PDA

مشاهده نسخه کامل : چگونگی Bootable کردن ویستا !

Master
12-08-08, 07:01
سلام دوستان ..
من میخوام یه دی وی دی بوت ایبل ویستا بسازم .. . بّشرح زیر عمل کنید تا بتونید این کار رو در کسری از زمان به انجام برسونید :
دوراه وجود داره ! یکی اینه ..:

(اگه دی و ی دی ویستا رو دارید ..فایهاشو کپی کنید تو یه فولدر با هر نامی .. و ا زمرحله سه شروع کنید به خوندن این آموزش ... یعنی از همون جایی که میگه master رو دنلود کنید ..در غیر انیصورت از اول بخونید و برید تا آخرش :)

سه تا فایل تو پرانتز رو تو درایو سی توتن کپی کنید (اینها تو پوشه ویندوز ویستا هستند ).
(اگه این سه فایل رو ندارید ..میتونید از اینجا دنلود کنید (Only the registered members can see the link))

Place all 3 files (boot.wim, install.wim and X13-49120.exe) in your C:\ drive.

Only the registered members can see the link
2. Run X13-49120.exe and it will extract files to Vista folder(automatically created).

فایل X13-49120.exeV رو اجرا کنید .این کار شما بصورت خودکار تمامی فایلها رو به پوشه ویستا انتقال میده !

. Download CDImage (Only the registered members can see the link) and place cdimage.exe in your C:\ drive

(دوستانی که دی وی دی ویستا رو دارن ..تو درایو سی مثل شکل تو یه پوشه با هر نامی (مثلا ویستا ) کپی کنند و بعد برناتمه زیر رو دنلود و بقیه کار رو طبق دستوراتی که نوشتم دادامه بدید )
برنامه ای که خودم تغییرایت رو توش اعمال کردم رو دنلود کنید( از پیوست ) ویا همون فایل Cdimage هر کدوم رو که راحت ترید دنلود کنید و فایل اجراییش رو در درایو سی قرار بدید ..طبق شکل .

4. Run Command Prompt (Go to Start -> Run -> type CMD and click OK. When Command Prompt appear, type “cd \” without the quotes to change to C drive.
Type the command “master -m -u2 -bC:\Vista\boot\etfsboot.com C:\Vista C:\Vistax86.iso” and you will see that it’s creating Windows Vista iso image.

کمند پرامپت رو اجرا کنید (منو استارت /ران /و بنویسید cmd .. یا اینکه از منو All programs ..Accessories کمند پرامپت رو انتخاب کنید ..تو صفحه باز شده دستور زیر رو تایپ کنیدمن فرض میکنم شما پوشه ویستا تون رو تو درایو سی کپیکردید و اون فایل اجرایی Master.exe رو هم دنلود کردید و تو درایو سی قرار دادید .. حالا دستور زیر رو کپی کنید و تو کمند پرامت paste کنید .. توجه کنید که اگه درایو دیگه ای غیر از سی رو انتخاب کردید .. نام درایوتون رو تو دستور زیر با C عوض کنید .. و حتما یادتون باشه که برنامه مستر تو همون درایو ی که پوشه ویستاتون هست باشه .. (برای رفتن به درایوی که مدنظرتون هست خیلی راحت تو کمند پراکت نام درایوتون رو بنویسید و انتر کنید اینطوری>> نام درایو : و بعد Enter
master -m -u2 -bC:\Vista\boot\etfsboot.com C:\Vista C:\Vistax86.iso و میبینید که ایزوی ویندوز ویستا در حال ساخته شدنه

5. Once it shows 100%, you can use the free ImgBurn to burn (Only the registered members can see the link) the newly created Vistax86.iso to DVD.

بعد ار ابنکه 100 درصد کامل شد کار ساختن ایمیج ویستا ... میتونید برنامه ایمیج برن (Only the registered members can see the link) رو دنلود کنید و این امیج رو رایت کنید ...

Before you burn Vistax86.iso to DVD using ImgBurn, it is advisable to make sure that “Verify” is checked and select the slowest write speed to burn. This is to ensure that you have a good Windows Vista DVD and won’t get stuck in the middle of Windows Vista installation.
قبل از اینکه شروع به رایت کنید .. پیشنهاد میکنم .. ببینید که گزینه verify تیک خورده یا نه .. اگه نه حتما تیکش رو بزنید .. و با کمترین سرعت ممکن عمل رایت رو انجام بدید .. این به این خاطره که اطمینان حاصل کنیم که وسط نصب ویستا این دی وی دی ما رو سر کار نمیزاره و براحتی عمل نصب انجام میشه ...
خوب این بود از نحوه بوت ایبل کرده ویستا ... !شماره یک //
حالا شماره دو

فایل oscdimg.exe رو دنلود کنید ..
بعد پوشه حاوی ویندوز ویستا رو تو درایو E تون کپی کنید(بعنوان مثال) و بعد دستور زیر رو اجرا کنید :(در cmd البته .. و فایل oscdimg هم باید تو پوشه system32 باشه )

oscdimg -bE:\vistaDVD\boot\etfsboot.com -h -u2 -m -lVISTA_EN_DVD E:\vistaDVD\ E:\VistaDVD.iso

حالا به ایمیج ساخته شده .. که میتونید با التار ایزو یا هر چیز دیگه ای رایتش کنید و بعد تموم !
موفق و پیروز باشید
پیوست:

(توجه ... برنامه ای که پیوست کردم در اصل همون برنامه cdimage هست .. اما با کمی تغییرات ! این برنامه کمی تغییر داده شده ! تا مشکلی برای کاربران بوجود نیاد !)

Master
14-08-08, 08:59
خوب بروز شد !

sAsAn.K
14-08-08, 10:52
متشکر دوست عزیز .
البته راه های ساده تری هم فکر می کنم باشه .
اگه مایلید بنویسیم و به پست اول اضافه کنیم .

Master
14-08-08, 15:43
بله ممنون میشم .. اگه راه ساده تری هم هست بفرمایید