PDA

مشاهده نسخه کامل : سوالی درباره IDM

green_waves
29-07-08, 18:28
من از ADSL استفاده می کنم مودم قبلی ام که با پورت USB با طریق Bridge به کامپیوتر وصی میشد کانکشن PPPoE می ساختم و در تنظیمات IDM در برگه DialUp کانکشنی که دوست داشتم را انتخاب می کردم و در هنگام دانلود شبانه رایگان هنگامی که کانکشن پینگ می کرد مجدد کانکنت می کرد
ولی تازگی که مودم را عوض کردم و یک مودم Eternet گرفتم باز هم بخاطر این که بتونم از کانکشن شبانه استفاده کنم و از مشکلاتی که همیشه کانکت بودن ایجاد می کند خلاص بشم PPP مودم را غیر فعال کردم و رو حالت Bridge بردم (مشابه مودم قبلی ام) ولی IDM نمی تونه پس از دیسک کانکت کردن ISP مجددا کانکت بکنه
مشکل از تنظیمات خاصی در مودم هست ؟
تنظیم خاصی را در IDM اعمال باید بکنم ؟
سایر دوستان هم با همین مشکل روبرو هستند ؟

Dark Devil
29-07-08, 18:41
منظورتون رو اگر متوجه شده باشم :
مودم شما روتر هست و شما PPPoE خوده روتر رو غیر فعال کرین و جاش کانکشنPPPoE درست کردین؟

green_waves
29-07-08, 18:42
منظورتون رو اگر متوجه شده باشم :
مودم شما روتر هست و شما PPPoE خوده روتر رو غیر فعال کرین و جاش کانکشنPPPoE درست کردین؟

دقیقا همین طور هست

Dark Devil
29-07-08, 19:45
دقیقا همین طور هست

1- احتمالا Idm شما خراب شده باشه (برای همه کانکشن ها اینجوریه؟)
2- به تنضیمات مودم نباید مربوط باشه
3- شما کانکشن رو پاک کنین ودوباره درست کنین ببینین بازم همونجوریه؟

ضمن اینکه شما شب ها از PPPoE خود مودم استفاده کنین مشکلی پیش نمیاد چون خود مودم اگر ارتباط قطع بشه اتومات وباره وصل میشه

green_waves
29-07-08, 23:05
1- احتمالا Idm شما خراب شده باشه (برای همه کانکشن ها اینجوریه؟)
2- به تنضیمات مودم نباید مربوط باشه
3- شما کانکشن رو پاک کنین ودوباره درست کنین ببینین بازم همونجوریه؟

ضمن اینکه شما شب ها از PPPoE خود مودم استفاده کنین مشکلی پیش نمیاد چون خود مودم اگر ارتباط قطع بشه اتومات وباره وصل میشه

پس شما همین کار را بدون مشکل انجام می دهید

در اولین فرصت ویندوز را پاک می کنم و دوباره می ریزم شاید درست بشه
این مودم ها اونقدر تنظیمات زیادی دارند گفتم شاید یک قسمت را درست ست نکرده باشم
مشکل در اتومات وصل نشدن نیست مشکل در این هست که IDM تشخیص دهد که ارتباط قطع شده و مجددا درخواست ها ریست کند و بفرستد
منظور شما از PPPoE خود مودم روتر هست یا کانکنتش ؟

Dark Devil
29-07-08, 23:10
منظورم PPPoE روتر بود که همون کاری که IDM انجام میده رو انجام میده

green_waves
29-07-08, 23:32
من با دو تا اکانت کانکت میشم ( اصلی و رایگان شبانه ) برای همین ناچارم PPPoE را غیر فعال کنم و از Bridge استفاده می کنم که تعیین کنم هر وقت با کدامیک کانکت بشم

Dark Devil
29-07-08, 23:40
من با دو تا اکانت کانکت میشم ( اصلی و رایگان شبانه ) برای همین ناچارم PPPoE را غیر فعال کنم و از Bridge استفاده می کنم که تعیین کنم هر وقت با کدامیک کانکت بشم

شما میتونید در روتر خودتون هم دوتا کانکشن ایجاد کنید هر موقع هرکدوم رو خواستین انتخاب کنید و مودم رو ری استارت کنید (فکر کنم شما هم همینکارو میکنید؟!:1. (23):)
یا فرقی نمیکنه از تو ویندوز دوتا کانکشن درست کنین
البته خوبی PPPoE خوده روتر اینه که هر موقع مودم روشن بشه وصل میشه و اگر قطع هم بشه باز خوش سعی میکنه وصل شه

green_waves
30-07-08, 03:07
شما میتونید در روتر خودتون هم دوتا کانکشن ایجاد کنید هر موقع هرکدوم رو خواستین انتخاب کنید و مودم رو ری استارت کنید (فکر کنم شما هم همینکارو میکنید؟!:1. (23):)
یا فرقی نمیکنه از تو ویندوز دوتا کانکشن درست کنین
البته خوبی PPPoE خوده روتر اینه که هر موقع مودم روشن بشه وصل میشه و اگر قطع هم بشه باز خوش سعی میکنه وصل شه

نه اتفاقا من دو تا کانکشن تو ویندوز تعریف کردم

برای تعریف دو کانکشن PPPoE تو خوده مودم سه تا مشکل هست
اولا بخاطر یکسان بودن VCI و VPI اجازه ساختن را نمی دهد
دوما هر دفعه نمی برم تو کنترل پنل مودم پسوند و یورز را عوض کنم
سوما فعال سازی PPPoE مشکل IDM را دو چندان می کنه

Dark Devil
30-07-08, 16:54
نه اتفاقا من دو تا کانکشن تو ویندوز تعریف کردم

برای تعریف دو کانکشن PPPoE تو خوده مودم سه تا مشکل هست
اولا بخاطر یکسان بودن VCI و VPI اجازه ساختن را نمی دهد
دوما هر دفعه نمی برم تو کنترل پنل مودم پسوند و یورز را عوض کنم
سوما فعال سازی PPPoE مشکل IDM را دو چندان می کنه

1- بله دقیقا درسته من هم معمولا VPIیکی از رو 0 میدم بعد که میخوام کانکت شم درستش میکنم
2- متوجه نشدم!؟Only the registered members can see the link
3- من هیچ وقت از کانکشن ویندوز استفاده نمیکنم IDM هم هیچ مشکلی نداره !!Only the registered members can see the link
شاید شما یه ویندوز عوض کنی مشکلت حل بشه
Only the registered members can see the link

green_waves
30-07-08, 17:08
فردا یک سری عوض می کنم امیدوارم همین طور که می فرمایید درست شود
در مورد VPI و VCI دقیق تر توضیح دهید چکار می کنید ؟
مگر برای اینکه اکانت را عوض کنید نباید بریدتو کنترل پنل و VPI هر دو را کانکشن را عوض کنید ؟
چکونه IDM قطع شدن کانکشن را متوجه میشود و درخواست ها را ریست می کنه ؟
منظورم هنگامی است که در وسط دانلود یک فایل با قابلیت Resume هستش و ارتباط قطع میشود ؟

Dark Devil
30-07-08, 17:15
فردا یک سری عوض می کنم امیدوارم همین طور که می فرمایید درست شود
در مورد VPI و VCI دقیق تر توضیح دهید چکار می کنید ؟
مگر برای اینکه اکانت را عوض کنید نباید بریدتو کنترل پنل و VPI هر دو را کانکشن را عوض کنید ؟
چکونه IDM قطع شدن کانکشن را متوجه میشود و درخواست ها را ریست می کنه ؟
منظورم هنگامی است که در وسط دانلود یک فایل با قابلیت Resume هستش و ارتباط قطع میشود ؟

