PDA

مشاهده نسخه کامل : نقد و بررسی Ace Combat X: Skies of Deception

Quick
29-01-07, 09:29
نقاط قوت: شبیه سازی خوب از مدل هواپیماها . نبرد های زیبای هوایی . گرافیک ,صدا و موزیک های زیبا

نقاط ضعف: حالت Multiplayer بازی که فقط 4 بازیکن را ساپرت میکند

زمانی که شرکت Activition بازی معروف خود River Ride را روی کنسول آتاری منتشر کرد هیچ کس فکر نمیکرد که این بازی محبوبیتی بین کاربران بازی های کامپیوتری پیدا کند. اما برعکس تصور همگان این بازی خیلی زود توانست به یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین بازی های کامپیوتری زمان خودش تبدیل شود. این محبوبیت و استقبال به حدی بود که بعد ها با روی کار آمدن دستگاه های پر قدرت و نرم افزار های گرافیکی جدید، باز هم به تقلید از این بازی مدل های سه بعدی زیادی از روی ان ساخته شد.یکی از بهترین و کاملترین نمونه های این سبک از بازی ها، بازی Ace Combat محصول شرکت Namco بود. اولین سری از بازی Ace Combat سال 1996 روی کنسول پلی استیشن ساخته شد.3 شماره از بازی Ace Combat برای پلی استیشن 1 ساخته شد و از شماره ی 4 ان به بعد ساخت آن روی کنسول پلی استیشن 2 ادامه پیدا کرد. کنترل روان، گرافیک خوب، حس زیبای درگیرهای هوایی و از همه مهمتر جلوه های صوتی بی نظیر نقطه قوت اساسی بازیهای هوایی جنگی محسوب می شوند که Ace Combat به همه ی انها توجه کرده است.

Only the registered members can see the link

به تازگی اولین سری از بازی زیبا و جذاب Ace Combat با نام Skies of Deception Ace Combat X برای PSP منتشر شده است. همانطور که از نام بازی پیداست, موضوع بازی مربوط به جنگ های هوایی بین هواپیما ها است ولی هدف های شما در بازی متفاوت است. گاهی اوقات ناوبر ها و کشتی ها را هدف قرار میدید و گاهی اوقات پایگاه های دشمن و خودرو های زمینی را از بین میبرید. شما در این بازی می توانید با انتخاب انواع هواپیماهای جنگی که به دقیق ترین شکل از روی مدل های واقعی شبیه سازی شده اند، وارد ماموریت هایی که برای شما مشخص شده است شوید و با نابود کردن اهداف مورد نظر، ماموریت خود را به پایان برسانید. ماموریت های جالب و هیجان انگیز نیز از ویژگیهای جالب این بازی محسوب میشود.یکی دیگر از نکات جالب بازی صحبت کردن افراد در هنگام نبرد هوایی با شما است که شما را در بعضی موارد راهنمایی میکند. در بازی شما بعضی مواقع باید هواپیمای خود را از باند فرودگاه بلند کنید و آن را در مسیر قرار دهید تا ماموریت شما اغاز شود.بازی از 3 بخش کلی تشکیل شده است. Campaign، Multiplayer و Free Mission.Campaign که بخش اصلی بازی به حساب می آید روال داستانی دارد و به شما ماموریت هایی داده می شود که باید آنها را انجام دهید تا در به مراحل جدید دست پیدا کنید و دربازی پیشرفت کنید. خود این بخش هم از دو قسمت تشکیل میشود. Select Mission که مربوط به ماموریت ها میباشد و قسمت Hangar که برای خرید و فروش مورد استفاده قرار میگیرد. شما در این بخش می توانید هواپیماهای جدیدی را با امتیازاتی که بدست می آورید خریداری و یا حتی بعضی از هواپیماهای خود را به فروش برسانید. از قابلیت های دیگر این بخش میتوان به خرید مهمات و وسایل دیگر برای هواپیمای خود مانند Engine، Wing و... اشاره کرد.قسمتMultiplayer که در آن میتوانید به بازی کردن با دوستان خود بپردازید. شما در این قسمت نوع گروه ها، زمان، تعداد شکست، نوع هواپیما و یا حتی اینکه با دوستان خود و یا با دشمنان دیگر به جنگ بپردازید را تعیین کنید. یکی از نقاط ضعف بازی همینMultiplayer آن است چرا که فقط 4 نفر را به صورت همزمان پشتیبانی میکند. قسمت Free Mission هم برای کسانی هست که فقط عاشق جنگ های هوایی هستند و از داستانی بودن بازی خوششان نمیاید.

گرافیک بازی در حد خوبی قرار دارد و تمامی هواپیما ها خیلی خوب از روی مدل واقعی شبیه سازی شده اند.صدا گزاری بازی خوب، دلچسب و هیجان انگیز است. صفحه بندی منو ها هم در حد مطلوبی قرار دارد.کنترل هواپیما در بازی سخت نیست ولی به کمی تمرین و دقت احتیاج احتیاج دارد. جهت ها و آنالوگ برای کنترل هواپیما مورد استفاده قرار میگیرند. دکمه ی R برای افزایش وL برای کاهش سرعت که در بعضی موارد که دشمن به طرف شما موشک پرتاپ میکند با کم کردن سرعت و با یک حرکت مناسب میتوانید از دست آنها فرار کنید. دکمه ی X برای شلیک گلوله که معمولا بی نهایت است مورد استفاده قرار میگیرد. دکمه ی O برای پرتاب موشک است و شما در بازی میتوانید 2 نوع موشک را حمل کنید که با دکمه ی [] میتوانید انها را در طول بازی تعیین کنید. دکمه ی مثلت هم در 2 مورد استفاده میشود. یکی برای عوض کردن هدف و دیگری هم تغییر زاویه ی دوربین. این مورد بیشتر در مواقعی مورد استفاده قرار میگیرد که هواپیمایی پشت شما قرار داشته باشد که شما را مورد هدف قرار داده باشد و شما میخواهید ببینید که آن هواپیما در چه وضعیتی قرار دارد. دکمه ی Select هم برای عوض کردن نقشه به کار میرود.دوربین در بازی به 3 حالت تغییر میکند. HUD View، نما از داخل کابین و نما از پشت هواپیما به صورت سوم شخص که با زدن استارد و ورود به بخش Display میتوان آان را تغییر داد. در بازی نقشه ای وجود دارد که شما توسط آن میتوانید اهداف خود، هواپیما های خودی و دشمنان را مشاهده کنید و توسط آن به اهداف خود نزدیک شوید. در بازی شما در یک محدوده ی نسبتا بزرگ میتوانید فقط پرواز کنید و از محدوده ای که در نقشه به رنگ زرد مشخص شده نباید عبور کنید. یکی دیگر از نکات بازی تاثیرات انواع موشک ها، بمب ها و گلوله ها است که در نوع خود جالب هستند. در پایان هر ماموریت هم به شما امکان بازبینی صحنه های نبرد از زوایای مختلف داده می شود که دیدن این صحنه ها خالی از لطف نیست.

این بازی یک بازی کامل و قابل قبول در زمینه ی شبیه سازی پروازهای نظامی به شمار میرود و در انتها می توان Skies of Deception Ace Combat X را جزو یکی از بهترین بازی های سبک Fight Simulator دانست که میتواند در آرشیو شما جایی برای خود داشته باشد.

منبع (Only the registered members can see the link)

SajjadKhati
25-10-16, 22:13
آخرین نسخه از سری بازی های Ace Combat بازی Ace Combat: Assault Horizon برای کامپیوتر هست؟
من تازه از وجود این بازی تو رده های بازی هواپیمایی مطلع شدم:Love-ssa~! (1):
تا حالا hawx بازی میکردم
میترسم دانلود کنم ، معتاد شم . من خودم عاشق اف چهار در و این چیزا :Love-ssa~! (1):

amigames
26-10-16, 07:05
آخرین نسخه از سری بازی های Ace Combat بازی Ace Combat: Assault Horizon برای کامپیوتر هست؟
من تازه از وجود این بازی تو رده های بازی هواپیمایی مطلع شدم:Love-ssa~! (1):
تا حالا hawx بازی میکردم
میترسم دانلود کنم ، معتاد شم . من خودم عاشق اف چهار در و این چیزا :Love-ssa~! (1):

Ace Combat: Assault Horizon برای کامپیوتر هم موجود هست. نسخه بعدی که Infinity نام داره فقط برای PS3 هست و نسخه جدید در حال ساخت که Ace Combat 7 نام داره فقط برای PS4 تایید شده گرچه با در نظر گرفتن ناشر و موتور گرافیکی بازی احتمال عرضه اش برای کامپیوتر در آینده وجود داره.