PDA

مشاهده نسخه کامل : فرهنگتان را تست کنید!

درفش کاویانی
22-08-08, 23:40
لطفاً با شیء تیز علامت بزنید!

مطلب زیر رو یه جایی دیدم گفتم نقل کنم شاید یه کم فکر کنیم که چی بودیم و چی شدیم.

سنگ نوشته خط میخی مربوط به حدود دوهزار وپانصد سال قبل در شهر ایذه

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

۱- ما ایرانی هاخیلی با فرهنگ بودیم؟

۲- ما ایرانی ها خیلی با فرهنگ هستیم؟

۳- ما ایرانی ها بی فرهنگ هستیم؟

۴- ما ایرانی ها به آثار باستانی خیلی علاقمند هستیم پس آنها را خراب می کنیم؟

٥- خط ما از خط میخی زیباتر است.؟

سرستون کاخ داریوش در شوش مربوط به دوهزار و پانصد سال قبل (هخامنشی)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

۱- باید اسم خودمان را بر روی آثار باستانی ثبت کنیم؟

۲- داریوش فراموش کرده بود روی سرستون تاریخ را ثبت کند؟

۳- H-M نام معشوقه داریوش بزرگ بوده است؟

۴- بیست دوم بهمن (تاریخی که روی سرستون کنده شده) روز پیروزی بر داریوش بزرگ بوده است؟

ساختمان آبشارهای شوشتر متعلق به دوره همخامنشی و ساسانی

۱-آثار باستانی دفتر مشق ما هستند؟

۲- تخریب آثار باستانی ثواب دارد؟

۳- تخریب آثار باستانی واجب کفایی است؟

۴- سازمان میراث فرهنگی به دلیل همکاری با وزارت نیرو جهت سدسازی سرش خیلی شلوغ است؟

۵- ما مردم خیلی باشعوری هستی؟

۶- به من چه؟ به تو چه؟ به ما چه؟ اصلا به شما چه؟؟؟؟

شرمنده خودمون بشیم ؟
شرمنده سازنده های این آثار بشیم؟
بزنیم تو سر خودمون ؟

بالاخره چیکار کنیم؟

منتظر می شیم تا فرهنگ بالا بره
بن مایه (منبع): سرزمین پارسیان (Only the registered members can see the link)

sAsAn.K
23-08-08, 00:00
فقط میشه گفت واقعا خجالت داره !

:1. (12):

Shahryar
23-08-08, 00:12
و اینک :

آثار به یاد ماندنی بهرام عزیز در معبد گغارد در ارمنستان :

خود معبد :

واقعا باید تبریک گفت ! این نشون میده که بهرام عزیز از خته تبریز این صنعت گرانبها را جهانی کرده و به زودی در تمام آثار باستانی جهان شما شاهد همچین مناظری خواهید بود از ایرانیان عزیز ، افتخار کنید ... :yes:

sAsAn.K
23-08-08, 00:14
از بس این کارها اعصاب خورد کنه که خدا وکیلی زورم اومد که دکمه ی تشکر رو زدم !

N@VID
23-08-08, 00:42
سلام :

از اونجایی که ما هر طرف رو نگاه می کنیم یک اثر باستانی موجود است ، به همین دلیل این اثار برای ما تکراری
شده و نفهمیده آن را تخریب می کنیم . چرا راه دور می رید ... همین آثار جنگ تحمیلی رو هم دارند تخریب می کنند
اگر مثلا در آمریکا بزرگ می شدیم و 100 سال بیشتر تمدن نداشتیم با دیدن این آثار حتی اون ها رو لیس می زدیم !
واقعا متاسفم ...
من اگر مسئول میراث فرهنگی بودم این آثار رو در آکواریومی با محیط خلاء قرار می دادم تا نه دست بخوره نه تخریب بشه و نه موجودات فرا زمینی بخورنش !
با تشکر ...

Merlin360
23-08-08, 10:39
به خاطر همین کار هاست که ایران پیشرفت فرهنگی نداره!!!!!!!!!