PDA

مشاهده نسخه کامل : استفاده از چهار خط adsl در یک کامپیوتر

2008
23-08-08, 17:48
دوستان عزیز 4 تا خط adsl با سرعت های 512 داریم!
میخوایم از هر 4 تا به صورت مجتمع روی یک پی سی استفاده کنیم!
راهی هست برای اینکار؟
لازم به ذکره که تمامی این 4 خط دارای آی پی استاتیک و البته gateway یکسانی هستن!
ممنون میشم اگه راه حلی چه نرم افزاری و سخت افزاری وجود داره بفرمایید.

green_waves
23-08-08, 19:08
یکی از دوستانم دو تا 512 را با دو تا مودم و یک PC استفاده می کنه
منظور شما چی هستش ؟

2008
24-08-08, 00:10
یکی از دوستانم دو تا 512 را با دو تا مودم و یک PC استفاده می کنه
منظور شما چی هستش ؟

من 4 تا کانکشن adsl دارم روی 4 خط تلفن!
حالا میخوام یه جوری از این 4 تا خط روی یه سیستم استفاده کنم که اینا به صورت مجتمع باشن و جمع سرعتشون برام کار کنه!:1. (27):
می شود آیا؟

green_waves
26-08-08, 06:56
سلام ببخشید که کمی طول کشید تا پاسخ شما را بدم
من از دوستم پرسیدم که چه کار کرده اون راه حل گران قیمتی را برای لود بالانسینگ انتخاب کرده بود

XRT-402
Only the registered members can see the link

من فکر می کنم لود بالانسینگ را بشه از تو ویندوز تنظیم کرده و یا WinRout یک کاریش کرد من با DialUp و DSL که تست کردم خود XP لود بالانسینگ می کرد البته گر چه پیشرفته نبود

برنامه من اینکه 4 تا مودم را با IPهای متفاوت (اگر یکسان بود تغییر دهیم ) با 4 تا کارت شبکه به کامپیوتر وصل کنیم و هر مودم را با PPPo کانکت کنیم ( از Bridge استفاده نکنیم که مشکل ساز بشه ) بعد با یک لود سنگین بررسی کنیم که لود بالانسینگ انجام میشه یا نه
اگر شما در مشهد هستید من می تونم مودم و کارت شبکه در اختیار شما بگذارم چون من هم علاقه مند شدم که این موضوع را بررسی کنم متاسفانه 4 خط DSL در یک جا ندارم

2008
26-08-08, 12:03
red_waves عزیز

بنده متاسفانه مشهد نیستم:1. (28):
خوب بابت تحقیق هم بسیار سپاسگذارم!
خوب این روتری که شما معرفی کردین متاسفانه 2 عدد درگاه wan داره که خوب برای 4 تا کانکشن ADSL متاسفانه جواب نخواهد داد و باید 4 پورت داشته باشه که بنده بعد از جستجوهای فراوان به یک مدل روتر از tp-link رسیدم که نمی دونم هنوز تو ایران یافت میشه یانه!
در مورد لود بالانسینگ هم این tp-link که عرض کردم ، خودش تمامی تنظیمات مربوط به ip و ... رو میشه بصورت مانوئل بهش داد و باقی کارها رو خودش انجام میده! قیمت جهانیش حدود 150 دلاره که احتمالا توی ایران هم اگه باشه همین حدودا باید باشه!

در مورد نرم افزار هم بله خوشبختانه با windows server 2003 و 4 تا کارت لن و یه سری چیز دیگه میشه عمل لود بالانسینگ رو انجام داد که بنده از ویندوز سرور چیزی در چنته ندارم و وقتی هم دنبال منبع رفتم با کتابهای 300-400 صفحه ای انگلیسی مواجه شدم که خوب خوندن و ترجمه این کتابها کار حضرت فیله:1. (2):

حالا باید بگردم ببینم این tp-link رو میتونم پیدا کنم یا نه و برم سراغ باقی ماجراها!

green_waves
27-08-08, 06:17
شما بدون Internet Bordband Router امتحان کن شاید کار شما را راه انداخت چون قیمت ها خیلی بالاست همین 402 قیمتش 105 تومن هست

mtbirir
13-10-08, 11:04
load balancing در لینوکس راحتترین راهه