09, 22:45
سلام دوستان.
من سامانم , دانشجوی مهندسی IT دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی.
خیلی وقت پیشا به فکر ساختن یه سیستم water cooling افتادم ولی امکاناتم خیلی کم بود.
الان دارم با استفاده از دستگاه CNC ودستگاه فرز برای cpu و GPU و chipset ام water block درست میکنم.
دقت این دستگاه ها فوق العاده زیاده و بی شک بلاک هایی که درست می کنم از مدل های گرون قیمت کاخونه ای بهتر کار میکنن.
وقتی بلاک ها رو ساختم حتما عکس ها شو براتون up میکنم.
کار شماها به کجا رسیده؟
خوشحال میشم باهاتون تبادل اطلاعات کنم.:11():
ایمیلم:saman_voice2006@yahoo.com وsaman.voice2009@gmail.com

سلام و خوش اومدی

سامان خان اگر لطف کنی و عکس بزاری خیلی ممنون میشم ، البته حاضرم سر پرفورمنس باهات مسابقه بدم :lol:

ولی از الان بهت بگم که مشکل اصلی واتر کولینگ یه بخشش به بلاک مربوط میشه بخش عمدش به سیستم خنک کنندش بستگی داره

مثلا برای این قطعاتی که گفتی بسته به نوعش بین ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ وات حرارت تولیدی وارد مایع میشه

حالا بایستی به یه طریقی این حرارت رو از آب بگیری بعضی از دوستان میان از رادیاتورهای کوچک استفاده میکنند و اونو سری با بلاکهاشون میبندند

در این حالت فشار لازم به رادیات نمیاد و مایع درست خنک نمیشه

البته با رادیادتهای بزرگ و پمپ قوی هم آنچنان نتیجه دلچسبی نگرفتم ( رادیات نیم متری با 16 تا فن 12 سانتی :1. (28):)

یه آب سرد کن جزبی ساختم ( یه چیزی تو مایه‌های بخاری نفتیای قدیم ) بد نشد ولی باز نتونست همه قطعات رو روی آور کلاک جواب بده

سیستم فریونی هم بد جور صدا داره و یه جورائی نمیصرفه

اینها رو گفتم که بعد از تست مثل بعضیا تو لک نری و بدونی از کجا خوردی :cool:

منتظر دیدن طرحهای خوبت هستم

موفق باشی

samanalizadeh
30-09-09, 22:13
سلام nima_hl جان.
من در مورد بلاک ها مطمئنم چون نمونه ی اولیش رو به gigabyte galexy2 وصل کردم و بهتر از بلاک cpuش وblue eye کار کرد.حتما نمونه ی نهاییش بهتر میشه. ولی اصلا در مورد رادیاتورش اطلاعات ندارم.
راستی اگر سرعت چرخش مایع زیاد باشه بهتره یا کم تر ؟
به نظرم اگر سرعتش زیاد نباشه بهتره , چون از نظر ترمو دینامیک اگر سرعتش زیاد باشه دستگاه بعد از یه مدت کوتاه به یه دمای تعادل ثابت میرسه.البته اینارو با اطلاعات پیش دانشگاهی میگم. تازه ترم اول دانشگاهم.
ببینم ینی شما میگی که رادیاتور بخاری پراید یا پیکان جواب نمیده؟
هر جوریم که بخام رادیاتور بسازم فکر نکنم بهتر از این دوتا بشه.خرجش هم حتما خیلی زیاد میشه.
رادیاتور galexy 2 دقیقا اندازه ی رادیاتور بخاریه پرایده و تا اون جایی که من دیدم با همون معماری.

nima_hl
30-09-09, 22:40
سلام nima_hl جان.
من در مورد بلاک ها مطمئنم چون نمونه ی اولیش رو به gigabyte galexy2 وصل کردم و بهتر از بلاک cpuش وblue eye کار کرد.حتما نمونه ی نهاییش بهتر میشه. ولی اصلا در مورد رادیاتورش اطلاعات ندارم.
راستی اگر سرعت چرخش مایع زیاد باشه بهتره یا کم تر ؟
به نظرم اگر سرعتش زیاد نباشه بهتره , چون از نظر ترمو دینامیک اگر سرعتش زیاد باشه دستگاه بعد از یه مدت کوتاه به یه دمای تعادل ثابت میرسه.البته اینارو با اطلاعات پیش دانشگاهی میگم. تازه ترم اول دانشگاهم.
ببینم ینی شما میگی که رادیاتور بخاری پراید یا پیکان جواب نمیده؟
هر جوریم که بخام رادیاتور بسازم فکر نکنم بهتر از این دوتا بشه.خرجش هم حتما خیلی زیاد میشه.
رادیاتور galexy 2 دقیقا اندازه ی رادیاتور بخاریه پرایده و تا اون جایی که من دیدم با همون معماری.

