PDA

مشاهده نسخه کامل : Unbrick کردن PSP های Semi-Brick شده ( بدون پاندورا )

sAsAn.K
06-08-08, 16:48
سلام عزيزان .
مطمئنا خبر خوبي براتون هست !
با استفاده از اين روش جديد ميتونيد تمامي PSP هاي Semi-Brick شده رو از طريق منوي Recovery و بدون استفاده از دردسرهاي پاندورا ، Unbrick کنيد !

خواهشا مراحل رو با دقت انجام بديد و اگه به مشکل برخورديد توي تاپيک در ميان بگذاريد .

----------------------------------------------------------------------------------------------------

فايل هاي مورد نياز

Hellcat Recovery Flasher :

Only the registered members can see the link Firmware EBOOT :

Only the registered members can see the link

و یا :
4.01 Firmware EBOOT :

شما میتونید از این طریق هم به ورژن 3.71M33-4 برگردونید و هم به 4.01M33-2 ، بر اساس اینها EBOOT مورد نظرتون رو دانلود و استفاده کنید .

----------------------------------------------------------------------------------------------------

راهنماي نصب

ابتدا فايل Hellcat_Recovery_Flasher_120.rar رو از حالت فشرده خارج کنيد .
سپس پوشه ي RECOVERY رو به شاخه ي PSP/GAME در مموري کارد کپي کنيد .
فایل مربوط به EBOOT ورژن 3.71 و یا 4.01 رو به مسیر PSP/GAME/RECOVERY در مموری کارد کپی کنید .

راهنمای استفاده

ابتدا PSP رو به طور کامل خاموش کنید .
دکمه ی R رو بگیرید و PSP رو روشن کنید و وارد منوی Recovery بشید .
قسمت سوم منوی Recovery یعنی Run program at /PSP/GAME/RECOVERY/EBOOT.PBP رو اجرا کنید .

وقتی برنامه ی مورد نظر اجرا شد ، قسمت دوم یا سوم یعنی همون I AGREE رو انتخاب کنید .
در صفحه ی بعدی قسمت Flash new 3.71-M33-4 و یا Flash new 4.01M33-2 رو بر اسا نیازتون انتخاب کنید .
در صفحه ی بعدی اگر میخواهید تنظیماتتون Reset بشه قسمت reset (format) settings as well رو انتخاب کنید و اگر نمیخواید تنظیماتی که توی system settings انجام دادید تغییر کنه ، از قسمت do not reset (format) settings استفاده کنید .
منتظر بمونید که عملیات تموم بشه .
وقتی با پیغام press any button to shutdown مواجه شدید ، یک دکمه رو به دلخواه بزنید که دستگاه خاموش بشه .
بعد هم PSP رو روشن کنید و با 3.71M33-4 و یا 4.01M33-2 ای که الان دارید هر کاری میخواید بکنید ، بکنید !

ویژگی ها و موارد استفاده

نصب کردن 3.71M33-4 و یا 4.01M33-2 برای برگرداندن Semi-Brick ها و یا Downgrade/Upgrade کردن .
بدون نیاز به پاندورا ، اجرا از طریق منوی Recovery و استفاده از فایلهای دستکاری نشده .
اجرا از هر CFW ، حتی پایین تر از 3.52M33-3 ، قابلیت آپگرید از ورژن های پایین تر به 3.71M33-4 و یا 4.01M33-2
قابلیت اجرا از طریق TimeMachine
قابلیت Backup گیری از Flash دستگاه و همچنین قابلیت برگرداندن تنظیمات XMB Theme ، Settings ، PSN Activation

تمامی حقوق این آموزش مربوطه به انجمنهای تخصصی PCNetwork و شخص sAsAn.K می باشد .
برای قرار دادن این مطلب درون سایت خودتون کافیه در آخر اون ، این قسمت رو اضافه کنید :

منبع : انجمنهای تخصصی PCNetwork (Only the registered members can see the link)

:give_rose::great: .

