PDA

مشاهده نسخه کامل : برای یادگیری C++ or C باید از کجا شروع کنم؟؟

™Ali
31-07-08, 16:07
می خوام برم تو نخ برنامه نویسی:party:

اول از همه میخوام بدونم که C با C++ فرق داره یا نداره؟؟
دوم به نظرتون چقدر سخته برنامه نویسی تلاش و پشتکار میخواد؟؟
سوم هدفم از یادگیری برنامه نویسی آینده نگری هست.
چهارم از کلاس های اموزشی شروع کنم یا کتب فارسی؟
پنجم آخرین ورژن برنامه C یا C++ چیه؟؟؟
ششم حجم این برنامه ها چند مگه میشه دانلودشون کرد؟
هفتم آتیا این برنامه ها Free هستند یا مثل Delphi کرک شده اند؟؟
هشتم شرمنده یادم رفت این مورد رو:1. (38):

ببخشید زیاد سوال پرسیدم ها
توضیحات بیشتر با عزیزانی مثل آقا آرمین ، آقا کسری و آقا مبین و ....:love:
با تشکر از شما :1. (21):

Emperatour
31-07-08, 17:31
می خوام برم تو نخ برنامه نویسی:party:

اول از همه میخوام بدونم که C با C++ فرق داره یا نداره؟؟
دوم به نظرتون چقدر سخته برنامه نویسی تلاش و پشتکار میخواد؟؟
سوم هدفم از یادگیری برنامه نویسی آینده نگری هست.
چهارم از کلاس های اموزشی شروع کنم یا کتب فارسی؟
پنجم آخرین ورژن برنامه C یا C++ چیه؟؟؟
ششم حجم این برنامه ها چند مگه میشه دانلودشون کرد؟
هفتم آتیا این برنامه ها Free هستند یا مثل Delphi کرک شده اند؟؟
هشتم شرمنده یادم رفت این مورد رو:1. (38):

ببخشید زیاد سوال پرسیدم ها
توضیحات بیشتر با عزیزانی مثل آقا آرمین ، آقا کسری و آقا مبین و ....:love:
با تشکر از شما :1. (21):
اول. شبیه هستند ولی کمی تفاوت دارند. بخصوص توی شی گرایی سی++ خیلی قوی تر هست ولی تو سی بیشتر برنامه نویسی ساختار یافته هست که مشکل ترو حجم کد بیشتر رو میطلبه.
دوم: منکه چیزی بلد نیستم هنوز ولی واقعا بدون تمرین به جایی نمیرسی. مثل فتوشاپ نیست که تو 10 دقیقه کارای عادی رو بتونی انجام بدی.
سوم: این زبانها توی نسخ قدیمی کار باهاشون فوق العاده مشکل هست و عملا نمیتونی زیاد کار کنی و حوصله و وقت و اعصاب خوردی داره. بیشتر برای برنامه های سیستمی و ماشین استفاده میشه. اما تو نسخه های جدید ماکروسافت مثل C# .net همه چیز ساده شده و با چند کلیک میشه کلی کد صرفه جویی کرد و مطمئنا رو اینجور زبانها وقت گذاشتن اینده بهتری به دنبال داره.
برای شروع هرجا شروع میکنی بدون تمرین فایده نداره به هیچ عنوان. نسخه برلندش 5.2 فکنم بود. بازم بچه ها بهتر میدونن ولی ماکروسافتش Visual Studio.net 2008 هست که حجمش یک دی وی دی هست. این برنامه های تا اونجایی که من میدونم کلی پولشونه ولی کرک شدش ریخته تو بازار.( بستگی به کامپایلرش هم داره).
:1. (38):

™Ali
31-07-08, 17:43
خب از توضیحاتت خیلی ممنونم.
من یه زبان برنامه نویسی میخوام که برا آینده ام به درد بخوره (مثلا برا یه پروژه که یه شرکت بهم بده)
یکی از چیزهای مهمی که میخوام داشته باشه اینه که یه زبان قوی و خود محور (یعنی به درد همه نوع برنامه ای بخوره) باشه.
بعد اصلا حوصله ندارم واسه یه برنامه شش ماه کد بنویسم:1. (38):
نحوه یادگیریش هم نیاز به 10 سال تجربه نداشته باشه.

راستی C++ محیطش گرافیکیه یا همش Command Line هستش؟
Delphi چطوره این یکی گرافیکیه و فک کنم راحت باشه؟؟؟؟

ravegoat
01-08-08, 08:42
خب از توضیحاتت خیلی ممنونم.
من یه زبان برنامه نویسی میخوام که برا آینده ام به درد بخوره (مثلا برا یه پروژه که یه شرکت بهم بده)
یکی از چیزهای مهمی که میخوام داشته باشه اینه که یه زبان قوی و خود محور (یعنی به درد همه نوع برنامه ای بخوره) باشه.
بعد اصلا حوصله ندارم واسه یه برنامه شش ماه کد بنویسم:1. (38):
نحوه یادگیریش هم نیاز به 10 سال تجربه نداشته باشه.

راستی C++ محیطش گرافیکیه یا همش Command Line هستش؟
Delphi چطوره این یکی گرافیکیه و فک کنم راحت باشه؟؟؟؟

دوست عزیز سلام!

من سه زبان رو بهت پیشنهاد می کنم!
ویژوال سی پلاس پلاس،سی شارپ C# و ویژوال بیسیک (نسخه های دات نت). حالا تا اونجایی که می دونم در موردشون توضیح می دم:

VC++: زبان فوق العاده قوی هستش و بسیار هم کاربردیه. تا اونجایی که یادمه اگر بخوای از نسخه های دات نتش در وِیژوال استادیو استفاده کنی، برنامه ات در اول بصورت کنسولی یا همون Command Line هستش و با کد نویسی به صورت وِیژوال در میاد. این زبان در لینوکس هم کاربرد داره اما محیط برنامه نویسیش در لینوکس کاملا شی گر هستش و تو در اول فرم برنامه رو می تونی ببینی. به هر حال یکم یادگیریش مشکل ولی ارزششو داره.

