PDA

مشاهده نسخه کامل : بحث و تبادل نظر پیرامون مرورگر Safari

Shahryar
14-08-08, 18:40
در این تاپیک به بحث و بررسی پیرامون مرورگر قدرتمند Safari می پردازیم که مرورگر قدرتمندی در زمینه های مختلف می باشد . :11():

Ardalan
14-08-08, 19:06
به نظر من مرورگر بسیار قدرتمند و سریعی هستش
حدود یکی دو هفته باش کار کردم
بزرگترین عیبش اینه که مثل FF اکستنشن نداره
ولی از لحاظ سرعت حرف اول میزنه

Shahryar
14-08-08, 19:11
یک توضیحات پایه برای عزیزانی که در مورد این مرورگر اطلاعاتی ندارند :

مرورگر Safari محصول شرکت اپل است و اولین بار توسط این شرکت در ماه ژانویه سال 2003 عرضه شد و در حال حاضر مرورگر پیشفرض در سیستم عامل Mac OS X می باشد و در دستگاه های iPod و iPod Touch نیز موجود است .

در سال 2007 این مرورگر برای سیستم عامل ویندوز و ویستا نیز عرضه شد و از آن زمان تعداد افراد بیشتری از این مرورگر استفاده می کنند و روزانه بر تعداد آن ها افزوده می شود با توجه به قابلیت های خاص این مرورگر و امکانات نسبتا کاملی که دارد .

از امکانات جالب توجه این مرورگر می توان به :

- Tab Browsing جالب آن که شما با درگ کردن یک تب و رها کردن آن در جایی آن را تب را در یک پنجره جدید باز میکنید .
- بوکمارک منیجر نسبتا کاملش
- سرچ باکس با قابلیت تغییر سایز
- Pop-up بلاکینگ بسیار قوی
- قابلیت سرچ در بوکمارک ها و History ( حتی در محتوای صفحات هم میتونید سرچ کنید )
- امکان جالب Autifill که فیلد های مختلف را میتونه به صورت اتوماتیک پر کنه ( میتونه با مشخصاتی که حتی از قبل دادید پر کنه برای مثال یوزرنیم ، پسورد و ایمیل )
- پسورد منیجر بسیار قوی
- دارایQuicktime مجتمع ( هنگام نصب میتونید انتخاب کنید ) .
و به نظر من جالب ترین امکان داشتن Web Inspector فوق پیشرفته اش هست . :love:

این هم یک عکس جالب :1. (38): :

Only the registered members can see the link

موفق باشید
شهریار :give_rose:

Shahryar
14-08-08, 19:18
به نظر من مرورگر بسیار قدرتمند و سریعی هستش
حدود یکی دو هفته باش کار کردم
بزرگترین عیبش اینه که مثل FF اکستنشن نداره
ولی از لحاظ سرعت حرف اول میزنه

درسته . من خودم به شخصه به Safari به عنوان مرورگر دوم نگاه میکنم در بهترین حالت :1. (38): اما اینکه بیایم و در مورد یک مرورگر دیگه هم بحث کنیم خوبه چون بالاخره امکاناتی و تجریباتی بدست میاریم که در هیچ مرورگر دیگه ای نیست و محصول شرکت " Think Different " هست . :great:

راستی اگه از دنیا Open Source بیشتر لذت میبرید میتونید از Webkit استفاده کنید .

Shahryar
14-08-08, 19:27
دانلود آخرین نسخه Stable یعنی 3.1.2 (Only the registered members can see the link)
دانلود Safari 4 Preview برای ویندوز (Only the registered members can see the link)
دانلود Safari 4 Preview برایMac (Only the registered members can see the link)

این نسخه چهار Developer Preview برای ویندوز واقعا کمیاب هست برای همین قدرش را بدونید و سریعا دانلود کنید . :love:

موفق باشید

™Ali
15-08-08, 17:56
اين مرورگر به گرد پاي FF هم نمي رسه.
هيچ امكاناتي نداره اگه ميخوايد يه بار رو صفحه كليك سمت راست كنيد و
فقط 3-4 گزينه رو مي تونيد ببينيد واقعا افتضاحه:1. (26):

Shahryar
15-08-08, 21:42
اين مرورگر به گرد پاي FF هم نمي رسه.
هيچ امكاناتي نداره اگه ميخوايد يه بار رو صفحه كليك سمت راست كنيد و
فقط 3-4 گزينه رو مي تونيد ببينيد واقعا افتضاحه:1. (26):

علی جان یک سوالی دارم جایی در تاپیک صحبت شد که در این تاپیک قراره این مرورگر با فایرفاکس و ... مقایسه بشه ؟!؟!

در این تاپیک این مرورگر را معرفی میکنیم ، دوستان تست میکنند و سپس بحث میکنیم و در آینده اخبار و ... اش را هم میگذاریم .

در مورد Safari امکاناتش خاص هست و اکثرا هم جالب . برای اینکه بحث جالب بشه شما نسخه 4 ای که بالا آدرس دادم را دانلود کنید تا بحث کنیم .

a_k
15-08-08, 23:14
جایی در تاپیک صحبت شد که در این تاپیک قراره این مرورگر با فایرفاکس و ... مقایسه بشه ؟!؟! اینجا فقط حرف safari و بس.!.!.!.!

AMD>INTEL
16-08-08, 00:35
رفقا کسی هست که برنامه اپل رو داشته باشه . mac os tiger و برنامه های اپل تحت ویندوز و مک . اگر کسی هست یک ندا بده . چون فعلا دیال اپ هستم .

green_waves
16-08-08, 08:25
من ورژن 3.1.2 تحت ویندوزشو دارم و بجای MSIE از Safari استفاده می کنم از لحاظ سرعت از Opera کم نمیاره
طراحی و جلوه اون یاد آور اپل مک هستش

™Ali
16-08-08, 17:58
میدونم ولی یکی بیاد یه برتری safari رو نسبت به دیگر مرورگرها به من بگه تا شروع کنیم به بحث:great:

Shahryar
16-08-08, 18:07
علی جان یکم سرچ کنید در گوگل متوجه میشید . ببینید IE که مرورگر نیست و برتری کامل داره به IE ! :1. (23): رقاباش FireFox و Opera هستند . اما دقت کنید در این تاپیک قرار نیست ما مقایسه اش کنیم . اما برای حرف شما میشه به گرفتن امتیاز امتیاز Acid3 100/100 ، پاس کردن تمام تست های مختلف موجود در نت را به صورت عالی . امکانات فوق العاده Web Inspector اش اشاره کرد . Autofill عالی ، سرعت بسیار خوب ، استفاده نسبتا کم از منابع و ... . :great:

™Ali
16-08-08, 18:11
باشه میریم سر اصل مطلب:
آیا این مرورگر قابلیت Add-Ons رو داره؟؟؟؟؟؟؟

علی جان یکم سرچ کنید در گوگل متوجه میشید . ببینید IE که مرورگر نیست و برتری کامل داره به IE ! Only the registered members can see the link رقاباش FireFox و Opera هستند . اما دقت کنید در این تاپیک قرار نیست ما مقایسه اش کنیم . اما برای حرف شما میشه به گرفتن امتیاز امتیاز Acid3 100/100 ، پاس کردن تمام تست های مختلف موجود در نت را به صورت عالی . امکانات فوق العاده Web Inspector اش اشاره کرد . Autofill عالی ، سرعت بسیار خوب ، استفاده نسبتا کم از منابع و ... . :great:
IE که زوار در رفته است.اینایی که هم گفتی مرورگرهای دیگه هم دارند شهریار:give_rose:

Shahryar
16-08-08, 18:14
باشه میریم سر اصل مطلب:
آیا این مرورگر قابلیت Add-Ons رو داره؟؟؟؟؟؟؟

IE که زوار در رفته است.اینایی که هم گفتی مرورگرهای دیگه هم دارند شهریار:give_rose:

خیر مرغ یک پا داره ! عزیزم شما میشه اصلا برای من بگی Web Inspector ای که این مرورگر داره را کدوم مرورگر دیگه مثلش را داره ؟!؟ یا مثلا پاس کردن تست ها با این قدرت ؟

™Ali
16-08-08, 18:23
خیر مرغ یک پا داره ! عزیزم شما میشه اصلا برای من بگی Web Inspector ای که این مرورگر داره را کدوم مرورگر دیگه مثلش را داره ؟!؟ یا مثلا پاس کردن تست ها با این قدرت ؟

عزیزم بیشتر توضیح بده این تکنولوژی ها رو تا ببینیم اصلا به درد می خورن :yes:
منظورت از پاس کردن تست ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:1. (27):

Shahryar
16-08-08, 18:24
عزیزم بیشتر توضیح بده این تکنولوژی ها رو تا ببینیم اصلا به درد می خورن :yes:
منظورت از پاس کردن تست ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:1. (27):

خوب شما که نمیدونی این ها چی هست از کجا میگی بقیه هم دارند ؟:1. (38):

™Ali
16-08-08, 18:28
خوب شما که نمیدونی این ها چی هست از کجا میگی بقیه هم دارند ؟:1. (38):
هدف این بود که یکم کلاس بیایم که مچمون رو گرفتی:1. (38):
ولی safari محیط زیبایی داره و خیلی چشم نواز هست حجمش هم خیلی بالاست:give_rose:

Shahryar
16-08-08, 18:33
هدف این بود که یکم کلاس بیایم که مچمون رو گرفتی:1. (38):
ولی safari محیط زیبایی داره و خیلی چشم نواز هست حجمش هم خیلی بالاست:give_rose:

علی جان بهتره که در پیشرفت موضوعات تلاش کنید نه منحرف کردنش ...

موفق باشید !

™Ali
16-08-08, 18:36
علی جان بهتره که در پیشرفت موضوعات تلاش کنید نه منحرف کردنش ...

موفق باشید !
باشه
نسخه جدید رو دانلود می کنم و نظراتم رو اینجا اعلام می کنم:great:

Shahryar
16-08-08, 18:39
Save as web Application :

در Safari 4 امکانی با نام Save as web application در منو فایل اضافه شده که بوسیله آن شما قادر خواهید بود صفحات وب را به صورت کامل و فعال داشته باشید . :1. (23): این خصوصیت بسیار کارایی بالایی دارد و میتوند عمل ذخیره کردن صفحات وب که اکثرا با مشکلات فراوانی مواجه بود به هنگام ذخیره کردن صفحات را رفع نماید و انتقال صفحات را نیز بهبود ببخشد . :1. (26):

به نظر من که جزو امکانات فوق العاده خلاقانه و عالی ای هست که در این نسخه وجود داره . :yes:

Galaxy
21-08-08, 15:45
Safari 4 Passed ACID3 : 100/100

یکی از افتخارات این نرم افزار یعنی سافاری 4 انجام تست های اسید 3 به صورت کامل و امتیاز 100/100 در این تست است که تا به حال به غیر از Build خاصی از وب کیت هیچ مرورگر دیگری نتوانسته به صورت عادی این را پاس کنه مثلا آپرا توی نسخه ی Developer ایش این کار را کرد که ارزشی نداره بلکه باید نسخه هایی باشه که افراد استفاده میکنند .