سلام

راحتت کنم اگر بلاک رو با خود الماس بتراشی و مایع هم بهترین نانو سیال هم بریزی نهایت اینه که دمای cpu جذب مایع بشه و به سرعت مایع گرم بشه

شما اگر اون بلاکها رو با هم سری کنید سرعت مایع کم میشه فشار رو هم نمیتونید زیاد کنید چون روی ورودی اولین بلاکتون فشاری زیادی میاد که موجب نشتی میشه در نتیجه توی رادیاتورتور که معمولا آخر سیکل قرار میدن همیشه جریان ناچیزی در حال جریان هستش و مایع اونجور که باید خنک نمیشه

شما کیفیت بلاکها رو بالا میبرید این خیلی آلیه ولی باعث میشه دمای مایع به سرعت بالا بره حالا باید یه فکری برا خنک کردنش پیدا کنید

در سیستمهای بازاری چون میخوان داخل یا نهایت پشت کیس همه چیز نصب بشه از رادیاتورهای کوچیک استفاده میکنند

حالا برای مثال میگم این رادیاتور گالاکسی میتونه تا 100 وات گرما رو دفع کنه ، اگر gpu رو هم به سیستم اضافه کنید حالا به اندازه 300 وات گرما به مایع وارد میشه حالا هم گرمای ورودی بیشتر شده و هم اینکه به خاطر بلاک gpu یکم سرعت کم شده

اینجا رادیاتور شما عملا 80 وات گرما رو بیشتر نمیتونه دفع کنه در حالی که گرمای ورودی ما 300 وات بود

اینجا آب در مدت زمان کوتاه از دمای محیط به دمای ۷۰-۸۰ درجه میرسه و عملا بجای خنک کردن شروع به پختن قطعات میکنه

شما در انتخاب رادیاتور باید ببینید که چقدر گرما به مایع وارد میکنید برای مثال برای یه amd sempron 140 و یه کارت 4770 شما با یه رادیات کوچیک و ۱-۲ تا فن 12 سانتی هم میتونید سیستم رو بالانس کنید

ولی وقتی میرید سراغ i7 و nvidia 295 اینجا شما به یه رادیات نیم متری و بالای ۸ تا فن 12 سانتی برای خنک کردن مایع نیاز دارید

تازه در بهترین حالت شما میتونید تفاوت ۱۰-۲۰ درجه با محیط داشته باشید یعنی اگر دمای محیط 30 درجه باشه شما در بهترین حالت به دمای ۴۰ تا ۵۰ درجه میرسید که با صرف وقت و هزینه بهتره برید سراغ خنک کننده‌های هیت پایپی

تنها در صورتی لیکوئید کولینگ ارزش داره که شما از یک خنک کننده اکسترمی برای خنک کردن مایع استفاده کنید

یه چیزی مثل فریزر در این حالت هم شما یه سیستم غول پیکر دارید که کلی برق مصرف میکنه و البته کلی هم صدا تولید میکنه

این آخر تستهام بوده تا اینجا :lol:

باز اگر بد توضیح دادم یا سئوالی دارید بفرمائید

demee
24-10-09, 10:50
سلام
؟ :

رادیاتور بخاریه پیکان :

رادیاتور بخاریه پراید که دقیقا مثل بالایی هست که فقط نصف اون اندازه داره !

و نوع مسی پیکان !

حالا قیمت ها هم به شرح زیر میباشد :

پیکان آلومینیومی 13000 تومان
پیکان مسی 25000
پراید آلومینیومی 10000
پراید برنجی 5000
پراید مسی 15000

حالا از بین این جند تا کولر موندم که کدوم بهترین خنک کنندگی را دارد ؟

و میرسیم به پمپ :

چه پمپی استفاده کنم که بیشترین فشار پمپاژ را دارا باشه و اندازه ی کوچک و قیمت پایین : نهایتا 15000 الی 20000 ؟

مخزن آب هم یه چیزی پیشنهاد بدهید و لوله هم چه لوله ای به لوله مسیه 212 میخوره که تبدیل هم داشته باشه که به رادیاتور وصلش کنیم ؟

راستی رادیاتور بخاری پراید اندازه ی فن 12x12 هست که پیکان هم 2 تا 12x12 روش قابل نصب هست :1. (38):

میدونم که مال صی صد سال پیش این پست ولی شما میتونین 4 فن 120 استفاده کنین (مثل hyper 212 که پشتش هم میشه فن نصب کرد ) اینجوری باعث میشه که بهتر عمل کنه !!!! :yes:

demee
24-10-09, 10:54
خوب راستی اگه فقط از ضد یخ استفاده کنم چی میشه ؟؟؟؟
بهتر میشه یا بد تر !!!! ؟؟؟؟:1. (27):
همون طور که میدوین تویه ماشین 20 درصد از ضد یخ استفاده میشه تویه واتر کولینگ چند درصد هست ؟؟؟!!!

nima_hl
24-10-09, 11:04
خوب راستی اگه فقط از ضد یخ استفاده کنم چی میشه ؟؟؟؟
بهتر میشه یا بد تر !!!! ؟؟؟؟:1. (27):
همون طور که میدوین تویه ماشین 20 درصد از ضد یخ استفاده میشه تویه واتر کولینگ چند درصد هست ؟؟؟!!!

نسبت ترکیب روی خود ضد یخ توشته که معمولا 50-50 هستش

بیشتر یا کمتر استقاده بشه هم بازدش پائین میاد هم باعث خوردگی میشه

Ardalan
05-05-10, 13:51
خوب من اون واترکولینگ قبلیمو یکم دستکاری کردم و روی LGA775 نصبش کردم
همیطنور یک رادیاتور پراید هم گذاشتم براش که دمای مایع بیاد پایینتر
همچنین پمپ رو عوض کردم و قویتر گذاشتم
چندتا عکس میزارم :

4260426142624263

از آب رادیاتور هم به عنوان خنک کننده استفاده کردم
الان CPU E5200 تا 4.1 اور شده و زیر لود دما حدودا 55-60 هستش !

omidhix
05-05-10, 22:53
سلام
به رادیات 2 تا فن 12 ببند راستی رادیاتور پیکان بهتره چون طولش بیشتره
بعد یه سوال الان مسیر گردش آب کدوم طرفه ؟یعنی ابه گرم اول میره به فول بعد رادیاتور یا برعکس

Ardalan
06-05-10, 00:12
سلام
به رادیات 2 تا فن 12 ببند راستی رادیاتور پیکان بهتره چون طولش بیشتره
بعد یه سوال الان مسیر گردش آب کدوم طرفه ؟یعنی ابه گرم اول میره به فول بعد رادیاتور یا برعکس

سلام
نه به فن فعلا احتیاجی نیست چون خنکه همینطوری بعد اگر بخوام فن بزارم صداش بیشتر میشه
در مورد مسیر آب هم
قرمزه رفت هست و آبی برگشت به مخزن.

omidhix
06-05-10, 13:13
سلام
نه به فن فعلا احتیاجی نیست چون خنکه همینطوری بعد اگر بخوام فن بزارم صداش بیشتر میشه

55 به نظرت بالا نیست البته اور شده ولی با فن پایین تر میاد یه فن 12 که اونقد صدا نداره میتونی 5 ولت بدی بهش بی صدا میشه :great:
یه سوال دیگه طرح بلاگ میشه بدی البته اگه ممکنه :give_rose:

PUMAOC
06-05-10, 14:21
دقیقا ... 55 بالاست... یعنی من با ایر این قر می رم!!