C#: یک زبان شی گرا و فوق العاده انطعطاف پذیره. به نظر من کد نویسی توش از سی پلاس پلاس آسون تره. یک سری از دستورات برنامه نویسی سی شارپ دقیقا عین ویژوال بیسیک دات نته. به هر حال بهت پیشنهاد می کنم حتما امتحانش کنی. در ضمن مایکروسافت هم خیلی ازش حمایت می کنه.

VB : این زبان خیلی با سابقه و قدرتمند هست (بر گرفته شده از Basic & QBasic). خیلی جا ها هم کاربرد داره.با VB.netمی تونی برای PocketPC و SmartPhone هم برنامه بنویسی. کاربرد دیگه اون هم تو ASP.net برای طراحی صفحات پویای وب هستش. راحت هم میشه برنامه نویسی با این زبانو یاد گرفت. حمایت از این زبان کم شده. من خودم از این زبان استفاده می کنم (VB.net) و نسخه از VB6 هم تو الکترونیک و هک خیلی استفاده می شه.

دوست عزیز انتخاب با خودته. من بهت پیشنهاد می کنم یه Visual Studio 2008 یا 2005 بگیر و زبان های که در بالا توضیح دادمو روش نصب کن. این جوری می تونی راحت تر تصمیم بگیری. ویژوال استادیو 2008 هم CD و DVD هست و نسخه های موجود می تونه کارتو راه بندازه. به هر حال اگر در مورد خرید پک سوال داشتی بگو تا بیشتر بهت توضیح بدم.

و حالا بقیه سوالا:

دوست عزیز برنامه نویسی نیاز به تجربه داره و فرق نمی کنه تو چه از چه زبانی استفاده کنی. فقط باید پشتکار و امید داشته باشی!:great:
بهت پیشنهاد می کنم برو اول یه کلاس آموزشی 3 ماه تا یه چیزایی دست بیاد بعد می تونی خودت با استفاده از منابع موجود، برنامه نویسی تو قوی کنی. در مورد منبع و کتاب هم سوالی داشتی بگو.

و در آخر: در مورد Delphi
عجب جایی این دلفی...:1. (38):
به نظر من می تونی از دو نسخه ی دلفی استفاده کنی، یکی دلفی 7 و دومی برلند دلفی دات نت 2005. هر دوی این نسخه ها شی گرا هستن و تو در اول فرم برنامه رو می بینی و می تونی بار عمل کشیدن و رها کردن کنترل های روی فرم برنامه ای که می خوای بنویسی بذاری. برخی از الگو های Delphi .NET شبیه VB.net هستش و کلا دلفی زبان خوب و قوی هستش و خیلی ها هم قبولش دارن.

بازم سوال داشتی، سایر دوستان و استادنم در این انجمن و خود من در خدمتیم!

با سپاس
آرمین:11():

MoBiN.R
01-08-08, 08:59
فکر کنم دوستان جواب کامل شما رو دادند دیگه جایی برای من نمیزاره ... C و C++ فرق هایی با هم دارند .. برنامه نویس موفق کسیه که تلاش و پشتکار داشته باشه و از فکرش خوب استفاده کنه ... در ضمن برنامه نویسی سخت نیست فقط یک سری قواعد هست که باید یاد گرفت که اگر یاد بگیری زبان دیگه مهم نیست .. به نظر من از کتب فارسی شروع کنی خیلی بهتره ... آخرین ورژن تحت ویندوز ویژوال Visual C++ 2008 هست که خیلی قدرتمنه و جزو زیر مجموعه های Visual Studio.Net 2008 هست ... این برنامه رو نمیشه دانلود کرد چون حجمش به بالای 3 گیگ میرسه و Free هم نیست ... در ضمن اگر بخوای C++ کار کنی بدون محیط ویژوال میتونی از Turboi C++ استفاده کنی که همش Command Line هست ... ولی به نظر من C#.Net رو شروع کنی بهتره ...

™Ali
01-08-08, 11:03
همتون عالی توضیح دادید ازتون ممنونم.
اگه اجازه بدید چند تا سوال دیگه تو ذهنم اذیتم می کنه و بپرسم.
1- این Visual Studio.Net 2008 دقیقا چیه و چه برنامه هایی درخودش داره؟
2- این برنامه که الان ازش اسم بردم از کجا میشه تهیه کرد.
3- VC++ این یکی رو تا به حال نشنیدم!!!
4- محیط های Visual بهتره یا Command Line???
خودتون جای من بذارید.
ببیینید چه حسی دارید وقتی نمی دونید کدوم زبان برنامه نویسی رو شروع کنید؟؟
راستی کسرا کجاست؟؟؟
یکی نیست واسه من یه کلاس درت و حسابی بذاره:1. (38):
با سپاس فراوان

ravegoat
01-08-08, 12:24
دوست عزیز!
سوال پرسیدن عیب نیست.:great:

1-Visual Studio.Net 2008 یک محیط برنامه نویسیه. وقتی این برنامه رو با سایر برنامه های مرتبط نصب می کنی، یه شمایل با نام بالا روی صفحه ی میزکارت ظاهر میشه که شبیه به علامت بی نهایت می مونه. وقتی این برنامه رو اجرا می کنی، یک پنجره باز می شه که برای برنامه نویسیه. در این محیط انتخاب می کنی که با چه زبان برنامه نویسی (vb, vc++, vc#) می خوای کار کنی. بعد تعیین می کنی که با این زبان می خوای چه پروژه ای بسازی مثلا می خوای برنامه ی کاربردی بنویسی، برنامه ی گوشی های هوشمند طراحی کنی و ... . بعد هم یه چیزایی رو تنظیم می کنی و شروع می کنی به برنامه نویسی. در حقیقت وِژوال استادیو به کار ها سرو سامان می ده.

2-از کجا میشه تهیه کرد:
الف)سوپر مارکت سر کوچه ی ما ب)سوپر مارکت سر کوچه ی شما ج)سوپر مارکت سر کوچه ی ایشان د)همه ی موارد.

یقینا" گزینه و) درسته!:lol:
به خاطر این شوخی ببخشید!!!
نسخه ی 2008 ویژوال استادیو هم به صورت سی دی و دی وی دی موجوده. اگر می تونی DVD رو تهیه کن. CD Visual Studio.Net 2008 رو هم می تونی بگیری. نسخه ی کامل اما بدون MSDN (Only the registered members can see the link) اون داری دو سی دی هستش که با قیمت حدود دو هزار تومان می تونی تهیه اش کنی.
شامل:

Visual C#
Visual C++
Visual Basic
Visual Web Developer
MS SQL Server 2008

نسخه ی سی دی باید اول رو رایانه Extract بشه و بعد اونو از توی رایانه نصب کنی.

3-راحتت کنم، تمام زبان های مایکروسافت دات نت اولشون V به معنای Visual (شی گرا) وجود داره. پس VC++ یعنی ویژوال سی پلاس پلاس که می تونی تو اینترنت هم دنبالش بگردی!

4-
*برنامه های کنسولی راحت تر از برنامه های گرافیکی بار گذاری میشن چون دیگه لازم نیست دستورات محیط گرافیکی رو اجرا کنند. ولی الآن دیگه کسی برنامه ی کنسولی نمی سازه.
**محیط های برنامه نویسی جدید همشون ویژوال هستن. ولی اگر دنبال محیط برنامه نویسی کنسولی هستی برو دنبال TurboC . زمانی که من به دنیا اومدم این محیط برنامه نویسی تو اوج بود:whistle:. یادش بخیر... . خواستی لینک دانلودشو برات می ذارم.
***با تمام زبان های برنامه نویسی جدید مایکروسافت حتی VB.netمیشه هم برنامه ی کنسولی و هم ویژوال نوشت. من پیشنهاد می کنم که تو برنامه های ویژوال طراحی کن!

به جمع برنامه نویسان این کره ی خاکی خوش آمدی:party:
با سپاس

™Ali
01-08-08, 13:05
تو عزیز دلمی آرمین اگر اسلام دست و بال ما را نبسته بود:1. (1)::1. (38):

خب ما هم رفتیم تو کار Visual Studio.Net 2008 البته نسخه DVD رو تهیه می کنم.:yes:

1- حالا گل پسر به نظرت از کتاب شروع کنم یا از CD های آموزشی. البته بحث اصلی من
اینه که چند تا کتاب یا CD خوب بهم معرفی کنید. راستی Persian باشه:great:
2- بعد اگه مثلا با نسخه Visual کار کنم دیگه دستورات نسخه کنسول رو یاد نمی گیرم؟؟؟
3- راستی به این علامت # چی میگن ؟:1. (26):
4- حالا تو مجموعه Visual Studio.Net 2008 کدوم بخش رو به من پیشنهاد می کنی؟
5-این MSDN چیه ؟؟ خوردنیه؟؟:1. (38):
هدفم که گفتم آینده نگری هست + استعداد رو هم دارم.
با سپاس مجدد:11():

green_waves
01-08-08, 14:57
تو عزیز دلمی آرمین اگر اسلام دست و بال ما را نبسته بود:1. (1)::1. (38):

خب ما هم رفتیم تو کار Visual Studio.Net 2008 البته نسخه DVD رو تهیه می کنم.:yes:

1- حالا گل پسر به نظرت از کتاب شروع کنم یا از CD های آموزشی. البته بحث اصلی من
اینه که چند تا کتاب یا CD خوب بهم معرفی کنید. راستی Persian باشه:great:
2- بعد اگه مثلا با نسخه Visual کار کنم دیگه دستورات نسخه کنسول رو یاد نمی گیرم؟؟؟
3- راستی به این علامت # چی میگن ؟:1. (26):
4- حالا تو مجموعه Visual Studio.Net 2008 کدوم بخش رو به من پیشنهاد می کنی؟
5-این MSDN چیه ؟؟ خوردنیه؟؟:1. (38):
هدفم که گفتم آینده نگری هست + استعداد رو هم دارم.
با سپاس مجدد:11():

1- هم CD هست و هم کتاب معمولا کتاب ها بهتر هستند
2- هر دو را باید یاد بگیرید محیط ویژوال به شما کمک می کنه تا ساده تر کار کنید ولی برای شما برنامه نویسی نمی کنه اگر قبلا زبان برنامه نویسی خوانده باشید خیلی ساده تر می تونید با محیط ویژوال کار کنید
3- قدیمیا میگن پوند - حرفه ای ها میگن شارپ - تازه کارها میگن مربع
4- فقط و فقط VC# اصلا سمت VB نرو که دوباره کاری میشه
5- یک Help فوق العاده قوی

کلا برنامه نویسی آینده نگری نداره مگر اینکه خبره بشی و کسی رو دستت نباشه
استعداد لازم = مغز برنامه نویسی (الگورتیم نویسی) + مدیریت پروژه + فکر باز

من یک کتاب الکترونیک آموزش فارسی VC# دارم فکر کنم هزار صفحه باشه چیز خوبی هستش اگر نظرت VC# هست و خواستی بزارم

در ضمن هر ورژنی از VS.Net مناسبی هست ورژن 2008 اون کمی سیستم را سنگین میکنه

ravegoat
01-08-08, 15:28
دوست عزیز!

1-هر دو تاش خوبه! من کتاب آموزش ویژوال سی پلاس پلاس دات نت در بیست و یک روز رو بهت پیشنهاد می کنم، قیمتش 3500 تومان (البته این قیمت برای سال 83 هستش) انتشارات موسسه نص ، نویسندگان چاپمن/انصاری. آموزش سی شارپ در 21 روز، قیمت 3500 تومان، انتشارات موسسه نص ، نویسندگان جونز/گوهری. در ضمن در اینترنت هم می تونی سایت های خوبی پیدا کنی.

