PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک فوری در مورد بالا رفتن دمای سی پی یو

Persiastore
27-07-08, 17:48
سلام به تمام دوستان
مشکل از این قراره که
مین msi kn9 neo -f دو هفته پیش تصویر نمیداد رفت گارانتی و تعمیر شد و الان تصویر میده ولی به محض دریافت با اینکه خمیر سلیکون هم به سی پی یو زده شده دمای سی پی یو بعد از 15 دقیقه به 70 درجه میرسد و سیستم خاموش میکنه و بعد از اون وقتی دست به برد مین زدم فوق العاده داغ شده بود و هیت سینگ چیپ ست نیز دست رو می سوزنه
حالا میخوام بدونم مشکل از مین هست یا سی پی یو ؟
مورد بعدی متوجه شدم دو تا از خازن های سمت راست pci -e نیز باد کردند
در ضمن بایوس مین رو هم آپدیت کردم قبل و بعد از آپدیت هیچ تفاوتی نکرده است
ولتاژ سی پی یو هم روی 1.37 تقریبا ثابته - دور فن هم 3000 -3300 rpm
مدل سی پی یو x2 4000 می باشد
منتظر نظرات دوستان هستم
ممنون

Dark Devil
27-07-08, 17:53
این مشکل رو من هم داشتم مشکل از مین هست
ولی اینکه خازن باد کرده مربوط به خرابی های پاور میشه بیشتر در کل احتمالا پاور شما مشکل پیدا کرده و یه خسارت سنگین به مین زده البته این حالت بعد از اور های سنگین هم پیش میاد که فکر نمیکنم شما چنین کاری کرده باشین

انشاالله که مین تون درست میشه واگرنه به فکر یک دونه جدیدش باشینOnly the registered members can see the link

Persiastore
27-07-08, 18:01
این مشکل رو من هم داشتم مشکل از مین هست
ولی اینکه خازن باد کرده مربوط به خرابی های پاور میشه بیشتر در کل احتمالا پاور شما مشکل پیدا کرده و یه خسارت سنگین به مین زده البته این حالت بعد از اور های سنگین هم پیش میاد که فکر نمیکنم شما چنین کاری کرده باشین

انشاالله که مین تون درست میشه واگرنه به فکر یک دونه جدیدش باشینOnly the registered members can see the link
ممنون از جوابت
نه مال من نیست
بیشتر فکر میکنم نوسان برق باعث شده خازنها باد کنند چون یه بار هم چند ماه پیش پاور سوخته و رفته گارانتی
کلا برق اون منطقه نوسان داره
مین هم گارانتی بدر داره - داره تغییر مکان میده میره خیابان ایرانشهر تا 12 قطعه نمی گیره

AMD>INTEL
27-07-08, 22:34
پاور سیستمت چیه ؟ البته بعضی وقتها کیفیت بد خازنهای مورد استفاده شده هم باعث ترکیدگی خازنها میشه . این مشکل ممکنه به خاطر خرابی خازن ها باشه . احتمال داره خازنهای دیگه هم در آستانه خرابی باشه

WORYA_SH
27-07-08, 23:04
در کل این مدل مین دما ش خیلی بالاست اما نه دمای سی پی یو . با دست چک کن ببین واقعا دمای سی پی یو بالاست یا مین اشتباه نشون میده دور فنت هم پایین هست.

™Ali
28-07-08, 00:55
من ندیدم که مین هم تو دمای CPU تاثیر بذاره!!!
بهتره اول خمیر سیلیکون رو چک کنی یا یه نوع مرغوبشو بگیری.
بعد با برنامه Speed Fan ببین که در هنگام Stress که با برنامه Orthos ایجاد می کنی دور فن تغییر می کنه.
منطقه ای که کامپیوتر رو می ذاری کجاست؟؟'گرم هست؟؟؟
آیا در Case باز هست؟؟
در آخر مدل دقیق پاور رو ذکر کن چون نوسانات هم خیلی تاثیر داره البته تو دمای MB

AMD>INTEL
28-07-08, 01:10
مادربرد 100% تو دمای cpu تاثیر داره . نمونش دمای خیلی کم مادربردهای گیگابایت که از سایلنت پایپ استفاده میکنند .

™Ali
28-07-08, 01:37
مادربرد 100% تو دمای cpu تاثیر داره . نمونش دمای خیلی کم مادربردهای گیگابایت که از سایلنت پایپ استفاده میکنند .
داره ولی تو دمای خازن و چیپست و موسفت ها و ......
ولی تو CPU ندیدم شاید حق با تو باشه که تجربت از ما بیشتره!!!!

AMD>INTEL
28-07-08, 01:53
حتی موسفت استفاده شده . تعداد فازهای برد نوعشون . استفاده از سینک روی فت ها PWM .
کنترل دمای NORTHBRIDGE , SOUTHBRIDGE بوسیله پایپ ها یا سینک های مسی . استفاده از خازن سولید .
کلا مادربردی که دارای فازهای بیشتری تو قسمت PWM هست . تو اورکلاک بهتر عمل میکنه . تفاوت یک برد مثل ASROCK با بردهای دیگه همین هست .

™Ali
28-07-08, 02:04
حتی موسفت استفاده شده . تعداد فازهای برد نوعشون . استفاده از سینک روی فت ها PWM .
کنترل دمای NORTHBRIDGE , SOUTHBRIDGE بوسیله پایپ ها یا سینک های مسی . استفاده از خازن سولید .
کلا مادربردی که دارای فازهای بیشتری تو قسمت PWM هست . تو اورکلاک بهتر عمل میکنه . تفاوت یک برد مثل ASROCK با بردهای دیگه همین هست .
بحث رو دمای CPU هست نه OverClock جانم:great:
منظورتون اینه که مادربوردهای ASROCK بهتره! درسته؟؟

AMD>INTEL
28-07-08, 02:12
مادربردهای ASROCK خوب نیستند . معمولا شرکت های گیگابایت و ASUS و DFI و MSI از فت های دیجیتال استفاده میکنند همین تعداد فاز روی دما تو سرعت عادی هم تاثیر میذارند . چون فشار کمتری تحمل میکنند و داغ نمیشوند . قسمت تغدیه که از فت های نامرغوب استفاده کرده باشه به شدت گرم میشه و باعث خرابی برد میشه .

Persiastore
28-07-08, 08:55
پاور 300 وات ریل گرین

من قبلا یه مینی رو بردم گارانتی وقتی آوردم اصلا خمیر سلیکون به سی پی یوش نزدم و همین طوری وصلش کردم ولی دماش اینقدر بالا نمی رفت
در کس باز بوده دیر تر گرم شده در کس هم بسته بوده سریعتر
ولی وقتی خاموش میشه تمام قطعات روی مین فوق العاده داغ میشن
مخصوصا هیت سینگ روی چیپست و هیت سینگ روی سی پی یو

AMD>INTEL
28-07-08, 09:10
100% ممکنه یکی از رگلاتورهای برد ایراد داشته باشه . ببر گارانتی و مشکل رو دقیق براشون توضیح بده

AMD>INTEL
28-07-08, 09:12
پاور هم میتونی ببری گرین . که تست بشه . بر خلاف شرکتهای دیگه آینده سیما با مدیریت فنی استاد عمرانی سریع کار راه رله میشه .

™Ali
28-07-08, 19:34
آینده سیما کار اصلیش چیه؟ میشه توضیح بدی برام:give_rose:
Mer30:cool:

AMD>INTEL
28-07-08, 22:40
آینده سیما همون گرین هست فرزندم . شرکت تولید کننده پاور و کیس