برای ISP من VPI = 5 و VCI = 35 هست من برای کانکت شدن (مثلا با اکانت شبانه) VPI روزانه را 0 میدم و VCI شبانه که قبلا 0 داده بودم رو 35 میکنم و کانکت میشم با اکانت شبانه
حالا وقتی روز بخوام کانکت شم VPI روزانه رو که 0 داده بودم میکنم 5 و VCI شبانه رو دوباره 0 میدم (کلک مرغابی!!:lol:)

IDM در این زمینه اتوماتیک هست هرموقع کانکشن هاش Timeout بشه خودش دوباره درخواست کانکت شدن میفرسته (منظورم لینک های دانلود هست)

این رو هم بگم که این کار ممکنه یکم مشکل به نظر بیاد ولی سرعت سیستم بالاتر میره
وقتی شما با کانکشن ویندوز کانکت میشین یه پروسس اضافه کردین ولی وقتی خود مودم کانکت میشه خودش پروسس های لازم رو انجام میده و از سخت افزار سیستم شما استفاده نمیکنه

green_waves
30-07-08, 17:38
برای ISP من VPI = 5 و VCI = 35 هست من برای کانکت شدن (مثلا با اکانت شبانه) VPI روزانه را 0 میدم و VCI شبانه که قبلا 0 داده بودم رو 35 میکنم و کانکت میشم با اکانت شبانه
حالا وقتی روز بخوام کانکت شم VPI روزانه رو که 0 داده بودم میکنم 5 و VCI شبانه رو دوباره 0 میدم (کلک مرغابی!!:lol:)

پس شما هم هر دفعه وارد کنترل پنل میشود

IDM در این زمینه اتوماتیک هست هرموقع کانکشن هاش Timeout بشه خودش دوباره درخواست کانکت شدن میفرسته (منظورم لینک های دانلود هست)

این رو هم بگم که این کار ممکنه یکم مشکل به نظر بیاد ولی سرعت سیستم بالاتر میره
وقتی شما با کانکشن ویندوز کانکت میشین یه پروسس اضافه کردین ولی وقتی خود مودم کانکت میشه خودش پروسس های لازم رو انجام میده و از سخت افزار سیستم شما استفاده نمیکنه

من از Scheduler استفاده می کنم وقتی Timeout میشه میره روی فایل بعدی این امر مشکل سازه

Dark Devil
30-07-08, 19:00
من از Scheduler استفاده می کنم وقتی Timeout میشه میره روی فایل بعدی این امر مشکل سازه

اگه فایلی که دانلود میکنید قابلیت Resume داشته باشه که معمولا همه کانکشن هاش با هم Timeout نمیشن و یک دونه یک دونه خودش Reconnect میکنه

green_waves
30-07-08, 20:36
به موضوع دقت نکرده بود باید بررسی کنم
با تشکر
پس به نظر شما اگر من PPP مودم را فعال کنم سرعت بیشتری خواهم داشت ؟

Dark Devil
30-07-08, 23:03
به موضوع دقت نکرده بود باید بررسی کنم
با تشکر
پس به نظر شما اگر من PPP مودم را فعال کنم سرعت بیشتری خواهم داشت ؟

دقیقا!
:1. (23):

Overclocker
29-10-08, 17:59
من میخوام این IDM رو که الان دارم پاک کنم و ورژن جدیدش هم بلافاصله نصب کنم ! حالا لیست دانلود من میپره اگر پاک کنم و نسخه ی جدید رو نصب کنم :1. (27):

چون از راه آپدیت نمیشه آپش کرد مجبورم نصبی این کار رو انجام بدم !

خلاصه چه راهی هست که لیست دانلود ما پاک نشه ؟Only the registered members can see the link

Moein
29-10-08, 22:40
من از ADSL استفاده می کنم مودم قبلی ام که با پورت USB با طریق Bridge به کامپیوتر وصی میشد کانکشن PPPoE می ساختم و در تنظیمات IDM در برگه DialUp کانکشنی که دوست داشتم را انتخاب می کردم و در هنگام دانلود شبانه رایگان هنگامی که کانکشن پینگ می کرد مجدد کانکنت می کرد
ولی تازگی که مودم را عوض کردم و یک مودم Eternet گرفتم باز هم بخاطر این که بتونم از کانکشن شبانه استفاده کنم و از مشکلاتی که همیشه کانکت بودن ایجاد می کند خلاص بشم PPP مودم را غیر فعال کردم و رو حالت Bridge بردم (مشابه مودم قبلی ام) ولی IDM نمی تونه پس از دیسک کانکت کردن ISP مجددا کانکت بکنه
مشکل از تنظیمات خاصی در مودم هست ؟
تنظیم خاصی را در IDM اعمال باید بکنم ؟
سایر دوستان هم با همین مشکل روبرو هستند ؟

خوب auto connect رو در تنظیمات مودم دیس ایبل کردین ؟

D J V A H I D
29-10-08, 22:47
من میخوام این IDM رو که الان دارم پاک کنم و ورژن جدیدش هم بلافاصله نصب کنم ! حالا لیست دانلود من میپره اگر پاک کنم و نسخه ی جدید رو نصب کنم :1. (27):

چون از راه آپدیت نمیشه آپش کرد مجبورم نصبی این کار رو انجام بدم !

خلاصه چه راهی هست که لیست دانلود ما پاک نشه ؟Only the registered members can see the link

نه عزیز ... لیست دانلود شما هیچ صدمه ای نمیبینه... یعنی در آخرش ازت سوال میکنه ... واسه محکم کاری هم بد نیست پوشه دانلودت رو تو یه درایو دیگه هم کپی کنی :yes:

Overclocker
29-10-08, 23:08
نه عزیز ... لیست دانلود شما هیچ صدمه ای نمیبینه... یعنی در آخرش ازت سوال میکنه ... واسه محکم کاری هم بد نیست پوشه دانلودت رو تو یه درایو دیگه هم کپی کنی :yes:

وحید جان منظورم این بود که لیست دانلودم پاک میشه نه دانلود هام !

ورژن جدید را بدون پاک کردن نسخه ی قبل نصب کردم و ریبوت خواست انجام دادم و دیدم که لیست دانلود سره جاش هست و پاک نشده !

این هم راهی بود برای اینکنه ورژن جدید را جایگزین کنیم بدون اینکه لیست دانلود پاک بشه .

با تشکر :give_rose:

D J V A H I D
29-10-08, 23:32
وحید جان منظورم این بود که لیست دانلودم پاک میشه نه دانلود هام !

ورژن جدید را بدون پاک کردن نسخه ی قبل نصب کردم و ریبوت خواست انجام دادم و دیدم که لیست دانلود سره جاش هست و پاک نشده !

این هم راهی بود برای اینکنه ورژن جدید را جایگزین کنیم بدون اینکه لیست دانلود پاک بشه .

با تشکر :give_rose:

اوه پس از اون لحاظ ...!!! من جور دیگه ای فکر کرده بودم... حالا مطمئنی آپدیت نمیشه کرد ؟ باید بشه ها :1. (27):

Overclocker
30-10-08, 06:48
اوه پس از اون لحاظ ...!!! من جور دیگه ای فکر کرده بودم... حالا مطمئنی آپدیت نمیشه کرد ؟ باید بشه ها :1. (27):

آپدیت نمیشه چون وقتی آپدیت رو میزنم یک پنجره دانلود باز میشه و کانکتینگ میشه و بعد از چند ثانیه میگه که سرور مشکل داره و فایلی واسه دانلود نیست و ...... .

بهترین راه برای آپدیت همین راه است که من انجام دادم چون لیست دانلود پاک نمیشه و فایلی که دانلود میکنی هم میتونی نگهش داره :1. (40):

با تشکر:11():