2-در VB.net ، توابع برنامه های کنسولی با وِیژوال فرق می کنه. پس دو تا چیز جدا از هم هستن ولی برخی از کلاس بین شون مشترکه. تو بقیه زبان ها نمی دونم اوضاع چه جوریه. به هر حال تو فعلا رو ویژوالش کار کن، وقتی یاد گرفتی برو سراغ کنسول.

3-به این علامت می گن شارپ.

4-زبان ویژوال سی پلاس پلاس و سی شارپ . پروژه های Windows Application ، یعنی همون برنامه های وِیژوال

5-MSDN مرجع کامل کد های زبان های برنامه نویسی مایکروسافت هستش همراه با توضیح. عده زیادی تصمیم به خوردنش گرفتن ولی تا حالا کسی به این افتخار دست نیافته. شوخی می کنم.:1. (38):
موفق باشی!

با سپاس

™Ali
01-08-08, 16:59
حالا نامردی نکنید یکی یکی بیاین جلو!! :lol:
دارم گیج میشم:
1- این علامت شارپ چه معنای خاصی داره؟
2- منظور از .NET چیه ؟؟؟
3- بالاخره VC++ یا C#؟؟؟

اینو راست میگه؟؟؟
ارادتمند شما

ravegoat
02-08-08, 07:23
حالا نامردی نکنید یکی یکی بیاین جلو!! :lol:
دارم گیج میشم:
1- این علامت شارپ چه معنای خاصی داره؟
2- منظور از .NET چیه ؟؟؟
3- بالاخره VC++ یا C#؟؟؟

اینو راست میگه؟؟؟
ارادتمند شما

دوست عزیز

1-این علامت رو فراموش کن. زیاد به برنامه نویسی ربط نداره. حتی تو موسیقی هم می تونی این علامتو پیدا کنی. معنی اون رو هم نمی دونم.

2-دات نت فناوری جدید برنامه نویسی مایکروسافت هستش، برای کلیه زبان ها. این جا زیاد نمیشه در موردش توضیح داد. فقط بدون چیز بسیار مفیدی هستش. یعنی اگر تو با C#.net کار کنی، برنامه ات در ویستا به راحتی اجرا میشه.

3-به نظر من C#.

با سپاس

MoBiN.R
02-08-08, 09:07

این کاملا درسته ...

™Ali
02-08-08, 12:51
به نظر من C#.
محیط کنسولش یا VC#

بیشتر میخوام خودمو سرگرم کنم آخه رشته ام تجربی هست:1. (38):

آقای سهیل
02-08-08, 13:43
محیط کنسولش یا VC#

بیشتر میخوام خودمو سرگرم کنم آخه رشته ام تجربی هست:1. (38):

عزیزم شما برای سرگرمی میتونی بری کلاس شنا و...
اینجوری برات بهتره...
کسی برای سر گرمی سراغ برنامه نویسی نمیره.
شما با همین c++ شروع کن اگه دیدی میتونی و مخت میکشه بعد برو سراغ بالاتراش
کتاب منبع برای آموزش سی++ کتاب عین الله جعفر نژاد قومی رو بگیر.
موفق باشی!!

™Ali
02-08-08, 14:16
عزیزم شما برای سرگرمی میتونی بری کلاس شنا و...
شرمنده از رشته های ورزشی جمیعا بدم میاد.
قراره با یه مهندس یه تیم برنامه نویسی تشکیل بدم.
آخه 8 ساله با کامپیوتر دارم کار می کنم اونوقت بلد نیستم برنامه بنویسم:great:

شما با همین c++ شروع کن اگه دیدی میتونی و مخت میکشه بعد برو سراغ بالاتراش
کتاب منبع برای آموزش سی++ کتاب عین الله جعفر نژاد قومی رو بگیر.
مثله اینکه پست های قبلی رو نخوندی قراره برم تو کار VC#

راستی دوستان این Visual Studio.net 2008 یه سیستم قوی میخواد؟؟؟

MoBiN.R
02-08-08, 15:21
دوستان کاملا درست میگن ... اگر برای سرگرمی میخواین وارد دنیای برنامه نویسی بشین بهرته از همین الان بیخیال بشین و خودتونو خسته نکنید ... در ضمن کل زبان های موجود در Visual Studio.Net 2008 دهم دارای محیط کنسول هستند و هم محیز ویژوال فرم گرا از جمله C#.Net که شما میتونید به دلخواه محیط مورد نظر رو انتخاب کنید ....

در ضمن من با سیستم زیر دارم به راحتی با Visual Studio.Net 2008 کار میکنم :

CPU : 1.8 GIG/Hz
RAM : 256 MB
Video = nVIDIA Geforce 128
Hard Disk = 40 GiG IDE

در ضمن مشخصات سیستم دوم من هم در زیر گذاشتم . در این سیستم هم نصب میشد ( ورژن 2005 ) که سرعت کار با اون فوق العاده پایین بود :

CPU : 700 MG/Hz
RAM : 256 MB
Video = VIA 32 Bit
hard Disk : 20 GIG

™Ali
02-08-08, 15:31
ممنونم مبین جان:1. (21):
راستش رو بخوای برای تفریح که نیست گفتم:

قراره با یه مهندس یه تیم برنامه نویسی تشکیل بدم.
گفت فقط زبانی رو که میخوای انتخاب کنی بگو تا باهاتون کار کنم.
یعنی تقریبا میشیم مثل این:

تیم برنامه نویسی میکروسان:1. (38):
به هر حال یه سالی رو روی این برنامه نویسی قراره وقت بذارم به نظرتون کافیه؟؟
چون دیگه درسهام مجال بیشتر بهم نمی دن.
راستی تاپیک خوبی شده برا هر کی بخواد در آینده تصمیم بگیره.
موفق باشید..:11():

green_waves
02-08-08, 21:13
اگر رشته تجربی را می خوای ادامه بدی کار با نرم افزار SPSS را به خوبی یاد بگیر که بعدا خیلی کمکت می کنه

