PDA

مشاهده نسخه کامل : dirtex9یا 10؟؟

arven_andomil
16-08-08, 13:11
کارت گرافیک 4850 dirtex 10 . بعضی از بازیها از 9 استفاده میکنند. اگه 10 رو نصب کنم مشکلی برای اونایی که از 9 استفاده میکنند ایجاد نمیشه؟؟ بازی اجرا میشه؟؟
اگه ممکن لینک دانلود dirtex 9 و 10 رو هم بهم بدید.:merci:
ممنونم:love:

Overclocker
16-08-08, 19:57
DX10 که لینک دانلودی نداره !!!!! روی ویستا هست و 10.1 هم سرویس پک 1 ویستا .:whistle:

و بازی هایی که از DX9 پشتیبانی میکنند روی DX10 هم اجرا میشن ولی بعضی ها ممکن هست که اجرا نشن !!!

در کل مشکلی نیست من NFS Undergrand 2 را روی ویستا نصب کردم و اجرا شد و تا آخرش هم رفتم ولی مشکلی نداشت !!! ولی carbon اجرا نشد با اینکه جدید تر هم بود !!!!

اگر یه سری به System32 بزنی میبینی که فایل هایی با نام D3DX9 وجود داره !! که فایل های DX9 هست .:yes:

:give_rose:

Quick
16-08-08, 20:42
بهترین راه استفاده از دایرکت ایکس ریختن اون از روی بازی هست چون اگه بخوای دانلود کنی حدود نیم گیگ هست اونم باید از سایت مایکروسافت بگیری....

ولی کلا نصب دایرکت ایکس رو فراموش نکن در ضمن بعضی مواقع هم پیش مید که ارروری میگیری که میگه فایل Filename.dll پیدا در این مواقع باید دایرکت ایکس بگیری یا فایل رو دانلود کنی.

arven_andomil
16-08-08, 21:43
DX10 که لینک دانلودی نداره !!!!! روی ویستا هست و 10.1 هم سرویس پک 1 ویستا .:whistle:

و بازی هایی که از DX9 پشتیبانی میکنند روی DX10 هم اجرا میشن ولی بعضی ها ممکن هست که اجرا نشن !!!

در کل مشکلی نیست من NFS Undergrand 2 را روی ویستا نصب کردم و اجرا شد و تا آخرش هم رفتم ولی مشکلی نداشت !!! ولی carbon اجرا نشد با اینکه جدید تر هم بود !!!!

اگر یه سری به System32 بزنی میبینی که فایل هایی با نام D3DX9 وجود داره !! که فایل های DX9 هست .:yes:

:give_rose:

ببخشیدااا .. من از ویستا استفاده نمیکنم!! :whistle:میخوام کارت گرافیکم رو عوض کنم که DX 10 روشه!!! روی WIN XP چطوره؟؟

Trance
16-08-08, 22:07
اگه می خوای از قابلیت های dx10 استفاده(کارت گرافیک دایرکت ایکس 10 ساپورت می خوای بخری)) کنی ویستا نصب بشه بهتره در غیر اینصورت dx9 توی xp کارایی خوبی میده.
(هنوز بیشتر گیم های از DX9 پشتیبانی می کنن):yes:
اگه حوصله داری هم xp نصب کن هم ویستا تا از قابلیت هر دو dx استفاده کنی.

این dx10 هم که هک شده و برا xp اومده به نظر من عین dx10 ویستا کارایی نمیده:whistle:

بازم اساتید بهتر شما رو راهنمایی میکنن.

K A S R A
17-08-08, 00:33
سلام به خانم Andomil عزيز ( Alpha Girl):give_rose:
در مورد DirectX بايد بگم كه هسته اصليش روي خود ويندوز هست
DX 9.c روي xp Sp2 و DX 10 روي ويستاsp1
همونطوري كه دوستان گفتن توي سايت مايكروسافت مي توني گيرش بياري ولي چون نيازي به اين كار نيست لينك واست نميذارم :love:

خود مايروسافت مي تونست كل DX رو توي ويندوز بذاره ولي خب واقعا نيازي به اين كار نيست .
دليلشم اينه كه DX يه API گرافيكيه و هر برنامه اي به روش خاصي ازون استفاده ميكنه ... منظورم نوع فايل و استفاده از زبان برنامه نويسيه
در حال حاضر فقط يه بازي هست كه از DX10.1 استفاده مي كنه اونم Assassin's Creed هست .
ولي در آينده بيشترم ميشه . منظورم اينكه كارتاي DX 10 فعلا جوابگو هستند .

در ضمن DX10 با DX9.c سازگار هست اين مطلبو توي MSDN خوندم واست مطلب كامشو ميذارم
موفق باشي:11()::11():

Overclocker
17-08-08, 10:26
ببخشیدااا .. من از ویستا استفاده نمیکنم!! :whistle:میخوام کارت گرافیکم رو عوض کنم که DX 10 روشه!!! روی WIN XP چطوره؟؟

اگر از ویستا استفاده نمیکنید پس نمیتونید از DX10 استفاده کنید !!!! هیچ DX10 ای روی XP نصب نشده که مثل ویستا عمل کنه !!!!

تمام کرک مرک ها کشکه اگر یکیشون مثل ویستا عمل کرد !!!! اون موقعه میشه اسمشو کرک گزاشت !!!:1. (38):

با تشکر.:give_rose: