PDA

مشاهده نسخه کامل : Format نشدن Memory گوشی !!!

Overclocker
13-08-08, 19:08
من چند روز پیش یک رم خریدم که 1 گیگ ظرفیت داره و واسه گوشی K750i هست !

اول عکس که میگرفتم بعد از ذخیره شدنش در مموری نیمی از عکس رنگش تغییر میکرد و به سبز یا رنگ دیگه ای در میامد چند بار امتحان کردم دیدم که نه هرچی عکس میگیری همینطور ذخیر میشه. بعد ذخیره عکس را گزاشتم روی حافظه ی تلفن بعد عکس گرفتم و دیدم که درست عکس میگیره و متوجه شدم که 100% مشکل از مموری هست !

و گفتم حتما با یک بار فرمت کردن درست میشه و بوسیله ی خود گوشی مموری را فرمت کردم ولی در چند ثانیه اول گوشی ریست شد تعجب کردم . گوشی که آمد بالا باز رفتم فرمت کنم دوباره اینطور شد و بار دوم که خواست گوشی بیاد بالا دیگه نیامد و تا وقتی مموری را درنیاوردم گوشی اصلا نمیامد بالا ! و مموری را درآوردم و گوشی راروشن کردم و آمد بالا و مموری را به محظه اینکه گزاشتم داخل گوشی یهو ریست شد !!!:1. (2)::1. (2)::1. (27):

و بیخیال فرمت با گوشی شدم ! و رفتم از طریق رم ریدر فرمت کنم که اونم نتونست یعنی آخرش مینوشت که ویندوز نمیتونه فرمت را کامل کنه !!!!:1. (27)::1. (27)::1. (27):

گوشی هم بعد از اون قضیه قاتی کرد و تا میرفتی داخل عکس ها یا صداها یا فیلم ها باز ریست میشد !! مثل اینکه اون مموریه را گزاشته باشی داخلش ولی مموری که دخلش نبود. خلاصه گوشی را ریست کلی کردم درست شد !!:great: گوشی نجات پیدا کرد!!!!!:1. (40)::1. (38):

ولی مموری را نتونستم فرمتش کنم !!! که درست بشه !.

حالا دیگه با چی میشه فرمتش کرد ؟ !!!!

یا چطور میشه درستش کرد ؟

:give_rose:

AMD>INTEL
13-08-08, 19:09
مارک رم گوشیت چی هست ؟

Overclocker
13-08-08, 19:44
مارک رم گوشیت چی هست ؟

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
13-08-08, 19:54
یکسری به سایت سان دیسک بزن . شاید برنامه برای فرمتش داشته باشه .

Overclocker
13-08-08, 19:59
یکسری به سایت سان دیسک بزن . شاید برنامه برای فرمتش داشته باشه .

چیزی که نداشت !:1. (28): میخوای خودت یه سر (Only the registered members can see the link)بزن !

AMD>INTEL
13-08-08, 20:07
تو قسمت ساپورت چی ؟

Overclocker
13-08-08, 20:39
تو این (Only the registered members can see the link)صفحه تونستم یه چیزایی گیر بیارم ولی معلوم نیست که کار کنه یا نه !!!

از این قسمتش OEM - Driver Downloads اینو دانلود کردم !!! Format and Read/Write Check Utility (Only the registered members can see the link) :1. (38):

AMD>INTEL
13-08-08, 22:04
همین هست .

Vahid_ath
13-08-08, 23:45
سلام
با یه گوشی دیگه تست کن ببین جواب میده یا نه

Overclocker
14-08-08, 00:05
سلام
با یه گوشی دیگه تست کن ببین جواب میده یا نه

با یک گوشی دیگه امتحان کردم ولی اونم ریست میشه !!!:1. (28):

فعلا با این برنامه امتحان میکنم اگر جواب نداد میگم !