کار با بانک ها اطلاعاتی در سطح ابتدایی هم برای شما خوب هست بالاخره من بیشتر با پزشکان در ارتباط هستم و از مشکلاتشون اگاه تر هستم

برنامه نویسی یکی از سخترین گزینه هایی هست که انتخاب کرده اید در برنامه نویسی مهم ترین چیزی که باید داشته باشی فکر برنامه نویسی هست که تجربه زیاد لازم داره

™Ali
02-08-08, 23:58
از نظراتت بسیار ممنونم دوست عزیز (شرمنده اسمتون رو نمی دونم)
میشه درباره نرم افزارSPSS بیشتر توضیح بدید:great:
کار با بانک ها اطلاعات منظورت مثل MySQL هست؟؟؟
راستی نرم افزار Visual Studio 2008 رو تو اینترنت برا خرید پیدا کردم
ولی .Net رو نداره آیا منظورشون همونVisual Studio.Net2008 هست یا فرق داره؟؟؟

MoBiN.R
03-08-08, 09:15
دوست عزیز شما باید اول باید به حداقل یک زبان مسلط باشید تا یک تیم موفق تشکیل بدید . در ضمن Visual Studio 2008 با Visual Studio.Net 2008 هیچ تفاوتی نداره... در ضمن در مورد بانک اطلاعاتی هم پیشنهاد میکنم دنبال بانک حرفه ای و قوی مثل SQL Server و یا Oracle بروید .. التبه Access هم خوبه

ravegoat
03-08-08, 09:17

دوست عزیز!

هــــــــــــیچ فرقی باهم ندارند.:cool:
هر دو تا یکی هستند. یعنی ویژوال استادیو 2008 قطعا بر اساس دات نت هستش.

با سپاس

green_waves
03-08-08, 09:50
از نظراتت بسیار ممنونم دوست عزیز (شرمنده اسمتون رو نمی دونم)
میشه درباره نرم افزارSPSS بیشتر توضیح بدید:great:
کار با بانک ها اطلاعات منظورت مثل MySQL هست؟؟؟

SPSS یک نرم افزار آماری هستش یک پژوهشگر در زمینه پزشکی در بخش آنالیز اطلاعات نیاز دارد که اطلاعات کیفی خود به طریقی که با کمترین از دست دادگی را داشته باشد تبدیل کند (این قسمت از اهمیت زیادی برخوردار است) و بعد از اون کار با اعداد و ارقام هست و SPSS
نرم افزارهای قوی تذی از SPSS هم هست ولی SPSS بخاطر سادگی بیشتر مورد توجه هست

من از ورژن 6 به بعد VS هر چی دیدم دات نت بود

منظورم از بانک اطلاعاتی اکسس و اکسل بود و تهیه فرم های ساده رجیستری مانند تحت ویندوز و یا وب برای جمع آوری اطلاعات ساده تر که آشنایی مختصر با VB و یا VC کار شما را راه می اندازد

green_waves
03-08-08, 09:58

اینو راست میگه؟؟؟

این کاملا درسته ...

برای آینده نگری
1- وب و تجارت الکترونیک
2- شبکه
3- سایر خدمات الکترونیک و مجازی

البته دنیا برنامه نویسی امروز مثل قدیم نیست که وقتی بخوای برنامه بنویسی از صفر شروع بکنی و از پایه کار بکنی باز هم در دنیای Close Source محدودیت های زیاد نسبت به Open Source داری

™Ali
18-06-09, 19:23
با تشکر از همه دوستان !
واقعا خیلی کمک کردید. به زودی یه تاپیک میزنم و جدیدترین برنامه ها (البته اگه بشه گفت برنامه :yes:) رو اونجا میذارم!

deopen
28-07-09, 11:40
همونطور که دوستمون گفت بهتر است basic را یاد بگیرید اما به نظرم مطالعه این کتاب نیازی به بلد بودن Basic نداره من فصل 1 و 2 را که در ارتباط با اشخاصی مانند شما هست مطالعه نکردم , شما میتونی basic را کنار بگذاری و CPP را با این کتاب شروع کنی هرچند گفتنی است که Basic قدرت برنامه نویسی را افزایش میده .

latin:
how to program C++ by deitel

برنامه نویسی با c++
نویسنده : دیتل
نشر غزال

من 5th edition را مطالعه کردم, موفق باشی دوست من .

™Ali
28-07-09, 12:51
این تاپیک که ماله سال قبله! ==>> 03-08-08, 09:28

من الان دارم سی شارپ / #C کار می کنم........

به دوستان هم پیشنهاد می کنم برن سراغ #F ......:yes:

deopen
28-07-09, 13:56
به دوستان هم پیشنهاد می کنم برن سراغ #F .....من به دوستان پیشنهاد میکنم ابتدا هدفشون را از برنامه نویسی مشخص کنند بعد مطابق با اون زبان مورد نظرشون با اطلاعات کامل را انتخواب کنند.

™Ali
29-07-09, 11:07
من به دوستان پیشنهاد میکنم ابتدا هدفشون را از برنامه نویسی مشخص کنند بعد مطابق با اون زبان مورد نظرشون با اطلاعات کامل را انتخواب کنند.