JHN
15-08-08, 01:26
سلام من ندا هستم
شما که لطف کردین این روش آسونو گذاشتین ولی من یه مشکل آسون دارم که به دست شما باز می شه
من فقط می دونم psp یم اسلیمه و نمی دونم چه ورژنی یا هراطلاعات دیگه ای داره حالا با توجه به بی سوادی من ، چطوری دستگاه رو کپی خور کنم .در ضمن من پوشه گیم در مسیر مموری ندارم ، حتی با پی اس پی هم مموریمو فرمت کردم .
ممنون می شم جوابمو بدید :great:
neda.dehghan@gmail.com

sAsAn.K
15-08-08, 14:38
دوست عزیز این روش برای کپی خور کردن نیست .
شما به یه PSP کپی خور شده ی دیگه احتیاج دارید ، و باید طبق این آموزش عمل کنید ( لطفا آموزش رو کامل بخونید و بعد سوال کنید اگه سوالی داشتد البته ) :

ضمنا توی تاپیک مخصوص خودش سوال کنید .

ضمنا به PCNetwork خوش اومدید !
:give_rose:

arashdollar
17-08-08, 16:36
من 4.01 دارم و ازش متنفرم چه کار کنم که به 3.90 تبديل کنم
آيا از روش بالا ميشه انجام داد چون خيلی راحته psp slim هست
لطفاً سريع جواب
بديد مرسی :11():

sAsAn.K
17-08-08, 19:36
بله میشه ، از روش بالا اول 3.71M33-4 رو نصب کنید و سپس خودتون دستی 3.90M33-3 رو نصب کنید .
موفق باشید .

Stream
17-08-08, 20:02
ساسان جان اگه اصلا M33 نباشه چطور؟ میشه تبدیلش کرد به 4.01m33 یا باید بریم سراغ باتری پاندورا؟

arashdollar
17-08-08, 20:50
آيا با فايل 3.90 نميشه اين کار را کرد

آيا فايل اپديت 3.71 را هم بقلش بزارم:1. (27):

arashdollar
17-08-08, 20:53
راستی درون فايلHellcat Recovery Flasher يک فلدر به اسمهPandora هست ان را بايد چه کار کرد
PLZ HelpMe

Keih@n.G
17-08-08, 21:10
یعنی 4.01 خالی ؟!

باید پاندورا کنی

طریقه Unbrick ، Downgrade و یا Restore کردن هر PSP به ورژن 4.01M33-2 (Only the registered members can see the link)

Keih@n.G
17-08-08, 21:11
آيا با فايل 3.90 نميشه اين کار را کرد

آيا فايل اپديت 3.71 را هم بقلش بزارم:1. (27):

راستی درون فايلHellcat Recovery Flasher يک فلدر به اسمهPandora هست ان را بايد چه کار کرد
PLZ HelpMe

یک بار آموزش رو با دقت بخونید !

arashdollar
17-08-08, 21:17
بالای دو بار خوندم
سؤال بی ربطی هم نپرسيدم که
شما اينطوری جواب ميدی:1. (8):

Stream
17-08-08, 21:18
یعنی 4.01 خالی ؟!

باید پاندورا کنی

طریقه Unbrick ، Downgrade و یا Restore کردن هر PSP به ورژن 4.01M33-2 (Only the registered members can see the link)
الان نسخه 3.93 هست کپی خور هم شده ولی از روش Dark Alex نیست و جلوی firmware هم M33 ننوشته. فکر کنم باید برم سراغ پاندورا ! :1. (38):

sAsAn.K
17-08-08, 21:36
Stream جان اینطور که من فهمیدم شما 3.93CFW دارید ، فکر می کنم بتونید از این روش استفاده کنید .
برای اینکه مطمئن شیم روی CFW های به غیر از M33 هات هم جواب میده که احتمالش 99 درصد هست ، اگه ممکنه شما یه بار تست کن جوابشو بگو ، ممنون .

----------

دوست عزیز arashdollar (Only the registered members can see the link) ، کسی با شما دعوا نداره اینجا که ! ، شما خودت اینطوری برداشت کردی ، ضمنا تایید می کنم صحبت کیهان عزیز رو ، شما مطمئنا آموزش رو نخوندید . شما اسمی از فولدر PANDORA دیدید توی آموزش ؟! ، خوب وقتی نیست یعنی لازم نیست دیگه . ضمنا اینجا رو هم نخوندید مطمئنا ! : "شما میتونید از این طریق هم به ورژن 3.71M33-4 برگردونید و هم به 4.01M33-2 ، بر اساس اینها EBOOT مورد نظرتون رو دانلود و استفاده کنید ." خودتون چی برداشت می کنید از این قسمت ؟! آیا اسمی از 3.90 آورده شده ؟!

موفق باشید

arashdollar
17-08-08, 23:11
بهتر نيست شما فايلی را قرار ميداديد که موجب
گمراهی کسی نشودHellcat Recovery Flasher
در مورد بخش دوم سؤالم آيا فايل اپديت 3.71 را هم بقلش بزارم
که جوابی داده نشد البته شايد چون توضيح نداديد
لازم نيست؟
اگر لازم نيست چطوری به ورژن 3.71M33-4 تبديل ميشه ؟

arashdollar
17-08-08, 23:42
Stream جان اینطور که من فهمیدم شما 3.93CFW دارید ، فکر می کنم بتونید از این روش استفاده کنید .
برای اینکه مطمئن شیم روی CFW های به غیر از M33 هات هم جواب میده که احتمالش 99 درصد هست ، اگه ممکنه شما یه بار تست کن جوابشو بگو ، ممنون .

----------

دوست عزیز arashdollar (Only the registered members can see the link) ، کسی با شما دعوا نداره اینجا که ! ، شما خودت اینطوری برداشت کردی ، ضمنا تایید می کنم صحبت کیهان عزیز رو ، شما مطمئنا آموزش رو نخوندید . شما اسمی از فولدر PANDORA دیدید توی آموزش ؟! ، خوب وقتی نیست یعنی لازم نیست دیگه . ضمنا اینجا رو هم نخوندید مطمئنا ! : "شما میتونید از این طریق هم به ورژن 3.71M33-4 برگردونید و هم به 4.01M33-2 ، بر اساس اینها EBOOT مورد نظرتون رو دانلود و استفاده کنید ." خودتون چی برداشت می کنید از این قسمت ؟! آیا اسمی از 3.90 آورده شده ؟!

موفق باشید

به هر جهت از شما ممنون هستم :11():

sAsAn.K
18-08-08, 00:38
دوست عزیز در اول باید بگم که 2 تا پست پشت سر هم نزنید لطفا .

ضمنا فایل Hellcat Recovery Flasher کجاش باعث گمراهی میشه ؟! ، میشه بیشتر توضیح بدید ؟!

جواب قسمت دوم سوالتون رو هم که خودتون دادید دیگه احتیاجی نیست من توضیح بدم ! ، چون توی پست اول نوشتم که این برنامه یعنی Hellcat Recovery Flasher نسخه ی 3.71M33-4 رو نصب می کنه و اگر خواستید 4.01M33-2 .

این که چجوری تبدیل میشه به 3.71M33-4 رو گفتم ، خود برنامه 3.71M33-4 مستقیما نصب می کنه ، اگه میخواید بدونید چجوری با خود Hellcat ارتباط برقرار کنید بهتره ( اگه براتون مقدوره !!! ) .

ضمنا دوست عزیز خیلی دوست دارید خودتونو گیج کنیدا ! ، آموزش ها کاملا واضح هستند و مشکلی ندارند .

موفق باشید .

misagh_tiger
03-12-10, 11:58
با سلام
من یه PSP1000 دارم که دیروز فریمورش رو 5.50 D3 کردم ولی بعد از یکی دو ساعت بازی با اون هنگ کرد و دیگه روشن نمیشه! باید چکار کنم!!؟؟ روشنش که میکنم چراغ power روشن میشه ولی چراغ رم روشن نمیشه بعد از یه مدت حدود 10 ثانیه خودش خاموش میشه هیچ تصویری هم نداره! یعنی بریک شده باید چکار کنم؟
تو رو خدا به من کمک کنید! کلی بابتش پول دادم

max98
25-06-12, 20:18
سلام مشکل من اینجاست که وقتی کلید R رو نگه می دارم هیچی نمیشه و به قسمت ریکاوری نمیره ؟ چی کار کنم؟