Vahid_ath
14-08-08, 00:11
پس امکان درست شدنش خیلی کمه

حالا اینکه گذشت از این به بعد خواستی رم بگیری برای تست دو کار انجام بده
وقتی گرفتی بیشتر از نصف حجم رم یا کامل توش اطلاعات بریز تا ببینی سالمه یا نه
بعدش هم یه فرمت کن و چک کن که حجمی که تو سیستم عامل نشون میده درست باشه

بعد هم یه عمری استفاده کن

Merlin360
14-08-08, 10:08

اول عکس که میگرفتم بعد از ذخیره شدنش در مموری نیمی از عکس رنگش تغییر میکرد و به سبز یا رنگ دیگه ای در میامد چند بار امتحان کردم دیدم که نه هرچی عکس میگیری همینطور ذخیر میشه. بعد ذخیره عکس را گزاشتم روی حافظه ی تلفن بعد عکس گرفتم و دیدم که درست عکس میگیره و متوجه شدم که 100% مشکل از مموری هست !

و گفتم حتما با یک بار فرمت کردن درست میشه و بوسیله ی خود گوشی مموری را فرمت کردم ولی در چند ثانیه اول گوشی ریست شد تعجب کردم . گوشی که آمد بالا باز رفتم فرمت کنم دوباره اینطور شد و بار دوم که خواست گوشی بیاد بالا دیگه نیامد و تا وقتی مموری را درنیاوردم گوشی اصلا نمیامد بالا ! و مموری را درآوردم و گوشی راروشن کردم و آمد بالا و مموری را به محظه اینکه گزاشتم داخل گوشی یهو ریست شد !!!:1. (2)::1. (2)::1. (27):

و بیخیال فرمت با گوشی شدم ! و رفتم از طریق رم ریدر فرمت کنم که اونم نتونست یعنی آخرش مینوشت که ویندوز نمیتونه فرمت را کامل کنه !!!!:1. (27)::1. (27)::1. (27):

گوشی هم بعد از اون قضیه قاتی کرد و تا میرفتی داخل عکس ها یا صداها یا فیلم ها باز ریست میشد !! مثل اینکه اون مموریه را گزاشته باشی داخلش ولی مموری که دخلش نبود. خلاصه گوشی را ریست کلی کردم درست شد !!:great: گوشی نجات پیدا کرد!!!!!:1. (40)::1. (38):

یا چطور میشه درستش کرد ؟

برای من هم چنین مشکلی پیش اومده و به نظر من رم شما دست دوم بوده و نیم سوز شده وکاریش هم نمیشه کرد.:great:

™Ali
14-08-08, 11:04
با کامپیوتر هم فرمت اولیه نمیشه؟؟؟؟!!!
Ram Reader داشته باشی کافیه آخه منم این مشکل رو داشتم:1. (38):

K A S R A
14-08-08, 11:47
مارک SanDisk مارک خیلی معتبریه .:great:
تا میتونی با Win مموریو فرمت نکن مخصوصا با XP Sp2 . یه سرچ بزنی میبینی چقدا بودن که این کارو کردن و مموریشون ناکار شده .
اگه گارانتی داره زیاد خودتو تو دردسر ننداز ببرش گارانتی ... :wink:

Overclocker
14-08-08, 13:33
با کامپیوتر هم فرمت اولیه نمیشه؟؟؟؟!!!
Ram Reader داشته باشی کافیه آخه منم این مشکل رو داشتم:1. (38):

این کار را هم کردم رم ریدر که فرمت میکنه ولی آخرش مینیویسه که ویندوز نمیتونه فرمت را کامل کند!!!! که یکی از پست هام هم اینو گفته بودم !!!

من از این مشکل ها داشتم ولی معمولا با یک بار فرمت کردن درست میشده ولی این اصلا فرمت نمیشه!!!!!:1. (27)::1. (27)::1. (27):

Overclocker
14-08-08, 13:37
مارک SanDisk مارک خیلی معتبریه .:great:
تا میتونی با Win مموریو فرمت نکن مخصوصا با XP Sp2 . یه سرچ بزنی میبینی چقدا بودن که این کارو کردن و مموریشون ناکار شده .
اگه گارانتی داره زیاد خودتو تو دردسر ننداز ببرش گارانتی ... :wink:

من با سرویس پک 2 هم از این کارا زیاد کردم ولی هیچ مشکلی نداشتم !!!!:1. (38): و الان که ویستا سرویس پک 1 64 بیتی دارم .