در کل واسه اونایی گفتم که میخوان برن سمت Net. Only the registered members can see the link

mohsen1367
25-09-17, 02:06
خوندن مطالب تاپیک های قدیمی و دیدن افرادی که پست گذاشتن و الان توی انجمن نیستن مثل سوار شدن توی ماشین زمان میمونه :lol:

مخصوصا اون جایی که یکی از دوستان گفتن حجم این نرم افزارها به 3 گیگ میرسه و نمیشه دانلود کرد باید بری dvd شو بخری

من سوالی مثل سوال استارتر توی ذهنم بود که تاپیک زدم ولی متاسفانه توی سال 2017 مثل سال 2008 از تاپیکم استقبال نشد و کسی بهم جواب نداد
بااینکه توی این سالها افراد متخصص و کاربلد خیلی بیشتر از اون موقعه ها هستن اما ظاهرن مسائل و مشکلات زندگی به نحوی شده که دیگه مثل اون زمان فرصت رفتن به انجمن های مختلف و انتقال دانششون به افراد دیگه رو ندارند
علی ایحال نظرات دوستان تا حدودی روشنم کرد و تا حدودی گیج و مبهوت
مخصوصا اینکه فهمیدم زبانی به اسم F# هست که تا حالا اسمشم نشنیده بودم :whistle:

SajjadKhati
25-09-17, 05:36
خوندن مطالب تاپیک های قدیمی و دیدن افرادی که پست گذاشتن و الان توی انجمن نیستن مثل سوار شدن توی ماشین زمان میمونه :lol:

مخصوصا اون جایی که یکی از دوستان گفتن حجم این نرم افزارها به 3 گیگ میرسه و نمیشه دانلود کرد باید بری dvd شو بخری

من سوالی مثل سوال استارتر توی ذهنم بود که تاپیک زدم ولی متاسفانه توی سال 2017 مثل سال 2008 از تاپیکم استقبال نشد و کسی بهم جواب نداد
بااینکه توی این سالها افراد متخصص و کاربلد خیلی بیشتر از اون موقعه ها هستن اما ظاهرن مسائل و مشکلات زندگی به نحوی شده که دیگه مثل اون زمان فرصت رفتن به انجمن های مختلف و انتقال دانششون به افراد دیگه رو ندارند
علی ایحال نظرات دوستان تا حدودی روشنم کرد و تا حدودی گیج و مبهوت
مخصوصا اینکه فهمیدم زبانی به اسم F# هست که تا حالا اسمشم نشنیده بودم :whistle:

سلام
تاپیکی که زدید ، توش کاراکتر # داشت و باعث میشد تاپیک بالا نیاد تا جوابی داده شه
البته آقا آرمین و بقیه ی اساتیدها جواب کامل دادن . من هم چندان ++C کار نکردم (فقط اطلاعات اولیه ازش دارم) بنابراین اغلب سئوالات پست اول رو بهش اشراف ندارم ولی تا بچه های دیگه جواب بدن ، تا جایی که بدونم ، میگم (فرض رو بر این میگیرم که دقیقت سئوالات پست اول رو دارین) :

تا جایی که میدونم :
1) فرقی ندارن جز توی قابلیت ساپورت کردن شی گرایی در ++C

2) سخت نیست (البته سختی اش ، به انتخاب زبان هم بستگی داره) ولی برنامه ریزی بلند مدت میخواد (حداقل یکساله و برای حرفه ای شدن ، هر چی وقت گذاشته بشه ، بازم کمه حتی 15 سال زمان)

3) نمیدونم منظورشون از آینده نگری ، چیه . ولی هدف برنامه نویسی ، رابطه ی مستقیمی با انتخاب زبان داره .

معمولا اونایی که هدف شون دروس دانشگاهی هست یا اونایی که در سطح درایور و بسیار پیشرفته میخوان برنامه نویسی کنن ، انتخاب شون زبان ++C هه . البته بعضی از اساتید دانشگاه ها هم #C و بعضی ها هم جاوا درس میدن ولی تا جایی که میدونم ، اغلب شون ++C درس میدن . دیگه اینکه ، ++C ، دو نوع هست . یکی تحت دات نت و یکی دیگه غیر دات نت . تحت دات نت اش، یه کم آسون تر از غیر دات نت اش هست ولی محدودیت هایی توی برنامه نویسی حرفه ای و وابسته نبودن به سیستم عامل ایجاد میکنه . البته مایکروسافت توصیه کرده بجای استفاده از ++C تحت دات نت ، از #C استفاده بشه . ولی ++C غیر دات نت ، سخت تره . مثلا اینکه حتی بصورت مستقیم ، قابلیت تعریف رشته نداره و کلا به نظرم منعطف نیست
معمولا اونایی که هدف شون پول درآوردن از برنامه نویسی هست یا اینکه برنامه نویسی ساده تر از ++C میخوان ، زبان #C رو انتخاب میکنن . ولی علاوه بر این هدفی که گفتم ، اگه برنامه نویسی تون به سیستم عامل وابسته هست (مثلا اینکه برای موشک ها و ... نمیخواین برنامه نویسی کنین) یا برنامه نویسی در سطح درایور انجام نمیدین (معمولا برنامه نویسی سطح درایور رو نرم افزارهای بسیار حرفه ای و گروهی انجام میدن مثل آنتی ویروس ها و یا ویروس های بسیار پیشرفته . هر چند با سی شارپ هم میشه حدودا برنامه نویسی سطح درایور انجام داد) یا اینکه اگه هدف تون ، درس دانشگاه نیست (البته بازم بستگی به استادش داره) ، #C انتخاب هوشمندانه تری هست

4) بستگی به انتخاب زبان تون داره . اگه #C باشه ، آموزشش از صفر ، توی انجمن هست . برای سی پلاس پلاس هم باید بگردید توی اینترنت . ولی بجز هر دوی این قضایا ، من اگه بودم ، کلاس های آموزشی رو هم (در صورت مشکل مالی نداشتن) پیگیری میکردم چون رقابت میشه و آدم انگیزه ی بسیار بیشتری پیدا میکنه تا اینکه صرفا تنهایی توی خونه یاد بگیره (البته آموزش های اینترنت رو توی خونه پیگیری کردن ، خیلی کمک میکنه ولی ...)

5) اگه از دات نت ++C استفاده میکنین که بهتره (یا باید) از ویژال استودیو استفاده کنین که آخرین نسخه اش visual studio 2017 v15.3 هست وگرنه نمیدونم

6) حجم آفلاین visual studio 2017 v15.3 ، حدودا 24 گیگ هه

بقیه که مشخص هه

mohsen1367
25-09-17, 12:54
سلام
تاپیکی که زدید ، توش کاراکتر # داشت و باعث میشد تاپیک بالا نیاد تا جوابی داده شه
البته آقا آرمین و بقیه ی اساتیدها جواب کامل دادن . من هم چندان ++C کار نکردم (فقط اطلاعات اولیه ازش دارم) بنابراین اغلب سئوالات پست اول رو بهش اشراف ندارم ولی تا بچه های دیگه جواب بدن ، تا جایی که بدونم ، میگم (فرض رو بر این میگیرم که دقیقت سئوالات پست اول رو دارین) :

تا جایی که میدونم :
1) فرقی ندارن جز توی قابلیت ساپورت کردن شی گرایی در ++C

2) سخت نیست (البته سختی اش ، به انتخاب زبان هم بستگی داره) ولی برنامه ریزی بلند مدت میخواد (حداقل یکساله و برای حرفه ای شدن ، هر چی وقت گذاشته بشه ، بازم کمه حتی 15 سال زمان)

3) نمیدونم منظورشون از آینده نگری ، چیه . ولی هدف برنامه نویسی ، رابطه ی مستقیمی با انتخاب زبان داره .

معمولا اونایی که هدف شون دروس دانشگاهی هست یا اونایی که در سطح درایور و بسیار پیشرفته میخوان برنامه نویسی کنن ، انتخاب شون زبان ++C هه . البته بعضی از اساتید دانشگاه ها هم #C و بعضی ها هم جاوا درس میدن ولی تا جایی که میدونم ، اغلب شون ++C درس میدن . دیگه اینکه ، ++C ، دو نوع هست . یکی تحت دات نت و یکی دیگه غیر دات نت . تحت دات نت اش، یه کم آسون تر از غیر دات نت اش هست ولی محدودیت هایی توی برنامه نویسی حرفه ای و وابسته نبودن به سیستم عامل ایجاد میکنه . البته مایکروسافت توصیه کرده بجای استفاده از ++C تحت دات نت ، از #C استفاده بشه . ولی ++C غیر دات نت ، سخت تره . مثلا اینکه حتی بصورت مستقیم ، قابلیت تعریف رشته نداره و کلا به نظرم منعطف نیست
معمولا اونایی که هدف شون پول درآوردن از برنامه نویسی هست یا اینکه برنامه نویسی ساده تر از ++C میخوان ، زبان #C رو انتخاب میکنن . ولی علاوه بر این هدفی که گفتم ، اگه برنامه نویسی تون به سیستم عامل وابسته هست (مثلا اینکه برای موشک ها و ... نمیخواین برنامه نویسی کنین) یا برنامه نویسی در سطح درایور انجام نمیدین (معمولا برنامه نویسی سطح درایور رو نرم افزارهای بسیار حرفه ای و گروهی انجام میدن مثل آنتی ویروس ها و یا ویروس های بسیار پیشرفته . هر چند با سی شارپ هم میشه حدودا برنامه نویسی سطح درایور انجام داد) یا اینکه اگه هدف تون ، درس دانشگاه نیست (البته بازم بستگی به استادش داره) ، #C انتخاب هوشمندانه تری هست

4) بستگی به انتخاب زبان تون داره . اگه #C باشه ، آموزشش از صفر ، توی انجمن هست . برای سی پلاس پلاس هم باید بگردید توی اینترنت . ولی بجز هر دوی این قضایا ، من اگه بودم ، کلاس های آموزشی رو هم (در صورت مشکل مالی نداشتن) پیگیری میکردم چون رقابت میشه و آدم انگیزه ی بسیار بیشتری پیدا میکنه تا اینکه صرفا تنهایی توی خونه یاد بگیره (البته آموزش های اینترنت رو توی خونه پیگیری کردن ، خیلی کمک میکنه ولی ...)

5) اگه از دات نت ++C استفاده میکنین که بهتره (یا باید) از ویژال استودیو استفاده کنین که آخرین نسخه اش visual studio 2017 v15.3 هست وگرنه نمیدونم

6) حجم آفلاین visual studio 2017 v15.3 ، حدودا 24 گیگ هه

بقیه که مشخص هه

ممنونم از پاسختون

اینکه گفتین سی شارپ به سیستم عامل وابسته است برای برنامه نویسی اندروید هم میشه ازش استفاده کرد ؟
یا اینکه فقط برای ویندوز کاربرد داره ؟

و اینکه اطلاعاتی در مورد F شارپ دارین ؟

SajjadKhati
25-09-17, 13:42
ممنونم از پاسختون

اینکه گفتین سی شارپ به سیستم عامل وابسته است برای برنامه نویسی اندروید هم میشه ازش استفاده کرد ؟
یا اینکه فقط برای ویندوز کاربرد داره ؟

و اینکه اطلاعاتی در مورد F شارپ دارین ؟

بله میشه
از سی شارپ میشه برای سیستم عامل های ویندوز ، آندروید ، ios برنامه نوشت . برای بقیه ی سیستم عامل ها مثل لینوکس و مکینتاش و ... ، دقیق یادم نیست . شاید بشه . هر چند بعضی ها میگن که قدرت کدنویسی با آندروید استودیو (زبان جاوا) ، برای آندروید بیشتره (ولی من نمیدونم) . برای وب و بازی هم میشه با سی شارپ برنامه نوشت . کلا زبان چند سکویی هست (یعنی از چندین سیستم عامل ساپورت میکنه)
#F هم هیچ چی . چیز دندون گیری نیست تا جایی که میدونم . #F هم توسط مایکروسافت طراحی شد ولی تا جایی که میدونم ، در حد سی شارپ نیست
کلا 3 زبان بزرگ و مطرح ، ++C و جاوا و سی شارپ هستن

ravegoat
25-09-17, 17:45
با عرض سلام،

در مقدمه عرض کنم مواردی که مطرح میشه از یک زاویه ی خاص به قضیه نگاه می کنه و حکم کلی نیستش.