شما حتما یه فن رو رادیاتور بزار.:yes:

Ardalan
06-05-10, 19:16
باشه فن رو میزارم تست میکنم

اینم طرح بلاک که قبلا گذاشتم :

البته این برای سیستم قبلی هست
الان تغییرش دادم اون قسمتی که سیم بسته شده رو . با MDF و پیچ محکم کردم بلاک رو روی CPU :

Ardalan
06-05-10, 19:16
باشه فن رو میزارم تست میکنم

اینم طرح بلاک که قبلا گذاشتم :

البته این برای سیستم قبلی هست
الان تغییرش دادم اون قسمتی که سیم بسته شده رو . با MDF و پیچ محکم کردم بلاک رو روی CPU :

omidhix
06-05-10, 22:30
بلاگ ساده ای یه ضخامت مس در پایین چه قدره کف بلاگ تا قسمت آب ؟

Hessam_7800gtx
06-05-10, 22:35
بلاکتون یه جویریه که من حس میکنم آب خوب توش گردش نداره.... بهتره وسطش یه مستطیل که پاییتش یه نیمدایره سوراخ شدی بزارید که آب از یه طرف بیاد از اونور بیرون بره..

Ardalan
06-05-10, 23:33

قطر بدنه : 0.2 mm
شعاع بلاک : 17 mm
ارتفاعش : 50 mm

بلاکتون یه جویریه که من حس میکنم آب خوب توش گردش نداره.... بهتره وسطش یه مستطیل که پاییتش یه نیمدایره سوراخ شدی بزارید که آب از یه طرف بیاد از اونور بیرون بره..

درسته که بلاک کوچیکه و آنچنان حرفه ای نیست ولی خوب آب داخلش گردش میکنه ! این امر کاملا محسوسه !

Ardalan
06-05-10, 23:33

قطر بدنه : 0.2 mm
شعاع بلاک : 17 mm
ارتفاعش : 50 mm

درسته که بلاک کوچیکه و آنچنان حرفه ای نیست ولی خوب آب داخلش گردش میکنه ! این امر کاملا محسوسه !

omidhix
07-05-10, 15:53
منظورم ضخامت اینجا است ؟

Ardalan
07-05-10, 17:59
0.2 میلی متر

omidhix
07-05-10, 18:08
2 میلی متر دیگه نه 0.2 دهم میلی متر :whistle:

Ardalan
07-05-10, 19:05
2 میلی متر دیگه نه 0.2 دهم میلی متر :whistle:

آها آره!
هواسم نبود شرمنده :دی

amir311
16-03-11, 19:40
هینهم ساخت بلاک واتر کولینگ ساخت خودمOnly the registered members can see the link

nima_hl
17-03-11, 10:51
هینهم ساخت بلاک واتر کولینگ ساخت خودمOnly the registered members can see the link

برای قسمت بالا چه برنامه ای دارید ؟

پیشنهاد میکنم ورودی رو در مرکز بلاک قرار بدین و برای خروجی از کناره ها 2 یا چند خروجی نصب بفرمائید

amir311
17-03-11, 12:27
برای قسمت بالا چه برنامه ای دارید ؟

پیشنهاد میکنم ورودی رو در مرکز بلاک قرار بدین و برای خروجی از کناره ها 2 یا چند خروجی نصب بفرمائید
شبیه این عکس اttp://img.shahrsakhtafzar.com/out.php/i35242_yhst65556269779593200159733308.jpg

nima_hl
17-03-11, 19:34
شبیه این عکس اttp://img.shahrsakhtafzar.com/out.php/i35242_yhst65556269779593200159733308.jpg

شیارهای در طرح شما ماپیچ نیستند به همین دلیل اگر مانند این طرح شما تنها یک خروجی برای بلاک در نظر بگیرید مایع تنها در بخش کوچکی با بلاک درگیر شده و در نتیجه دماگیری کمی خواهید داشت

بنظرم بهترین حالت برای درگیر کردن مایع با بلاک یه همچین خروجی خواهد بود

همانگونه که در شکل میبینید ورودی ( قرمز ) مایع را به مرکز بلاک وارد میکنه و 8 خروجی ( آبی ) مایع گرم شده را از بلاک خارج میکنند

البته اجرای یه همچین تعداد خروجی ممکنه مشکل باشه که شما با کم کردن خروجی به 4 یا مینیمم 2 خروجی از سطح بیشتری از بلاکتون دما گیری کنید