K A S R A
14-08-08, 16:07
من با سرویس پک 2 هم از این کارا زیاد کردم ولی هیچ مشکلی نداشتم !!!!:1. (38): و الان که ویستا سرویس پک 1 64 بیتی دارم .

بله خب قرار نیست هر Memory که با Sp2 فرمت شد خراب بشه , اما یه سری از Memory ها با FAT 32 و NTFS سازگار نیستن و اگه موقعی که میخوای فرمت کنی حواست به این مسئله نباشه .. مموری از کار میفته .
ولی اون چیزی رو که گفتم برای خیلی ها پیش اومده . روی کاتالوگ مموری ها هم مینوسه که با نرم افزار مخصوص این کار انجام بشه .

Overclocker
14-08-08, 19:20
بله خب قرار نیست هر Memory که با Sp2 فرمت شد خراب بشه , اما یه سری از Memory ها با FAT 32 و NTFS سازگار نیستن و اگه موقعی که میخوای فرمت کنی حواست به این مسئله نباشه .. مموری از کار میفته .
ولی اون چیزی رو که گفتم برای خیلی ها پیش اومده . روی کاتالوگ مموری ها هم مینوسه که با نرم افزار مخصوص این کار انجام بشه .

حرف شما صحیح برادر . :wink:

با نرم افزار مخصوص این کار انجام بشه

شما نرم افزارشو سراغ داری ؟ :1. (38):

Overclocker
14-08-08, 20:12
این خطا ها را میده هنگام فرمت :1. (27)::1. (27)::1. (27): :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Lord_theOne
15-08-08, 09:28
قويترين برنامه HP USB Disk Storage Format Tool اينه حجمش حدود 2 مگابايت هست
توي سايت كه رفتيد Primary Download ‌را بزن يك صفحه مي آيد لينك توشه
Only the registered members can see the link

Overclocker
15-08-08, 10:53
قويترين برنامه HP USB Disk Storage Format Tool اينه حجمش حدود 2 مگابايت هست
توي سايت كه رفتيد Primary Download ‌را بزن يك صفحه مي آيد لينك توشه
Only the registered members can see the link

دستت درد نکنه خیلی ممنونم .

ولی بازم با این برنامه ی بسیار عالی فرمت نشد :1. (2): :

:merci:

Lord_theOne
15-08-08, 11:53
قفل سخت افزاري هست
اگر فلش مموري بود يا MP3 پلير بود مي گفتم يك دكمه دارد
اما ببين فلش مموريت روي موبايل قفل نيست يعني شايد با برنامه هاي موبايل قفلش كردند
يا قفل گذاشتند روي فايلي

Overclocker
15-08-08, 12:41
قفل سخت افزاري هست
اگر فلش مموري بود يا MP3 پلير بود مي گفتم يك دكمه دارد
اما ببين فلش مموريت روي موبايل قفل نيست يعني شايد با برنامه هاي موبايل قفلش كردند
يا قفل گذاشتند روي فايلي

من اصلا به داخل رم دسترسی ندارم چه از طریق کامپیوتر و چه از طریق گوشی !!!!! :1. (27):

™Ali
15-08-08, 18:00
رمت مثله اينكه بدجور داغونه:1. (27):
بيا با لينوكس فرمتش كن درست ميشه :gasp:

Lord_theOne
16-08-08, 13:26
آره اگر مي توني يك لينوكس Live بگير روي CD هست ببين فرمت مي شود توي بازار هست
روي CD هست و احتياج به نصب نداره

Overclocker
16-08-08, 19:53
با لینوکس خود مین نمیشه این کارو کرد ؟

Experes Gate !! :1. (26):

Lord_theOne
16-08-08, 20:06
مادربردهاي اسوس روشون لينوكس گذاشته با اون كار نكردم ولي بايد داشت باشد فرقي نمي كنه اگر دارد فرمت كن

™Ali
17-08-08, 18:10
Scan Disk یکی از مارک های محبوب هست:great:
روی کامپیوتر دیگه هم امتحان کن اگه نشد ببرش پیش کسی که ازش خریدی.

Arian.Z
16-09-08, 23:02

یا چطور میشه درستش کرد ؟

سلام دوست عزیز این جور رم ها وقتی این جوری میشه که سوخته ببرید اونجایی که خریدی برات عوض کنه .