ما برای این که یک سیستم رو برنامه ریزی کنیم باید قوانین حاکم بر اون رو بدونیم. به همین دلیل در دوره ی کارشناسی، غالب دروس ما رو با سیستم های کامپیوتری آشنا می کنن و توجه کم تری به نحوه ی برنامه ریزی اون ها دارن. در دانشگاه ها ابتدا ما رو با زبان های سطح پایین آشنا می کنن. بدین ترتیب ما از نزدیک با تعامل برنامه ی خودمون با سیستم آشنا میشیم. این الگو یکی از بهترین راه ها برای ورود به صنعت تولید نرم افزار هستش.

زبان های برنامه نویسی در مواردی رقیب هم دیگه هستند و در مواردی مکمل هم. یک توسعه دهنده باید توانایی تحلیل مناسبی داشته باشه تا زبان مناسب رو برای کارش انتخاب کنه. ما زمانی می تونیم زبان مناسب رو انتخاب کنیم که هم زبان های سطح پایین و هم زبان های سطح بالا رو بشناسیم.

اگر بنده برای ورود به این حوزه مستقیما یک زبان سطح بالا نظیر سی شارپ رو انتخاب کنم، در آینده دچار مشکلاتی خواهم شد. وقتی یادگیری زبان سی شارپ به اتمام رسید، بنده برای ورود به بازار کار داخلی با دو جریان رو به رو میشم:
جریان اول توسعه ی نرم افزار های خرد هستش؛ مثل یک نرم افزار مشاور املاک. بنده در طور زندگی حرفه ای خودم نیاز های روزمره و نه چندان پیچیده ی مردم رو به شکل یک اتوماسیون در میارم. پس از گذشت مدتی توانایی فنی بنده در حد مشخصی باقی می مونه چون در کار من چالشی وجود نداره.
جریان دوم توسعه ی نرم افزار های کلان هستش؛ مثل یک ERP. این دسته نرم افزار ها چالش های فراوان دارن. چون بنده با سطوح پایین سیستم آشنا نیستم، مجبورم به ابزار و کتابخانه های آماده ای روی بیارم که دنیا برای حل این چالش ها ارایه کرده. چون این ابزار ها با دید کلی طراحی شدن، معمولا برای حل چالش های پیش رو بنده بهینه نیستن. در نتیجه نرم افزاری که با به کارگیری چنین رویکردی نوشته بشه، تنها در سطح بازار داخلی حرف برای گفتن داره.

متاسفانه در کشور ما اکثر دهان پر کن ترین نرم افزار های داخلی، در باطن فاجعه ترین اون ها هستن. اگر ما قدمت سی شارپ را نزدیک به 17 سال تا زمان نگارش این نوشتار بدونیم، برنامه نویس هایی داریم که در همین مدت زمان به این زبان برنامه نوشتن. اما تنها به دلیل عدم شناخت درست سیستم های رایانه ای، بنیادی ترین خطا ها در برنامه ها ی تولیدی این افراد هویدا است. شاید به همین دلیل هستش که کشور ما نتوسنته هیچ فناوری برجسته ای رو به دنیا صادر کنه. کشوری که نتونه نقشی در پیشرفت یک صنعت داشته باشه، چگونه میخواد درصدی از سهم بازار اون رو در اختیار بگیره؟! اگر کسی در ایران می تونه یک نرم افزار انبار داری طراحی کنه، آیا کسی در هند نمی تونه این کار رو انجام بده؟! احتمالا به همین خاطر هست که در ایران شرکت ها بیش تر رو بحث بازاریابی تمرکز دارن تا بحث توسعه ی فنی!

از درد دل که بگذریم، زبان های سطح پایین همواره راه حل مناسبی برای توسعه نیستن. اما در دسته ی زبان های نسل چهارم برای تسلط بر زبان های سطح بالا، تسلط نسبی بر زبان های سطح پایین نظیر سی پلاس پلاس بسیار مفیده. شاید به همین خاطر هم هست که تا کنون در اکثر دوره های آکادمیک چنین زبان هایی تدریس میشه. برای شروع یادگیری زبان های سطح پایین، بهترین منابع می تونه همون دروس پایه ی مهندسی نرم افزار (نظیر سیستم عامل، کامپایلر و طراحی الگوریتم) باشه.

شاد و موفق باشید
آرمین Only the registered members can see the link

mohsen1367
25-09-17, 20:50
ممنون از پاسخ هردوی شما دوستان :11():

سوال بعد اینکه آیا منابع فارسی حال حاضر اونقد خوب و قوی هستن که بشه برای یاد گیری C پلاس پلاس از صفر بهشون تکیه کرد ؟
و اگه امکان داره چندتا رفرنس خوب برای C پلاس پلاس و C شارپ معرفی کنید .

دوم اینکه تمرکز روی C پلاس پلاس و جاوا برای برنامه سازی حرفه ای در اندروید کافی هست ؟

hamedalavi
21-04-18, 18:42
دوستان محیط توسعه برای سی از ویژال استدیو میشه استفاده کرد؟

SajjadKhati
21-04-18, 19:15

سلام
برای نسخه ی دات نتِ سی پلاس یا همون C++ Cli بله
ولی برای غیر دات نت اش یا همون C++ Native نه

ravegoat
22-04-18, 00:03
برای توسعه سی میشه از ویژوال استادیو استفاده کرد.

سلام
برای نسخه ی دات نتِ سی پلاس یا همون C++ Cli بله
ولی برای غیر دات نت اش یا همون C++ Native نه

سلام،

سجاد جان اگر دیباگر و کامپیلرش رو نصب کنی (با ویژوال استادیو عرضه میشه)، برای Native C++ هم میشه از ویژوال استادیو استفاده کرد.