PDA

مشاهده نسخه کامل : معرفی شرکت های تولید کننده چیپ رم

AMD>INTEL
29-07-08, 01:02
معرفی شرکت های تولید کننده چیپ رم :wink:

AMD>INTEL
29-07-08, 01:08
اول از شرکت میکرون micron شروع میکنیم که معروف ترین تولید کننده و شاید از جهاتی بهترین هم باشه . اورکلاک های این حافظه رو به شدت دوست دارند به خاطر انعطافی که دارد .

این هم سایت شرکت میکرون

Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
29-07-08, 01:17
ELPIDIA

این هم یکی دیگه از شرکتهای خوب تولید چیپ هست .

این هم سایت این شرکت

AMD>INTEL
29-07-08, 01:22
سامسونگ :

این شرکت کره ای یکی از بزگترین تولید کننده چیپست های حافظه هست .

سایت :

AMD>INTEL
29-07-08, 01:43
proMos

این هم شرکت تایوانی proMos

سایت

AMD>INTEL
29-07-08, 01:50
hynix

این شرکت هم واقعا شناخته شده است . چیپ های رمش از نظر سازگاری عالی هستند

سایت

™Ali
31-07-08, 13:09
شرکت Blitz ........

AMD>INTEL
31-07-08, 23:25
رم هائی که تو بازار ایران به نام blitz فروخته شد با گارانتی st رم های ریمارک هستند . کلا شرکتی به نام blitz وجود خارجی ندارد .

™Ali
31-07-08, 23:39
ببخشید رم های قدیمی من این مارک رو دارند.
میشه بگین شرکت اصلیش کیه؟؟؟

AMD>INTEL
01-08-08, 00:25
رمی که ریمارک میشه خیلی سخته تشخیصش . شرکت های ناشناخته تولید رم کم نیستند .

™Ali
01-08-08, 00:32
درسته اینجا جاش نیست ولی آیا راهی وجود داره که بفهمیم رمی که داریم Remark هستش؟؟
با سپاس

AMD>INTEL
01-08-08, 00:57
بله از طریق برنامه cpu-z معمولا رم های ارجینال تمام مشخصات رو دارند پارت نامبر - شماره سریال و تاریخ تولید که این اطلاعات روی spd این ها نوشته شده . البته شرکت های معروف عموما از چیپ های خوشنام و ارجینال استفاده میکنند

AMD>INTEL
01-08-08, 01:09
Memory Database

این هم دیتابیس رم سایت techpowerup که راهنمای خوبی میتونه واسه دوستان باشه :

™Ali
01-08-08, 01:22
DataBase کاملی بود.
جالبه توش WinBond هم به چشم میخوره.
همون طور که می دونید این شرکت تو کار سنسور هم فعالیت داره.
شرکت های Corsair , Geil,GSkil,Kingston,OCZ,Super Talnet,A-Data,Apacer از این چیپ ها استفاده می کنند.
با سپاس

AMD>INTEL
01-08-08, 02:23
infineon:

این هم شرکت دیگر چیپ سازی به نام اینفیون یک شرکت که شهرت خوبی دارد . برای کارت های گرافیک هم حافظه تولید میکند . کلا ساختار خوبی دارد .

arash79
06-10-08, 18:33
با سلام خدمت همه دوستان

من دوتا سوال داشتم . . . اول اينكه چند روز پيش يك نفر به من گفت كه قرارداد شركت كروشال با ميكرون تمام شده و ديگه كروشال تو رمهاي سري Balestix خودش از چيپهاي ميكرون استفاده نميكنه. سوال دومم اينه كه آيا تمام رمهاي سري Axe ترنسند از چيپ ميكرون استفاده ميكنه يانه؟ و آيا اين رمها با مادربوردهاي گيگابايت سازگاري دارند يا خير؟ چون در دفترچه راهنماي مادربورد گيگا به بيشتر ماركها اشاره شده بجز ترنسند.

ممنونم

Game
06-10-08, 20:27
اینم مارک هم چیپ های رم تولید می کنه اسمشم Mushkin هست

خودم از این رم ها دارم ازشون راضیم شما نظرتون چیه بنچ مارک اگه پیدا کردید بزارید مرسی

Stream
06-10-08, 22:03
با سلام خدمت همه دوستان

من دوتا سوال داشتم . . . اول اينكه چند روز پيش يك نفر به من گفت كه قرارداد شركت كروشال با ميكرون تمام شده و ديگه كروشال تو رمهاي سري Balestix خودش از چيپهاي ميكرون استفاده نميكنه. سوال دومم اينه كه آيا تمام رمهاي سري Axe ترنسند از چيپ ميكرون استفاده ميكنه يانه؟ و آيا اين رمها با مادربوردهاي گيگابايت سازگاري دارند يا خير؟ چون در دفترچه راهنماي مادربورد گيگا به بيشتر ماركها اشاره شده بجز ترنسند.

ممنونم

در اکثر رمهای Transcend axe از چیپ های Micron استفاده شده. فقط در بعضی مدلهای PC2-6400 از چیپ های غیر Micron استفاده شده...

AMD>INTEL
07-10-08, 03:34
transcend axe همانطور آرمان جان گفت از چیپ میکرون d9 استفاده میکنه . چیپهای میکرون هم سازگار ترین چیپ هستند

arash79
07-10-08, 12:57
دوستان ممنون از جوابتون. ولي ميشه بگين چطور ميشه تشخيص داد كه رم ترنسندي كه ميخريم چيپش ميكرون هست يا نه؟ چون همونطور كه خودتون ميدونيد سري Axe هيت سينك دارن و نميشه چيپشونو ديد.
و كلا بين ترنسند و كروشال شما كدومو پيشنهاد ميكنيد؟ ( براي مين گيگابايت ) و آيا كروشال هنوز هم از چيپ ميكرون استفاده ميكنه؟
در ضمن من هرجا دنبال يك ريويو از رم ترنسند گشتم پيدا نكردم . اگه يه لينكي از يه ريويو معتبر رم ترنسند Axe هم بزارين ممنونتون ميشم.

Overclocker
07-10-08, 13:17
دوستان ممنون از جوابتون. ولي ميشه بگين چطور ميشه تشخيص داد كه رم ترنسندي كه ميخريم چيپش ميكرون هست يا نه؟ چون همونطور كه خودتون ميدونيد سري Axe هيت سينك دارن و نميشه چيپشونو ديد.
و كلا بين ترنسند و كروشال شما كدومو پيشنهاد ميكنيد؟ ( براي مين گيگابايت ) و آيا كروشال هنوز هم از چيپ ميكرون استفاده ميكنه؟
در ضمن من هرجا دنبال يك ريويو از رم ترنسند گشتم پيدا نكردم . اگه يه لينكي از يه ريويو معتبر رم ترنسند Axe هم بزارين ممنونتون ميشم.

شما ترنسند بگیر هم سازگار هست هم اورکلاک خیلی خوبی داره .

مثلا DDR2 800 داره که فقط با تایمینگ 4-4-4- 12 هست و با 1.8 ولت کار میکنه اگر از این نوع اش با چیپ میکرون بگیری تا 1200MHz اورکلاک میشه و با تایمینگ 4-4-4-12 هم با 2.5 ولت .

برای اینکه بدونی حتما چیپش میکرون هست باید اونجایی که بارکد رم را زده بقل اون خطها N نوشته باشه :great: