PDA

مشاهده نسخه کامل : عرضه ويندوز ويستا شكست بزرگي براي مايكروسافت بود؟!

Trance
28-07-08, 18:29
خبرگزاري فارس: يك موسسه معتبر تحقيقاتي اعلام كرد ويندوز ويستا يكي از بداقبال ترين نسخه هاي سيستم عامل ويندوز است و كاربران به خصوص در بخش هاي تجاري و خصوصي به سردي از آن استقبال نموده اند.
Only the registered members can see the link به گزارش فارس به نقل از Computer Weekly، بررسي هاي فارستر نشان مي دهد كه از هر 11 رايانه مورد استفاده در شركت هاي كوچك و متوسط تجاري كمتر از يك رايانه مجهز به ويندوز ويستا مي باشد.
تحقيقات اين موسسه حاكيست كه 87.1 درصد شركت هاي تجاري بزرگ و متوسط جهان كماكان از ويندوز XP استفاده مي كنند. اين رقم در مورد ويندوز ويستا تنها به 8.8 درصد مي رسد.
كارشناسان معتقدند بخش اعظم رايانه هايي كه به استفاده از ويندوز ويستا روي آورده اند تا پيش از اين مجهز به ويندوزهاي 98 و 2000 بوده اند و عدم پشتيباني مايكروسافت از اين دو ويندوز كاربران اين رايانه ها را مجبور به تغيير سيستم عامل دستگاه نموده است.
گفتني است بر اساس همين تحقيقات سهم رايانه هاي مكينتاش شركت اپل در محيط هاي تجاري نيز در ماه ژوئن نسبت به ماه قبل از آن 4.5 درصد رشد داشته است. البته 80 درصد اين رايانه ها مجهز به تراشه هاي ساخت اينتل بوده اند.
محققان فارستر بر اين باورند كه در صورت عدم تطابق ويندوز بعدي مايكروسافت با نيازهاي كاربران شكست سهمگين ديگري در انتظار مايكروسافت است.

نظر شما در مورد این خبر چیه؟

™Ali
28-07-08, 19:30
نظر شما در مورد این خبر چیه؟
Vista یکی از بهترین ویندوزهاست که تا با الان آمده
ولی چون سخت افزار قوی میخواد زیاد استقبال نشده
در مورد ویندوز بعدی که 9 است باید بگم که شنیدم لمسی هستش
پس دیگه اصلا ازش استقبال نمیشه و نخواهد شد.:great:

Ardalan
28-07-08, 21:56
به نظر من هم ویندوز خوبیه و داره خوب جا میوفته
من که خودم فقط ویستا دارم و به نظر منم این حرفا واسه اینه که ماکروسافت رو خراب کنن
شما حتی فیلم های جدید هم که میبینید داخل PC هاشون ویستا نصبه

green_waves
29-07-08, 06:28
ویستا در مقابل سوابق درخشان ماکروسافت یک ننگ کامل هست و شروعی برای Solaris و Unix-Like ها هست
ویستا سیستم عاملی برای کاربران اماتورها هست و ضعف نسخه جدید Windows Server در مقابل سایر رقیبان ناکارآمدی ماکروسافت را دو چندان کرده است

™Ali
29-07-08, 09:27
به نظر من اینطوری قضاوت کنیم یه کم نامردیه.:give_rose:
XP هم در اوایل ورودش داغون بود و هیچ امنیتی هم نداشت ولی الان سرویس پک 3 هم تو بازار هست.
بیشترین ضربه ای که Vista خورده از لحاظ سخت افزاریه چون با سیستم های معمولی بالا نمیاد.
مطمئن باش هر کی سیستمش قوی هست Vista هم داره.
خود بیل گیتس هم تو یکی از مصاحبه هاش گفت:
ویستا بهترین ویندوز ماست و از نظر بصری فوق العاده زیباست.:great:

Dark Devil
29-07-08, 11:41
الان تنها دلیل استفاده از Vista همون ظاهر زیباش هست و بس!

green_waves
29-07-08, 13:35
به نظر من اینطوری قضاوت کنیم یه کم نامردیه.:give_rose:
XP هم در اوایل ورودش داغون بود و هیچ امنیتی هم نداشت ولی الان سرویس پک 3 هم تو بازار هست.
بیشترین ضربه ای که Vista خورده از لحاظ سخت افزاریه چون با سیستم های معمولی بالا نمیاد.
مطمئن باش هر کی سیستمش قوی هست Vista هم داره.
خود بیل گیتس هم تو یکی از مصاحبه هاش گفت:
ویستا بهترین ویندوز ماست و از نظر بصری فوق العاده زیباست.:great:

XP الان از Vista خیلی بهتره
شما مطمئن باش هر کی سیستم قوی داره از ویندوز سرور و شاید هم XP استفاده می کنه اونیکه روی سیستم قوی را و از Vista استفاده می کنه تو خط بازی هستش

دقیقا درسته ویستا فقط از نظر بصری قابل قبول هست ولی نه فوق العاده

Stream
29-07-08, 14:44
XP الان از Vista خیلی بهتره
شما مطمئن باش هر کی سیستم قوی داره از ویندوز سرور و شاید هم XP استفاده می کنه اونیکه روی سیستم قوی را و از Vista استفاده می کنه تو خط بازی هستش

دقیقا درسته ویستا فقط از نظر بصری قابل قبول هست ولی نه فوق العاده
تا حدی درسته... ویستا تبدیل شده به گزینه جدا نشدنی بازی خورها!

ولی محیط کاربری خوبش رو هم نمیشه در نظر نگرفت... برای کسی که ساعات زیادی با کامپیوتر در ویندوز کار داره جذابیت بیشتری نسبت به XP داره. البته جلوی محیط های کاربری فوق العاده و 3D بعضی لینوکس ها مثل openSuSE حرف خاصی برای گفتن نداره!

green_waves
29-07-08, 18:07
تا حدی درسته... ویستا تبدیل شده به گزینه جدا نشدنی بازی خورها!

ولی محیط کاربری خوبش رو هم نمیشه در نظر نگرفت... برای کسی که ساعات زیادی با کامپیوتر در ویندوز کار داره جذابیت بیشتری نسبت به XP داره. البته جلوی محیط های کاربری فوق العاده و 3D بعضی لینوکس ها مثل openSuSE حرف خاصی برای گفتن نداره!

اتفاقا شما که می فرمایید زوزه زیباست ؛ Slackware و Debian بیس ها در مقابل Rethat بیس ها مثل داس و در مقابل ویستا می باشد
شما یک نگاهی به شات های PCLinuxOS ، Vixta ، Mandriva و Fedora بیاندازید نظرتون در مورد زوزه عوض میشه

Stream
29-07-08, 19:23
اتفاقا شما که می فرمایید زوزه زیباست ؛ Slackware و Debian بیس ها در مقابل Rethat بیس ها مثل داس و در مقابل ویستا می باشد
شما یک نگاهی به شات های PCLinuxOS ، Vixta ، Mandriva و Fedora بیاندازید نظرتون در مورد زوزه عوض میشه
همشون رو تست کردم الان هم Mandriva و Fedora رو نصب دارم... اون openSuSE هم فقط یک مثال بود در مقابل ویندوز و نه بقیه لینوکس ها :1. (26):

™Ali
29-07-08, 20:09
به هر حال بايد تا Service Pack هاي بعدي ويستا صبر كرد:great:
خوب ميشه نگران نباشيد:wink:

Âli rângêr
29-07-08, 22:27
نه به هیچ وجه نبود...این ویندوز مثل بازی کرایسیس میمونه که وقتی اومد سخت افزار ها رو به چالش کشید

green_waves
29-07-08, 22:57
به هر حال بايد تا Service Pack هاي بعدي ويستا صبر كرد:great:
خوب ميشه نگران نباشيد:wink:

Service Pack یک مقداری فیکس انجام ولی ساختار کلی تغییر نمی کنه

™Ali
30-07-08, 09:28
درسته ولي مشكلات امنيتيش حل ميشه و شايد هم تغييراتي توش اعمال بشه:great: